FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 47.34 0.00.00 64.75 61.98
2 Kapiainen Tomi RaKaS 49.58 0.02.24 60.10 57.53
3 Burago Alexey RUS 51.44 0.04.10 56.56 54.14
4 Kuningas Janne LuuRa 51.52 0.04.18 54.93 52.58
5 Manninen Marko Navi 1.00.23 0.12.49 45.90 43.94
6 Oripelto Viljo Keihäs 1.03.09 0.15.35 42.67 40.85
Kiuru Jani RaKaS KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 59.49 0.00.00
Huhta Kari ORa KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno KanSu 1.07.59 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Shein Alexander RUS 43.23 0.00.00 25.63 21.68
2 Pohjolainen Timo SuoVa 1.00.09 0.16.46 17.10 14.46
3 Myyryläinen Jani Navi 1.11.12 0.27.49 13.28 11.23

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mika SKVuoksi 35.33 0.00.00 43.02 42.84
2 Fedorov Taras RUS 35.34 0.00.01 42.08 41.90
3 Ropponen Mika RasPi 35.55 0.00.22 40.76 40.58
4 Nykänen Ville LappRi 37.59 0.02.26 37.68 37.52
5 Tuliniemi Harri LappRi 39.34 0.04.01 35.34 35.19
6 Neuvonen Janne LuuRa 44.38 0.09.05 30.59 30.47
7 Blomgren Peter PIF 1.16.54 0.41.21 17.33 17.26
Seppälä Ville KyS KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Similä Juha SKVuoksi 35.03 0.00.00 53.05 49.70
2 Ojalainen Jorma SKVuoksi 36.25 0.01.22 49.53 46.40
3 Autio Rauno KaRa 38.20 0.03.17 45.60 42.72
4 Heinilä Hannu RaVa 41.12 0.06.09 41.07 38.48
5 Takaoja Vesa ORa 42.54 0.07.51 38.15 35.73
6 Eskelinen Jussi RaKaS 50.08 0.15.05 31.53 29.53

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koponen Pekka LohiRa 45.54 0.00.00 42.64 41.16
2 Neuvonen Timo MulPa 50.23 0.04.29 36.90 35.62
3 Ashkinadzi Boris Veresk 1.00.52 0.14.58 28.94 27.94
Nissinen Matti Navi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jetsonen Juhani KuoSu 31.26 0.00.00 55.85 55.49
2 Niemi Kari-Veli LappRi 33.23 0.01.57 51.60 51.27
3 Partanen Timo RasHy 33.59 0.02.33 49.72 49.40
4 Levichev Alexandr Veresk 44.47 0.13.21 36.99 36.76
5 Lavonen Hannu MiehVi 54.07 0.22.41 30.01 29.81
6 Kuokkanen Juri INUS 56.39 0.25.13 28.08 27.90
7 Mänttäri Jakke InkTe 59.45 0.28.19 26.07 25.91
8 Kuokkanen Mihail INUS 59.51 0.28.25 25.48 25.32
Lahti Juha HlS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 41.04 0.00.00 40.49 39.55
2 Turpeinen Seppo KontU 42.00 0.00.56 38.84 37.94
3 Pulli Martti LappRi 45.55 0.04.51 34.85 34.04
4 Timonen Pertti RAPSU 46.59 0.05.55 33.40 32.62
5 Shver Evgeny Veresk 48.12 0.07.08 31.91 31.17
6 Mironov Alexey Veresk 1.03.27 0.22.23 23.75 23.20
7 Kyckling Aki LappRi 1.14.49 0.33.45 19.72 19.26
8 Lappalainen Martti Navi 1.15.50 0.34.46 19.05 18.60
9 Kaulio Markku RaKaS 1.17.59 0.36.55 18.12 17.70

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 33.35 0.00.00 50.37 50.15
2 Lakanen Ensio VaajTe 37.11 0.03.36 44.93 44.73
3 Tuominen Seppo KS 41.19 0.07.44 39.92 39.74
4 Mouhu Reijo RaKaS 41.37 0.08.02 39.12 38.95
5 Kyyrönen Heikki KS 41.38 0.08.03 38.60 38.43
6 Leino Tapio HS 42.54 0.09.19 36.97 36.80
7 Sartanen Kari SKVuoksi 44.47 0.11.12 34.94 34.78
8 Kyckling Veli-Matti HS 44.59 0.11.24 34.31 34.16
9 Herttuainen Vesa RaKaS 46.46 0.13.11 32.55 32.41
10 Peräkasari Kari LuuRa 56.54 0.23.19 26.39 26.27
11 Terävä Seppo XYZ 1.16.44 0.43.09 19.29 19.20
12 Harkov Sergei Lpr 1.18.24 0.44.49 18.61 18.53
Forsblom Lars KS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 41.55 0.00.00 41.72 41.12
2 Punkero Toivo LS-37 48.53 0.06.58 35.01 34.50
3 Tiira Pentti Lynx 53.20 0.11.25 31.39 30.93
4 Paukkunen Ossi RaKaS 1.03.47 0.21.52 25.66 25.28
5 Tuliniemi Esko Pihkan 1.04.38 0.22.43 24.74 24.38
6 Hedenström Rauno MaMa 1.04.45 0.22.50 24.12 23.77
Pöyhiä Jorma RaKaS HYL -
Salminen Kari MikVa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Eero InkTe 40.48 0.00.00
2 Matikainen Martti KeKaRa 54.51 0.14.03

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 31.26 0.00.00 24.89 24.85
2 Ranta Esko LS-37 37.51 0.06.25 19.12 19.09
3 Pulli Erkki KoHo 1.08.24 0.36.58 9.72 9.71

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 35.02 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 1.00.51 0.25.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 50.39 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Oskari LappRi 52.24 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvikallio Aatu LuuRa 17.05 0.00.00
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 17.15 0.00.10
3 Eskelinen Pyry RaKaS 21.11 0.04.06

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellinen Veeti JoKu 25.28 0.00.00
2 Metsälä Jesse RaKaS 1.00.48 0.35.20

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Kasperi LuuRa 12.21 0.00.00
2 Suurnäkki Elias KS 17.55 0.05.34
3 Kärnä Leevi JoKu 35.02 0.22.41

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautio Juho JoKu 15.30 0.00.00
2 Myllärinen Joni JoKu 22.59 0.07.29
Pussi Elmeri SKVuoksi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Matias KyS 12.09 0.00.00
2 Jauho Arttu JoKu 14.57 0.02.48
3 Pentikäinen Pietari JoKu 16.22 0.04.13
4 Pussi Kaarlo SKVuoksi 16.25 0.04.16
5 Länsivuori Jonatan RaKaS 16.56 0.04.47
6 Suomalainen Vilho LappRi 17.23 0.05.14
7 Viitakoski Matias LappRi 19.47 0.07.38
Länsivuori Luukas RaKaS KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 42.32 0.00.00 73.89 72.09
2 Helle Annukka EsAk 45.08 0.02.36 68.89 67.21
3 Puhakka-Asikainen Mari KS 48.45 0.06.13 63.09 61.55
4 Lilja Salla AnttU 50.47 0.08.15 59.90 58.44
5 Nykänen Eveliina LappRi 51.18 0.08.46 58.64 57.21
6 Kiuru Veera RaKaS 51.31 0.08.59 57.74 56.33
7 Törmänen Johanna RaKaS 51.36 0.09.04 56.99 55.60
8 Backlund Pernilla NOK 52.18 0.09.46 55.58 54.23
9 Similä Roosa SKVuoksi 52.29 0.09.57 54.75 53.41
10 Asikainen Satu KaJu 54.28 0.11.56 52.14 50.87
11 Suomalainen Riikka LappRi 55.37 0.13.05 50.45 49.22
12 Hanhijärvi Marjukka EsAk 57.36 0.15.04 48.13 46.96
13 Ivanova Marina SKVuoksi 1.00.33 0.18.01 45.23 44.13
Fedorova Katerina RUS HYL -
Lakanen Laura Pohjant KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 32.49 0.00.00 31.14 31.14
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 35.18 0.02.29 26.77 26.77
3 Tikka Maija RaKaS 1.29.02 0.56.13 9.75 9.75

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Anu SKVuoksi 39.17 0.00.00 29.70 29.70
2 Pulli Kati LappRi 1.05.51 0.26.34 16.39 16.39
3 Friari Päivi SKVuoksi 1.45.48 1.06.31 9.37 9.37

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 40.20 0.00.00 62.72 57.85
2 Huusari Heidi InkTe 52.48 0.12.28 44.32 40.87
3 Kärkkäinen Varpu ORa 58.13 0.17.53 36.94 34.07

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 38.25 0.00.00 44.98 42.54
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 53.58 0.15.33 29.62 28.01
3 Harjula Oili KS 1.00.52 0.22.27 24.13 22.82

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 33.58 0.00.00 54.44 53.35
2 Kurri Leena Navi 37.50 0.03.52 46.43 45.50
3 Moilanen Ulla KaSu 51.50 0.17.52 32.10 31.46
4 Jurvakainen Tuija RasHy 57.00 0.23.02 27.57 27.02

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murskaja Elsa Lpr 52.17 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Kaija Pihkan 40.23 0.00.00 20.32 19.80
2 Sokolova Tatjana Veresk 50.21 0.09.58 15.81 15.40
3 Harkova Elvira Lpr 1.02.06 0.21.43 12.42 12.10
4 Levicheva Nadezda Veresk 1.02.28 0.22.05 11.95 11.65
5 Timonen Sirkku RAPSU 1.07.58 0.27.35 10.62 10.35
6 Kumpulainen Sirkka Liisa XYZ 1.49.02 1.08.39 6.40 6.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 29.07 0.00.00 42.84 42.14
2 Lakanen Sirpa MuuRa 30.02 0.00.55 39.45 38.81
3 Särkkä Liisa Navi 35.55 0.06.48 31.25 30.75
4 Petäys Helvi Pihkan 37.03 0.07.56 28.62 28.15

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 24.41 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 41.55 0.00.00
2 Nissinen Elina Navi 1.01.00 0.19.05

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Jenni LuuRa 25.43 0.00.00 46.19 44.16
2 Kiero Ira LappRi 29.17 0.03.34 39.35 37.62
3 Harjula Tanja KS 32.59 0.07.16 33.86 32.37
4 Ahvonen Karoliina JoKu 37.37 0.11.54 28.74 27.47
5 Varjus Viivi SKVuoksi 39.01 0.13.18 26.79 25.61
6 Kantanen Raisa RaKaS 1.09.12 0.43.29 14.59 13.95

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea HiKi 24.59 0.00.00
2 Kainlauri Maiju JoKu 59.05 0.34.06

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 12.49 0.00.00
2 Pentikäinen Hilja JoKu 20.51 0.08.02

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 13.43 0.00.00
2 Lavonen Sanni MiehVi 15.16 0.01.33
3 Tonder Oona SKVuoksi 15.34 0.01.51
4 Välimaa Auri SKVuoksi 15.50 0.02.07
5 Ripatti Mona JoKu 18.06 0.04.23
6 Neuvonen Venla LuuRa 19.07 0.05.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sirkkunen Taina JoKu 13.58 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 14.37 0.00.39
3 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 15.34 0.01.36
4 Neuvonen Riina LuuRa 16.23 0.02.25
5 Kantanen Reea RaKaS 16.30 0.02.32
6 Rautio Oona JoKu 17.37 0.03.39
7 Lavonen Eevi MiehVi 19.19 0.05.21
8 Pohjamo Iina SKVuoksi 24.47 0.10.49