FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähtirastit 2.pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Hannu RasTiimi 1.14.29 0.00.00 76.91 75.93
2 Rahko Sampo Pohjant 1.15.40 0.01.11 74.99 74.04
3 Kujala Jouni Pohjant 1.17.52 0.03.23 72.18 71.27
4 Hietala Perttu PelPo 1.19.58 0.05.29 69.62 68.73
5 Saarela Ville-Petteri KemU 1.24.47 0.10.18 65.03 64.20
6 Ahokas Niila IitPy 1.27.42 0.13.13 62.25 61.46
7 Kuopus Sauli PudU 1.30.56 0.16.27 59.45 58.70
8 Parkkinen Jussi AngA 1.32.41 0.18.12 57.75 57.02
9 Viippola Ilpo OuTa 1.39.00 0.24.31 53.52 52.84
10 Keränen Teemu KaSu 1.40.31 0.26.02 52.18 51.52
11 Isokoski Erkki VePo 1.44.59 0.30.30 49.45 48.82
12 Mäkikyrö Ville OH 1.47.20 0.32.51 47.86 47.26
13 Seppänen Mika VaKa 1.52.33 0.38.04 45.17 44.60
14 Kalapudas Antti AlatPi 1.54.49 0.40.20 43.81 43.25
Männikkö Ari LaiVe KES -
Helander Iisak Pohjant KES -
Alaperä Arttu-Pekka Pohjant KES -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenius Verne LaiVe 1.51.11 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Ari-Matti KaSu 1.10.46 0.00.00 45.87 43.33
2 Hänninen Janne TP 1.14.04 0.03.18 42.51 40.15
3 Koljonen Jouni VaKa 1.18.16 0.07.30 38.98 36.82
4 Ronkainen Markus KoskRi 1.27.39 0.16.53 33.70 31.83
5 Väkeväinen Ville LänRa 1.42.20 0.31.34 27.91 26.37
Heinikoski Kauko KoskRi KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rinta Toni KoskRi 1.15.08 0.00.00
2 Loukusa Markku Iisu 1.25.37 0.10.29

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Westerholm Lasse VePo 1.00.59 0.00.00 44.93 42.88
2 Lammi Harri SalRe 1.04.58 0.03.59 41.65 39.75
3 Taulavuori Tero AlatPi 1.06.12 0.05.13 40.35 38.51
4 Järvenpää Esa S-JKL 1.07.04 0.06.05 39.32 37.53
5 Kankainen Janne SoJy 1.10.39 0.09.40 36.84 35.16
6 Pihlajaniemi Janne VePo 1.12.59 0.12.00 35.19 33.59
7 Väliheikki Mikael LaiVe 1.13.19 0.12.20 34.57 32.99
8 Kuusikko Marko SalRe 1.13.42 0.12.43 33.92 32.38
9 Karvonen Sami SalRe 1.15.04 0.14.05 32.85 31.35
10 Jurvakainen Mika KiimU 1.16.59 0.16.00 31.59 30.15
11 Kela Marko OulRe 1.26.34 0.25.35 27.69 26.43
12 Määttä Jari OH 1.33.49 0.32.50 25.19 24.04
13 Hannila Petri LänRa 1.37.49 0.36.50 23.81 22.72
Maijala Veikko OH EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 1.00.21 0.00.00 47.04 45.41
2 Konttajärvi Seppo VePo 1.04.42 0.04.21 43.15 41.65
3 Maijala Taisto LapVe 1.05.27 0.05.06 41.93 40.48
4 Härkönen Antti PudU 1.11.33 0.11.12 37.69 36.39
5 Heikkinen Esa KEV 1.11.38 0.11.17 36.99 35.71
6 Neuvonen Jussi Outa 1.14.02 0.13.41 35.15 33.94
7 Rankinen Juho OulRe 1.15.12 0.14.51 33.98 32.80
8 Piispanen Reima SalRe 1.15.29 0.15.08 33.22 32.07
9 Luodonpää Risto AlatPi 1.24.30 0.24.09 29.12 28.11
10 Mäkinen Tapani OSVA 1.57.53 0.57.32 20.47 19.76
Vaara Keijo LapVe EIL -
Kemppainen Vesa Iisu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkikyrö Jukka OH 52.20 0.00.00 49.45 49.13
2 Malinen Jouko SoJy 58.40 0.06.20 43.60 43.32
3 Kaartinen Pekka KaSu 1.01.59 0.09.39 40.79 40.53
4 Halla-Aho Timo KauKa 1.05.46 0.13.26 37.99 37.74
5 Kotila Harri YlikNM 1.07.14 0.14.54 36.72 36.48
6 Karppinen Jouko LaiVe 1.07.46 0.15.26 35.99 35.75
7 Jussila Raimo HaapavU 1.08.06 0.15.46 35.37 35.14
8 Kurkela Reino OH 1.15.50 0.23.30 31.37 31.17
9 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.21.58 0.29.38 28.66 28.47
10 Paaso Jouko PeRa 1.25.01 0.32.41 27.28 27.10
11 Argillander Erkki VaKa 1.27.12 0.34.52 26.25 26.08
12 Paananen Jarmo SalRe 1.28.26 0.36.06 25.55 25.39
13 Nummi Eino VaKa 1.37.46 0.45.26 22.81 22.66
Pietilä Heikki S-2000 HYL -
Kurula Juhani Pohjant EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 51.54 0.00.00 45.60 44.38
2 Tahkola Paavo KEV 52.44 0.00.50 44.27 43.08
3 Vilminko Pauli SiSe 52.45 0.00.51 43.64 42.47
4 Grekelä Antti HaHe 53.00 0.01.06 42.83 41.68
5 Hautala Matti ONMKY 53.31 0.01.37 41.81 40.69
6 Airaksinen Risto OuTa 54.22 0.02.28 40.56 39.47
7 Ronkainen Timo KEV 1.01.18 0.09.24 35.45 34.50
8 Udd Esko LänRa 1.02.40 0.10.46 34.16 33.24
9 Ruokamo Eero OuTa 1.07.16 0.15.22 31.35 30.50
10 Haapasalo Pertti Pohjant 1.17.39 0.25.45 26.74 26.02
11 Toppari Pekka PuolRy 1.22.49 0.30.55 24.68 24.02
12 Antikainen Raimo VetU 1.23.03 0.31.09 24.22 23.57
Korhonen Ari S-2000 EIL -
Keltamäki Seppo JoKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 48.52 0.00.00 41.91 41.43
2 Holster Paavo OH 57.28 0.08.36 35.34 34.93
3 Määttä Jouko PuolRy 59.42 0.10.50 33.73 33.34
4 Haapaniemi Niilo HaHe 59.49 0.10.57 33.38 33.00
5 Laitinen Olli PeRa 1.01.17 0.12.25 32.31 31.93
6 Juutinen Hannu Pohjant 1.01.33 0.12.41 31.89 31.52
7 Sevon Niilo SalRe 1.03.12 0.14.20 30.79 30.43
8 Tuohimaa Esko ONMKY 1.07.25 0.18.33 28.61 28.28
9 Kinnunen Raimo Pohjant 1.10.18 0.21.26 27.19 26.88
10 Myllymaa Kauko OulRe 1.13.22 0.24.30 25.82 25.52
11 Heinikoski Kalevi KoskRi 1.14.05 0.25.13 25.34 25.05
12 Kinnula Ahti KEV 1.14.18 0.25.26 25.04 24.75
13 Toropainen Pauli ONMKY 1.15.26 0.26.34 24.44 24.15
14 Puurunen Reijo OuTa 1.16.46 0.27.54 23.79 23.51
15 Malm Lauri Reima 1.19.16 0.30.24 22.82 22.56
16 Mattila Seppo KoskRi 1.21.35 0.32.43 21.97 21.71
17 Ervasti Onni PeRa 1.27.46 0.38.54 20.22 19.99
18 Pelkonen Alpo OSVA 1.36.51 0.47.59 18.15 17.94
Liedes Sakari Iisu HYL -
Juujärvi Timo OH EIL -
Hurskainen Pentti OulRe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 46.24 0.00.00 39.34 38.67
2 Kukkohovi Reino OSVA 52.17 0.05.53 34.48 33.89
3 Takkinen Esko KiimU 52.26 0.06.02 33.94 33.37
4 Pelkonen Toivo YlikNM 58.39 0.12.15 29.96 29.45
5 Pietiläinen Erkki PeRa 1.00.17 0.13.53 28.77 28.28
6 Lappalainen Jorma KaSu 1.00.45 0.14.21 28.17 27.69
7 Veijovaara Jorma Pohjant 1.01.47 0.15.23 27.33 26.87
8 Lind Matti KiimU 1.02.31 0.16.07 26.64 26.19
9 Luukkonen Taisto PudU 1.04.41 0.18.17 25.40 24.97
Lassila Matti SalRe KES -
Mäkinen Juhani SalRe HYL -
Rahkola Eero OulRe KES -
Männikkö Kalle ONMKY KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 49.32 0.00.00 30.27 29.87
2 Pelkonen Heimo KiimU 54.30 0.04.58 26.48 26.13
3 Alalahti Jaakko ONMKY 55.47 0.06.15 24.86 24.54
4 Jurvakainen Heino KiimU 1.06.22 0.16.50 20.05 19.79
5 Haatainen Matti Iisu 1.37.31 0.47.59 13.07 12.90

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppinen Aleksi IkNV 51.11 0.00.00 57.67 55.81
2 Hiitola Olli OTaru 1.04.31 0.13.20 43.46 42.06
3 Inget Juha-Matti PudU 1.35.57 0.44.46 27.68 26.80
4 Nissinen Joni Pohjant 1.36.06 0.44.55 26.11 25.27

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Arttu AlatPi 56.29 0.00.00 57.06 53.43
2 Kanniainen Tomi PuolRy 59.21 0.02.52 52.26 48.94
3 Härkönen Taneli PudU 1.03.06 0.06.37 47.24 44.24
4 Oikarinen Tuomas OH 1.10.23 0.13.54 40.64 38.05
5 Pernu Jere Pohjant 1.24.41 0.28.12 32.35 30.29
Härkönen Aleksi PudU EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Jere Pohjant 46.26 0.00.00 43.16 40.03
2 Viippola Aapo OuTa 48.30 0.02.04 40.08 37.18
3 Härkönen Sami OuTa 1.00.32 0.14.06 31.12 28.86
4 Erkkilä Elias SalRe 1.04.19 0.17.53 28.35 26.30
5 Nissinen Veeti PuolRy 1.08.12 0.21.46 25.86 23.98
6 Laurila Santeri SalRe 1.23.18 0.36.52 20.45 18.97

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 41.06 0.00.00 26.49 25.68
2 Ijas Johannes KeU 42.18 0.01.12 24.45 23.70
3 Jäppinen Kyösti Iisu 46.02 0.04.56 21.29 20.64
4 Moilanen Teuvo KaSu 1.02.25 0.21.19 14.83 14.37
Vartiainen Sulo KiimU EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Maijala Matias LapVe 22.08 0.00.00
2 Kankainen Valtteri SoJy 22.34 0.00.26
3 Pöyry Roope Pohjant 23.55 0.01.47
4 Hiltunen Juho ONMKY 24.09 0.02.01
5 Westerholm Thomas VePo 28.54 0.06.46
6 Petrelius Eetu OH 29.50 0.07.42

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Severi OH 25.44 0.00.00
2 Heikka Benjamin Pohjant 27.45 0.02.01
3 Mäkinen Rasmus OH 29.28 0.03.44

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 13.29 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 14.35 0.01.06
3 Konttinen Markus RaJu 18.43 0.05.14
4 Niinimäki Niilo Pohjant 20.35 0.07.06
5 Mattila Arttu Pohjant 21.25 0.07.56
Marjala Viljami Pohjant HYL -
Ikäläinen Erkki OH EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 13.04 0.00.00
2 Kinnunen Eerik Pohjant 15.56 0.02.52
3 Lindeman Markus SoJy 15.58 0.02.54
Mäkinen Sampo OH EIL -
Korhonen Konsta KaSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 10.51 0.00.00
2 Niemelä Paavo Iisu 11.36 0.00.45
3 Pulju Eetu OH 11.54 0.01.03
4 Kinnunen Antti Pohjant 13.12 0.02.21
5 Saraniemi Iiro OH 13.31 0.02.40
6 Tikkanen Kalle KaSu 15.47 0.04.56
7 Pääkkönen Rasmus OH 16.46 0.05.55
8 Maijala Arttu OH 17.45 0.06.54
9 Korhonen Karri KaSu 18.46 0.07.55
10 Jaatinen Janne HaHe 35.08 0.24.17

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Annika LapVe 1.01.55 0.00.00 68.88 67.22
2 Rahko Saana-Maria Pohjant 1.03.40 0.01.45 65.98 64.39
3 Laitinen Maria YlikNM 1.05.52 0.03.57 62.81 61.29
4 Väliheikki Petra LaiVe 1.10.12 0.08.17 58.02 56.62
5 Vesala Maria PeRa 1.12.47 0.10.52 55.08 53.75
6 Murtovaara Annemari KEV 1.13.07 0.11.12 53.95 52.65
7 Näsi Aurora Pohjant 1.14.59 0.13.04 51.76 50.51
8 Lotvonen Milla LaiVe 1.16.33 0.14.38 49.86 48.66
9 Kesälä Niina LaiVe 1.26.00 0.24.05 43.64 42.59
10 Palmer Katharina Pohjant 1.56.46 0.54.51 31.59 30.83
11 Näpänkangas Hanna KaSu 2.00.18 0.58.23 30.13 29.41

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tirkkonen Heli VaaSu 45.14 0.00.00
2 Niva Anu LaiVe 1.04.33 0.19.19

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 1.12.28 0.00.00
2 Lohela Päivi YlikNM 1.23.06 0.10.38

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka SalRe 54.08 0.00.00 50.13 48.44
2 Torvinen Sirpa OH 56.59 0.02.51 46.73 45.15
3 Klasila Satu PeRa 59.11 0.05.03 44.13 42.64
4 Maijala Mervi OH 1.03.07 0.08.59 40.58 39.21
5 Laurila Sari SalRe 1.03.16 0.09.08 39.68 38.34
6 Aalto Pirjo Pohjant 1.06.58 0.12.50 36.73 35.48
7 Ojanaho Marja-Leena KemU 1.07.53 0.13.45 35.48 34.28
8 Kankainen Ulla-Maria SoJy 1.12.38 0.18.30 32.46 31.36
9 Kela Merja OulRe 1.21.10 0.27.02 28.42 27.46
Sirkeinen Viivi SuomRa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka EsSu 52.48 0.00.00 50.29 49.04
2 Riikola Sirpa YlikNM 54.53 0.02.05 46.93 45.77
3 Viitanen Kirsi OH 1.07.06 0.14.18 37.20 36.28
4 Laaksoviita Katja SuomRa 1.20.28 0.27.40 30.03 29.29
5 Aikio Outi Pohjant 1.24.39 0.31.51 27.60 26.92
Taulavuori Tarja AlatPi KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 54.17 0.00.00 44.43 41.96
2 Kosamo Maire PudU 1.01.56 0.07.39 37.97 35.86
3 Heikkinen Jaana KEV 1.06.14 0.11.57 34.59 32.67
4 Jokikokko Tarja OuTa 1.06.47 0.12.30 33.41 31.55
5 Piispanen Eija OuHu 1.07.01 0.12.44 32.39 30.59
6 Mäkinen Päivi OSVA 1.21.18 0.27.01 25.96 24.52
7 Määttä Anna-Maija OH 1.23.49 0.29.32 24.46 23.10
Kauppinen Liisa SuomRa EIL -
Jurvakainen Tuija RasHy EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 51.31 0.00.00 37.14 36.44
2 Jussinniemi Seija SiSe 1.00.04 0.08.33 30.66 30.08
3 Jokela Riitta YlikNM 1.05.03 0.13.32 27.21 26.70
4 Myllymaa Pirkko OulRe 1.16.43 0.25.12 22.13 21.72
Sarajärvi Raija PudU EIL -
Paaso Leena PeRa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 1.02.19 0.00.00
Kinnula Irma KEV EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 59.11 0.00.00 32.24 30.24
2 Pelkonen Maija OSVA 1.33.27 0.34.16 19.40 18.20
3 Kela Mirja OulRe 1.35.29 0.36.18 17.98 16.87
Juujärvi Marketta OH EIL -
Hautala Tuula ONMKY KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Suvi OH 1.09.23 0.00.00
2 Hannila Henna LänRa 1.53.15 0.43.52

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Henriikka Pohjant 54.56 0.00.00 49.65 45.05
2 Harju Moona PudU 57.56 0.03.00 46.20 41.92
3 Jaakola Emma-Noora PudU 1.05.29 0.10.33 40.09 36.37
4 Hiltunen Anna YlikNM 1.07.53 0.12.57 37.92 34.40
5 Stenius Veera LaiVe 1.08.58 0.14.02 36.58 33.19
6 Backman Saana HaHe 1.12.58 0.18.02 33.88 30.74
7 Liinamaa Ella Pohjant 1.24.38 0.29.42 28.60 25.95
8 Impiö Tiia VePo 1.49.42 0.54.46 21.60 19.60
9 Hakala Hanna HaHe 1.51.41 0.56.45 20.76 18.83

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 48.06 0.00.00 40.77 38.26
2 Sankelo Lotta Pohjant 50.56 0.02.50 37.86 35.53
3 Väliheikki Julia LaiVe 52.43 0.04.37 35.96 33.74
4 Linna Aino-Maria OuHu 54.26 0.06.20 34.22 32.11
5 Tolonen Sirje LänRa 58.46 0.10.40 31.14 29.22
6 Jaatinen Venla HaHe 1.03.01 0.14.55 28.52 26.77
7 Holappa Sini YlikNM 1.12.43 0.24.37 24.27 22.77
8 Päkkilä Suvi HaHe 1.37.35 0.49.29 17.75 16.66
Lehto Oona LaiVe KES -
Erkkilä Emmi SalRe KES -
Kangas Taika Pohjant EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Anneli Iisu 37.28 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 45.24 0.07.56
Hankonen Anna-Liisa Iisu EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Goman Anna VePo 22.18 0.00.00
2 Niva Heini LaiVe 23.53 0.01.35
3 Riikola Roosa YlikNM 24.16 0.01.58
4 Rantala Aino OH 25.22 0.03.04
5 Portimojärvi Saana OH 28.41 0.06.23
6 Härkönen Laura OuTa 29.50 0.07.32

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Venla SoJy 23.23 0.00.00
2 Riikola Riina YlikNM 28.02 0.04.39
3 Sankelo Emma Pohjant 28.46 0.05.23
4 Pääkkönen Nea OH 32.48 0.09.25
5 Loukusa Iina Iisu 42.31 0.19.08
Haapasalo Wilma Pohjant HYL -
Pesonen Lotta SalRe KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Ansa-Lotta OH 14.46 0.00.00
2 Taulavuori Anni AlatPi 15.52 0.01.06
3 Portimojärvi Emma-Leena OH 16.11 0.01.25
4 Petrelius Enni OH 17.48 0.03.02
5 Laurila Elina SalRe 18.09 0.03.23
6 Haapasalo Heidi Pohjant 20.50 0.06.04
7 Viippola Venla OuTa 22.44 0.07.58
8 Hemmi Kia Pohjant 22.53 0.08.07
9 Loukusa Anni Iisu 23.42 0.08.56
10 Mutka Aino Pohjant 24.58 0.10.12
11 Saraniemi Iida OH 26.59 0.12.13
12 Jaatinen Ilona HaHe 27.29 0.12.43
13 Liinamaa Helmi Pohjant 27.52 0.13.06
Goman Maija VePo EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 16.53 0.00.00
2 Tolkkinen Tuuli SoJy 17.18 0.00.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 9.55 0.00.00
2 Anttila Minea Pohjant 10.57 0.01.02
3 Hemmi Mai Pohjant 13.18 0.03.23
4 Mäkäräinen Selma Pohjant 15.37 0.05.42
5 Hasu Eevi S-2000 16.35 0.06.40
6 Vehkaoja Emmi YlikNM 17.39 0.07.44
7 Pesonen Venla SalRe 18.37 0.08.42
8 Vaara Iina LapVe 19.06 0.09.11
9 Hietaharju Siiri OTaru 19.26 0.09.31
10 Goman Matleena VePo 20.08 0.10.13
11 Anttila Ilona Pohjant 21.28 0.11.33
12 Niinimäki Nelli Pohjant 22.49 0.12.54
13 Isolahti Aino Pohjant 23.52 0.13.57
14 Marjala Saaga Pohjant 27.38 0.17.43
15 Ronkainen Kiira KoskRi 28.09 0.18.14
16 Päkkilä Venla HaHe 31.33 0.21.38
Hasu Elsa S-2000 EIL -