FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
43. Uudenmaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 1.06.53 0.00.00 84.54 85.09
2 Liukkonen Oskari HiKi 1.07.09 0.00.16 83.63 84.17
3 Kankaanpää Vesa OK77 1.08.49 0.01.56 81.04 81.57
4 Ketolainen Juha-Ville VeVe 1.13.14 0.06.21 75.63 76.12
5 Brunell Filip Trian 1.13.48 0.06.55 74.53 75.01
6 Laiho Aapo VeVe 1.14.59 0.08.06 72.83 73.31
7 Kleemola Lauri Lynx 1.15.18 0.08.25 72.02 72.48
8 Leinonen Pauli S-JKL 1.20.27 0.13.34 66.93 67.36
9 Huovila Miikka KaRa 1.21.53 0.15.00 65.28 65.71
10 Parkkinen Jussi AngA 1.22.21 0.15.28 64.45 64.87
11 Pöyhönen Petja RasKa 1.25.30 0.18.37 61.62 62.02
12 Liukkala Jaakko HauSi 1.26.29 0.19.36 60.48 60.87
13 Jern Jens Raseborg 1.27.31 0.20.38 59.32 59.71
14 Berg Kimmo EsAk 1.28.49 0.21.56 58.02 58.40
15 Kokkila Ville EsSu 1.29.44 0.22.51 57.00 57.37
16 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.30.04 0.23.11 56.36 56.72
17 Holm Christian Femman 1.31.43 0.24.50 54.92 55.28
18 Rantala Jyri Koovee 1.38.06 0.31.13 50.96 51.29
19 Karlå Mathias Trian 1.45.12 0.38.19 47.15 47.46
20 Ahokainen Nike Pihkan 2.01.43 0.54.50 40.44 40.70
Heikkilä Mikko S-JKL HYL -
Visuri Kare OK77 HYL -
Reiman Kai KR KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Juha LS-37 1.08.17 0.00.00
2 Pöyhönen Simo Raus 2.04.28 0.56.11
Sugak Yuri Baltiysk HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lunev Roman Baltiysk 54.31 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 59.27 0.00.00 80.41 77.47
2 Ylikylä Suvi RasKa 1.07.20 0.07.53 69.81 67.26
3 Väre Tiina SomEsa 1.12.11 0.12.44 64.02 61.68
4 Kalliomaa Riikka VeVe 1.15.29 0.16.02 60.17 57.96
5 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.19.16 0.19.49 56.29 54.23
6 Dragowska Maria Raseborg 1.20.29 0.21.02 54.45 52.45
7 Sugak Yana Baltiysk 1.33.24 0.33.57 46.07 44.38
8 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.36.54 0.37.27 43.58 41.98
9 Valkonen Outi Kalske 1.39.37 0.40.10 41.59 40.07
Engström Josefine Alfta os HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Matilda RaVi 1.10.27 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villa Juha KaRa 1.05.02 0.00.00 63.95 63.41
2 Kapiainen Tomi RaKaS 1.07.42 0.02.40 60.28 59.77
3 Leppävuori Ilkka TP 1.08.36 0.03.34 58.35 57.86
4 Ristiniitty Teemu RaVi 1.12.38 0.07.36 54.03 53.58
5 Fäldt Mikko KaRa 1.25.39 0.20.37 44.91 44.53
6 Salmi Antti HS 1.25.48 0.20.46 43.92 43.55
7 Matilainen Jarno LS-37 1.29.03 0.24.01 41.45 41.10
8 Lassila Jussi PiTa 1.49.09 0.44.07 33.10 32.82
9 Kantelinen Teemu HyRa 2.01.09 0.56.07 29.18 28.93

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Markus KeU 1.04.49 0.00.00 59.87 59.93
2 Pavilainen Alexei HlS 1.05.51 0.01.02 57.95 58.01
3 Lantela Jaani VeVe 1.13.27 0.08.38 51.07 51.13
4 Gröhn Timo HU-46 1.18.27 0.13.38 46.99 47.04
5 Pirilä Mikko HlS 1.22.05 0.17.16 44.12 44.17
6 Viero Jussi LaihLu 1.28.38 0.23.49 40.13 40.18
7 Virtanen Joni EsSu 1.47.00 0.42.11 32.64 32.67
8 Joutsi Kimmo Lost 1.56.03 0.51.14 29.54 29.57
9 Ahoniemi Sakke HyRa 2.01.11 0.56.22 27.75 27.78
Sundström Sami HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Rauno KaRa 1.13.32 0.00.00 56.16 55.11
2 Havento Jukka KaRa 1.16.08 0.02.36 53.73 52.73
3 Taskila Sakari LeSi 1.19.40 0.06.08 50.86 49.91
4 Huttunen Matti Pihkan 1.20.15 0.06.43 50.01 49.07
5 Mårtenson Rasmus OK77 1.24.46 0.11.14 46.89 46.01
6 Tilli Juha Lynx 1.24.47 0.11.15 46.43 45.55
7 Määttänen Pekka EsSu 1.25.43 0.12.11 45.47 44.61
8 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.30.05 0.16.33 42.83 42.03
9 Kivelä Tuomas Raus 1.32.47 0.19.15 41.17 40.40
10 Myllymäki Kristian RaVi 1.35.45 0.22.13 39.49 38.75
11 Tuominen Hans Pihkan 1.37.54 0.24.22 38.23 37.51
12 Ritvanen Paavo Pihkan 1.46.59 0.33.27 34.62 33.97
13 Forma Pauli HiKi 2.04.39 0.51.07 29.40 28.85
14 Reiman Markku JaPa 2.18.12 1.04.40 26.24 25.75
Gynther Kimmo IHR HYL -
Virtanen Marko EsSu KES -
Haaramo Panu EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusinen Mikko HS 1.09.29 0.00.00 53.43 51.87
2 Östergård Patric Trian 1.10.34 0.01.05 52.08 50.56
3 Ray Tomas OK77 1.10.51 0.01.22 51.35 49.85
4 Pulli Tuomo LappRi 1.17.52 0.08.23 46.25 44.90
5 Frilander Heikki Trian 1.19.02 0.09.33 45.09 43.78
6 Tuomi Pertti AskU 1.26.33 0.17.04 40.75 39.56
7 Kaasalainen Matti HS 1.27.52 0.18.23 39.72 38.56
8 Pyykkö Juhani Lost 1.33.40 0.24.11 36.86 35.78
9 Vesala Pekka PirHi 1.34.46 0.25.17 36.04 34.99
10 Niiranen Ari KR 1.38.29 0.29.00 34.30 33.30
11 Antikainen Jarmo MU 1.41.46 0.32.17 32.83 31.87
12 Launis Kasperi Raus 1.56.49 0.47.20 28.28 27.46
13 Nietosjärvi Tommi Pihkan 2.06.57 0.57.28 25.73 24.98
14 Arola Markku HS 2.23.48 1.14.19 22.46 21.80
Karling Harri Pihkan HYL -
Kiviniitty Jyrki HS KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajuoja Heikki HS 1.10.29 0.00.00 55.87 55.31
2 Valkonen Pekka Kalske 1.11.53 0.01.24 54.27 53.73
3 Malinen Jouko HS 1.14.49 0.04.20 51.65 51.13
4 Tikkanen Matti LamSa 1.19.45 0.09.16 47.99 47.51
5 Kurkela Reino OH 1.21.22 0.10.53 46.58 46.12
6 Parkkinen Pekka Pohjant 1.21.48 0.11.19 45.88 45.42
7 Salmenkylä Veli Matti HS 1.22.46 0.12.17 44.90 44.45
8 Vornanen Pekka SuoVa 1.23.31 0.13.02 44.06 43.62
9 Virkki Antti HlS 1.24.00 0.13.31 43.36 42.93
10 Dragowski Robert POL 1.24.03 0.13.34 42.90 42.47
11 Reinikka Kenneth HyRa 1.26.44 0.16.15 41.14 40.73
12 Parnetti Roy KeU 1.28.48 0.18.19 39.77 39.37
13 Karvonen Jukka LeSi 1.28.56 0.18.27 39.30 38.90
14 Kittilä Pekka HlS 1.29.24 0.18.55 38.68 38.29
15 Ojala Osmo HS 1.35.52 0.25.23 35.68 35.33
16 Herranen Timo Jyry 1.39.08 0.28.39 34.14 33.80
17 Nowak Jürgen Pihkan 1.52.33 0.42.04 29.74 29.44

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 1.04.21 0.00.00 53.85 53.54
2 Nyberg Henry Trian 1.07.33 0.03.12 51.01 50.72
3 Viirto Matti HiKi 1.09.31 0.05.10 49.29 49.01
4 Helkkula Rauli TuMe 1.11.52 0.07.31 47.41 47.14
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.12.27 0.08.06 46.76 46.50
6 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.17.03 0.12.42 43.72 43.47
7 Popov Oleg Pihkan 1.17.32 0.13.11 43.20 42.95
8 Liukkala Pekka HauSi 1.18.34 0.14.13 42.39 42.15
9 Ranta-Puska Kari EsAk 1.18.43 0.14.22 42.06 41.82
10 Leinonen Markku KuoSu 1.19.33 0.15.12 41.38 41.14
11 Kartaslammi Ari KyRa 1.19.45 0.15.24 41.03 40.80
12 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.19.56 0.15.35 40.70 40.47
13 Vainio Jarmo HlS 1.20.47 0.16.26 40.03 39.80
14 Kinkki Seppo HyRa 1.24.51 0.20.30 37.89 37.67
15 Ruohoniemi Aimo EsAk 1.25.05 0.20.44 37.56 37.34
16 Kapanen Jarmo RiSu 1.26.31 0.22.10 36.71 36.50
17 Tarvainen Juhani PiTa 1.29.29 0.25.08 35.28 35.08
18 Nykänen Pentti Jyry 1.35.03 0.30.42 33.01 32.82
19 Ahlqvist Hannu Raus 1.37.29 0.33.08 31.99 31.81
20 Miettinen Heikki HyRa 1.37.50 0.33.29 31.68 31.50
21 Järvinen Tapani RasKa 1.38.09 0.33.48 31.38 31.20
22 Pietinalho Jussi Raseborg 1.40.32 0.36.11 30.45 30.27
23 Jumppanen Heimo Pihkan 1.48.12 0.43.51 28.11 27.95
Väätäinen Seppo EsSu HYL -
Hyvönen Markku RasPi HYL -
Harju Matti JaPa KES -
Vaara Jari KanSu KES -
Tiilikainen Teuvo HlS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 57.11 0.00.00 54.11 53.89
2 Helkkula Simo PiTa 1.03.56 0.06.45 48.24 48.04
3 Tammisaari Pentti HirvHe 1.05.00 0.07.49 47.29 47.10
4 Mouhu Reijo RaKaS 1.05.36 0.08.25 46.70 46.51
5 Tanttu Unto KeU 1.05.51 0.08.40 46.36 46.18
6 Lassila Heikki PiTa 1.05.55 0.08.44 46.16 45.97
7 Leino Tapio HS 1.07.27 0.10.16 44.96 44.78
8 Inkinen Paavo Jyry 1.07.45 0.10.34 44.61 44.43
9 Valldén Kari LeSi 1.09.00 0.11.49 43.65 43.47
10 Turku Vesa HS 1.09.27 0.12.16 43.22 43.04
11 Liljedahl Jorma HPV 1.09.53 0.12.42 42.80 42.63
12 Hyvönen Eero PorvU 1.11.32 0.14.21 41.67 41.50
13 Savolainen Martti SaynSa 1.11.48 0.14.37 41.37 41.21
13 Rautanen Pauli JaPa 1.11.48 0.14.37 41.37 41.21
15 Röytiö Lauri PR 1.12.06 0.14.55 40.91 40.75
16 Pajala Tauno EsSu 1.12.16 0.15.05 40.68 40.51
17 Kurvinen Veijo HiKi 1.12.43 0.15.32 40.28 40.12
18 Rapakko Timo SuSi 1.13.43 0.16.32 39.60 39.44
19 Järvinen Jorma KeU 1.13.56 0.16.45 39.34 39.18
20 Sane Kari HS 1.14.15 0.17.04 39.04 38.88
21 Laine Jaakko HS 1.14.17 0.17.06 38.88 38.72
22 Mustranta Antti HS 1.14.21 0.17.10 38.71 38.55
23 Wessman Risto HiKi 1.16.27 0.19.16 37.51 37.36
24 Niittymäki Asko TurSa 1.16.42 0.19.31 37.25 37.10
25 Mäkilä Ilmari EsSu 1.16.47 0.19.36 37.08 36.93
26 Laine Juhani KaRa 1.17.02 0.19.51 36.82 36.67
27 Kyckling Veli-Matti HS 1.20.34 0.23.23 35.08 34.94
28 Romula Tuomo Mesik 1.22.43 0.25.32 34.04 33.90
29 Mattila Hannu EsAk 1.24.46 0.27.35 33.10 32.96
30 Miettinen Kauko SuoVa 1.25.42 0.28.31 32.62 32.48
31 Cederlöf Bror-Erik OK77 1.25.53 0.28.42 32.43 32.30
32 Tolvanen Harri Pihkan 1.27.25 0.30.14 31.74 31.61
33 Vuorio Olavi JaPa 1.27.37 0.30.26 31.55 31.42
34 Kihlman Klaus PiTa 1.28.51 0.31.40 31.00 30.87
35 Virtanen Markku EsAk 1.28.52 0.31.41 30.87 30.75
36 Väli-Klemelä Seppo PR 1.29.00 0.31.49 30.71 30.59
37 Kuosa Harri LoJa 1.35.52 0.38.41 28.40 28.29
38 Holappa Paavo TVV 1.36.55 0.39.44 27.99 27.88
39 Juvonen Jorma EsSu 1.38.42 0.41.31 27.38 27.27
40 Hellsten Tauno Rasti88 1.39.40 0.42.29 27.01 26.90
41 Kangasaho Simo HiKi 1.41.06 0.43.55 26.53 26.42
42 Nefedov Igor EsSu 1.51.49 0.54.38 23.89 23.79
43 Hernelahti Olavi HiKi 2.03.14 1.06.03 21.59 21.51
Hotti Reino HS KES -
Uljas Risto Jyry HYL -
Kytöjoki Juhani Jyry HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 52.08 0.00.00 46.10 45.64
2 Valtee Pertti HS 52.29 0.00.21 45.57 45.11
3 Erkiö Hannu HS 54.01 0.01.53 44.05 43.60
4 Reinikainen Pentti Jyry 54.24 0.02.16 43.52 43.08
5 Kivistö Erkki Pihkan 54.55 0.02.47 42.89 42.46
6 Leppäkorpi Eero LeSi 56.08 0.04.00 41.75 41.32
7 Laine Eero RaVi 56.55 0.04.47 40.96 40.55
8 Rönkkö Paavo EsSu 57.00 0.04.52 40.69 40.28
9 Isoherranen Seppo HS 57.39 0.05.31 40.02 39.62
10 Elomaa Pekka EsSu 59.20 0.07.12 38.69 38.29
11 Heinonen Heikki LHR 1.00.45 0.08.37 37.59 37.21
12 Hartman Matti HiKi 1.03.01 0.10.53 36.04 35.68
13 Junttila Olavi HS 1.03.26 0.11.18 35.62 35.26
14 Kleemola Pauli PertPe 1.05.58 0.13.50 34.07 33.72
15 Kokkonen Seppo KeU 1.08.11 0.16.03 32.78 32.45
16 Sirola Risto KeU 1.08.22 0.16.14 32.52 32.19
17 Karjalainen Jouko HS 1.09.14 0.17.06 31.94 31.62
18 Kettunen Seppo Jyry 1.11.16 0.19.08 30.86 30.55
19 Kervinen Unto JaPa 1.12.19 0.20.11 30.24 29.94
20 Lindeman Osmo HS 1.14.07 0.21.59 29.35 29.05
21 Nenonen Mauri EsSu 1.15.28 0.23.20 28.66 28.37
22 Niemi Pentti HauSi 1.18.47 0.26.39 27.30 27.03
23 Koski Matti J NOK 1.19.26 0.27.18 26.93 26.66
24 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.31.06 0.38.58 23.35 23.11
25 Salmela Markku RiSu 1.32.22 0.40.14 22.90 22.67
26 Kämäräinen Pentti HiKi 1.35.49 0.43.41 21.95 21.73
27 Paasonen Seppo Pihkan 1.44.15 0.52.07 20.06 19.86
28 Niinimäki Jukka HyRa 2.08.54 1.16.46 16.13 15.97
Palomäki Mikko HyRa HYL -
Etholen Börje HS HYL -
Punkero Toivo LS-37 HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Setälä Toivo JaPa 59.50 0.00.00 40.75 40.78
2 Vänttinen Seppo EsSu 1.01.08 0.01.18 39.63 39.66
3 Kuokkanen Kari Pihkan 1.01.27 0.01.37 39.18 39.21
4 Wastimo Reijo Pihkan 1.03.06 0.03.16 37.92 37.94
5 Klinga Esa LS-37 1.04.17 0.04.27 36.98 37.01
6 Juhonsalo Matti LHR 1.04.27 0.04.37 36.65 36.68
7 Kuutti Jorma PertPe 1.06.34 0.06.44 35.25 35.28
8 Haaramo Matti EsSu 1.07.13 0.07.23 34.69 34.71
9 Tuominen Niilo R-P 1.07.20 0.07.30 34.40 34.43
10 Jokinen Eino HyRa 1.08.22 0.08.32 33.66 33.68
11 Virtanen Ilari HlS 1.10.02 0.10.12 32.64 32.66
12 Suonpää Pentti EsAk 1.10.32 0.10.42 32.19 32.22
13 Hurme Heikki HPV 1.12.32 0.12.42 31.09 31.12
14 Ruokonen Keijo HS 1.13.04 0.13.14 30.66 30.68
15 Paananen Aapo R-P 1.14.11 0.14.21 29.99 30.01
16 Sukki Martti LHR 1.15.12 0.15.22 29.38 29.40
17 Åberg Karl-Erik EsSu 1.19.05 0.19.15 27.75 27.77
18 Raimovaara Erkki HS 1.21.23 0.21.33 26.78 26.80
19 Salmi Tarmo JoKu 1.24.12 0.24.22 25.70 25.72
20 Haarlaa Rihko HS 1.27.12 0.27.22 24.64 24.66
21 Perkinen Osmo Pihkan 1.30.32 0.30.42 23.56 23.58
22 Heikkilä Mikko MaMa 1.33.48 0.33.58 22.58 22.60
23 Huuhtanen Jorma RaVi 1.39.14 0.39.24 21.19 21.21
24 Kasi Servo KeU 1.39.35 0.39.45 20.96 20.98
Ollikainen Eero HS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.01.33 0.00.00 39.51 38.35
2 Asikainen Ville XYZ 1.09.01 0.07.28 34.35 33.35
3 Lahti Heikki LeSi 1.33.19 0.31.46 24.76 24.03
4 Ijas Johannes KeU 1.34.37 0.33.04 23.77 23.08
5 Kärki Viljo EsSu 1.53.47 0.52.14 19.23 18.67
Mikkonen Arvo TarpSu HYL -
Brax Asko TP HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulonen Benjamin HiKi 1.12.14 0.00.00 55.77 54.85
2 Lahtinen Vesa HiKi 1.12.31 0.00.17 53.47 52.59
3 Louhi Johannes HS 1.18.22 0.06.08 47.55 46.76
4 Kivinen Vinsci HyRa 1.32.11 0.19.57 38.78 38.14
5 Ursin Antti Lynx 1.46.55 0.34.41 32.03 31.50

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Tomi LamSa 57.03 0.00.00 41.21 35.83
2 Koskinen Joni RR 59.08 0.02.05 38.26 33.27
3 Koivisto Antton SKUusi 1.01.01 0.03.58 35.64 30.99
4 Mårtenson Valter OK77 1.02.05 0.05.02 33.61 29.22
5 Väisänen Leevi HS 1.13.16 0.16.13 27.27 23.72

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haltia Ilari RR 33.12 0.00.00
2 Söderholm Tobias Raseborg 39.30 0.06.18
3 Hiiro Artturi RR 43.16 0.10.04
4 Uusitalo Topias EsAk 46.25 0.13.13
5 Aaltonen Lauri HyRa 51.37 0.18.25
6 Väisänen Lenni HS 1.48.24 1.15.12

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rousku Samuli MSParma 18.48 0.00.00
2 Hamppu Anton HS 19.15 0.00.27
3 Sojakka Markus HS 21.07 0.02.19
4 Laakso Ilari RR 21.26 0.02.38
5 Hiiro Aleksanteri RR 24.51 0.06.03
6 Haapala Oskar RR 26.45 0.07.57
7 Mäkelä Elias Lynx 46.14 0.27.26

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuskanen Tuomas MU 12.23 0.00.00
2 Ristimäki Väinö HS 15.46 0.03.23
3 Gavrilyuk Maxim Baltiysk 16.03 0.03.40
4 Gröhn Riku HU-46 16.21 0.03.58
5 Ahoniemi Rasmus HyRa 18.24 0.06.01
6 Laatu Antti HS 21.11 0.08.48
7 Määttänen Markus EsSu 28.06 0.15.43

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Himilä Atte RR 25.23 0.00.00
2 Hietala Joni EsSu 27.15 0.01.52
3 Ekwik Niclas Lynx 27.34 0.02.11

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Länsiluoto Juho HS 14.26 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 14.42 0.00.16
3 Mäenpää Miika HyRa 15.49 0.01.23
4 Ruusu Rasmus EsSu 24.47 0.10.21
5 Syrjälahti Aaro RaVi 26.31 0.12.05
6 Ketolainen Aaron SKUusi 26.53 0.12.27
7 Ahoniemi Santeri HyRa 29.06 0.14.40
8 Mäkelä Topias Lynx 32.23 0.17.57

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mjösund Linus Lynx 17.04 0.00.00
2 Kuusinen Tuomas Lynx 18.20 0.01.16
3 Toivonen Nuutti RR 19.25 0.02.21
4 Salmi Eero HS 20.07 0.03.03
5 Mäkelä Onni Lynx 20.50 0.03.46
6 Ahokas Joni HyRa 23.53 0.06.49
7 Malmström Kaapo RR 25.12 0.08.08
8 Jakoaho Joona HyRa 25.13 0.08.09
9 Friman Eemeli HyRa 26.50 0.09.46
10 Kuusinen Karri Lynx 27.12 0.10.08
11 Haapala Elias RR 28.33 0.11.29
12 Kantelinen Leevi HyRa 34.29 0.17.25
13 Kantelinen Vili HyRa 55.36 0.38.32

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintamäki Riina Pihkan 56.56 0.00.00 71.74 69.79
2 Ekwik Micaela Lynx 1.02.02 0.05.06 64.95 63.18
3 Karvonen Tiina SomEsa 1.03.01 0.06.05 63.05 61.33
4 Vaara Inga-Maria RaVi 1.08.02 0.11.06 57.58 56.01
5 Wiklund Anna RaHa 1.11.11 0.14.15 54.25 52.77
6 Kiiski Johanna HS 1.13.07 0.16.11 52.05 50.64
7 Väli-Klemelä Maiju KaRa 1.19.05 0.22.09 47.42 46.13
8 Luurila Mervi HlT 1.27.01 0.30.05 42.46 41.30
9 Ristiniitty Minttu RaVi 1.43.10 0.46.14 35.27 34.31
Syrjälahti Elina RaVi HYL -
Packalen Auli Lynx KES -
Knuuti Pirjo NiS KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 52.36 0.00.00 57.37 56.39
2 Friman Kaisa HyRa 1.09.00 0.16.24 42.92 42.18
3 Nyholm Tanja KaRa 1.12.27 0.19.51 40.09 39.40
4 Rautakorpi Tiina EsAk 1.14.14 0.21.38 38.37 37.71
5 Marttila Outi EsSu 1.14.39 0.22.03 37.40 36.75
6 Rajamäki Sohvi HS 1.21.42 0.29.06 33.48 32.90
7 Haavisto Mia HyRa 1.25.36 0.33.00 31.29 30.75
8 Rajamäki Riikka HS 1.26.29 0.33.53 30.32 29.79
Autio Tanja KaRa HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 50.10 0.00.00 55.71 55.66
2 Lankinen Hanna HS 59.21 0.09.11 46.30 46.26
3 Rantala Eija HS 1.00.58 0.10.48 44.31 44.27
4 Westberg-Arrakoski Annika OK77 1.01.02 0.10.52 43.50 43.46
5 Viitanen Kirsi OH 1.17.58 0.27.48 33.45 33.43
6 Koistinen Marjo EsSu 1.27.41 0.37.31 29.21 29.19
7 Valkonen Virpi Kalske 1.31.05 0.40.55 27.61 27.59
8 Kahanpää Hanna EsSu 1.37.52 0.47.42 25.22 25.20
Myllys Leena HS HYL -
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 56.40 0.00.00 58.15 57.62
2 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 59.27 0.02.47 54.39 53.89
3 Juga Liisa KeU 1.01.22 0.04.42 51.69 51.21
4 Schoultz von Annika OK77 1.06.28 0.09.48 46.79 46.36
5 Hokajärvi Raili Pohjant 1.14.31 0.17.51 40.91 40.53
6 Mäkelä Anja RiSu 1.27.53 0.31.13 33.98 33.67
7 Launis Teija Raus 1.27.59 0.31.19 33.24 32.93
8 Rauttola Marja HiKi 1.51.45 0.55.05 25.62 25.38
9 Salmenkylä Sinikka HS 2.27.28 1.30.48 18.99 18.82

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkila Marita EsSu 1.07.31 0.00.00 48.85 48.45
2 Fershalova Victoria Baltiysk 1.09.53 0.02.22 46.41 46.03
3 Tikkanen Leena LamSa 1.11.54 0.04.23 44.34 43.98
4 Hakomäki Kirsi HS 1.12.55 0.05.24 42.97 42.62
5 Borgenström Lotta HyRa 1.13.36 0.06.05 41.82 41.48
6 Lallo Tuula JoKu 1.16.10 0.08.39 39.69 39.37
7 Vaara Marjatta KanSu 1.21.57 0.14.26 36.22 35.92
8 Jumppanen Helena Pihkan 1.22.30 0.14.59 35.31 35.02
9 Juhola Tuula HyRa 1.29.09 0.21.38 32.06 31.80
Krum Mirva Trian HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 47.24 0.00.00 57.66 57.34
2 Lappeteläinen Raija HyRa 51.31 0.04.07 52.64 52.34
3 Strang Heidi HyRa 53.42 0.06.18 50.10 49.82
4 Turku Kaija HS 54.43 0.07.19 48.77 48.50
5 Laine Irmeli KaRa 57.34 0.10.10 45.98 45.72
6 Liimatainen Raili HyRa 57.40 0.10.16 45.53 45.27
7 Kurvinen Ulla HiKi 1.00.22 0.12.58 43.13 42.89
8 Nurminen Arja VaHa 1.04.20 0.16.56 40.14 39.91
9 Wickholm Rita Trian 1.04.36 0.17.12 39.64 39.42
10 Ahlqvist Kristiina Raus 1.05.27 0.18.03 38.79 38.58
11 Tienari Pauliina KyRa 1.05.35 0.18.11 38.39 38.17
12 Karvonen Iris LeSi 1.09.14 0.21.50 36.05 35.85
13 Hämäläinen Anneli HS 1.12.21 0.24.57 34.20 34.01
14 Miettinen Anneli HyRa 1.12.46 0.25.22 33.71 33.52
15 Ahonen Päivi KaRa 1.19.11 0.31.47 30.70 30.53
16 Karvonen Pirjo SuSi 1.27.00 0.39.36 27.70 27.54
17 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 1.28.21 0.40.57 27.03 26.88
18 Hyvönen Eija RasPi 1.34.50 0.47.26 24.95 24.81
Lipasti Hilkka EsSu KES -
Laitinen Hellevi EsAk KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 55.09 0.00.00 48.73 48.92
2 Etholen Rose-Marie HS 1.06.10 0.11.01 39.86 40.01
3 Hellsten Leena Rasti88 1.11.21 0.16.12 36.26 36.40
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.14.36 0.19.27 34.00 34.13
5 Ohramaa Tuula Jyry 1.19.22 0.24.13 31.32 31.45
6 Ahonen Ulla HlS 1.21.54 0.26.45 29.74 29.86
7 Hernelahti Rita HiKi 1.29.40 0.34.31 26.60 26.71
Törrö Maria-Leena VaHa HYL -
Savelainen Marketta HS KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 57.17 0.00.00 48.12 47.92
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 1.00.40 0.03.23 44.76 44.57
3 Eskola Pirkko Rasti88 1.02.02 0.04.45 43.10 42.92
4 Salmela Juulia RiSu 1.02.04 0.04.47 42.41 42.24
5 Karvinen Tuulikki HS 1.05.53 0.08.36 39.33 39.16
6 Paatero Leena EsSu 1.12.00 0.14.43 35.41 35.27
7 Torp Tytti HS 1.14.15 0.16.58 33.78 33.64
8 Tanska Eeva EsSu 1.22.29 0.25.12 29.91 29.78
9 Lindeman Gunnel HS 1.25.15 0.27.58 28.45 28.34
Tulokas Tuula SuSi HYL -
Kuutti Kirsti PertPe KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.24.27 0.00.00
2 Jakoaho Ritva HyRa 1.37.15 0.12.48
Brax Leena TP KES -
Ollikainen Helvi HS KES -
Vehmanen Marjatta KeU KES -
Virtanen Raija HlS KES -
Havukorpi Airi RaVi HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 1.41.08 0.00.00
2 Holopainen Kaarina KeU 2.17.32 0.36.24
Markki Raakel EsSu KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isolähteenmäki Pia RasKa 1.02.20 0.00.00 46.25 43.09
2 Ray Jenny OK77 1.09.00 0.06.40 38.65 36.00
3 Rauttola Tiia-Maria HiKi 1.27.15 0.24.55 28.09 26.17

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arrakoski Sophia OK77 1.23.09 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttänen Maria EsSu 50.39 0.00.00 51.34 49.27
2 Haapala Ida RR 51.56 0.01.17 48.82 46.85
3 Himilä Julia RR 52.53 0.02.14 46.72 44.83
4 Koskinen Pinja RR 57.34 0.06.55 41.79 40.10
5 Koljonen Annika HU-46 1.04.16 0.13.37 36.42 34.94
Lahdenperä Melina RR HYL -
Ketonen Luna Trian KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Aino HS 46.21 0.00.00
2 Koljonen Erika HU-46 1.02.48 0.16.27
3 Nurmi Seela RR 1.07.55 0.21.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Kaisla RR 21.21 0.00.00
2 Mårtenson Lydia OK77 22.31 0.01.10
3 Ketolainen Vilja SKUusi 26.11 0.04.50
4 Lukkari Aino RR 30.03 0.08.42
5 Peura Kerttu EsSu 31.49 0.10.28
6 Tiljander Venla HyRa 33.33 0.12.12
7 Soikkeli Sofia EsSu 34.01 0.12.40
8 Väisänen Viona RR 38.16 0.16.55
9 Pellikka Ida RR 39.39 0.18.18
10 Heinäaro Essi HyRa 2.09.09 1.47.48
Varmavuo Emma RR KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ranta-Puska Maija EsAk 18.55 0.00.00
2 Sallila Katarina HS 19.35 0.00.40
3 Multala Essi RR 26.14 0.07.19
4 Varmavuo Maija RR 29.42 0.10.47

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Ella HS 20.23 0.00.00
2 Väisänen Doris HS 21.28 0.01.05
3 Rantakokko Merianna HS 22.00 0.01.37
4 Lindroth Siiri KaRa 24.38 0.04.15
5 Lukkari Outi RR 27.20 0.06.57
6 Heinäaro Iida HyRa 27.42 0.07.19

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ristimäki Vieno HS 15.10 0.00.00
2 Hamppu Elina HS 17.16 0.02.06
3 Ruuskanen Senni MU 19.50 0.04.40
4 Romppainen Piia HyRa 19.56 0.04.46
5 Haapamäki Kerttu HyRa 20.49 0.05.39
6 Gröhn Ronja HU-46 21.53 0.06.43
7 Varonen Reetta RR 23.30 0.08.20
8 Pellikka Tiia RR 24.14 0.09.04
9 Lehtonen Ilona HS 28.03 0.12.53
10 Mikkola Viivi KaRa 31.23 0.16.13
11 Rajamäki Helvi HS 43.10 0.28.00

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Multala Moona RR 21.38 0.00.00
2 Muukkonen Roosa SKUusi 25.17 0.03.39
3 Loukkalahti Aino RR 26.29 0.04.51
4 Koponen Terhi RasPi 26.58 0.05.20
5 Mäenpää Helmi HyRa 31.26 0.09.48
5 Syrjälahti Iida RaVi 31.26 0.09.48
7 Kammonen Ella RR 32.35 0.10.57
8 Packalén Lotta Lynx 36.26 0.14.48
9 Lankinen Siina RR 49.14 0.27.36