FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Merenkurkun Rastipäivät – Kvarkenträffen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Felix Solf 9.07 0.00.00
2 Lemberg Ville RaJu 9.52 0.00.45
3 Udell Oliver Solf 10.32 0.01.25
4 Karjanlahti Kosti RasKu 10.34 0.01.27
5 Hantula Jussi KauWi 11.46 0.02.39
6 Bergström Kasper Kristina 12.47 0.03.40
7 Sivonen Miro TP 13.26 0.04.19
7 Pitkänen Matti RaJu 13.26 0.04.19
9 Filppula Juho VaHa 13.43 0.04.36
10 Vuorinen Miki KoS 14.05 0.04.58
11 Tonteri Juho Navi 14.13 0.05.06
12 Häggman Iivar Femman 14.15 0.05.08
13 Koivisto Asser KortJV 14.29 0.05.22
14 Krook Rasmus Falken 14.32 0.05.25
15 Österbacka Robin Femman 14.33 0.05.26
16 Stenbacka Elias VaaSu 14.54 0.05.47
16 Kahelin Janne S-JKL 14.54 0.05.47
18 Friman Ben Solf 15.13 0.06.06
19 Hartvik Hannes Malax 16.03 0.06.56
20 Hautala Rasmus Femman 16.24 0.07.17
21 Seppälä Paavo Femman 16.58 0.07.51
22 Stenvall Hannes Solf 17.58 0.08.51
23 Härkönen Julius Femman 18.12 0.09.05
24 Laatu Jaakko HS 19.15 0.10.08
25 Slotte Axel Femman 19.33 0.10.26
26 Friman Eemeli HyRa 20.07 0.11.00
27 Ådjers Elias Kristina 20.19 0.11.12
28 Rinta-Koski Aapeli VaaSu 21.17 0.12.10
29 Paloniemi Leevi LapVi 21.36 0.12.29
30 Jansson Lukas Falken 22.47 0.13.40
31 Kahelin Jasu S-JKL 27.46 0.18.39
Nordin Viktor NOK EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindeman Markus SoJy 10.45 0.00.00
2 Borg Kimi VaaSu 11.47 0.01.02
3 Nurmi Aapo RasKe 12.31 0.01.46
4 Karjalainen Akseli PäijRa 14.22 0.03.37
5 Bergström Filip Kristina 16.07 0.05.22
6 Lindgren Oscar Femman 16.15 0.05.30
7 Snickars Melvin NOK 17.03 0.06.18
8 Backman Alexander Femman 19.04 0.08.19
9 Bergström Jesper Femman 33.07 0.22.22
Keskinen Eetu VaaSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kumara Heikki LaihLu 17.31 0.00.00
2 Karlsson Brabie Theodor SWE 18.38 0.01.07
3 Perttu Topi LaihLu 20.05 0.02.34
4 Kuusikko Miska SalRe 20.11 0.02.40
5 Lemberg Roope RaJu 20.53 0.03.22
6 Haanpää Leo PR 22.23 0.04.52
7 Similä Severi Pohjant 22.24 0.04.53
8 Konttinen Markus RaJu 24.09 0.06.38
9 Rantanen Tommi AlahKi 24.30 0.06.59
10 Laatu Antti HS 24.46 0.07.15
11 Holmback Emil Malax 26.26 0.08.55
12 Leppämäki Anton ViiSu 26.36 0.09.05
13 Ylihärsilä Ville AlahKi 28.26 0.10.55
14 Björklund Aron Botnia 30.01 0.12.30
15 Granlund Hannes Minken 30.31 0.13.00
16 Karlsson Brabie Jannick SWE 31.11 0.13.40
17 Hyöty Lucas Solf 31.57 0.14.26
18 Loo Andreas Femman 35.54 0.18.23
19 Nordin Ludvig NOK 38.47 0.21.16
20 Ulfvens Hannes Femman 40.06 0.22.35
21 Lönnberg Valter Femman 42.20 0.24.49
22 Svahn Linus Solf 43.19 0.25.48
23 Kytömäki Adam VaaSu 49.09 0.31.38
24 Krook Tim Falken 53.21 0.35.50

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasanen Aapo RaJu 24.28 0.00.00
2 Jansson Emil Falken 25.42 0.01.14
3 Höglund Josef Falken 29.38 0.05.10
4 Reiman Antti AngA 30.21 0.05.53
5 Pitkänen Ville RaJu 33.43 0.09.15
6 Nevala Roni TeuRi 36.23 0.11.55
Jylkkä Miro YlivKu KES -
Strandvall Evert Minken HYL -
Kytömäki Linus VaaSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 23.22 0.00.00
2 Kontola Eeli LapVi 26.10 0.02.48
3 Björklund Axel Botnia 28.15 0.04.53
4 Udell Robin Solf 31.51 0.08.29
5 Kullman Hannes Falken 32.14 0.08.52
6 Karjanlahti Eero RaJu 34.57 0.11.35
7 Backman Christoffer Femman 40.22 0.17.00
8 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 42.32 0.19.10
9 Nurmi Elias RasKe 42.58 0.19.36
10 Kumara Eemeli LaihLu 48.15 0.24.53
11 Niska Niilo LapVi 1.34.19 1.10.57
Karjanlahti Eemeli RaJu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 26.11 0.00.00 52.71 49.96
2 Nurmela Joose KoS 29.53 0.03.42 45.75 43.37
3 Haanpää Klaus PR 30.08 0.03.57 44.94 42.60
4 Niska Valtteri LapVi 30.12 0.04.01 44.41 42.10
5 Johansson Emil Brahe 30.22 0.04.11 43.74 41.47
6 Tiukkanen Juho VaaSu 30.46 0.04.35 42.75 40.53
7 Rissanen Antti TP 31.58 0.05.47 40.74 38.62
8 Stenbacka Oscar VaaSu 32.19 0.06.08 39.90 37.83
9 Elomaa Jere VaaSu 33.05 0.06.54 38.59 36.58
10 Svahn Jonatan KyS 35.02 0.08.51 36.07 34.19
11 Helenelund Hugo NOK 35.10 0.08.59 35.56 33.71
12 Hölsö Severi YKV 35.18 0.09.07 35.06 33.24
13 Ala-Honkola Olli VaaSu 38.58 0.12.47 31.43 29.80
14 Talonpoika Tuomas VaaSu 40.51 0.14.40 29.67 28.12
15 Somppi Simo-Atte LaihLu 41.18 0.15.07 29.03 27.52
16 Mylläri Lucas NOK 43.18 0.17.07 27.39 25.96
17 Enlund Lukas Femman 52.11 0.26.00 22.48 21.31

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Axel Brahe 48.12 0.00.00 56.39 56.34
2 Holmback Hannes Femman 48.22 0.00.10 55.26 55.21
3 Stubb Hannes Falken 49.24 0.01.12 53.19 53.14
4 Niemi Kasperi HS 49.36 0.01.24 52.06 52.01
5 Lähdesmäki Mikko RaJu 50.29 0.02.17 50.25 50.21
6 Kiljunen Eemeli RaVa 1.00.58 0.12.46 40.87 40.83
7 Niemi Topias HS 1.02.35 0.14.23 39.09 39.05
8 Koivusalo Kalle IlU 1.02.48 0.14.36 38.23 38.20
9 Granlund Jonas Minken 1.08.45 0.20.33 34.27 34.23
10 Eskola Calle Kristina 1.15.51 0.27.39 30.46 30.43
Holmback Anton Solf EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harald Joachim Falken 58.02 0.00.00
2 Kaksonen Tero YKV 58.56 0.00.54

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Kim PR 38.49 0.00.00 86.56 86.72
2 Hölsö Mikko YKV 39.24 0.00.35 84.92 85.07
3 Iivari Antti RasKu 41.42 0.02.53 79.89 80.03
4 Kronberg Christian Femman 41.49 0.03.00 79.32 79.46
5 Hall Andreas HiKi 42.39 0.03.50 77.43 77.57
6 Luoma Juha IkNV 43.12 0.04.23 76.11 76.25
7 Hautala Jarkko VaajTe 43.18 0.04.29 75.61 75.74
8 Summanen Eetu HS 43.42 0.04.53 74.58 74.71
9 Dahlström Kristian SWE 44.42 0.05.53 72.59 72.72
10 Uitto Jussi RasKu 46.15 0.07.26 69.85 69.97
11 Tunis Staffan Femman 46.17 0.07.28 69.49 69.61
12 Bäckström Anders Femman 46.48 0.07.59 68.41 68.53
13 Järn Staffan Brahe 46.49 0.08.00 68.08 68.20
14 Ena Leif Brahe 47.12 0.08.23 67.22 67.34
15 Istolahti Heikki YKV 48.07 0.09.18 65.64 65.76
16 Janlöv Matti Åland 48.28 0.09.39 64.87 64.99
17 Pitkänen Marko JRV 48.43 0.09.54 64.24 64.36
18 Korkeakangas Antti RaJu 49.18 0.10.29 63.19 63.30
19 Rautanen Mika TuuSe 49.21 0.10.32 62.84 62.95
20 Annila Petri Koovee 49.55 0.11.06 61.83 61.94
21 Lövsund Johan Botnia 49.56 0.11.07 61.52 61.63
22 Maajärvi Matti LappRi 50.09 0.11.20 60.97 61.08
23 Perä Tapio RR 50.41 0.11.52 60.05 60.15
24 Kronberg Patrick Femman 51.13 0.12.24 59.14 59.24
25 Lassila Mikko HS 53.27 0.14.38 56.40 56.50
26 Sipilä Teemu YKV 55.00 0.16.11 54.55 54.64
27 Takanen Lari VeVe 55.06 0.16.17 54.19 54.28
28 Granholm Christoffer Femman 55.20 0.16.31 53.70 53.79
29 Markkila Eero RasKu 55.35 0.16.46 53.20 53.29
30 Grahn Viljam NOK 55.55 0.17.06 52.62 52.72
31 Jääskeläinen Henri SiiRa 57.15 0.18.26 51.15 51.24
32 Kotaniemi Juha KoskRi 57.39 0.18.50 50.54 50.63
33 Laasanen Lauri LaihLu 58.06 0.19.17 49.90 49.99
34 Smeds Kenneth NOK 1.03.09 0.24.20 45.68 45.76
Melin Christoffer Falken EIL -
Wärnman Patrik Brahe EIL -
Istolahti Jaakko YKV EIL -
Mattila Tomi AngA KES -
Hautala Jari Femman HYL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pukkinen Mika YKV 51.21 0.00.00
2 Ådjers Henrik Kristina 57.21 0.06.00
3 Puntila Jaakko SuJu 58.54 0.07.33
4 Keski-Ojala Markus KannUra 1.09.14 0.17.53
Puntila Janne SuJu EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grahn Eskil NOK 1.02.44 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Ari JRV 43.16 0.00.00 55.10 53.70
2 Jansson Sören Falken 43.44 0.00.28 53.15 51.80
3 Uitto Juha RasKu 51.07 0.07.51 44.30 43.18
4 Smeds Christoffer NOK 51.29 0.08.13 42.83 41.75
5 Höglund Mats Falken 59.31 0.16.15 36.05 35.14
6 Kytömäki Jyri VaaSu 1.04.58 0.21.42 32.11 31.29
7 Björklund Sebastian Falken 1.06.57 0.23.41 30.27 29.50

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Juha LapVi 38.14 0.00.00 55.60 55.05
2 Karppinen Mikko Pohjant 42.25 0.04.11 49.65 49.16
3 Kahelin Jouni VaajTe 42.34 0.04.20 49.00 48.52
4 Friman Sami HyRa 46.52 0.08.38 44.08 43.65
5 Hahn Aleksis Solf 47.25 0.09.11 43.15 42.73
6 Stenbacka Ulf VaaSu 47.44 0.09.30 42.45 42.03
7 Torrkulla Jan Femman 48.10 0.09.56 41.65 41.24
8 Ylihärsilä Juha AlahKi 48.15 0.10.01 41.17 40.76
9 Jylkkä Marko YlivKu 48.40 0.10.26 40.40 40.01
10 Böling Niklas Åland 49.01 0.10.47 39.71 39.32
11 Bergström Rune Kristina 51.04 0.12.50 37.72 37.35
12 Ylihärsilä Arto AlahKi 54.04 0.15.50 35.26 34.92
13 Leppäniemi Jani VetU 56.39 0.18.25 33.30 32.98
14 Nurmi Pasi RasKe 59.21 0.21.07 31.45 31.14
15 Kumara Antti LaihLu 1.02.56 0.24.42 29.34 29.06
16 Backman Fredrik Femman 1.30.34 0.52.20 20.17 19.97
Isoluoma Jani RasKu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niska Kimmo LapVi 40.50 0.00.00 51.92 51.08
2 Räbb Rainer PIF 41.15 0.00.25 51.03 50.21
3 Leppämäki Tero ViiSu 41.45 0.00.55 50.05 49.25
4 Haglund Tommy Brahe 42.12 0.01.22 49.16 48.37
5 Nevala Pasi TeuRi 42.22 0.01.32 48.61 47.83
6 Kamila Kai SuJu 44.20 0.03.30 46.11 45.37
7 Taulavuori Tero AlatPi 46.33 0.05.43 43.59 42.89
8 Koivusalo Juha IlU 48.37 0.07.47 41.43 40.76
9 Reinikka Timo VaaSu 48.44 0.07.54 41.02 40.36
10 Johansson Peter Brahe 50.02 0.09.12 39.65 39.01
11 Kuusikko Marko SalRe 52.04 0.11.14 37.81 37.20
12 Pasanen Jussi RaJu 52.29 0.11.39 37.22 36.62
13 Lemponen Ari RaJu 52.55 0.12.05 36.63 36.04
14 Björklund Tom Botnia 56.59 0.16.09 33.75 33.21
15 Välimaa Pertti VaaSu 57.29 0.16.39 33.19 32.66
16 Kinnari Jukka SuJu 58.10 0.17.20 32.54 32.02
17 Siirilä Jari VetU 1.00.09 0.19.19 31.22 30.72
18 Kiljunen Juha RaVa 1.01.39 0.20.49 30.21 29.73
19 Latvala Marko TVV 1.03.08 0.22.18 29.26 28.79
20 Snickars Christer Solf 1.10.58 0.30.08 25.82 25.40
21 Lindgrén Henrik Femman 1.25.32 0.44.42 21.25 20.90
Svahn Peter KyS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 39.29 0.00.00 54.60 54.79
2 Stenlund Dan Brahe 43.55 0.04.26 48.60 48.77
3 Kuusholma Ari Hiisi 44.10 0.04.41 47.84 48.00
4 Haanpää Kari PR 46.13 0.06.44 45.25 45.40
4 Lyyluoma Pasi TeuRi 46.13 0.06.44 45.25 45.40
6 Reiman Jarmo AngA 46.40 0.07.11 43.89 44.04
7 Patana Pekka LaihLu 47.56 0.08.27 42.28 42.42
8 Koskela Heikki RaJu 49.15 0.09.46 40.71 40.85
9 Högholm Kenneth Femman 49.16 0.09.47 40.26 40.40
10 Tonteri Heikki Navi 50.03 0.10.34 39.20 39.33
11 Byggningsbacka Johan Brahe 50.50 0.11.21 38.17 38.30
12 Kattelus Matti LapVi 56.15 0.16.46 34.11 34.23
13 Hakala Eero Femman 59.03 0.19.34 32.13 32.24
14 Liukkonen Jari IHR 1.04.12 0.24.43 29.22 29.32
15 Rajamäki Jari Kristina 1.07.14 0.27.45 27.58 27.67
16 Furubacka Per-Åke Botnia 1.17.00 0.37.31 23.80 23.88
Sippola Asko KuortKu EIL -
Lehtinen Tapio PieHi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 34.33 0.00.00 53.95 53.83
2 Junkala Eero KannUra 35.33 0.01.00 51.87 51.76
3 Syrjälä Pertti KeU 38.19 0.03.46 47.61 47.50
4 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 40.06 0.05.33 44.99 44.89
5 Pensas Esko LaihLu 41.36 0.07.03 42.89 42.79
6 Svärd Rune Trian 42.55 0.08.22 41.11 41.02
7 Tamminen Hannu SuJu 43.24 0.08.51 40.19 40.10
8 Uusi-Pohjola Hannu VaaSu 49.35 0.15.02 34.78 34.70
9 Strandberg Stefan Femman 53.13 0.18.40 32.03 31.95
10 Tamminen Erkki SuJu 55.54 0.21.21 30.13 30.06
11 Palomäki Eero Femman 56.08 0.21.35 29.65 29.58
12 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.01.16 0.26.43 26.84 26.78
13 Nyman Leif Falken 1.06.27 0.31.54 24.45 24.39
14 Syrjälä Tapio LaihLu 1.31.47 0.57.14 17.48 17.44
15 Grahn Edd NOK 1.42.48 1.08.15 15.41 15.38
Huhtanen Esa RaJu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ritanotko Markku TuMe 30.22 0.00.00 52.35 52.22
2 Nyystilä Jukka LaihLu 31.28 0.01.06 50.15 50.03
3 Lövsund Bengt Botnia 31.45 0.01.23 49.35 49.23
4 Ena Henrik Falken 33.32 0.03.10 46.39 46.27
5 Keltamäki Seppo JoKu 33.56 0.03.34 45.51 45.39
6 Eno Kaarlo TeuRi 34.04 0.03.42 44.99 44.88
7 Svedström Mats NOK 34.12 0.03.50 44.49 44.38
8 Hakomäki Juhani LapVi 36.07 0.05.45 41.81 41.71
9 Konttila Sauli KannUra 36.20 0.05.58 41.25 41.15
10 Valonen Tapani KaRa 36.48 0.06.26 40.42 40.32
11 Nyberg Henry Trian 36.51 0.06.29 40.05 39.96
12 Jylkkä Markku YlivKu 38.16 0.07.54 38.28 38.18
13 Kronholm Peter Brahe 38.49 0.08.27 37.44 37.35
14 Laasanen Veikko VäVi 39.46 0.09.24 36.26 36.17
15 Österbacka Bo Minken 40.55 0.10.33 34.96 34.88
16 Rinne Matti TeuRi 41.05 0.10.43 34.55 34.46
17 Jauhiainen Pentti Trian 41.59 0.11.37 33.53 33.45
18 Torrkulla Tage Botnia 42.33 0.12.11 32.82 32.74
19 Örn Johnny Femman 44.18 0.13.56 31.27 31.19
20 Kalliomaa Lasse LaihLu 44.49 0.14.27 30.65 30.58
21 Lind Sune Falken 46.48 0.16.26 29.11 29.04
Korpijärvi Asko KannUra EIL -
Kerätär Mauri VaaSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 30.31 0.00.00 48.77 48.14
2 Turunen Erkki SuSe 30.55 0.00.24 47.88 47.26
3 Björklund Håkan Falken 31.35 0.01.04 46.62 46.02
4 Hämäläinen Seppo KanSu 32.08 0.01.37 45.57 44.98
5 Seppänen Arto EnonkU 32.42 0.02.11 44.54 43.96
6 Hautala Olavi RaJu 32.44 0.02.13 44.25 43.68
7 Rauma Håkan Botnia 32.45 0.02.14 43.98 43.42
8 Näsi Mauno RaJu 32.47 0.02.16 43.69 43.13
9 Pollari Kalevi YKV 33.48 0.03.17 42.14 41.60
10 Majasaari Kari SuJu 35.10 0.04.39 40.28 39.76
11 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 36.04 0.05.33 39.05 38.55
12 Niemelä Pentti LaihLu 36.05 0.05.34 38.81 38.32
13 Lassila Heikki PiTa 36.49 0.06.18 37.82 37.34
14 Koivukangas Erkki KoS 36.57 0.06.26 37.47 36.99
15 Liitiäinen Reijo Trian 37.09 0.06.38 37.06 36.58
16 Backman Sven-Olof Falken 37.11 0.06.40 36.81 36.34
17 Törmä Markku KannUra 37.46 0.07.15 36.03 35.57
18 Forsén Björn NOK 38.11 0.07.40 35.43 34.97
19 Nygård Eelis VetU 38.19 0.07.48 35.10 34.64
20 Kattilakoski Eero KPV 39.32 0.09.01 33.81 33.38
21 Ylikoski Erkki KanSu 39.37 0.09.06 33.54 33.11
22 Pienimäki Kari RaJu 39.40 0.09.09 33.30 32.87
23 Byskata Henry Femman 45.39 0.15.08 28.76 28.39
24 Grannabba Gustav Botnia 45.54 0.15.23 28.43 28.06
25 Turpeinen Timo VaajTe 46.40 0.16.09 27.79 27.43
26 Hellsten Tauno Rasti88 48.58 0.18.27 26.32 25.98
27 Haldin Torvald Femman 52.00 0.21.29 24.63 24.32
28 Talvisilta Tapio ViRuS 1.23.18 0.52.47 15.28 15.09
Norrgrann Karl Gustav NOK EIL -
Åkerblom Måns GIF EIL -
Pajukoski Teuvo RaJu EIL -
Harald Hilding Falken KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torrkulla Roy Minken 32.33 0.00.00 37.28 37.00
2 Kukko Risto VäVi 34.27 0.01.54 34.95 34.68
3 Taipalus Esko RasKe 34.47 0.02.14 34.34 34.07
4 Koski Matti J NOK 34.55 0.02.22 33.93 33.67
5 Erkinheimo Voitto KortJV 35.07 0.02.34 33.47 33.21
6 Pått Frans Minken 35.19 0.02.46 33.01 32.75
7 Saarimäki Jorma VaaSu 35.25 0.02.52 32.64 32.39
8 Pelkonen Toivo YlikNM 35.46 0.03.13 32.05 31.81
9 Söderlund Rolf Solf 37.08 0.04.35 30.62 30.38
10 Sandgren Lars NOK 37.09 0.04.36 30.34 30.11
11 Mäkivaara Olavi RasKa 37.29 0.04.56 29.82 29.59
11 Peltola Lasse SuJu 37.29 0.04.56 29.82 29.59
13 Lähdekorpi Mauri Femman 37.58 0.05.25 28.94 28.71
14 Laitinen Matti Mesik 38.11 0.05.38 28.52 28.30
15 Westerlund Alf Kristina 39.27 0.06.54 27.36 27.15
16 Luukko Jukka LS-37 41.00 0.08.27 26.09 25.89
17 Veijovaara Jorma Pohjant 42.49 0.10.16 24.76 24.57
18 Korvakangas Reino VaaSu 47.56 0.15.23 21.92 21.75
19 Staffans Per-Erik Vörå 1.01.08 0.28.35 17.03 16.90
Kvist Samuel Femman HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtonen Teuvo Hiisi 34.14 0.00.00 37.31 37.51
2 Storm Sven-Olof Femman 41.07 0.06.53 30.29 30.45
3 Klinga Esa LS-37 41.19 0.07.05 29.37 29.53
4 Hjerpe Lars Femman 51.51 0.17.37 22.79 22.91
5 Knuuttila Helge VaaSu 53.26 0.19.12 21.51 21.63
6 Salmi Aimo VaaSu 53.55 0.19.41 20.73 20.84
7 Riihonen Taisto KauKa 59.28 0.25.14 18.26 18.35

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Barkar Alf Falken 49.23 0.00.00 17.63 17.72
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 49.51 0.00.28 16.59 16.68
3 Snellman Henry Falken 1.12.37 0.23.14 10.79 10.84
4 Kataja Reino SuJu 1.20.47 0.31.24 9.16 9.21

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 54.01 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivisto Aida KortJV 9.33 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 10.40 0.01.07
3 Similä Selina Pohjant 11.36 0.02.03
4 Sikkilä Peppi LapVi 12.37 0.03.04
5 Häggkvist Johanna NOK 13.29 0.03.56
6 Ström Ellinor Solf 13.31 0.03.58
7 Lindfors Karolina Falken 13.32 0.03.59
8 Perttu Laura LaihLu 14.23 0.04.50
9 Lammi Kira KauWi 14.28 0.04.55
10 Saari Venla PoRa 14.42 0.05.09
11 Kumara Maija LaihLu 15.00 0.05.27
12 Torrkulla Venla Femman 16.01 0.06.28
13 Antfolk Minea NOK 16.26 0.06.53
14 Kontio Krista LapVi 17.18 0.07.45
15 Bergström Tilde Kristina 17.50 0.08.17
16 Kiljunen Eevi RaVa 18.33 0.09.00
17 Kankaanpää Martta EsSu 19.59 0.10.26
18 Krook Emma Malax 22.06 0.12.33
19 Svahn Ylva Solf 22.35 0.13.02
20 Perttu Tuulia LaihLu 22.53 0.13.20
21 Päkkilä Venla HaHe 24.38 0.15.05
22 Viklund Elin Malax 25.34 0.16.01
23 Karppi Helene LaihLu 25.58 0.16.25
24 Lervik Ines Solf 26.49 0.17.16
Hartvik Ines Malax EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Essi PR 15.40 0.00.00
2 Hahn Olivia Solf 16.44 0.01.04
3 Häggkvist Frida NOK 17.43 0.02.03
4 Myrskog Rosa Kronan 20.23 0.04.43
5 Taulavuori Anni AlatPi 21.24 0.05.44
6 Oikarainen Siiri LaihLu 22.32 0.06.52
7 Björklund Sandra Falken 23.03 0.07.23
8 Karppi Iiris LaihLu 23.28 0.07.48
9 Utfolk Frida Kristina 24.06 0.08.26
10 Melender Emilia RaJu 25.53 0.10.13
11 Stenvall Frida Solf 27.01 0.11.21
12 Torrkulla Henna Femman 27.55 0.12.15
13 Leppämäki Elsa ViiSu 28.08 0.12.28
14 Hietala Emmi LapVi 28.52 0.13.12
15 Björklund Cecilia Falken 29.53 0.14.13
16 Tuohimaa Ines Solf 30.30 0.14.50
17 Jansson Mia Falken 31.04 0.15.24
18 Hämäläinen Justiina ViiSu 33.35 0.17.55
19 Peltola Eeva LapVi 34.12 0.18.32
20 Nevala Ronja TeuRi 40.21 0.24.41
21 Ojala Irina RasKu 55.04 0.39.24

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Helmi JRV 13.34 0.00.00
2 Backlund Alva Femman 14.11 0.00.37
3 Snickars Sara Solf 15.12 0.01.38
4 Luoma Nella LaihLu 16.13 0.02.39
5 Viklund Lina Malax 17.15 0.03.41
6 Strandberg Lise Malax 18.40 0.05.06
7 Elomaa Emma VaaSu 18.50 0.05.16
8 Strandberg Ellen Malax 22.43 0.09.09
9 Enlund Julia Femman 27.51 0.14.17
10 Ala-Ikkelä Emma PoRa 28.37 0.15.03
Ljungkvist Linn Malax EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Latvala Matilda SKUusi 32.41 0.00.00
2 Lammi Tara KauWi 32.54 0.00.13
3 Oikarainen Iida LaihLu 34.47 0.02.06
4 Hölsö Henriikka YKV 36.49 0.04.08
5 Blomqvist Lisette Minken 39.10 0.06.29
6 Granlund Linnea Minken 42.44 0.10.03
7 Hästö Louisa Femman 44.04 0.11.23
8 Granlund Anna Minken 46.26 0.13.45
9 Byggningsbacka Hanna VaaSu 54.34 0.21.53
10 Kiljunen Emmi RaVa 54.39 0.21.58
11 Nygård Anna Femman 59.18 0.26.37
12 Filppula Ella VaHa 1.01.21 0.28.40
13 Österbacka Rebecca Femman 1.22.03 0.49.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Hilla JRV 27.33 0.00.00
2 Granlund Linda Minken 43.31 0.15.58
3 Isolähteenmäki Ida IkNV 43.54 0.16.21
4 Björklund Louise Falken 45.22 0.17.49
5 Perttu Pauliina LaihLu 47.45 0.20.12
6 Kaksonen Terhi YKV 1.12.10 0.44.37
Holmback Hilma Femman EIL -
Back Wilma Malax EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandvall Amanda Minken 28.26 0.00.00 57.85 56.64
2 Sjövall Cecilia VaaSu 29.39 0.01.13 55.02 53.86
3 Stenbacka Emma VaaSu 30.48 0.02.22 52.52 51.41
4 Keskinen Nella VaaSu 32.26 0.04.00 49.45 48.41
5 Karjalainen Mikaela PäijRa 32.43 0.04.17 48.60 47.58
6 Snickars Fia Solf 33.30 0.05.04 47.06 46.07
7 Kangas Emma LapVi 34.12 0.05.46 45.69 44.73
8 Sankelo Lotta Pohjant 35.13 0.06.47 43.99 43.06
9 Torrkulla Matilda Femman 35.59 0.07.33 42.67 41.77
10 Ala-Ikkelä Eveliina PoRa 38.00 0.09.34 40.04 39.20
11 Hakala Jonna Femman 38.37 0.10.11 39.05 38.23
12 Holmback Emma Malax 40.10 0.11.44 37.20 36.42
12 Taulavuori Venla AlatPi 40.10 0.11.44 37.20 36.42
14 Wiklund Sandra Femman 42.23 0.13.57 34.61 33.88
15 Höstman Ellinor Solf 45.01 0.16.35 32.28 31.60
16 Hästö Julia Femman 50.53 0.22.27 28.29 27.69
17 Kumara Alina LaihLu 52.14 0.23.48 27.29 26.72
18 Päkkilä Suvi HaHe 52.52 0.24.26 26.71 26.15
19 Antfolk Jennifer NOK 1.14.00 0.45.34 18.90 18.50

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasanen Pihla RaJu 36.54 0.00.00 51.09 51.33
2 Friman Ronja HyRa 37.51 0.00.57 48.74 48.97
3 Smeds Matilda Femman 37.53 0.00.59 47.63 47.85
4 Svahn Isabella KyS 40.30 0.03.36 43.55 43.76
5 Himanka Jenna LapVi 41.10 0.04.16 41.87 42.06
6 Peltola Enni-Maria HlT 42.00 0.05.06 40.07 40.26
7 Snickars Ida Solf 44.29 0.07.35 36.93 37.10
8 Rinta-Koski Aino VaaSu 58.35 0.21.41 27.35 27.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Jenna LapVi 38.33 0.00.00
2 Reinikka Frida VaaSu 1.12.36 0.34.03

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 38.55 0.00.00 87.11 86.53
2 Tuomisto Anu VaaSu 41.55 0.03.00 80.35 79.82
3 Fagerudd Salla PR 42.35 0.03.40 78.57 78.05
4 Höstman Victoria Femman 44.11 0.05.16 75.22 74.73
5 Hara Marika Koovee 44.12 0.05.17 74.70 74.20
6 Tuomisto Satu VaaSu 44.26 0.05.31 73.81 73.32
7 Palomäki Sanna RasKu 50.04 0.11.09 65.06 64.63
8 Pensas Johanna LappRi 50.44 0.11.49 63.77 63.35
9 Glasberg Annelie NOK 51.20 0.12.25 62.59 62.18
10 Manderbacka Hanne VaaSu 52.11 0.13.16 61.15 60.75
11 Ylipelkola Essi KortJV 54.11 0.15.16 58.49 58.10
12 Penttilä Marja KoS 54.22 0.15.27 57.88 57.50
13 Tunis Pernilla Femman 54.38 0.15.43 57.19 56.82
14 Smeds Heidi NOK 55.40 0.16.45 55.74 55.37
15 Paxal Lena NOK 56.19 0.17.24 54.70 54.34
16 Mellberg Sonja VaaSu 56.43 0.17.48 53.92 53.57
17 Grahn Elina OK77 57.03 0.18.08 53.22 52.87
18 Tuominen Lotta RaJu 58.33 0.19.38 51.48 51.14
19 Istolahti Jaana YKV 58.41 0.19.46 50.99 50.65
20 Lindfors Lina Falken 59.24 0.20.29 50.00 49.67
21 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.00.31 0.21.36 48.71 48.39
22 Rajamäki Netta KangSK 1.01.12 0.22.17 47.81 47.49
23 Heittola Sanna KauKa 1.13.24 0.34.29 39.56 39.30
24 Friman Sonja Solf 1.39.33 1.00.38 28.95 28.75
Norrgrann Saara PR EIL -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 39.44 0.00.00 43.86 43.86
2 Kantanen Milla ViiSu 47.24 0.07.40 35.39 35.39
3 Utfolk Ann-Louise Kristina 1.06.18 0.26.34 24.31 24.31
4 Wikman Elisabeth Solf 1.12.13 0.32.29 21.42 21.42
Udell Tina Solf KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Mia NOK 59.07 0.00.00 27.00 27.00
2 Rotola-Pukkila Minna KauKa 59.08 0.00.01 25.65 25.65
3 Salomaa Anne IPR 1.04.38 0.05.31 22.23 22.23
4 Svahn Linda Solf 1.16.32 0.17.25 17.73 17.73
Sandvik Annika Falken EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Latvala Terhi TVV 36.43 0.00.00 43.21 42.88
2 Friman Kaisa HyRa 39.30 0.02.47 39.41 39.11
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 40.11 0.03.28 38.00 37.71
4 Liikola Marika PäijRa 40.16 0.03.33 37.18 36.90
5 Rajamäki Riikka HS 47.25 0.10.42 30.95 30.72
6 Lervik Therese Solf 48.36 0.11.53 29.58 29.36
7 Torrkulla Päivi Femman 49.54 0.13.11 28.22 28.00
8 Stenbacka Malin VaaSu 51.53 0.15.10 26.56 26.36
9 Backman Åsa Femman 1.34.14 0.57.31 14.31 14.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 34.42 0.00.00 55.56 55.26
2 Strandberg Annika Femman 37.13 0.02.31 51.09 50.82
3 Hölsö Jaana PR 38.34 0.03.52 48.62 48.36
4 Blomqvist Eija Femman 40.52 0.06.10 45.24 45.00
5 Erkkilä Marja RaJu 43.30 0.08.48 41.90 41.67
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.31 0.08.49 41.28 41.06
7 Iso-Koivisto Minna KauWi 44.34 0.09.52 39.72 39.50
8 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 46.39 0.11.57 37.38 37.18
9 Isolähteenmäki Tiina IkNV 47.14 0.12.32 36.36 36.17
10 Snickars Virpi Solf 58.04 0.23.22 29.12 28.97
11 Kahelin Anne S-JKL 1.01.40 0.26.58 27.00 26.85
12 Granlund Elisabeth Minken 1.15.07 0.40.25 21.81 21.70

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 33.27 0.00.00 48.41 47.56
2 Katajamäki Tuija KauWi 36.43 0.03.16 43.00 42.24
3 Molin Marja KangSK 42.11 0.08.44 36.47 35.83
4 Mylläri Britt-Marie NOK 45.13 0.11.46 33.13 32.54
5 Reiman Anu AngA 47.03 0.13.36 30.98 30.43
6 Friman Rose-Maj Solf 1.34.30 1.01.03 14.99 14.73
Annila Heli Koovee KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 33.27 0.00.00 35.62 34.97
2 Soinila Helena TeuRi 36.21 0.02.54 31.55 30.97
3 Rajamäki Terhi KangSK 38.45 0.05.18 28.44 27.92
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 43.40 0.10.13 24.22 23.78
5 Summanen Marianne RR 1.04.48 0.31.21 15.63 15.34

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 38.42 0.00.00 43.74 43.07
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 41.16 0.02.34 39.79 39.18
3 Valonen Eila KaRa 42.50 0.04.08 37.15 36.58
4 Fred Bodil Femman 44.12 0.05.30 34.85 34.32
5 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.21.09 0.42.27 18.36 18.08
6 Harald Mirja Falken 2.04.26 1.25.44 11.56 11.39

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Eila YKV 42.12 0.00.00 49.18 49.19
2 Sandgren Ann-Mari NOK 42.24 0.00.12 48.13 48.14
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 44.57 0.02.45 44.63 44.64
4 Hellsten Leena Rasti88 46.02 0.03.50 42.83 42.84
5 Pått Saga Minken 47.13 0.05.01 41.02 41.03
6 Louko Raija YKV 47.42 0.05.30 39.88 39.89
7 Lähdekorpi Kaija Femman 48.02 0.05.50 38.89 38.89
8 Erkinheimo Ritva KortJV 49.00 0.06.48 37.41 37.42
9 Kajava Ritva HlS 49.32 0.07.20 36.31 36.32
10 Peltola Hilkka SuJu 53.47 0.11.35 32.80 32.80

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Carlson-Wikström Ann-May Solf 1.12.33 0.00.00