FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-hisu Kaakko, Päijät-Häme, Savo-Karjala ja Uusimaa, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pukema Hannu-Pekka KS 16.16 0.00.00 93.64
2 Reponen Tommi S-JKL 16.42 0.00.26 90.73
3 Turunen Simo SKVuoksi 17.01 0.00.45 88.58
4 Nenonen Lauri SKVuoksi 17.10 0.00.54 87.35
5 Kiiskinen Petri RasPi 17.28 0.01.12 85.40
6 Karppinen Aleksi Pohjant 17.30 0.01.14 84.79
7 Parkkinen Jarno Navi 17.48 0.01.32 82.91
8 Turkka Tuukka KS 17.52 0.01.36 82.16
9 Lahtinen Tuomo IHR 18.22 0.02.06 79.50
10 Aikio Santeri KEV 18.37 0.02.21 78.01
11 Vainio Eero-Matti MSParma 19.10 0.02.54 75.36
12 Tervala Mika LHR 19.26 0.03.10 73.92
13 Sundelin Peter Femman 19.31 0.03.15 73.20
14 Saikko Ville LappRi 19.41 0.03.25 72.18
15 Lehtinen Niko AR 19.50 0.03.34 71.24
16 Vainio Antti MSParma 19.56 0.03.40 70.48
17 Reitti Mikko Trian 20.45 0.04.29 67.33
18 Similä Lauri SKVuoksi 20.57 0.04.41 66.31
19 Peltonen Heikki IPR 21.41 0.05.25 63.70
20 Sorjonen Pekka EsSu 21.56 0.05.40 62.62
21 Seppänen Jukka-Pekka Hiisi 22.25 0.06.09 60.92
22 Kettunen Pyry SäynSa 22.44 0.06.28 59.72
23 Ovaska Vesa IPR 23.38 0.07.22 57.11
24 Hiltunen Tuomas RasPi 24.36 0.08.20 54.55
25 Peltonen Topias HU 26.08 0.09.52 51.05
26 Asikainen Pasi JoKu 26.43 0.10.27 49.64
27 Kauppila Tomi MiehVi 27.24 0.11.08 48.11
28 Sihvola Eerik Kajo 27.46 0.11.30 47.19
29 Kaakinen Arttu SKVuoksi 30.17 0.14.01 43.01
Maajärvi Matti LappRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 18.58 0.00.00
2 Pöyhönen Simo Raus 29.26 0.10.28
3 Ijas Markku Raus 33.20 0.14.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 16.53 0.00.00 34.77
2 Rooba Kuno EST 18.05 0.01.12 31.85
3 Tuliniemi Harri LappRi 18.39 0.01.46 30.29
4 Hankaniemi Tomi PunKu 19.03 0.02.10 29.08
4 Hytönen Harri RaVa 19.03 0.02.10 29.08
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 20.20 0.03.27 26.16
7 Ojala Tero KS 20.31 0.03.38 25.39
8 Ikola Timo LeSi 21.44 0.04.51 23.46
9 Munukka Arttu RaVa 23.11 0.06.18 21.52

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 16.53 0.00.00 65.09
2 Gynther Kimmo IHR 17.45 0.00.52 61.36
3 Toivanen Samuli LuuRa 18.00 0.01.07 59.97
4 Luukkonen Mika SKVuoksi 18.06 0.01.13 59.10
5 Tuokko Jyrki RaVa 18.18 0.01.25 57.93
6 Asklöf Tom Lynx 18.24 0.01.31 57.09
7 Aho Ismo Navi 19.01 0.02.08 54.72
8 Lyytikäinen Petri LappRi 19.04 0.02.11 54.07
9 Ojalainen Jorma SKVuoksi 19.21 0.02.28 52.78
10 Plit Herkko EsSu 19.45 0.02.52 51.22
11 Sipiläinen Jouni S-JKL 19.50 0.02.57 50.52
12 Jokinen Heikki LS-37 20.06 0.03.13 49.36
13 Kiljunen Juha RaVa 21.05 0.04.12 46.60
14 Hiiri Ari HauSi 21.16 0.04.23 45.74
15 Korhonen Mika SKVuoksi 21.57 0.05.04 43.88
16 Lindahl Anders Trian 34.57 0.18.04 27.28
Similä Juha SKVuoksi HYL -
Heinilä Hannu RaVa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Jyrki S-JKL 16.46 0.00.00 61.16
2 Marttinen Tuomo IPR 17.37 0.00.51 57.41
3 Enroth Ari RR 19.23 0.02.37 51.46
4 Koskivirta Eero KaaRa 19.58 0.03.12 49.25
5 Heinola Ari KaaRa 20.15 0.03.29 47.87
6 Jussila Esko PäijRa 20.48 0.04.02 45.94
7 Hämäläinen Markku RaVa 21.16 0.04.30 44.27
8 Turunen Matti RasPi 23.14 0.06.28 39.92
9 Ritakallio Timo RR 23.34 0.06.48 38.76
10 Lahtinen Jari Lynx 24.15 0.07.29 37.09
11 Lahtinen Jari IHR 25.58 0.09.12 34.10
12 Kotro Petri KaaRa 26.34 0.09.48 32.81

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi HU 15.03 0.00.00 54.91
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 15.11 0.00.08 54.00
3 Valkonen Pekka Kalske 16.09 0.01.06 50.37
4 Kotala Markku LS-37 16.17 0.01.14 49.55
5 Kotilainen Matti LS-37 16.39 0.01.36 48.07
6 Laine Markku MU 16.41 0.01.38 47.58
7 Heimala Juha LappRi 17.08 0.02.05 45.95
8 Martikainen Ari HU 17.15 0.02.12 45.26
9 Liikkanen Reima RaVa 17.43 0.02.40 43.70
10 Paukku Ismo IPR 17.46 0.02.43 43.21
11 Hiltunen Pekka RasPi 18.21 0.03.18 41.48
12 Honkimaa Ari EsSu 18.29 0.03.26 40.83
13 Oinaskallio Erkki RR 18.39 0.03.36 40.12
14 Turkka Esko KS 19.01 0.03.58 39.00
15 Rautasalo Jouko KR 19.37 0.04.34 37.47
16 Autio Ossi HyRa 19.45 0.04.42 36.89
17 Lavonen Hannu MiehVi 20.01 0.04.58 36.07
18 Leppälä Martti HlS 20.53 0.05.50 34.26
19 Peni Hannu KS 22.08 0.07.05 32.03
20 Myllärinen Hannu JoKu 22.12 0.07.09 31.64

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 14.37 0.00.00 58.77
2 Ollikainen Seppo JuvU 14.59 0.00.22 56.88
3 Tikkanen Tapio SaSu 15.32 0.00.55 54.43
4 Kattelus Keijo LuuRa 15.51 0.01.14 52.92
5 Udd Esko SOC 15.58 0.01.21 52.11
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 16.11 0.01.34 50.99
7 Pietikäinen Markku JoKu 16.49 0.02.12 48.67
8 Tarvainen Juhani PiTa 17.50 0.03.13 45.51
9 Maajärvi Esa LappRi 18.27 0.03.50 43.62
10 Lehtiniemi Pekka SaSu 18.43 0.04.06 42.64
11 Nyberg Henry Trian 18.57 0.04.20 41.76
12 Väätäinen Hannu IPR 19.14 0.04.37 40.79
13 Hyvönen Markku RasPi 19.41 0.05.04 39.51
14 Liukkala Pekka HauSi 20.07 0.05.30 38.32
15 Ahlroth Timo TurSa 20.11 0.05.34 37.86
16 Leinonen Markku KuoSu 20.14 0.05.37 37.43
17 Vilhunen Lauri HU-46 20.37 0.06.00 36.41
18 Uusitalo Johan MiehVi 21.00 0.06.23 35.42
19 Aalto Antti RiSu 21.47 0.07.10 33.83
20 Lappalainen Martti Navi 23.04 0.08.27 31.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 14.39 0.00.00 51.56
2 Lehtinen Teuvo SOC 14.52 0.00.13 50.51
3 Inkinen Paavo Jyry 15.20 0.00.41 48.67
4 Vanhalakka Rauno KS 15.35 0.00.56 47.60
5 Pökälä Pekka AR 16.02 0.01.23 45.98
6 Pellinen Veikko JoKu 16.18 0.01.39 44.95
7 Hyyryläinen Jorma JuvU 16.27 0.01.48 44.27
8 Peippo Tapio SKVuoksi 16.32 0.01.53 43.77
9 Pöllänen Tapani SOC 16.42 0.02.03 43.06
10 Koivunen Ossi EsAk 17.03 0.02.24 41.91
11 Herttuainen Vesa RaKaS 17.06 0.02.27 41.52
12 Jokinen Leo KoS 17.13 0.02.34 40.98
13 Tolvanen Mauri LeSi 17.20 0.02.41 40.44
14 Hahtola Aulis RasKu 17.42 0.03.03 39.35
15 Ravattinen Pekka JoKu 17.44 0.03.05 39.02
16 Töyrylä Hannu KS 18.56 0.04.17 36.31
17 Kyckling Veli-Matti HS 19.09 0.04.30 35.66
18 Kivelä Pentti HU-46 19.15 0.04.36 35.24
19 Korhonen Mauno KuoSu 19.27 0.04.48 34.64
20 Halkosaari Severi NiS 19.28 0.04.49 34.38
21 Turunen Kauko LS-37 20.01 0.05.22 33.21
22 Romula Tuomo Mesik 20.15 0.05.36 32.60
23 Sartanen Kari SKVuoksi 20.30 0.05.51 31.98
24 Aunula Jukka Jyry 21.27 0.06.48 30.36
25 Hyvönen Eero PorvU 25.08 0.10.29 25.73
Kytöjoki Juhani Jyry HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Pertti SOC 16.45 0.00.00 41.69
2 Jakovlev Sulo PiVe 17.16 0.00.31 40.22
3 Tolonen Kalle Mesik 17.18 0.00.33 39.92
4 Taipalus Esko RasKe 17.25 0.00.40 39.43
5 Kemppi Jorma Navi 17.52 0.01.07 38.22
6 Torvikoski Jouko JäPa 17.54 0.01.09 37.93
7 Kanerva Unto Jyry 18.09 0.01.24 37.19
8 Mähönen Seppo PeRa 18.13 0.01.28 36.85
9 Kettunen Seppo Jyry 18.14 0.01.29 36.60
10 Tammela Seppo TikSu 18.36 0.01.51 35.67
11 Koskinen Kari SOC 18.52 0.02.07 34.96
12 Salo Markku PäijRa 19.09 0.02.24 34.24
13 Rautio Pekka JoKu 19.22 0.02.37 33.66
14 Paukkunen Ossi RaKaS 19.41 0.02.56 32.92
15 Rönkkö Paavo EsSu 19.57 0.03.12 32.28
16 Kettunen Kimmo SäynSa 20.00 0.03.15 32.01
17 Ryytty Urho SKVuoksi 20.02 0.03.17 31.76
18 Salminen Kari Navi 20.55 0.04.10 30.23
19 Reinikainen Pentti Jyry 21.18 0.04.33 29.51
20 Reini Jaakko TikSu 21.23 0.04.38 29.21
21 Huhtinen Veikko Mesik 21.52 0.05.07 28.39
22 Latvasto Erkki HS 22.07 0.05.22 27.89
23 Tuliniemi Esko Pihkan 22.23 0.05.38 27.39
24 Teppo Jaakko KoS 23.38 0.06.53 25.77
25 Anjala Risto LS-37 24.03 0.07.18 25.17
26 Mäkinen Atso Mesik 26.38 0.09.53 22.58
Varonen Arto LeSi HYL -
Partanen Paavo HyRa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 17.31 0.00.00 41.68
2 Salo Eero InkTe 17.53 0.00.22 40.27
3 Häkkinen Tapani IPR 18.33 0.01.02 38.29
4 Salmi Tarmo JoKu 20.46 0.03.15 33.72
5 Erkkilä Olavi PäijRa 21.24 0.03.53 32.26
6 Luukkonen Matti JoKu 21.49 0.04.18 31.19
7 Karppinen Pentti RaVa 23.21 0.05.50 28.71
8 Klinga Esa PäijRa 25.19 0.07.48 26.09
9 Kakkola Eero JoKu 25.31 0.08.00 25.49
10 Åberg Karl-Erik EsSu 29.46 0.12.15 21.52
11 Väyrynen Heikki EsSu 46.43 0.29.12 13.50
Puustinen Valto IisVi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Veikko JoKu 16.24 0.00.00 42.56
2 Aho Mauri HPV 17.08 0.00.44 39.52
3 Ranta Esko LS-37 19.13 0.02.49 34.14
4 Salmi Jorma NaTe 19.37 0.03.13 32.38
5 Lario Heikki RaVa 21.22 0.04.58 28.75
6 Ilonen Tauno TY 21.29 0.05.05 27.62

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 22.06 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Eevert PirHi 14.40 0.00.00 74.85
2 Tervala Miska RaVa 15.26 0.00.46 69.79
3 Saikko Antti LappRi 16.02 0.01.22 65.90
4 Lindroth Joona AR 16.45 0.02.05 61.85
5 Aikio Severi KEV 17.29 0.02.49 58.08
6 Kauppinen Jussi AR 17.33 0.02.53 56.69
7 Rööm Rimmo SKVuoksi 18.20 0.03.40 53.14
8 Järvenpää Antti SaSu 21.24 0.06.44 44.56
8 Pietikäinen Sauli KS 21.24 0.06.44 44.56

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kiljunen Eemeli RaVa 17.25 0.00.00 56.28
2 Tynys Joona KS 17.47 0.00.22 54.53
3 Palmen Alvar EsSu 18.01 0.00.36 53.24
4 Lindahl Jesper Trian 18.50 0.01.25 50.37
4 Pais Märten VeVe 18.50 0.01.25 50.37
6 Kukk Lauri EST 19.36 0.02.11 47.33
7 Sorsa Aleksi EsSu 19.54 0.02.29 46.09
8 Väyrynen Antti KyS 20.46 0.03.21 43.66
9 Liikkanen Olli RaVa 22.06 0.04.41 40.55
10 Rauhala Juha EsSu 23.02 0.05.37 38.45
11 Laajaniemi Lauri RR 23.54 0.06.29 36.62
12 Nokka Atte Rasti88 23.58 0.06.33 36.08
13 Kutsar Caius EST 25.42 0.08.17 33.23
14 Hakuli Tommi KeU 28.07 0.10.42 30.00
Puputti Tuomas HiKi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Väinö KyS 14.23 0.00.00 54.32
2 Heikkilä Niklas KS 14.41 0.00.18 52.72
3 Laukkanen Vili KS 15.20 0.00.57 50.00
4 Rööm Andres SKVuoksi 16.30 0.02.07 46.02
5 Nokka Vesa Rasti88 16.49 0.02.26 44.72
6 Sipiläinen Konsta S-JKL 17.10 0.02.47 43.38
7 Asklöf Henrik Lynx 18.28 0.04.05 39.93
8 Lehikoinen Elias EsSu 18.36 0.04.13 39.25
9 Nykänen Tomi LamSä 18.43 0.04.20 38.62
10 Koivisto Daniel KyS 19.37 0.05.14 36.47
11 Arvela Oskari LS-37 19.44 0.05.21 35.88
12 Toivanen Eemeli HiKi 20.20 0.05.57 34.46
13 Rönkkö Jaan KeU 20.56 0.06.33 33.13
14 Hirvikallio Teemu LuuRa 24.09 0.09.46 28.41
15 Suutari Markus KS 38.25 0.24.02 17.67
Lindén Mikael KS HYL -
Klemola Saul SKVuoksi HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Vilhelm PirHi 15.48 0.00.00
2 Haltia Ilari RR 16.23 0.00.35
3 Rooba Ragnar EST 16.28 0.00.40
4 Toivanen Rasmus HiKi 18.34 0.02.46
5 Miikki Veeti SKVuoksi 18.52 0.03.04
6 Autio Wertti HyRa 19.13 0.03.25
7 Kuusela Otto RaVa 19.17 0.03.29
8 Ikola Atte LeSi 19.26 0.03.38
9 Ojala Aaro KS 19.33 0.03.45
10 Rosenblad Kristian KeU 20.28 0.04.40
11 Sander Pritsik EST 20.36 0.04.48
12 Lintula Veikka Trian 20.52 0.05.04
13 Hirvikallio Aatu LuuRa 24.12 0.08.24
14 Hirvikallio Henri LuuRa 26.00 0.10.12
15 Pelkonen Oula RaVa 31.35 0.15.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti LappRi 16.30 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 17.29 0.00.59
3 Riissanen Pyry EsAk 18.32 0.02.02
4 Peltonen Lasse KS 20.27 0.03.57
5 Riissanen Miska EsAk 24.17 0.07.47
6 Ojala Urho KS 24.50 0.08.20
7 Laukkanen Juho KS 38.29 0.21.59

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Mirka KS 14.09 0.00.00 89.47
2 Hara Marika Koovee 14.15 0.00.06 88.10
3 Honkimaa Anni EsSu 14.46 0.00.37 84.31
4 Kiiskinen Kirsi KS 15.19 0.01.10 80.59
5 Koivunen Mari LamSä 15.20 0.01.11 79.81
6 Niittymäki Johanna Koovee 15.23 0.01.14 78.87
7 Suomalainen Sari LeSi 15.39 0.01.30 76.85
8 Valkonen Oona Kalske 15.47 0.01.38 75.53
9 Luoma Katja KS 16.02 0.01.53 73.70
10 Valkonen Outi Kalske 16.46 0.02.37 69.85
11 Toiviainen Anni SKVuoksi 17.05 0.02.56 67.93
12 Närhi Minna JRV 17.22 0.03.13 66.22
13 Rantanen Marja LamSä 17.25 0.03.16 65.42
14 Nykänen Eveliina LappRi 17.51 0.03.42 63.24
15 Pensas Johanna LappRi 18.15 0.04.06 61.28
16 Lindroth Mia AR 18.29 0.04.20 59.93
17 Nykänen Sanna AR 18.36 0.04.27 58.99
18 Juga Emma KeU 19.04 0.04.55 56.99
19 Andelin Sanna LaTa 21.06 0.06.57 51.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Autio Päivi YlKi 17.04 0.00.00
2 Ryyppö Minna HS 22.19 0.05.15

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 16.24 0.00.00 52.34
2 Laukkanen Marja KS 17.26 0.01.02 48.01
3 Hedman Kirsi Navi 17.27 0.01.03 46.73
4 Paalanen Satu IPR 18.08 0.01.44 43.79
5 Rooba Raili EST 20.43 0.04.19 37.29
6 Pelkonen Suvi VeVe 21.24 0.05.00 35.10
7 Nokka Katja Rasti88 24.27 0.08.03 29.84

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Dahlman Maarit SalRe 16.29 0.00.00 70.45
2 Palmen Virpi EsSu 17.57 0.01.28 62.75
3 Rönkkö Eva KeU 18.41 0.02.12 58.43
4 Pulkkinen Arja JoKu 19.05 0.02.36 55.38
5 Remahl Virpi LS-37 19.37 0.03.08 52.09
6 Törmikoski Tarja SaSu 21.15 0.04.46 46.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Lea SKVuoksi 19.04 0.00.00 30.30
2 Juga Liisa KeU 20.20 0.01.16 27.56
3 Kallio Ulla KeU 22.30 0.03.26 24.14
4 Korhonen Eeva RaKaS 22.37 0.03.33 23.25
5 Vehomäki Pirkko ORa 25.46 0.06.42 19.73
Kirvesmies Vuokko LS-37 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Anttila Sisko LamSä 17.06 0.00.00
2 Lahtinen Terttu IHR 22.53 0.05.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 18.00 0.00.00
2 Laakso Mirjami RaKaS 20.01 0.02.01
3 Liimatainen Raili LamSä 20.08 0.02.08
4 Andelin Tarja LaTa 22.24 0.04.24
5 Kattelus Helena KS 25.01 0.07.01

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 15.57 0.00.00 42.24
2 Laitinen Hellevi EsAk 16.43 0.00.46 39.44
3 Dahlman Kaija JoKu 17.37 0.01.40 36.61
4 Sulander Mirja-Liisa Navi 17.42 0.01.45 35.62
5 Tupitsa Mirjami Jyry 21.14 0.05.17 29.01
6 Malmsten Beatrice Jyry 21.34 0.05.37 27.89
7 Tikka Eija RaKaS 22.13 0.06.16 26.43
8 Ohramaa Tuula Jyry 29.28 0.13.31 19.43

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 16.10 0.00.00 45.11
2 Mikkonen Ritva EsSu 18.12 0.02.02 39.40
3 Talka Riitta RaKaS 18.29 0.02.19 38.14
4 Vauhkonen Marjatta EE 21.26 0.05.16 32.32
5 Ruusunen Marja-Liisa EE 21.36 0.05.26 31.51
6 Latvasto Pirkko HS 24.41 0.08.31 27.08
7 Huhtinen Ulla Mesik 29.54 0.13.44 21.95
8 Mäkinen Pirjo Mesik 35.04 0.18.54 18.37
Valjakka Leena Navi HYL -
Paatero Leena EsSu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 20.17 0.00.00 37.97
2 Piskonen Leena Navi 21.38 0.01.21 33.82
3 Pekkarinen Eila KeU 26.21 0.06.04 26.30
4 Vehmanen Marjatta KeU 32.20 0.12.03 20.25

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räisänen Noora SalRe 13.34 0.00.00 76.29
2 Rautasalo Essi KR 14.51 0.01.17 67.95
3 Aho Petra Navi 15.43 0.02.09 62.56
4 Korhonen Julia RaKaS 15.57 0.02.23 60.02
5 Marttinen Sanni Navi 16.17 0.02.43 57.20
6 Lahtinen Krista RR 16.54 0.03.20 53.59
7 Reponen Niina PR 17.28 0.03.54 50.37

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 13.14 0.00.00 71.87
2 Suutari Tuuli KS 13.28 0.00.14 69.74
3 Klemettinen Veera S-JKL 15.21 0.02.07 60.41
4 Saalo Hanna-Mari KeU 15.45 0.02.31 58.12
5 Similä Roosa SKVuoksi 15.46 0.02.32 57.31
6 Nummela Liinu MU 16.31 0.03.17 53.98
7 Ståhlberg Emilia EsSu 17.31 0.04.17 50.22
8 Plit Heidi EsSu 18.40 0.05.26 46.49
9 Laasonen Sonja TP 18.52 0.05.38 45.37
10 Haltia Riikka RR 19.20 0.06.06 43.66
11 Granados Escartin Elva EsSu 20.37 0.07.23 40.37
12 Mäkinen Riikka MU 22.01 0.08.47 37.26
13 Kylmälä Laura MU 28.52 0.15.38 28.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 14.20 0.00.00 55.34
2 Klemettinen Kaisa S-JKL 14.45 0.00.25 53.20
3 Rooba Kaisa EST 15.27 0.01.07 50.24
4 Saalo Saara KeU 15.49 0.01.29 48.54
5 Koskinen Pinja RR 17.29 0.03.09 43.43
6 Pelkonen Roosa RaVa 18.30 0.04.10 40.58
7 Kääriä Venla KyS 18.31 0.04.11 40.08
8 Saarinen Anu Rasti88 18.34 0.04.14 39.52
9 Kuusela Aino RaVa 19.21 0.05.01 37.48
10 Kainlauri Milla LappRi 22.20 0.08.00 32.09
11 Hämäläinen Iida ORa 23.03 0.08.43 30.73
12 Pellinen Viivi JoKu 24.45 0.10.25 28.27
13 Kiljunen Elisa RaVa 26.29 0.12.09 26.10
Vildek Kelly EST HYL -
Peltonen Riikka KS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 13.07 0.00.00
2 Peltonen Liisa KS 15.02 0.01.55
3 Rönkkö Salla KR 19.07 0.06.00
4 Piispa Kiia-Maria LuuRa 19.25 0.06.18
5 Lindahl Jannica Trian 21.29 0.08.22
6 Kiljunen Emmi RaVa 22.19 0.09.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruutiainen Helmi SalRe 20.29 0.00.00
2 Lavonen Sanni MiehVi 21.52 0.01.23
3 Sorjonen Siiri EsSu 25.45 0.05.16
4 Vehomäki Suvi ORa 39.24 0.18.55
5 Hämäläinen Ella ORa 40.52 0.20.23
Virtanen Reeta HlS HYL -