FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Felix Solf 10.45 0.00.00
2 Karjanlahti Kosti RasKu 10.55 0.00.10
3 Lemberg Ville RaJu 11.38 0.00.53
4 Udell Oliver Solf 12.15 0.01.30
5 Filppula Juho VaHa 13.04 0.02.19
6 Jansson Lukas Falken 14.05 0.03.20
7 Vuorinen Miki KoS 14.08 0.03.23
7 Österbacka Robin Femman 14.08 0.03.23
9 Sivonen Miro TP 14.11 0.03.26
10 Ahomäki Joel VaaSu 14.49 0.04.04
11 Koivisto Asser KortJV 14.59 0.04.14
11 Pitkänen Matti RaJu 14.59 0.04.14
13 Bergström Kasper Kristina 15.14 0.04.29
14 Berglund Hampus Femman 15.28 0.04.43
15 Ådjers Elias Kristina 16.26 0.05.41
16 Oja Lauri LapVi 16.28 0.05.43
17 Slotte Axel Femman 16.46 0.06.01
18 Friman Eemeli HyRa 17.04 0.06.19
19 Krook Rasmus Falken 17.14 0.06.29
20 Hartvik Hannes Malax 17.24 0.06.39
21 Hautala Rasmus Femman 17.46 0.07.01
22 Pohjonen Tami IkNV 18.00 0.07.15
23 Koivula Kasper VaaSu 18.18 0.07.33
24 Friman Ben Solf 18.38 0.07.53
25 Koivula Oliver VaaSu 19.09 0.08.24
26 Häggman Iivar Femman 19.58 0.09.13
27 Kahelin Jasu S-JKL 20.02 0.09.17
28 Stenvall Hannes Solf 21.52 0.11.07
29 Seppälä Paavo Femman 23.01 0.12.16
30 Tonteri Juho Navi 23.17 0.12.32
31 Kahelin Janne S-JKL 23.49 0.13.04
32 Laatu Jaakko HS 25.31 0.14.46
33 Härkönen Julius Femman 33.29 0.22.44
Nordin Viktor NOK EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Oscar Femman 13.18 0.00.00
2 Karjalainen Akseli PäijRa 14.01 0.00.43
3 Lindeman Markus SoJy 14.28 0.01.10
4 Bergström Jesper Femman 15.39 0.02.21
5 Ylihärsilä Aatu AlahKi 16.25 0.03.07
6 Borg Kimi VaaSu 17.05 0.03.47
7 Ahomäki Elias VaaSu 17.45 0.04.27
8 Keskinen Eetu VaaSu 17.54 0.04.36
9 Bergström Filip Kristina 19.31 0.06.13
10 Backman Alexander Femman 24.34 0.11.16
11 Snickars Melvin NOK 34.59 0.21.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 17.38 0.00.00
2 Kumara Heikki LaihLu 18.29 0.00.51
3 Björklund Aron Botnia 19.39 0.02.01
4 Haanpää Leo PR 20.03 0.02.25
5 Kuusikko Miska SalRe 20.46 0.03.08
6 Laatu Antti HS 20.56 0.03.18
7 Konttinen Markus RaJu 22.37 0.04.59
8 Lönnberg Valter Femman 22.44 0.05.06
9 Granlund Hannes Minken 24.35 0.06.57
10 Karlsson Brabie Theodor SWE 24.41 0.07.03
11 Holmback Emil Malax 24.46 0.07.08
12 Perttu Topi LaihLu 26.47 0.09.09
13 Similä Severi Pohjant 28.53 0.11.15
14 Ylihärsilä Ville AlahKi 29.03 0.11.25
15 Loo Andreas Femman 30.05 0.12.27
16 Ulfvens Hannes Femman 30.42 0.13.04
17 Nordin Ludvig NOK 31.01 0.13.23
18 Rantanen Tommi AlahKi 31.43 0.14.05
19 Svahn Linus Solf 33.29 0.15.51
20 Lemberg Roope RaJu 34.58 0.17.20
21 Karlsson Brabie Jannick SWE 35.20 0.17.42
22 Hyöty Lucas Solf 37.47 0.20.09
23 Kytömäki Adam VaaSu 1.07.36 0.49.58
Krook Tim Falken EIL -
Leppämäki Anton ViiSu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Emil Falken 16.44 0.00.00
2 Höglund Josef Falken 18.49 0.02.05
3 Pitkänen Ville RaJu 22.49 0.06.05
4 Strandvall Evert Minken 23.46 0.07.02
5 Pasanen Aapo RaJu 24.04 0.07.20
6 Jylkkä Miro YlivKu 32.06 0.15.22
7 Nevala Roni TeuRi 33.34 0.16.50
8 Kytömäki Linus VaaSu 1.07.16 0.50.32

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laasanen Matti LaihLu 20.22 0.00.00
2 Kontola Eeli LapVi 22.19 0.01.57
3 Kangas Juho LapVi 23.25 0.03.03
4 Forsell Mickel Botnia 24.46 0.04.24
5 Karjanlahti Eero RaJu 25.41 0.05.19
6 Kullman Hannes Falken 27.10 0.06.48
7 Kumara Eemeli LaihLu 29.22 0.09.00
8 Karjanlahti Eemeli RaJu 30.25 0.10.03
9 Björklund Axel Botnia 31.57 0.11.35
10 Backman Christoffer Femman 33.17 0.12.55
11 Udell Robin Solf 40.38 0.20.16
12 Niska Niilo LapVi 48.01 0.27.39
13 Friman Lasse Solf 1.01.55 0.41.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Antti TP 26.14 0.00.00 49.35 47.42
2 Haanpää Klaus PR 27.26 0.01.12 46.60 44.78
3 Nurmela Joose KoS 27.49 0.01.35 45.38 43.61
4 Helenelund Hugo NOK 32.07 0.05.53 38.80 37.28
5 Hölsö Severi YKV 33.27 0.07.13 36.77 35.33
6 Elomaa Jere VaaSu 33.59 0.07.45 35.71 34.32
7 Tiukkanen Juho VaaSu 34.18 0.08.04 34.91 33.55
8 Svahn Jonatan KyS 34.40 0.08.26 34.08 32.75
9 Ala-Honkola Olli VaaSu 39.33 0.13.19 29.46 28.31
10 Talonpoika Tuomas VaaSu 40.48 0.14.34 28.16 27.06
11 Enlund Lukas Femman 44.32 0.18.18 25.44 24.44
12 Kaksonen Teemu YKV 46.20 0.20.06 24.10 23.16
13 Somppi Simo-Atte LaihLu 48.11 0.21.57 22.84 21.95

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Kalle IlU 36.54 0.00.00 57.19 57.14
2 Stubb Hannes Falken 36.58 0.00.04 55.87 55.82
3 Niemi Kasperi HS 37.13 0.00.19 54.28 54.23
4 Lähdesmäki Mikko RaJu 41.45 0.04.51 47.30 47.26
5 Niemi Topias HS 42.10 0.05.16 45.76 45.72
6 Kiljunen Eemeli RaVa 52.53 0.15.59 35.63 35.60
7 Holmback Hannes Femman 57.42 0.20.48 31.87 31.84
8 Granlund Jonas Minken 1.36.55 1.00.01 18.51 18.49

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 48.08 0.00.00
Kaksonen Tero YKV KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Jarkko VaajTe 43.03 0.00.00 85.28 85.43
2 Löfbacka Sami KPV 44.17 0.01.14 82.55 82.70
3 Fagerudd Kim PR 45.00 0.01.57 80.89 81.03
4 Dahlström Kristian SWE 45.18 0.02.15 80.00 80.14
5 Rautanen Mika TuuSe 45.41 0.02.38 78.99 79.13
6 Hölsö Mikko YKV 45.54 0.02.51 78.27 78.41
7 Iivari Antti RasKu 46.03 0.03.00 77.68 77.81
8 Bäckström Anders Femman 47.30 0.04.27 74.97 75.11
9 Kronberg Patrick Femman 48.43 0.05.40 72.78 72.91
10 Luoma Juha IkNV 49.05 0.06.02 71.91 72.04
11 Istolahti Heikki YKV 49.45 0.06.42 70.63 70.76
12 Hall Andreas HiKi 50.54 0.07.51 68.73 68.85
13 Summanen Eetu HS 51.02 0.07.59 68.24 68.36
14 Järn Staffan Brahe 52.05 0.09.02 66.56 66.68
15 Janlöv Matti Åland 52.06 0.09.03 66.24 66.36
16 Annila Petri Koovee 52.22 0.09.19 65.60 65.72
17 Grahn Viljam NOK 54.07 0.11.04 63.19 63.30
18 Kronberg Christian Femman 54.23 0.11.20 62.59 62.70
19 Hautala Jari Femman 54.58 0.11.55 61.64 61.75
20 Takanen Lari VeVe 55.05 0.12.02 61.22 61.33
21 Perä Tapio RR 55.41 0.12.38 60.28 60.39
22 Uitto Jussi RasKu 56.00 0.12.57 59.66 59.76
23 Pitkänen Marko JRV 56.36 0.13.33 58.75 58.85
24 Laasanen Lauri LaihLu 57.23 0.14.20 57.67 57.77
25 Markkila Eero RasKu 57.39 0.14.36 57.13 57.23
26 Lövsund Johan Botnia 58.27 0.15.24 56.08 56.18
27 Ena Leif Brahe 59.28 0.16.25 54.86 54.96
28 Jääskeläinen Henri SiiRa 59.45 0.16.42 54.34 54.43
29 Hongell Timo KoS 1.00.08 0.17.05 53.73 53.82
30 Vesterback Jonas Malax 1.02.18 0.19.15 51.61 51.70
31 Maajärvi Matti LappRi 1.02.36 0.19.33 51.11 51.20
32 Lehtimäki Harri RMH 1.02.47 0.19.44 50.71 50.80
33 Holm Christian Femman 1.05.52 0.22.49 48.10 48.18
34 Korkeakangas Antti RaJu 1.06.04 0.23.01 47.71 47.80
Wärnman Patrik Brahe EIL -
Granholm Christoffer Femman EIL -
Melin Christoffer Falken EIL -
Mattila Tomi AngA KES -
Vesterback Lucas Malax HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puntila Jaakko SuJu 46.47 0.00.00 43.66 43.66
2 Pukkinen Mika YKV 47.21 0.00.34 41.52 41.52
3 Ådjers Henrik Kristina 59.04 0.12.17 31.99 31.99
4 Norrback Oskar Malax 1.02.52 0.16.05 28.84 28.84
5 Keski-Ojala Markus KannUra 1.05.03 0.18.16 26.69 26.69
Puntila Janne SuJu EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Eskil NOK 1.14.45 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari JRV 42.01 0.00.00 51.58 49.94
2 Smeds Christoffer NOK 47.23 0.05.22 44.02 42.62
3 Jansson Sören Falken 47.41 0.05.40 42.04 40.70
4 Björklund Sebastian Falken 55.29 0.13.28 34.67 33.56
5 Höglund Mats Falken 56.26 0.14.25 32.64 31.60

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kahelin Jouni VaajTe 40.58 0.00.00 54.68 54.26
2 Ylihärsilä Juha AlahKi 43.56 0.02.58 50.35 49.96
3 Savolainen Tomi RasKe 44.28 0.03.30 49.12 48.74
4 Jylkkä Marko YlivKu 45.20 0.04.22 47.56 47.20
5 Karppinen Mikko Pohjant 45.49 0.04.51 46.45 46.09
6 Ylihärsilä Arto AlahKi 49.14 0.08.16 42.65 42.33
7 Hahn Aleksis Solf 49.35 0.08.37 41.79 41.47
8 Bergström Rune Kristina 50.30 0.09.32 40.48 40.17
9 Torrkulla Jan Femman 50.42 0.09.44 39.76 39.46
10 Friman Sami HyRa 52.05 0.11.07 38.17 37.88
11 Vuorinen Tony KoS 1.00.15 0.19.17 32.53 32.28
12 Isoluoma Jani RasKu 1.16.59 0.36.01 25.10 24.90
13 Backman Fredrik Femman 1.17.26 0.36.28 24.59 24.40

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 37.09 0.00.00 51.61 50.84
2 Räbb Rainer PIF 38.36 0.01.27 49.23 48.50
3 Taulavuori Tero AlatPi 38.39 0.01.30 48.73 48.01
4 Kamila Kai SuJu 40.55 0.03.46 45.62 44.94
5 Pohjonen Jukka IkNV 41.20 0.04.11 44.75 44.08
6 Kuusikko Marko SalRe 41.38 0.04.29 44.02 43.37
7 Kiljunen Juha RaVa 41.47 0.04.38 43.46 42.81
8 Nevala Pasi TeuRi 43.02 0.05.53 41.80 41.18
9 Leppämäki Tero ViiSu 45.02 0.07.53 39.57 38.98
10 Pasanen Jussi RaJu 45.42 0.08.33 38.62 38.05
11 Höstman Stefan Malax 46.16 0.09.07 37.78 37.22
12 Lemponen Ari RaJu 48.26 0.11.17 35.74 35.21
13 Koivusalo Juha IlU 49.52 0.12.43 34.38 33.87
14 Latvala Marko TVV 52.34 0.15.25 32.29 31.81
15 Björklund Tom Botnia 55.12 0.18.03 30.44 29.99
16 Snickars Christer Solf 59.21 0.22.12 28.03 27.61
17 Lindgrén Henrik Femman 1.09.59 0.32.50 23.53 23.18
18 Svahn Peter KyS 1.11.20 0.34.11 22.85 22.51

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 34.48 0.00.00 50.29 50.41
2 Haanpää Kari PR 38.47 0.03.59 44.45 44.55
3 Koskela Heikki RaJu 39.09 0.04.21 43.36 43.46
4 Högholm Kenneth Femman 41.05 0.06.17 40.68 40.78
5 Lyyluoma Pasi TeuRi 42.29 0.07.41 38.72 38.81
6 Sippola Asko KuortKu 42.52 0.08.04 37.76 37.85
7 Holm Mikael Minken 44.30 0.09.42 35.79 35.87
8 Tonteri Heikki Navi 44.35 0.09.47 35.13 35.21
9 Byggningsbacka Johan Brahe 47.13 0.12.25 32.62 32.69
10 Lehtinen Tapio PieHi 1.03.02 0.28.14 24.01 24.07
Kattelus Matti LapVi EIL -
Kuusholma Ari Hiisi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 30.01 0.00.00 50.78 50.70
2 Syrjälä Pertti KeU 32.05 0.02.04 46.91 46.84
3 Strandberg Stefan Femman 39.18 0.09.17 37.81 37.76
4 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 39.32 0.09.31 37.11 37.05
5 Tamminen Hannu SuJu 40.32 0.10.31 35.72 35.67
6 Pensas Esko LaihLu 41.13 0.11.12 34.67 34.62
7 Tamminen Erkki SuJu 43.11 0.13.10 32.65 32.60
8 Svärd Rune Trian 44.41 0.14.40 31.12 31.08
9 Ruotsalainen Keijo OYUS 49.36 0.19.35 27.66 27.61
10 Syrjälä Tapio LaihLu 53.30 0.23.29 25.28 25.25
11 Laakso Jarmo HS 54.16 0.24.15 24.57 24.54
12 Nyman Leif Falken 1.12.08 0.42.07 18.22 18.20
13 Grahn Edd NOK 1.22.04 0.52.03 15.79 15.76

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyberg Henry Trian 31.09 0.00.00 53.48 53.44
2 Kronholm Peter Brahe 32.34 0.01.25 50.61 50.57
3 Svedström Mats NOK 33.19 0.02.10 48.93 48.89
4 Lillsjö Bengt Malax 36.21 0.05.12 44.36 44.32
5 Keltamäki Seppo JoKu 38.03 0.06.54 41.91 41.87
6 Konttila Sauli KannUra 38.33 0.07.24 40.90 40.87
7 Österbacka Bo Minken 39.22 0.08.13 39.60 39.57
8 Valonen Tapani KaRa 40.11 0.09.02 38.35 38.32
9 Ritanotko Markku TuMe 43.11 0.12.02 35.27 35.24
10 Örn Johnny Femman 44.08 0.12.59 34.11 34.08
11 Jylkkä Markku YlivKu 45.26 0.14.17 32.74 32.71
12 Hakomäki Juhani LapVi 51.49 0.20.40 28.36 28.34
13 TAKALA SAKARI AlajA 53.32 0.22.23 27.12 27.10
14 Laasanen Veikko VäVi 59.56 0.28.47 23.93 23.91
Ena Henrik Falken EIL -
Eno Kaarlo TeuRi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 26.25 0.00.00 48.24 47.76
2 Hartvik Seppo Malax 27.35 0.01.10 45.85 45.40
3 Koivukangas Erkki KoS 29.08 0.02.43 43.08 42.66
4 Näsi Mauno RaJu 29.45 0.03.20 41.87 41.46
5 Turunen Erkki SuSe 31.19 0.04.54 39.47 39.08
6 Liitiäinen Reijo Trian 31.21 0.04.56 39.12 38.74
7 Rauma Håkan Botnia 32.13 0.05.48 37.77 37.40
8 Backman Sven-Olof Falken 32.33 0.06.08 37.09 36.73
9 Törmä Markku KannUra 32.39 0.06.14 36.69 36.32
10 Hakamäki Pekka TeuRi 34.26 0.08.01 34.51 34.17
11 Hautala Olavi RaJu 34.50 0.08.25 33.84 33.50
12 Byskata Henry Femman 36.13 0.09.48 32.28 31.96
13 Berger Torolf Falken 37.51 0.11.26 30.64 30.33
14 Grannabba Gustav Botnia 38.02 0.11.37 30.24 29.94
15 Seppänen Arto EnonkU 38.26 0.12.01 29.67 29.38
16 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 38.33 0.12.08 29.34 29.05
17 Norrgrann Karl Gustav NOK 39.46 0.13.21 28.20 27.92
18 Hellsten Tauno Rasti88 44.04 0.17.39 25.23 24.98
19 Björklund Håkan Falken 44.43 0.18.18 24.65 24.41
20 Haldin Torvald Femman 47.25 0.21.00 23.04 22.82
21 Kujanpää Heikki AlajA 58.56 0.32.31 18.38 18.20
Forsén Björn NOK EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 30.24 0.00.00 36.60 36.29
2 Luukko Jukka LS-37 32.26 0.02.02 33.96 33.67
3 Torrkulla Roy Minken 33.31 0.03.07 32.53 32.25
4 Pelkonen Toivo YlikNM 35.10 0.04.46 30.69 30.43
5 Peltola Lasse SuJu 36.23 0.05.59 29.36 29.11
6 Pått Frans Minken 36.26 0.06.02 29.01 28.76
7 Mäkivaara Olavi RasKa 37.47 0.07.23 27.68 27.44
8 Söderlund Rolf Solf 38.52 0.08.28 26.62 26.39
9 Sandgren Lars NOK 42.35 0.12.11 24.04 23.83
10 Veijovaara Jorma Pohjant 47.18 0.16.54 21.41 21.22
11 Kvist Samuel Femman 48.09 0.17.45 20.80 20.62
12 Staffans Per-Erik Vörå 52.14 0.21.50 18.96 18.80
13 Latvala Matti RaJu 56.00 0.25.36 17.48 17.33
14 Fränti Eero KoS 57.57 0.27.33 16.70 16.56
15 Lähdekorpi Mauri Femman 1.02.48 0.32.24 15.24 15.11
Koski Matti J NOK HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Lars Femman 36.24 0.00.00 35.23 35.43
2 Valtonen Teuvo Hiisi 38.36 0.02.12 31.98 32.16
3 Klinga Esa LS-37 43.14 0.06.50 27.44 27.59
4 Holm Lars-Gunnar Botnia 54.40 0.18.16 20.82 20.94
5 Storm Sven-Olof Femman 55.48 0.19.24 19.54 19.65

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barkar Alf Falken 42.33 0.00.00
2 Snellman Henry Falken 1.11.37 0.29.04
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 54.51 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 12.12 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 13.25 0.01.13
3 Perttu Laura LaihLu 14.45 0.02.33
4 Forsell Marion Botnia 15.01 0.02.49
5 Koivisto Aida KortJV 15.14 0.03.02
6 Ylihärsilä Iiris AlahKi 15.31 0.03.19
7 Similä Selina Pohjant 16.17 0.04.05
8 Lindfors Karolina Falken 16.56 0.04.44
9 Ylihärsilä Jenna AlahKi 17.30 0.05.18
10 Häggkvist Johanna NOK 17.45 0.05.33
11 Isoluoma Marjukka RasKu 17.50 0.05.38
12 Lammi Kira KauWi 17.54 0.05.42
13 Isoluoma Petra RasKu 18.18 0.06.06
14 Kumara Maija LaihLu 18.19 0.06.07
15 Ström Ellinor Solf 18.32 0.06.20
16 Kontio Krista LapVi 18.46 0.06.34
17 Saari Venla PoRa 19.30 0.07.18
18 Bergström Tilde Kristina 21.09 0.08.57
19 Svahn Ylva Solf 21.24 0.09.12
20 Kytömäki Milla VaaSu 21.48 0.09.36
21 Kiljunen Eevi RaVa 22.16 0.10.04
22 Torrkulla Venla Femman 22.46 0.10.34
23 Karppi Helene LaihLu 23.34 0.11.22
24 Kankaanpää Martta EsSu 27.03 0.14.51
25 Päkkilä Venla HaHe 29.47 0.17.35
26 Perttu Tuulia LaihLu 39.34 0.27.22
27 Lervik Ines Solf 47.03 0.34.51

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björklund Sandra Falken 15.13 0.00.00
2 Leppämäki Elsa ViiSu 16.48 0.01.35
3 Myrskog Rosa Kronan 16.52 0.01.39
4 Karppi Iiris LaihLu 17.22 0.02.09
5 Häggkvist Frida NOK 18.18 0.03.05
6 Taulavuori Anni AlatPi 18.28 0.03.15
7 Hietala Emmi LapVi 18.33 0.03.20
8 Hämäläinen Justiina ViiSu 18.50 0.03.37
9 Hahn Olivia Solf 18.59 0.03.46
10 Melender Emilia RaJu 19.16 0.04.03
11 Björklund Cecilia Falken 20.08 0.04.55
12 Hölsö Essi PR 21.57 0.06.44
13 Jansson Mia Falken 22.20 0.07.07
14 Stenvall Frida Solf 23.22 0.08.09
15 Nevala Ronja TeuRi 23.30 0.08.17
16 Torrkulla Henna Femman 24.20 0.09.07
17 Palm Emma SWE 25.18 0.10.05
18 Ojala Irina RasKu 37.53 0.22.40
19 Peltola Eeva LapVi 45.32 0.30.19
20 Oikarainen Siiri LaihLu 46.35 0.31.22
Tuohimaa Ines Solf HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Helmi JRV 17.07 0.00.00
2 Luoma Nella LaihLu 19.58 0.02.51
3 Hahtokari Janica Kronan 20.12 0.03.05
4 Backlund Alva Femman 21.51 0.04.44
5 Korpi Veera PoRa 22.03 0.04.56
6 Strandberg Lise Malax 23.10 0.06.03
7 Elomaa Emma VaaSu 24.01 0.06.54
8 Strandberg Ellen Malax 27.14 0.10.07
9 Enlund Julia Femman 30.33 0.13.26
10 Snickars Sara Solf 38.23 0.21.16

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Henriikka YKV 18.58 0.00.00
2 Latvala Matilda SKUusi 20.18 0.01.20
3 Kiljunen Emmi RaVa 23.32 0.04.34
4 Granlund Linnea Minken 23.59 0.05.01
5 Hästö Louisa Femman 26.08 0.07.10
6 Filppula Ella VaHa 29.12 0.10.14
7 Nygård Anna Femman 34.21 0.15.23
8 Lammi Tara KauWi 37.08 0.18.10
9 Oikarainen Iida LaihLu 41.07 0.22.09
10 Byggningsbacka Hanna VaaSu 46.59 0.28.01
11 Österbacka Rebecca Femman 58.07 0.39.09
Blomqvist Lisette Minken EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Perttu Pauliina LaihLu 35.12 0.00.00
2 Isolähteenmäki Ida IkNV 39.03 0.03.51
3 Björklund Louise Falken 40.53 0.05.41
4 Holmback Hilma Femman 42.59 0.07.47
5 Granlund Linda Minken 45.01 0.09.49
6 Katajamäki Henna-Riina KauWi 54.06 0.18.54
7 Kaksonen Terhi YKV 59.43 0.24.31
Pitkänen Hilla JRV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sjövall Cecilia VaaSu 26.39 0.00.00 56.86 55.42
2 Heikinmäki Maija LaihLu 28.32 0.01.53 52.64 51.31
3 Taulavuori Venla AlatPi 32.07 0.05.28 46.35 45.18
4 Snickars Fia Solf 33.07 0.06.28 44.55 43.42
5 Keskinen Nella VaaSu 33.27 0.06.48 43.70 42.60
6 Holmback Emma Malax 36.00 0.09.21 40.24 39.22
7 Karjalainen Mikaela PäijRa 36.34 0.09.55 39.25 38.25
8 Torrkulla Matilda Femman 37.09 0.10.30 38.27 37.30
9 Hakala Jonna Femman 39.49 0.13.10 35.37 34.48
10 Strandvall Amanda Minken 40.28 0.13.49 34.47 33.60
11 Syrjälä Annamari LaihLu 40.32 0.13.53 34.09 33.22
12 Kangas Emma LapVi 42.39 0.16.00 32.08 31.27
13 Päkkilä Suvi HaHe 43.21 0.16.42 31.26 30.46
14 Sankelo Lotta Pohjant 43.52 0.17.13 30.58 29.81
15 Hästö Julia Femman 52.18 0.25.39 25.40 24.75
16 Wiklund Sandra Femman 56.30 0.29.51 23.27 22.68
17 Antfolk Jennifer NOK 57.45 0.31.06 22.54 21.97
Höstman Ellinor Solf KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Friman Ronja HyRa 34.27 0.00.00 53.23 53.48
2 Svahn Isabella KyS 36.28 0.02.01 49.03 49.26
3 Smeds Matilda Femman 37.46 0.03.19 46.13 46.34
4 Himanka Jenna LapVi 40.17 0.05.50 42.11 42.31
5 Pasanen Pihla RaJu 45.46 0.11.19 36.06 36.23
6 Peltola Enni-Maria HlT 51.10 0.16.43 31.36 31.51
7 Snickars Ida Solf 53.18 0.18.51 29.24 29.38

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 38.33 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 33.33 0.00.00 85.55 84.99
2 Hara Marika Koovee 35.11 0.01.38 81.00 80.46
3 Fagerudd Salla PR 36.29 0.02.56 77.55 77.04
4 Mellberg Sonja VaaSu 36.48 0.03.15 76.33 75.82
5 Tuomisto Anu VaaSu 37.19 0.03.46 74.72 74.23
6 Rajamäki Netta KangSK 37.20 0.03.47 74.14 73.65
7 Höstman Victoria Femman 37.32 0.03.59 73.20 72.71
8 Tuomisto Satu VaaSu 38.31 0.04.58 70.80 70.33
9 Heittola Sanna KauKa 39.33 0.06.00 68.43 67.98
10 Ylipelkola Essi KortJV 42.21 0.08.48 63.42 63.00
11 Palomäki Sanna RasKu 43.00 0.09.27 61.98 61.57
12 Smeds Heidi NOK 45.55 0.12.22 57.60 57.22
12 Paxal Lena NOK 45.55 0.12.22 57.60 57.22
14 Sundelin Ann-Sofie Botnia 46.50 0.13.17 55.60 55.23
15 Lindfors Lina Falken 47.28 0.13.55 54.42 54.06
16 Grahn Elina OK77 48.27 0.14.54 52.90 52.55
17 Manderbacka Hanne VaaSu 48.28 0.14.55 52.45 52.11
18 Penttilä Marja KoS 48.45 0.15.12 51.73 51.39
19 Tunis Pernilla Femman 50.16 0.16.43 49.76 49.43
20 Pensas Johanna LappRi 53.33 0.20.00 46.33 46.02
21 Tuominen Lotta RaJu 1.07.33 0.34.00 36.42 36.18
22 Friman Sonja Solf 1.15.43 0.42.10 32.22 32.01
Tunis Jenny KauWi EIL -
Norrgrann Saara PR EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Milla ViiSu 44.44 0.00.00 33.00 33.00
2 Rautanen Eeva TuuSe 55.22 0.10.38 25.33 25.33
3 Wikman Elisabeth Solf 1.03.37 0.18.53 20.88 20.88
4 Udell Tina Solf 1.23.00 0.38.16 15.12 15.12

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 37.45 0.00.00 45.96 39.25
2 Orjala Elina KoS 42.26 0.04.41 39.66 33.87
3 Salomaa Anne IPR 43.17 0.05.32 37.68 32.18
4 Rotola-Pukkila Minna KauKa 44.02 0.06.17 35.85 30.62
5 Svahn Linda Solf 49.56 0.12.11 30.57 26.11
6 Kotaniemi Sari KoskRi 54.30 0.16.45 27.06 23.11

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 38.47 0.00.00 40.59 40.33
2 Friman Kaisa HyRa 40.28 0.01.41 38.32 38.07
3 Liikola Marika PäijRa 40.43 0.01.56 37.51 37.26
4 Latvala Terhi TVV 42.36 0.03.49 35.29 35.06
5 Lervik Therese Solf 48.15 0.09.28 30.67 30.47
6 Partapuoli Åsa SWE 51.19 0.12.32 28.38 28.19
7 Torrkulla Päivi Femman 52.33 0.13.46 27.26 27.08
8 Rajamäki Riikka HS 55.08 0.16.21 25.56 25.39
9 Björklund Majbritt Botnia 1.03.52 0.25.05 21.69 21.55
10 Backman Åsa Femman 1.35.05 0.56.18 14.32 14.23
Sillanpää Elina Pohjant EIL -
Löfbacka Sanna KPV HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 28.49 0.00.00 51.08 50.45
2 Hölsö Jaana PR 29.08 0.00.19 49.76 49.15
3 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 30.26 0.01.37 46.91 46.33
4 Strandberg Annika Femman 30.32 0.01.43 46.04 45.47
5 Holmback Maria Malax 35.12 0.06.23 39.31 38.82
6 Kahelin Anne S-JKL 38.35 0.09.46 35.29 34.85
7 Isolähteenmäki Tiina IkNV 38.36 0.09.47 34.70 34.27
8 Korpela-Kamila Heidi SuJu 38.50 0.10.01 33.92 33.50
9 Snickars Virpi Solf 39.09 0.10.20 33.08 32.68
10 Iso-Koivisto Minna KauWi 44.42 0.15.53 28.48 28.13
11 Granlund Elisabeth Minken 58.50 0.30.01 21.26 21.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 31.50 0.00.00 49.00 48.37
2 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 31.57 0.00.07 47.77 47.16
3 Katajamäki Tuija KauWi 35.52 0.04.02 41.63 41.09
4 Molin Marja KangSK 36.36 0.04.46 39.88 39.37
5 Annila Heli Koovee 39.17 0.07.27 36.30 35.84
6 Junkala Kirsi KannUra 41.40 0.09.50 33.42 32.99
7 Blomqvist Ann-Catrine Minken 43.55 0.12.05 30.95 30.55
8 Friman Rose-Maj Solf 1.07.36 0.35.46 19.61 19.36

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 34.56 0.00.00 37.34 35.72
2 Rajamäki Terhi KangSK 41.07 0.06.11 30.78 29.44
3 Soinila Helena TeuRi 50.04 0.15.08 24.49 23.43
4 Summanen Marianne RR 51.22 0.16.26 23.11 22.11
5 Leppä Eija SuJu 51.30 0.16.34 22.29 21.32
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 58.28 0.23.32 18.97 18.14

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fred Bodil Femman 36.38 0.00.00 42.92 42.61
2 Valonen Eila KaRa 37.31 0.00.53 40.87 40.56
3 Björklund Gunilla Falken 40.00 0.03.22 37.35 37.07
4 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.00.41 0.24.03 23.97 23.79
5 Berger Gunhild Falken 1.04.54 0.28.16 21.81 21.64
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.15.57 0.39.19 18.12 17.98
7 Harald Mirja Falken 1.33.55 0.57.17 14.23 14.13

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 30.35 0.00.00 50.06 50.05
2 Pått Saga Minken 31.11 0.00.36 47.87 47.86
3 Kajava Ritva HlS 34.28 0.03.53 42.20 42.19
4 Hellsten Leena Rasti88 34.30 0.03.55 41.05 41.04
5 Lähdekorpi Kaija Femman 34.51 0.04.16 39.54 39.53
6 Erkinheimo Ritva KortJV 34.53 0.04.18 38.40 38.40
7 Sandgren Ann-Mari NOK 35.42 0.05.07 36.45 36.45

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 1.03.29 0.00.00
Carlson-Wikström Ann-May Solf EIL -