FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koivikon pitkät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luoma Juha IkNV 1.16.07 0.00.00 69.92 70.20
2 Fränti Arto YKV 1.17.48 0.01.41 66.94 67.21
3 Löfbacka Sami KPV 1.21.40 0.05.33 62.38 62.62
4 Kuoppala Esa RasKu 1.35.19 0.19.12 52.25 52.45
5 Lammi Aleksi LapVi 1.40.17 0.24.10 48.52 48.71
Pesola Pasi KPV KES -
Lauronen Jarkko LaihLu KES -
Kemppinen Mikko LaTa KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukkinen Mika YKV 1.07.04 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Jussi PiTa 1.13.32 0.00.00 38.46 38.10
2 Matilainen Jarno LS-37 1.29.56 0.16.24 29.09 28.82
3 Hakomäki Kimmo VaaSu 1.47.30 0.33.58 22.36 22.15

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pimiä Juuso Koovee 57.38 0.00.00 49.96 49.65
2 Rönkä Tero PiTa 1.06.15 0.08.37 42.53 42.27
3 Leppäniemi Esa VetU 1.12.02 0.14.24 38.26 38.02
4 Jonkka Jari RasKa 1.12.23 0.14.45 37.22 36.99
5 Tanttinen Ilkka KoS 1.16.04 0.18.26 34.61 34.40
6 Isoluoma Jani RasKu 1.26.21 0.28.43 29.77 29.59
7 Myllymäki Kari KoS 1.28.42 0.31.04 28.29 28.11
8 Leppäniemi Jani VetU 1.28.55 0.31.17 27.52 27.36

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suvanto Mikael RaJu 59.11 0.00.00
2 Kuusisto Mika LaihLu 1.05.09 0.05.58
Isokangas Tuomo AlajA KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tyynelä Kari VetU 54.37 0.00.00 55.45 56.02
2 Lerssi Juha KPV 57.05 0.02.28 49.07 49.58
3 Hirvensalo Jorma SaPu 1.01.28 0.06.51 41.88 42.31

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 55.10 0.00.00 46.96 46.97
2 Mattila Timo KPV 57.17 0.02.07 43.53 43.54
3 Pensas Esko LaihLu 59.03 0.03.53 40.58 40.59
4 Rantala Timo KPV 1.02.41 0.07.31 36.68 36.68
5 Vallbacka Heikki KortJV 1.18.24 0.23.14 28.09 28.09

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Seppo RaJu 55.52 0.00.00 40.94 40.72
2 Herttua Martti LapVi 58.00 0.02.08 38.59 38.38
3 Eno Kaarlo TeuRi 58.47 0.02.55 37.24 37.04
4 Joki Sauli VetU 1.00.05 0.04.13 35.62 35.43
5 Närvä Martti SuJu 1.05.51 0.09.59 31.76 31.59
6 Sillanpää Juhani AlajA 1.31.56 0.36.04 22.21 22.09
Nurisalo Seppo KoS KES -
Hakomäki Juhani LapVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Heikki PiTa 1.03.37 0.00.00 42.52 42.46
2 Pajukangas Heikki KPV 1.05.33 0.01.56 40.23 40.18
3 Näsi Mauno RaJu 1.12.27 0.08.50 35.47 35.42
4 Kujanpää Heikki AlajA 1.31.17 0.27.40 27.41 27.37
5 Joensuu Heimo AlajA 1.40.36 0.36.59 24.20 24.17
Ritola Markus LaihLu HYL -
Kattilakoski Matti KPV KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Lasse SuJu 1.00.12 0.00.00
2 Erkinheimo Voitto KortJV 1.09.45 0.09.33
Saarimäki Jorma VaaSu KES -
Staffans Per-Erik Vörå KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 1.06.39 0.00.00
2 Luoma Antti KortJV 1.17.50 0.11.11
Knuuttila Helge VaaSu KES -
Salmi Aimo VaaSu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 1.31.19 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Tommi S-JKL 1.24.37 0.00.00
2 Parkkinen Eetu AlahKi 1.40.45 0.16.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.00.07 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Antton LapVi 50.24 0.00.00 24.17 22.94
2 Saranpää Topias RaJu 50.27 0.00.03 22.34 21.20
3 Kuusisto Topi LaihLu 1.10.06 0.19.42 14.77 14.02

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 29.46 0.00.00
2 Lerssi Mitri KPV 38.06 0.08.20
3 Saranpää Touko RaJu 43.00 0.13.14

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 13.35 0.00.00
2 Ylihärsilä Ville AlahKi 16.01 0.02.26
3 Huhtamäki Paulus AlahKi 17.13 0.03.38
4 Sankelo Verneri KortJV 19.24 0.05.49
5 Ruotsala Ville AlahKi 20.10 0.06.35
6 Ekola Juuso AlahKi 21.19 0.07.44
7 Mäki Jasper LapVi 23.15 0.09.40
8 Rantanen Tommi AlahKi 32.01 0.18.26

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rannila Oskari VetU 19.05 0.00.00
2 Ylihärsilä Aatu AlahKi 24.23 0.05.18
3 Ylihärsilä Roni AlahKi 28.32 0.09.27
Ylihärsilä Riku AlahKi KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjanlahti Kosti RasKu 14.30 0.00.00
2 Rajamäki Atte YKV 15.23 0.00.53
3 Hölsö Aaro YKV 15.28 0.00.58
4 Hantula Jussi KauWi 15.42 0.01.12
5 Kangas Aapo LapVi 15.55 0.01.25
6 Isokangas Ville AlajA 16.14 0.01.44
7 Ruotsala Valtteri AlahKi 18.10 0.03.40
8 Isokangas Niilo AlajA 19.32 0.05.02
9 Ylihärsilä Manu AlahKi 22.57 0.08.27
10 Nisula Leevi KauWi 34.54 0.20.24

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari KeuKi 47.13 0.00.00 72.47 69.91
2 Kolehmainen Hanne LaTa 1.04.03 0.16.50 50.75 48.96
3 Fränti Eeva-Maria YKV 1.04.54 0.17.41 47.45 45.78
4 Tölli Alisa RaJu 1.11.03 0.23.50 40.94 39.49

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Seija SuJu 1.10.22 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puro-Aho Veera YKV 1.22.59 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusisto Merja LaihLu 1.13.04 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 1.00.45 0.00.00 50.63 50.10
2 Ojajärvi Päivi RasKe 1.13.33 0.12.48 38.68 38.27
3 Rantala Maj-Lis KPV 1.40.22 0.39.37 26.05 25.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 1.03.47 0.00.00 30.35 29.99
2 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.13.20 0.09.33 24.42 24.13
3 Mattila Airi KPV 1.16.44 0.12.57 21.44 21.19

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sauru Seija PoRa 1.36.33 0.00.00
Kujanpää Tuula AlajA HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 47.08 0.00.00 44.68 44.68
2 Seppälä Eila YKV 54.14 0.07.06 37.37 37.37
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 54.31 0.07.23 35.73 35.73
4 Louko Raija YKV 1.14.35 0.27.27 25.06 25.06
5 Peltola Hilkka SuJu 1.18.28 0.31.20 22.81 22.81

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 1.08.20 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangas Emma LapVi 51.31 0.00.00 38.23 37.91
2 Huhdankoski Elina KauWi 57.38 0.06.07 32.46 32.19
3 Peltonen Sara LapVi 58.28 0.06.57 30.32 30.07
Vesterbacka Sonja KortJV KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rintala Neea KortJV 35.20 0.00.00
2 Katajamäki Henna-Riina KauWi 50.31 0.15.11

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Tara KauWi 38.42 0.00.00
2 Ylihärsilä Ronja AlahKi 41.28 0.02.46

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Emmi LapVi 15.18 0.00.00
2 Melender Emilia RaJu 18.47 0.03.29
3 Rannila Venla VetU 18.49 0.03.31
4 Vesterbacka Milla KortJV 25.29 0.10.11
5 Peltola Eeva LapVi 26.51 0.11.33

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvensalo Vilhelmiina RaJu 27.45 0.00.00
2 Vesterbacka Noora KortJV 41.37 0.13.52

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 14.47 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 17.19 0.02.32
3 Peltonen Sini LapVi 19.57 0.05.10
4 Lammi Kira KauWi 20.44 0.05.57
5 Ylihärsilä Iiris AlahKi 20.58 0.06.11
6 Karjanlahti Veera RasKu 24.18 0.09.31
7 Kontio Krista LapVi 25.03 0.10.16
8 Rantala Hanna OH 25.14 0.10.27
9 Hirvensalo Susanna RaJu 30.14 0.15.27