FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Iisun kaksipäiväiset kansalliset, 1.päivä, PSM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Ville-Petteri KemU 32.52 0.00.00 76.98 75.83
2 Pukema Hannu-Pekka RR 33.54 0.01.02 73.93 72.83
3 Kujala Jouni Pohjant 35.04 0.02.12 70.79 69.74
4 Hietala Perttu PelPo 35.05 0.02.13 70.08 69.04
5 Korpi Juho LänRa 35.17 0.02.25 69.01 67.99
6 Hannuksela Jari Pohjant 37.26 0.04.34 64.42 63.46
7 Nissinen Niko Pohjant 37.54 0.05.02 63.00 62.06
8 Martikainen Juha KeuKi 37.59 0.05.07 62.23 61.31
9 Parkkinen Keijo YlikNM 39.50 0.06.58 58.75 57.88
10 Holappa Arto YlikNM 40.26 0.07.34 57.29 56.44
11 Taulavuori Arttu AlatPi 41.37 0.08.45 55.09 54.28
12 Kalapudas Antti AlatPi 43.21 0.10.29 52.34 51.57
13 Seppänen Mika VaKa 43.55 0.11.03 51.13 50.37
14 Mikkonen Ville KoskRi 45.20 0.12.28 49.01 48.28
15 Karppinen Mikko Pohjant 50.40 0.17.48 43.38 42.74
16 Kanniainen Tomi PuolRy 51.14 0.18.22 42.44 41.81
Runtti Janne KiimU KES -
Mäkäräinen Jouni Pohjant EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Matti KaJu 26.41 0.00.00
2 Alasuvanto Joni KaJu 33.53 0.07.12

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Juha KoskRi 35.13 0.00.00 40.87 38.62
2 Määttä Jari KemijU 37.24 0.02.11 37.76 35.68
3 Sevon Tuomo SalRe 38.43 0.03.30 35.78 33.81
4 Nikkari Olli OSVA 39.47 0.04.34 34.14 32.26
5 Oikarinen Matti AlatPi 43.02 0.07.49 30.94 29.23
6 Seppä Tomi HimU 47.00 0.11.47 27.75 26.22
7 Palokangas Markus AlatPi 50.36 0.15.23 25.25 23.85
8 Väkeväinen Ville LänRa 57.12 0.21.59 21.86 20.66
Koivula Ilkka Pohjant KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusanen Petri S-JKL 38.54 0.00.00 30.17 30.06
2 Hasu Jarkko S-2000 41.13 0.02.19 26.34 26.25
3 Pussila Tuomas VePo 57.33 0.18.39 17.33 17.27

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 29.44 0.00.00 54.20 52.82
2 Veijola Seppo IinYr 30.33 0.00.49 52.14 50.82
3 Männikkö Ari LaiVe 35.46 0.06.02 44.02 42.90
4 Pihlajaniemi Janne VePo 36.41 0.06.57 42.41 41.33
5 Hanhela Veli-Matti MSParma 37.42 0.07.58 40.77 39.74
6 Halonen Vesa Pohjant 37.50 0.08.06 40.14 39.12
7 Savolainen Jouni Pohjant 37.56 0.08.12 39.54 38.54
8 Kela Marko OulRe 41.58 0.12.14 35.30 34.40
9 Kellokumpu Seppo KaSu 42.15 0.12.31 34.62 33.74
10 Taulavuori Tero AlatPi 42.55 0.13.11 33.65 32.80
11 Kuusikko Marko SalRe 45.52 0.16.08 31.08 30.29
12 Hannila Petri LänRa 46.14 0.16.30 30.43 29.66
13 Sipilä Jarkko YlivKu 57.11 0.27.27 24.28 23.66
14 Määttä Jari OH 58.36 0.28.52 23.37 22.78
Pietiläinen Ilpo Pohjant EIL -
Mutka Kai Pohjant EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lundkvist Lars SWE 22.07 0.00.00 39.19 39.10
2 Vilppola Arto OH 22.47 0.00.40 37.48 37.39
3 Pietilä Hannu KaSu 23.16 0.01.09 36.14 36.06
4 Rapakko Mikko OH 23.18 0.01.11 35.53 35.45
5 Isaksson Ingvar SWE 23.53 0.01.46 34.12 34.04
6 Neuvonen Jussi OuTa 24.38 0.02.31 32.55 32.47
7 Alahäivälä Tapani PudU 25.02 0.02.55 31.51 31.44
8 Huotari Arto KuPe 25.22 0.03.15 30.58 30.51
9 Köhle Urs SUI 31.46 0.09.39 24.01 23.96
10 Luodonpää Risto AlatPi 32.14 0.10.07 23.26 23.21
11 Mäkinen Tapani OSVA 35.02 0.12.55 21.03 20.98

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurkela Reino OH 23.18 0.00.00 46.86 46.29
2 Martikainen Ari KeuKi 24.23 0.01.05 44.33 43.79
3 Halla-Aho Timo KauKa 25.44 0.02.26 41.58 41.07
4 Kotila Harri YlikNM 26.23 0.03.05 40.14 39.65
5 Jurvakainen Jari S-JKL 26.46 0.03.28 39.16 38.68
6 Tolppi Juha LänRa 27.12 0.03.54 38.13 37.67
7 Paananen Jarmo SalRe 27.27 0.04.09 37.39 36.93
8 Linjakumpu Seppo KEV 28.06 0.04.48 36.13 35.69
9 Vainio Timo Pohjant 29.35 0.06.17 33.95 33.54
10 Karppinen Jouko LaiVe 29.51 0.06.33 33.28 32.88
11 Lotvonen Kari LaiVe 31.46 0.08.28 30.93 30.55
12 Argillander Erkki VaKa 33.12 0.09.54 29.27 28.91
13 Kurula Juhani Pohjant 33.44 0.10.26 28.48 28.13
14 Mäntykenttä Hannu OYUS 34.43 0.11.25 27.36 27.03
15 Malinen Pentti KaSu 36.29 0.13.11 25.73 25.42
Ruotsalainen Keijo OYUS HYL -
Pietilä Heikki S-2000 EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 21.37 0.00.00 48.84 48.32
2 Tahkola Paavo KEV 21.56 0.00.19 47.58 47.07
3 Miettunen Tuomo S-2000 22.06 0.00.29 46.67 46.17
4 Vilminko Pauli SiSe 22.48 0.01.11 44.70 44.23
5 Tahkola Tapio KEV 22.55 0.01.18 43.94 43.48
6 Airaksinen Risto OuTa 23.24 0.01.47 42.51 42.06
7 Grekelä Antti HaHe 23.51 0.02.14 41.20 40.76
8 Keltamäki Seppo JoKu 27.07 0.05.30 35.79 35.41
9 Ruokamo Eero OuTa 27.54 0.06.17 34.35 33.98
10 Ronkainen Timo KEV 30.52 0.09.15 30.65 30.33
11 Puurunen Jorma ONMKY 31.15 0.09.38 29.88 29.57
12 Haapasalo Pertti Pohjant 31.23 0.09.46 29.37 29.06
Torikka Kullervo KarihKa HYL -
Heikka Markku ONMKY HYL -
Suorsa Matti PudU EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 24.45 0.00.00 37.16 36.78
2 Tuohimaa Esko ONMKY 25.05 0.00.20 36.36 35.99
3 Juutinen Hannu Pohjant 25.53 0.01.08 34.94 34.58
4 Sevon Niilo SalRe 26.43 0.01.58 33.56 33.22
5 Roivainen Jouko VaKa 27.02 0.02.17 32.89 32.55
6 Holster Paavo OH 27.27 0.02.42 32.11 31.78
7 Haapaniemi Niilo HaHe 27.36 0.02.51 31.65 31.33
8 Toropainen Pauli ONMKY 29.03 0.04.18 29.81 29.51
9 Salminen Jorma VaKa 29.32 0.04.47 29.06 28.77
10 Mustonen Lauri AlatPi 30.29 0.05.44 27.91 27.62
11 Hurskainen Pentti OulRe 30.36 0.05.51 27.55 27.27
12 Myllymaa Kauko OulRe 31.07 0.06.22 26.85 26.57
13 Heinikoski Kalevi KoskRi 31.44 0.06.59 26.08 25.82
14 Puurunen Reijo OuTa 34.41 0.09.56 23.64 23.40
15 Mattila Seppo KoskRi 35.21 0.10.36 22.98 22.75
16 Humalamäki Hannu ÄhtU 36.36 0.11.51 21.99 21.76
17 Tahkola Matti KEV 37.44 0.12.59 21.12 20.91
Määttä Seppo KemijU HYL -
Määttä Jouko PuolRy HYL -
Kinnunen Raimo Pohjant EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaipala Rauno Pohjant 23.00 0.00.00 31.06 30.91
2 Pelkonen Toivo YlikNM 25.21 0.02.21 27.58 27.45
3 Männikkö Kalle ONMKY 26.07 0.03.07 26.18 26.06
4 Seilonen Reino KaSu 26.30 0.03.30 25.22 25.11
5 Pietiläinen Erkki PeRa 27.19 0.04.19 23.91 23.80
6 Lind Matti KiimU 30.45 0.07.45 20.74 20.64
7 Veijovaara Jorma Pohjant 31.13 0.08.13 19.94 19.85
Rahkola Eero OulRe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 22.41 0.00.00 31.35 31.33
2 Kittilä Olavi SalRe 24.02 0.01.21 28.85 28.83
3 Salmi Aimo VaaSu 25.29 0.02.48 26.51 26.49
4 Nikula Reino OuTa 27.14 0.04.33 24.15 24.14
5 Alakuijala Erkki S-2000 27.27 0.04.46 23.31 23.30
6 Riihonen Taisto KauKa 34.16 0.11.35 18.16 18.15
7 Jurvakainen Heino KiimU 35.07 0.12.26 17.21 17.20

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 29.22 0.00.00 13.20 13.20
2 Vartiainen Sulo KiimU 40.02 0.10.40 8.96 8.96
3 Moilanen Teuvo KaSu 45.38 0.16.16 7.22 7.22

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turkka Jussi Iisu 38.38 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 32.22 0.00.00 56.03 55.71
2 Schroderus Santeri Pohjant 33.48 0.01.26 52.04 51.75
3 Huuha Aleksi OuHu 34.15 0.01.53 49.77 49.49
4 Aikio Severi Pohjant 35.35 0.03.13 46.38 46.12
5 Bergman Markku OH 37.55 0.05.33 42.09 41.85
6 Pernu Jere Pohjant 39.11 0.06.49 39.34 39.12

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Niilo OH 24.30 0.00.00
2 Mäki-Petäys Matias EsAk 41.35 0.17.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Jere Pohjant 19.06 0.00.00 41.37 39.68
2 Määttä Juho OH 19.37 0.00.31 37.26 35.74
3 Härkönen Sami OuTa 21.17 0.02.11 31.56 30.27

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiltunen Juho ONMKY 14.41 0.00.00
2 Westerholm Thomas VePo 16.53 0.02.12
Pöyry Roope Pohjant EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pietilä Antti KaSu 23.09 0.00.00
2 Heikka Benjamin Pohjant 27.56 0.04.47

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Köhle Martin SUI 13.56 0.00.00
2 Ukkola Sakari Pohjant 14.36 0.00.40
3 Kuusikko Miska SalRe 15.01 0.01.05
4 Rahikkala Atte OSVA 15.48 0.01.52
5 Ikäläinen Erkki OH 16.45 0.02.49
6 Similä Severi Pohjant 19.26 0.05.30
7 Aikio Valtteri KEV 20.12 0.06.16
8 Ahopelto Roope Iisu 26.06 0.12.10
Hannuksela Jere Pohjant HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinlauri Kasperi HaHe 14.15 0.00.00
2 Kinnunen Eerik Pohjant 16.12 0.01.57
3 Salmela Matti S-2000 20.17 0.06.02
4 Lassheikki Arttu LänRa 21.20 0.07.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Kalle Keihäs 12.16 0.00.00
2 Kemppainen Paavo Iisu 12.40 0.00.24
3 Kinnunen Antti Pohjant 14.58 0.02.42
4 Palokangas Tatu AlatPi 15.20 0.03.04
5 Pääkkönen Rasmus OH 17.17 0.05.01
6 Triipponen Vetja KuPe 21.10 0.08.54

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Roope Pohjant 13.19 0.00.00
2 Korpi Juuso LänRa 14.39 0.01.20
3 Oikarinen Oiva S-2000 15.59 0.02.40
4 Jaatinen Janne HaHe 18.41 0.05.22
5 Matinlauri Miska HaHe 20.10 0.06.51
6 Sipilä Tino YlivKu 50.01 0.36.42
Sipilä Jami YlivKu KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasTiimi 35.59 0.00.00 74.39 74.25
2 Kauppinen Silja KR 36.15 0.00.16 72.73 72.60
3 Moilanen Anna KaSu 38.30 0.02.31 67.44 67.32
4 Vaara Annika LapVe 39.19 0.03.20 65.02 64.90
5 Laitinen Maria YlikNM 40.10 0.04.11 62.64 62.53
6 Näsi Aurora Pohjant 41.03 0.05.04 60.31 60.21
7 Vääränen Sari KS 41.55 0.05.56 58.11 58.01
8 Näsi Juliaana Pohjant 42.16 0.06.17 56.68 56.58
9 Kurkela Anna OH 42.43 0.06.44 55.14 55.04
10 Bergman Marjo OH 48.29 0.12.30 47.75 47.67
11 Miettunen Kaisa Pohjant 59.31 0.23.32 38.23 38.16
Jaako Niina LänRa EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Essi LaiVe 27.55 0.00.00
2 Laitala Piia KaJu 30.32 0.02.37
Holappa Pirjo YlikNM EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martinmäki Kaisu Pohjant 26.26 0.00.00 42.53 42.56
2 Lohela Päivi YlikNM 32.32 0.06.06 33.26 33.28
3 Hannila Outi LänRa 40.09 0.13.43 25.90 25.92
4 Huotari Sari Pohjant 43.30 0.17.04 22.94 22.95
Kellokumpu Henna-Riikka OH EIL -
Eskola Marianne TP HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klasila Satu PeRa 27.15 0.00.00 43.75 41.81
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 27.46 0.00.31 42.13 40.26
3 Laurila Sari SalRe 28.03 0.00.48 40.91 39.09
4 Parkkinen Piia YlikNM 29.28 0.02.13 38.19 36.49
5 Aalto Pirjo Pohjant 29.34 0.02.19 37.30 35.64
6 Holster-Hemmi Mervi Pohjant 32.06 0.04.51 33.66 32.16
7 Sirkeinen Viivi SuomRa 33.07 0.05.52 31.95 30.53
8 Kela Merja OulRe 33.17 0.06.02 31.12 29.73
Goman Annukka VePo HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 24.11 0.00.00 54.08 53.39
2 Mattila Riitta RasTiimi 24.34 0.00.23 52.10 51.44
3 Mäkinen Krista MSParma 24.35 0.00.24 50.92 50.27
4 Hannuksela Eija Pohjant 24.40 0.00.29 49.61 48.98
5 Vinnytska Nina SUI 26.29 0.02.18 45.15 44.58
6 Alahäivälä Kirsi PudU 28.40 0.04.29 40.74 40.22
7 Viitanen Kirsi OH 31.29 0.07.18 36.20 35.74
8 Lundkvist Birgit OK Varge 50.20 0.26.09 22.09 21.81

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 23.47 0.00.00 44.16 43.32
2 Moilanen Ulla KaSu 31.37 0.07.50 32.22 31.61
3 Mäkinen Päivi OSVA 32.24 0.08.37 30.47 29.89
4 Väänänen Mervi OuTa 33.53 0.10.06 28.20 27.67
5 Määttä Anna-Maija OH 40.19 0.16.32 22.92 22.49
6 Bergman Heidi OH 43.49 0.20.02 20.37 19.99
Väärälä Marita OH EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 27.38 0.00.00 38.59 38.16
2 Malinen Paula KaSu 30.26 0.02.48 33.72 33.35
3 Myllymaa Pirkko OulRe 37.28 0.09.50 26.32 26.03
4 Jokela Riitta YlikNM 37.49 0.10.11 25.02 24.75
5 Jussinniemi Seija SiSe 37.59 0.10.21 23.86 23.60

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 36.34 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 25.44 0.00.00 28.77 28.01
2 Rajaniemi Anneli OTaru 25.46 0.00.02 27.30 26.58
3 Mattila Ulla Pohjant 33.47 0.08.03 19.72 19.20
4 Kela Mirja OulRe 34.58 0.09.14 18.00 17.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varis Tuula OH 38.31 0.00.00
2 Nikula Irma OuTa 41.19 0.02.48
Mylly Aira OH HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Henriikka Pohjant 21.21 0.00.00 52.09 50.43
2 Harju Moona PudU 24.10 0.02.49 44.64 43.22
3 Huhtela Oona PudU 25.53 0.04.32 40.39 39.10
4 Hiltunen Anna YlikNM 28.01 0.06.40 36.12 34.97
5 Juntunen Johanna IinYr 29.40 0.08.19 32.99 31.94
6 Uusitalo Annika YlikNM 35.50 0.14.29 26.38 25.54
Jaakola Emma-Noora PudU EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sankelo Lotta Pohjant 22.41 0.00.00 37.15 36.25
2 Tolonen Sirje LänRa 25.09 0.02.28 32.50 31.71
3 Holappa Sini YlikNM 26.03 0.03.22 30.41 29.67
4 Jaatinen Venla HaHe 28.14 0.05.33 27.16 26.50
5 Päkkilä Suvi HaHe 30.01 0.07.20 24.70 24.10
6 Parkkinen Veera YlikNM 35.29 0.12.48 20.19 19.70
Holappa Suvi-Tuulia YlikNM EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 16.46 0.00.00
2 Portimojärvi Saana OH 25.10 0.08.24
3 Härkönen Laura OuTa 26.31 0.09.45

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haapasalo Wilma Pohjant 19.10 0.00.00
2 Sankelo Emma Pohjant 20.03 0.00.53
3 Kärnä Nina SonPa 20.07 0.00.57
4 Loukusa Iina Iisu 27.15 0.08.05
5 Pääkkönen Nea OH 28.06 0.08.56
Ylimäinen Julia S-2000 HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Anna LänRa 13.07 0.00.00
2 Ojanaho Ansa-Lotta OH 13.58 0.00.51
3 Portimojärvi Emma-Leena OH 14.02 0.00.55
4 Saraniemi Iida OH 14.36 0.01.29
5 Laurila Elina SalRe 15.31 0.02.24
6 Haapasalo Heidi Pohjant 16.08 0.03.01
7 Loukusa Anni Iisu 18.12 0.05.05
8 Mutka Aino Pohjant 18.17 0.05.10
9 Triipponen Vanni KuPe 18.43 0.05.36
10 Hemmi Kia Pohjant 18.53 0.05.46
11 Palokangas Mette AlatPi 19.15 0.06.08
12 Taulavuori Anni AlatPi 20.06 0.06.59
13 Parkkinen Laura YlikNM 21.05 0.07.58
14 Jaatinen Ilona HaHe 24.14 0.11.07
Goman Maija VePo EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 21.52 0.00.00
2 Mäki-Petäys Maria EsAk 21.58 0.00.06
Päkkilä Veera HaHe HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 10.35 0.00.00
2 Anttila Minea Pohjant 11.32 0.00.57
3 Kulju Eevi Keihäs 11.56 0.01.21
4 Hasu Elsa S-2000 12.32 0.01.57
5 Similä Selina Pohjant 13.36 0.03.01
6 Salmela Anni S-2000 13.41 0.03.06
7 Matinlauri Mimosa HaHe 13.43 0.03.08
8 Hemmi Mai Pohjant 14.52 0.04.17
9 Kärnä Alisa SonPa 15.38 0.05.03
10 Holappa Pilvi-Maria YlikNM 15.47 0.05.12
11 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.18 0.06.43
12 Mattila Helmi RasTiimi 17.46 0.07.11
13 Parkkinen Anna YlikNM 17.50 0.07.15
14 Salmela Siiri S-2000 18.54 0.08.19
15 Hietaharju Siiri OTaru 19.23 0.08.48
16 Ylimäinen Janna S-2000 19.35 0.09.00

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hasu Eevi S-2000 11.31 0.00.00
2 Köhle Verena SUI 14.27 0.02.56
3 Anttila Ilona Pohjant 15.21 0.03.50
4 Kuusikko Kiia SalRe 16.04 0.04.33
5 Länsitie Pinja OSVA 20.17 0.08.46
6 Alahäivälä Silja PudU 20.55 0.09.24
7 Vaara Ella LapVe 21.34 0.10.03
8 Kärnä Jonna SonPa 21.50 0.10.19
9 Päkkilä Venla HaHe 22.26 0.10.55
10 Matinlauri Emilia HaHe 23.25 0.11.54
11 Moilanen Neea PudU 25.11 0.13.40