FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rinkelirastit 2015
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 32.00 0.00.00 86.71 87.23
2 Pajunen Jere KR 32.37 0.00.37 84.43 84.94
3 Mertanen Simo Koovee 33.14 0.01.14 82.24 82.74
4 Tani Jukka KS 34.20 0.02.20 79.00 79.47
5 Noponen Petri AnttU 34.46 0.02.46 77.42 77.88
6 Hyyryläinen Juha AnttU 35.35 0.03.35 75.06 75.51
7 Sulkula Ilari S-JKL 35.46 0.03.46 74.09 74.53
8 Fjällström Tuomas KangSK 36.16 0.04.16 72.49 72.93
9 Pellinen Teppo JoKu 37.00 0.05.00 70.49 70.92
10 Korpinen Olli-Jussi AnttU 37.52 0.05.52 68.33 68.74
11 Matikainen Juho KS 38.55 0.06.55 65.95 66.35
12 Hirvi Joonas RaKaS 40.19 0.08.19 63.15 63.53
13 Karvonen Matti KR 40.45 0.08.45 61.96 62.34
14 Kohvakka Ilkka KS 40.52 0.08.52 61.28 61.65
15 Karhu Panu YlämPy 41.27 0.09.27 59.91 60.27
16 Manninen Marko Navi 43.14 0.11.14 56.96 57.30
17 Husu Heikki SkVuoksi 43.39 0.11.39 55.94 56.28
18 Sulkula Paulus S-JKL 45.02 0.13.02 53.76 54.08
19 Husu Sampsa YlämPy 54.04 0.22.04 44.39 44.66
20 Husu Miika SkVuoksi 57.59 0.25.59 41.04 41.28
21 Lilja Arto AnttU 59.55 0.27.55 39.36 39.60

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koho Taneli RR 44.09 0.00.00
2 Markku Juho RaKaS 45.41 0.01.32

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Rauno KanSu 41.35 0.00.00
2 Ojala Sauli VeVe 41.48 0.00.13

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomela Tuukka KR 58.21 0.00.00
2 Lahtinen Ismo OJy 1.11.16 0.12.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 32.34 0.00.00 52.93 52.54
2 Tonder Mika SKVuoksi 34.41 0.02.07 48.64 48.28
3 Kaplas Jarkko JoKu 34.43 0.02.09 47.53 47.17
4 Kiuru Jani RaKaS 38.28 0.05.54 41.93 41.62
5 Neuvonen Janne LuuRa 44.02 0.11.28 35.79 35.53
6 Miikki Jussi SkVuoksi 46.56 0.14.22 32.79 32.55
7 Pärnänen Timo JoKu 48.50 0.16.16 30.76 30.53
8 Pöyry Jukka Navi 49.45 0.17.11 29.45 29.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurhinen Tomi RaVa 32.55 0.00.00 57.06 56.26
2 Hyvönen Sakari KuoSu 34.01 0.01.06 54.39 53.63
3 Tielinen Vesa LuuRa 34.17 0.01.22 53.14 52.40
4 Korhonen Mika SKVuoksi 36.46 0.03.51 48.78 48.10
5 Jormanainen Jari KR 38.11 0.05.16 46.24 45.59
6 Poikonen Pasi JoKu 39.48 0.06.53 43.65 43.04
7 Toivanen Samuli HiKi 40.16 0.07.21 42.45 41.85
8 Takaoja Vesa ORa 40.29 0.07.34 41.52 40.94
9 Eskelinen Jussi RaKaS 41.53 0.08.58 39.46 38.91
10 Torvinen Pekka SiiRa 46.34 0.13.39 34.89 34.40
11 Ritvanen Paavo Pihkan 47.30 0.14.35 33.61 33.14

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Jarmo AngA 35.08 0.00.00 49.93 50.16
2 Ojalainen Kari SKVuoksi 41.55 0.06.47 40.96 41.15
3 Tonteri Heikki Navi 44.07 0.08.59 38.06 38.24
3 Valjakka Tapio Navi 44.07 0.08.59 38.06 38.24
5 Neuvonen Timo MulPa 45.20 0.10.12 35.38 35.54
6 Myllys Jussi ORa 53.03 0.17.55 29.53 29.66
7 Heikkinen Olli EsSu 1.00.48 0.25.40 25.15 25.26
8 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.06.53 0.31.45 22.30 22.40

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 32.09 0.00.00 49.64 49.52
2 Martikainen Ari KeuKi 37.11 0.05.02 42.33 42.23
3 Hurri Seppo Navi 37.50 0.05.41 41.03 40.93
4 Valkonen Pekka Kalske 40.18 0.08.09 37.98 37.89
5 Mäkinen Jouko MU 42.08 0.09.59 35.81 35.72
6 Martiskainen Juho SKVuoksi 42.29 0.10.20 35.00 34.92
7 Nurmela Petri RaKaS 42.47 0.10.38 34.25 34.17
8 Ruotsalainen Jouni SKVuoksi 42.49 0.10.40 33.71 33.63
9 Tamminen Erkki SuJu 43.11 0.11.02 32.92 32.84
10 Heikkinen Juha Pihkan 46.09 0.14.00 30.34 30.26
11 Karlsson Henrik KuUS 48.18 0.16.09 28.53 28.47
12 Pajunen Kari Navi 1.05.05 0.32.56 20.84 20.79

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Lassi LuuRa 37.32 0.00.00 46.22 45.09
2 Päivänranta Pertti JoKu 40.12 0.02.40 42.34 41.31
3 Laine Pertti MulPa 40.37 0.03.05 41.11 40.10
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 43.59 0.06.27 37.22 36.31
5 Rustari Mauri ViRuS 45.20 0.07.48 35.40 34.53
6 Köngäs Martti PuolRy 51.28 0.13.56 30.55 29.80
7 Nykänen Kimmo EKSu 55.38 0.18.06 27.67 27.00
Horppu Markku RaiKu KES -
Niskanen Sakari Navi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 24.16 0.00.00 50.00 49.97
2 Tani Ossi KS 26.34 0.02.18 44.91 44.88
3 Pellinen Veikko JoKu 28.12 0.03.56 41.59 41.56
4 Turpeinen Timo VaajTe 29.54 0.05.38 38.55 38.52
5 Peräkasari Kari LuuRa 32.27 0.08.11 34.90 34.87
6 Mäkilä Ilmari EsSu 34.27 0.10.11 32.28 32.26
7 Herttuainen Vesa RaKaS 35.32 0.11.16 30.73 30.71
8 Välimäki Pertti LS-37 46.51 0.22.35 22.87 22.86
9 Espo Matti KS 51.18 0.27.02 20.50 20.48
10 Pöntinen Jorma Navi 59.32 0.35.16 17.32 17.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kykkänen Herkko KaaRa 26.14 0.00.00 37.09 36.82
2 Rönkkö Paavo EsSu 29.09 0.02.55 32.92 32.68
3 Pohjola Eino Mesik 29.47 0.03.33 31.78 31.55
4 Salminen Kari MikVa 31.13 0.04.59 29.89 29.68
5 Pöyhiä Jorma RaKaS 31.38 0.05.24 29.08 28.87
6 Paukkunen Ossi RaKaS 33.03 0.06.49 27.43 27.23
7 Anjala Risto LS-37 33.15 0.07.01 26.87 26.67
8 Etholen Börje HS 34.24 0.08.10 25.58 25.40
9 Latvasto Erkki HS 35.27 0.09.13 24.45 24.27
10 Tiira Pentti Lynx 36.40 0.10.26 23.28 23.11
11 Sorola Matti MulPa 38.11 0.11.57 22.01 21.85
12 Piispa Esko Navi 44.34 0.18.20 18.56 18.42

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Eero InkTe 23.38 0.00.00 38.68 38.77
2 Houni Mikko EE 25.54 0.02.16 33.53 33.61
3 Kakkola Eero JoKu 28.24 0.04.46 28.97 29.04
Haikonen Eino AnttU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 27.24 0.00.00 24.01 24.24
2 Markku Kalevi RaKaS 35.46 0.08.22 17.48 17.64
3 Mikkola Heimo RaKaS 39.07 0.11.43 15.14 15.28
4 Pulli Erkki KoHo 43.32 0.16.08 12.85 12.97

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Anton S-JKL 31.32 0.00.00
2 Salomaa Antti-Ville Navi 47.40 0.16.08

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 58.50 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 25.34 0.00.00 52.18 49.32
2 Mattila Pyry KS 27.23 0.01.49 47.50 44.90
3 Toivanen Eemeli HiKi 32.13 0.06.39 39.34 37.18
4 Väisänen Leevi HS 41.11 0.15.37 29.96 28.32
5 Hirvikallio Teemu LuuRa 55.33 0.29.59 21.61 20.43
Äikäs Matias HiKi HYL -
Peltonen Linus LappRi KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 21.14 0.00.00
2 Husu Eeka SkVuoksi 22.54 0.01.40
3 Hirvikallio Aatu LuuRa 23.11 0.01.57
4 Miikki Veeti SkVuoksi 24.48 0.03.34
5 Eskelinen Pyry RaKaS 25.01 0.03.47

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reiman Antti AngA 22.54 0.00.00
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 23.07 0.00.13
3 Hirvikallio Henri LuuRa 25.46 0.02.52
4 Väisänen Lenni HS 28.18 0.05.24
5 Toivanen Rasmus HiKi 30.08 0.07.14
6 Mäkelä Elias Lynx 36.39 0.13.45
7 Ripatti Max JoKu 40.50 0.17.56
8 Metsälä Jesse RaKaS 58.09 0.35.15

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti LappRi 17.56 0.00.00
2 Kurhinen Samuel RaVa 19.11 0.01.15
3 Tamminen Kasperi LuuRa 26.48 0.08.52
4 Heikkinen Aleksi EsSu 1.04.16 0.46.20

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Roni-Eemil ORa 23.21 0.00.00
2 Pussi Elmeri SKVuoksi 25.41 0.02.20
3 Kuusio Samu RaKaS 32.22 0.09.01
4 Koho Miika RR 34.17 0.10.56
5 Myllärinen Joni JoKu 36.17 0.12.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 15.26 0.00.00
2 Mäkelä Topias Lynx 15.57 0.00.31
3 Mäenpää Miika HyRa 18.06 0.02.40
4 Länsivuori Luukas RaKaS 19.07 0.03.41
5 Juntunen Henrik KR 19.30 0.04.04
6 Mäkelä Onni Lynx 20.35 0.05.09
7 Hyvönen Otso KuoSu 23.24 0.07.58
8 Pussi Kaarlo SKVuoksi 23.42 0.08.16
9 Viitakoski Matias LappRi 24.18 0.08.52
10 Länsivuori Jonatan RaKaS 26.48 0.11.22
11 Saarilaakso Sulo LappRi 27.37 0.12.11
12 Packalen Kasper Lynx 29.05 0.13.39
13 Suomalainen Vilho LappRi 29.07 0.13.41
14 Tonteri Juho Navi 35.34 0.20.08
15 Länsivuori Julius RaKaS 39.50 0.24.24
16 Pellinen Pietari JoKu 41.27 0.26.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 33.58 0.00.00 80.36 80.49
2 Kauppinen Silja KR 34.31 0.00.33 78.16 78.30
3 Kiuru Veera RaKaS 38.09 0.04.11 69.89 70.01
4 Pötry Mervi KR 38.32 0.04.34 68.38 68.50
5 Noponen Heli AnttU 39.07 0.05.09 66.56 66.67
6 Hyyryläinen Laura AnttU 39.16 0.05.18 65.50 65.61
7 Pekkala Sini EsSu 39.43 0.05.45 63.96 64.07
8 Lilja Salla AnttU 40.27 0.06.29 62.03 62.13
9 Valkonen Oona Kalske 40.45 0.06.47 60.80 60.90
10 Artemzeva Polina 41.17 0.07.19 59.25 59.35
11 Nurmela Maiju RaKaS 45.00 0.11.02 53.66 53.75
12 Niinisalo Jenna VeVe 48.35 0.14.37 49.05 49.13
13 Tani Leena KS 50.46 0.16.48 46.32 46.40
14 Juvonen Matleena RaKaS 51.05 0.17.07 45.42 45.49

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Sini Navi 50.02 0.00.00
2 Väisänen Inka KuoSu 59.36 0.09.34

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 28.06 0.00.00 29.70 29.70
2 Nykänen Tarja JoKu 34.13 0.06.07 23.17 23.17
3 Mäkelä Mira Lynx 39.04 0.10.58 19.23 19.23
4 Jormanainen Sari KR 47.13 0.19.07 15.02 15.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa RaVa 35.30 0.00.00 40.01 38.50
2 Tonder Mari SKVuoksi 38.09 0.02.39 34.44 33.13
3 Huusari Heidi InkTe 43.03 0.07.33 28.04 26.98

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villikka Sanna KyS 50.20 0.00.00
2 Valkonen Virpi Kalske 1.08.19 0.17.59
Harjula Oili KS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurri Leena Navi 27.47 0.00.00 48.18 47.53
2 Reiman Anu AngA 39.22 0.11.35 31.45 31.03
3 Kauppinen Liisa SuomRa 39.42 0.11.55 28.66 28.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Anne RaVa 44.39 0.00.00
2 Talja Katri OK77 51.32 0.06.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 31.40 0.00.00 45.84 45.22
2 Tikka Eija RaKaS 32.00 0.00.20 43.66 43.07
3 Kattelus Helena KS 34.49 0.03.09 38.57 38.04
4 Taitto Annikka SKVuoksi 37.43 0.06.03 34.16 33.69
5 Pöntinen Tuula Navi 49.53 0.18.13 24.73 24.40

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talka Riitta RaKaS 27.59 0.00.00 39.44 39.32
2 Etholen Rose-Marie HS 29.29 0.01.30 34.62 34.52
3 Latvasto Pirkko HS 50.00 0.22.01 18.76 18.71

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saalasti Vappu RaKaS 1.17.12 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Janita VeVe 47.32 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Sara LappRi 42.52 0.00.00
2 Pukki Emma LuuRa 44.44 0.01.52
3 Kaipia Riina LappRi 53.58 0.11.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 21.08 0.00.00 45.45 43.69
2 Harjula Tanja KS 26.14 0.05.06 35.24 33.88
3 Ojala Jutta VeVe 26.56 0.05.48 32.99 31.71
4 Korhonen Essi SKVuoksi 34.48 0.13.40 24.50 23.55
Kantanen Raisa RaKaS KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Espo Elina KS 25.02 0.00.00
2 Laitinen Emilia VeVe 27.36 0.02.34
3 Ruokonen Milla LappRi 36.21 0.11.19

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurhinen Anna RaVa 22.34 0.00.00
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 30.04 0.07.30
3 Heikkinen Elli EsSu 1.03.23 0.40.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Neuvonen Venla LuuRa 26.14 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 29.34 0.03.20

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lavonen Sanni MiehVi 23.45 0.00.00
2 Väisänen Doris HS 25.20 0.01.35
3 Metsälä Piitu RaKaS 27.28 0.03.43
4 Ripatti Mona JoKu 29.34 0.05.49
Hyvönen Vilma KuoSu KES -
Kaplas Kerttu JoKu KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikka Annika VeVe 17.16 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 19.40 0.02.24
3 Hirvikallio Saara LuuRa 20.45 0.03.29
4 Koho Milja RR 21.35 0.04.19
5 Kuusio Senni RaKaS 22.00 0.04.44
6 Vehomäki Suvi ORa 23.17 0.06.01
7 Pussi Vilhelmiina SKVuoksi 23.32 0.06.16
8 Laitinen Julia VeVe 23.42 0.06.26
9 Viitakoski Inka LappRi 24.23 0.07.07
10 Neuvonen Riina LuuRa 24.50 0.07.34
11 Metsälä Hetti RaKaS 26.38 0.09.22
12 Juntunen Hertta KR 28.18 0.11.02
13 Kantanen Reea RaKaS 28.54 0.11.38
14 Kaplas Martta JoKu 36.35 0.19.19
15 Pellinen Emma JoKu 47.01 0.29.45
16 Pussi Annamaija SKVuoksi 53.53 0.36.37
17 Kaplas Elsa JoKu 56.40 0.39.24