FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Aulangon Sibelius Sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti TuMe 15.31 0.00.00 90.77 89.71
2 Suominen Miika RR 15.49 0.00.18 88.59 87.55
2 Simosas Otto Trian 15.49 0.00.18 88.59 87.55
4 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.51 0.00.20 87.49 86.46
5 Penttinen Topi Trian 15.59 0.00.28 86.30 85.29
6 Morrison Ross RR 17.23 0.01.52 78.93 78.00
7 Taanila Henri IkNV 17.52 0.02.21 76.39 75.49
8 Laitinen Petteri KangSK 17.57 0.02.26 75.63 74.74
9 Bruguière André RaN 18.02 0.02.31 74.87 73.99
10 Salmenoja Samuli MSParma 18.06 0.02.35 74.20 73.32
11 Asikainen Saku Hiisi 18.09 0.02.38 73.59 72.73
12 Viitasaari Toni-Antti KoS 18.10 0.02.39 73.12 72.26
13 Nurminen Ilkka HS 18.11 0.02.40 72.65 71.80
14 Kommio Jere HlS 18.20 0.02.49 71.66 70.82
15 Ylitalo Aki HauSi 18.45 0.03.14 69.68 68.86
16 Lehtinen Niko LS-37 18.52 0.03.21 68.86 68.05
17 Valkonen Lauri LS-37 19.00 0.03.29 68.00 67.20
18 Annila Petri Koovee 19.04 0.03.33 67.38 66.59
19 Virkki Vili HlS 19.46 0.04.15 64.62 63.86
20 Ylis-Junttila Vesa HlS 19.48 0.04.17 64.15 63.39
21 Kuusinen Petri HlS 20.14 0.04.43 62.41 61.68
22 Mikkola Jyrki KanSu 20.25 0.04.54 61.49 60.77
23 Hakkarainen Markus RaKaS 20.38 0.05.07 60.50 59.79
24 Pakkala Erno HyRa 20.46 0.05.15 59.76 59.05
25 Leipijärvi Joona HlS 22.11 0.06.40 55.61 54.96
26 Tolvanen Leo Pihkan 23.46 0.08.15 51.60 50.99
27 Vaara Santeri KanSu 24.33 0.09.02 49.66 49.07
Valkonen Henri IHR HYL -
Saarinen Mikko KangSK HYL -
Hämäläinen Asko RaN KES -
Niemi Vili RR EIL -
Liukkonen Oskari HiKi EIL -
Laukkarinen Jesse PR EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Kirsi SWE 15.55 0.00.00 91.70 92.97
2 Haajanen Sofia Pohjant 16.09 0.00.14 89.48 90.71
3 Sianoja Maija MSParma 16.22 0.00.27 87.40 88.60
4 Kaskinen Mira RasKa 16.34 0.00.39 85.46 86.64
5 Järveläinen Julia Femman 16.35 0.00.40 84.50 85.66
6 Raitanen Hanna RR 17.04 0.01.09 81.25 82.37
7 Parjanne Laura HiKi 17.23 0.01.28 78.93 80.01
8 Karvonen Sara Lynx 17.42 0.01.47 76.69 77.75
9 Koski Hanna-Maija Koovee 20.12 0.04.17 66.48 67.39
10 Toivanen Pinja RaN 21.02 0.05.07 63.15 64.02
11 Puikkonen Janika S-JKL 21.49 0.05.54 60.21 61.04
12 Salmenoja Sanna MSParma 22.17 0.06.22 58.30 59.10
13 Mäkitalo Kaisa KauKa 25.18 0.09.23 50.77 51.47
14 Mäkitalo Veera KauKa 27.08 0.11.13 46.80 47.45
Nykänen Sanna AR HYL -
Hulkkonen Johanna SKUusi HYL -
Uotila Ulrika Koovee EIL -
Rantanen Merja JRV EIL -
Närhi Anna SWE EIL -
Norrgrann Saara PR EIL -
Kujanpää Teija Lynx EIL -
Kauppi Minna LS-37 EIL -
Haikonen Henna-Riikka AnttU EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leinamo Kimmo Keihäs 25.19 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lepistö Mikko HauSi 18.17 0.00.00 57.89 62.45
2 Mäntytörmä Jani Keihäs 18.51 0.00.34 55.09 59.44
3 Ristimäki Tapio HS 19.27 0.01.10 52.37 56.51
4 Vennelä Miika KangSK 19.55 0.01.38 50.15 54.11
5 Vainio Mikko Koovee 20.03 0.01.46 48.83 52.68
6 Nummela Ville OrPo 20.13 0.01.56 47.44 51.19
7 Lepistö Lasse HauSi 22.11 0.03.54 42.34 45.68
7 Lahtinen Ismo OJy 22.11 0.03.54 42.34 45.68
9 Kantelinen Teemu HyRa 25.18 0.07.01 35.56 38.36

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Joni RR 17.07 0.00.00 52.79 70.81
2 Isoherranen Sami Lynx 17.58 0.00.51 48.78 65.43
3 Hytönen Harri RaVa 18.00 0.00.53 47.19 63.29
4 Karjalainen Jarno HlS 22.51 0.05.44 35.99 48.27
5 Alajoutsi Jukka Koovee 28.46 0.11.39 27.64 37.08
Maasilta Tommi RaVa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 16.08 0.00.00 62.76 66.18
2 Gynther Kimmo IHR 18.19 0.02.11 54.53 57.50
3 Tervala Mika RaVa 18.20 0.02.12 53.72 56.65
4 Hiiri Ari HauSi 18.56 0.02.48 51.29 54.09
5 Venäläinen Toni VaHa 19.48 0.03.40 48.35 50.98
6 Uusitalo Tero EsAk 20.15 0.04.07 46.59 49.13
7 Mustajoki Sami TP 21.27 0.05.19 43.34 45.70
8 Julkunen Tero LHR 24.17 0.08.09 37.72 39.77
Yli-Kauppila Mikko Hiisi HYL -
Savela Pauli RR HYL -
Korhonen Jussi HlS HYL -
Kauhanen Ari OK77 HYL -
Taipale Antti-Olli LS-37 EIL -
Salmia Teppo TarpSu EIL -
Kuusisto Seppo Koovee EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitanen Reijo RaN 18.47 0.00.00 53.35 57.06
2 Mättölä Ali EsSu 19.00 0.00.13 51.76 55.35
3 Aaltonen Jukka HlS 26.56 0.08.09 35.81 38.30
4 Antikainen Jarmo MU 27.21 0.08.34 34.58 36.98
5 Aumo Heikki Keihäs 31.09 0.12.22 29.76 31.82
Uusikartano Simo TuMe HYL -
Ritakallio Timo Lynx HYL -
Molnar Geza RaVa HYL -
Lahtinen Jari IHR HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 19.25 0.00.00 51.48 50.33
2 Laine Markku MU 21.18 0.01.53 45.92 44.90
3 Jokinen Seppo VaHa 22.25 0.03.00 42.68 41.73
4 Leppälä Martti HlS 23.25 0.04.00 39.94 39.05
5 Viitasalo Harri RiSu 30.59 0.11.34 29.50 28.84
Rantio Jukka-Pekka HauSi HYL -
Paananen Erkki HauSi HYL -
Linna Ari HauSi HYL -
Liukkonen Juha HiKi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukka John RaVa 15.54 0.00.00 45.87 47.29
2 Sani Mikko HU-46 16.11 0.00.17 44.10 45.47
3 Liukkala Pekka HauSi 16.46 0.00.52 41.64 42.93
4 Koskinen Kaj VaHa 18.57 0.03.03 36.02 37.13
5 Tiilikainen Teuvo HlS 20.21 0.04.27 32.77 33.78
6 Hakola Martti RiSu 22.52 0.06.58 28.48 29.36
Kekki Mikko I KS HYL -
Salminen Esko TurSa HYL -
Väätäinen Hannu ViPa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turunen Erkki SuSe 18.31 0.00.00 49.85 51.79
2 Turku Vesa HS 19.59 0.01.28 45.69 47.48
3 Eklund Rolf HS 20.36 0.02.05 43.85 45.56
4 Tolvanen Harri Pihkan 20.59 0.02.28 42.57 44.24
5 Hovi Kari Jyry 22.13 0.03.42 39.76 41.32
6 Hotti Reino HS 23.17 0.04.46 37.52 38.98
7 Heimonen Viljo LamSä 24.02 0.05.31 35.94 37.34
8 Partanen Risto HyRa 24.09 0.05.38 35.35 36.73
9 Terävä Seppo XYZ 24.14 0.05.43 34.82 36.18
Ylikoski Erkki KanSu HYL -
Sane Kari HS HYL -
Railimo Matti SOC HYL -
Koivula Jouko HS HYL -
Hörkkö Jaakko MSParma HYL -
Huhta Tapani KangSK HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haaja Reijo VaHa 13.53 0.00.00 39.43 36.41
2 Ekström Marcus KauWi 15.29 0.01.36 34.60 31.95
3 Teppo Jaakko KoS 20.20 0.06.27 25.77 23.80
Salo Markku LS-37 HYL -
Kettunen Seppo Jyry HYL -
Tunturi Markku VaHa HYL -
Koskinen Kari SOC HYL -
Niemi Pentti HauSi HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 15.36 0.00.00 38.71 39.21
2 Hakala Rauno EE 20.46 0.05.10 26.90 27.25
3 Paavola Seppo EE 22.15 0.06.39 23.07 23.37

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 15.44 0.00.00
2 Brax Asko TP 20.20 0.04.36

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiiri Lassi HauSi 24.02 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiljander Ville HyRa 17.12 0.00.00
2 Oripelto Viljo Keihäs 18.02 0.00.50
Kivikko Antti HlS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vesterinen Arttu TP 16.22 0.00.00 49.68 51.10
2 Johansson Väinö Keihäs 18.53 0.02.31 41.98 43.18
3 Oksa Antti-Jussi TarpSu 19.36 0.03.14 39.41 40.54
4 Laakso Eemeli Keihäs 25.11 0.08.49 29.86 30.72
Nykänen Tomi LamSä HYL -
Koivuniemi Sakari RaN HYL -
Keronen Leevi TP HYL -
Julkunen Akseli LHR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 14.10 0.00.00
2 Uusitalo Topias EsAk 15.47 0.01.37
3 Schüle Joel Koovee 16.35 0.02.25
4 Aho Ilmari VaHa 16.53 0.02.43
5 Väliharju Joonas TP 17.32 0.03.22
6 Mattila Jussi LHR 19.45 0.05.35
7 Laitinen Vertti Koovee 21.35 0.07.25
Rissanen Antti TP HYL -
Reima Aapo HlS HYL -
Ketola Kristian Koovee HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 8.37 0.00.00
2 Olkkonen Vili KangSK 9.15 0.00.38
3 Konttila Akseli Koovee 9.56 0.01.19
4 Nieminen Juho TP 10.05 0.01.28
5 Mustajoki Olli TP 10.15 0.01.38
6 Aumo Oskari Keihäs 10.50 0.02.13
7 Salo Kasperi PunKu 10.58 0.02.21
8 Aaltio Eerik VaHa 11.18 0.02.41
9 Heinimaa Valtteri KangSK 11.36 0.02.59
10 Lahti Valtteri RasKa 11.47 0.03.10
11 Alajoutsi Jasper Koovee 13.07 0.04.30
12 Vuorensyrjä Eetu HlS 22.28 0.13.51
Lautamäki Matias HlS HYL -
Viilo Tommi TP EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 8.15 0.00.00
2 Maasilta Aapo RaVa 8.40 0.00.25
3 Syrjälä Elmeri LHR 9.30 0.01.15
4 Rantala Valtteri Keihäs 9.36 0.01.21
5 Ruuskanen Tuomas MU 9.40 0.01.25
6 Raitanen Konsta TP 9.53 0.01.38
7 Aho Rauli VaHa 10.35 0.02.20
7 Alajoutsi Oliver Koovee 10.35 0.02.20
9 Lehtiniemi Eino RaN 10.37 0.02.22
10 Väliharju Ville TP 11.06 0.02.51
11 Ristimäki Väinö HS 11.13 0.02.58
12 Suurnäkki Elias KS 11.21 0.03.06
13 Yliaho Joona Koovee 11.29 0.03.14
14 Kopra Jami HlS 11.37 0.03.22
15 Kaukinen Mikael RaN 11.54 0.03.39
16 Mustajoki Aapo TP 12.05 0.03.50
17 Karjalainen Akseli PäijRa 12.15 0.04.00
18 Tukiainen Otso TP 12.39 0.04.24
19 Ruoranen Aleksi HlT 12.53 0.04.38
20 Tukiainen Jyry TP 12.54 0.04.39
21 Leinamo Tuomas Keihäs 14.03 0.05.48
22 Perälä Eemeli PäijRa 14.17 0.06.02
23 Nieminen Lauri VaHa 14.47 0.06.32
24 Nuottajärvi Veeti Trian 24.43 0.16.28
Rautio Iiro Koovee HYL -
Liponkoski Aapo TP HYL -
Isokallio Lauri RaN HYL -
Toivanen Nico KyRa EIL -
Aaltonen Tatu Lynx EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Milo Koovee 10.01 0.00.00
2 Vennelä Nuutti KangSK 10.59 0.00.58
3 Skyttä Ilari HlS 11.01 0.01.00
4 Koskinen Eemil TP 11.53 0.01.52
5 Kemppi Anton RR 13.15 0.03.14
6 Koivunen Visa KangSK 14.00 0.03.59
7 Simola Jere Koovee 14.01 0.04.00
8 Immonen Matias HlS 14.29 0.04.28
9 Vuorensyrjä Aksu HlS 14.43 0.04.42
10 Kulju Kalle Keihäs 14.56 0.04.55
11 Kuusisto Olli Koovee 17.04 0.07.03
12 Nummela Luukas OrPo 26.11 0.16.10
13 Rautio Niilo Koovee 32.30 0.22.29
Rautio Elias Koovee HYL -
Nuottajärvi Elias Trian HYL -
Filppula Juho VaHa HYL -
Schüle Elias Koovee EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helen Päivi HlS 14.14 0.00.00 44.00 44.00
2 Mäntytörmä Pirita Keihäs 17.27 0.03.13 34.54 34.54
3 Aumo Riitta Keihäs 17.57 0.03.43 32.27 32.27
4 Leinamo Hanna Keihäs 18.20 0.04.06 30.32 30.32
Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Anastasia Hiisi 22.24 0.00.00 53.39 59.20
2 Nurminen Henna HS 25.14 0.02.50 43.84 48.61
3 Salo Mervi PunKu 27.16 0.04.52 37.28 41.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nuottajärvi Sanna Trian 16.23 0.00.00 52.71 45.26
2 Konttila Minna Koovee 17.04 0.00.41 48.07 41.28
3 Ketola Heli Koovee 17.57 0.01.34 43.30 37.18
4 Merimäki Marianne Keihäs 21.43 0.05.20 33.80 29.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oripelto Saara Keihäs 21.35 0.00.00
Paasikivi Virva KangSK HYL -
Franssila Hanna PorvU HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkki Sirkka KeU 20.52 0.00.00 56.57 39.27
2 Liukkonen Sirpa HlS 22.22 0.01.30 48.81 33.89
3 Harju Leena LS-37 22.38 0.01.46 44.33 30.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 18.01 0.00.00 47.60 46.83
2 Mikkolainen Mirja VaHa 21.19 0.03.18 39.37 38.73
3 Lahtinen Terttu IHR 22.47 0.04.46 36.03 35.44
4 Jokinen Irma TurSa 23.16 0.05.15 34.49 33.93
5 Toivanen Tuula RaN 23.24 0.05.23 33.51 32.96
6 Kallio Arja KeU 24.53 0.06.52 30.77 30.27
7 Kairamo Kristiina HiKi 27.20 0.09.19 27.34 26.90
8 Lehto-Linna Arja HauSi 28.16 0.10.15 25.79 25.37

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 13.38 0.00.00 53.39 50.08
2 Liimatainen Raili HyRa 13.57 0.00.19 51.31 48.13
3 Raiko Erja HyRa 14.36 0.00.58 48.19 45.20
4 Turku Kaija HS 15.10 0.01.32 45.59 42.76
5 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 15.22 0.01.44 44.21 41.47
6 Koivula Sirpa HS 15.38 0.02.00 42.68 40.03
7 Juura Maarit KanSu 16.31 0.02.53 39.66 37.20
8 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 16.41 0.03.03 38.54 36.15
9 Vesa Seija HauSi 18.51 0.05.13 33.46 31.39
Kekki Päivi KS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kajava Ritva HlS 15.08 0.00.00 43.03 37.54
2 Lankia Hilkka TP 17.04 0.01.56 36.25 31.62
3 Ohramaa Tuula Jyry 23.39 0.08.31 24.78 21.62
Mononen Ritva HlS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalkanen Marke VaHa 20.40 0.00.00
2 Lahtinen Raija VaHa 25.55 0.05.15

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 24.57 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Jenna HlS 21.35 0.00.00 39.25 38.17
2 Rautakorpi Miina KangSK 22.29 0.00.54 36.27 35.26
3 Rouhiainen Meri PorvU 23.21 0.01.46 33.56 32.63
4 Solonen Heidi LS-37 24.31 0.02.56 30.67 29.82
5 Paasikivi Veera KangSK 28.08 0.06.33 25.60 24.89

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukonlehto Hilda KangSK 18.14 0.00.00 55.05 49.42
2 Lehtinen Meiju HlS 19.50 0.01.36 49.97 44.87
3 Yli-Hietanen Saara TP 20.16 0.02.02 48.28 43.35
4 Simola Reea Koovee 20.19 0.02.05 47.55 42.69
5 Kuusinen Sanni HlS 20.20 0.02.06 46.89 42.10
6 Kivikko Jenni HlS 21.47 0.03.33 43.20 38.78
7 Avelin Melina HlS 22.12 0.03.58 41.82 37.55
8 Leipijärvi Jenna HlS 22.38 0.04.24 40.46 36.33
9 Mäntylä Anni HS 24.18 0.06.04 37.17 33.38
10 Penttilä Anne HlS 26.43 0.08.29 33.34 29.94
11 Kopra Anna HlS 29.10 0.10.56 30.11 27.03
Metsälä Emma HlS HYL -
Salmia Tuuli TarpSu KES -
Toivanen Netta KyRa EIL -
Leinamo Reetta Keihäs EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 14.08 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 14.20 0.00.12
3 Simola Rosa Koovee 15.14 0.01.06
4 Kuusisto Idaliina Koovee 16.20 0.02.12
5 Taipale Anniina LS-37 17.19 0.03.11
6 Järventausta Ennimaria KyRa 17.26 0.03.18
7 Haikama Outi HlS 17.41 0.03.33
8 Ristimäki Aino HS 17.48 0.03.40
9 Mäenpää Maija HlS 17.51 0.03.43
10 Niemelä Hilla Koovee 18.10 0.04.02
11 Jokinen Johanna Eräp 19.08 0.05.00
12 Laitinen Emilia VeVe 19.30 0.05.22
13 Asp Alisa Koovee 20.29 0.06.21
14 Hiiri Anni HauSi 23.40 0.09.32
15 Hirvonen Julia KyRa 25.31 0.11.23
16 Koski Katariina Koovee 30.59 0.16.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 9.57 0.00.00
2 Nurminen Kaarina KangSK 10.16 0.00.19
3 Kytäjä Nea HiKi 10.35 0.00.38
4 Leinamo Sonja Keihäs 10.39 0.00.42
5 Konstari Elena JRV 11.28 0.01.31
6 Tiljander Venla HyRa 11.41 0.01.44
7 Kuoppala Elli TarpSu 11.54 0.01.57
8 Mäntylä Kaisa HS 12.31 0.02.34
9 Savisaari Outi TP 13.06 0.03.09
10 Laukkanen Laura TarpSu 13.44 0.03.47
Filppula Ella VaHa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 8.21 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 8.49 0.00.28
3 Tikkakoski Ilona TP 9.20 0.00.59
4 Kontio Katri KangSK 9.27 0.01.06
5 Niemelä Hetta Koovee 9.30 0.01.09
6 Haikama Inka HlS 10.25 0.02.04
7 Leppänen Netta Keihäs 10.31 0.02.10
8 Olkkonen Veera KangSK 10.33 0.02.12
9 Simola Rita Koovee 10.40 0.02.19
10 Imberg Venla HlS 11.04 0.02.43
11 Mäntylä Ulla-Riina HS 11.53 0.03.32
12 Kytäjä Nora HiKi 12.01 0.03.40
13 Kuusinen Saana HlS 12.23 0.04.02
13 Salo Kerttu PunKu 12.23 0.04.02
15 Helen Janette HlS 13.24 0.05.03
16 Nieminen Saana TP 13.44 0.05.23
17 Maasilta Lumi RaVa 14.51 0.06.30
18 Lahti Iida RasKa 15.18 0.06.57
19 Matinheikki Liisa TP 16.46 0.08.25
20 Yliaho Iiris Koovee 17.43 0.09.22
Laakso Elmiina Keihäs HYL -
Heinimaa Venla KangSK HYL -
Sallila Katarina HS EIL -
Julkunen Siiri LHR EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Vieno HS 10.03 0.00.00
2 Kulju Eevi Keihäs 11.01 0.00.58
3 Laitamäki Lotta HlT 11.54 0.01.51
4 Kontio Kirsi KangSK 11.59 0.01.56
5 Alakoski Siiri TP 12.21 0.02.18
6 Laine Nella Keihäs 12.51 0.02.48
7 Koski Hanni Koovee 13.23 0.03.20
8 Laitinen Julia VeVe 14.21 0.04.18
9 Aaltonen Nelli Lynx 15.06 0.05.03
10 Lehtinen Heini HauSi 15.20 0.05.17
11 Ruuskanen Senni MU 15.57 0.05.54
12 Ojala Linnea Keihäs 16.16 0.06.13
13 Nieminen Reetta VaHa 22.27 0.12.24
14 Maasilta Pihla RaVa 24.32 0.14.29
Leppänen Sara Keihäs HYL -