FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-yö esikisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 58.37 0.00.00 86.16 85.07
2 Oikarinen Lauri PelPo 58.42 0.00.05 84.43 83.36
3 Liuha Jarkko KangSK 58.54 0.00.17 82.53 81.49
4 Pohjola Lauri S-JKL 59.07 0.00.30 80.63 79.61
5 Taanila Vesa IkNV 59.14 0.00.37 78.87 77.87
6 Sulkula Ilari S-JKL 1.06.13 0.07.36 69.12 68.25
7 Hämäläinen Ari JRV 1.06.18 0.07.41 67.61 66.75
8 Kommio Jere HlS 1.06.27 0.07.50 66.03 65.19
9 Tölli Marko S-JKL 1.06.34 0.07.57 64.49 63.67
10 Manninen Kalle AnttU 1.07.00 0.08.23 62.66 61.87
11 Mäkinen Tapani TuMe 1.07.21 0.08.44 60.93 60.16
12 Morrison Ross RR 1.08.53 0.10.16 58.20 57.46
13 Varis Henry RastiE4 1.21.05 0.22.28 48.27 47.66
14 Sulkula Paulus S-JKL 1.21.08 0.22.31 47.08 46.48
15 Sormunen Roope RastiE4 1.58.59 1.00.22 31.31 30.91
16 Hyttinen Jaakko RastiE4 1.59.03 1.00.26 30.49 30.11
Varis Ari RastiE4 KES -
Manninen Heikki AnttU EIL -
Kohvakka Heikki Kalske EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 36.37 0.00.00 62.04 61.53
2 Lepo Mikko S-JKL 37.21 0.00.44 59.52 59.03
3 Pietiläinen Juha RastiE4 39.15 0.02.38 55.40 54.94
4 Tiirikainen Samuli JRV 42.14 0.05.37 50.33 49.92
5 Vesisenaho Tero SaPu 42.46 0.06.09 48.56 48.16
6 Mönttinen Sami RastiE4 52.35 0.15.58 38.57 38.25
7 Kalajo Aku S-JKL 56.48 0.20.11 34.85 34.56
8 Parviainen Juha ViPa 1.01.03 0.24.26 31.63 31.37
Rusanen Petri S-JKL EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 32.45 0.00.00 53.93 53.37
2 Björkqvist Niklas HlS 34.33 0.01.48 49.84 49.33
3 Sivill Keijo RastiE4 39.45 0.07.00 42.21 41.77
4 Hämynen Petri ÄäSa 41.22 0.08.37 39.49 39.08
5 Järvenpää Esa S-JKL 42.54 0.10.09 37.05 36.67
6 Hakamäki Matti S-JKL 47.23 0.14.38 32.61 32.28
7 Iitti Jukka RastiE4 51.27 0.18.42 29.18 28.88

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 38.59 0.00.00 44.70 44.84
2 Kekoni Heikki ViPa 41.02 0.02.03 41.19 41.32
3 Itkonen Raimo S-JKL 43.10 0.04.11 37.95 38.06
4 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 45.05 0.06.06 35.17 35.28
5 Mutka Jouni S-JKL 49.06 0.10.07 31.23 31.33
6 Senttula Asko S-JKL 1.02.12 0.23.13 23.81 23.89

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Jarmo TP 35.22 0.00.00 49.01 48.82
2 Haveri-Heikkilä Matti S-JKL 43.04 0.07.42 39.24 39.09
3 Rantala Timo KPV 52.23 0.17.01 31.44 31.31
4 Salonen Hannu KonnU 54.53 0.19.31 29.21 29.10
5 Uuttu Risto S-JKL 58.15 0.22.53 26.78 26.68
Turunen Juha ViPa KES -
Hämynen Timo ÄäSa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaihlavirta Heikki TikSu 45.42 0.00.00 40.85 40.52
2 Valkonen Timo RR 46.04 0.00.22 39.31 38.99
3 Niemistö Juha ViPa 46.33 0.00.51 37.70 37.39
4 Rantapuska Seppo PetPe 46.38 0.00.56 36.43 36.13
5 Rautavuoma Tapani ViPa 48.48 0.03.06 33.67 33.39
6 Raatikainen Pekka RastiE4 50.42 0.05.00 31.30 31.04
Saarimäki Ilkka AngA EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Matti ViPa 30.26 0.00.00 40.22 40.17
2 Sompi Eero JRV 31.39 0.01.13 35.78 35.73
3 Ottelin Pekka JRV 32.27 0.02.01 32.07 32.02

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 29.21 0.00.00 35.04 34.34
2 Voutilainen Taisto IPR 37.27 0.08.06 26.44 25.90
3 Sorri Seppo PihtTu 42.16 0.12.55 22.51 22.06
4 Mönttinen Erkki ViPa 1.23.31 0.54.10 10.93 10.71
Paavilainen Arvo IPR HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Leppänen Kalle RastiE4 HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Konsta S-JKL 36.23 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 16.42 0.00.00
2 Lahtinen Oskari KeuKi 48.03 0.31.21

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Miska Kalske 14.00 0.00.00
2 Liuha Otto ViPa 16.46 0.02.46
3 Lahtinen Olavi KeuKi 20.38 0.06.38
4 Soanjärvi Santtu ViPa 20.53 0.06.53
Peltola Tuomas KeuKi EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sisu S-JKL 10.19 0.00.00
2 Tuomala Miiko S-JKL 11.33 0.01.14
3 Lakanen Lauri Koovee 12.57 0.02.38
4 Sivill Tommi S-JKL 13.34 0.03.15
5 Lahtinen Johannes KeuKi 15.48 0.05.29
6 Liuha Matias ViPa 17.30 0.07.11
7 Lahtinen Elias KeuKi 32.16 0.21.57
Peltola Konsta KeuKi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 41.25 0.00.00 79.73 79.71
2 Joensuu Marttiina Pohjant 41.26 0.00.01 75.71 75.70
3 Puikkonen Janika S-JKL 49.09 0.07.44 60.46 60.45
4 Autio Henna RasTiimi 49.50 0.08.25 56.32 56.31
5 Valkonen Oona Kalske 1.00.17 0.18.52 43.82 43.81
6 Väliheikki Petra LaiVe 1.07.27 0.26.02 36.72 36.71
Valkonen Viivi Kalske KES -
Kotkajuuri Anna KangSK EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 45.34 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 38.22 0.00.00
2 Vertainen Laura KeuKi 1.09.24 0.31.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Sari S-JKL 41.07 0.00.00 49.82 49.41
2 Lepo Tarja S-JKL 49.56 0.08.49 38.97 38.65
3 Vesisenaho Anu SaPu 53.53 0.12.46 34.21 33.94
4 Aho Tuija Kalske 1.17.00 0.35.53 22.61 22.43

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 33.45 0.00.00 48.88 48.64
2 Kärkkäinen Tarja JRV 36.11 0.02.26 43.31 43.10
3 Rantala Maj-Lis KPV 47.50 0.14.05 31.04 30.89
4 Kankaanranta Marja RastiE4 50.16 0.16.31 27.90 27.76

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 31.02 0.00.00 58.53 58.22
2 Mutka Leena S-JKL 31.42 0.00.40 53.00 52.72
3 Oikarinen Sirkka TP 33.40 0.02.38 45.86 45.62

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 37.11 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 39.08 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Marika Kalske 33.46 0.00.00
2 Sulkula Evita S-JKL 42.16 0.08.30

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 23.17 0.00.00
2 Keurulainen Siiri RastiE4 32.13 0.08.56

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sara S-JKL 13.43 0.00.00
2 Lepo Veera S-JKL 15.59 0.02.16
3 Nieminen Noora S-JKL 18.09 0.04.26
4 Lilja Liisa S-JKL 21.57 0.08.14

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Keurulainen Helmi RastiE4 18.24 0.00.00