FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rajarastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Harri RaVa 1.20.21 0.00.00 64.77 62.84
2 Kuningas Janne LuuRa 1.21.25 0.01.04 62.55 60.69
3 Kapiainen Tomi RaKaS 1.22.28 0.02.07 60.40 58.60
4 Burago Alexey RUS 1.23.57 0.03.36 58.01 56.28
5 Rautanen Mika TuuSe 1.29.36 0.09.15 53.10 51.52
6 Oripelto Viljo Keihäs 2.11.47 0.51.26 35.26 34.21
7 Kiuru Jani RaKaS 2.17.08 0.56.47 33.07 32.08
Sihvola Eerik Kajo KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 1.20.16 0.00.00
Huhta Kari ORa KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno KanSu 1.05.33 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Shein Alexander RUS 1.09.05 0.00.00 21.33 21.43
2 Kiero Mikko LappRi 1.11.07 0.02.02 19.17 19.26
3 Korhonen Marko LappRi 1.59.16 0.50.11 10.50 10.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Mika SKVuoksi 1.01.46 0.00.00 41.79 41.68
2 Ropponen Mika RasPi 1.02.05 0.00.19 40.89 40.78
3 Tuliniemi Harri LappRi 1.04.13 0.02.27 38.86 38.75
4 Fedorov Taras RUS 1.05.40 0.03.54 37.34 37.24
5 Seppälä Ville KyS 1.07.39 0.05.53 35.61 35.52
6 Nykänen Ville LappRi 1.18.41 0.16.55 30.07 29.99
7 Neuvonen Janne LuuRa 1.22.05 0.20.19 28.30 28.23
8 Hämäläinen Markku ORa 1.28.06 0.26.20 25.88 25.81
9 Blomgren Peter PIF 1.37.30 0.35.44 22.95 22.88
Miikki Jussi SKVuoksi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 57.21 0.00.00 56.15 53.62
2 Niemi Tauno MP 1.02.42 0.05.21 50.72 48.43
3 Ranki Jussi SKVuoksi 1.03.32 0.06.11 49.42 47.19
4 Similä Juha SKVuoksi 1.03.53 0.06.32 48.52 46.33
5 Autio Rauno KaRa 1.04.11 0.06.50 47.66 45.51
6 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.08.12 0.10.51 44.27 42.27
7 Heinilä Hannu RaVa 1.08.56 0.11.35 43.21 41.26
8 Takaoja Vesa ORa 1.10.44 0.13.23 41.54 39.67
9 Eskelinen Jussi RaKaS 1.11.16 0.13.55 40.67 38.83
10 Sippu Visa InkTe 1.20.09 0.22.48 35.66 34.05
11 Saalasti Pekka MulPa 1.20.40 0.23.19 34.93 33.35
12 Rautio Mika AnttU 1.20.46 0.23.25 34.39 32.84
13 Torri Pauli HPV 1.23.54 0.26.33 32.62 31.15

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 55.11 0.00.00 51.55 50.00
2 Neuvonen Timo MulPa 1.16.39 0.21.28 36.19 35.10
3 Koskivirta Eero KaaRa 1.18.26 0.23.15 34.46 33.42
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.23.38 0.28.27 31.47 30.52
5 Ashkinadzi Boris Veresk 1.25.20 0.30.09 30.01 29.10
6 Kylliäinen Seppo LappRi 1.38.13 0.43.02 25.35 24.58
Koponen Pekka LohiRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jetsonen Juhani KuoSu 49.15 0.00.00 58.14 57.78
2 Partanen Timo RasHy 49.37 0.00.22 56.47 56.12
3 Niemi Kari-Veli LappRi 50.33 0.01.18 54.22 53.88
4 Lahti Juha HlS 1.09.57 0.20.42 38.30 38.07
5 Levichev Alexandr Veresk 1.12.15 0.23.00 36.24 36.01
6 Kuokkanen Mihail INUS 1.26.36 0.37.21 29.52 29.34
7 Mänttäri Jakke InkTe 1.27.05 0.37.50 28.65 28.48
Kosonen Hannu ORa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 59.01 0.00.00 45.01 44.07
2 Keltamäki Seppo JoKu 1.01.33 0.02.32 42.44 41.55
3 Maajärvi Esa LappRi 1.02.31 0.03.30 41.07 40.21
4 Pulli Martti LappRi 1.08.23 0.09.22 36.90 36.13
5 Shver Evgeny Veresk 1.16.59 0.17.58 32.20 31.53
6 Timonen Pertti RAPSU 1.18.19 0.19.18 31.09 30.44
7 Mironov Alexey Veresk 1.21.44 0.22.43 29.25 28.64
8 Lappalainen Martti Navi 1.22.36 0.23.35 28.41 27.81
9 Kyckling Aki LappRi 1.23.57 0.24.56 27.42 26.85
Niskanen Sakari Navi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 48.41 0.00.00 45.73 45.70
2 Mouhu Reijo RaKaS 53.45 0.05.04 40.64 40.62
3 Lakanen Ensio VaajTe 57.56 0.09.15 36.99 36.96
4 Peräkasari Kari LuuRa 58.53 0.10.12 35.68 35.66
5 Kyyrönen Heikki KS 59.46 0.11.05 34.46 34.43
6 Herttuainen Vesa RaKaS 1.01.46 0.13.05 32.66 32.64
7 Sartanen Kari SKVuoksi 1.06.31 0.17.50 29.70 29.69
8 Kyckling Veli-Matti HS 1.09.58 0.21.17 27.64 27.63
9 Lahtinen Reijo ORa 1.23.22 0.34.41 22.70 22.68

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 46.45 0.00.00 42.90 41.43
2 Tiira Pentti Lynx 47.52 0.01.07 41.20 39.79
3 Rönkkö Paavo EsSu 49.05 0.02.20 39.50 38.15
4 Paukkunen Ossi RaKaS 54.03 0.07.18 35.25 34.04
5 Punkero Toivo LS-37 55.20 0.08.35 33.83 32.67
6 Lehtonen Matti PiVe 59.08 0.12.23 31.09 30.03
7 Pöyhiä Jorma RaKaS 1.01.09 0.14.24 29.52 28.51
8 Salminen Kari MikVa 1.02.32 0.15.47 28.33 27.36
9 Tuliniemi Esko Pihkan 1.05.23 0.18.38 26.59 25.67
Hedenström Rauno MaMa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 43.05 0.00.00 41.32 40.00
2 Salo Eero InkTe 56.24 0.13.19 29.20 28.26
3 Matikainen Martti KeKaRa 1.26.57 0.43.52 17.40 16.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 41.01 0.00.00
2 Pulli Erkki KoHo 56.42 0.15.41

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 47.58 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 1.14.32 0.26.34

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttuainen Niko RaKaS 1.26.42 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 48.49 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Oskari LappRi 1.07.03 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 23.21 0.00.00
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 24.07 0.00.46
3 Eskelinen Pyry RaKaS 31.52 0.08.31
4 Kiero Aaro LappRi 33.07 0.09.46
5 Miikki Veeti SKVuoksi 33.59 0.10.38
6 Hämäläinen Vili ORa 37.58 0.14.37

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellinen Veeti JoKu 29.29 0.00.00
2 Metsälä Jesse RaKaS 59.59 0.30.30

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suurnäkki Elias KS 12.42 0.00.00
2 Tamminen Kasperi LuuRa 15.32 0.02.50
Kärnä Leevi JoKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pussi Elmeri SKVuoksi 18.52 0.00.00
2 Rautio Juho JoKu 18.56 0.00.04
3 Myllärinen Joni JoKu 23.47 0.04.55

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppälä Matias KyS 13.28 0.00.00
2 Länsivuori Jonatan RaKaS 18.10 0.04.42
3 Pussi Kaarlo SKVuoksi 18.51 0.05.23
4 Jauho Arttu JoKu 21.29 0.08.01
5 Länsivuori Luukas RaKaS 25.39 0.12.11
6 Suomalainen Vilho LappRi 27.36 0.14.08

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Porkka Paula HiKi 1.11.15 0.00.00 71.46 70.09
2 Nykänen Eveliina LappRi 1.14.29 0.03.14 67.51 66.21
3 Ryyppö Minna HS 1.15.46 0.04.31 65.52 64.26
4 Kiuru Veera RaKaS 1.17.21 0.06.06 63.36 62.14
5 Nurmela Maiju RaKaS 1.18.32 0.07.17 61.59 60.41
6 Helle Annukka EsAk 1.19.54 0.08.39 59.74 58.60
7 Backlund Pernilla NOK 1.23.52 0.12.37 56.16 55.08
8 Juvonen Matleena RaKaS 1.24.31 0.13.16 54.97 53.92
9 Alvoittu Elina ViPa 1.31.42 0.20.27 49.97 49.01
10 Suomalainen Riikka LappRi 1.37.42 0.26.27 46.25 45.36
11 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.40.11 0.28.56 44.47 43.62
12 Fedorova Katerina RUS 1.41.36 0.30.21 43.22 42.39
13 Törmänen Johanna RaKaS 1.48.35 0.37.20 39.86 39.09

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 45.27 0.00.00 32.47 32.47
2 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 52.56 0.07.29 25.79 25.79
3 Tikka Maija RaKaS 1.59.25 1.13.58 10.50 10.50

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjamo Anu SKVuoksi 59.20 0.00.00 27.95 27.95
2 Friari Päivi SKVuoksi 1.03.30 0.04.10 24.16 24.16
3 Pulli Kati LappRi 1.04.16 0.04.56 21.93 21.93

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusari Heidi InkTe 59.13 0.00.00
2 Kärkkäinen Varpu ORa 1.07.35 0.08.22

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 42.25 0.00.00 36.54 34.03
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 56.19 0.13.54 25.46 23.71
3 Kuokkanen Elena INUS 1.13.28 0.31.03 17.93 16.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 42.48 0.00.00 51.81 50.07
2 Kurri Leena Navi 45.02 0.02.14 46.78 45.21
3 Jurvakainen Tuija RasHy 1.01.45 0.18.57 32.32 31.24
4 Vehomäki Pirkko ORa 1.04.49 0.22.01 29.08 28.11

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Murskaja Elsa Lpr 54.20 0.00.00
2 Päivänranta Paula LappRi 56.23 0.02.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija Lynx 41.43 0.00.00 36.95 35.93
2 Heinonen Kaija Pihkan 44.22 0.02.39 33.88 32.94
3 Sokolova Tatjana Veresk 52.11 0.10.28 28.07 27.29
4 Levicheva Nadezda Veresk 54.33 0.12.50 26.14 25.42
5 Kukkonen Marja RaKaS 57.17 0.15.34 24.22 23.55
6 Timonen Sirkku RAPSU 1.24.53 0.43.10 15.89 15.45
Pussi Tiina SKVuoksi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 31.24 0.00.00 46.63 45.21
2 Kauppinen Kyllikki KR 35.46 0.04.22 39.71 38.50
3 Särkkä Liisa Navi 41.14 0.09.50 33.38 32.36
4 Luoma Helena Pihkan 50.51 0.19.27 26.20 25.40
5 Petäys Helvi Pihkan 51.01 0.19.37 25.25 24.49
6 Mineeva Ljudmila INUS 1.17.25 0.46.01 16.07 15.59

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Anja Lynx 47.23 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 34.34 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 49.34 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Similä Roosa SKVuoksi 53.35 0.00.00
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 56.19 0.02.44

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiero Ira LappRi 32.20 0.00.00 37.75 36.43
2 Harjula Tanja KS 40.47 0.08.27 29.03 28.02
3 Korhonen Essi SKVuoksi 45.31 0.13.11 25.21 24.33
4 Hämäläinen Iida ORa 51.30 0.19.10 21.57 20.82
5 Ahvonen Karoliina JoKu 53.47 0.21.27 19.97 19.28
6 Kantanen Raisa RaKaS 1.01.18 0.28.58 16.93 16.33

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiero Veera LappRi 11.51 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Neuvonen Venla LuuRa 16.19 0.00.00
2 Ripatti Mona JoKu 16.38 0.00.19
3 Tonder Oona SKVuoksi 17.15 0.00.56
4 Välimaa Auri SKVuoksi 42.21 0.26.02

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämäläinen Ella ORa 15.35 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 16.03 0.00.28
3 Neuvonen Riina LuuRa 17.06 0.01.31
4 Sirkkunen Taina JoKu 17.26 0.01.51
5 Rautio Oona JoKu 18.09 0.02.34
6 Kantanen Reea RaKaS 19.28 0.03.53
7 Vehomäki Suvi ORa 20.47 0.05.12
8 Pohjamo Iina SKVuoksi 21.46 0.06.11