FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Felix Solf 11.55 0.00.00
2 Lemberg Ville RaJu 12.49 0.00.54
3 Finskas Isak Femman 14.04 0.02.09
4 Udell Oliver Solf 14.15 0.02.20
5 Karjanlahti Kosti RasKu 14.24 0.02.29
6 Sivonen Miro TP 15.16 0.03.21
7 Koivisto Asser KortJV 16.34 0.04.39
8 Filppula Juho VaHa 16.44 0.04.49
9 Vuorinen Miki KoS 16.49 0.04.54
10 Hautala Rasmus Femman 16.51 0.04.56
11 Bergström Kasper Kristina 16.54 0.04.59
12 Kahelin Janne S-JKL 17.05 0.05.10
13 Jansson Lukas Falken 17.45 0.05.50
14 Krook Rasmus Falken 17.50 0.05.55
15 Härkönen Julius Femman 18.20 0.06.25
16 Ylihärsilä Manu AlahKi 19.14 0.07.19
17 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 19.21 0.07.26
18 Häggman Iivar Femman 19.28 0.07.33
19 Pohjonen Tami IkNV 20.14 0.08.19
20 Österbacka Robin Femman 20.41 0.08.46
21 Nordin Alvin NOK 21.07 0.09.12
22 Ådjers Elias Kristina 21.44 0.09.49
23 Friman Eemeli HyRa 21.54 0.09.59
24 Tonteri Juho Navi 22.28 0.10.33
25 Uitto Lauri RasKu 23.03 0.11.08
26 Seppälä Paavo Femman 23.24 0.11.29
27 Laatu Jaakko HS 24.21 0.12.26
28 Stenvall Hannes Solf 25.35 0.13.40
29 Kuuttila Daniel TuS 26.41 0.14.46
30 Sillanpää Daniel RasKu 28.00 0.16.05
31 Kahelin Jasu S-JKL 28.45 0.16.50
Nordin Viktor NOK EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Oscar Femman 14.41 0.00.00
2 Ylihärsilä Roni AlahKi 17.08 0.02.27
3 Karjalainen Akseli PäijRa 17.10 0.02.29
4 Bergström Jesper Femman 17.34 0.02.53
5 Borg Kimi VaaSu 17.39 0.02.58
6 Ylihärsilä Aatu AlahKi 17.44 0.03.03
7 Lindeman Markus SoJy 19.23 0.04.42
8 Backman Alexander Femman 23.31 0.08.50
9 Keskinen Eetu VaaSu 23.37 0.08.56
10 Snickars Melvin NOK 25.13 0.10.32
11 Bergström Filip Kristina 29.36 0.14.55
12 Ylihärsilä Riku AlahKi 34.45 0.20.04
13 Rintanen Elias Femman 40.03 0.25.22

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kumara Heikki LaihLu 14.34 0.00.00
2 Haanpää Leo PR 14.58 0.00.24
3 Karlsson Brabie Theodor SWE 16.31 0.01.57
4 Kuusikko Miska SalRe 16.39 0.02.05
5 Laatu Antti HS 17.12 0.02.38
6 Björklund Aron Botnia 17.24 0.02.50
7 Lemberg Roope RaJu 17.29 0.02.55
8 Similä Severi Pohjant 18.49 0.04.15
9 Finskas Lucas Femman 19.31 0.04.57
10 Ylihärsilä Ville AlahKi 21.12 0.06.38
11 Konttinen Markus RaJu 21.23 0.06.49
12 Granlund Hannes Minken 21.38 0.07.04
13 Nordin Ludvig NOK 23.14 0.08.40
14 Kytömäki Adam VaaSu 24.18 0.09.44
15 Loo Andreas Femman 24.27 0.09.53
16 Ulfvens Hannes Femman 25.21 0.10.47
17 Lönnberg Valter Femman 29.49 0.15.15
18 Karlsson Brabie Jannick SWE 32.05 0.17.31
19 Rantanen Tommi AlahKi 36.05 0.21.31
20 Hyöty Lucas Solf 45.46 0.31.12
Häggman Aaron Femman EIL -
Krook Tim Falken EIL -
Holmback Emil Malax HYL -
Perttu Topi LaihLu HYL -
Leppämäki Anton ViiSu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Emil Falken 16.14 0.00.00
2 Pasanen Aapo RaJu 16.37 0.00.23
3 Pitkänen Ville RaJu 18.14 0.02.00
4 Strandvall Evert Minken 25.12 0.08.58
5 Jylkkä Miro YlivKu 32.20 0.16.06
6 Kytömäki Linus VaaSu 1.06.27 0.50.13
Höglund Josef Falken HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Hannes Falken 16.18 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 17.56 0.01.38
3 Kangas Juho LapVi 18.00 0.01.42
4 Kontola Eeli LapVi 18.34 0.02.16
5 Udell Robin Solf 20.19 0.04.01
6 Karjanlahti Eero RaJu 21.28 0.05.10
7 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 23.17 0.06.59
8 Kumara Eemeli LaihLu 24.25 0.08.07
9 Björklund Axel Botnia 25.49 0.09.31
10 Niska Niilo LapVi 26.21 0.10.03
11 Backman Christoffer Femman 28.58 0.12.40
Karjanlahti Eemeli RaJu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Antti TP 34.37 0.00.00 50.64 48.97
2 Nurmela Joose KoS 35.00 0.00.23 49.51 47.87
3 Haanpää Klaus PR 35.24 0.00.47 48.38 46.78
4 Kaksonen Teemu YKV 39.16 0.04.39 43.10 41.67
5 Tiukkanen Juho VaaSu 44.00 0.09.23 38.00 36.75
6 Koskela Sakari RaJu 44.39 0.10.02 37.00 35.77
7 Elomaa Jere VaaSu 44.50 0.10.13 36.39 35.19
8 Rantala Peetu KoS 45.04 0.10.27 35.76 34.57
9 Svahn Jonatan KyS 51.52 0.17.15 30.68 29.66
10 Enlund Lukas Femman 53.40 0.19.03 29.27 28.30
11 Helenelund Hugo NOK 54.12 0.19.35 28.61 27.67
12 Ala-Honkola Olli VaaSu 54.33 0.19.56 28.06 27.13
13 Talonpoika Tuomas VaaSu 55.39 0.21.02 27.14 26.24
14 Hölsö Severi YKV 1.00.54 0.26.17 24.47 23.66
Lillhonga Kevin GIF EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmback Hannes Femman 46.25 0.00.00 58.17 57.75
2 Niemi Kasperi HS 47.33 0.01.08 55.84 55.43
3 Niemi Topias HS 47.47 0.01.22 54.62 54.22
4 Stubb Hannes Falken 50.55 0.04.30 50.38 50.01
5 Rintala Niku TeuRi 51.05 0.04.40 49.33 48.97
6 Koivusalo Kalle IlU 52.45 0.06.20 46.92 46.58
7 Lähdesmäki Mikko RaJu 58.00 0.11.35 41.90 41.59
8 Kiljunen Eemeli RaVa 1.06.19 0.19.54 35.97 35.70
9 Hemminki Joni RaJu 1.20.42 0.34.17 29.00 28.79
10 Eskola Calle Kristina 1.22.39 0.36.14 27.77 27.57
Lillhonga Leander GIF EIL -
Granlund Jonas Minken EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 1.03.47 0.00.00
Kaksonen Tero YKV EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Jarkko VaajTe 51.07 0.00.00 80.15 79.94
2 Mattila Tomi AngA 51.44 0.00.37 78.87 78.66
3 Löfbacka Sami KPV 52.35 0.01.28 77.28 77.08
4 Hölsö Mikko YKV 52.49 0.01.42 76.62 76.42
5 Fagerudd Kim PR 53.11 0.02.04 75.78 75.58
6 Luoma Juha IkNV 53.56 0.02.49 74.42 74.23
7 Ketonen Miikka KoS 54.39 0.03.32 73.14 72.95
8 Hartvik Toni PR 54.58 0.03.51 72.42 72.23
9 Pitkänen Marko JRV 55.50 0.04.43 71.00 70.81
10 Janlöv Matti Åland 56.44 0.05.37 69.58 69.40
11 Takanen Lari VeVe 57.49 0.06.42 67.99 67.81
12 Istolahti Heikki YKV 58.05 0.06.58 67.39 67.21
13 Laakso Juha-Matti RasKu 58.13 0.07.06 66.95 66.77
14 Iivari Antti RasKu 58.27 0.07.20 66.40 66.22
15 Hongell Timo KoS 59.39 0.08.32 64.78 64.61
16 Nikkola Hannu RMH 1.00.24 0.09.17 63.70 63.54
17 Järn Staffan Brahe 1.00.32 0.09.25 63.29 63.12
18 Kotaniemi Juha KoskRi 1.00.33 0.09.26 63.00 62.83
19 Vesterback Jonas Malax 1.00.43 0.09.36 62.55 62.39
20 Sipponen Jere PR 1.01.12 0.10.05 61.79 61.62
21 Uitto Jussi RasKu 1.01.36 0.10.29 61.11 60.95
22 Summanen Eetu HS 1.01.59 0.10.52 60.47 60.31
23 Lövsund Johan Botnia 1.02.15 0.11.08 59.94 59.79
24 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.02.37 0.11.30 59.33 59.17
25 Annila Petri Koovee 1.03.34 0.12.27 58.18 58.03
26 Laasanen Lauri LaihLu 1.03.41 0.12.34 57.81 57.66
27 Markkila Eero RasKu 1.05.23 0.14.16 56.05 55.91
28 Sipilä Teemu YKV 1.07.32 0.16.25 54.02 53.88
29 Lehtimäki Pasi RMH 1.07.39 0.16.32 53.68 53.54
30 Rautanen Mika TuuSe 1.08.11 0.17.04 53.02 52.88
31 Hemminki Jukka RaJu 1.09.23 0.18.16 51.86 51.73
32 Grahn Viljam NOK 1.09.56 0.18.49 51.22 51.09
33 Dahlström Kristian SWE 1.10.15 0.19.08 50.75 50.62
34 Lehtimäki Harri RMH 1.10.28 0.19.21 50.36 50.23
35 Snickars Caj Solf 1.13.31 0.22.24 48.05 47.92
36 Vesterback Lucas Malax 1.14.27 0.23.20 47.22 47.10
Wärnman Patrik Brahe EIL -
Maajärvi Matti LappRi KES -
Ena Leif Brahe EIL -
Melin Christoffer Falken EIL -
Perä Tapio RR EIL -
Kukkola Mikko KoS KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 34.08 0.00.00 40.86 40.86
2 Pukkinen Mika YKV 34.19 0.00.11 39.77 39.77
3 Lillandt Rasmus Kristina 34.46 0.00.38 38.40 38.40
4 Norrback Oskar Malax 36.15 0.02.07 36.00 36.00
5 Keski-Ojala Markus KannUra 40.50 0.06.42 31.23 31.23
6 Puntila Janne SuJu 44.42 0.10.34 27.86 27.86
7 Lehtimäki Markku RMH 54.38 0.20.30 22.25 22.25
8 Ådjers Henrik Kristina 1.00.06 0.25.58 19.72 19.72

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Eskil NOK 41.16 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jansson Sören Falken 53.37 0.00.00 46.37 44.72
2 Ylihärsilä Ari AlahKi 54.08 0.00.31 44.78 43.18
3 Höglund Mats Falken 1.02.58 0.09.21 37.51 36.17
4 Henriksson Mathias Falken 1.03.59 0.10.22 35.94 34.66
5 Björklund Sebastian Falken 1.08.07 0.14.30 32.85 31.68
6 Kytömäki Jyri VaaSu 1.11.57 0.18.20 30.24 29.16
7 Grannas Fredrik Vörå 1.14.04 0.20.27 28.53 27.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Jouni VaajTe 42.38 0.00.00 53.38 52.74
2 Nivukoski Juha LapVi 47.04 0.04.26 47.83 47.26
3 Karppinen Mikko Pohjant 47.14 0.04.36 47.15 46.59
4 Ylihärsilä Juha AlahKi 48.26 0.05.48 45.48 44.94
5 Friman Sami HyRa 49.09 0.06.31 44.32 43.79
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 51.59 0.09.21 41.43 40.94
7 Vesisenaho Mikko LohiRa 52.44 0.10.06 40.38 39.90
8 Jylkkä Marko YlivKu 53.42 0.11.04 39.20 38.73
9 Hahn Aleksis Solf 55.40 0.13.02 37.38 36.93
10 Nyman Patrik Brahe 55.57 0.13.19 36.75 36.32
11 Bergström Rune Kristina 56.15 0.13.37 36.12 35.69
12 Tanttinen Ilkka KoS 56.22 0.13.44 35.62 35.19
13 Vuorinen Tony KoS 59.28 0.16.50 33.35 32.95
14 Slotte Martin Kronan 1.27.34 0.44.56 22.37 22.10
15 Isoluoma Jani RasKu 1.36.20 0.53.42 20.08 19.84

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 43.43 0.00.00 54.95 54.09
2 Niska Kimmo LapVi 46.22 0.02.39 51.38 50.58
3 Lassila Kenneth Falken 51.03 0.07.20 46.27 45.55
4 Suvanto Mikael RaJu 51.31 0.07.48 45.47 44.76
5 Taulavuori Tero AlatPi 52.52 0.09.09 43.93 43.24
6 Höstman Stefan Malax 53.07 0.09.24 43.34 42.67
7 Räbb Rainer PIF 53.20 0.09.37 42.79 42.12
8 Kamila Kai SuJu 53.59 0.10.16 41.90 41.25
9 Kiljunen Juha RaVa 56.02 0.12.19 40.01 39.39
10 Kuusikko Marko SalRe 57.33 0.13.50 38.61 38.01
11 Reinikka Timo VaaSu 59.51 0.16.08 36.79 36.22
12 Kinnari Jukka SuJu 1.01.37 0.17.54 35.41 34.86
13 Lemponen Ari RaJu 1.02.00 0.18.17 34.87 34.33
13 Snickars Christer Solf 1.02.00 0.18.17 34.87 34.33
15 Pasanen Jussi RaJu 1.02.01 0.18.18 34.22 33.68
16 Svahn Peter KyS 1.22.10 0.38.27 25.58 25.18
17 Siirilä Jari VetU 1.23.48 0.40.05 24.84 24.46
Koivusalo Juha IlU EIL -
Pohjonen Jukka IkNV EIL -
Latvala Marko TVV KES -
Björklund Tom Botnia HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonteri Heikki Navi 43.45 0.00.00 52.36 52.53
2 Haanpää Kari PR 44.13 0.00.28 51.16 51.32
3 Kuusholma Ari Hiisi 46.05 0.02.20 48.47 48.62
4 Hirvensalo Jorma SaPu 46.40 0.02.55 47.25 47.40
5 Harju Kai KannUra 47.45 0.04.00 45.58 45.72
6 Sippola Asko KuortKu 47.51 0.04.06 44.88 45.02
7 Ronkainen Timo KoS 48.24 0.04.39 43.78 43.92
8 Tuomisto Juha VaaSu 50.12 0.06.27 41.64 41.77
9 Koskela Heikki RaJu 53.48 0.10.03 38.32 38.44
10 Holm Mikael Minken 56.10 0.12.25 36.20 36.31
11 Byggningsbacka Johan Brahe 1.04.37 0.20.52 31.02 31.12
Lehtinen Tapio PieHi HYL -
Stenlund Dan Brahe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 26.25 0.00.00 55.79 55.79
2 Syrjälä Pertti KeU 28.53 0.02.28 50.55 50.55
3 Lillandt Stefan Kristina 30.07 0.03.42 48.02 48.02
4 Hautala Eero KortJV 31.19 0.04.54 45.74 45.74
5 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 33.01 0.06.36 42.97 42.96
6 Vallbacka Heikki KortJV 33.41 0.07.16 41.71 41.70
7 Tamminen Erkki SuJu 34.30 0.08.05 40.32 40.31
8 Pensas Esko LaihLu 34.34 0.08.09 39.84 39.84
9 Tamminen Hannu SuJu 36.44 0.10.19 37.11 37.11
10 Huhtanen Esa RaJu 39.04 0.12.39 34.54 34.54
11 Lång Jan MSParma 39.35 0.13.10 33.74 33.74
12 Svärd Rune Trian 47.24 0.20.59 27.89 27.89
13 Ruotsalainen Keijo OYUS 49.57 0.23.32 26.19 26.19
14 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 54.21 0.27.56 23.81 23.81
15 Syrjälä Tapio LaihLu 1.05.39 0.39.14 19.50 19.50
16 Laakso Jarmo HS 1.13.08 0.46.43 17.32 17.32
17 Grahn Edd NOK 1.36.51 1.10.26 12.94 12.93
Nyman Leif Falken EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 27.26 0.00.00 50.39 50.27
2 Nyystilä Jukka LaihLu 27.34 0.00.08 49.75 49.63
3 Lövsund Bengt Botnia 27.58 0.00.32 48.65 48.53
4 Ritanotko Markku TuMe 28.08 0.00.42 47.98 47.86
5 Ena Henrik Falken 28.58 0.01.32 46.22 46.10
6 Svedström Mats NOK 30.23 0.02.57 43.70 43.60
7 Konttila Sauli KannUra 30.58 0.03.32 42.53 42.42
8 Keltamäki Seppo JoKu 31.21 0.03.55 41.66 41.56
9 Henriksson Fjalar Falken 31.44 0.04.18 40.81 40.71
10 Slotte Harald Botnia 32.30 0.05.04 39.51 39.42
11 Lillsjö Bengt Malax 33.28 0.06.02 38.05 37.95
12 Eno Kaarlo TeuRi 33.52 0.06.26 37.28 37.18
13 Österbacka Bo Minken 34.16 0.06.50 36.52 36.43
14 Hakomäki Juhani LapVi 34.18 0.06.52 36.17 36.08
15 Valonen Tapani KaRa 35.27 0.08.01 34.69 34.60
16 Erkkilä Kari LapVi 36.37 0.09.11 33.28 33.20
17 Jylkkä Markku YlivKu 40.40 0.13.14 29.70 29.63
18 Laasanen Veikko VäVi 43.01 0.15.35 27.82 27.76
19 Joki Sauli VetU 46.44 0.19.18 25.38 25.32
TAKALA SAKARI AlajA EIL -
Kronholm Peter Brahe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 25.04 0.00.00 48.89 48.42
2 Hartvik Seppo Malax 26.16 0.01.12 46.38 45.93
3 Koivukangas Erkki KoS 28.21 0.03.17 42.71 42.30
4 Pienimäki Kari RaJu 28.55 0.03.51 41.62 41.22
5 Harald Hilding Falken 29.15 0.04.11 40.89 40.50
6 Törmä Markku KannUra 29.45 0.04.41 39.96 39.57
7 Rauma Håkan Botnia 29.48 0.04.44 39.64 39.26
8 Hautala Olavi RaJu 31.12 0.06.08 37.63 37.27
9 Liitiäinen Reijo Trian 31.20 0.06.16 37.23 36.88
10 Seppänen Arto EnonkU 31.26 0.06.22 36.88 36.53
11 Backman Sven-Olof Falken 31.50 0.06.46 36.19 35.84
12 Turunen Erkki SuSe 31.57 0.06.53 35.83 35.48
13 Pajukangas Heikki KPV 32.25 0.07.21 35.08 34.75
14 Åkerblom Måns GIF 32.40 0.07.36 34.59 34.26
15 Pollari Kalevi YKV 32.47 0.07.43 34.24 33.91
16 Näsi Mauno RaJu 32.50 0.07.46 33.97 33.64
17 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 34.05 0.09.01 32.50 32.19
18 Kattilakoski Eero KPV 35.04 0.10.00 31.38 31.08
19 Norrgrann Karl Gustav NOK 38.41 0.13.37 28.26 27.99
20 Kujanpää Heikki AlajA 41.56 0.16.52 25.89 25.64
21 Grannabba Gustav Botnia 42.48 0.17.44 25.20 24.96
22 Björklund Håkan Falken 43.44 0.18.40 24.49 24.26
23 Skåtar Ralf Minken 45.26 0.20.22 23.41 23.19
24 Berger Torolf Falken 46.41 0.21.37 22.63 22.41
25 Hellsten Tauno Rasti88 51.16 0.26.12 20.46 20.27
Forsén Björn NOK EIL -
Niemelä Pentti LaihLu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 30.02 0.00.00 36.90 36.61
2 Saarimäki Jorma VaaSu 33.14 0.03.12 33.03 32.78
3 Pelkonen Toivo YlikNM 33.25 0.03.23 32.54 32.29
4 Pått Frans Minken 34.58 0.04.56 30.80 30.56
5 Söderlund Rolf Solf 36.48 0.06.46 28.98 28.76
6 Peltola Lasse SuJu 37.53 0.07.51 27.88 27.66
7 Mäkivaara Olavi RasKa 38.56 0.08.54 26.86 26.65
8 Kukko Risto VäVi 39.24 0.09.22 26.28 26.08
9 Veijovaara Jorma Pohjant 39.32 0.09.30 25.93 25.73
10 Korvakangas Reino VaaSu 42.55 0.12.53 23.64 23.46
11 Luukko Jukka LS-37 43.13 0.13.11 23.24 23.06
12 Latvala Matti RaJu 44.41 0.14.39 22.24 22.07
12 Koski Matti J NOK 44.41 0.14.39 22.24 22.07
14 Fränti Eero KoS 45.29 0.15.27 21.40 21.23
15 Staffans Per-Erik Vörå 48.54 0.18.52 19.69 19.53
16 Erkinheimo Voitto KortJV 1.06.46 0.36.44 14.26 14.15
Sandgren Lars NOK HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gunell Kurt Falken 40.03 0.00.00 30.91 31.15
2 Knuuttila Helge VaaSu 46.37 0.06.34 25.56 25.76
3 Klinga Esa LS-37 49.31 0.09.28 23.13 23.31
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 1.21.53 0.41.50 13.42 13.52
Hietalahti Aapo HalTo HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 28.50 0.00.00 28.26 28.26
2 Mård Albert SWE 35.37 0.06.47 22.19 22.19
3 Barkar Alf Falken 39.32 0.10.42 19.38 19.37
4 Mård Leo Kristina 40.36 0.11.46 18.26 18.26
5 Lahtinen Aage Mesik 54.50 0.26.00 13.08 13.08
6 Snellman Henry Falken 1.01.02 0.32.12 11.35 11.35

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.14.04 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Aida KortJV 12.36 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 13.01 0.00.25
3 Sikkilä Peppi LapVi 13.39 0.01.03
4 Hietamäki Sini RaJu 14.20 0.01.44
5 Perttu Laura LaihLu 15.35 0.02.59
6 Saari Venla PoRa 15.41 0.03.05
7 Similä Selina Pohjant 16.58 0.04.22
8 Ström Ellinor Solf 17.18 0.04.42
9 Ylihärsilä Iiris AlahKi 17.45 0.05.09
10 Isoluoma Petra RasKu 17.48 0.05.12
11 Häggkvist Johanna NOK 18.46 0.06.10
12 Lindfors Karolina Falken 19.08 0.06.32
13 Isoluoma Marjukka RasKu 19.58 0.07.22
14 Lammi Kira KauWi 20.10 0.07.34
15 Ylihärsilä Jenna AlahKi 20.31 0.07.55
16 Liljeqvist Emilia Minken 20.43 0.08.07
17 Antfolk Minea NOK 20.53 0.08.17
18 Kankaanpää Martta EsSu 21.02 0.08.26
19 Kumara Maija LaihLu 21.27 0.08.51
20 Kiljunen Eevi RaVa 23.54 0.11.18
21 Perttu Tuulia LaihLu 24.18 0.11.42
22 Torrkulla Venla Femman 25.12 0.12.36
23 Hemminki Jenna RaJu 26.05 0.13.29
24 Bergström Tilde Kristina 27.14 0.14.38
25 Brock Emma KoS 31.56 0.19.20
26 Päkkilä Venla HaHe 33.34 0.20.58
Lervik Ines Solf EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myrskog Rosa Kronan 14.15 0.00.00
2 Hölsö Essi PR 14.20 0.00.05
3 Häggkvist Frida NOK 14.37 0.00.22
4 Hahn Olivia Solf 15.02 0.00.47
5 Björklund Sandra Falken 15.25 0.01.10
6 Leppämäki Elsa ViiSu 15.50 0.01.35
7 Karppi Iiris LaihLu 16.27 0.02.12
8 Melender Emilia RaJu 16.51 0.02.36
9 Björklund Cecilia Falken 18.03 0.03.48
10 Jansson Mia Falken 18.23 0.04.08
11 Torrkulla Henna Femman 18.37 0.04.22
12 Hietala Emmi LapVi 19.52 0.05.37
13 Tuohimaa Ines Solf 21.33 0.07.18
14 Taulavuori Anni AlatPi 22.40 0.08.25
15 Peltola Eeva LapVi 23.00 0.08.45
16 Palm Emma SWE 23.54 0.09.39
17 Oikarainen Siiri LaihLu 27.40 0.13.25
18 Ojala Irina RasKu 37.21 0.23.06
19 Åkerblom Ronja GIF 46.33 0.32.18
20 Hämäläinen Justiina ViiSu 47.19 0.33.04
Stenvall Frida Solf HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backlund Alva Femman 18.54 0.00.00
2 Hahtokari Janica Kronan 20.29 0.01.35
3 Pitkänen Helmi JRV 20.34 0.01.40
4 Korpi Veera PoRa 22.45 0.03.51
5 Luoma Nella LaihLu 24.19 0.05.25
6 Snickars Sara Solf 26.40 0.07.46
7 Strandberg Ellen Malax 30.16 0.11.22
8 Elomaa Emma VaaSu 30.49 0.11.55
Enlund Julia Femman EIL -
Strandberg Lise Malax HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Henriikka YKV 18.56 0.00.00
2 Latvala Matilda SKUusi 20.06 0.01.10
3 Hästö Louisa Femman 20.14 0.01.18
4 Blomqvist Lisette Minken 21.29 0.02.33
5 Nygård Anna Femman 25.36 0.06.40
6 Lammi Tara KauWi 25.46 0.06.50
7 Filppula Ella VaHa 26.12 0.07.16
8 Ylihärsilä Ronja AlahKi 26.45 0.07.49
9 Kiljunen Emmi RaVa 29.31 0.10.35
10 Byggningsbacka Hanna VaaSu 35.22 0.16.26
11 Österbacka Rebecca Femman 44.52 0.25.56
Oikarainen Iida LaihLu HYL -
Granlund Linnea Minken HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Granlund Linda Minken 31.05 0.00.00
2 Holmback Hilma Femman 33.15 0.02.10
3 Björklund Louise Falken 34.50 0.03.45
4 Isolähteenmäki Ida IkNV 39.35 0.08.30
5 Kaksonen Terhi YKV 43.16 0.12.11
Pitkänen Hilla JRV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 28.17 0.00.00 54.02 52.65
2 Strandvall Amanda Minken 28.48 0.00.31 52.58 51.25
3 Keskinen Nella VaaSu 32.16 0.03.59 46.51 45.34
4 Kangas Emma LapVi 35.45 0.07.28 41.61 40.55
5 Taulavuori Venla AlatPi 36.18 0.08.01 40.60 39.58
6 Sankelo Lotta Pohjant 36.41 0.08.24 39.81 38.80
7 Sjövall Cecilia VaaSu 40.02 0.11.45 36.14 35.23
8 Snickars Fia Solf 41.52 0.13.35 34.24 33.37
9 Torrkulla Matilda Femman 42.51 0.14.34 33.14 32.30
10 Wiklund Sandra Femman 44.59 0.16.42 31.27 30.48
11 Hakala Jonna Femman 45.55 0.17.38 30.34 29.57
12 Holmback Emma Malax 49.54 0.21.37 27.65 26.95
13 Syrjälä Annamari LaihLu 51.26 0.23.09 26.56 25.89
14 Heikinmäki Maija LaihLu 52.21 0.24.04 25.84 25.18
15 Hästö Julia Femman 55.05 0.26.48 24.31 23.70
16 Päkkilä Suvi HaHe 56.56 0.28.39 23.28 22.69
17 Höstman Ellinor Solf 1.01.53 0.33.36 21.20 20.67
18 Antfolk Jennifer NOK 1.40.27 1.12.10 12.93 12.60

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Friman Ronja HyRa 46.49 0.00.00 49.99 50.22
2 Smeds Matilda Femman 49.22 0.02.33 46.39 46.61
3 Svahn Isabella KyS 50.58 0.04.09 43.95 44.16
4 Pasanen Pihla RaJu 52.58 0.06.09 41.34 41.54
5 Himanka Jenna LapVi 54.02 0.07.13 39.60 39.79
6 Snickars Ida Solf 58.29 0.11.40 35.73 35.90
7 Peltola Enni-Maria HlT 1.13.07 0.26.18 27.89 28.02
8 Rinta-Koski Aino VaaSu 1.17.43 0.30.54 25.60 25.72

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 49.13 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla PR 42.56 0.00.00 83.63 83.08
2 Tuomisto Anu VaaSu 46.47 0.03.51 76.22 75.72
3 Hara Marika Koovee 47.05 0.04.09 75.22 74.72
4 Saarimäki Heini AngA 52.46 0.09.50 66.65 66.21
5 Höstman Victoria Femman 54.54 0.11.58 63.62 63.20
6 Tuomisto Satu VaaSu 55.48 0.12.52 62.15 61.74
7 Rajamäki Netta KangSK 56.26 0.13.30 61.02 60.62
8 Högland Ida Brahe 57.51 0.14.55 59.10 58.71
9 Pensas Johanna LappRi 58.45 0.15.49 57.78 57.40
10 Paxal Lena NOK 1.00.44 0.17.48 55.49 55.12
11 Manderbacka Hanne VaaSu 1.02.14 0.19.18 53.76 53.41
12 Rinkineva Elina RaJu 1.02.23 0.19.27 53.24 52.89
13 Mellberg Sonja VaaSu 1.03.53 0.20.57 51.61 51.26
14 Ylipelkola Essi KortJV 1.04.01 0.21.05 51.12 50.78
15 Tuominen Lotta RaJu 1.04.16 0.21.20 50.54 50.20
16 Lindfors Lina Falken 1.05.54 0.22.58 48.91 48.59
17 Penttilä Marja KoS 1.11.10 0.28.14 44.95 44.65
18 Lövsund Anneli Botnia 1.12.23 0.29.27 43.85 43.56
19 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.14.43 0.31.47 42.16 41.88
20 Heittola Sanna KauKa 1.16.12 0.33.16 41.02 40.74
21 Friman Sonja Solf 1.44.40 1.01.44 29.63 29.43
Norrgrann Saara PR EIL -
Palomäki Sanna RasKu KES -
Tölli Alisa RaJu KES -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 28.04 0.00.00 31.96 31.96
2 Kantanen Milla ViiSu 31.44 0.03.40 26.85 26.85
3 Udell Tina Solf 55.48 0.27.44 14.47 14.47
4 Wikman Elisabeth Solf 56.05 0.28.01 13.59 13.59

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietamäki Elina RaJu 37.34 0.00.00 45.24 45.74
2 Salomaa Anne IPR 43.21 0.05.47 37.73 38.15
3 Orjala Elina KoS 49.46 0.12.12 31.59 31.94
4 Uitto Teija RasKu 50.01 0.12.27 30.16 30.49
5 Rotola-Pukkila Minna KauKa 58.06 0.20.32 24.86 25.14

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Friman Kaisa HyRa 39.51 0.00.00 45.86 45.29
2 Wasström Lotta Solf 42.22 0.02.31 42.41 41.89
3 Rajamäki Riikka HS 45.40 0.05.49 38.68 38.20
4 Lervik Therese Solf 48.52 0.09.01 35.52 35.09
5 Löfbacka Sanna KPV 52.54 0.13.03 32.24 31.84
6 Partapuoli Åsa SWE 56.56 0.17.05 29.42 29.06
7 Björklund Majbritt Botnia 58.14 0.18.23 28.24 27.89
8 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 59.23 0.19.32 27.18 26.85
9 Liikola Marika PäijRa 1.07.38 0.27.47 23.42 23.13
10 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.21.17 0.41.26 19.11 18.87
Latvala Terhi TVV EIL -
Sillanpää Elina Pohjant EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 33.05 0.00.00 51.30 50.59
2 Hölsö Jaana PR 38.03 0.04.58 43.94 43.32
3 Wärnman Ingela Falken 40.11 0.07.06 40.97 40.40
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 41.46 0.08.41 38.81 38.27
5 Erkkilä Marja RaJu 46.06 0.13.01 34.61 34.12
6 Kahelin Anne S-JKL 46.09 0.13.04 34.02 33.54
7 Iso-Koivisto Minna KauWi 46.44 0.13.39 33.05 32.59
8 Isolähteenmäki Tiina IkNV 54.11 0.21.06 28.03 27.64
9 Snickars Virpi Solf 54.42 0.21.37 27.30 26.92
10 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 55.53 0.22.48 26.27 25.90
11 Granlund Elisabeth Minken 1.05.01 0.31.56 22.19 21.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 35.05 0.00.00 48.39 47.92
2 Sipponen Eija PR 35.23 0.00.18 46.95 46.50
3 Katajamäki Tuija KauWi 35.56 0.00.51 45.22 44.78
4 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 41.49 0.06.44 37.99 37.62
5 Annila Heli Koovee 45.44 0.10.39 33.94 33.61
6 Blomqvist Ann-Catrine Minken 51.04 0.15.59 29.68 29.40
7 Friman Rose-Maj Solf 58.07 0.23.02 25.46 25.21
8 Junkala Kirsi KannUra 1.03.20 0.28.15 22.79 22.56

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Terhi KangSK 30.16 0.00.00 38.74 37.39
2 Hautala Päivi RaJu 32.43 0.02.27 34.94 33.72
3 Soinila Helena TeuRi 37.09 0.06.53 29.99 28.94
4 Lång Gun-Viol MSParma 37.14 0.06.58 29.13 28.11
5 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 39.08 0.08.52 26.97 26.02
6 Leppä Eija SuJu 50.45 0.20.29 20.22 19.51
7 Summanen Marianne RR 52.04 0.21.48 19.14 18.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 42.13 0.00.00 36.73 36.46
2 Valonen Eila KaRa 44.13 0.02.00 33.75 33.51
3 Berger Gunhild Falken 44.59 0.02.46 31.88 31.65
4 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 51.15 0.09.02 26.85 26.66
5 Harald Mirja Falken 1.50.54 1.08.41 11.88 11.80

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 35.47 0.00.00 51.23 51.24
2 Sandgren Ann-Mari NOK 37.23 0.01.36 48.22 48.23
3 Seppälä Eila YKV 39.53 0.04.06 44.43 44.44
4 Hellsten Leena Rasti88 41.24 0.05.37 42.07 42.07
5 Pått Saga Minken 47.45 0.11.58 35.83 35.84
6 Erkinheimo Ritva KortJV 48.00 0.12.13 35.01 35.02
7 Kajava Ritva HlS 50.13 0.14.26 32.86 32.86
8 Louko Raija YKV 55.43 0.19.56 29.06 29.07
9 Thomen Kristina Brahe 1.04.39 0.28.52 24.58 24.58
10 Hautamäki Anna-Maija RasKe 1.37.42 1.01.55 15.95 15.95

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Gunvor Falken 57.50 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 42.04 0.00.00 20.98 20.94
2 Carlson-Wikström Ann-May Solf 49.40 0.07.36 16.44 16.40
3 Hjerpe Ann-Britt Falken 1.15.55 0.33.51 9.88 9.86