FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2015
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 57.02 0.00.00 89.27 89.33
2 Pajunen Jere KR 57.10 0.00.08 88.43 88.48
3 Lakanen Jonne VaajTe 58.43 0.01.41 85.47 85.53
4 Mertanen Simo Koovee 58.58 0.01.56 84.49 84.55
5 Hyyryläinen Juha AnttU 59.17 0.02.15 83.43 83.48
6 Tani Jukka KS 1.02.29 0.05.27 78.57 78.62
7 Sulkula Ilari S-JKL 1.04.26 0.07.24 75.63 75.68
8 Noponen Petri AnttU 1.06.25 0.09.23 72.83 72.87
9 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.06.40 0.09.38 72.01 72.05
10 Fjällström Tuomas KangSK 1.07.23 0.10.21 70.70 70.75
11 Jokiranta Mika KS 1.11.08 0.14.06 66.46 66.51
12 Similä Lauri SKVuoksi 1.12.51 0.15.49 64.40 64.44
13 Hirvi Joonas RaKaS 1.13.18 0.16.16 63.51 63.55
14 Liitiäinen Pasi Trian 1.13.30 0.16.28 62.84 62.88
15 Kansonen Jari JoKu 1.15.25 0.18.23 60.76 60.80
16 Sulkula Paulus S-JKL 1.16.03 0.19.01 59.78 59.81
17 Kohvakka Ilkka KS 1.18.41 0.21.39 57.31 57.35
18 Heikkilä Niklas KS 1.24.51 0.27.49 52.72 52.75
19 Hakkarainen Markus RaKaS 1.28.28 0.31.26 50.15 50.18
20 Lilja Arto AnttU 1.39.46 0.42.44 44.11 44.14
Penttinen Topi Trian KES -
Karvonen Matti KR KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 1.13.21 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno KanSu 51.28 0.00.00
2 Ojala Sauli VeVe 54.14 0.02.46

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ismo OJy 1.17.17 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 46.49 0.00.00 51.41 51.19
2 Tonder Mika SKVuoksi 48.09 0.01.20 48.73 48.53
3 Kaplas Jarkko JoKu 48.45 0.01.56 46.90 46.71
4 Kiuru Jani RaKaS 53.00 0.06.11 42.00 41.83
5 Neuvonen Janne LuuRa 1.02.45 0.15.56 34.52 34.38
6 Pärnänen Timo JoKu 1.06.11 0.19.22 31.82 31.69
7 Miikki Jussi SkVuoksi 1.16.33 0.29.44 26.72 26.61

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 49.26 0.00.00 60.03 58.96
2 Hyvönen Sakari KuoSu 50.24 0.00.58 58.24 57.21
3 Kurhinen Tomi RaVa 50.57 0.01.31 56.99 55.98
4 Takaoja Vesa ORa 56.03 0.06.37 51.24 50.33
5 Jormanainen Jari KR 56.25 0.06.59 50.34 49.45
6 Korhonen Mika SKVuoksi 56.58 0.07.32 49.30 48.42
7 Poikonen Pasi JoKu 59.19 0.09.53 46.81 45.98
8 Ojalainen Jorma SKVuoksi 59.24 0.09.58 46.21 45.39
9 Rautio Mika AnttU 1.00.03 0.10.37 45.18 44.38
10 Niemi Tauno MP 1.00.37 0.11.11 44.23 43.45
11 Saalasti Pekka MulPa 1.01.35 0.12.09 43.02 42.26
12 Torvinen Pekka SiiRa 1.01.49 0.12.23 42.34 41.59
13 Toivanen Samuli HiKi 1.03.56 0.14.30 40.45 39.73
14 Ritvanen Paavo Pihkan 1.11.26 0.22.00 35.75 35.12
Sippu Visa InkTe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valjakka Tapio Navi 49.06 0.00.00 49.93 50.16
2 Reiman Jarmo AngA 51.08 0.02.02 46.92 47.14
3 Neuvonen Timo MulPa 57.04 0.07.58 41.12 41.31
4 Nietosjärvi Tommi Pihkan 58.55 0.09.49 38.94 39.12
5 Ojalainen Kari SKVuoksi 1.00.31 0.11.25 37.04 37.21
6 Tonteri Heikki Navi 1.03.03 0.13.57 34.72 34.88
7 Heikkinen Olli EsSu 1.20.02 0.30.56 26.70 26.82
Suhonen Timo KuoSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Pekka VeVe 46.01 0.00.00 52.83 52.84
2 Markki Tapio EsSu 49.14 0.03.13 48.70 48.72
3 Martikainen Ari KeuKi 52.53 0.06.52 44.72 44.73
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 52.58 0.06.57 44.02 44.03
5 Hurri Seppo Navi 54.58 0.08.57 41.81 41.83
6 Valkonen Pekka Kalske 56.48 0.10.47 39.88 39.89
7 Pajunen Jukka Navi 1.00.54 0.14.53 36.65 36.66
8 Ruotsalainen Jouni SKVuoksi 1.01.50 0.15.49 35.56 35.57
9 Tamminen Erkki SuJu 1.03.25 0.17.24 34.15 34.16
10 Nurmela Petri RaKaS 1.03.30 0.17.29 33.58 33.60
11 Karlsson Henrik KuUS 1.05.23 0.19.22 32.11 32.12
12 Mäntynen Ari KyS 1.06.23 0.20.22 31.13 31.14

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 48.54 0.00.00 48.78 47.45
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 56.02 0.07.08 41.29 40.17
3 Hirvikallio Lassi LuuRa 57.04 0.08.10 39.29 38.22
4 Rustari Mauri ViRuS 1.04.55 0.16.01 33.44 32.53
5 Köngäs Martti PuolRy 1.13.02 0.24.08 28.74 27.96
6 Niskanen Sakari Navi 1.30.29 0.41.35 22.41 21.80

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 35.06 0.00.00 52.85 52.83
2 Tani Ossi KS 36.23 0.01.17 50.29 50.27
3 Pellinen Veikko JoKu 36.25 0.01.19 49.55 49.53
4 Karvonen Jorma SOC 42.10 0.07.04 42.19 42.18
5 Forsblom Lars KS 43.18 0.08.12 40.50 40.49
6 Peräkasari Kari LuuRa 44.13 0.09.07 39.09 39.08
7 Herttuainen Vesa RaKaS 45.29 0.10.23 37.45 37.43
8 Mäkilä Ilmari EsSu 47.58 0.12.52 34.98 34.97
9 Espo Matti KS 50.47 0.15.41 32.54 32.53
10 Välimäki Pertti LS-37 55.24 0.20.18 29.37 29.36
11 Penttinen Heikki LS-37 1.09.34 0.34.28 23.03 23.02
12 Pöntinen Jorma Navi 1.18.47 0.43.41 20.01 20.01

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Pentti Lynx 38.01 0.00.00 37.09 36.82
2 Rönkkö Paavo EsSu 38.46 0.00.45 35.83 35.57
3 Etholen Börje HS 44.06 0.06.05 31.01 30.79
4 Piispa Esko Navi 45.57 0.07.56 29.30 29.09
5 Anjala Risto LS-37 46.49 0.08.48 28.31 28.10
6 Salminen Kari MikVa 47.44 0.09.43 27.32 27.12
7 Pohjola Eino Mesik 47.56 0.09.55 26.77 26.57
8 Latvasto Erkki HS 49.17 0.11.16 25.61 25.42
9 Pöyhiä Jorma RaKaS 51.10 0.13.09 24.25 24.07
10 Kykkänen Herkko KaaRa 51.17 0.13.16 23.78 23.61
11 Sorola Matti MulPa 58.44 0.20.43 20.41 20.26

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 27.27 0.00.00 33.08 33.15
2 Salo Eero InkTe 28.20 0.00.53 29.64 29.70
3 Luukkonen Matti JoKu 39.40 0.12.13 19.46 19.50

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 30.43 0.00.00 23.38 23.60
2 Suutari Veikko JoKu 35.04 0.04.21 19.45 19.64
3 Pulli Erkki KoHo 46.54 0.16.11 13.78 13.91
4 Markku Kalevi RaKaS 49.10 0.18.27 12.41 12.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Anton S-JKL 51.00 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti KyS 54.13 0.00.00
2 Ovaska Janne LuuRa 59.09 0.04.56

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 27.56 0.00.00 46.41 43.45
2 Mattila Pyry KS 31.38 0.03.42 39.44 36.93
3 Toivanen Eemeli HiKi 38.02 0.10.06 31.53 29.52
4 Väisänen Leevi HS 40.58 0.13.02 28.08 26.29
5 Peltonen Linus LappRi 43.14 0.15.18 25.49 23.86

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 22.57 0.00.00
2 Miikki Veeti SkVuoksi 23.25 0.00.28
3 Hirvikallio Aatu LuuRa 25.29 0.02.32
4 Husu Eeka SkVuoksi 32.19 0.09.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 16.20 0.00.00
2 Toivanen Rasmus HiKi 18.57 0.02.37
3 Reiman Antti AngA 19.10 0.02.50
4 Väisänen Lenni HS 19.13 0.02.53
5 Mäkelä Elias Lynx 35.28 0.19.08
6 Ripatti Max JoKu 50.24 0.34.04
Metsälä Jesse RaKaS KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti LappRi 16.57 0.00.00
2 Soini Otto KyS 20.42 0.03.45
3 Kurhinen Samuel RaVa 21.15 0.04.18
4 Tamminen Kasperi LuuRa 27.41 0.10.44
5 Heikkinen Aleksi EsSu 31.36 0.14.39

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koho Miika RR 15.17 0.00.00
2 Kuusio Samu RaKaS 17.27 0.02.10
3 Pussi Elmeri SKVuoksi 19.41 0.04.24
4 Norrbacka Roni-Eemil ORa 20.54 0.05.37
5 Myllärinen Joni JoKu 26.15 0.10.58

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkelä Topias Lynx 12.29 0.00.00
2 Mattila Lauri KS 12.45 0.00.16
3 Mäenpää Miika HyRa 14.57 0.02.28
4 Hyvönen Otso KuoSu 15.29 0.03.00
5 Juntunen Henrik KR 15.59 0.03.30
6 Saarilaakso Sulo LappRi 17.19 0.04.50
7 Mäkelä Onni Lynx 17.54 0.05.25
8 Suomalainen Vilho LappRi 19.19 0.06.50
9 Viitakoski Matias LappRi 19.41 0.07.12
10 Pussi Kaarlo SKVuoksi 20.18 0.07.49
11 Pellinen Pietari JoKu 27.46 0.15.17
12 Packalen Kasper Lynx 27.57 0.15.28
13 Tonteri Juho Navi 34.22 0.21.53

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 45.48 0.00.00 79.63 80.01
2 Anttila Liisa Koovee 46.13 0.00.25 78.17 78.55
3 Pötry Mervi KR 48.26 0.02.38 73.89 74.24
4 Kiuru Veera RaKaS 49.43 0.03.55 71.29 71.64
5 Nurmela Maiju RaKaS 50.19 0.04.31 69.76 70.10
6 Eerola Lotta TP 50.27 0.04.39 68.90 69.23
7 Väyrynen Aino KyS 50.56 0.05.08 67.58 67.90
8 Noponen Heli AnttU 52.09 0.06.21 65.34 65.66
9 Kauppinen Silja KR 53.09 0.07.21 63.47 63.78
10 Pekkala Sini EsSu 53.45 0.07.57 62.13 62.43
11 Valkonen Oona Kalske 54.05 0.08.17 61.11 61.41
12 Lilja Salla AnttU 54.34 0.08.46 59.94 60.23
13 Juvonen Matleena RaKaS 54.44 0.08.56 59.14 59.42
14 Minkkinen Sirkku RR 56.49 0.11.01 56.37 56.64
15 Artemzeva Polina 58.21 0.12.33 54.30 54.56
16 Tani Leena KS 1.06.44 0.20.56 46.97 47.19
17 Niinisalo Jenna VeVe 1.07.14 0.21.26 46.11 46.33

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Sini Navi 33.12 0.00.00
2 Väisänen Inka KuoSu 45.00 0.11.48

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 30.58 0.00.00
2 Jormanainen Sari KR 43.08 0.12.10
3 Mäkelä Mira Lynx 44.28 0.13.30
4 Friari Päivi SkVuoksi 1.23.28 0.52.30

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huusari Heidi InkTe 40.06 0.00.00 39.10 37.63
2 Pulli Tessa RaVa 41.13 0.01.07 35.19 33.86
3 Tonder Mari SKVuoksi 49.24 0.09.18 26.98 25.96

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Oili KS 45.15 0.00.00 36.80 35.48
2 Valkonen Virpi Kalske 48.40 0.03.25 31.65 30.51
3 Villikka Sanna KyS 57.15 0.12.00 24.72 23.84

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Leena Navi 40.11 0.00.00 50.47 49.71
2 Reiman Anu AngA 57.42 0.17.31 33.39 32.89
3 Kauppinen Liisa SuomRa 59.47 0.19.36 30.53 30.07
Suhonen Sirpa KuoSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Kirsi VeVe 45.44 0.00.00 35.85 35.94
2 Pajunen Tarja Navi 46.37 0.00.53 33.85 33.94
3 Kattelus Airi KS 48.32 0.02.48 31.25 31.33
4 Käkelä Anne RaVa 53.12 0.07.28 27.35 27.42
5 Talja Katri OK77 54.16 0.08.32 25.68 25.75

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soanjärvi Tuija Lynx 40.48 0.00.00 47.37 47.04
2 Kattelus Helena KS 40.56 0.00.08 45.80 45.48
3 Juvonen Marja RaKaS 41.22 0.00.34 43.92 43.61
4 Tikka Eija RaKaS 41.48 0.01.00 42.08 41.78
5 Pöntinen Tuula Navi 49.00 0.08.12 34.71 34.47
6 Taitto Annikka SKVuoksi 53.39 0.12.51 30.62 30.41

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Etholen Rose-Marie HS 31.20 0.00.00 42.10 41.98
2 Talka Riitta RaKaS 37.22 0.06.02 32.66 32.56
3 Latvasto Pirkko HS 39.54 0.08.34 28.10 28.02

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 1.31.06 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Julia RaKaS 44.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Sara LappRi 47.47 0.00.00
2 Pukki Emma LuuRa 54.19 0.06.32

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 27.27 0.00.00 45.45 43.69
2 Ojala Jutta VeVe 33.31 0.06.04 35.83 34.44
3 Harjula Tanja KS 35.31 0.08.04 32.49 31.24
4 Kantanen Raisa RaKaS 39.05 0.11.38 28.33 27.23
5 Korhonen Essi SKVuoksi 1.00.41 0.33.14 17.48 16.80

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Espo Elina KS 20.51 0.00.00
2 Laitinen Emilia VeVe 22.19 0.01.28
3 Ruokonen Milla LappRi 26.50 0.05.59

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurhinen Anna RaVa 22.28 0.00.00
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 29.04 0.06.36
3 Heikkinen Elli EsSu 42.12 0.19.44

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Marikki KR 19.10 0.00.00
2 Soini Mette KyS 19.46 0.00.36
3 Markki Emmi EsSu 23.33 0.04.23
4 Neuvonen Venla LuuRa 23.50 0.04.40

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavonen Sanni MiehVi 17.45 0.00.00
2 Metsälä Piitu RaKaS 18.52 0.01.07
3 Väisänen Doris HS 19.46 0.02.01
4 Tonder Oona SKVuoksi 19.55 0.02.10
5 Ripatti Mona JoKu 23.54 0.06.09
6 Hyvönen Vilma KuoSu 27.56 0.10.11
7 Kaplas Kerttu JoKu 39.26 0.21.41

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikka Annika VeVe 14.55 0.00.00
2 Koho Milja RR 16.44 0.01.49
3 Juntunen Hertta KR 17.44 0.02.49
4 Neuvonen Riina LuuRa 18.22 0.03.27
5 Tamminen Ilona LuuRa 18.30 0.03.35
6 Metsälä Hetti RaKaS 18.49 0.03.54
7 Laitinen Julia VeVe 19.11 0.04.16
8 Viitakoski Inka LappRi 19.29 0.04.34
9 Kuusio Senni RaKaS 21.06 0.06.11
10 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 21.12 0.06.17
11 Kantanen Reea RaKaS 25.44 0.10.49
12 Kaplas Martta JoKu 34.23 0.19.28
13 Pellinen Emma JoKu 42.23 0.27.28
14 Pussi Annamaija SKVuoksi 45.38 0.30.43
15 Kaplas Elsa JoKu 50.22 0.35.27