FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kautto Lasse VaajTe 1.14.07 0.00.00 86.36 87.07
2 Knuuttila Mikko IkNV 1.14.34 0.00.27 85.59 86.29
3 Oikarinen Lauri PelPo 1.14.53 0.00.46 84.97 85.67
4 Sainio Santeri KangSK 1.15.46 0.01.39 83.73 84.42
5 Liuha Jarkko KangSK 1.15.58 0.01.51 83.27 83.95
6 Hautala Jarkko VaajTe 1.16.08 0.02.01 82.84 83.51
7 Sorsa Perttu HiKi 1.16.20 0.02.13 82.37 83.05
8 Savolainen Eetu IkNV 1.16.46 0.02.39 81.66 82.33
9 Linnainmaa Tero IkNV 1.16.50 0.02.43 81.35 82.01
10 Luoma Juha IkNV 1.18.46 0.04.39 79.11 79.76
11 Lehtola Samu KangSK 1.19.18 0.05.11 78.34 78.98
12 Taanila Henri IkNV 1.19.36 0.05.29 77.81 78.45
13 Kotro Tuomas IkNV 1.20.08 0.06.01 77.06 77.69
14 Kivelä Mikko KangSK 1.21.39 0.07.32 75.40 76.01
15 Hramov Andrei Hiisi 1.21.47 0.07.40 75.04 75.66
16 Parkkinen Ville IkNV 1.24.38 0.10.31 72.29 72.88
17 Hölli Mikko KangSK 1.24.50 0.10.43 71.90 72.49
18 Räty Harri HiKi 1.24.58 0.10.51 71.57 72.15
19 Viholainen Eeli S-JKL 1.26.06 0.11.59 70.41 70.98
20 Vanhanen Konsta IkNV 1.26.11 0.12.04 70.12 70.69
21 Laitinen Justus Koovee 1.26.16 0.12.09 69.83 70.40
22 Ylinen Juho IkNV 1.26.22 0.12.15 69.53 70.10
23 Willman Hermanni IkNV 1.26.29 0.12.22 69.22 69.79
24 Anttolainen Aleksi LS-37 1.26.32 0.12.25 68.97 69.53
25 Hytönen Juho-Veikko IkNV 1.27.52 0.13.45 67.70 68.26
26 Vainiomäki Samuel PelPo 1.28.18 0.14.11 67.16 67.71
27 Kettunen Heikki ViPa 1.28.33 0.14.26 66.76 67.30
28 Plohn Markus HSV-OL-W 1.31.04 0.16.57 64.71 65.23
29 Kotamäki Iivo IkNV 1.32.18 0.18.11 63.64 64.16
30 Harun Isler Turkey 1.32.23 0.18.16 63.38 63.89
31 Stockmayer Michael HSV-OL-W 1.34.51 0.20.44 61.53 62.03
32 Kommio Jere HlS 1.34.54 0.20.47 61.30 61.80
33 Alonen Matti S-JKL 1.37.47 0.23.40 59.30 59.78
34 Yasar Demiröz Turkey 1.38.23 0.24.16 58.74 59.23
35 Virkki Vili HlS 1.39.50 0.25.43 57.70 58.18
36 Aaltonen Lassi HS 1.41.02 0.26.55 56.83 57.30
37 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.42.56 0.28.49 55.60 56.05
38 Rauhalammi Juhani Eräp 1.43.35 0.29.28 55.07 55.52
39 Samposalo Kai KangSK 1.44.28 0.30.21 54.42 54.87
40 Lemmetty Teemu OrPo 1.46.07 0.32.00 53.40 53.84
41 Pusa Matti ViRuS 2.11.39 0.57.32 42.90 43.25
42 Onur Dalkiz Turkey 2.25.54 1.11.47 38.58 38.90
43 Engin Öztürk Turkey 2.44.41 1.30.34 34.07 34.34
44 Israfil Kücüksakal Turkey 2.48.44 1.34.37 33.14 33.41
Ikävalko Petri KangSK KES -
Ramazan Can Turkey KES -
Alppi Antti IkNV KES -
Arthofer Florian HSV-OL-W KES -
Ali Ucar Turkey KES -
Suna Jussi TuMe KES -
Linnainmaa Lauri Koovee KES -
Jokela Juha PäLuLu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jussi VaHa 1.10.43 0.00.00 54.46 53.83
2 Korppi Miika OH 1.12.12 0.01.29 52.01 51.40
3 Siivonen Jere Koovee 1.24.33 0.13.50 43.27 42.77
4 Koivusalo Riku RasKa 1.28.25 0.17.42 40.29 39.82
5 Koiser Michael HSV-OL-W 1.33.35 0.22.52 37.04 36.61
6 Niinimäki Joonas Lynx 1.36.55 0.26.12 34.77 34.37
7 Nikumaa Juhani OH 2.18.24 1.07.41 23.65 23.38

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Oula OrPo 1.24.08 0.00.00
2 Koivumäki Jarkko RasKa 1.27.25 0.03.17

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkamo Severi Koovee 1.03.43 0.00.00 55.72 56.50
2 Mustajoki Taavi TP 1.10.04 0.06.21 49.40 50.09
3 Kivinen Vinsci HyRa 1.11.59 0.08.16 46.85 47.51
4 Suonurmi Vesa KyRa 1.34.54 0.31.11 34.60 35.09
5 Kivikko Antti HlS 1.38.39 0.34.56 32.39 32.84
6 Hakala Petteri RaN 1.46.17 0.42.34 29.23 29.64
7 Malmlund Arttu Koovee 1.56.09 0.52.26 25.98 26.34

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 54.49 0.00.00 55.56 54.53
2 Saarnijoki Miska TP 59.59 0.05.10 49.93 49.00
3 Mustajoki Tiitus TP 1.04.16 0.09.27 45.81 44.96
4 Vaismaa Lassi S-JKL 1.05.55 0.11.06 43.89 43.08
5 Mähönen Vili TP 1.12.02 0.17.13 39.46 38.73
6 Lammi Antti Koovee 1.17.24 0.22.35 36.07 35.40
7 Konttila Eemi Koovee 1.17.57 0.23.08 35.16 34.51
8 Koivuniemi Sakari RaN 1.34.29 0.39.40 28.47 27.94
Piironen Konsta MSParma KES -
Oksa Antti-Jussi TarpSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Timo VaHa 1.04.08 0.00.00 65.19 62.66
2 Hämäläinen Jani LS-37 1.12.26 0.08.18 56.76 54.56
3 Kivelä Marko ViPa 1.15.55 0.11.47 53.24 51.17
4 Riihimäki Mikko Koovee 1.24.52 0.20.44 46.80 44.99
5 Väinä Tuomas KanSu 1.27.36 0.23.28 44.55 42.82
6 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.33.36 0.29.28 40.95 39.36
7 Katvala Jere EE 1.44.03 0.39.55 36.16 34.76
8 Vallittu Juha JRV 2.14.40 1.10.32 27.42 26.36
Turpeinen Hannu TP KES -
Joensivu Janne VaHa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Petteri Lynx 1.10.48 0.00.00 57.72 57.11
2 Häkkinen Mika Hiilto 1.13.12 0.02.24 54.99 54.41
3 Jonkka Jari RasKa 1.16.55 0.06.07 51.54 50.99
4 Savolainen Tomi RasKe 1.20.48 0.10.00 48.30 47.79
5 Myllykoski Pekka S-JKL 1.23.38 0.12.50 45.93 45.44
6 Lehtimäki Harri RMH 1.23.53 0.13.05 45.06 44.59
7 Niemelä Ville Hiilto 1.24.49 0.14.01 43.85 43.38
8 Kujansuu Joni Koovee 1.26.54 0.16.06 42.09 41.64
9 Kopra Riku OrPo 1.28.22 0.17.34 40.70 40.26
10 Alajoutsi Jukka Koovee 2.22.35 1.11.47 24.79 24.53
Jarva Jukka OrPo KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 1.02.38 0.00.00 65.06 64.72
2 Parttimaa Timo AngA 1.03.44 0.01.06 63.50 63.17
3 Gynther Kimmo IHR 1.09.15 0.06.37 58.04 57.73
4 Numminen Mika UrjU 1.10.16 0.07.38 56.81 56.51
5 Björkqvist Niklas HlS 1.10.57 0.08.19 55.87 55.57
6 Hämäläinen Jari KangSK 1.12.16 0.09.38 54.47 54.18
7 Venäläinen Toni VaHa 1.18.42 0.16.04 49.66 49.40
8 Kujanpää Jukka KangSK 1.19.26 0.16.48 48.85 48.59
9 Mauriala Jarmo Koovee 1.21.06 0.18.28 47.51 47.25
10 Ketola Juha Koovee 1.23.04 0.20.26 46.05 45.80
11 Koski Olli Koovee 1.24.31 0.21.53 44.93 44.69
12 Ojala Jari PirHi 1.25.31 0.22.53 44.08 43.84
13 Aho Jarmo PäLuLu 1.26.25 0.23.47 43.30 43.07
14 Laurikkala Mikko Koovee 1.29.44 0.27.06 41.39 41.17
15 Ruuska Vesa KangSK 1.32.02 0.29.24 40.05 39.84
16 Sikkinen Kari KangSK 1.32.33 0.29.55 39.53 39.32
17 Mäntylä Pekka HS 1.45.27 0.42.49 34.43 34.25
18 Jutila Veli-Matti RasKa 1.58.18 0.55.40 30.45 30.29
19 Ahola Tuomo KangSK 1.58.27 0.55.49 30.18 30.02
20 Kuusisto Seppo Koovee 1.59.06 0.56.28 29.78 29.62
21 Kanko Jari Koovee 2.03.04 1.00.26 28.60 28.45
Torvinen Pekka SiiRa HYL -
Mäkelä Markku ViRuS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 1.06.58 0.00.00 53.97 53.77
2 Malmlund Heikki Koovee 1.14.20 0.07.22 48.06 47.88
3 Koskinen Juha VaajTe 1.14.29 0.07.31 47.41 47.23
4 Mäkipää Kalevi Hiisi 1.26.03 0.19.05 40.55 40.40
5 Saaranen Timo KyRa 1.26.43 0.19.45 39.76 39.61
6 Vesala Pekka PirHi 1.30.54 0.23.56 37.47 37.33
7 Taubert Tero Koovee 1.32.25 0.25.27 36.40 36.27
8 Hokkanen Arto TarpSu 1.34.18 0.27.20 35.23 35.10
9 Karjalainen Heikki Raus 1.38.43 0.31.45 33.23 33.11
10 Erkkilä Harri SuosmSa 1.39.22 0.32.24 32.60 32.48
11 Ala-Mäyry Pekka Koovee 1.45.59 0.39.01 30.17 30.06
12 Heikkinen Olli EsSu 1.57.54 0.50.56 26.77 26.67
Niinimäki Jorma Lynx KES -
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 50.05 0.00.00 58.74 57.97
2 Lillandt Stefan Kristina 55.47 0.05.42 52.13 51.44
3 Mäkelä Markku RasKa 58.10 0.08.05 49.41 48.76
4 Asikainen Timo Hiisi 59.22 0.09.17 47.84 47.21
5 Helle Markku SaPu 1.08.50 0.18.45 40.76 40.23
6 Laukkanen Erkki KangSK 1.10.30 0.20.25 39.32 38.80
7 Papinsaari Kari KangSK 1.12.52 0.22.47 37.58 37.08
8 Toivonen Jari EE 1.16.36 0.26.31 35.30 34.84
9 Syrjälä Veli EE 1.18.25 0.28.20 34.05 33.60
10 Järvinen Jari HlT 1.22.50 0.32.45 31.83 31.41
11 Tähtinen Juha RaN 1.23.34 0.33.29 31.14 30.73
12 Mäkitalo Mikko KauKa 1.24.54 0.34.49 30.25 29.85
13 Virtanen Kari PelPo 1.34.18 0.44.13 26.88 26.52
14 Virkki Antti HlS 1.45.48 0.55.43 23.63 23.32

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Asko KS 54.52 0.00.00 48.32 48.26
2 Ritanotko Markku TuMe 55.19 0.00.27 47.61 47.56
3 Rauhamäki Kimmo JRV 56.22 0.01.30 46.42 46.37
4 Lepistö Heikki OrPo 57.26 0.02.34 45.25 45.20
5 Nevala Jorma RaN 57.38 0.02.46 44.80 44.75
6 Nyberg Henry Trian 58.33 0.03.41 43.80 43.75
7 Rajaniemi Vesa S-JKL 58.39 0.03.47 43.43 43.38
8 Rantapuska Seppo PetPe 59.28 0.04.36 42.54 42.50
9 Nurminen Markku SuosmSa 1.02.34 0.07.42 40.16 40.12
10 Rustari Mauri ViRuS 1.03.34 0.08.42 39.26 39.21
11 Kartaslammi Ari KyRa 1.06.26 0.11.34 37.30 37.26
12 Näsi Antero AR 1.06.34 0.11.42 36.97 36.93
13 Hytönen Veikko S-JKL 1.07.38 0.12.46 36.13 36.09
14 Laakso Antero PunKu 1.13.34 0.18.42 32.98 32.94
15 Ahlqvist Hannu Raus 1.20.39 0.25.47 29.87 29.84
16 Paunonen Hannu Koovee 1.21.23 0.26.31 29.39 29.35
17 Hirvelä Reijo PunKu 1.22.19 0.27.27 28.84 28.81
18 Jakobsson Markus RasKa 1.23.23 0.28.31 28.27 28.24
19 Salminen Pertti PäLuLu 1.24.09 0.29.17 27.80 27.77
20 Jäntti Timo S-JKL 1.24.47 0.29.55 27.39 27.36
21 Kauppi Hannu AR 1.31.33 0.36.41 25.18 25.15
22 Karvonen Jorma TarpSu 1.47.20 0.52.28 21.32 21.29
Rasmus Reijo TarpSu HYL -
Nevalainen Pentti RasKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Seppo KanSu 48.34 0.00.00 48.77 48.50
2 Lakanen Ensio VaajTe 52.52 0.04.18 44.47 44.22
3 Lavikainen Jussi KangSK 52.59 0.04.25 44.03 43.79
4 Lahdenniemi Heikki SahKu 56.43 0.08.09 40.82 40.59
5 Andelin Jouko LaTa 58.14 0.09.40 39.45 39.23
6 Pusa Raimo ViRuS 58.51 0.10.17 38.74 38.52
7 Jokinen Pentti KanSu 59.32 0.10.58 37.99 37.78
8 Keränen Kauko UrjU 1.00.05 0.11.31 37.35 37.14
9 Korpinen Seppo RR 1.01.43 0.13.09 36.07 35.87
10 Lakkala Ossi KuoSu 1.03.52 0.15.18 34.58 34.39
11 Kaarnijärvi Seppo OrPo 1.04.40 0.16.06 33.88 33.69
12 Jarva Risto OrPo 1.06.26 0.17.52 32.71 32.53
13 Löyttyjärvi Kari Jyry 1.11.44 0.23.10 30.05 29.88
14 Heino Kalle EE 1.11.58 0.23.24 29.70 29.54
15 Aunula Jukka Jyry 1.12.26 0.23.52 29.27 29.10
16 Lindstedt Tapio OrPo 1.13.57 0.25.23 28.43 28.27
17 Alanissi Olli PäLuLu 1.24.52 0.36.18 24.56 24.42
18 Valta Matti JRV 1.25.43 0.37.09 24.11 23.98
Viljanen Keijo LoJa HYL -
Roivas Matti UrjU HYL -
Nurminen Sakari TuMe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 44.36 0.00.00 48.27 48.29
2 Hongisto Heimo LoJa 51.43 0.07.07 41.26 41.28
3 Jokinen Juhani MaMa 53.24 0.08.48 39.60 39.62
4 Hahto Matti OrPo 55.34 0.10.58 37.71 37.73
5 Rajamäki Matti KyRa 59.57 0.15.21 34.64 34.66
6 Koskinen Kari SOC 1.03.21 0.18.45 32.48 32.50
7 Havia Pertti MaMa 1.03.35 0.18.59 32.06 32.08
8 Latvala Timo EE 1.05.28 0.20.52 30.85 30.87
9 Tammela Seppo TikSu 1.07.15 0.22.39 29.75 29.76
10 Penttinen Juha Mesik 1.07.32 0.22.56 29.34 29.36
11 Helminen Pentti JRV 1.09.49 0.25.13 28.11 28.13
12 Niemi Pentti HauSi 1.13.55 0.29.19 26.30 26.31
13 Hieta Lauri KanSu 1.17.18 0.32.42 24.90 24.91
14 Koivula Keijo HyRa 1.22.04 0.37.28 23.22 23.23
15 Kuusisto Kalevi HlT 1.22.58 0.38.22 22.74 22.75
16 Mattila Kari EE 1.25.45 0.41.09 21.78 21.79
17 Laurikkala Jukka Koovee 1.41.29 0.56.53 18.22 18.23
Salo Jaakko SaPu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 48.56 0.00.00 39.55 38.24
2 Erkkilä Olavi HlS 50.45 0.01.49 37.56 36.32
3 Nisula Alpo Eräp 58.15 0.09.19 32.23 31.16
4 Koipijärvi Erkki Eräp 59.00 0.10.04 31.33 30.29
5 Saario Pentti LoJa 59.40 0.10.44 30.49 29.48
6 Paavola Seppo EE 1.01.26 0.12.30 29.14 28.18
7 Hurme Heikki HPV 1.03.44 0.14.48 27.63 26.72
8 Mäenpää Lasse KyRa 1.03.52 0.14.56 27.12 26.22
9 Mikkola Antti UrjU 1.05.22 0.16.26 26.05 25.19
10 Sulander Heikki SahKu 1.10.14 0.21.18 23.84 23.05
11 Rantala Heikki EE 1.10.19 0.21.23 23.39 22.62

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 44.06 0.00.00
2 Mård Leo Kristina 52.05 0.07.59
Koppelomäki Mikko EE KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 28.49 0.00.00
2 Piippo Emil KangSK 30.59 0.02.10
3 Laitinen Vertti Koovee 31.58 0.03.09
4 Rissanen Antti TP 32.17 0.03.28
5 Aho Ilmari VaHa 36.55 0.08.06
6 Jutila Pietu RasKa 38.02 0.09.13
7 Mäkipää Rasmus RaN 38.58 0.10.09
8 Naskali Lauri KyRa 40.27 0.11.38
9 Imberg Viljami RasKa 1.00.25 0.31.36
10 Kunnapas Kustu HOK 1.08.50 0.40.01
11 Ketola Kristian Koovee 1.16.29 0.47.40
Pulkkinen Samuli KyRa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Eemil RaN 30.33 0.00.00
2 Hramov Aleksandr Hiisi 31.49 0.01.16
3 Heinimaa Valtteri KangSK 33.51 0.03.18
4 Mustajoki Olli TP 34.05 0.03.32
5 Lautamäki Matias HlS 34.45 0.04.12
6 Niinimäki Kasimir IkNV 34.51 0.04.18
7 Huhtala Jyri Eräp 36.07 0.05.34
8 Aaltio Eerik VaHa 38.30 0.07.57
9 Ahola Topias KangSK 39.17 0.08.44
10 Konttila Akseli Koovee 41.18 0.10.45
11 Valkolehto Tommi RaN 42.40 0.12.07
12 Nieminen Juho TP 42.46 0.12.13
13 Kivelä Valtteri KangSK 44.34 0.14.01
14 Boman Leevi Koovee 45.53 0.15.20
15 Olkkonen Vili KangSK 51.04 0.20.31
16 Kivelä Eemeli KangSK 53.32 0.22.59
17 Alajoutsi Jasper Koovee 1.16.21 0.45.48
Salonen Seeti VaHa HYL -
Aumo Oskari Keihäs HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 17.24 0.00.00
2 Kupiainen Tuukka Koovee 20.18 0.02.54
3 Liponkoski Aapo TP 24.13 0.06.49
4 Koskinen Aaro TP 24.38 0.07.14
5 Mähönen Veeti TP 25.48 0.08.24
6 Raitanen Konsta TP 25.55 0.08.31
7 Schüle Oliver Koovee 27.04 0.09.40
8 Alajoutsi Oliver Koovee 27.05 0.09.41
9 Lehtiniemi Eino RaN 27.10 0.09.46
10 Tukiainen Jyry TP 30.32 0.13.08
11 Nieminen Lauri VaHa 33.35 0.16.11
12 Havu Eero RasKa 34.25 0.17.01
13 Toivanen Nico KyRa 44.01 0.26.37
14 Välkki Totte TP 58.29 0.41.05
Pitkänen Iiro Koovee HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mustajoki Aapo TP 20.44 0.00.00
2 Rajamäki Niilo HS 32.27 0.11.43
3 Hankkio Oskari Koovee 36.35 0.15.51
4 Äärilä Joonas RaN 1.04.52 0.44.08
Lehtimäki Oskari RMH HYL -
Rautio Iiro Koovee HYL -
Boman Samu Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 17.17 0.00.00
2 Konttila Milo Koovee 20.54 0.03.37
3 Ronkainen Elias JRV 21.13 0.03.56
4 Koskinen Eemil TP 22.31 0.05.14
5 Joensivu Kasper VaHa 23.44 0.06.27
6 Filppula Juho VaHa 26.02 0.08.45
7 Simola Jere Koovee 29.50 0.12.33
8 Immonen Matias HlS 33.05 0.15.48

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 50.35 0.00.00 33.00 33.00
2 Raes Velipekka HSU 1.05.35 0.15.00 24.18 24.18
3 Heino Eero EE 1.12.06 0.21.31 20.84 20.84
4 Aumo Heikki Keihäs 1.31.06 0.40.31 15.57 15.57

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Feer Isabelle KangSK 1.14.56 0.00.00 85.04 82.93
2 Ahonen Laura KangSK 1.18.19 0.03.23 80.56 78.55
3 Vike Laura HlS 1.19.39 0.04.43 78.41 76.45
4 Andelin Sanna LaTa 1.21.17 0.06.21 76.05 74.15
5 Skog Henna Koovee 1.21.49 0.06.53 74.77 72.91
6 Heittola Satu RasKu 1.24.16 0.09.20 71.84 70.05
7 Paunonen Tuuli Koovee 1.25.29 0.10.33 70.07 68.33
8 Jakobsson Laura RasKa 1.30.04 0.15.08 65.80 64.16
9 Kilpeläinen Elina VeVe 1.31.26 0.16.30 64.12 62.52
10 Ylikylä Suvi RasKa 1.33.37 0.18.41 61.94 60.40
11 Ojanen Maija KangSK 1.33.46 0.18.50 61.17 59.64
12 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.35.06 0.20.10 59.64 58.15
13 Saarinen Minna Koovee 1.35.46 0.20.50 58.56 57.10
14 Ritanotko Johanna TuMe 1.39.44 0.24.48 55.59 54.21
15 Juopperi Suvi-Päivikki LapVe 2.20.26 1.05.30 39.02 38.05
Kuusela Tuija RasKa KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 56.52 0.00.00 68.02 66.70
2 Taini Mia JRV 58.30 0.01.38 65.22 63.95
3 Niittymäki Johanna HlS 1.02.32 0.05.40 60.17 59.00
4 Jalanto Essi KangSK 1.04.59 0.08.07 57.09 55.98
5 Kolehmainen Hanne LaTa 1.05.04 0.08.12 56.20 55.11
6 Taanila Anni IkNV 1.05.45 0.08.53 54.82 53.75
7 Toivanen Pinja RaN 1.08.48 0.11.56 51.62 50.62
8 Koivusalo Sanna RasKa 1.08.50 0.11.58 50.83 49.84
9 Mikkolainen Päivi VaHa 1.10.41 0.13.49 48.75 47.81
10 Hiekkalahti Heli MSParma 1.11.23 0.14.31 47.54 46.61
11 Suonurmi Taru KyRa 1.25.27 0.28.35 39.09 38.33
12 Traint Christina HSV-OL-W 1.33.56 0.37.04 35.00 34.32

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöyhönen Saina RasKa 1.15.35 0.00.00 52.88 51.66
2 Kanko Ruut Koovee 1.18.09 0.02.34 48.59 47.46
3 Uusitalo Amanda Koovee 1.28.03 0.12.28 40.85 39.91
4 Malmlund Milla Koovee 1.40.33 0.24.58 33.79 33.01

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suojanen Susanna Koovee 1.02.39 0.00.00 51.64 50.78
2 Holmberg Laura RasKa 1.04.21 0.01.42 48.76 47.96
3 Taubert Iiris Koovee 1.04.24 0.01.45 47.22 46.44
4 Hankala Kaisa IkNV 1.09.24 0.06.45 42.42 41.72
5 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 1.27.09 0.24.30 32.66 32.13
6 Viitala Nina RaN 2.08.49 1.06.10 21.35 20.99

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Reea Koovee 58.41 0.00.00 50.46 48.90
2 Kivikko Jenni HlS 1.02.34 0.03.53 46.54 45.10
3 Roininen Kiia TP 1.05.58 0.07.17 43.39 42.05
4 Yli-Hietanen Saara TP 1.07.17 0.08.36 41.81 40.52
5 Haavisto Veera IkNV 1.08.32 0.09.51 40.33 39.08
6 Välkki Lotta TP 1.14.08 0.15.27 36.62 35.49
7 Järvensivu Silja OrPo 1.14.20 0.15.39 35.85 34.75
8 Aho Susanna Hiisi 1.37.14 0.38.33 26.90 26.07
Helimets Triin HOK KES -
Metsälä Emma HlS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 1.28.58 0.00.00
2 Muukkonen Eveliina KangSK 1.30.59 0.02.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Heli Koovee 1.03.28 0.00.00 43.24 43.26
2 Ahvenjärvi Pia Koovee 1.07.20 0.03.52 38.72 38.74
3 Rajamäki Sohvi HS 1.20.47 0.17.19 30.57 30.59
4 Naskali Liisa KyRa 1.36.08 0.32.40 24.26 24.27

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 51.40 0.00.00 53.61 52.07
2 Holm Riikka SiiRa 58.49 0.07.09 45.92 44.60
3 Järvensivu Nina OrPo 1.01.48 0.10.08 42.58 41.36
4 Seppälä Anu EE 1.05.04 0.13.24 39.38 38.25
5 Niinimäki Hanna KyRa 1.17.21 0.25.41 32.23 31.30
6 Oksanen Kristiina IkNV 1.26.21 0.34.41 28.07 27.26
Hakuli Mia KeU KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 58.47 0.00.00 56.23 54.73
2 Sarkki Sirkka KeU 1.09.25 0.10.38 46.42 45.19
3 Kankaanranta Marja RastiE4 1.13.09 0.14.22 42.93 41.78
4 Koivuniemi Leena RaN 1.22.49 0.24.02 36.92 35.93
5 Mäkelä Anja RiSu 1.35.04 0.36.17 31.29 30.46
Järvinen Tuija HlT HYL -
Jalanto Terttu KangSK KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 51.27 0.00.00 60.78 60.03
2 Borgenström Outi IkNV 52.08 0.00.41 59.29 58.56
3 Kihlström Kirsi RastiE4 55.40 0.04.13 54.88 54.20
4 Laurila Saija KangSK 1.01.06 0.09.39 49.41 48.80
5 Vesanen Terhi KangSK 1.03.05 0.11.38 47.28 46.70
6 Mikkolainen Mirja VaHa 1.04.04 0.12.37 45.99 45.43
7 Antila Suvi PäLuLu 1.10.25 0.18.58 41.33 40.83
8 Virtanen Marjo Hiisi 1.10.35 0.19.08 40.72 40.22
9 Papinsaari Sirpa KangSK 1.13.58 0.22.31 38.37 37.90
10 Rajamäki Terhi KangSK 1.18.10 0.26.43 35.85 35.41
11 Toivanen Tuula RaN 1.39.44 0.48.17 27.74 27.40
Toivonen Merja EE KES -
Saari Marita SuSe KES -
Mäkitalo Liisa KauKa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 47.07 0.00.00 50.41 49.57
2 Ahlqvist Kristiina Raus 55.04 0.07.57 41.51 40.82
3 Lavikainen Pirjo KangSK 1.02.55 0.15.48 34.92 34.34
4 Laukkanen Kirsti HlT 1.13.56 0.26.49 28.51 28.03
5 Elfvengren Päivi S-JKL 1.14.14 0.27.07 27.19 26.74

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 53.07 0.00.00 45.13 43.57
2 Sulander Mirja-Liisa EE 58.46 0.05.39 39.92 38.54
3 Lakanen Sirpa MuuRa 59.35 0.06.28 38.51 37.18
4 Havia Tuula MaMa 1.03.52 0.10.45 35.12 33.91
5 Soikkeli Orvokki KanSu 1.09.12 0.16.05 31.68 30.58
6 Hurskainen Seija VaHa 1.17.11 0.24.04 27.73 26.77
7 Mäntytörmä Eila HlT 1.28.39 0.35.32 23.57 22.75
Venäläinen Kaija VaHa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 47.05 0.00.00
2 Lahtinen Raija VaHa 52.15 0.05.10

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.32.09 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 38.10 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 39.42 0.01.32
3 Kuusisto Idaliina Koovee 41.13 0.03.03
4 Jussila Ida TP 41.31 0.03.21
5 Metsälä Essi HlS 42.31 0.04.21
6 Jutila Iisa RasKa 43.38 0.05.28
7 Jokinen Johanna Eräp 45.26 0.07.16
8 Järventausta Ennimaria KyRa 50.47 0.12.37
9 Jutila Pinja RasKa 52.59 0.14.49
10 Hakuli Hanna SKUusi 53.02 0.14.52
11 Mäenpää Maija HlS 54.05 0.15.55
12 Koski Katariina Koovee 1.01.10 0.23.00
13 Asp Alisa Koovee 1.05.58 0.27.48
14 Malmlund Reeta Koovee 1.10.57 0.32.47
15 Viitala Sini RaN 1.41.24 1.03.14
Simola Rosa Koovee KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 27.53 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 29.19 0.01.26
3 Mustajoki Villa TP 34.45 0.06.52
4 Mäntylä Kaisa HS 35.40 0.07.47
5 Joensivu Inka VaHa 37.01 0.09.08
6 Talts Siiri HOK 38.43 0.10.50
7 Vuorisalmi Vilma TP 39.46 0.11.53
8 Honkala Kia Koovee 43.47 0.15.54
9 Savisaari Outi TP 44.48 0.16.55
10 Kuoppala Elli TarpSu 44.52 0.16.59
11 Filppula Ella VaHa 45.49 0.17.56
12 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 1.16.19 0.48.26
Maripuu Helena HOK KES -
Laine Anni TP KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 19.57 0.00.00
2 Keskula Eliise HOK 21.48 0.01.51
3 Simola Rita Koovee 22.43 0.02.46
4 Kuusinen Saana HlS 23.21 0.03.24
5 Leppänen Netta Keihäs 24.08 0.04.11
6 Tikkakoski Ilona TP 24.29 0.04.32
7 Kontio Katri KangSK 24.57 0.05.00
8 Heinimaa Venla KangSK 25.13 0.05.16
9 Pesu Vilma TP 25.48 0.05.51
10 Imberg Venla HlS 27.08 0.07.11
11 Pajula Siiri KangSK 28.27 0.08.30
12 Olkkonen Veera KangSK 28.29 0.08.32
13 Helen Janette HlS 29.08 0.09.11
14 Häkkinen Pihla Koovee 29.53 0.09.56
15 Niemelä Hetta Koovee 29.59 0.10.02
16 Matinheikki Liisa TP 32.15 0.12.18
17 Kontkanen Ida KangSK 34.03 0.14.06
18 Valio Salla TP 46.42 0.26.45
19 Ahvenjärvi Emma Koovee 55.00 0.35.03

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 25.13 0.00.00
2 Mäntylä Ulla-Riina HS 27.51 0.02.38
3 Varjola Lotta Koovee 34.13 0.09.00
4 Laine Noora TP 42.11 0.16.58
5 Martikainen Aava TP 43.20 0.18.07
6 Aalto Aura TP 44.16 0.19.03

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Eevi Keihäs 20.22 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LaihLu 22.59 0.02.37
3 Jussila Emma TP 24.42 0.04.20
4 Kontio Kirsi KangSK 29.04 0.08.42
5 Kaikkonen Oona Koovee 29.58 0.09.36

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkitalo Kaisa KauKa 57.08 0.00.00 44.00 44.00
2 Helen Päivi HlS 1.04.43 0.07.35 38.12 38.12
3 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.08.38 0.11.30 35.25 35.25
4 Andelin Marjaana LaTa 1.08.41 0.11.33 34.54 34.54
5 Erämaja Johanna HlT 1.09.29 0.12.21 33.47 33.47
6 Mäkitalo Veera KauKa 1.19.09 0.22.01 28.78 28.78
7 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 1.28.17 0.31.09 25.27 25.27
8 Vainiomäki Marjut SuSe 1.34.45 0.37.37 23.05 23.05
Holmberg Marja-Riitta UlvUra KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarikko Sami TP 18.27 0.00.00
2 Järvensivu Pyry OrPo 18.54 0.00.27
3 Ojala Aleksi Koovee 19.52 0.01.25
4 Lahikainen Aaro TP 20.12 0.01.45
5 Sivonen Miro TP 21.44 0.03.17
6 Ojala Kalle Koovee 22.51 0.04.24
7 Lehti Elmeri Koovee 24.25 0.05.58
8 Rautio Elias Koovee 33.59 0.15.32

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 14.43 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 17.57 0.03.14
3 Liponkoski Onni TP 20.28 0.05.45
4 Schüle Elias Koovee 22.25 0.07.42
5 Harju Tuomas EE 23.18 0.08.35
5 Taubert Johannes Koovee 23.18 0.08.35
7 Verho Oskari TP 23.22 0.08.39
8 Kulju Kalle Keihäs 23.46 0.09.03
9 Lehtinen Rasmus KangSK 26.51 0.12.08
10 Ritala Arttu TP 27.51 0.13.08
11 Koivisto Eemil EE 27.56 0.13.13
12 Lehtovirta Eetu TP 29.15 0.14.32
13 Hankkio Artturi Koovee 33.11 0.18.28
14 Uusitalo Joni KangSK 35.03 0.20.20
15 Honkala Noa Koovee 35.44 0.21.01

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Lauri Koovee 11.42 0.00.00
2 Liuha Veeti SuSe 13.27 0.01.45
3 Syväterä Sampo RaN 13.53 0.02.11
4 Kallio Kaarlo RaN 14.27 0.02.45
5 Korpi Matias TP 14.44 0.03.02
6 Paju Vilho TP 15.42 0.04.00
7 Alakoski Eino TP 15.51 0.04.09
8 Riikonen Eevert TP 17.24 0.05.42
9 Skyttä Akseli TP 17.25 0.05.43
10 Niskala Aaro TP 18.27 0.06.45
11 Jauhiainen Santtu OrPo 23.38 0.11.56
12 Siivonen Eero Koovee 23.51 0.12.09

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Nella Keihäs 18.45 0.00.00
2 Eller Maria HOK 19.06 0.00.21
3 Varjola Mette Koovee 20.39 0.01.54
4 Ojala Linnea Keihäs 20.43 0.01.58
5 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 21.20 0.02.35
6 Salonen Heidi Koovee 21.24 0.02.39
7 Myllykoski Pihla TP 22.01 0.03.16
8 Jauhiainen Sara OrPo 22.15 0.03.30
9 Nieminen Reetta VaHa 22.37 0.03.52

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 18.17 0.00.00
2 Kesküla Herta HOK 18.59 0.00.42
3 Leppänen Sara Keihäs 20.36 0.02.19
4 Naskali Johanna KyRa 20.42 0.02.25
5 Väistökoski Meri TP 21.06 0.02.49
6 Lauttajärvi Siiri VaHa 23.18 0.05.01
7 Suomalainen Karoliina KangSK 23.32 0.05.15
8 Märkälä Veera TP 23.51 0.05.34
9 Niemelä Sania KyRa 25.21 0.07.04
10 Häkkinen Kaisla Koovee 25.46 0.07.29
11 Lämsä Moona VaHa 29.42 0.11.25
12 Pajula Eveliina KangSK 29.54 0.11.37
13 Mustajoki Hulda TP 31.31 0.13.14
14 Niskala Pinja TP 52.54 0.34.37

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanni Koovee 13.13 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 13.23 0.00.10
3 Kupiainen Tinja Koovee 14.55 0.01.42
4 Taini Elli JRV 15.01 0.01.48
5 Taubert Hertta Koovee 15.26 0.02.13
6 Kankaanpää Sanni LaihLu 16.53 0.03.40
7 Kuoppala Selma TarpSu 18.24 0.05.11
8 Liuha Vilma KangSK 18.54 0.05.41
9 Liuha Viivi SuSe 22.09 0.08.56
10 Mäntytörmä Seela Keihäs 24.20 0.11.07
11 Kukkola Sara Keihäs 26.24 0.13.11