FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Felt-iltapika
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taivainen Olli-Markus PelPo 29.26 0.00.00 93.85 93.86
2 Tranchand Frederic PR 30.16 0.00.50 90.70 90.70
3 Anjala Topi Koovee 30.46 0.01.20 88.66 88.67
4 Savolainen Eetu IkNV 32.20 0.02.54 83.83 83.84
5 Saarinen Timo VaHa 32.34 0.03.08 82.70 82.71
6 Pihl Peeter MSParma 32.57 0.03.31 81.21 81.22
7 Ruohola Akseli MSParma 33.46 0.04.20 78.74 78.75
8 Huila Joona Hiisi 34.59 0.05.33 75.51 75.51
9 Kuukka Anton TP 35.21 0.05.55 74.23 74.24
10 Saari Aki VaajTe 35.51 0.06.25 72.72 72.72
11 Leskinen Aleksi Lynx 36.25 0.06.59 71.11 71.12
12 Ruohola Aaro MSParma 36.32 0.07.06 70.41 70.42
13 Vainiomäki Samuel PelPo 36.45 0.07.19 69.53 69.53
14 Taanila Henri IkNV 37.02 0.07.36 68.53 68.54
15 Niemi Aleksi TP 37.24 0.07.58 67.40 67.40
16 Huovila Miikka KaRa 38.52 0.09.26 64.41 64.41
17 Annila Petri Koovee 39.00 0.09.34 63.75 63.75
18 Kössi Santeri Pohjant 43.34 0.14.08 56.67 56.67
19 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 49.31 0.20.05 49.51 49.51
20 Ketola Akseli Koovee 49.33 0.20.07 49.13 49.13
21 Siivonen Jere Koovee 52.48 0.23.22 45.78 45.78
22 Keskitalo Juhani LLuja 1.01.44 0.32.18 38.87 38.88
23 Salo Riku SiikSi 1.03.07 0.33.41 37.75 37.75
Klemola Saul RaKaS KES -
Kattelus Juho KangSK KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raes Velipekka HSU 32.49 0.00.00
2 Aho Matti L-LL 57.00 0.24.11

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Esa PunKu 39.37 0.00.00 41.72 39.65
2 Salonen Tommi RaN 44.40 0.05.03 35.15 33.40
3 Nummela Ville OrPo 45.01 0.05.24 33.04 31.40
4 Salo Teemu TP 56.22 0.16.45 24.92 23.68

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivilaakso Janne Lynx 31.48 0.00.00 60.87 60.31
2 Rintala Veli-Matti MSParma 37.40 0.05.52 50.10 49.64
3 Seppälä Jussi LLuja 38.27 0.06.39 47.82 47.39
4 Korhonen Pietari TarpSu 42.58 0.11.10 41.67 41.29
5 Haikonen Jyrki UlvUra 55.58 0.24.10 31.13 30.84
6 Välkki Antti TP 1.17.29 0.45.41 21.86 21.66
Lauronen Petteri Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 29.06 0.00.00 55.67 54.64
2 Parttimaa Timo AngA 30.30 0.01.24 52.45 51.48
3 Kujanpää Jukka KangSK 32.57 0.03.51 47.93 47.05
4 Pohjonen Jukka IkNV 33.45 0.04.39 46.20 45.35
5 Oksanen Jukka RasKa 34.19 0.05.13 44.84 44.02
6 Kivimäki Jouni KanSu 35.14 0.06.08 43.10 42.31
7 Rapeli Pekka RaLu 35.51 0.06.45 41.80 41.03
8 Ruohola Risto MSParma 36.13 0.07.07 40.81 40.06
9 Venäläinen Toni VaHa 38.57 0.09.51 37.43 36.74
10 Hirvonen Petri EE 43.52 0.14.46 32.77 32.17
11 Reunanen Pasi TP 44.52 0.15.46 31.59 31.01
12 Haunia Heikki HSU 53.05 0.23.59 26.32 25.84
13 Jutila Veli-Matti RasKa 1.00.13 0.31.07 22.87 22.45

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyymäki Leo EsSu 24.32 0.00.00 58.95 58.83
2 Kukonlehto Kyösti VaHa 27.51 0.03.19 51.28 51.18
3 Harju Juha-Pekka TP 28.45 0.04.13 49.05 48.95
4 Nurmi Veli-Pekka AngA 31.49 0.07.17 43.75 43.66
5 Nyholm Thomas Trian 31.52 0.07.20 43.11 43.03
6 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 33.56 0.09.24 39.96 39.87
7 Saaranen Timo KyRa 36.06 0.11.34 37.06 36.98
8 Lainema Timo TuMe 37.59 0.13.27 34.74 34.67
9 Viitanen Reijo RaN 38.35 0.14.03 33.73 33.67
10 Tarkkanen Matti UlvUra 40.05 0.15.33 32.02 31.96
11 Hokkanen Arto TarpSu 46.37 0.22.05 27.15 27.09
12 Syrjänen Jukka Koovee 54.15 0.29.43 22.99 22.95
13 Huuhka Jouko KanSu 54.59 0.30.27 22.36 22.31

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 28.52 0.00.00 63.23 63.10
2 Routsi Jyrki Hiisi 29.12 0.00.20 61.95 61.83
3 Lillandt Stefan Kristina 29.18 0.00.26 61.19 61.07
4 Malinen Jouko HS 30.54 0.02.02 57.50 57.38
5 Ukkonen Leo TP 36.03 0.07.11 48.84 48.74
6 Helle Markku SaPu 36.19 0.07.27 48.04 47.94
7 Aalto Aimo RaN 36.44 0.07.52 47.06 46.96
8 Jalanto Esko KangSK 37.10 0.08.18 46.07 45.98
9 Leppälä Martti HlS 37.52 0.09.00 44.80 44.71
10 Kotilainen Matti LS-37 39.52 0.11.00 42.15 42.06
11 Salo Taisto SiikSi 44.05 0.15.13 37.75 37.67
12 Niemensivu Pekka KanSu 45.39 0.16.47 36.10 36.03
13 Mäkelä Markku RasKa 46.44 0.17.52 34.92 34.85
14 Keskitalo Jukka LLuja 51.38 0.22.46 31.29 31.23
15 Numminen Mikko EE 52.32 0.23.40 30.45 30.39
16 Sjögren Jukka RasKa 1.06.25 0.37.33 23.84 23.79
Asikainen Timo Hiisi HYL -
Ahonen Pekka HauSi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 29.42 0.00.00 56.77 56.42
2 Haataja Kari KajKu 32.16 0.02.34 51.91 51.60
3 Ritanotko Markku TuMe 33.23 0.03.41 49.85 49.54
4 Lepistö Heikki OrPo 35.34 0.05.52 46.48 46.19
5 Helkkula Rauli TuMe 36.26 0.06.44 45.07 44.80
6 Lehtovirta Timo RasKa 36.43 0.07.01 44.42 44.15
7 Suominen Risto SuSi 37.39 0.07.57 43.03 42.77
8 Hirvelä Reijo PunKu 38.22 0.08.40 41.94 41.68
9 Nummi Esko PunKu 38.30 0.08.48 41.51 41.26
10 Reiman Juha Hiisi 39.36 0.09.54 40.08 39.83
11 Laakso Antero PunKu 40.22 0.10.40 39.04 38.81
12 Peltomäki Aimo SiikSi 42.01 0.12.19 37.25 37.02
13 Liukkala Pekka HauSi 42.45 0.13.03 36.35 36.13
14 Kartaslammi Ari KyRa 42.53 0.13.11 35.98 35.76
15 Knuutila Mikko Hiisi 44.02 0.14.20 34.79 34.58
16 Mäki Erkki EE 47.51 0.18.09 31.79 31.60
17 Havia Jouko PR 48.06 0.18.24 31.39 31.20
18 Koski Harri TarpSu 48.49 0.19.07 30.71 30.52
19 Mykrälaakso Pentti PunKu 49.41 0.19.59 29.95 29.77
20 Jakobsson Markus RasKa 53.32 0.23.50 27.59 27.42
21 Paunonen Hannu Koovee 55.28 0.25.46 26.43 26.27
22 Korpio Timo VaHa 1.10.15 0.40.33 20.71 20.59
Laine Esa TP HYL -
Koskialho Jouko RaLu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 30.25 0.00.00 48.46 47.91
2 Lavikainen Jussi KangSK 31.51 0.01.26 45.96 45.44
3 Ylikoski Erkki KanSu 33.29 0.03.04 43.42 42.93
4 Lindstedt Tapio OrPo 34.01 0.03.36 42.44 41.96
5 Kares Olli Hiisi 34.06 0.03.41 42.04 41.57
6 Hörkkö Jaakko MSParma 34.35 0.04.10 41.16 40.70
7 Mäki Jouko TY 36.07 0.05.42 39.14 38.69
8 Lahtonen Tapio TP 37.13 0.06.48 37.71 37.28
9 Halkosaari Severi NiS 38.08 0.07.43 36.54 36.13
10 Virtanen Juhani LHR 39.15 0.08.50 35.25 34.85
11 Järvenpää Heikki ParkU 41.12 0.10.47 33.33 32.96
12 Immanen Pertti OrPo 41.44 0.11.19 32.67 32.30
13 Olli Reijo VaHa 42.41 0.12.16 31.70 31.35
14 Euren Pertti RasKa 43.29 0.13.04 30.89 30.54
15 Hämäläinen Pentti KanSu 44.07 0.13.42 30.22 29.88
16 Jääskeläinen Esko KoKV 45.28 0.15.03 29.10 28.77
17 Vuorinen Ossi HlT 46.48 0.16.23 28.06 27.74
18 Kuosa Harri LoJa 47.33 0.17.08 27.40 27.09
19 Kulmala Markku StormTe 50.12 0.19.47 25.76 25.46
20 Talvisilta Tapio ViRuS 1.16.02 0.45.37 16.87 16.68
Viljanen Keijo LoJa HYL -
Kärkkäinen Antero RaLu KES -
Aunula Jukka Jyry KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautarae Veikko HirvHe 30.42 0.00.00 45.09 45.02
2 Laitinen Matti Mesik 31.46 0.01.04 43.29 43.23
3 Moisio Kalevi TuS 31.57 0.01.15 42.76 42.70
4 Mäkivaara Olavi RasKa 35.59 0.05.17 37.71 37.66
5 Heinonen Heikki LHR 37.39 0.06.57 35.80 35.75
6 Sonkki Juhani PR 41.15 0.10.33 32.46 32.41
7 Elonen Matti RaLu 41.23 0.10.41 32.14 32.09
8 Kuusisto Kalevi HlT 41.48 0.11.06 31.60 31.56
9 Hongisto Heimo LoJa 43.36 0.12.54 30.09 30.05
10 Tiitola Tero RasKa 45.15 0.14.33 28.79 28.75
11 Ylitalo Antti TP 45.32 0.14.50 28.42 28.37
12 Hahto Matti OrPo 46.25 0.15.43 27.68 27.64
13 Rintala Pentti Hiisi 47.26 0.16.44 26.90 26.86
14 Jonkka Arvo RasKa 49.41 0.18.59 25.50 25.46
15 Rajamäki Matti KyRa 50.20 0.19.38 24.99 24.95
16 Saarinen Olli HiKi 51.10 0.20.28 24.40 24.37
17 Hieta Lauri KanSu 52.30 0.21.48 23.61 23.58
18 Kärkkäinen Eero EsSu 52.51 0.22.09 23.29 23.25
19 Teppo Jaakko KoS 53.50 0.23.08 22.69 22.66
20 Kaukasoina Risto LoJa 59.55 0.29.13 20.24 20.21
21 Korpela Kalevi TP 1.20.01 0.49.19 15.04 15.02
22 Mattila Kalervo RasKa 1.32.05 1.01.23 12.97 12.95
Virtanen Pekka TY HYL -
Kanerva Unto Jyry HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 25.48 0.00.00 44.92 44.72
2 Juhonsalo Matti LHR 30.42 0.04.54 37.24 37.07
3 Valtonen Teuvo Hiisi 30.48 0.05.00 36.60 36.44
4 Houni Mikko EE 33.23 0.07.35 33.30 33.15
5 Saario Pentti LoJa 35.20 0.09.32 31.01 30.87
6 Nurmo Heikki PunKu 41.31 0.15.43 26.01 25.90
7 Rantala Heikki EE 46.36 0.20.48 22.84 22.73
8 Rosenqvist Onni SuosmSa 48.54 0.23.06 21.44 21.34
9 Hakala Rauno EE 51.20 0.25.32 20.12 20.02
10 Sukki Martti LHR 59.48 0.34.00 17.00 16.93
11 Mäenpää Lasse KyRa 1.05.29 0.39.41 15.29 15.22
Kuusisto Seppo RaLu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 31.46 0.00.00 37.54 37.39
2 Ilonen Tauno TY 32.42 0.00.56 35.86 35.72
3 Laurila Pertti EsSu 38.15 0.06.29 30.14 30.02
4 Koskinen Jukka Hiisi 40.17 0.08.31 28.12 28.01
5 Siivonen Jukka RasKa 42.08 0.10.22 26.42 26.31
6 Ali-Rantala Arvo LoJa 43.03 0.11.17 25.39 25.29
7 Mård Leo Kristina 43.04 0.11.18 24.92 24.82
8 Rantala Mauri RaN 47.14 0.15.28 22.30 22.21
9 Ylijoki Olli PunKu 51.39 0.19.53 20.01 19.93
Lammensalo Jaakko Hiisi KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrgrann Saara PR 24.34 0.00.00 96.46 94.55
2 Anttila Liisa Koovee 26.53 0.02.19 87.78 86.04
3 Närhi Anna SWE 26.55 0.02.21 87.30 85.58
4 Sianoja Maija MSParma 27.07 0.02.33 86.29 84.59
5 Dambe Inga PR 27.32 0.02.58 84.63 82.96
6 Iso-Markku Paula KR 28.20 0.03.46 81.89 80.27
7 Kyrölä Sonja TP 28.50 0.04.16 80.13 78.55
8 Leskinen Anne-Mari Lynx 29.01 0.04.27 79.28 77.72
9 Hirvonen Eveliina PR 31.09 0.06.35 73.54 72.08
10 Peltomäki Elli RasKa 31.26 0.06.52 72.56 71.13
11 Haanpää Anni TP 31.27 0.06.53 72.21 70.78
12 Savolainen Iida KangSK 31.52 0.07.18 70.95 69.55
13 Pietilä-Annala Jaana KangSK 33.07 0.08.33 67.98 66.63
14 Skog Henna Koovee 33.19 0.08.45 67.27 65.94
15 Paunonen Tuuli Koovee 34.15 0.09.41 65.15 63.86
15 Ritanotko Johanna TuMe 34.15 0.09.41 65.15 63.86
17 Rajamäki Netta KangSK 34.27 0.09.53 64.20 62.93
18 Saarijärvi Salla TP 34.40 0.10.06 63.51 62.26
19 Ylikylä Suvi RasKa 35.04 0.10.30 62.51 61.27
20 Haapakoski Tiina RasKa 35.59 0.11.25 60.64 59.44
21 Annala Vilma KangSK 36.08 0.11.34 60.12 58.93
22 Taanila Anni IkNV 36.43 0.12.09 58.89 57.73
23 Lehkonen Emmi Koovee 37.08 0.12.34 57.96 56.82
24 Niittymäki Johanna HlS 37.16 0.12.42 57.49 56.36
25 Valtonen Anni MSParma 37.29 0.12.55 56.90 55.77
26 Ylikylä Sanna RasKa 38.27 0.13.53 55.21 54.12
27 Siivonen Hanna-Mari Koovee 39.22 0.14.48 53.67 52.61
28 Jalanto Essi KangSK 42.08 0.17.34 49.91 48.93
29 Saetalu Daisi MSParma 42.27 0.17.53 49.31 48.34
30 Nurmi Sanna AngA 44.07 0.19.33 47.22 46.29
31 Isolähteenmäki Pia RasKa 45.21 0.20.47 45.72 44.82
32 Rauhala Teija KyRa 45.30 0.20.56 45.35 44.46
33 Suonurmi Taru KyRa 45.35 0.21.01 45.05 44.16
34 Pesu Mervi TP 45.51 0.21.17 44.58 43.70
35 Kanko Ruut Koovee 49.52 0.25.18 40.79 39.98
36 Koivisto Johanna LLuja 54.02 0.29.28 37.46 36.72
37 Reunanen Anna-Reetta TP 1.00.50 0.36.16 33.11 32.46

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 33.40 0.00.00 35.43 35.36
2 Mäkivaara Jonna RasKa 39.35 0.05.55 28.63 28.57
3 Jokela Marja KyRa 1.01.40 0.28.00 17.41 17.37
Korpio Liisa VaHa KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäki-Laurila Anne PunKu 42.01 0.00.00
2 Hemminki Hanna PoRa 43.03 0.01.02

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matintalo Terhi LLuja 35.55 0.00.00 45.10 44.08
2 Viianen Pirjo LaihLu 40.38 0.04.43 37.87 37.01
3 Naskali Liisa KyRa 48.23 0.12.28 30.13 29.45
Haavisto Päivi KyRa KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari TP 26.58 0.00.00 54.92 54.98
2 Isolähteenmäki Tiina IkNV 39.03 0.12.05 36.79 36.83
3 Niinimäki Hanna KyRa 41.36 0.14.38 33.46 33.50
4 Joutsen Marja TP 41.59 0.15.01 32.10 32.14
5 Oksanen Kristiina IkNV 1.03.46 0.36.48 20.44 20.46
Yli-Kauppila Marika Hiisi HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Anne AngA 28.04 0.00.00 56.96 55.57
2 Aalto Pirjo RaN 36.00 0.07.56 43.86 42.78
3 Mäkelä Tiina RaTU 37.45 0.09.41 41.29 40.28
4 Jalanto Terttu KangSK 39.50 0.11.46 38.63 37.68
5 Rajamäki Terhi KangSK 39.54 0.11.50 38.07 37.13
6 Annila Heli Koovee 41.46 0.13.42 35.89 35.01
7 Kontturi Liisa RasKa 47.38 0.19.34 31.05 30.29
8 Laurila Saija KangSK 47.49 0.19.45 30.51 29.76
9 Kallio Kaisa SiikSi 50.38 0.22.34 28.42 27.72
10 Nummikoski Maarit UlvUra 51.41 0.23.37 27.45 26.78
11 Peltomäki Seija SiikSi 55.25 0.27.21 25.24 24.62
Pyymäki Pirjo EsSu HYL -
Koivuniemi Leena RaN KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 35.10 0.00.00 55.02 54.84
2 Borgenström Outi IkNV 37.23 0.02.13 50.20 50.04
3 Toivonen Merja EE 39.18 0.04.08 46.28 46.13
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 39.21 0.04.11 44.74 44.60
5 Virtanen Marjo Hiisi 52.18 0.17.08 32.56 32.45
Reiman Päivi Hiisi KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 37.40 0.00.00 51.08 49.71
2 Pajunen Arja OrPo 42.07 0.04.27 45.00 43.79
3 Niemi Tuire TP 42.50 0.05.10 43.57 42.41
4 Leppänen Tuula RaTU 43.05 0.05.25 42.65 41.51
5 Lavikainen Pirjo KangSK 44.15 0.06.35 40.87 39.78
6 Olli Tuija TarpSu 46.11 0.08.31 38.54 37.51
7 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 47.42 0.10.02 36.70 35.72
8 Tienari Pauliina KyRa 48.11 0.10.31 35.74 34.78
9 Juura Maarit KanSu 48.15 0.10.35 35.09 34.15
10 Koskialho Elisabeth RaLu 1.04.29 0.26.49 25.81 25.12
11 Ahonkivi Irma RasKa 1.17.40 0.40.00 21.06 20.49

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Törrö Maria-Leena VaHa 46.09 0.00.00 40.83 39.79
2 Venäläinen Kaija VaHa 53.26 0.07.17 33.94 33.08
3 Soikkeli Orvokki KanSu 1.00.07 0.13.58 28.99 28.26
Vuorinen Kirsti HlT KES -
Lahtinen Marjatta Koovee HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 27.24 0.00.00 45.87 45.76
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 31.52 0.04.28 38.46 38.36
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 31.52 0.04.28 38.46 38.36
4 Piiparinen Seija RasKa 32.22 0.04.58 35.92 35.83
5 Eskola Pirkko Rasti88 33.18 0.05.54 33.97 33.89
6 Kirkkala Aino SuosmSa 34.32 0.07.08 31.85 31.77
7 Mattila Riitta RasKa 1.03.57 0.36.33 16.71 16.66

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suonurmi Vesa KyRa 32.50 0.00.00
2 Lohikoski Roope RasKa 34.47 0.01.57

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivilaakso Anni EsSu 34.08 0.00.00 56.58 55.60
2 Oksanen Maiju IkNV 36.53 0.02.45 51.38 50.49
3 Hiltunen Emmi SiikSi 38.43 0.04.35 48.01 47.18
4 Paavola Sannimaari VaHa 44.00 0.09.52 41.42 40.70
5 Hakomäki Emmi TP 48.55 0.14.47 36.52 35.89
6 Viitala Nina RaN 59.51 0.25.43 29.24 28.74
7 Vehkalahti Jenny IkNV 1.14.40 0.40.32 22.95 22.56
Siren Saara TP KES -
Hankala Kaisa IkNV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiidenhovi Aleks MSParma 24.25 0.00.00 58.11 55.52
2 Oksanen Teemu IkNV 31.03 0.06.38 44.55 42.56
3 Koivuniemi Sakari RaN 33.51 0.09.26 39.82 38.04
4 Isolähteenmäki Atte IkNV 40.40 0.16.15 32.27 30.83
5 Ketola Lauri Koovee 43.47 0.19.22 29.16 27.86
6 Haikonen Aaro UlvUra 51.45 0.27.20 23.99 22.92
7 Lehtimäki Janne Hiisi 52.49 0.28.24 22.83 21.81

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiittanen Maija UlvUra 28.36 0.00.00 57.15 56.00
2 Rantala Jasmiina RaLu 29.05 0.00.29 55.36 54.24
3 Haanpää Kaisa TP 30.19 0.01.43 52.30 51.24
4 Haavisto Veera IkNV 35.01 0.06.25 44.58 43.68
5 Välkki Lotta TP 35.31 0.06.55 43.26 42.39
6 Asp Milja KyRa 37.20 0.08.44 40.50 39.68
7 Aho Susanna Hiisi 39.45 0.11.09 37.42 36.66
8 Viianen Jenna LaihLu 45.16 0.16.40 32.32 31.67
9 Tenho Sanni L-LL 48.09 0.19.33 29.87 29.27
10 Vehkala Eveliina SiikSi 49.54 0.21.18 28.33 27.76
Simola Reea Koovee KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jutila Pietu RasKa 20.00 0.00.00
2 Matinheikki Leo TP 21.36 0.01.36
3 Mäkipää Rasmus RaN 24.34 0.04.34
4 Seppälä Frans LLuja 26.03 0.06.03
5 Viianen Lauri LaihLu 37.59 0.17.59
Niemensivu Timi RaLu HYL -
Naskali Lauri KyRa HYL -
Juupaluoma Juho RasKu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haikonen Sanni UlvUra 21.43 0.00.00
2 Luoma Oona UlvUra 22.27 0.00.44
3 Tarkkanen Annika UlvUra 24.20 0.02.37
4 Mäkinen Tuuli LLuja 24.31 0.02.48
5 Jutila Iisa RasKa 25.23 0.03.40
6 Jutila Pinja RasKa 26.10 0.04.27
7 Simola Rosa Koovee 26.41 0.04.58
8 Hirvonen Julia KyRa 26.46 0.05.03
9 Koskensalo Maria IkNV 28.54 0.07.11
10 Asell Aleksiina IkNV 30.03 0.08.20
11 Isokallio Helmi L-LL 32.06 0.10.23
12 Jokinen Johanna Eräp 34.04 0.12.21
13 Järventausta Ennimaria KyRa 41.03 0.19.20
14 Isolähteenmäki Ida IkNV 56.22 0.34.39
15 Viitala Sini RaN 58.25 0.36.42
Pohjolainen Iina LLuja HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Kasimir IkNV 19.32 0.00.00
2 Nolvi Joona RasKa 20.35 0.01.03
3 Asell Verneri IkNV 37.15 0.17.43
4 Seppälä Alvar LLuja 37.21 0.17.49

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haunia Heta HSU 18.13 0.00.00
2 Koskensalo Susanna IkNV 18.33 0.00.20
3 Koivula Lotta UlvUra 18.53 0.00.40
4 Vehkala Katariina SiikSi 20.44 0.02.31
5 Laukkanen Laura TarpSu 20.53 0.02.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäenpää Matias TP 20.57 0.00.00
2 Savisto Roope IkNV 29.40 0.08.43
3 Välkki Totte TP 32.18 0.11.21

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Hietanen Silja TP 12.55 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 13.21 0.00.26
3 Tuhkanen Suvi UlvUra 17.36 0.04.41
4 Pesu Vilma TP 19.49 0.06.54
5 Simola Rita Koovee 20.09 0.07.14
6 Imberg Venla HlS 21.05 0.08.10
7 Matinheikki Liisa TP 27.09 0.14.14
8 Punto Elli SuSe 43.04 0.30.09

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Jere Koovee 25.35 0.00.00
2 Haikonen Ilmo UlvUra 28.33 0.02.58
3 Naskali Eero KyRa 31.34 0.05.59

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yli-Futka Amanda UlvUra 17.15 0.00.00
2 Lohtander Ilona RaLu 19.16 0.02.01
3 Luoma Elli UlvUra 22.58 0.05.43
4 Pohjolainen Emmi LLuja 25.39 0.08.24
5 Töppärä Nora PunKu 27.08 0.09.53

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 15.50 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 18.11 0.02.21
3 Koskinen Eemil TP 19.14 0.03.24
4 Korhonen Joonas TarpSu 19.47 0.03.57
5 Niemensivu Roni RaLu 19.49 0.03.59
6 Töppärä Osmo PunKu 21.52 0.06.02
7 Saarela Robert RaLu 23.23 0.07.33
8 Leskinen Eemeli Lynx 27.19 0.11.29
9 Pohjonen Tami IkNV 28.06 0.12.16
10 Siivonen Eero Koovee 31.26 0.15.36
11 Suoniemi Juho SuSe 35.05 0.19.15
12 Suoniemi Janne SuSe 36.10 0.20.20
13 Liuha Veeti SuSe 50.25 0.34.35

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Tuulia TarpSu 19.00 0.00.00
2 Lohtander Eerika RaLu 21.52 0.02.52
3 Saarela Sofia RaLu 23.32 0.04.32
4 Hiltunen Venla SiikSi 24.32 0.05.32
5 Naskali Johanna KyRa 28.32 0.09.32
6 Lämsä Moona VaHa 29.23 0.10.23
7 Hämeen-Anttila Elsa SuSe 35.22 0.16.22
8 Haanpää Venla TP 38.08 0.19.08
9 Hämeen-Anttila Salla SuSe 41.17 0.22.17
10 Liuha Viivi SuSe 41.58 0.22.58
11 Hämeen-Anttila Suvi SuSe 46.02 0.27.02