FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kankaanpää-rastit, 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 59.45 0.00.00 79.59 78.84
2 Efimov Roman Hiisi 1.00.58 0.01.13 77.31 76.58
3 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.02.42 0.02.57 74.51 73.80
4 Sychev Maxim Hiisi 1.03.16 0.03.31 73.18 72.48
5 Saarinen Timo VaHa 1.04.45 0.05.00 70.85 70.18
6 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.07.07 0.07.22 67.73 67.09
7 Sipilä Mikko KangSK 1.07.19 0.07.34 66.90 66.27
8 Kaskinen Kare UlvUra 1.07.59 0.08.14 65.63 65.01
9 Ketonen Miikka KoS 1.09.05 0.09.20 63.98 63.37
10 Taivainen Juho-Matti PelPo 1.10.53 0.11.08 61.76 61.18
11 Räty Harri HiKi 1.11.46 0.12.01 60.42 59.85
12 Annila Petri Koovee 1.17.40 0.17.55 55.29 54.76
13 Bruguière André RaN 1.20.34 0.20.49 52.78 52.28
14 Anttolainen Aleksi LS-37 1.21.19 0.21.34 51.77 51.28
15 Annila Henri Koovee 1.34.42 0.34.57 44.01 43.60
16 Jokela Ville SuSe 1.44.01 0.44.16 39.67 39.29
17 Salo Riku SiikSi 1.51.06 0.51.21 36.76 36.41
Välikorpi Jari RasKu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Asko RaN 56.02 0.00.00 34.94 31.62
2 Vigren Petteri RaN 1.02.05 0.06.03 29.17 26.40
3 Jokela Herkko IkNV 1.08.21 0.12.19 24.34 22.03

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Pekka SuSe 38.07 0.00.00 30.83 30.83
2 Eklund Ari RasKa 40.14 0.02.07 27.02 27.02
3 Nurminen Hannu Hiisi 50.56 0.12.49 19.61 19.61

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukkunen Petri MSParma 59.20 0.00.00 54.45 53.98
2 Matula Antti RaN 1.11.31 0.12.11 42.92 42.54
3 Savolainen Jukka EE 1.15.17 0.15.57 38.62 38.29
4 Länsiluoto Aapo RaJu 1.20.17 0.20.57 34.21 33.91

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 56.36 0.00.00 58.75 56.81
2 Rintala Veli-Matti MSParma 1.02.40 0.06.04 51.07 49.39
3 Illaru Tõnu PePo 1.04.33 0.07.57 47.65 46.08
4 Korhonen Pietari TarpSu 1.20.13 0.23.37 36.79 35.57
5 Koivula Risto UlvUra 1.36.16 0.39.40 29.36 28.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 1.00.19 0.00.00 54.39 53.48
2 Koski Timo Koovee 1.05.04 0.04.45 49.58 48.75
3 Ruokola Ilkka RaJu 1.13.12 0.12.53 43.32 42.60
4 Oksanen Jukka RasKa 1.14.41 0.14.22 41.73 41.03
5 Hakamäki Matti S-JKL 1.15.07 0.14.48 40.76 40.08
6 Päivike Johan RaPi 1.17.31 0.17.12 38.79 38.15
7 Hämynen Petri ÄäSa 1.22.20 0.22.01 35.86 35.26
8 Mäkelä Markku ViRuS 1.25.22 0.25.03 33.95 33.38
9 Haunia Heikki HSU 1.30.22 0.30.03 31.46 30.94
10 Vehkalahti Harri IkNV 1.38.03 0.37.44 28.44 27.97

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Veli-Pekka AngA 55.07 0.00.00 54.21 54.71
2 Koivisto Ari-Pekka HS 1.01.03 0.05.56 48.13 48.57
3 Harju Juha-Pekka TP 1.01.57 0.06.50 46.62 47.05
4 Saaranen Timo KyRa 1.03.34 0.08.27 44.65 45.06
5 Mäki Pekka KangSK 1.03.42 0.08.35 43.78 44.18
6 Muhonen Arto KR 1.05.47 0.10.40 41.64 42.02
7 Vehkala Seppo SiikSi 1.08.31 0.13.24 39.25 39.61
8 Liukkonen Jari IHR 1.17.59 0.22.52 33.85 34.16
9 Oksanen Immo RasKa 1.28.26 0.33.19 29.28 29.55
Holmijoki Tapani RaPi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jetsonen Juhani KuoSu 48.49 0.00.00 58.86 58.80
2 Helle Markku SaPu 55.28 0.06.39 50.51 50.45
3 Asikainen Timo Hiisi 55.50 0.07.01 48.89 48.84
4 Parnetti Roy KeU 59.26 0.10.37 44.72 44.67
5 Nuuttila Kari KauKa 1.09.27 0.20.38 37.23 37.20
6 Koskinen Tuomo SuSe 1.12.02 0.23.13 34.90 34.87
7 Ylikoski Kari TP 1.35.30 0.46.41 25.57 25.55

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 56.43 0.00.00 47.94 47.85
2 Laakso Antero PunKu 57.03 0.00.20 47.14 47.06
3 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.00.38 0.03.55 43.88 43.80
4 Etu-Huitti Arto MSParma 1.00.55 0.04.12 43.20 43.12
5 Lehtovirta Timo RasKa 1.02.14 0.05.31 41.81 41.74
6 Rustari Mauri ViRuS 1.03.02 0.06.19 40.82 40.75
7 Rantamäki Veikko KauKa 1.04.48 0.08.05 39.26 39.19
8 Pulkkinen Erkki RaLu 1.05.41 0.08.58 38.29 38.22
9 Hirvelä Reijo PunKu 1.06.20 0.09.37 37.47 37.41
10 Rinne Matti TeuRi 1.08.50 0.12.07 35.69 35.62
11 Rasmus Reijo TarpSu 1.09.11 0.12.28 35.09 35.02
12 Kartaslammi Ari KyRa 1.09.32 0.12.49 34.49 34.43
13 Laine Esa TP 1.12.54 0.16.11 32.50 32.44
14 Koskialho Jouko RaLu 1.31.22 0.34.39 25.61 25.57
Mäkiniemi Esko PunKu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Timo VaajTe 52.08 0.00.00 41.29 41.05
2 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.03.09 0.11.01 33.58 33.38
3 Tamminen Pentti PertPe 1.03.44 0.11.36 32.76 32.57
4 Kärkkäinen Antero RaLu 1.03.55 0.11.47 32.16 31.97
5 Hakanen Kai ValSu 1.03.59 0.11.51 31.62 31.44
6 Lakkinen Keijo SuSe 1.06.34 0.14.26 29.91 29.74
7 Ansamaa Reino RaN 1.08.06 0.15.58 28.76 28.59
8 Laine Jaakko HS 1.13.41 0.21.33 26.15 25.99
9 Euren Pertti RasKa 1.17.38 0.25.30 24.40 24.26
10 Mäkipää Veikko SuSe 1.23.36 0.31.28 22.27 22.14
11 Pajukoski Teuvo RaJu 1.25.21 0.33.13 21.44 21.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Kalevi TuS 45.10 0.00.00 41.62 41.48
2 Ketamo Juhani SuSe 45.33 0.00.23 40.50 40.36
3 Tiitola Tero RasKa 50.45 0.05.35 35.65 35.53
4 Rajamäki Matti KyRa 56.30 0.11.20 31.40 31.30
5 Rintala Pentti Hiisi 59.38 0.14.28 29.16 29.06
6 Mattila Kalervo RasKa 1.04.35 0.19.25 26.38 26.29
7 Jylhä Keijo JRV 1.05.29 0.20.19 25.48 25.39
8 Eskola Jorma MaMa 1.07.00 0.21.50 24.38 24.29
Elonen Matti RaLu KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 42.37 0.00.00 40.38 40.52
2 Vapanen Jukka RasKa 44.57 0.02.20 37.65 37.77
3 Nurmi Pekka RaLu 45.07 0.02.30 36.88 37.00
4 Kuusisto Seppo RaLu 47.02 0.04.25 34.76 34.88
5 Valtonen Teuvo Hiisi 54.52 0.12.15 29.28 29.37
6 Rosenqvist Onni SuosmSa 56.50 0.14.13 27.76 27.85
7 Aronen Osmo RasKa 1.07.28 0.24.51 22.96 23.03
Nurmo Heikki PunKu KES -
Erkkilä Raimo SuosmSa KES -
Collin Matti ValSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 27.06 0.00.00 32.70 32.61
2 Koskinen Jukka Hiisi 29.24 0.02.18 29.38 29.30
3 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 37.25 0.10.19 22.50 22.43
4 Siivonen Jukka RasKa 38.19 0.11.13 21.39 21.33
5 Mikola Oiva Hiisi 41.11 0.14.05 19.36 19.31
Rintala Ahto RaN HYL -
Kataja Reino SuJu KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 36.27 0.00.00

Sarja H16A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mansikka-aho Pietari UlvUra 47.17 0.00.00 36.17 33.45
2 Lehtimäki Janne Hiisi 1.09.53 0.22.36 22.64 20.94
3 Päivike Jaakko RaPi 1.40.02 0.52.45 14.53 13.44

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Brysch Erik MSParma 46.24 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Anton IkNV 18.17 0.00.00
2 Knuutila Tomi KanSu 31.27 0.13.10

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gustafsson Eero UlvUra 30.54 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Aaro RasKa 15.13 0.00.00
2 Korhonen Joonas TarpSu 16.24 0.01.11
3 Harju Tuomas EE 18.41 0.03.28

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 55.21 0.00.00 62.06 60.69
2 Haapakoski Tiina RasKa 1.06.29 0.11.08 50.56 49.45
3 Lehkonen Emmi Koovee 1.07.41 0.12.20 48.58 47.51
4 Laine Jenni TP 1.08.13 0.12.52 47.12 46.08
5 Harju Suvi TP 1.12.41 0.17.20 43.21 42.26
6 Siren Henna TP 1.17.57 0.22.36 39.35 38.48
7 Peltomäki Hanna SiikSi 1.19.21 0.24.00 37.72 36.89
8 Suonurmi Taru KyRa 1.40.21 0.45.00 29.10 28.45

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Etu-Huitti Tanja MaMa 27.36 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivike Satu RaPi 59.37 0.00.00
2 Ala-Nissilä Tiina MSParma 1.06.57 0.07.20

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanranta Marja RastiE4 1.02.04 0.00.00 41.99 41.56
2 Koivuniemi Leena RaN 1.03.22 0.01.18 39.58 39.18
3 Linko Rita EsSu 1.05.10 0.03.06 36.99 36.61
4 Kallio Kaisa SiikSi 1.07.20 0.05.16 34.35 34.00
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 35.45 0.00.00 43.86 43.48
2 Rantamäki Anita KauKa 1.03.31 0.27.46 22.83 22.64
3 Kujansuu Päivi RasKa 1.33.31 0.57.46 14.25 14.13

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Illaru Sinikka PePo 37.37 0.00.00 41.21 41.07
2 Nurminen Aila Hiisi 55.25 0.17.48 26.92 26.83
3 Siuko Anja SuSe 58.31 0.20.54 24.50 24.42
4 Koskialho Elisabeth RaLu 1.06.09 0.28.32 20.80 20.72
5 Ahonkivi Irma RasKa 1.15.59 0.38.22 17.34 17.28

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 36.14 0.00.00 48.81 48.82
2 Lahtinen Marjatta Koovee 39.37 0.03.23 41.29 41.30
3 Laitinen Hellevi EsAk 40.39 0.04.25 36.98 36.99

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 25.49 0.00.00 40.27 40.19
2 Piiparinen Seija RasKa 32.52 0.07.03 29.26 29.20
3 Mattila Riitta RasKa 39.05 0.13.16 22.61 22.57

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 37.53 0.00.00 22.02 21.46
2 Kirkkala Aino SuosmSa 48.08 0.10.15 16.03 15.63
3 Erkkilä Aino SuosmSa 52.27 0.14.34 13.52 13.18

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Essi MSParma 46.16 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 57.10 0.00.00
2 Siren Saara TP 1.08.43 0.11.33

Sarja D16A
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehkala Eveliina SiikSi 38.10 0.00.00

Sarja D16AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aliisa KanSu 38.59 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järventausta Ennimaria KyRa 24.10 0.00.00
2 Ruokola Anna RaJu 25.23 0.01.13
3 Tarkkanen Annika UlvUra 26.29 0.02.19
4 Isokallio Helmi L-LL 28.09 0.03.59
5 Nuuttila Anni KauKa 30.45 0.06.35
6 Mäkinen Tuuli LLuja 31.26 0.07.16
7 Turunen Eveliina KauKa 31.39 0.07.29

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haunia Heta HSU 21.34 0.00.00
2 Koivula Lotta UlvUra 23.48 0.02.14
3 Koskensalo Susanna IkNV 24.57 0.03.23
4 Vehkala Katariina SiikSi 25.49 0.04.15
5 Uusihonko Salla HSU 26.56 0.05.22

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuhkanen Suvi UlvUra 21.34 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 17.06 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sjöblom Lotta UlvUra 16.00 0.00.00
2 Vehkala Anniina SiikSi 20.05 0.04.05
3 Raukola Venla KanSu 20.54 0.04.54
4 Mahlamäki Ella-Mari KanSu 22.09 0.06.09
5 Hiltunen Venla SiikSi 22.12 0.06.12