FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sibeliuskirmaus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suna Jussi TuMe 54.47 0.00.00 82.96 82.08
2 Salmenoja Samuli MSParma 58.07 0.03.20 77.03 76.21
3 Ylitalo Aki HauSi 58.54 0.04.07 74.84 74.05
4 Laitinen Petteri KangSK 59.07 0.04.20 73.42 72.64
5 Asikainen Saku Hiisi 1.06.45 0.11.58 64.00 63.32
6 Hakuli Tommi SKUusi 1.06.57 0.12.10 62.79 62.13
7 Pakkala Erno HyRa 1.12.37 0.17.50 56.95 56.35
8 Mikkola Jyrki KanSu 1.21.23 0.26.36 49.98 49.45
9 Hakkarainen Markus RaKaS 1.26.49 0.32.02 46.07 45.58
10 Kokkinen Kari PertPe 1.36.05 0.41.18 40.91 40.48
11 Tolvanen Leo Pihkan 1.38.06 0.43.19 39.38 38.96

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikama Tapio HlT 44.35 0.00.00
2 Raes Velipekka HSU 53.40 0.09.05

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntytörmä Jani Keihäs 50.09 0.00.00 51.68 49.91
2 Lepistö Mikko HauSi 51.09 0.01.00 46.87 45.26
3 Matilainen Jarno LS-37 55.22 0.05.13 39.79 38.42

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Joni RR 36.22 0.00.00 52.44 50.40
2 Koskinen Arttu HauSi 40.18 0.03.56 45.55 43.78
3 Niemelä Ville Hiilto 43.07 0.06.45 40.92 39.32
4 Liponkoski Sami TP 52.33 0.16.11 32.21 30.96
5 Virtanen Joni EsSu 53.38 0.17.16 30.23 29.05

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamaa Kari HU-46 30.09 0.00.00 58.30 57.37
2 Huttunen Matti Pihkan 31.06 0.00.57 55.96 55.07
3 Nieminen Jyrki LHR 34.52 0.04.43 49.41 48.62
4 Loukkalahti Mika EsSu 35.02 0.04.53 48.67 47.90
5 Venäläinen Toni VaHa 35.16 0.05.07 47.85 47.09
6 Gynther Kimmo IHR 36.04 0.05.55 46.30 45.56
7 Aho Jarmo PäLuLu 36.17 0.06.08 45.54 44.82
8 Kuusisto Seppo Koovee 37.09 0.07.00 44.01 43.30
9 Ojanen Tuomas HS 38.34 0.08.25 41.93 41.27
10 Pyykönen Jouni EsAk 39.17 0.09.08 40.72 40.07
11 Ritvanen Paavo Pihkan 41.25 0.11.16 38.20 37.59
12 Kärkkäinen Mikko LamSä 41.33 0.11.24 37.65 37.05
13 Julkunen Tero LHR 44.48 0.14.39 34.53 33.98
14 Torri Pauli HPV 45.39 0.15.30 33.50 32.97
15 Rokka Timo LHR 50.45 0.20.36 29.79 29.31
16 Reiman Markku JäPa 53.20 0.23.11 28.02 27.57

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vantaala Jouni LamSä 31.25 0.00.00 57.00 55.76
2 Virtanen Markku LamSä 33.39 0.02.14 52.33 51.20
3 Huostila Markku LamSä 33.40 0.02.15 51.42 50.30
4 Salonen Timo VaHa 37.27 0.06.02 45.43 44.44
5 Vesala Pekka PirHi 37.34 0.06.09 44.49 43.53
6 Uusikartano Simo TuMe 38.18 0.06.53 42.86 41.93
7 Rolig Petri HauSi 40.49 0.09.24 39.49 38.63
8 Hakuli Kari KeU 43.44 0.12.19 36.17 35.39
9 Hakala Seppo PäLuLu 44.30 0.13.05 34.88 34.12
10 Aumo Heikki Keihäs 1.06.53 0.35.28 22.76 22.26

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 27.31 0.00.00 56.55 55.79
2 Kukonlehto Kyösti VaHa 31.43 0.04.12 47.83 47.19
3 Viilo Keijo TP 32.47 0.05.16 45.09 44.48
4 Järvinen Jari HlT 38.36 0.11.05 37.29 36.79
5 Toivonen Jari EE 43.58 0.16.27 31.85 31.42
6 Herranen Timo Jyry 45.19 0.17.48 30.04 29.64
7 Väre Timo HyRa 52.12 0.24.41 25.34 25.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 38.41 0.00.00 51.89 50.58
2 Salminen Esko TurSa 41.48 0.03.07 47.57 46.37
3 Laukka John RaVa 43.46 0.05.05 45.00 43.87
4 Liukkala Pekka HauSi 44.03 0.05.22 44.28 43.17
5 Jumppanen Jarmo Pihkan 44.14 0.05.33 43.67 42.58
6 Väätäinen Seppo EsSu 44.49 0.06.08 42.69 41.62
7 Nyberg Henry Trian 45.55 0.07.14 41.25 40.22
8 Leinonen Markku KuoSu 48.03 0.09.22 39.03 38.05
9 Hakola Martti RiSu 48.57 0.10.16 37.93 36.98
10 Kinkki Seppo HyRa 49.53 0.11.12 36.84 35.92
11 Koskinen Kaj VaHa 50.00 0.11.19 36.38 35.47
12 Ahlqvist Hannu Raus 51.26 0.12.45 35.00 34.12
13 Mäntytörmä Jorma Keihäs 54.20 0.15.39 32.78 31.96
14 Kapanen Jarmo RiSu 1.25.56 0.47.15 20.51 20.00
Väätäinen Hannu ViPa HYL -
Nurminen Jouko TP HYL -
Jumppanen Heimo Pihkan HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 34.42 0.00.00 47.47 46.39
2 Liljedahl Jorma HPV 35.00 0.00.18 46.59 45.53
3 Wessman Risto HiKi 35.48 0.01.06 45.09 44.06
4 Andelin Jouko LaTa 39.15 0.04.33 40.70 39.78
5 Leino Tapio HS 42.17 0.07.35 37.40 36.54
6 Sane Kari HS 42.54 0.08.12 36.47 35.64
7 Olli Reijo VaHa 44.19 0.09.37 34.94 34.14
8 Sillanpää Pekka HauSi 47.24 0.12.42 32.32 31.58
9 Tolvanen Harri Pihkan 47.46 0.13.04 31.72 31.00
10 Nikkari Paavo LS-37 48.20 0.13.38 31.01 30.30
11 Arvola Paavo TurSa 50.31 0.15.49 29.34 28.68
12 Roivas Matti UrjU 52.19 0.17.37 28.02 27.38
13 Koivula Jouko HS 57.17 0.22.35 25.30 24.73
14 Hovi Kari Jyry 59.25 0.24.43 24.12 23.57
15 Terävä Seppo XYZ 1.10.43 0.36.01 20.03 19.57
16 Pammo Kalervo VaHa 1.15.42 0.41.00 18.49 18.07

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 36.56 0.00.00 45.86 45.59
2 Haaja Reijo VaHa 37.08 0.00.12 45.27 45.01
3 Rönkkö Paavo EsSu 37.38 0.00.42 44.33 44.07
4 Tiitola Tero RasKa 39.31 0.02.35 41.90 41.65
5 Railo Matti LS-37 42.59 0.06.03 38.23 38.00
6 Ekström Marcus KauWi 43.21 0.06.25 37.61 37.39
7 Stenstrand Lars RaVa 43.59 0.07.03 36.78 36.56
8 Koskinen Kari SOC 44.20 0.07.24 36.20 35.99
9 Kanerva Unto Jyry 46.21 0.09.25 34.35 34.15
10 Sirola Risto KeU 48.27 0.11.31 32.60 32.41
11 Punkero Toivo LS-37 49.06 0.12.10 31.91 31.72
12 Niemi Pentti HauSi 50.31 0.13.35 30.76 30.58
13 Hartikainen Pertti S. RiSu 50.41 0.13.45 30.41 30.23
14 Inkinen Alpo RiSu 51.22 0.14.26 29.76 29.58
15 Mattila Kari EE 52.01 0.15.05 29.14 28.97
16 Kuusisto Kalevi HlT 55.06 0.18.10 27.28 27.12
17 Lindeman Osmo HS 56.35 0.19.39 26.34 26.19
18 Karppinen Pentti HU-46 56.58 0.20.02 25.94 25.79
19 Salmela Markku RiSu 1.00.17 0.23.21 24.31 24.16
20 Etholen Börje HS 1.01.27 0.24.31 23.64 23.50
21 Karila Veijo Pihkan 1.20.26 0.43.30 17.90 17.79

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 41.24 0.00.00 34.03 33.67
2 Karppinen Pentti RaVa 43.20 0.01.56 31.54 31.21
3 Sulander Heikki SahKu 45.51 0.04.27 28.88 28.58
4 Merimäki Eero Keihäs 46.16 0.04.52 27.71 27.42
5 Hakala Rauno EE 47.34 0.06.10 26.06 25.79
6 Hurme Heikki HPV 58.05 0.16.41 20.62 20.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 47.30 0.00.00 39.71 37.94
2 Laurila Pertti EsSu 53.51 0.06.21 33.71 32.21
3 Liski Eero LHR 1.04.38 0.17.08 26.99 25.79
4 Koskinen Olavi HlT 1.07.47 0.20.17 24.69 23.60
4 Brax Asko TP 1.07.47 0.20.17 24.69 23.60

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Lasse TP 29.00 0.00.00 46.95 44.85
2 Oksanen Teemu IkNV 30.46 0.01.46 42.60 40.69
3 Keronen Leevi TP 32.02 0.03.02 39.32 37.56
4 Nykänen Tomi LamSä 40.19 0.11.19 29.97 28.63
5 Rokka Matias LHR 52.34 0.23.34 22.02 21.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Antti TP 31.29 0.00.00
2 Matinheikki Leo TP 33.00 0.01.31
3 Aho Ilmari VaHa 34.05 0.02.36
4 Ketola Kristian Koovee 37.51 0.06.22
5 Mäkipää Rasmus RaN 42.10 0.10.41
6 Väliharju Joonas TP 51.46 0.20.17
Puusaari Aleksi SKUusi HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Niilo LHR 25.21 0.00.00
2 Nieminen Juho TP 25.33 0.00.12
3 Lautamäki Matias HlS 26.30 0.01.09
4 Lahti Valtteri RasKa 30.33 0.05.12
5 Salonen Seeti VaHa 31.21 0.06.00
6 Heinimaa Valtteri KangSK 32.24 0.07.03
7 Mustajoki Olli TP 33.49 0.08.28
8 Niinimäki Kasimir IkNV 35.50 0.10.29
9 Viilo Tommi TP 37.53 0.12.32
10 Aaltio Eerik VaHa 38.13 0.12.52
11 Saarela Benjamin LHR 38.31 0.13.10
12 Konttila Akseli Koovee 39.03 0.13.42
13 Aumo Oskari Keihäs 39.37 0.14.16
14 Vesterinen Veeti HyRa 54.43 0.29.22
15 Olkkonen Vili KangSK 1.06.07 0.40.46
Vuorensyrjä Eetu HlS HYL -
Reiman Antti AngA HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 19.57 0.00.00
2 Syrjälä Elmeri LHR 21.49 0.01.52
3 Liponkoski Aapo TP 25.21 0.05.24
4 Kärkkäinen Hannes LamSä 27.12 0.07.15
5 Aho Rauli VaHa 32.20 0.12.23
6 Väliharju Ville TP 33.22 0.13.25
7 Leinamo Tuomas Keihäs 34.47 0.14.50
8 Rokka Tuomas LHR 38.37 0.18.40
9 Raitanen Konsta TP 40.38 0.20.41
10 Kopra Jami HlS 1.02.26 0.42.29
11 Lehtiniemi Eino RaN 1.08.24 0.48.27
Isokallio Lauri RaN HYL -
Suomalainen Mikko KangSK KES -
Huostila Sampo LamSä KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Nuottajärvi Veeti Trian HYL -
Rautio Iiro Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Jere Koovee 29.23 0.00.00
2 Konttila Milo Koovee 29.37 0.00.14
Filppula Juho VaHa KES -
Immonen Matias HlS KES -
Rautio Elias Koovee KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liponkoski Eino TP 17.39 0.00.00
2 Koskinen Eemil TP 20.48 0.03.09
3 Vantaala Juho LamSä 23.51 0.06.12
4 Liponkoski Onni TP 23.54 0.06.15
5 Rautio Niilo Koovee 24.26 0.06.47
6 Suomi Tyko LHR 27.08 0.09.29
7 Nuottajärvi Elias Trian 28.05 0.10.26
8 Kärkkäinen Akseli LamSä 28.31 0.10.52
9 Kuusisto Olli Koovee 30.03 0.12.24
10 Vuorensyrjä Aksu HlS 31.10 0.13.31
11 Kulju Kalle Keihäs 34.46 0.17.07

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkonen Saara LS-37 49.06 0.00.00 74.68 73.93
2 Andelin Sanna LaTa 51.22 0.02.16 70.19 69.49
3 Mäkitammi Satu KangSK 52.28 0.03.22 67.55 66.88
4 Schutskoff Mari KangSK 56.23 0.07.17 61.78 61.16
5 Puikkonen Janika S-JKL 56.59 0.07.53 60.06 59.45
6 Salmenoja Sanna MSParma 57.54 0.08.48 58.05 57.47
7 Orkola Pirita HiKi 58.43 0.09.37 56.20 55.64
8 Toivanen Pinja RaN 1.08.41 0.19.35 47.16 46.68
9 Hildén Tiina JäPa 1.22.31 0.33.25 38.51 38.12
10 Andelin Marjaana LaTa 1.27.50 0.38.44 35.48 35.13

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikama Reija HlT 38.47 0.00.00 44.00 44.00
2 Erämaja Johanna HlT 43.34 0.04.47 37.70 37.70
3 Olkkonen Tuulikki KangSK 52.13 0.13.26 30.23 30.23
4 Mäntytörmä Pirita Keihäs 1.03.24 0.24.37 23.89 23.89
5 Aumo Riitta Keihäs 1.06.58 0.28.11 21.66 21.66

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartonen Anne RR 36.34 0.00.00
2 Eeva Jonna LS-37 40.35 0.04.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nuottajärvi Sanna Trian 38.30 0.00.00 53.62 53.31
2 Marttila Outi EsSu 39.41 0.01.11 49.42 49.13
3 Vesterinen Kirsi HyRa 46.05 0.07.35 40.32 40.08
4 Merimäki Marianne Keihäs 52.07 0.13.37 33.67 33.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rokka Susanna LHR 41.44 0.00.00 42.15 40.61
2 Anttila Mervi RR 43.15 0.01.31 38.64 37.23
3 Hakuli Mia KeU 47.23 0.05.39 33.42 32.19
4 Oksanen Kristiina IkNV 52.30 0.10.46 28.48 27.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 40.16 0.00.00 53.77 52.34
2 Mäkelä Anja RiSu 55.43 0.15.27 37.40 36.41
3 Mäkelä Tiina RaTU 56.56 0.16.40 35.18 34.24
4 Reiman Anu AngA 1.02.20 0.22.04 30.83 30.01
5 Järvinen Tuija HlT 1.11.49 0.31.33 25.63 24.95

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 48.57 0.00.00 47.85 46.80
2 Kerkola Maija HlT 50.17 0.01.20 45.18 44.20
3 Korpio Aulikki VaHa 50.27 0.01.30 43.64 42.69
4 Toivonen Merja EE 52.16 0.03.19 40.78 39.89
5 Toivanen Tuula RaN 1.03.10 0.14.13 32.63 31.92
Jokinen Irma TurSa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 40.10 0.00.00 56.56 56.20
2 Raiko Erja HyRa 41.25 0.01.15 53.94 53.59
3 Andelin Tarja LaTa 43.20 0.03.10 50.68 50.36
4 Juura Maarit KanSu 45.37 0.05.27 47.31 47.01
5 Koivula Sirpa HS 47.59 0.07.49 44.19 43.91
6 Ahlqvist Kristiina Raus 49.41 0.09.31 41.91 41.65
7 Liimatainen Raili HyRa 51.04 0.10.54 40.04 39.78
8 Kekki Päivi KS 51.07 0.10.57 39.26 39.01
9 Olli Tuija TarpSu 1.05.21 0.25.11 30.13 29.94
10 Nurminen Eija TP 1.13.30 0.33.20 26.27 26.10

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Etholen Rose-Marie HS 44.41 0.00.00 38.01 36.58
2 Sulander Mirja-Liisa EE 46.43 0.02.02 34.54 33.24
3 Venäläinen Kaija VaHa 52.44 0.08.03 28.99 27.89
4 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.24.23 0.39.42 17.11 16.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 49.33 0.00.00 43.99 43.51
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 51.21 0.01.48 41.39 40.94
3 Salmela Juulia RiSu 57.27 0.07.54 36.05 35.65
4 Lindeman Gunnel HS 57.51 0.08.18 34.86 34.47
5 Tanska Eeva EsSu 1.04.58 0.15.25 30.20 29.87
6 Lahtinen Raija VaHa 1.24.35 0.35.02 22.55 22.30
Hurskainen Seija VaHa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.00.03 0.00.00
2 Brax Leena TP 1.26.02 0.25.59

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvelä Emmi KärKV 1.05.14 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Reea Koovee 42.39 0.00.00
2 Haavisto Veera IkNV 45.49 0.03.10

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 33.24 0.00.00
2 Virtanen Heta HlS 33.47 0.00.23
3 Jussila Ida TP 34.40 0.01.16
4 Järventausta Ennimaria KyRa 38.13 0.04.49
5 Kuusisto Idaliina Koovee 38.20 0.04.56
6 Simola Rosa Koovee 40.31 0.07.07
7 Niemelä Hilla Koovee 40.40 0.07.16
8 Haikama Outi HlS 41.27 0.08.03
9 Keränen Kaisa HlS 42.42 0.09.18
10 Metsälä Essi HlS 44.15 0.10.51
11 Hirvonen Julia KyRa 45.30 0.12.06
12 Vantaala Roosa LamSä 48.43 0.15.19
13 Vesterinen Viivi HyRa 49.46 0.16.22
14 Asp Alisa Koovee 59.48 0.26.24

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salmia Tessa TarpSu 26.38 0.00.00
2 Leinamo Sonja Keihäs 33.29 0.06.51
3 Kytäjä Nea HiKi 35.22 0.08.44
4 Laukkanen Laura TarpSu 39.37 0.12.59
5 Kiuru Milja VaHa 40.33 0.13.55
6 Savisaari Outi TP 44.56 0.18.18
7 Kuoppala Elli TarpSu 55.53 0.29.15
8 Filppula Ella VaHa 1.01.51 0.35.13

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 21.07 0.00.00
2 Niemelä Hetta Koovee 23.13 0.02.06
3 Kontio Katri KangSK 24.36 0.03.29
4 Yli-Hietanen Silja TP 26.27 0.05.20
5 Tikkakoski Ilona TP 26.51 0.05.44
6 Imberg Venla HlS 27.07 0.06.00
7 Kuusinen Saana HlS 28.27 0.07.20
8 Heinimaa Venla KangSK 29.45 0.08.38
9 Laakso Elmiina Keihäs 30.56 0.09.49
10 Virtanen Reeta HlS 33.48 0.12.41
11 Matinheikki Liisa TP 35.47 0.14.40
12 Simola Rita Koovee 37.18 0.16.11
13 Leppänen Netta Keihäs 39.14 0.18.07
14 Olkkonen Veera KangSK 39.51 0.18.44
15 Haikama Inka HlS 41.18 0.20.11
16 Helen Janette HlS 41.38 0.20.31
17 Kontkanen Ida KangSK 46.36 0.25.29
18 Lahti Iida RasKa 1.23.56 1.02.49

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Saana TP 33.37 0.00.00

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kirsi KangSK 30.23 0.00.00
2 Kaikkonen Oona Koovee 43.50 0.13.27
3 Alakoski Siiri TP 46.42 0.16.19

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Eevi Keihäs 20.26 0.00.00
2 Suomalainen Karoliina KangSK 21.25 0.00.59
3 Laine Nella Keihäs 24.44 0.04.18
4 Leppänen Sara Keihäs 26.52 0.06.26
5 Syrjälä Alina LHR 27.01 0.06.35
6 Ojala Linnea Keihäs 28.57 0.08.31
7 Kiuru Henriikka VaHa 29.43 0.09.17
8 Salonen Heidi Koovee 30.04 0.09.38
9 Raimovaara Emma HlS 31.38 0.11.12
10 Laakso Linnea HlS 31.57 0.11.31
11 Lampinen Aurora HlS 33.18 0.12.52
12 Laakso Liisa Keihäs 37.15 0.16.49
13 Lampinen Olivia HlS 43.54 0.23.28
14 Suomi Tiuku LHR 45.10 0.24.44
15 Rokka Anni LHR 50.12 0.29.46
16 Vesterinen Vilma HyRa 1.18.07 0.57.41