FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
IK Falkens nationella
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Lauri KoS 1.06.26 0.00.00 67.64 68.55
2 Hongell Esa KoS 1.06.39 0.00.13 66.64 67.54
3 Lövsund Johan Botnia 1.06.41 0.00.15 65.83 66.71
4 Kujala Jouni Pohjant 1.07.52 0.01.26 63.92 64.78
5 Fränti Arto YKV 1.08.20 0.01.54 62.72 63.56
6 Isokoski Teppo KoS 1.08.52 0.02.26 61.49 62.31
7 Hongell Timo KoS 1.11.49 0.05.23 58.24 59.02
8 Ketonen Miikka KoS 1.12.06 0.05.40 57.29 58.06
9 Poutanen Mikko KoS 1.12.34 0.06.08 56.21 56.96
10 Kukkola Mikko KoS 1.16.01 0.09.35 52.97 53.68
11 Snickars Caj Solf 1.16.20 0.09.54 52.08 52.77
12 Pajukangas Mikko KPV 1.16.25 0.09.59 51.34 52.03
13 Vesterback Jonas Malax 1.20.44 0.14.18 47.95 48.60
14 Norrback Oskar Malax 1.50.48 0.44.22 34.47 34.93

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Öhman Andreas Malax 38.18 0.00.00
2 Skog Mattias Terjärv 45.10 0.06.52

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakomäki Kimmo VaaSu 1.24.56 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perus Jens NOK 1.03.52 0.00.00 35.27 35.20
2 Nyman Patrik Brahe 1.12.30 0.08.38 29.90 29.85
3 Isomäki Tommi PieHi 1.17.23 0.13.31 26.92 26.87
4 Hahn Aleksis Solf 1.27.56 0.24.04 22.73 22.69
5 Spets Dan-Olav Kronan 1.35.20 0.31.28 20.08 20.04

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Tomas Minken 41.24 0.00.00 47.71 46.56
2 Räbb Rainer PIF 43.14 0.01.50 45.16 44.07
3 Grön Kaj Brahe 44.50 0.03.26 43.04 42.00
4 Peltoniemi Vesa KPV 46.15 0.04.51 41.23 40.23
5 Joensuu Tommy Brahe 47.54 0.06.30 39.34 38.38
6 Nivala Jarmo YlivKu 48.14 0.06.50 38.59 37.66
7 Kujanpää Marko AlajA 50.41 0.09.17 36.28 35.40
8 Strandvall Sören Minken 50.43 0.09.19 35.80 34.94
9 Pietiläinen Ilpo Pohjant 53.34 0.12.10 33.47 32.66
10 Kuusikko Marko SalRe 53.56 0.12.32 32.82 32.03
11 Lillhonga Robert GIF 59.12 0.17.48 29.52 28.80
12 Björklund Tom Botnia 1.02.15 0.20.51 27.71 27.03
13 Forsman Kristian Brahe 1.06.58 0.25.34 25.41 24.80
Viitasaari Tommi KoS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Tom Brahe 46.43 0.00.00 47.27 47.05
2 Stenlund Dan Brahe 46.51 0.00.08 46.12 45.91
3 Katajamäki Arto SuJu 50.40 0.03.57 41.71 41.53
4 Kattelus Matti LapVi 52.33 0.05.50 39.32 39.14
5 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 54.07 0.07.24 37.31 37.14
6 Hakala Eero Femman 58.11 0.11.28 33.89 33.73
7 Kattilakoski Jarmo KoS 1.03.22 0.16.39 30.37 30.23
Lehtinen Tapio PieHi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 47.30 0.00.00 49.40 49.21
2 Hakala Heikki KortJV 47.41 0.00.11 48.47 48.29
3 Toppari Reijo KauWi 48.27 0.00.57 46.97 46.80
4 Vallbacka Heikki KortJV 49.32 0.02.02 45.24 45.07
5 Pajukangas Tauno KPV 49.53 0.02.23 44.21 44.05
6 Tamminen Hannu SuJu 50.19 0.02.49 43.13 42.97
7 Hautala Eero KortJV 53.30 0.06.00 39.91 39.76
8 Mattila Timo KPV 1.02.40 0.15.10 33.51 33.38
9 Toivonen Jari EE 1.06.38 0.19.08 30.99 30.87
10 Paananen Jarmo SalRe 1.10.36 0.23.06 28.75 28.64
Tamminen Heikki SuJu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 47.12 0.00.00 45.87 45.76
2 Herttua Martti LapVi 48.48 0.01.36 43.89 43.78
3 Lillsjö Bengt Malax 49.39 0.02.27 42.67 42.57
4 Lövsund Bengt Botnia 51.02 0.03.50 41.06 40.96
5 Hakomäki Juhani LapVi 52.13 0.05.01 39.69 39.59
6 Nylund Sven-Olof Botnia 53.55 0.06.43 38.01 37.91
7 Joki Sauli VetU 54.53 0.07.41 36.91 36.82
8 Hongell Harri KoS 55.26 0.08.14 36.13 36.04
9 Myllymäki Ari KPV 56.30 0.09.18 35.04 34.95
10 Nurisalo Seppo KoS 57.16 0.10.04 34.16 34.08
11 Österbacka Bo Minken 57.38 0.10.26 33.54 33.46
12 Torrkulla Tage Botnia 1.00.13 0.13.01 31.72 31.64
13 Törmälä Samuli YlivKu 1.02.07 0.14.55 30.37 30.30
14 Jylkkä Markku YlivKu 1.04.15 0.17.03 29.00 28.93
15 Kronberg Håkan Femman 1.16.09 0.28.57 24.17 24.11

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nynäs Henning Brahe 34.43 0.00.00 40.70 40.67
2 Hartvik Seppo Malax 35.50 0.01.07 38.69 38.66
3 Kattilakoski Eero KPV 42.48 0.08.05 31.78 31.75
4 Pajukangas Heikki KPV 43.04 0.08.21 30.96 30.94
5 Pienimäki Kari RaJu 43.31 0.08.48 30.04 30.01
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 44.54 0.10.11 28.52 28.50
7 Kujanpää Heikki AlajA 51.03 0.16.20 24.57 24.54
8 Grannabba Gustav Botnia 52.18 0.17.35 23.47 23.45
9 Finnilä Mauri VetU 52.47 0.18.04 22.75 22.74

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 28.51 0.00.00 35.63 35.48
2 Torrkulla Roy Minken 31.33 0.02.42 31.88 31.75
3 Pietiläinen Erkki PeRa 35.56 0.07.05 27.38 27.26
4 Korva Pauli KoS 36.22 0.07.31 26.44 26.34
5 Pått Frans Minken 38.06 0.09.15 24.66 24.56
6 Lähdekorpi Mauri Femman 38.38 0.09.47 23.75 23.65
7 Wikblom Yngve Minken 50.45 0.21.54 17.65 17.58
8 Staffans Per-Erik Vörå 1.01.44 0.32.53 14.15 14.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Storm Sven-Olof Femman 26.19 0.00.00 33.02 32.95
2 Hjerpe Lars Femman 29.00 0.02.41 29.06 29.00
3 Patana Tapio VetU 29.11 0.02.52 27.99 27.93
4 Sandvik Klas Terjärv 32.19 0.06.00 24.47 24.42
5 Kielinen Erkki KortJV 33.40 0.07.21 22.71 22.67
6 Luoma Antti KortJV 36.56 0.10.37 20.00 19.96

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylipelkola Erkki KortJV 1.02.53 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 53.26 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuha Aleksi OuHu 1.15.55 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hansén Linus Botnia 47.04 0.00.00 37.10 38.25
2 Johansson Axel Brahe 53.57 0.06.53 30.75 31.70
3 Nivala Kari YlivKu 1.02.02 0.14.58 25.34 26.12
4 Lillhonga Leander GIF 1.07.09 0.20.05 22.11 22.79

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Joose KoS 31.50 0.00.00 33.12 30.80
2 Kronqvist Emil KoS 37.10 0.05.20 27.30 25.39
3 Johansson Emil Brahe 38.27 0.06.37 25.36 23.59
4 Lillhonga Kevin GIF 42.20 0.10.30 22.10 20.56
5 Mylläri Lucas NOK 55.08 0.23.18 16.25 15.12

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel Botnia 24.26 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 25.46 0.01.20
3 Gripenberg Otto Brahe 26.31 0.02.05
4 Udell Robin Solf 30.30 0.06.04
5 Björklund Axel Botnia 35.43 0.11.17
6 Kullman Hannes Falken 36.48 0.12.22

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Emil Falken 21.29 0.00.00
2 Höglund Josef Falken 23.15 0.01.46
3 Strandvall Evert Minken 23.57 0.02.28

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sankelo Sampo KortJV 19.16 0.00.00
2 Forsell Gustav Botnia 20.00 0.00.44
3 Ekola Juuso AlahKi 24.04 0.04.48
4 Sankelo Verneri KortJV 24.47 0.05.31
5 Häggman Aaron Femman 25.06 0.05.50
6 Ylihärsilä Ville AlahKi 28.28 0.09.12
7 Ruotsala Ville AlahKi 28.37 0.09.21
8 Kuusikko Miska SalRe 31.53 0.12.37
9 Krook Tim Falken 44.13 0.24.57
Hansén Lucas Botnia HYL -

Sarja H12B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Oscar Femman 23.25 0.00.00
2 Höglund Herman Falken 24.37 0.01.12
3 Ylihärsilä Aatu AlahKi 25.38 0.02.13
4 Loo Andreas Femman 27.58 0.04.33
Granlund Hannes Minken HYL -
Ylihärsilä Roni AlahKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Udell Oliver Solf 12.53 0.00.00
2 Hahn Felix Solf 13.24 0.00.31
3 Lindfors Jesper Falken 15.21 0.02.28
4 Friman Ben Solf 17.28 0.04.35
5 Biskop Axel Kronan 20.21 0.07.28
6 Krook Rasmus Falken 20.26 0.07.33
7 Jansson Lukas Falken 21.02 0.08.09
8 Österbacka Robin Femman 22.59 0.10.06
9 Häggman Iivar Femman 26.28 0.13.35
10 Seppälä Paavo Femman 27.35 0.14.42
11 Lindfors Hugo Falken 28.34 0.15.41
12 Lindfors Kevin Falken 30.01 0.17.08
13 Bergqvist Simon Falken 31.08 0.18.15
14 Ruotsala Valtteri AlahKi 31.50 0.18.57
15 Snåre Kristoffer Kronan 33.39 0.20.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaana YKV 46.11 0.00.00 63.10 59.42
2 Högland Ida Brahe 56.27 0.10.16 50.07 47.15
3 Sandell Eva-Lina Kronan 58.51 0.12.40 46.55 43.83
4 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.12.25 0.26.14 36.62 34.48
Fränti Eeva-Maria YKV KES -
Huuha Anni OuHu HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Maija KannUra 29.53 0.00.00 31.72 31.72
2 Björklund Majbritt Botnia 33.18 0.03.25 26.33 26.33
3 Udell Tina Solf 52.28 0.22.35 15.35 15.35

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Malin Brahe 58.26 0.00.00 39.52 38.74
2 Nynäs Kati Botnia 1.00.12 0.01.46 36.44 35.73
3 Grankull Jaana Kronan 1.01.57 0.03.31 33.55 32.89
4 Sillanpää Elina Pohjant 1.12.40 0.14.14 27.01 26.48

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 50.07 0.00.00 45.09 44.04
2 Strandberg Annika Femman 57.38 0.07.31 37.25 36.38
3 Perkkalainen Johanna EE 1.01.50 0.11.43 32.89 32.13
4 Granlund Elisabeth Minken 1.34.53 0.44.46 20.24 19.77

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 40.27 0.00.00 42.77 41.90
2 Ekdahl Pirkko NiS 42.15 0.01.48 39.42 38.61
3 Blomqvist Ann-Catrine Minken 1.05.26 0.24.59 24.46 23.96
4 Friman Rose-Maj Solf 1.12.48 0.32.21 21.09 20.66
Stenlund Lena Brahe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Merja EE 39.34 0.00.00 31.36 30.68
2 Kiiskinen Gunnevi TP 39.45 0.00.11 30.04 29.39
3 Mattila Airi KPV 42.11 0.02.37 27.20 26.61
4 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 44.07 0.04.33 24.96 24.42
5 Pöyhönen Lea VetU 44.22 0.04.48 23.77 23.25

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 48.27 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 1.21.38 0.33.11

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 32.08 0.00.00 34.77 33.20
2 Wikblom Marianne Minken 32.57 0.00.49 33.18 31.68
3 Pått Saga Minken 34.02 0.01.54 31.42 30.00
4 Finnilä Katariina VetU 38.42 0.06.34 27.02 25.79
5 Lindgren Carola Minken 38.59 0.06.51 26.21 25.02
6 Stoor Anne KoS 39.47 0.07.39 25.08 23.94
7 Granberg Eva Brahe 41.29 0.09.21 23.47 22.41
8 Thomen Kristina Brahe 52.30 0.20.22 18.09 17.27

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Snellman Gunnel Brahe HYL -
Carlson-Wikström Ann-May Solf HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivala Jenna-Maria YlivKu 1.15.02 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Linnea Kronan 29.39 0.00.00 47.46 45.51
2 Biskop Greta KoS 42.47 0.13.08 30.42 29.17
3 Snickars Fia Solf 44.46 0.15.07 26.72 25.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindgren Hanna Femman 25.19 0.00.00
2 Siironen Ella KoS 26.31 0.01.12
3 Björklund Louise Falken 30.11 0.04.52
4 Lindvall Andrea Kronan 33.26 0.08.07
5 Granlund Linda Minken 43.26 0.18.07

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Järviluoma Tuuli NiS 22.39 0.00.00
2 Lammi Tara KauWi 24.05 0.01.26
3 Hansén Amanda Botnia 24.09 0.01.30
4 Granlund Linnea Minken 24.55 0.02.16
5 Haikara Sanni NiS 32.10 0.09.31
6 Blomqvist Lisette Minken 35.23 0.12.44
7 Österbacka Rebecca Femman 36.09 0.13.30

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahn Olivia Solf 23.01 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 26.12 0.03.11
3 Björklund Sandra Falken 28.06 0.05.05
4 Björklund Cecilia Falken 32.09 0.09.08

Sarja D12B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hahtokari Janica Kronan 23.30 0.00.00
2 Viitasaari Liina KoS 26.04 0.02.34
3 Lindvall Jessica Kronan 29.53 0.06.23

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kullman Thea Falken 14.48 0.00.00
2 Forsell Marion Botnia 15.12 0.00.24
3 Lindfors Karolina Falken 17.55 0.03.07
4 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 18.11 0.03.23
5 Haikara Elsa NiS 20.14 0.05.26
6 Lammi Kira KauWi 20.18 0.05.30
7 Nynäs Amanda Botnia 22.17 0.07.29
8 Bergqvist Alva Falken 23.20 0.08.32
9 Viitasaari Aada KoS 24.02 0.09.14
9 Lindgren Ida Femman 24.02 0.09.14
11 Dahllund Lina Falken 24.37 0.09.49
12 Ylihärsilä Iiris AlahKi 24.58 0.10.10
13 Ena Mira Falken 29.17 0.14.29
14 Nynäs Matilda Botnia 30.10 0.15.22
15 Boman Linn Falken 39.24 0.24.36