FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XX Mikonpäivän Sprinttisuunistus ja Hämeen AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tranchand Frederic PR 12.11 0.00.00 91.51 93.32
2 Popov Artem EsSu 12.27 0.00.16 89.17 90.94
3 Sorvisto Juha VaajTe 12.37 0.00.26 87.63 89.36
4 Niemi Aleksi TP 12.42 0.00.31 86.69 88.40
5 Sainio Santeri KangSK 12.51 0.00.40 85.31 87.00
6 Räsänen Markus KuoSu 13.03 0.00.52 83.65 85.30
6 Kari Tuomas AngA 13.03 0.00.52 83.65 85.30
8 Parkkinen Ville IkNV 13.07 0.00.56 82.52 84.15
9 Niemi Vili RR 13.10 0.00.59 81.85 83.47
10 Eerola Teemu TP 13.11 0.01.00 81.39 83.00
11 Critchley Will VaajTe 13.15 0.01.04 80.63 82.23
12 Loukkalahti Otto HiKi 13.24 0.01.13 79.38 80.95
13 Hall Andreas HiKi 13.28 0.01.17 78.65 80.20
13 Kalve Henri PR 13.28 0.01.17 78.65 80.20
15 Morrison Ross RR 13.31 0.01.20 77.67 79.20
16 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.35 0.01.24 76.95 78.47
17 Koskinen Roope Hiisi 13.43 0.01.32 75.86 77.36
18 Senttula Tuukka S-JKL 13.44 0.01.33 75.43 76.92
19 Pohjola Lauri S-JKL 13.51 0.01.40 74.46 75.93
20 Viitasaari Toni-Antti KoS 13.58 0.01.47 73.50 74.96
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 13.59 0.01.48 73.08 74.53
22 Laitinen Justus Koovee 14.24 0.02.13 70.65 72.04
23 Asikainen Saku Hiisi 14.32 0.02.21 69.68 71.06
24 Laine Jarkko TP 14.38 0.02.27 68.88 70.25
25 Snellman Tomas RaLu 14.54 0.02.43 67.34 68.67
26 Lassila Juha VetU 15.04 0.02.53 66.29 67.60
27 Annila Petri Koovee 15.10 0.02.59 65.54 66.84
28 Kapiainen Tomi RaKaS 15.26 0.03.15 64.11 65.38
29 Kivelä Tuomo KangSK 15.40 0.03.29 62.86 64.10
30 Ylis-Junttila Vesa HlS 15.44 0.03.33 62.30 63.53
31 Mänty Sami HirvHe 15.50 0.03.39 61.61 62.83
32 Kokkinen Kari PertPe 16.00 0.03.49 60.68 61.88
33 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 16.22 0.04.11 59.03 60.20
34 Vigren Petteri RaN 16.32 0.04.21 58.16 59.31
35 Liukkala Jaakko HauSi 17.23 0.05.12 55.05 56.14
36 Toivanen Juha-Matti LoJa 21.48 0.09.37 43.68 44.55
Ojapalo Joona Lynx HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Mikko KangSK 13.32 0.00.00 73.54 77.97
2 Saarinen Timo VaHa 13.43 0.00.11 71.83 76.15
3 Laine Kalle KauKa 14.29 0.00.57 67.34 71.39
4 Raute Kaj SuSi 15.01 0.01.29 64.29 68.16
5 Mäntytörmä Jani Keihäs 15.51 0.02.19 60.28 63.91
6 Samposalo Kai KangSK 15.53 0.02.21 59.52 63.11
7 Rantanen Vesa Koovee 16.14 0.02.42 57.63 61.10
8 Mattila Mikael Koovee 16.15 0.02.43 56.96 60.39
9 Ristimäki Tapio HS 16.24 0.02.52 55.83 59.19
10 Virtanen Jussi KyS 16.43 0.03.11 54.18 57.44
11 Koiranen Aki EE 17.02 0.03.30 52.58 55.75
12 Nummela Ville OrPo 17.07 0.03.35 51.75 54.86
13 Vainio Mikko Koovee 17.57 0.04.25 48.79 51.73
14 Salo Teemu TP 19.26 0.05.54 44.55 47.24
15 Kantelinen Teemu HyRa 21.32 0.08.00 39.75 42.14
Vennelä Miika KangSK HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Joni RR 13.06 0.00.00 68.19 74.63
2 Hytönen Harri RaVa 13.13 0.00.07 67.14 73.48
2 Tala Tuomas HS 13.13 0.00.07 67.14 73.48
4 Pitkänen Marko JRV 13.26 0.00.20 65.19 71.35
5 Mamia Tero Koovee 13.32 0.00.26 64.28 70.35
6 Lauronen Petteri Lynx 14.18 0.01.12 60.43 66.13
7 Laitamäki Mika HlT 14.19 0.01.13 59.95 65.61
8 Kaario Kimmo S-JKL 14.25 0.01.19 59.13 64.71
9 Maasilta Tommi RaVa 14.32 0.01.26 58.26 63.76
10 Salonen Kari HS 14.38 0.01.32 57.46 62.89
11 Konttila Janne Koovee 14.48 0.01.42 56.42 61.75
12 Laaksonen Pasi EsSu 14.50 0.01.44 55.90 61.18
13 Karppinen Mikko Pohjant 14.56 0.01.50 55.13 60.34
14 Husu Heikki SKVuoksi 15.09 0.02.03 53.96 59.06
15 Lepo Jari VaHa 15.51 0.02.45 51.21 56.05
16 Kopra Riku OrPo 16.03 0.02.57 50.21 54.95
17 Vallittu Juha JRV 16.12 0.03.06 49.39 54.05
18 Näpänkangas Mika S-JKL 16.18 0.03.12 48.72 53.33
19 Lehtimäki Harri RMH 16.51 0.03.45 46.79 51.21
20 Frolov Sergey LHR 17.37 0.04.31 44.42 48.62
21 Blomgren Peter PIF 17.48 0.04.42 43.64 47.76
22 Kyckling Kim Eräp 18.29 0.05.23 41.71 45.65
23 Skyttä Eerik OC Puist 18.40 0.05.34 40.99 44.86
24 Suojanen Jukka Koovee 23.41 0.10.35 32.06 35.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 13.05 0.00.00 65.07 67.79
2 Koski Timo Koovee 13.23 0.00.18 63.27 65.92
3 Asklöf Tom Lynx 13.49 0.00.44 60.96 63.51
3 Parttimaa Timo AngA 13.49 0.00.44 60.96 63.51
5 Kuusinen Petri HlS 14.23 0.01.18 57.92 60.34
6 Venäläinen Toni VaHa 15.14 0.02.09 54.39 56.67
7 Jokela Jari RaN 15.24 0.02.19 53.51 55.74
8 Kleemola Jari PertPe 15.26 0.02.21 53.10 55.32
9 Matilainen Kari HS 15.32 0.02.27 52.46 54.65
10 Jalonen Eero HlS 15.38 0.02.33 51.83 54.00
11 Numminen Mika UrjU 15.48 0.02.43 51.00 53.13
12 Sundqvist Jari LS-37 15.52 0.02.47 50.50 52.61
13 Lohikainen Timo RaVa 15.54 0.02.49 50.10 52.20
14 Autero Janne RaN 15.58 0.02.53 49.61 51.68
15 Korhonen Mika SKVuoksi 16.01 0.02.56 49.17 51.22
16 Nokka Ilkka Rasti88 16.04 0.02.59 48.73 50.77
17 Koski Olli Koovee 16.25 0.03.20 47.42 49.40
18 Uusitalo Tero EsAk 16.26 0.03.21 47.09 49.06
19 Ekström Thomas MSParma 16.28 0.03.23 46.72 48.67
20 Hirvonen Petri EE 17.14 0.04.09 44.37 46.23
21 Julkunen Tero LHR 17.39 0.04.34 43.07 44.87
21 Rontu Jari AngA 17.39 0.04.34 43.07 44.87
23 Salmia Teppo TarpSu 18.12 0.05.07 41.27 42.99
24 Savela Pauli RR 18.37 0.05.32 40.10 41.77
25 Pasanen Jussi RaJu 18.42 0.05.37 39.67 41.33
26 Raitola Mika Lynx 20.00 0.06.55 36.87 38.41
27 Rokka Timo LHR 20.43 0.07.38 35.37 36.85
28 Haunia Heikki HSU 20.51 0.07.46 34.93 36.39
29 Ruokola Ilkka RaJu 21.00 0.07.55 34.46 35.90

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitanen Reijo RaN 11.17 0.00.00 53.03 56.66
2 Kiviniitty Jyrki HS 12.05 0.00.48 48.84 52.19
3 Huostila Markku LamSä 12.17 0.01.00 47.38 50.63
4 Neuvonen Jussi OuTa 12.52 0.01.35 44.60 47.66
5 Helminen Hannu Eräp 13.43 0.02.26 41.24 44.07
6 Itkonen Arto TuS 13.50 0.02.33 40.31 43.07
7 Aaltonen Jukka HlS 15.20 0.04.03 35.83 38.29
8 Nummela Arto MU 15.25 0.04.08 35.11 37.51
9 Isokallio Pasi RaN 15.40 0.04.23 34.03 36.36
10 Virtanen Kalle HlS 16.08 0.04.51 32.54 34.77
11 Ala-Mäyry Pekka Koovee 16.19 0.05.02 31.67 33.84
Koivumäki Kari KoS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 10.56 0.00.00 59.88 57.79
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 12.14 0.01.18 52.90 51.05
3 Helle Markku SaPu 12.31 0.01.35 51.10 49.32
4 Granholm Tommi Koovee 13.55 0.02.59 45.42 43.83
5 Jurvakainen Jari S-JKL 14.14 0.03.18 43.87 42.34
6 Liukkonen Juha HiKi 14.45 0.03.49 41.82 40.37
7 Asikainen Timo Hiisi 14.52 0.03.56 40.99 39.56
8 Leppälä Martti HlS 16.10 0.05.14 37.23 35.93
9 Laukkarinen Kari TVV 16.18 0.05.22 36.46 35.19
10 Toivonen Jari EE 16.36 0.05.40 35.34 34.11
11 Viitasalo Harri RiSu 16.54 0.05.58 34.27 33.07
12 Toikkanen Jukka PorvU 17.25 0.06.29 32.82 31.67
13 Jokinen Arto HlS 21.14 0.10.18 26.56 25.64
Kangasmäki Esa SuJu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukka John RaVa 12.21 0.00.00 53.73 56.04
2 Sani Mikko HU-46 12.32 0.00.11 52.34 54.58
3 Pellinen Jari AngA 13.04 0.00.43 49.62 51.74
4 Liukkala Pekka HauSi 13.17 0.00.56 48.23 50.30
5 Nieminen Aki RaN 13.47 0.01.26 45.92 47.89
6 Pietilä Pekka KangSK 14.06 0.01.45 44.35 46.25
7 Nurminen Markku SuosmSa 15.24 0.03.03 40.11 41.83
8 Ahlroth Timo TurSa 16.04 0.03.43 37.97 39.59
9 Vainio Jarmo HlS 17.19 0.04.58 34.79 36.27
10 Huikkola Markku KangSK 18.23 0.06.02 32.35 33.74
11 Laakso Antero PunKu 19.38 0.07.17 29.90 31.18
12 Ahlqvist Hannu Raus 20.58 0.08.37 27.63 28.82
Pohjola Pekka HauSi HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki KanSu 12.39 0.00.00 52.09 52.42
2 Kerkola Pekka HlT 13.12 0.00.33 49.50 49.81
3 Sane Kari HS 13.48 0.01.09 46.95 47.25
4 Turku Vesa HS 13.55 0.01.16 46.16 46.45
5 Liljeström Åge HS 14.11 0.01.32 44.91 45.19
6 Rapakko Timo SuSi 14.12 0.01.33 44.47 44.75
7 Hörkkö Jaakko MSParma 14.27 0.01.48 43.32 43.59
8 Kallio Erkki LoJa 15.20 0.02.41 40.47 40.72
9 Savonen Esko HlS 16.42 0.04.03 36.83 37.06
10 Huhta Tapani KangSK 16.46 0.04.07 36.35 36.58
11 Talvitie Heikki RaiKu 17.37 0.04.58 34.29 34.50
12 Nurminen Sakari TuMe 17.40 0.05.01 33.88 34.09
13 Parviainen Martti XYZ 17.46 0.05.07 33.38 33.59
14 Halkosaari Severi NiS 17.51 0.05.12 32.91 33.12
15 Virtanen Juhani LHR 18.04 0.05.25 32.22 32.42
16 Terävä Seppo XYZ 18.06 0.05.27 31.85 32.05
17 Harju Hannu EsSu 18.55 0.06.16 30.19 30.38
18 Paikkala Jarmo Jyry 19.59 0.07.20 28.30 28.48
19 Humalamäki Hannu ÄhtU 20.44 0.08.05 27.01 27.18

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 9.46 0.00.00 44.07 44.75
2 Hahto Matti OrPo 9.53 0.00.07 42.73 43.39
3 Haaja Reijo VaHa 10.12 0.00.26 40.61 41.24
4 Ketamo Juhani SuSe 10.38 0.00.52 38.20 38.79
5 Kivistö Erkki Pihkan 11.27 0.01.41 34.77 35.30
6 Hovikorpi Aarno HlS 13.41 0.03.55 28.50 28.94
7 Mäkinen Jaakko AngA 13.56 0.04.10 27.41 27.84
8 Teppo Jaakko KoS 14.27 0.04.41 25.87 26.27
9 Niemi Pentti HauSi 19.18 0.09.32 18.95 19.25

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 11.20 0.00.00 40.63 38.22
2 Rantala Heikki EE 12.07 0.00.47 37.05 34.86
3 Nurmo Heikki PunKu 13.15 0.01.55 33.01 31.06
4 Nisula Alpo Eräp 15.00 0.03.40 28.39 26.71
5 Paavola Seppo EE 18.13 0.06.53 22.75 21.40
6 Hakala Rauno EE 18.57 0.07.37 21.26 20.00
Erkkilä Olavi HlS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 15.55 0.00.00 35.95
2 Ranta Esko LS-37 16.23 0.00.28 33.88
3 Rantala Mauri RaN 16.31 0.00.36 32.57
4 Asikainen Ville XYZ 16.47 0.00.52 31.03
5 Rintala Ahto RaN 42.44 0.26.49 11.78
Liski Eero LHR HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lätti Erkki LHR 22.29 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malyshev Vladislav EsSu 13.32 0.00.00 61.54 67.64
2 Ruohola Aaro MSParma 13.33 0.00.01 59.16 65.02
3 Kalliokoski Jooseppi IkNV 14.12 0.00.40 54.25 59.63
4 Kommio Jere HlS 14.19 0.00.47 51.63 56.75
5 Jurvakainen Atte S-JKL 16.40 0.03.08 42.47 46.69

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 12.51 0.00.00 77.18 76.60
2 Ylinen Juho IkNV 13.04 0.00.13 75.50 74.92
2 Pernu Lari EsSu 13.04 0.00.13 75.50 74.92
4 Toivonen Eevert KangSK 13.10 0.00.19 74.12 73.55
5 Mäkinen Tuukka Hiisi 13.11 0.00.20 73.62 73.06
6 Sorsa Aleksi EsSu 13.16 0.00.25 72.76 72.20
7 Ruohola Akseli MSParma 13.20 0.00.29 71.99 71.45
8 Puranen Konsta TP 13.22 0.00.31 71.42 70.87
9 Mustajoki Taavi TP 13.29 0.00.38 70.40 69.87
10 Tulonen Benjamin HiKi 13.35 0.00.44 69.50 68.97
11 Mustonen Vili TP 13.37 0.00.46 68.93 68.41
11 Kaario Otto S-JKL 13.37 0.00.46 68.93 68.41
13 Valkamo Severi Koovee 13.41 0.00.50 67.82 67.31
14 Pitkänen Konsta TP 13.42 0.00.51 67.35 66.84
15 Huila Joona Hiisi 14.05 0.01.14 65.14 64.65
16 Nokka Atte Rasti88 14.07 0.01.16 64.61 64.12
17 Oripelto Viljo Keihäs 14.18 0.01.27 63.41 62.93
18 Tiljander Ville HyRa 14.19 0.01.28 62.97 62.49
19 Järvinen Ossi TP 14.46 0.01.55 60.69 60.23
20 Lähdesmäki Mikko RaJu 15.24 0.02.33 57.85 57.41
21 Kemppi Mikko KangSK 15.32 0.02.41 57.01 56.58
22 Hakala Petteri RaN 15.42 0.02.51 56.06 55.64
23 Ketola Akseli Koovee 15.56 0.03.05 54.91 54.49
24 Hakola Matti KangSK 16.47 0.03.56 51.81 51.42
25 Kivikko Antti HlS 16.51 0.04.00 51.29 50.90
26 Vapaakoski Tommi Koovee 21.43 0.08.52 39.55 39.25
Rintala Niku TeuRi HYL -
Mustonen Pyry TP HYL -
Heikkilä Tuomas HS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 12.45 0.00.00 68.13 68.98
2 Kinnala Ville TuS 12.50 0.00.05 67.44 68.28
3 Vesterinen Arttu TP 13.05 0.00.20 65.91 66.73
4 Hiidenhovi Aleks MSParma 13.30 0.00.45 63.64 64.43
5 Oksanen Teemu IkNV 13.44 0.00.59 62.33 63.10
6 Westerlund Otso Koovee 13.46 0.01.01 61.95 62.72
7 Asklöf Henrik Lynx 13.48 0.01.03 61.57 62.33
7 Julkunen Akseli LHR 13.48 0.01.03 61.57 62.33
9 Vuori Justus TuS 13.55 0.01.10 60.60 61.35
10 Ahola Mikko KangSK 13.56 0.01.11 60.29 61.04
11 Eerola Mikko TP 13.58 0.01.13 59.92 60.67
12 Jalonen Jussi HlS 14.04 0.01.19 59.27 60.01
13 Koivuniemi Sakari RaN 14.09 0.01.24 58.70 59.43
14 Viskari Juuso HiKi 14.11 0.01.26 58.34 59.06
15 Johansson Väinö Keihäs 14.13 0.01.28 57.98 58.70
16 Klemola Saul RaKaS 14.18 0.01.33 57.42 58.13
17 Laakso Ville HlS 14.21 0.01.36 56.99 57.70
18 Lindberg Mikkel TuS 14.26 0.01.41 56.44 57.15
19 Helminen Topias JRV 14.27 0.01.42 56.16 56.86
20 Koivisto Antton SKUusi 14.31 0.01.46 55.68 56.37
21 Kaario Arttu S-JKL 14.32 0.01.47 55.40 56.09
22 Nokka Vesa Rasti88 14.33 0.01.48 55.12 55.80
23 Ekström Rasmus MSParma 14.40 0.01.55 54.46 55.14
23 Kontio Kimmo KangSK 14.40 0.01.55 54.46 55.14
25 Joutsensaari Jeremias KangSK 14.46 0.02.01 53.66 54.33
26 Ruuhiala Roope Hiisi 14.48 0.02.03 53.33 53.99
27 Kauppi Akseli TP 14.49 0.02.04 53.05 53.71
28 Lamberg Benjamin SKUusi 14.57 0.02.12 52.37 53.02
29 Keronen Leevi TP 15.03 0.02.18 51.81 52.45
30 Vaismaa Lassi S-JKL 15.12 0.02.27 51.09 51.72
31 Saarnijoki Miska TP 15.14 0.02.29 50.77 51.40
32 Mustonen Ossi TP 15.25 0.02.40 49.96 50.58
33 Kallio Matti SKUusi 15.36 0.02.51 49.17 49.78
33 Tervakangas Mikko EsSu 15.36 0.02.51 49.17 49.78
35 Väisänen Leevi HS 16.09 0.03.24 47.10 47.68
36 Rautio Mikael EsSu 16.47 0.04.02 45.13 45.69
37 Uusitalo Tuomas EsAk 17.48 0.05.03 42.38 42.90
38 Vainionpää Rasmus RaJu 19.33 0.06.48 38.42 38.90
39 Rokka Matias LHR 20.24 0.07.39 36.66 37.12
40 Leonsaari Juho KangSK 22.15 0.09.30 33.47 33.89
41 Rajamäki Miki YKV 24.15 0.11.30 30.58 30.96
Hellman Aleksi MSParma HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 12.43 0.00.00
2 Piippo Emil KangSK 13.10 0.00.27
3 Puupponen Lauri EsSu 14.18 0.01.35
4 Rissanen Antti TP 14.22 0.01.39
5 Koivumäki Olli KoS 14.26 0.01.43
6 Heinonen Paavo HS 14.27 0.01.44
7 Raitola Sami Lynx 14.28 0.01.45
8 Laitinen Vertti Koovee 14.30 0.01.47
9 Syrjäläinen Lauri HS 14.33 0.01.50
10 Aho Ilmari VaHa 14.41 0.01.58
11 Hiltunen Juho ONMKY 14.42 0.01.59
12 Pöyry Roope Pohjant 14.52 0.02.09
13 Eskelinen Pyry RaKaS 15.07 0.02.24
13 Haanpää Klaus PR 15.07 0.02.24
15 Uusitalo Topias EsAk 15.14 0.02.31
15 Toivonen Vilhelm KangSK 15.14 0.02.31
17 Schüle Joel Koovee 15.24 0.02.41
18 Naskali Lauri KyRa 16.10 0.03.27
19 Laasanen Matti LaihLu 16.27 0.03.44
20 Mäkipää Rasmus RaN 16.29 0.03.46
21 Hautakangas Nuuti HyRa 16.44 0.04.01
22 Saastamoinen Atte AngA 16.50 0.04.07
23 Kinnala Kalle TuS 16.56 0.04.13
24 Väisänen Niilo KangSK 16.57 0.04.14
25 Miikki Veeti SKVuoksi 17.12 0.04.29
26 Väliharju Joonas TP 17.24 0.04.41
27 Westerholm Thomas VePo 17.25 0.04.42
28 Husu Eeka SKVuoksi 17.55 0.05.12
29 Lakanen Eetu PerhKi 18.18 0.05.35
30 Anttila Pyry KangSK 19.16 0.06.33
31 Lerssi Mitri KPV 19.31 0.06.48
32 Kumara Eemeli LaihLu 19.39 0.06.56
33 Viianen Lauri LaihLu 20.52 0.08.09
34 Koirikivi Aleksi RasTiimi 21.09 0.08.26
35 Ketola Kristian Koovee 22.36 0.09.53
36 Tikkanen Elias EsSu 24.11 0.11.28
Sinervä Onni TuS HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 13.21 0.00.00
2 Syrjälä Niilo LHR 13.28 0.00.07
3 Mustajoki Olli TP 14.04 0.00.43
4 Nieminen Juho TP 14.09 0.00.48
5 Korhonen Eetu SKVuoksi 14.26 0.01.05
6 Hamppu Anton HS 14.28 0.01.07
7 Salonen Seeti VaHa 14.44 0.01.23
8 Sorsa Antti EsSu 15.00 0.01.39
9 Olkkonen Vili KangSK 15.12 0.01.51
10 Laaksonen Emil EsSu 15.15 0.01.54
11 Rousku Samuli MSParma 15.20 0.01.59
11 Ojala Aaro KS 15.20 0.01.59
11 Virtanen Akseli KyS 15.20 0.01.59
14 Valkolehto Tommi RaN 15.37 0.02.16
15 Toivanen Rasmus HiKi 15.40 0.02.19
16 Aumo Oskari Keihäs 15.42 0.02.21
17 Boström Kristian Lynx 15.57 0.02.36
18 Laakso Ilari RR 15.59 0.02.38
19 Koskinen Eemil RaN 16.19 0.02.58
20 Reiman Antti AngA 16.25 0.03.04
21 Alajoutsi Jasper Koovee 16.38 0.03.17
22 Sojakka Markus HS 16.52 0.03.31
23 Laitamäki Wille HiKi 17.04 0.03.43
24 Maronen Matias Lynx 17.08 0.03.47
25 Tiainen Olli EsSu 17.18 0.03.57
26 Kolkkala Vertti MSParma 17.45 0.04.24
27 Pajuoja Otso EsSu 17.52 0.04.31
28 Koirikivi Tommi RasTiimi 18.18 0.04.57
29 Boman Leevi Koovee 19.02 0.05.41
30 Haapala Oskar RR 19.36 0.06.15
31 Pasanen Aapo RaJu 19.55 0.06.34
32 Uusi-Simola Eemeli MU 21.30 0.08.09
33 Mäki Topias JRV 22.16 0.08.55
34 Halme Eemeli TP 27.02 0.13.41
35 Vesterinen Veeti HyRa 29.23 0.16.02
Viilo Tommi TP HYL -
Määttälä Mikko EsSu HYL -
Lautamäki Matias HlS HYL -
Konttila Akseli Koovee HYL -
Aaltio Eerik VaHa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 11.01 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 11.36 0.00.35
3 Maasilta Aapo RaVa 13.03 0.02.02
4 Ruuskanen Tuomas MU 13.42 0.02.41
5 Yliaho Joona Koovee 13.46 0.02.45
6 Rantala Valtteri Keihäs 13.57 0.02.56
7 Kallela Luca HS 14.09 0.03.08
8 Mähönen Veeti TP 14.29 0.03.28
9 Lehtiniemi Eino RaN 14.38 0.03.37
10 Takala Heikki TP 14.39 0.03.38
11 Alajoutsi Oliver Koovee 14.43 0.03.42
12 Koponen Matias Lynx 14.56 0.03.55
13 Isokallio Lauri RaN 15.00 0.03.59
14 Ristimäki Väinö HS 15.07 0.04.06
15 Kaukinen Mikael RaN 15.41 0.04.40
16 Nieminen Lauri VaHa 15.46 0.04.45
17 Raitanen Konsta TP 16.52 0.05.51
18 Vehkalahti Anton IkNV 17.33 0.06.32
19 Rokka Tuomas LHR 17.57 0.06.56
20 Tukiainen Jyry TP 17.58 0.06.57
21 Kupiainen Tuukka Koovee 18.52 0.07.51
22 Purimo Jesse OrPo 19.58 0.08.57
23 Laine Aarni TP 20.24 0.09.23
24 Suojanen Henri Koovee 23.36 0.12.35
25 Suomalainen Mikko KangSK 24.01 0.13.00
26 Tukiainen Otso TP 24.41 0.13.40
Mäenpää Matias TP HYL -
Lehtimäki Oskari RMH HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 12.10 0.00.00
2 Haanpää Leo PR 12.16 0.00.06
3 Rautio Daniel EsSu 12.18 0.00.08
3 Liponkoski Aapo TP 12.18 0.00.08
5 Aho Rauli VaHa 13.08 0.00.58
6 Nurminen Hannes JRV 13.22 0.01.12
7 Mustajoki Aapo TP 14.01 0.01.51
8 Koivisto Mikael SKUusi 14.12 0.02.02
9 Toivanen Nico KyRa 14.51 0.02.41
10 Klemettinen Simo S-JKL 14.56 0.02.46
11 Virkajärvi Juho JRV 16.16 0.04.06
12 Hietala Joni EsSu 16.23 0.04.13
13 Väliharju Ville TP 16.36 0.04.26
14 Kopra Jami HlS 17.42 0.05.32
15 Välkki Totte TP 18.47 0.06.37
16 Syrjälä Sakari Koovee 19.23 0.07.13
17 Koskinen Aaro TP 20.37 0.08.27
18 Säilä Antte TP 21.02 0.08.52
19 Kyckling Toivo Eräp 22.48 0.10.38
20 Valta Jarkko JRV 35.17 0.23.07
21 Äärilä Joonas RaN 42.22 0.30.12
Leinamo Tuomas Keihäs HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 8.52 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 10.25 0.01.33
3 Joensivu Kasper VaHa 11.00 0.02.08
4 Skyttä Ilari HlS 11.31 0.02.39
5 Konttila Milo Koovee 11.37 0.02.45
6 Simola Jere Koovee 11.42 0.02.50
7 Vennelä Nuutti KangSK 12.29 0.03.37
8 Koskinen Eemil TP 12.30 0.03.38
9 Filppula Juho VaHa 12.35 0.03.43
10 Ankelo Jussi MSParma 12.51 0.03.59
11 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 14.30 0.05.38
12 Kivilaakso Juho Lynx 14.31 0.05.39
13 Immonen Matias HlS 15.44 0.06.52
14 Koivunen Visa KangSK 15.51 0.06.59
15 Liponkoski Onni TP 17.30 0.08.38
16 Sivonen Miro TP 19.26 0.10.34
Liponkoski Eino TP HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarikko Sami TP 9.35 0.00.00
2 Vaasvainio Verneri TP 9.53 0.00.18
3 Konstari Elmeri JRV 10.06 0.00.31
4 Lahikainen Aaro TP 10.23 0.00.48
5 Niemelä Leevi KangSK 11.18 0.01.43
6 Rusanen Toivo VaHa 13.55 0.04.20
7 Virtanen Niko TP 14.09 0.04.34
8 Töppärä Osmo PunKu 15.15 0.05.40
9 Eerola Jimi VaHa 19.05 0.09.30

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 7.46 0.00.00
2 Pesu Akseli TP 9.15 0.01.29
3 Kulju Kalle Keihäs 9.55 0.02.09
4 Riikonen Aatos TP 10.01 0.02.15
5 Schüle Elias Koovee 10.08 0.02.22
6 Honkala Noa Koovee 11.28 0.03.42
7 Verho Oskari TP 11.56 0.04.10
8 Kuusisto Olli Koovee 12.09 0.04.23
9 Lehtovirta Eetu TP 12.38 0.04.52
10 Lehtinen Rasmus KangSK 13.10 0.05.24
11 Ritala Arttu TP 13.12 0.05.26
12 Purimo Aaro OrPo 13.14 0.05.28
13 Nummela Samuel TP 15.11 0.07.25

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Anton RR 6.14 0.00.00
2 Majaharju Pyry JRV 6.23 0.00.09
3 Syväterä Sampo RaN 7.27 0.01.13
4 Harikoski Julius Lynx 7.47 0.01.33
5 Ketola Lauri TP 8.12 0.01.58
6 Lautamäki Topias HlS 8.31 0.02.17
7 Koivunen Panu KangSK 8.32 0.02.18
8 Kallio Kaarlo RaN 8.46 0.02.32
8 Niskala Aaro TP 8.46 0.02.32
10 Salmela Otto JRV 9.04 0.02.50
11 Skyttä Akseli TP 9.25 0.03.11
12 Riikonen Eevert TP 9.40 0.03.26
13 Friman Eemeli HyRa 9.54 0.03.40
14 Ristimäki Eino HS 10.00 0.03.46
15 Paju Vilho TP 10.09 0.03.55
16 Kallio Aleksi ViRuS 10.11 0.03.57
17 Ankelo Tuomas MSParma 10.16 0.04.02
18 Ritala Samu TP 10.50 0.04.36
19 Näpänkangas Olli S-JKL 11.48 0.05.34
20 Korpi Matias TP 12.03 0.05.49
21 Jauhiainen Santtu OrPo 12.21 0.06.07
22 Frolov Nikolai LHR 12.33 0.06.19
23 Lemberg Anton TP 12.42 0.06.28
24 Rantanen Justus HyRa 12.43 0.06.29
25 Hämäläinen Aaro KangSK 13.52 0.07.38
26 Katajamäki Oskari Eräp 14.38 0.08.24
27 Kantelinen Leevi HyRa 15.15 0.09.01
28 Kantelinen Vili HyRa 15.34 0.09.20
29 Virkajärvi Aapo JRV 16.00 0.09.46
30 Kyckling Niilo Eräp 16.22 0.10.08

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 13.27 0.00.00 94.80 94.31
2 Istolahti Tiia MSParma 13.49 0.00.22 91.93 91.46
3 Rantanen Merja JRV 13.50 0.00.23 91.47 91.00
4 Sianoja Maija MSParma 13.53 0.00.26 90.78 90.32
5 Kaskinen Mira RasKa 13.54 0.00.27 90.32 89.86
6 Viberg Tuulia MSParma 14.00 0.00.33 89.33 88.87
7 Peltomäki Elli RasKa 14.01 0.00.34 88.87 88.41
8 Niittynen Miia Koovee 14.18 0.00.51 86.77 86.32
9 Wennman Heini Pohjant 14.39 0.01.12 84.36 83.92
10 Jokela Emmi SuSe 14.42 0.01.15 83.74 83.31
11 Vike Laura HlS 14.49 0.01.22 82.75 82.32
12 Raitanen Hanna RR 14.52 0.01.25 82.14 81.72
13 Uotila Ulrika Koovee 15.05 0.01.38 80.63 80.22
14 Ahonen Laura KangSK 15.06 0.01.39 80.22 79.81
14 Kirvesmies Tytti TP 15.06 0.01.39 80.22 79.81
16 Kymäläinen Sanni TP 15.11 0.01.44 79.13 78.73
17 Kuusela Tuija RasKa 15.25 0.01.58 77.62 77.22
18 Lindeqvist Katri PR 15.33 0.02.06 76.64 76.24
19 Andelin Sanna LaTa 15.36 0.02.09 76.08 75.69
20 Autio Päivi Hiisi 15.40 0.02.13 75.44 75.05
21 Taini Mia JRV 15.53 0.02.26 74.10 73.72
22 Palomäki Sanna RasKu 16.00 0.02.33 73.26 72.88
23 Kyrölä Sonja TP 16.15 0.02.48 71.83 71.46
24 Lylynperä Kaisa TuS 16.17 0.02.50 71.38 71.01
25 Kohonen Maiju RaN 16.31 0.03.04 70.07 69.71
26 Paunonen Tuuli Koovee 16.42 0.03.15 69.01 68.66
27 Pietilä Johanna PR 17.00 0.03.33 67.50 67.16
28 Uotila Erika Koovee 17.07 0.03.40 66.76 66.41
29 Kolehmainen Hanne LaTa 17.10 0.03.43 66.28 65.94
30 Karpelson Asia RUS 17.44 0.04.17 63.88 63.55
31 Ritanotko Johanna TuMe 17.47 0.04.20 63.43 63.10
32 Backlund Pernilla NOK 17.52 0.04.25 62.86 62.53
33 Toivanen Pinja RaN 18.16 0.04.49 61.21 60.90
34 Harju Suvi TP 18.24 0.04.57 60.50 60.19
35 Mikkolainen Päivi VaHa 18.49 0.05.22 58.90 58.60
36 Leriche Clotilde TP 20.55 0.07.28 52.75 52.48
37 Ristimäki Minna HS 24.14 0.10.47 45.33 45.10
38 Tiusanen Maria RaLu 25.51 0.12.24 42.31 42.09
Saue Elo Koovee HYL -
Matilainen Helena HS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Niina HiKi 13.30 0.00.00 68.10 64.16
2 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 14.21 0.00.51 63.00 59.35
3 Hemminki Hanna PoRa 14.47 0.01.17 60.12 56.63
4 Ryynänen Laura Pihkan 15.53 0.02.23 54.99 51.80
5 Kemppi Johanna RR 16.06 0.02.36 53.30 50.21
6 Mäki-Laurila Anne PunKu 16.51 0.03.21 50.02 47.12
7 Laine Anu HlS 16.55 0.03.25 48.91 46.08
8 Takala Piia YKV 17.18 0.03.48 46.94 44.22
9 Asmundela Saara RiSu 18.55 0.05.25 42.12 39.68
10 Karvonen Tiina SomEsa 21.50 0.08.20 35.79 33.72

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 14.20 0.00.00 58.21 62.29
2 Tervakangas Sanna EsSu 14.53 0.00.33 55.35 59.24
3 Konttila Minna Koovee 14.55 0.00.35 54.53 58.36
4 Kaario Katja S-JKL 14.56 0.00.36 53.77 57.55
5 Ketola Heli Koovee 14.57 0.00.37 53.01 56.74
6 Plit Henna EsSu 16.15 0.01.55 48.13 51.51
7 Haapamäki Jatta Eräp 16.18 0.01.58 47.34 50.67
8 Pankratova Olga RUS 16.21 0.02.01 46.56 49.83
9 Naskali Liisa KyRa 17.02 0.02.42 44.08 47.18
10 Turakainen Irene HS 19.12 0.04.52 38.56 41.27
11 Helen Päivi HlS 20.25 0.06.05 35.75 38.26
12 Merimäki Marianne Keihäs 21.01 0.06.41 34.24 36.64
13 Määttälä Johanna EsSu 26.47 0.12.27 26.48 28.34

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 13.21 0.00.00 70.29 69.30
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 13.56 0.00.35 66.34 65.40
3 Havia-Kinnala Helena AngA 14.34 0.01.13 62.49 61.61
4 Palmen Virpi EsSu 15.02 0.01.41 59.61 58.77
5 Paronen Anniina HlS 16.03 0.02.42 54.96 54.18
6 Nieminen Tuula LHR 16.34 0.03.13 52.40 51.66
7 Rokka Susanna LHR 16.56 0.03.35 50.43 49.72
8 Schüle Katja Koovee 17.47 0.04.26 47.23 46.56
9 Remahl Virpi LS-37 19.49 0.06.28 41.67 41.08
10 Kantanen Leena RaKaS 23.59 0.10.38 33.85 33.37
11 Paasikivi Virva KangSK 25.49 0.12.28 30.90 30.46

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 11.44 0.00.00 57.78 51.78
2 Matilainen Mirja HS 15.27 0.03.43 43.05 38.59
3 Reiman Anu AngA 15.29 0.03.45 42.14 37.77
4 Virekunnas Päivi TP 15.43 0.03.59 40.71 36.48
5 Westerlund Tiina Koovee 15.48 0.04.04 39.69 35.57
6 Annila Heli Koovee 16.30 0.04.46 37.23 33.37
7 Nyholm Satu RaN 18.05 0.06.21 33.27 29.82
8 Kallio Ulla KeU 18.12 0.06.28 32.36 29.00
9 Koivuniemi Leena RaN 19.13 0.07.29 29.99 26.88

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 12.04 0.00.00 58.29 57.76
2 Sani Tuula HU-46 13.51 0.01.47 50.15 49.70
3 Eisanen Tea MaMa 13.52 0.01.48 49.46 49.01
4 Mikkolainen Mirja VaHa 16.00 0.03.56 42.31 41.93
5 Jokinen Irma TurSa 16.26 0.04.22 40.66 40.29
6 Tammisalo Netta KangSK 17.56 0.05.52 36.77 36.44
7 Kallio Arja KeU 17.57 0.05.53 36.25 35.92
8 Uusitalo Hannele LoJa 18.32 0.06.28 34.63 34.32
9 Korpio Aulikki VaHa 19.37 0.07.33 32.27 31.98
10 Toivonen Merja EE 21.08 0.09.04 29.54 29.27
11 Rajamäki Terhi KangSK 21.11 0.09.07 29.05 28.79
12 Toivanen Tuula RaN 24.07 0.12.03 25.16 24.93
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lavikainen Pirjo KangSK 15.58 0.00.00 50.63 53.32
2 Ahlqvist Kristiina Raus 17.04 0.01.06 46.18 48.64
3 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 17.26 0.01.28 44.05 46.39
4 Turku Kaija HS 17.41 0.01.43 42.29 44.53
5 Karvonen Pirjo SuSi 19.13 0.03.15 37.86 39.87
6 Nurminen Arja VaHa 21.02 0.05.04 33.63 35.42
7 Laukkanen Kirsti HlT 25.27 0.09.29 27.00 28.43

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 21.11 0.00.00
2 Venäläinen Kaija VaHa 22.58 0.01.47

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hurskainen Seija VaHa 13.03 0.00.00 41.32 28.95
2 Jalkanen Marke VaHa 13.54 0.00.51 37.34 26.16
3 Ruusunen Marja-Liisa EE 18.28 0.05.25 27.01 18.92
4 Rahkasuo Kaarina Rasti88 18.51 0.05.48 25.39 17.78
Lahtinen Raija VaHa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Äijälä Maija KangSK 16.48 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirvesmies Lotta LS-37 15.06 0.00.00 65.39 75.16
1 Lohikainen Milla RaVa 15.06 0.00.00 65.39 75.16
3 Palumbo Martina TP 15.33 0.00.27 60.33 69.34
4 Rajamäki Netta KangSK 15.40 0.00.34 58.30 67.01
5 Heikkilä Venla HS 15.52 0.00.46 56.01 64.38
6 Raasakka Maija EsSu 17.16 0.02.10 50.04 57.51
7 Kauppinen Jaana SaPu 25.23 0.10.17 33.07 38.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 13.26 0.00.00 81.12 81.36
2 Klemettinen Veera S-JKL 13.42 0.00.16 79.13 79.37
3 Martikainen Karoliina Trian 13.52 0.00.26 77.78 78.00
4 Haanpää Anni TP 13.54 0.00.28 77.18 77.41
5 Ståhlberg Emilia EsSu 14.16 0.00.50 74.81 75.02
6 Kinnala Venla TuS 14.18 0.00.52 74.24 74.45
7 Nymalm Amy PIF 14.20 0.00.54 73.67 73.89
8 Nummela Liinu MU 14.40 0.01.14 71.61 71.82
9 Kivilaakso Anni EsSu 14.53 0.01.27 70.19 70.40
10 Kovanen Maiju S-JKL 15.02 0.01.36 69.12 69.32
10 Norrbacka Sanni HyRa 15.02 0.01.36 69.12 69.32
12 Rontu Nella AngA 15.04 0.01.38 68.21 68.41
13 Annala Vilma KangSK 15.09 0.01.43 67.47 67.66
14 Plit Heidi EsSu 15.11 0.01.45 66.95 67.14
15 Kontkanen Ronja KangSK 15.17 0.01.51 66.14 66.33
16 Oksanen Maiju IkNV 15.20 0.01.54 65.56 65.75
17 Pajula Annika KangSK 15.34 0.02.08 64.21 64.40
18 Matilainen Annika HS 15.45 0.02.19 63.11 63.29
19 Rintanen Heini KangSK 15.52 0.02.26 62.29 62.47
20 Lehtinen Jenna HlS 16.20 0.02.54 60.16 60.34
21 Suojanen Susanna Koovee 16.53 0.03.27 57.87 58.04
22 Friman Ronja HyRa 16.54 0.03.28 57.48 57.65
23 Oksanen Emmi KuoSu 17.03 0.03.37 56.64 56.81
24 Hautamäki Riikka NiS 17.28 0.04.02 54.97 55.13
25 Kylmälä Laura MU 17.40 0.04.14 54.03 54.19
26 Paasikivi Veera KangSK 20.16 0.06.50 46.82 46.96
27 Kauppinen Johanna SaPu 21.07 0.07.41 44.67 44.80
28 Viitala Nina RaN 22.07 0.08.41 42.39 42.52
29 Paavola Sannimaari VaHa 26.08 0.12.42 35.66 35.77
Vehkalahti Jenny IkNV HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 13.35 0.00.00 65.81 69.08
2 Kurth Sara TP 14.39 0.01.04 60.80 63.82
3 Kukonlehto Hilda KangSK 14.43 0.01.08 60.31 63.31
4 Haavisto Veera IkNV 14.45 0.01.10 59.96 62.94
5 Rantala Jasmiina RaLu 14.55 0.01.20 59.07 62.01
6 Lehtinen Meiju HlS 15.02 0.01.27 58.40 61.30
7 Tiittanen Maija UlvUra 15.03 0.01.28 58.13 61.01
8 Kuusinen Sanni HlS 15.04 0.01.29 57.85 60.72
9 Turakainen Venla HS 15.22 0.01.47 56.51 59.32
10 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.23 0.01.48 56.24 59.04
11 Skog Ella Koovee 15.33 0.01.58 55.44 58.19
12 Viholainen Elisa S-JKL 15.39 0.02.04 54.88 57.60
13 Kantola Claudia LS-37 15.54 0.02.19 53.81 56.49
14 Simola Reea Koovee 16.01 0.02.26 53.22 55.87
15 Kivikko Jenni HlS 16.05 0.02.30 52.80 55.43
16 Lohikainen Eveliina RaVa 16.06 0.02.31 52.55 55.16
17 Avelin Melina HlS 16.09 0.02.34 52.19 54.78
18 Kovanen Anu S-JKL 16.19 0.02.44 51.46 54.02
19 Välkki Lotta TP 16.20 0.02.45 51.21 53.76
20 Tulonen Jenna HiKi 16.28 0.02.53 50.61 53.12
21 Leipijärvi Jenna HlS 16.29 0.02.54 50.36 52.86
22 Pohjalainen Anni LoJa 16.32 0.02.57 50.02 52.50
23 Jasu Anna Rasti88 17.17 0.03.42 47.66 50.03
24 Roininen Kiia TP 17.18 0.03.43 47.43 49.78
25 Pernu Saara EsSu 17.24 0.03.49 46.97 49.31
26 Roos Renja AngA 18.08 0.04.33 44.90 47.13
27 Helsingius Iida JRV 18.19 0.04.44 44.27 46.47
28 Saarinen Anu Rasti88 18.26 0.04.51 43.82 46.00
29 Sundqvist Ida LS-37 18.40 0.05.05 43.10 45.24
30 Prittinen Sanni HlS 19.17 0.05.42 41.56 43.62
31 Laukkanen Laura MSParma 19.34 0.05.59 40.79 42.82
32 Simola Anna LHR 20.05 0.06.30 39.58 41.55
33 Toivanen Netta KyRa 20.24 0.06.49 38.81 40.74
34 Salmia Tuuli TarpSu 21.29 0.07.54 36.71 38.53
35 Ahonkivi Veera UlvUra 21.42 0.08.07 36.19 37.99
36 Heinänen Sanni SaPu 21.56 0.08.21 35.66 37.43
37 Kopra Anna HlS 22.32 0.08.57 34.57 36.29
38 Leinamo Reetta Keihäs 22.35 0.09.00 34.35 36.06
39 Tiitola Tuuli KangSK 24.02 0.10.27 32.15 33.75
40 Roihupalo Pinja PirHi 24.16 0.10.41 31.71 33.28
41 Asp Milja KyRa 24.24 0.10.49 31.40 32.96
Kuusniemi Aino JRV KES -
Heinonen Elina MSParma HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 12.40 0.00.00
2 Pitkänen Hilla JRV 13.08 0.00.28
3 Vuori Jenny TuS 13.10 0.00.30
4 Luoma Oona UlvUra 13.26 0.00.46
5 Lahdenperä Melina RR 13.36 0.00.56
6 Virtanen Heta HlS 13.40 0.01.00
7 Jussila Ida TP 13.48 0.01.08
8 Määttänen Maria EsSu 13.50 0.01.10
9 Melender Ida RaJu 13.56 0.01.16
10 Niemelä Hilla Koovee 13.59 0.01.19
11 Annala Venla KangSK 15.04 0.02.24
12 Mäenpää Maija HlS 15.06 0.02.26
13 Metsälä Essi HlS 15.12 0.02.32
14 Haikama Outi HlS 15.27 0.02.47
15 Haapala Ida RR 15.30 0.02.50
16 Kuusisto Idaliina Koovee 15.41 0.03.01
17 Härkönen Laura OuTa 15.56 0.03.16
18 Järventausta Ennimaria KyRa 16.20 0.03.40
19 Suntioinen Elli EsSu 16.37 0.03.57
20 Simola Rosa Koovee 16.50 0.04.10
20 Perttu Pauliina LaihLu 16.50 0.04.10
22 Venetjoki Venla KoS 16.54 0.04.14
23 Koskensalo Maria IkNV 16.55 0.04.15
24 Kokkinen Ella JRV 17.05 0.04.25
25 Ristimäki Aino HS 17.10 0.04.30
26 Asp Alisa Koovee 17.18 0.04.38
27 Niva Heini LaiVe 17.28 0.04.48
28 Kemppainen Ronja AngA 17.30 0.04.50
29 Vesterinen Viivi HyRa 17.36 0.04.56
30 Mustonen Salla TP 17.39 0.04.59
31 Sainio Linda KangSK 17.45 0.05.05
32 Halkosaari Helena LHR 17.48 0.05.08
33 Myllymäki Maarit KortJV 17.52 0.05.12
34 Hirvonen Julia KyRa 18.03 0.05.23
35 Hakuli Hanna SKUusi 18.08 0.05.28
36 Rautiainen Aleksandra AngA 18.09 0.05.29
37 Ruokola Anna RaJu 18.25 0.05.45
38 Saarela Eliisa RaPi 18.28 0.05.48
39 Siironen Ella KoS 18.39 0.05.59
40 Koistinen Milla HyRa 18.45 0.06.05
41 Nurmi Seela RR 18.49 0.06.09
42 Koski Katariina Koovee 19.20 0.06.40
43 Katajamäki Henna-Riina KauWi 19.31 0.06.51
44 Jokinen Johanna Eräp 20.51 0.08.11
45 Marjanen Alva JRV 23.22 0.10.42
46 Viitala Sini RaN 30.38 0.17.58

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Hanne Lynx 13.23 0.00.00
2 Haunia Heta HSU 13.44 0.00.21
3 Nurminen Kaarina KangSK 14.00 0.00.37
4 Aho Anni TuS 14.43 0.01.20
5 Lilja Riikka S-JKL 14.45 0.01.22
6 Näpänkangas Elsa S-JKL 14.47 0.01.24
7 Kytäjä Nea HiKi 14.53 0.01.30
8 Konstari Elena JRV 14.54 0.01.31
9 Salmia Tessa TarpSu 14.55 0.01.32
10 Marjanen Venla JRV 15.41 0.02.18
10 Joensivu Inka VaHa 15.41 0.02.18
12 Raasakka Liisa EsSu 15.45 0.02.22
13 Salonen Venla HS 15.50 0.02.27
14 Ankelo Elsa MSParma 15.54 0.02.31
15 Koskensalo Susanna IkNV 16.04 0.02.41
16 Järviluoma Tuuli NiS 16.16 0.02.53
17 Haapasalo Wilma Pohjant 16.22 0.02.59
18 Leinamo Sonja Keihäs 16.29 0.03.06
19 Tuomisto Saara MSParma 16.34 0.03.11
20 Mäkelä Aino SaPu 16.37 0.03.14
21 Laukkanen Laura TarpSu 16.40 0.03.17
22 Mustajoki Villa TP 16.44 0.03.21
23 Laitamäki Liina HlS 16.55 0.03.32
24 Soikkeli Sofia EsSu 17.23 0.04.00
25 Savisaari Outi TP 17.31 0.04.08
26 Kiuru Milja VaHa 17.43 0.04.20
27 Seppälä Kaisla RR 18.15 0.04.52
28 Saarinen Sini Rasti88 18.20 0.04.57
29 Sankelo Emma Pohjant 18.29 0.05.06
30 Pöytäkivi Kia VaHa 18.34 0.05.11
31 Kuusniemi Lotta JRV 18.40 0.05.17
31 Hyyppä Milja KoS 18.40 0.05.17
33 Laine Anni TP 18.48 0.05.25
34 Haikara Sanni NiS 19.01 0.05.38
35 Peura Kerttu EsSu 19.09 0.05.46
36 Katajamäki Emma MSParma 19.30 0.06.07
37 Koukku Kiia TP 20.56 0.07.33
38 Korhonen Minea MU 22.06 0.08.43
39 Filppula Ella VaHa 23.50 0.10.27
40 Janhunen Jenni MU 24.59 0.11.36
41 Honkala Kia Koovee 26.54 0.13.31
42 Ketola Reetta Koovee 39.37 0.26.14
Tiljander Venla HyRa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 11.41 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 12.32 0.00.51
3 Ruohola Ilona MSParma 12.40 0.00.59
4 Tala Emilia HS 13.37 0.01.56
5 Tala Juulia HS 13.47 0.02.06
5 Leppänen Netta Keihäs 13.47 0.02.06
7 Martikainen Kristiina OKTrian 13.49 0.02.08
8 Kontio Katri KangSK 13.55 0.02.14
9 Simola Rita Koovee 14.12 0.02.31
10 Norrbacka Salla HyRa 14.14 0.02.33
11 Yli-Hietanen Silja TP 14.15 0.02.34
12 Heikkilä Suvi Lynx 14.20 0.02.39
13 Salonen Elli HS 14.33 0.02.52
14 Imberg Venla HlS 15.18 0.03.37
15 Turakainen Veera HS 15.21 0.03.40
16 Kerkkonen Aada JRV 15.23 0.03.42
17 Hietala Emmi LapVi 15.59 0.04.18
18 Pesu Vilma TP 17.17 0.05.36
19 Tuhkanen Suvi UlvUra 17.26 0.05.45
20 Kuusinen Saana HlS 17.47 0.06.06
20 Kosunen Armi HS 17.47 0.06.06
22 Nietula Minja HS 18.00 0.06.19
23 Pitkänen Helmi JRV 18.04 0.06.23
24 Linnainmaa Katja PäLuLu 19.18 0.07.37
25 Aaltonen Milla IkNV 19.32 0.07.51
26 Keskinen Venla JRV 20.53 0.09.12
27 Varjola Lotta Koovee 25.57 0.14.16
28 Virtanen Marikki KyS 30.43 0.19.02

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 12.57 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 13.28 0.00.31
3 Julkunen Siiri LHR 14.24 0.01.27
4 Kytäjä Nora HiKi 14.28 0.01.31
5 Olkkonen Veera KangSK 14.31 0.01.34
6 Haikama Inka HlS 15.40 0.02.43
7 Luoma Elli UlvUra 16.26 0.03.29
8 Valio Salla TP 16.57 0.04.00
9 Matinheikki Liisa TP 17.19 0.04.22
10 Nieminen Saana TP 17.26 0.04.29
11 Tuomisto Kerttu MSParma 17.30 0.04.33
12 Väisänen Doris HS 18.21 0.05.24
13 Helminen Tiia JRV 18.24 0.05.27
14 Yliaho Iiris Koovee 18.54 0.05.57
15 Helen Janette HlS 18.56 0.05.59
16 Heinimaa Venla KangSK 19.38 0.06.41
17 Määttälä Fanni EsSu 19.41 0.06.44
18 Maasilta Lumi RaVa 20.45 0.07.48
19 Mäkelä Venla SaPu 21.35 0.08.38
20 Aalto Aura TP 22.30 0.09.33
21 Kaario Saara S-JKL 23.26 0.10.29
22 Laine Noora TP 24.25 0.11.28
23 Hossi Emma TP 24.57 0.12.00
24 Roihupalo Silja PirHi 25.25 0.12.28
25 Leppä Laura Eräp 41.52 0.28.55
Schmidt Emilia TP HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 9.48 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 11.05 0.01.17
3 Kaikkonen Oona Koovee 11.11 0.01.23
4 Kulju Eevi Keihäs 11.47 0.01.59
5 Jussila Emma TP 12.05 0.02.17
6 Alakoski Siiri TP 12.06 0.02.18
7 Takala Kaisa TP 12.26 0.02.38
8 Laitamäki Lotta HlT 12.37 0.02.49
9 Kankaanpää Aino LaihLu 12.55 0.03.07
10 Laine Nella Keihäs 13.26 0.03.38
11 Koivula Venla LaihLu 13.42 0.03.54
12 Virkajärvi Heta JRV 14.36 0.04.48
13 Holmala Kira IkNV 15.03 0.05.15
14 Rajala Ella TarpSu 16.56 0.07.08
15 Rautio Ulrika EsSu 17.30 0.07.42
16 Rintanen Anni KangSK 18.35 0.08.47
17 Ojala Linnea Keihäs 19.01 0.09.13
18 Palsinajärvi Melia JRV 28.31 0.18.43
Ruuskanen Senni MU HYL -
Rajala Saara TarpSu HYL -
Punto Elli SuSe HYL -
Kontio Kirsi KangSK HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapamäki Kerttu HyRa 10.03 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 10.10 0.00.07
3 Pitkänen Sinna TP 11.36 0.01.33
4 Jauhiainen Sara OrPo 12.12 0.02.09
5 Varjola Mette Koovee 12.17 0.02.14
6 Linnainmaa Annukka PäLuLu 13.00 0.02.57
7 Lahti Venla TarpSu 13.19 0.03.16
8 Lehtinen Heini HauSi 13.22 0.03.19
9 Heinänen Henna SaPu 14.11 0.04.08
10 Myllykoski Pihla TP 16.28 0.06.25

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 9.26 0.00.00
2 Nieminen Reetta VaHa 10.09 0.00.43
3 Hietala Sini LapVi 10.43 0.01.17
4 Niemelä Sania KyRa 11.06 0.01.40
5 Väistökoski Meri TP 11.24 0.01.58
6 Suomalainen Karoliina KangSK 11.55 0.02.29
7 Salonen Heidi Koovee 12.20 0.02.54
8 Leppänen Sara Keihäs 12.40 0.03.14
9 Maasilta Pihla RaVa 12.43 0.03.17
10 Lauttajärvi Siiri VaHa 12.44 0.03.18
11 Haanpää Venla TP 12.55 0.03.29
12 Lämsä Moona VaHa 13.18 0.03.52
13 Lampinen Siina TP 13.20 0.03.54
14 Saari Venla PoRa 13.23 0.03.57
15 Hirvelä Karoliina JRV 13.24 0.03.58
16 Mustajoki Hulda TP 14.14 0.04.48
17 Rokka Anni LHR 15.35 0.06.09
18 Niskala Pinja TP 30.48 0.21.22

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 6.53 0.00.00
2 Syrjälä Alina LHR 7.21 0.00.28
3 Koski Hanni Koovee 7.40 0.00.47
4 Boman Minja Koovee 7.50 0.00.57
5 Enroth Emma TarpSu 7.51 0.00.58
6 Yliaho Reetta Koovee 7.56 0.01.03
7 Hossi Meri TP 9.05 0.02.12
8 Poutala Salla KangSK 9.34 0.02.41
9 Muukkonen Roosa SKUusi 9.46 0.02.53
10 Ekström Saana-Mari MSParma 9.48 0.02.55
11 Peltonen Riikka JRV 9.51 0.02.58
12 Kankaanpää Sanni LaihLu 10.16 0.03.23
13 Hämeen-Anttila Elsa SuSe 10.20 0.03.27
14 Kupiainen Tinja Koovee 10.36 0.03.43
15 Martikainen Ronja Eräp 12.04 0.05.11
16 Enroth Jenna TarpSu 12.17 0.05.24
17 Suojanen Laura Koovee 15.22 0.08.29
18 Rajala Venla TarpSu 15.34 0.08.41
19 Tiusanen Saara UlvUra 15.58 0.09.05
20 Vallittu Tuuli KangSK 16.27 0.09.34
21 Mariani Sandra Koovee 22.50 0.15.57