FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kainuun avoin AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Köngäs Teemu SoJy 13.30 0.00.00 41.83 41.83
2 Korhonen Ari-Matti KaSu 15.35 0.02.05 35.15 35.15
3 Härkönen Miko KuPe 15.36 0.02.06 34.03 34.03
4 Kankainen Janne SoJy 17.04 0.03.34 30.11 30.11
Heikkinen Jussi-Pekka SoJy HYL -
Peltonen Tommi JRV HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Reponen Jouko KaSu 10.14 0.00.00 22.90 22.90
2 Karjalainen Anssi KuPe 10.36 0.00.22 21.01 21.01
3 Suutari Juha KaSu 10.55 0.00.41 19.32 19.32
4 Kellokumpu Seppo KaSu 11.29 0.01.15 17.35 17.35

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Vesa Iisu 10.27 0.00.00 37.15 37.15
2 Pietilä Hannu KaSu 10.40 0.00.13 35.49 35.49
3 Keränen Juha-Pekka RasHy 11.24 0.00.57 32.36 32.36
4 Nurminen Juha KajKu 12.00 0.01.33 29.93 29.93
5 Huotari Arto KuPe 12.32 0.02.05 27.88 27.88
6 Malinen Jouko SoJy 13.33 0.03.06 25.07 25.07
Kuronen Veli-Matti KaSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Jukka KaSu 10.07 0.00.00 33.55 33.55
2 Partanen Timo RasHy 10.49 0.00.42 29.81 29.81
3 Kaartinen Pekka KaSu 11.47 0.01.40 25.93 25.93
4 Savolainen Markku KaSu 13.27 0.03.20 21.45 21.45

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Härkönen Arto KajKu 12.52 0.00.00 35.84 35.84
2 Okkonen Eero KaSu 13.16 0.00.24 34.11 34.11
3 Toppari Pekka PuolRy 13.27 0.00.35 33.00 33.00
4 Juntunen Jarmo RasHy 14.13 0.01.21 30.61 30.61
5 Piirainen Raimo KajKu 15.03 0.02.11 28.34 28.34
6 Jaakola Pekka KaSu 16.39 0.03.47 25.10 25.10
7 Schroderus Pekka SoJy 19.10 0.06.18 21.35 21.35
8 Köngäs Martti PuolRy 22.17 0.09.25 17.98 17.98
Eriksson Sven GIF KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 13.05 0.00.00 30.21 30.21
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 14.10 0.01.05 27.06 27.06
3 Alexandersson Yngve NOK 14.15 0.01.10 26.07 26.07
4 Lång Eero KaSu 18.58 0.05.53 18.96 18.96
5 Kela Pentti KaSu 22.46 0.09.41 15.28 15.28
6 Kärnä Heimo KuPe 36.17 0.23.12 9.26 9.26

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tolonen Kalle KaSu 10.00 0.00.00
2 Jalonen Teuvo KuPe 10.41 0.00.41
3 Lassila Markku KaSu 12.43 0.02.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saavinen Pentti KuPe 10.39 0.00.00 14.85 14.85
2 Pyykkönen Rauno SuomRa 14.16 0.03.37 10.25 10.25
3 Kivioja Taisto SuomRa 15.58 0.05.19 8.42 8.42

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 13.41 0.00.00
2 Mononen Reino SuomRa 23.07 0.09.26
Mäkelä Jouko KaSu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kanniainen Tomi PuolRy 14.04 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 12.05 0.00.00 40.89 40.89
2 Hyppölä Pyry SoJy 13.40 0.01.35 33.44 33.44
3 Nissinen Veeti PuolRy 15.42 0.03.37 26.75 26.75

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Valtteri SoJy 6.33 0.00.00
2 Kokkonen Eemeli KaSu 7.42 0.01.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pietilä Antti KaSu 13.11 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Silja KR 14.18 0.00.00 53.10 53.10
2 Moilanen Anna KaSu 14.32 0.00.14 51.59 51.59
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 15.24 0.01.06 48.07 48.07
4 Hämäläinen Reetta KaSu 16.47 0.02.29 43.55 43.55
5 Lotvonen Milla LaiVe 17.04 0.02.46 42.27 42.27
6 Päivinen Sonja KaSu 17.08 0.02.50 41.55 41.55
7 Näpänkangas Hanna KaSu 17.16 0.02.58 40.68 40.68
8 Lotvonen Essi LaiVe 17.42 0.03.24 39.15 39.15
9 Tabell-Jokelainen Eija KaSu 18.31 0.04.13 36.91 36.91
10 Ihanainen Eija SaPu 19.18 0.05.00 34.92 34.92
11 Kinnunen Päivi KuPe 19.28 0.05.10 34.13 34.13
12 Partanen Karoliina KuPe 21.58 0.07.40 29.81 29.81
13 Hietaniemi Tiia SuomRa 22.40 0.08.22 28.47 28.47

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Katariina KaSu 20.00 0.00.00
2 Aarnio Eija SuomRa 23.57 0.03.57

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Komulainen Virva-Tuuli 18.52 0.00.00 25.20 25.20
2 Sirkeinen Viivi SuomRa 20.45 0.01.53 21.19 21.19
3 Sirkeinen Eeva Iisu 31.57 0.13.05 12.65 12.65

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 12.44 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 13.41 0.00.00 39.82 39.82
2 Jurvakainen Tuija RasHy 16.03 0.02.22 32.25 32.25
3 Tervo Eija SoJy 18.49 0.05.08 26.06 26.06
4 Niskanen Sirkka-Liisa KaSu 19.21 0.05.40 23.94 23.94

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Paula KaSu 14.03 0.00.00 45.26 45.26
2 Juntunen Eija KuPe 16.32 0.02.29 36.54 36.54
3 Humalamäki Mirja SuomRa 18.08 0.04.05 31.56 31.56
Käkelä Maija PuolRy HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 13.16 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niva Sara LaiVe 11.37 0.00.00 40.17 40.17
2 Kirvesmies Annika KuoSu 11.38 0.00.01 37.10 37.10
3 Niemi Maria KaSu 13.16 0.01.39 29.90 29.90

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Tia-Maria KaSu 7.19 0.00.00
2 Haverinen Marika KaSu 8.20 0.01.01
3 Kuosmanen Oona KaSu 8.22 0.01.03
4 Niva Heini LaiVe 9.15 0.01.56

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankainen Venla SoJy 8.06 0.00.00
2 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 10.09 0.02.03
3 Triipponen Vanni KuPe 10.47 0.02.41
4 Kinnunen Jonna KuPe 11.17 0.03.11
5 Kinnunen Jenny KuPe 13.13 0.05.07