FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
V Kansallinen Sikasuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Markus PunKu 51.24 0.00.00 56.28 53.89
2 Backlund Pontus NOK 53.19 0.01.55 51.55 49.35
3 Slotte Kim PIF 1.31.33 0.40.09 28.44 27.23
Hakkarainen Tuomas EsAk HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kopra Tero OrPo 40.36 0.00.00 42.92 43.35
2 Tetri Juha Rasti88 53.17 0.12.41 31.07 31.38
3 Reeni Esko RiSu 59.55 0.19.19 26.17 26.44
4 Pajula Harri KangSK 1.39.13 0.58.37 14.93 15.08

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knaapi Kristian AngA 1.00.14 0.00.00 41.21 41.19
2 Rintala Rami Hiisi 1.01.31 0.01.17 39.59 39.57
3 Hiltunen Jarkko RaPi 1.01.32 0.01.18 38.82 38.81
4 Tuomasjukka Saska PR 1.03.59 0.03.45 36.61 36.59
5 Kero Mikko OK77 1.07.27 0.07.13 34.04 34.02
6 Frolov Sergey LHR 1.14.24 0.14.10 30.23 30.22
7 Toivio Matti RaPi 1.14.47 0.14.33 29.46 29.44
8 Sundström Sami HS 1.18.35 0.18.21 27.44 27.43
9 Raes Velipekka HSU 1.53.30 0.53.16 18.59 18.58

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Ilkka Rasti88 54.59 0.00.00 43.61 43.41
2 Kivelä Tuomas Raus 57.35 0.02.36 40.60 40.41
3 Nieminen Jyrki LHR 58.18 0.03.19 39.07 38.89
4 Ojala Jari PirHi 59.21 0.04.22 37.37 37.20
5 Ojala Timo Rasti88 1.18.16 0.23.17 27.57 27.45
6 Brink Anders PIF 1.18.29 0.23.30 26.73 26.61
7 Rokka Timo LHR 1.28.56 0.33.57 22.92 22.81

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Arto TuS 48.19 0.00.00 41.10 39.02
2 Ijas Markku Raus 55.21 0.07.02 34.08 32.36
3 Syrjänen Jukka Koovee 1.13.32 0.25.13 24.31 23.07
4 Launis Kasperi Raus 1.16.57 0.28.38 21.94 20.83

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aakula Ilkka PR 1.01.34 0.00.00 38.13 37.94
2 Nowak Jürgen Pihkan 1.05.14 0.03.40 34.91 34.73
3 Nuuttila Kari KauKa 1.09.08 0.07.34 31.92 31.76
4 Toppari Mauri HiKi 1.13.45 0.12.11 28.97 28.82
5 Viitasalo Harri RiSu 1.19.59 0.18.25 25.83 25.70
6 Nieminen Simo TP 1.23.42 0.22.08 23.84 23.72

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viirto Matti HiKi 41.14 0.00.00 44.32 44.26
2 Nyberg Henry Trian 50.31 0.09.17 35.64 35.58
3 Lindeman Jorma R-P 51.15 0.10.01 34.59 34.54
4 Pietinalho Jussi Raseborg 51.36 0.10.22 33.82 33.77
5 Valonen Tapani KaRa 53.37 0.12.23 32.04 31.99
6 Lindroos Mårten KSF 56.19 0.15.05 30.02 29.97
7 Selenius Carl Pihkan 59.47 0.18.33 27.82 27.78
8 Moisander Jouni RaVi 1.00.03 0.18.49 27.24 27.20
9 Ahlqvist Hannu Raus 1.03.11 0.21.57 25.45 25.42
10 Nykänen Pentti Jyry 1.08.24 0.27.10 23.11 23.08
11 Laukka Ville Raus 1.09.42 0.28.28 22.29 22.25

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 38.50 0.00.00 40.96 39.80
2 Saksman Kai EST 45.28 0.06.38 34.46 33.48
3 Mattila Hannu EsAk 49.33 0.10.43 31.14 30.25
4 Vuorio Olavi JäPa 58.31 0.19.41 25.96 25.22
5 Alilonttinen Martti MSParma 59.53 0.21.03 24.97 24.26
6 Kytöjoki Juhani Jyry 1.02.11 0.23.21 23.66 22.99
7 Kuosa Harri LoJa 1.08.00 0.29.10 21.29 20.68
8 Helin Jorma Jyry 1.09.41 0.30.51 20.43 19.85
9 Aunula Jukka Jyry 1.18.39 0.39.49 17.80 17.29
10 Hovi Kari Jyry 1.19.28 0.40.38 17.32 16.82
Nurminen Raimo RaHa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivistö Erkki Pihkan 38.16 0.00.00 43.40 42.75
2 Hongisto Heimo LoJa 39.50 0.01.34 40.99 40.39
3 Havia Pertti MaMa 42.23 0.04.07 37.87 37.31
4 Laine Eero RaVi 46.04 0.07.48 34.25 33.74
5 Laakso Raimo HaHa 47.26 0.09.10 32.67 32.19
6 Reinikainen Pentti Jyry 51.03 0.12.47 29.82 29.38
7 Saarinen Olli HiKi 1.02.32 0.24.16 23.90 23.55
8 Syväterä Pekka RiSu 1.05.05 0.26.49 22.54 22.21
9 Leppänen Hannu RaTU 1.13.06 0.34.50 19.69 19.40
Heikinheimo Matti HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Rauno EE 38.51 0.00.00 35.36 35.36
2 Haaramo Matti EsSu 39.51 0.01.00 33.74 33.73
3 Heikkilä Mikko MaMa 40.41 0.01.50 32.32 32.32
4 Saario Pentti LoJa 43.11 0.04.20 29.77 29.76
5 Tamminen Heikki MaMa 45.21 0.06.30 27.70 27.69
6 Iso-Somppi Ahti LoJa 45.32 0.06.41 26.94 26.94
7 Lainema Matti MSParma 52.18 0.13.27 22.89 22.89
8 Launis Kari Raus 1.12.20 0.33.29 16.14 16.14

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 47.38 0.00.00 34.42 34.41
2 Asikainen Ville XYZ 52.13 0.04.35 30.46 30.45
3 Hirvikorpi Raimo HiKi 55.37 0.07.59 27.71 27.71
4 Liski Eero LHR 58.58 0.11.20 25.30 25.30
5 Tamminen Antti AuVa 1.00.18 0.12.40 23.93 23.92
Ali-Rantala Arvo LoJa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nokka Vesa Rasti88 39.55 0.00.00 44.55 42.89
2 Ojala Jesse Rasti88 55.53 0.15.58 29.43 28.34
3 Rokka Matias LHR 1.05.05 0.25.10 23.22 22.36

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Visa Koovee 48.59 0.00.00
2 Maronen Matias Lynx 49.32 0.00.33
3 Tuomasjukka Voima PR 52.46 0.03.47
4 Kolkkala Vertti MSParma 53.33 0.04.34
5 Saarela Benjamin LHR 1.01.21 0.12.22
6 Mattila Jussi LHR 1.06.40 0.17.41
Vuorensyrjä Eetu HlS KES -

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rokka Tuomas LHR 21.01 0.00.00
2 Koho Miika RR 26.47 0.05.46
3 Leinamo Tuomas Keihäs 40.54 0.19.53
4 Andersson Riku MSParma 1.08.08 0.47.07

Sarja H10A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 16.54 0.00.00
2 Maronen Markus Lynx 18.50 0.01.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Aleksi Koovee 18.06 0.00.00
2 Ojala Kalle Koovee 18.32 0.00.26
3 Vuorensyrjä Aksu HlS 21.38 0.03.32
4 Juote Aleksi SomEsa 37.45 0.19.39

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 1.02.21 0.00.00 39.22 38.25
2 Paunu Minttu TP 1.12.43 0.10.22 31.11 30.34
3 Oinonen Lotta Pihkan 1.38.36 0.36.15 21.08 20.56

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpela Laura Rasti88 1.00.51 0.00.00 40.67 40.66
2 Sadwinski Hanna-Kaisa RaPi 1.02.09 0.01.18 38.62 38.62
3 Laine Matilda RaVi 1.02.35 0.01.44 37.17 37.17
4 Väli-Klemelä Maiju KaRa 1.04.01 0.03.10 35.18 35.17
5 Havia-Holkko Päivi MaMa 1.11.10 0.10.19 30.60 30.60
6 Mustonen Minttu NOK 1.35.56 0.35.05 21.93 21.92

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainionpää Hanna HlS 54.02 0.00.00 51.07 49.15
2 Hakala-Kähäri Johanna PePo 59.14 0.05.12 45.89 44.17
3 Autio Tanja KaRa 1.04.25 0.10.23 41.55 39.99
4 Nyholm Tanja KaRa 1.11.04 0.17.02 37.08 35.69
5 Antikainen Marja-Leena MSParma 1.12.15 0.18.13 35.90 34.55
6 Kleemola Katri PertPe 1.18.07 0.24.05 32.67 31.45
7 Rokka Susanna LHR 1.18.59 0.24.57 31.79 30.60
8 Brink Maria PIF 1.27.26 0.33.24 28.25 27.19
9 Leinamo Hanna Keihäs 1.43.14 0.49.12 23.52 22.64
10 Vehkamäki Hanna RaHa 2.02.23 1.08.21 19.50 18.77
Klapuri Tintti PR HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 50.20 0.00.00
2 Virta Maija Pihkan 1.03.23 0.13.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkolainen Mirja VaHa 51.10 0.00.00
2 Kallio Arja KeU 1.20.26 0.29.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valonen Eila KaRa 51.31 0.00.00 44.67 44.98
2 Ahlqvist Kristiina Raus 54.20 0.02.49 39.18 39.45
3 Leppänen Tuula RaTU 56.33 0.05.02 34.59 34.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Ritva HlS 54.19 0.00.00 38.15 37.66
2 Reinikainen Pirjo Jyry 56.33 0.02.14 33.89 33.46
3 Kajava Ritva HlS 1.00.20 0.06.01 29.19 28.82

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 34.39 0.00.00 47.93 47.92
2 Tanska Eeva EsSu 37.53 0.03.14 42.90 42.89
3 Reeni Eva RiSu 40.56 0.06.17 38.83 38.82
4 Ketola Paula LoJa 43.43 0.09.04 35.55 35.54
5 Tulokas Tuula SuSi 46.29 0.11.50 32.67 32.66
6 Kuutti Kirsti PertPe 52.24 0.17.45 28.30 28.29
7 Syväterä Hillevi RiSu 1.06.58 0.32.19 21.61 21.61
Eskola Pirkko Rasti88 KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Anu Rasti88 40.17 0.00.00
2 Pohjalainen Anni LoJa 43.14 0.02.57

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarinen Sini Rasti88 36.04 0.00.00
2 Pohjalainen Emmi LoJa 38.00 0.01.56
3 Nuuttila Anni KauKa 41.33 0.05.29

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suopajärvi Julia VaRa 19.07 0.00.00
2 Ojala Jenny Koovee 24.39 0.05.32
3 Brink Henrika PIF 24.52 0.05.45
4 Kero Ada OK77 36.37 0.17.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koho Milja RR 23.13 0.00.00