FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Raitaniemi-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri VaajTe 39.58 0.00.00 79.50 79.65
2 Tölli Marko S-JKL 44.00 0.04.02 71.13 71.26
3 Karjalainen Teemu VaajTe 45.35 0.05.37 67.61 67.74
4 Häkkinen Janne PelPo 45.36 0.05.38 66.54 66.67
5 Sivill Timo VaajTe 46.53 0.06.55 63.70 63.83
6 Sivill Keijo RastiE4 47.11 0.07.13 62.29 62.41
7 Kahelin Jouni VaajTe 47.36 0.07.38 60.74 60.86
8 Alonen Matti S-JKL 49.33 0.09.35 57.39 57.50
9 Vainiomäki Arto IPR 54.45 0.14.47 51.07 51.17
10 Ovaska Vesa IPR 1.01.54 0.21.56 44.40 44.48
11 Kässi Pellervo SaPu 1.01.57 0.21.59 43.59 43.68
Huusko Samuli LaiVe EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 41.22 0.00.00 64.57 64.68
2 Turpeinen Salla ViPa 1.02.15 0.20.53 39.69 39.76
3 Peltonen Iida IPR 1.04.04 0.22.42 35.44 35.50

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamminsivu Harri S-JKL 1.11.03 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 39.05 0.00.00 51.19 51.54
2 Moisio Petri SaPu 41.03 0.01.58 46.91 47.23
3 Vesisenaho Tero SaPu 42.53 0.03.48 43.16 43.45
4 Partanen Janne S-JKL 46.07 0.07.02 38.51 38.76
5 Rahkila Pyry VaajTe 50.08 0.11.03 33.92 34.15

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 33.28 0.00.00 47.67 46.56
2 Tuomala Jyrki S-JKL 40.12 0.06.44 38.49 37.60
3 Saloniemi Jyrki MuuRa 43.46 0.10.18 34.26 33.47
4 Nyberg Henry Trian 44.06 0.10.38 32.92 32.15
5 Koponen Pekka LohiRa 44.11 0.10.43 31.77 31.03
6 Senttula Asko S-JKL 54.17 0.20.49 24.98 24.40

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kantanen Milla ViiSu 1.03.08 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Päivi ViPa 42.55 0.00.00
2 Raatikainen Päivi LohiRa 48.34 0.05.39

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 31.15 0.00.00 48.56 48.58
2 Sivén Hannele ÄhtU 34.54 0.03.39 40.22 40.24
3 Ikonen Sinikka SaPu 47.13 0.15.58 27.32 27.33

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 41.55 0.00.00 43.43 38.73
2 Vesisenaho Anu SaPu 48.11 0.06.16 36.36 32.43
3 Sippo Leena Kalske 49.53 0.07.58 33.75 30.10
4 Kahelin Anne S-JKL 54.26 0.12.31 29.68 26.47
5 Turtinen Mari SaPu 1.02.21 0.20.26 24.82 22.13

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Lassi S-JKL 37.59 0.00.00 42.49 41.24
2 Sivén Osmo ÄhtU 39.40 0.01.41 39.82 38.64
3 Raatikainen Seppo SaPu 42.02 0.04.03 36.75 35.67
4 Rajaniemi Vesa S-JKL 43.58 0.05.59 34.35 33.33
5 Rautavuoma Tapani ViPa 45.12 0.07.13 32.65 31.68
6 Niemistö Juha ViPa 45.49 0.07.50 31.45 30.52
7 Väätäinen Hannu ViPa 48.38 0.10.39 28.92 28.07
8 Karvonen Jorma TarpSu 1.08.14 0.30.15 20.11 19.51

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 21.59 0.00.00 32.70 32.18
2 Kinnunen Ilpo RastiE4 24.42 0.02.43 28.23 27.78
3 Manerus Erkki PetPe 26.55 0.04.56 25.10 24.71
4 Häkkinen Tapani IPR 28.33 0.06.34 22.91 22.55
5 Valkonen Paavo Hanka 29.59 0.08.00 21.10 20.76
6 Rantala Eino SaPu 36.49 0.14.50 16.60 16.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Päivi S-JKL 46.19 0.00.00
2 Niininen Mirva ViPa 59.14 0.12.55

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 19.52 0.00.00
2 Sippo Matias Kalske 24.00 0.04.08
3 Nieminen Eero S-JKL 48.24 0.28.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 21.53 0.00.00
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 25.51 0.03.58
3 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 26.25 0.04.32
4 Holm Peppiina ViiSu 30.30 0.08.37
Keurulainen Siiri RastiE4 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 40.19 0.00.00 41.11 40.70
2 Lehtonen Marko Hanka 53.29 0.13.10 29.82 29.53
3 Kohvakka Hannu Kalske 58.42 0.18.23 26.12 25.86
4 Hämynen Petri ÄäSa 59.24 0.19.05 24.76 24.52
Kirjavainen Jarkko S-JKL KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liuha Otto ViPa 18.13 0.00.00
2 Soanjärvi Santtu ViPa 27.46 0.09.33

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Seppo PihtTu 35.37 0.00.00 37.17 36.17
2 Voutilainen Taisto IPR 38.22 0.02.45 33.77 32.86
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 43.33 0.07.56 29.10 28.31
4 Näkkilä Matti KonnU 47.07 0.11.30 26.29 25.59
5 Reini Jaakko TikSu 47.10 0.11.33 25.66 24.97
6 Kaivosaari Viljo RastiE4 48.21 0.12.44 24.45 23.79
7 Tammela Seppo TikSu 50.56 0.15.19 22.65 22.04
8 Mönttinen Erkki ViPa 53.33 0.17.56 21.02 20.45
Pelkonen Toivo YlikNM EIL -
Paavilainen Arvo IPR EIL -
Kulmala Antto KeuKi EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 36.59 0.00.00
2 Valkonen Pirjo Hanka 49.59 0.13.00
Rantala Tarja SaPu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kirjavainen Elias S-JKL EIL -
Kulmala Topias KeuKi EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppänen Kalle RastiE4 34.32 0.00.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kässi Aapo UurU 32.53 0.00.00 45.14 44.77
2 Ylönen Juhani VaajTe 35.40 0.02.47 40.57 40.25
3 Paukku Ismo ViPa 36.45 0.03.52 38.37 38.06
4 Turunen Juha ViPa 37.39 0.04.46 36.47 36.17
5 Heikkinen Juha Pihkan 44.24 0.11.31 30.09 29.84
6 Uuttu Risto S-JKL 51.41 0.18.48 25.13 24.93
Hämynen Timo ÄäSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Matti ViPa 39.19 0.00.00 39.42 39.27
2 Äikäs Esko TikSu 47.01 0.07.42 31.73 31.61
3 Salonen Kauko ViPa 48.37 0.09.18 29.49 29.38
4 Häkkinen Risto ViPa 52.52 0.13.33 26.02 25.92
Rahkila Paavo VaajTe KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niininen Arto ViPa 36.03 0.00.00

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holm Johanna ViiSu 20.01 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hänninen Saana ViPa 19.05 0.00.00
2 Moisio Aino SaPu 22.27 0.03.22

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kahelin Janne S-JKL 11.23 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 12.11 0.00.48
3 Karjalainen Anttijussi S-JKL 12.26 0.01.03
4 Peltola Konsta KeuKi 12.40 0.01.17
5 Liuha Matias ViPa 13.31 0.02.08
6 Turpeinen Mikko ViPa 15.21 0.03.58
7 Hänninen Väinö ViPa 16.50 0.05.27
8 Kahelin Jasu S-JKL 32.51 0.21.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holm Lottaliina ViiSu 19.21 0.00.00
2 Keurulainen Helmi RastiE4 24.36 0.05.15

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Elsa ViiSu 18.14 0.00.00
2 Rasimus Siiri S-JKL 20.22 0.02.08
3 Hämäläinen Justiina ViiSu 29.25 0.11.11

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 17.31 0.00.00
2 Kirjavainen Santeri S-JKL 19.28 0.01.57