FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Eukkorastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 34.42 0.00.00 86.71 88.36
2 Valkama Sami PR 36.17 0.01.35 82.27 83.84
3 Mertanen Simo Koovee 36.18 0.01.36 81.58 83.13
4 Pohjala Johannes NOR 36.54 0.02.12 79.61 81.12
5 Ahola Topias Navi 38.37 0.03.55 75.46 76.89
6 Hyyryläinen Juha AnttU 39.43 0.05.01 72.77 74.15
7 Saikko Antti LappRi 42.14 0.07.32 67.87 69.16
8 Lilja Arto AnttU 43.32 0.08.50 65.30 66.54
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 43.40 0.08.58 64.56 65.78
10 Pellinen Teppo JoKu 44.26 0.09.44 62.91 64.10
11 Liukko Eetu EnonkU 45.53 0.11.11 60.40 61.55
12 Lipsanen Jeremias Navi 46.54 0.12.12 58.59 59.70
13 Hakulinen Niko VeVe 47.19 0.12.37 57.57 58.66
14 Manninen Marko Navi 48.14 0.13.32 55.98 57.04
15 Hirvi Joonas RaKaS 48.42 0.14.00 54.96 56.00
16 Niskanen Janne VeVe 49.35 0.14.53 53.50 54.51
17 Valjakka Vili AnttU 50.11 0.15.29 52.39 53.38
18 Salomaa Antti-Ville Navi 53.06 0.18.24 49.06 49.99
19 Pentikäinen Mika JoKu 53.10 0.18.28 48.55 49.47
20 Manninen Mika Navi 1.00.00 0.25.18 42.63 43.44

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Miika ORa 36.58 0.00.00 30.65 30.65
2 Markku Juho RaKaS 38.34 0.01.36 27.91 27.91
3 Aspelund Kalle KontU 41.43 0.04.45 24.44 24.44
Herttuainen Niko RaKaS HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Timo ORa 1.10.28 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nykänen Ville LappRi 46.51 0.00.00 46.04 42.66
2 Asikainen Pasi JoKu 48.46 0.01.55 40.92 37.91
3 Myyryläinen Jani Navi 58.15 0.11.24 31.48 29.16

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Perus Jens NOK 47.47 0.00.00 29.94 30.30
2 Hämäläinen Esa PunKu 54.57 0.07.10 24.73 25.03
3 Kuznetsov Svjatoslav RUS 56.26 0.08.39 22.81 23.09
4 Suratov Timofey MileSpor 1.02.25 0.14.38 19.48 19.71

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorenpää Asmo LaJy 32.52 0.00.00 59.21 58.28
2 Tielinen Vesa LuuRa 34.54 0.02.02 53.67 52.82
3 Kokkonen Anssi KR 42.56 0.10.04 41.93 41.27
4 Rautio Mika AnttU 46.17 0.13.25 37.32 36.73
5 Takaoja Vesa ORa 56.51 0.23.59 29.10 28.64

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 35.24 0.00.00 44.54 44.15
2 Valjakka Tapio Navi 38.57 0.03.33 39.98 39.62
3 Auronen Jyrki LappRi 41.54 0.06.30 36.69 36.36
4 Härkönen Risto EnonkU 48.17 0.12.53 31.43 31.15
5 Neuvonen Timo MulPa 49.36 0.14.12 30.20 29.93
6 Minkkinen Ismo RR 49.58 0.14.34 29.58 29.32
7 Gureev Maxim MileSpor 50.11 0.14.47 29.06 28.81
8 Mitenkov Andrej Azimut 54.18 0.18.54 26.50 26.26
9 Pigarev Konstantin MileSpor 59.04 0.23.40 24.02 23.81
10 Myllys Jussi ORa 1.02.38 0.27.14 22.34 22.14
11 Kalaidin Stanislav MileSpor 1.05.01 0.29.37 21.22 21.03
12 Tanaev Alexander MileSpor 1.13.49 0.38.25 18.42 18.26
Nissinen Matti Navi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosonen Hannu ORa 34.37 0.00.00 55.58 55.37
2 Markki Tapio EsSu 35.24 0.00.47 53.77 53.57
3 Jeskanen Taito IlU 36.32 0.01.55 51.54 51.34
4 Niemi Kari-Veli LappRi 38.37 0.04.00 48.22 48.04
5 Virtala Arto LaJy 39.33 0.04.56 46.57 46.39
6 Markku Jouni MulPa 40.00 0.05.23 45.53 45.35
7 Pajunen Jukka Navi 42.55 0.08.18 41.95 41.79
8 Pulkkinen Pekka JoKu 42.56 0.08.19 41.45 41.30
9 Lehto Jarmo VeVe 45.21 0.10.44 38.79 38.64
10 Tamminen Erkki SuJu 48.35 0.13.58 35.79 35.65
11 Puustinen Tuomo Pihkan 48.39 0.14.02 35.31 35.18
12 Heikkinen Juha Pihkan 54.15 0.19.38 31.29 31.17
13 Karlsson Henrik KuUS 55.00 0.20.23 30.49 30.37
14 Liukko Timo EnonkU 56.36 0.21.59 29.26 29.15
15 Volotinen Jouni IlU 57.23 0.22.46 28.50 28.39

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 31.53 0.00.00 51.81 51.71
2 Päivänranta Pertti JoKu 33.23 0.01.30 48.24 48.15
3 Kokkonen Hannu RasPi 34.42 0.02.49 45.22 45.13
4 Turpeinen Seppo KontU 35.13 0.03.20 43.38 43.30
5 Määttä Asko KS 36.16 0.04.23 40.99 40.91
6 Höglund Risto ORa 44.05 0.12.12 32.79 32.72
7 Lappalainen Martti Navi 46.10 0.14.17 30.41 30.35

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Jorma SOC 30.49 0.00.00 46.19 46.17
2 Mouhu Reijo RaKaS 35.04 0.04.15 39.38 39.36
3 Peräkasari Kari LuuRa 37.36 0.06.47 35.59 35.57
4 Herttuainen Vesa RaKaS 38.57 0.08.08 33.26 33.24
5 Pellinen Veikko JoKu 39.06 0.08.17 32.04 32.02
6 Valtonen Pekka JoKu 45.45 0.14.56 26.45 26.44

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiira Pentti Lynx 26.31 0.00.00 36.70 35.39
2 Kyöstilä Matti RaKaS 30.05 0.03.34 31.54 30.41
3 Lehtonen Matti PiVe 34.04 0.07.33 27.14 26.17
4 Salminen Kari MikVa 34.49 0.08.18 25.85 24.93
5 Paukkunen Ossi RaKaS 38.20 0.11.49 22.85 22.03
6 Sorola Matti MulPa 43.38 0.17.07 19.51 18.82
7 Ropponen Hemmo RasPi 55.05 0.28.34 15.02 14.48

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 31.13 0.00.00 32.44 32.48
2 Karnaattu Mauri KS 31.25 0.00.12 31.27 31.30
3 Salmi Tarmo JoKu 34.33 0.03.20 27.55 27.59
4 Matikainen Martti KeKaRa 40.20 0.09.07 22.85 22.88
5 Kakkola Eero JoKu 42.48 0.11.35 20.82 20.85
6 Luukkonen Matti JoKu 43.30 0.12.17 19.79 19.81

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi RaKaS 39.30 0.00.00 21.07 21.07
2 Mikkola Heimo RaKaS 43.42 0.04.12 17.61 17.62
3 Pulli Erkki KoHo 47.39 0.08.09 14.84 14.85

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 28.23 0.00.00
2 Majoinen Arvo RaKaS 34.00 0.05.37
Makkonen Ilkka KR HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ovaska Janne LuuRa 47.38 0.00.00
2 Husu Eeka SKVuoksi 1.23.06 0.35.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Oskari KR 29.09 0.00.00 49.36 48.44
2 Lindqvist Arttu KS 29.12 0.00.03 48.45 47.55
3 Mattila Pyry KS 30.33 0.01.24 45.53 44.68
4 Vicari Lars Navi 31.29 0.02.20 43.42 42.60
5 Hakulinen Saku VeVe 32.49 0.03.40 40.92 40.16
6 Liukka Pieti KR 35.50 0.06.41 36.81 36.12
7 Niemi Oskari LappRi 36.15 0.07.06 35.72 35.05
8 Ojala Aaro KS 36.23 0.07.14 34.93 34.28
9 Parviainen Markus SKVuoksi 37.12 0.08.03 33.52 32.89
10 Liukka Elias KR 44.24 0.15.15 27.54 27.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pirinen Oskari KeKaRa 25.45 0.00.00
2 Hämäläinen Vili ORa 35.19 0.09.34
3 Riikonen Justus SKVuoksi 2.05.55 1.40.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu SKVuoksi 18.36 0.00.00
2 Hanhijärvi Paulus EsAk 21.49 0.03.13
3 Boström Kristian Lynx 24.07 0.05.31
Pellinen Veeti JoKu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojala Urho KS 34.13 0.00.00
2 Myllärinen Vertti LappRi 38.14 0.04.01
3 Niskanen Aatu VeVe 46.09 0.11.56
Kärnä Leevi JoKu HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Roni-Eemil ORa 19.45 0.00.00
2 Tamminen Kasperi LuuRa 22.15 0.02.30
3 Lindqvist Topi KS 28.13 0.08.28
4 Pussi Elmeri SKVuoksi 30.37 0.10.52

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 13.19 0.00.00
2 Viitakoski Matias LappRi 16.33 0.03.14
3 Juntunen Henrik KR 18.43 0.05.24
4 Länsivuori Luukas RaKaS 18.45 0.05.26
5 Pussi Kaarlo SKVuoksi 22.17 0.08.58
6 Suomalainen Vilho LappRi 26.45 0.13.26
7 Lintunen Aapo RaKaS 27.04 0.13.45
8 Pajari Antti SKVuoksi 28.16 0.14.57
9 Länsivuori Jonatan RaKaS 28.34 0.15.15
10 Pellinen Pietari JoKu 40.03 0.26.44
11 Länsivuori Julius RaKaS 43.51 0.30.32
12 Lintunen Elmo RaKaS 1.06.29 0.53.10

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Laura AnttU 34.28 0.00.00 76.63 75.68
2 Nurmela Maiju RaKaS 40.47 0.06.19 64.19 63.39
3 Pekkala Sini EsSu 40.50 0.06.22 63.54 62.75
4 Pajunen Jenna AnttU 41.56 0.07.28 61.32 60.55
5 Minkkinen Sirkku RR 42.25 0.07.57 60.07 59.32
6 Nykänen Eveliina LappRi 42.49 0.08.21 58.96 58.23
7 Juvonen Matleena RaKaS 43.46 0.09.18 57.15 56.44
8 Lilja Salla AnttU 45.54 0.11.26 53.99 53.32
9 Höglund Henna KR 45.56 0.11.28 53.44 52.78
10 Talbonen Linda KR 47.50 0.13.22 50.83 50.20
11 Niskanen Kirsi VeVe 48.59 0.14.31 49.16 48.55
12 Suomalainen Riikka LappRi 50.08 0.15.40 47.57 46.98
13 Tahvanainen Venla EsSu 52.09 0.17.41 45.28 44.72
14 Pulli Kati LappRi 55.02 0.20.34 42.49 41.96
15 Repo Minttu-Maija ORa 58.20 0.23.52 39.68 39.19
16 Kärki Kukka-Maaria ORa 1.16.02 0.41.34 30.14 29.76
17 Kuusinen Kati RaN 1.20.14 0.45.46 28.27 27.92
Tonder Marja AlatPi HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolesnikova Margarita MileSpor 35.01 0.00.00 5.08 4.69
2 Tanaeva Natalia MileSpor 44.44 0.09.43 3.68 3.39
3 Tikka Maija RaKaS 1.57.19 1.22.18 1.29 1.19

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 41.10 0.00.00
2 Tiira Hannele Lynx 44.01 0.02.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Heli KR 41.59 0.00.00 41.25 39.33
2 Pigareva Galina MileSpor 44.31 0.02.32 37.45 35.70
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 47.51 0.05.52 33.48 31.92
4 Pulkkinen Arja JoKu 1.03.01 0.21.02 24.39 23.26
Kinnunen Virpi ORa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 32.11 0.00.00 51.06 50.09
2 Silvennoinen Tarja KR 33.40 0.01.29 47.76 46.86
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 50.56 0.18.45 30.88 30.29
4 Vehomäki Pirkko ORa 53.07 0.20.56 28.95 28.40
5 Ivanova Svetlana MileSpor 1.03.09 0.30.58 23.79 23.34
6 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.07.21 0.35.10 21.79 21.37
7 Gureeva Olga MileSpor 1.51.42 1.19.31 12.82 12.58
8 Kalaidina Irina MileSpor 2.05.48 1.33.37 11.10 10.89

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Ulla KyS 38.16 0.00.00
2 Äijälä Merja Navi 42.36 0.04.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 30.38 0.00.00
2 Timonen Sirkku RAPSU 1.21.38 0.51.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 27.27 0.00.00 42.80 42.11
2 Särkkä Liisa Navi 37.50 0.10.23 28.72 28.26
3 Aarniosalo Anneli Navi 39.25 0.11.58 25.33 24.93

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talka Riitta RaKaS 33.11 0.00.00 38.91 38.66
2 Tiira Anja Lynx 46.17 0.13.06 26.50 26.33
3 Valjakka Leena Navi 51.27 0.18.16 22.58 22.44
Muikku Rauni Navi HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 42.51 0.00.00
2 Piskonen Leena Navi 43.27 0.00.36

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Elina Navi 59.24 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Elisa KS 32.44 0.00.00 44.72 43.79
2 Silvennoinen Siiri KR 34.04 0.01.20 42.33 41.45
3 Pylvänäinen Henna KS 36.25 0.03.41 38.99 38.18
4 Lampinen Aino SKUusi 42.54 0.10.10 32.59 31.91
5 Kainlauri Milla JoKu 48.50 0.16.06 28.18 27.59
6 Vesikko Venla JoKu 53.58 0.21.14 25.09 24.57
7 Ojala Anna KS 57.09 0.24.25 23.31 22.83
8 Hämäläinen Iida ORa 57.21 0.24.37 22.84 22.37
9 Pellinen Viivi JoKu 1.06.22 0.33.38 19.41 19.01
Niskanen Nelli VeVe HYL -
Kantanen Raisa RaKaS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Espo Elina KS 23.10 0.00.00
2 Pohjamo Neea SKVuoksi 28.07 0.04.57
3 Piispa Kiia-Maria LuuRa 31.23 0.08.13
4 Kinnunen Jutta ORa 36.01 0.12.51

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Piispa Neea-Noora LuuRa 25.46 0.00.00
2 Jäkälä Hanne SKVuoksi 30.17 0.04.31
3 Juutilainen Matilda SKVuoksi 37.41 0.11.55
4 Mattinen Lotta JoKu 39.35 0.13.49
5 Kainlauri Maiju JoKu 40.18 0.14.32
Liukka Venla KR HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Markki Emmi EsSu 39.03 0.00.00
2 Juntunen Marikki KR 40.03 0.01.00
Pentikäinen Hilja JoKu HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tonder Oona SKVuoksi 33.34 0.00.00
2 Urpalainen Essi SKVuoksi 1.05.03 0.31.29

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 16.31 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 17.24 0.00.53
3 Ryytty Meri SKVuoksi 18.28 0.01.57
4 Pirinen Oona KeKaRa 20.12 0.03.41
5 Hämäläinen Ella ORa 20.43 0.04.12
6 Keronen Ella SKVuoksi 20.48 0.04.17
7 Piispa Inka-Liisa LuuRa 21.42 0.05.11
8 Lintunen Venla RaKaS 24.04 0.07.33
9 Kantanen Reea RaKaS 24.39 0.08.08
10 Törmänen Nella RaKaS 29.03 0.12.32
11 Viitakoski Inka LappRi 32.21 0.15.50
12 Korhonen Helmi SKVuoksi 40.14 0.23.43