FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
XXXVIII Rastijahti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vähänen Sami RR 1.15.02 0.00.00 83.82 83.06
2 Salmenoja Samuli MSParma 1.18.25 0.03.23 76.20 75.50
3 Mattila Tomi AngA 1.21.53 0.06.51 69.13 68.50
4 Laaksonen Markku Rasti88 1.27.14 0.12.12 61.29 60.73
5 Heinonen Eero MSParma 1.29.56 0.14.54 55.95 55.44
6 Virkki Vili HlS 1.32.59 0.17.57 50.73 50.27
7 Backlund Pontus NOK 1.33.36 0.18.34 47.04 46.61

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Markku Rasti88 52.41 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Pasi LoJa 1.23.56 0.00.00 56.46 52.56
2 Matilainen Jarno LS-37 1.32.22 0.08.26 48.74 45.37
3 Ristiniitty Teemu RaVi 1.34.01 0.10.05 45.37 42.23
4 Farkas David HS 1.37.19 0.13.23 41.39 38.53
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.40.48 0.16.52 37.61 35.01
6 Lahtinen Ismo OJy 1.54.38 0.30.42 31.01 28.86
Hopearuoho Jan Lost KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerman Anders HiKi 1.00.28 0.00.00 57.30 56.60
2 Heikkonen Rami SuSi 1.10.10 0.09.42 47.74 47.15
3 Tuomasjukka Saska PR 1.12.05 0.11.37 44.86 44.31
4 Rintala Rami Hiisi 1.13.32 0.13.04 42.41 41.89
5 Reinivuo Tuomo PR 1.14.26 0.13.58 40.34 39.85
6 Lehtimäki Harri RMH 1.15.23 0.14.55 38.30 37.83
7 Toivio Matti RaPi 1.17.58 0.17.30 35.55 35.12
8 Laine Mikko HS 1.20.00 0.19.32 33.21 32.80
9 Horppu Matti PertPe 1.36.04 0.35.36 26.45 26.13
10 Reeni Esko RiSu 1.48.12 0.47.44 22.42 22.14

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Mika SuSi 1.01.33 0.00.00 59.05 58.33
2 Roine Kaj HiKi 1.07.54 0.06.21 50.32 49.70
3 Nokka Ilkka Rasti88 1.12.35 0.11.02 44.07 43.53
4 Rissanen Markku TP 1.28.38 0.27.05 33.63 33.21
5 Havento Jukka KaRa 1.29.08 0.27.35 30.99 30.61
6 Autio Rauno KaRa 1.34.31 0.32.58 26.92 26.59

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppälä Lasse HiKi 1.06.12 0.00.00 32.37 40.38
2 Uusikartano Simo TuMe 1.09.51 0.03.39 28.84 35.97
3 Köyvönen Kimmo MaMa 1.11.12 0.05.00 26.49 33.04
4 Lehtonen Jukka TuNMKY 1.11.44 0.05.32 24.50 30.56
5 Hellsten Jyrki SalVil 1.46.17 0.40.05 15.32 19.11
Kajavalta Jyrki TuS KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Matti VaRa 1.02.50 0.00.00 43.20 43.24
2 Nyberg Henry Trian 1.04.14 0.01.24 35.92 35.95
3 Gustafsson Risto R-P 1.08.00 0.05.10 27.94 27.97

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Jouko TP 1.07.58 0.00.00 41.54 41.47
2 Hongisto Keijo LoJa 1.08.23 0.00.25 40.16 40.09
3 Hirvelä Reijo PunKu 1.08.24 0.00.26 39.02 38.96
4 Suominen Risto SuSi 1.08.26 0.00.28 37.88 37.81
5 Vainio Jarmo HlS 1.10.57 0.02.59 35.45 35.39
6 Jäntti Timo S-JKL 1.12.17 0.04.19 33.73 33.67
7 Pyy Hannu AngA 1.13.36 0.05.38 32.08 32.03
8 Havia Jouko PR 1.13.57 0.05.59 30.89 30.83
9 Ahlqvist Hannu Raus 1.18.40 0.10.42 28.06 28.01
10 Kinkki Seppo HyRa 1.20.36 0.12.38 26.43 26.38
11 Alhoke Timo TuMe 1.28.17 0.20.19 23.26 23.22
12 Koskialho Jouko RaLu 1.47.11 0.39.13 18.44 18.41

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio SKVuoksi 42.11 0.00.00 50.74 50.44
2 Vesterinen Paavo LHR 52.44 0.10.33 39.95 39.71
3 Tamminen Pentti PertPe 57.57 0.15.46 35.77 35.56
4 Kurvinen Veijo HiKi 58.18 0.16.07 34.98 34.77
5 Rapakko Timo SuSi 59.07 0.16.56 33.92 33.72
6 Engström Berndt PIF 1.00.06 0.17.55 32.80 32.61
7 Virtanen Jorma Hiisi 1.00.14 0.18.03 32.17 31.98
8 Pammo Kalervo VaHa 1.06.02 0.23.51 28.83 28.66
9 Riikonen Rauno PertPe 1.06.07 0.23.56 28.28 28.11
10 Parviainen Martti XYZ 1.07.19 0.25.08 27.28 27.11
11 Hakanen Kai ValSu 1.08.43 0.26.32 26.23 26.07
12 Laine Jaakko HS 1.11.27 0.29.16 24.75 24.61
13 Kämpe Leif Raseborg 1.12.44 0.30.33 23.85 23.71
14 Lakkinen Keijo SuSe 1.14.17 0.32.06 22.90 22.76
15 Villberg Hannu SalVie 1.14.48 0.32.37 22.29 22.16
16 Halkosaari Severi NiS 1.16.55 0.34.44 21.24 21.11
17 Terävä Seppo XYZ 1.22.25 0.40.14 19.41 19.29
Ovaska Ari EE KES -
Koskinen Timo VaHa KES -
Aarnio Seppo RaPi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Kari SuSi 55.42 0.00.00 41.19 41.20
2 Hovikorpi Aarno HlS 55.50 0.00.08 40.07 40.07
3 Vannas Hannu MSParma 56.20 0.00.38 38.69 38.70
4 Jokinen Juhani MaMa 56.27 0.00.45 37.60 37.60
5 Verha Koitto VaRa 56.44 0.01.02 36.40 36.40
6 Urhonen Seppo TuS 59.20 0.03.38 33.84 33.84
7 Laakso Raimo HaHa 1.09.52 0.14.10 27.92 27.92
8 Nenonen Mauri EsSu 1.12.38 0.16.56 26.06 26.06
9 Sonkki Juhani PR 1.21.49 0.26.07 22.44 22.44
10 Kärkkäinen Eero EsSu 1.46.58 0.51.16 16.62 16.63
Laitinen Matti Mesik HYL -
Kaasalainen Oiva SuSe HYL -
Grönroos Timo MSParma KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 1.20.06 0.00.00 34.68 34.83
2 Kuokkanen Kari Pihkan 1.21.01 0.00.55 31.71 31.85
3 Paananen Aapo R-P 1.32.35 0.12.29 25.50 25.61
Tamminen Heikki MaMa KES -
Nurmo Heikki PunKu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marjanen Torsti SalVil 1.13.49 0.00.00
2 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.42.58 0.29.09
Tamminen Antti AuVa KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Nico SuSi 1.04.00 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Juuso HiKi 50.10 0.00.00 52.05 49.85
2 Rissanen Antti TP 55.05 0.04.55 45.37 43.45
3 Oksa Antti-Jussi TarpSu 58.15 0.08.05 40.98 39.25
4 Roine Leevi HiKi 1.03.05 0.12.55 36.07 34.54
5 Fingerroos Sebastian PR 1.13.24 0.23.14 29.48 28.23
6 Kerkola Teemu SuSi 1.34.01 0.43.51 21.82 20.90
7 Reinivuo Aleksi PR 1.45.53 0.55.43 18.32 17.54
8 Korpela Arttu Rasti88 2.10.19 1.20.09 14.03 13.43

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 38.22 0.00.00
2 Donner Jonny OK77 38.44 0.00.22
3 Saarela Benjamin LHR 48.25 0.10.03
4 Rousku Samuli MSParma 48.33 0.10.11
5 Donner Jesper OK77 48.39 0.10.17
6 Mattila Jussi LHR 55.35 0.17.13
7 Haapala Tuomo PR 1.00.30 0.22.08
8 Tuomasjukka Voima PR 1.00.31 0.22.09
9 Fingerroos Casper PR 1.12.08 0.33.46

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Säyriö Jyri KS 15.23 0.00.00
2 Andersson Riku MSParma 16.34 0.01.11
3 Hietala Joni EsSu 18.05 0.02.42
4 Lehtimäki Oskari RMH 22.40 0.07.17

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 11.26 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 14.12 0.02.46
3 Fritzen Florian KarjUra 14.39 0.03.13
4 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 15.21 0.03.55
5 Haapala Juuso PR 18.58 0.07.32

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 18.44 0.00.00
2 Suomi Tyko LHR 20.53 0.02.09
3 Leino Aksel HiKi 24.09 0.05.25
4 Krappe Joose MSParma 29.57 0.11.13
5 Juote Aleksi SomEsa 30.40 0.11.56

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.01.58 0.00.00 87.15 87.42
2 Åkerman Anu HiKi 1.02.29 0.00.31 73.47 73.69
3 Saarimäki Heini AngA 1.10.58 0.09.00 53.27 53.43

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Milla PR 53.46 0.00.00 41.61 41.25
2 Lahtinen Sonja HS 1.08.28 0.14.42 29.41 29.16
3 Gustafsson Essi R-P 1.11.26 0.17.40 25.06 24.84
4 Koivisto Johanna LLuja 1.12.20 0.18.34 21.65 21.46

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmenoja Sanna MSParma 1.07.49 0.00.00 56.94 56.04
2 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.18.37 0.10.48 46.66 45.92
3 Vaara Inga-Maria RaVi 1.31.56 0.24.07 37.80 37.20
4 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.32.11 0.24.22 35.60 35.04
5 Ristiniitty Minttu RaVi 1.46.47 0.38.58 28.93 28.47
6 Krappe Johanna MSParma 1.47.03 0.39.14 27.05 26.62
Mustonen Minttu NOK KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viskari Tanja HiKi 1.04.47 0.00.00 51.46 51.48
2 Elovaara Heli AngA 1.05.13 0.00.26 46.00 46.03
3 Fingerroos Meri PR 1.22.31 0.17.44 32.32 32.33
4 Nyholm Tanja KaRa 1.22.59 0.18.12 28.12 28.13

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 1.03.47 0.00.00 56.54 57.07
2 Torp-Donner Heidi OK77 1.10.20 0.06.33 49.08 49.54
3 Seppälä Anu EE 1.29.52 0.26.05 36.69 37.04
4 Malin Anne SalVil 1.34.40 0.30.53 33.20 33.51
5 Laurila Anneli Trian 1.39.41 0.35.54 29.98 30.26
6 Vehkamäki Hanna RaHa 1.48.38 0.44.51 26.08 26.33
Roine Virpi HiKi KES -
Norrbacka Aino HyRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 1.04.05 0.00.00
2 Moilanen Ulla KaSu 1.50.53 0.46.48

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Kristiina Raus 1.03.31 0.00.00 46.05 46.00
2 Kalliola Pirkko MaMa 1.04.03 0.00.32 43.38 43.33
3 Kurvinen Ulla HiKi 1.22.10 0.18.39 32.04 32.00
4 Koskialho Elisabeth RaLu 1.37.06 0.33.35 25.60 25.58
5 Jäntti Kerttu S-JKL 1.37.39 0.34.08 23.96 23.94
6 Nurminen Eija TP 1.39.33 0.36.02 22.04 22.01
Riikonen Margit PertPe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 52.51 0.00.00 50.13 50.17
2 Palomäki Eila SuSe 58.21 0.05.30 43.71 43.74
3 Kämäräinen Paula HiKi 1.02.00 0.09.09 39.53 39.56
4 Hellsten Leena Rasti88 1.02.01 0.09.10 37.92 37.94
5 Törrö Maria-Leena VaHa 1.02.07 0.09.16 36.26 36.28
6 Koskinen Marja-Terttu VaHa 1.02.11 0.09.20 34.62 34.64
7 Kaasalainen Tuula SuSe 1.06.46 0.13.55 30.76 30.78
8 Vähänen Pia HyRa 1.25.54 0.33.03 22.75 22.76
Heimonen Arja Navi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.05.27 0.00.00 46.50 46.37
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 1.05.30 0.00.03 41.81 41.70
3 Reeni Eva RiSu 1.11.36 0.06.09 34.00 33.91
Eskola Pirkko Rasti88 HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fingerroos Camilla PR 1.15.34 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 1.07.34 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hölsö Essi PR 37.18 0.00.00
2 Laurén Jill PIF 45.39 0.08.21
3 Aho Anni TuS 45.44 0.08.26
4 Tuomisto Saara MSParma 1.06.41 0.29.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Salla HyRa 17.04 0.00.00
2 Ekström Lotte-Line MSParma 17.20 0.00.16
3 Julkunen Siiri LHR 17.57 0.00.53
4 Kytäjä Nora HiKi 18.25 0.01.21
5 Haapala Jaana PR 19.56 0.02.52
6 Viskari Siiri HiKi 22.58 0.05.54
7 Tuomisto Kerttu MSParma 24.03 0.06.59
8 Tuomasjukka Talvi PR 26.33 0.09.29

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laine Ruusu HS 19.40 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Saana HiKi 14.40 0.00.00
2 Elovaara Emma AngA 16.22 0.01.42
3 Sundström Pinja KaRa 17.25 0.02.45
4 Krappe Jenny MSParma 20.31 0.05.51
5 Juva Juulia AngA 22.54 0.08.14
6 Hellsten Aino SalVil 23.55 0.09.15
7 Lapila Essi MSParma 29.30 0.14.50
8 Vehkamäki Isadora Pihkan 30.07 0.15.27
9 Vehkamäki Seraphina Pihkan 30.18 0.15.38
10 Fingerroos Sofia PR 30.38 0.15.58
11 Suomi Tiuku LHR 38.40 0.24.00
12 Ristiniitty Tuikku RaVi 39.04 0.24.24