FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
RaKaS-rastit ja AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 33.25 0.00.00 75.59 73.84
2 Pellinen Teppo JoKu 37.38 0.04.13 66.57 65.02
3 Manninen Heikki AnttU 39.38 0.06.13 62.68 61.22
4 Saikko Ville LappRi 39.49 0.06.24 61.86 60.42
5 Kuzmin Vasilii JoKu 41.03 0.07.38 59.49 58.11
6 Hämäläinen Asko RaN 41.43 0.08.18 58.03 56.69
7 Asikainen Pasi JoKu 42.27 0.09.02 56.53 55.22
8 Kansonen Jari JoKu 42.34 0.09.09 55.88 54.59
9 Manninen Kalle AnttU 43.50 0.10.25 53.79 52.54
10 Manninen Marko Navi 44.31 0.11.06 52.49 51.27
11 Kaplas Jarkko JoKu 45.01 0.11.36 51.44 50.25
12 Ovaska Vesa IPR 45.32 0.12.07 50.39 49.22
13 Egorov Ivan JoKu 46.07 0.12.42 49.30 48.16
14 Pulli Veli-Matti RaVa 46.40 0.13.15 48.27 47.15
15 Kansonen Janne JoKu 48.36 0.15.11 45.91 44.85
16 Pentikäinen Mika JoKu 49.44 0.16.19 44.44 43.41
17 Hakulinen Niko VeVe 50.38 0.17.13 43.24 42.24
18 Huttunen Matti KoHo 52.16 0.18.51 41.48 40.52
19 Markku Juho RaKaS 1.07.24 0.33.59 31.86 31.12
Packalen Totte Lynx EIL -
Korpinen Olli-Jussi AnttU EIL -
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhu Panu YlämPy 33.04 0.00.00 51.47 49.17
2 Rautio Mikko JoKu 38.08 0.05.04 43.29 41.36
3 Nykänen Ville LappRi 38.14 0.05.10 41.84 39.97
4 Kiero Mikko LappRi 40.20 0.07.16 38.40 36.68
5 Myyryläinen Jani Navi 52.49 0.19.45 28.35 27.09
6 Tielinen Arto YlämPy 1.17.27 0.44.23 18.68 17.84
Tilli Petri YlämPy EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 37.57 0.00.00 37.28 37.17
2 Saarilaakso Miko LappRi 38.40 0.00.43 35.68 35.57
3 Kivelä Juha KPV 41.14 0.03.17 32.60 32.50
4 Neuvonen Janne LuuRa 42.02 0.04.05 31.14 31.05
5 Suurnäkki Juhana VeVe 48.08 0.10.11 26.45 26.38
6 Miikki Jussi SKVuoksi 48.15 0.10.18 25.66 25.58
7 Valkonen Tomi KyS 1.05.39 0.27.42 18.32 18.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 30.05 0.00.00 55.41 52.41
2 Uotila Marko KS 33.11 0.03.06 49.77 47.07
3 Elo Mika KuUS 33.53 0.03.48 48.28 45.66
4 Siljander Juha VeVe 34.16 0.04.11 47.28 44.72
5 Korhonen Mika SKVuoksi 34.33 0.04.28 46.44 43.93
6 Similä Juha SKVuoksi 35.06 0.05.01 45.27 42.82
7 Tanhua Heikki LS-37 35.39 0.05.34 44.13 41.74
8 Peltonen Jukka LappRi 36.18 0.06.13 42.91 40.59
9 Poikonen Pasi JoKu 38.12 0.08.07 40.37 38.18
10 Marttinen Teijo Navi 38.41 0.08.36 39.46 37.32
11 Rautio Mika AnttU 39.05 0.09.00 38.66 36.56
12 Pellinen Antti JoKu 39.09 0.09.04 38.19 36.12
13 Pirtilä Timo KyS 39.35 0.09.30 37.38 35.35
14 Sippu Visa InkTe 44.39 0.14.34 32.79 31.01
15 Uusimäki Johan OK77 1.02.40 0.32.35 23.11 21.86
Ojalainen Jorma SKVuoksi HYL -
Vuorenpää Tuomo Navi KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko HS 26.42 0.00.00 46.56 45.93
2 Mattinen Reijo JoKu 30.19 0.03.37 40.32 39.77
2 Auronen Jyrki LappRi 30.19 0.03.37 40.32 39.77
4 Tonteri Heikki Navi 32.03 0.05.21 36.85 36.35
5 Neuvonen Timo MulPa 32.19 0.05.37 35.90 35.41
6 Sakki Jukka KS 34.28 0.07.46 33.06 32.61
7 Myllys Jussi ORa 39.32 0.12.50 28.30 27.92
8 Kylliäinen Seppo LappRi 41.22 0.14.40 26.55 26.18
9 Nissinen Matti Navi 45.24 0.18.42 23.73 23.41
10 Heikkilä Matti KS 55.02 0.28.20 19.20 18.94

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 28.30 0.00.00 49.41 48.52
2 Hyppänen Timo EKSu 30.11 0.01.41 45.96 45.12
3 Martikainen Ari KeuKi 31.04 0.02.34 43.97 43.17
4 Kattelus Lasse KS 34.30 0.06.00 38.98 38.28
5 Hurri Seppo Navi 35.08 0.06.38 37.68 36.99
6 Karlsson Henrik KuUS 37.09 0.08.39 35.06 34.43
7 Pajunen Jukka Navi 38.16 0.09.46 33.49 32.88
8 Heikkinen Juha Pihkan 40.30 0.12.00 31.12 30.56
9 Levichev Alexandr Veresk 41.47 0.13.17 29.66 29.12
10 Kaario Reino HS 44.49 0.16.19 27.18 26.69
11 Peni Hannu KS 48.50 0.20.20 24.51 24.07
Markku Jouni MulPa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 23.08 0.00.00 44.52 44.25
2 Ollikainen Seppo JuvU 26.20 0.03.12 38.46 38.22
3 Hirvikallio Lassi LuuRa 26.28 0.03.20 37.62 37.38
4 Kyckling Aki LappRi 27.06 0.03.58 36.10 35.88
5 Laine Pertti MulPa 31.30 0.08.22 30.52 30.33
6 Niskanen Sakari Navi 32.18 0.09.10 29.23 29.05
7 Nykänen Kimmo EKSu 36.40 0.13.32 25.28 25.12
8 Höglund Risto ORa 37.06 0.13.58 24.52 24.37
9 Shver Evgeny Veresk 39.45 0.16.37 22.45 22.32
Nurmiainen Juha LuuRa HYL -
Värtö Simo JoKu EIL -
Maajärvi Esa LappRi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tani Ossi KS 22.14 0.00.00 50.00 49.89
2 Töyrylä Hannu KS 24.33 0.02.19 44.60 44.51
3 Kyyrönen Heikki KS 24.47 0.02.33 43.51 43.42
4 Pellinen Veikko JoKu 25.26 0.03.12 41.74 41.65
5 Tuominen Seppo KS 26.35 0.04.21 39.31 39.23
6 Hyyryläinen Jorma Navi 27.02 0.04.48 38.03 37.96
7 Sartanen Kari SKVuoksi 27.11 0.04.57 37.21 37.14
8 Kyckling Veli-Matti HS 30.41 0.08.27 32.42 32.36
9 Saarilaakso Jaakko LappRi 32.22 0.10.08 30.22 30.16
10 Peräkasari Kari LuuRa 38.52 0.16.38 24.74 24.69
11 Espo Matti KS 41.21 0.19.07 22.85 22.80
Vilska Pekka ORa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 22.39 0.00.00 37.15 35.57
2 Lehtonen Matti PiVe 24.39 0.02.00 33.11 31.70
3 Salminen Kari MikVa 26.30 0.03.51 29.85 28.57
4 Sorola Matti MulPa 27.56 0.05.17 27.41 26.24
5 Kykkänen Herkko KaaRa 28.26 0.05.47 26.04 24.93
6 Rautio Pekka JoKu 29.57 0.07.18 23.88 22.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Eero InkTe 29.11 0.00.00 34.08 34.13
2 Salmi Tarmo JoKu 30.09 0.00.58 32.00 32.04
3 Karnaattu Mauri KS 31.36 0.02.25 29.59 29.63
4 Kakkola Eero JoKu 32.22 0.03.11 27.97 28.00
5 Kilo Esko LappRi 34.14 0.05.03 25.57 25.60
6 Rantakallio Rauno LappRi 38.43 0.09.32 21.84 21.87
Luukkonen Matti JoKu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 32.58 0.00.00 18.82 18.83
2 Pulli Erkki KoHo 40.20 0.07.22 14.23 14.24
3 Markku Kalevi RaKaS 42.30 0.09.32 12.41 12.42

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 23.57 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Manninen Mika Navi 44.28 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 26.50 0.00.00
2 Tonder Aapo SKVuoksi 33.06 0.06.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindqvist Arttu KS 20.40 0.00.00 51.21 46.63
2 Niemi Oskari LappRi 24.04 0.03.24 42.32 38.54
3 Klemola Saul RaKaS 25.11 0.04.31 38.87 35.40
4 Parviainen Markus SKVuoksi 27.54 0.07.14 33.66 30.66
5 Peltonen Linus LappRi 47.12 0.26.32 19.06 17.36
Mattila Pyry KS EIL -
Hakulinen Saku VeVe EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 17.28 0.00.00
2 Eskelinen Pyry RaKaS 18.01 0.00.33
Hirvikallio Aatu LuuRa EIL -
Kiero Aaro LappRi EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hautaniemi Lauri RaKaS 33.49 0.00.00
2 Metsälä Jesse RaKaS 39.22 0.05.33
3 Platonov Simeon Navi 48.22 0.14.33
Pellinen Veeti JoKu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 13.42 0.00.00
2 Ojala Urho KS 14.39 0.00.57
3 Jokinen Perttu Navi 17.15 0.03.33
4 Myllärinen Vertti LappRi 18.22 0.04.40
5 Tamminen Kasperi LuuRa 20.20 0.06.38
6 Lindqvist Topi KS 21.34 0.07.52
7 Malinen Vinski Navi 33.06 0.19.24
Peltonen Lasse KS EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusio Samu RaKaS 22.53 0.00.00
2 Säyriö Jyri KS 30.55 0.08.02
3 Myllärinen Joni JoKu 48.04 0.25.11

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 10.44 0.00.00
2 Ollikainen Joel Navi 12.09 0.01.25
3 Norrbacka Roni-Eemil ORa 12.45 0.02.01
4 Länsivuori Luukas RaKaS 13.32 0.02.48
5 Ruoti Eeli VeVe 13.52 0.03.08
6 Kuusinen Tuomas Lynx 14.16 0.03.32
7 Kuusinen Karri Lynx 15.05 0.04.21
8 Länsivuori Jonatan RaKaS 17.03 0.06.19
9 Saarilaakso Sulo LappRi 18.21 0.07.37
10 Lintunen Aapo RaKaS 19.04 0.08.20
11 Valtola Eetu Navi 19.08 0.08.24
12 Pellinen Pietari JoKu 19.11 0.08.27
13 Packalen Kasper Lynx 20.16 0.09.32
14 Suurnäkki Aleksanteri VeVe 22.02 0.11.18
15 Länsivuori Julius RaKaS 27.15 0.16.31
16 Lintunen Elmo RaKaS 39.07 0.28.23
Mattila Lauri KS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Eveliina LappRi 39.06 0.00.00 65.37 63.51
2 Tonder Marja AlatPi 39.47 0.00.41 63.60 61.80
3 Pulli Tessa RaVa 39.52 0.00.46 62.83 61.04
4 Saarilaakso Mia LappRi 40.48 0.01.42 60.77 59.04
5 Porkka Paula HiKi 42.57 0.03.51 57.13 55.51
6 Repo Marja-Terttu ORa 43.48 0.04.42 55.44 53.86
7 Juvakka Vilma SKVuoksi 45.57 0.06.51 52.29 50.80
8 Repo Minttu-Maija ORa 47.03 0.07.57 50.52 49.09
9 Julku Päivi KyS 47.06 0.08.00 49.93 48.51
10 Nenonen Liisa SKVuoksi 48.41 0.09.35 47.78 46.42
11 Ivanova Marina SKVuoksi 49.01 0.09.55 46.93 45.60
12 Niinisalo Jenna VeVe 50.35 0.11.29 44.97 43.69
13 Similä Roosa SKVuoksi 50.48 0.11.42 44.28 43.02
14 Väyrynen Anni KyS 58.31 0.19.25 38.00 36.92
15 Viita Milka Navi 1.05.36 0.26.30 33.51 32.56
16 Hautamäki Niina VeVe 1.06.52 0.27.46 32.49 31.57
Kiero Ira LappRi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Anu SKVuoksi 35.51 0.00.00
2 Nykänen Tarja JoKu 39.59 0.04.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedman Kirsi Navi 34.37 0.00.00 52.79 47.89
2 Kärkkäinen Varpu ORa 42.49 0.08.12 39.48 35.82
3 Huusari Heidi InkTe 45.00 0.10.23 34.52 31.32

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena HS 35.16 0.00.00 38.66 38.86
2 Siltanen-Ström Teija VeVe 41.22 0.06.06 31.31 31.47
3 Kinnunen Virpi ORa 50.25 0.15.09 24.34 24.46
4 Harjula Oili KS 1.07.41 0.32.25 17.12 17.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Leena Navi 26.04 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 34.03 0.00.00
2 Pajunen Tarja Navi 36.06 0.02.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 24.52 0.00.00 33.56 33.58
2 Lekanova Nina Veresk 26.28 0.01.36 29.96 29.97
3 Levicheva Nadezda Veresk 27.00 0.02.08 27.82 27.83
4 Kekki Päivi KS 28.38 0.03.46 24.78 24.79

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heimonen Arja Navi 24.55 0.00.00 35.90 35.04
2 Särkkä Liisa Navi 27.27 0.02.32 30.14 29.42
3 Aarniosalo Anneli Navi 29.37 0.04.42 25.67 25.06

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 27.35 0.00.00
2 Paatero Leena EsSu 34.56 0.07.21

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 35.29 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukki Emma LuuRa 37.08 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Jenni LuuRa 25.07 0.00.00 41.13 39.71
2 Ruoti Miina VeVe 25.22 0.00.15 40.12 38.73
3 Peltonen Riikka KS 25.49 0.00.42 38.82 37.48
4 Kantanen Raisa RaKaS 26.59 0.01.52 36.56 35.30
5 Harjula Tanja KS 27.21 0.02.14 35.51 34.28
6 Ojala Jutta VeVe 29.00 0.03.53 32.95 31.82
7 Ahvonen Karoliina JoKu 29.02 0.03.55 32.38 31.26
8 Vesikko Venla JoKu 31.18 0.06.11 29.54 28.52
9 Pellinen Viivi JoKu 34.58 0.09.51 26.00 25.10
10 Korhonen Essi SKVuoksi 41.57 0.16.50 21.30 20.57
11 Kääriä Venla KyS 43.29 0.18.22 20.19 19.50
Mattila Elisa KS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ollikainen Jatta Navi 16.25 0.00.00
2 Piispa Kiia-Maria LuuRa 18.22 0.01.57
3 Pohjamo Neea SKVuoksi 18.36 0.02.11
4 Laitinen Emilia VeVe 25.51 0.09.26
Espo Elina KS EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pentikäinen Hilja JoKu 13.18 0.00.00
2 Kiero Veera LappRi 16.26 0.03.08
3 Marttinen Ella Navi 18.24 0.05.06
Neuvonen Venla LuuRa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Neea-Noora LuuRa 14.14 0.00.00
2 Peltonen Liisa KS 17.49 0.03.35
3 Mattinen Lotta JoKu 22.27 0.08.13
4 Kainlauri Maiju JoKu 38.56 0.24.42

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ripatti Mona JoKu 17.52 0.00.00
2 Metsälä Piitu RaKaS 17.54 0.00.02
3 Jokela Kiia VeVe 20.27 0.02.35
4 Suurnäkki Anna VeVe 21.20 0.03.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Meri SKVuoksi 13.03 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 13.23 0.00.20
3 Neuvonen Riina LuuRa 14.41 0.01.38
4 Sirkkunen Taina JoKu 14.56 0.01.53
5 Uotila Aino KS 15.01 0.01.58
6 Rautio Oona JoKu 15.22 0.02.19
7 Arponen Sofia RaKaS 15.24 0.02.21
8 Kokkonen Emma Navi 15.50 0.02.47
9 Lintunen Venla RaKaS 16.18 0.03.15
10 Aarniosalo Siiri Navi 16.25 0.03.22
11 Forsman Aada HiKi 16.29 0.03.26
12 Piispa Inka-Liisa LuuRa 17.01 0.03.58
13 Kantanen Reea RaKaS 18.39 0.05.36
14 Saar Tiia Navi 19.44 0.06.41
15 Törmänen Nella RaKaS 20.02 0.06.59
16 Piiroinen Emma RaKaS 20.09 0.07.06
17 Pohjamo Iina SKVuoksi 20.34 0.07.31
18 Kivelä Martta KPV 20.35 0.07.32
19 Piilola Anni EKSu 20.46 0.07.43
20 Kivelä Saimi KPV 21.00 0.07.57
21 Koponen Anni Navi 21.43 0.08.40
22 Saar Sini Navi 23.56 0.10.53
23 Vepsäläinen Elsa KyS 29.51 0.16.48