FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin K-P:n am-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivumäki Lauri KoS 11.40 0.00.00 70.82 45.73
2 Tuomaala Juuso LapVi 12.22 0.00.42 65.81 42.49
3 Kainu Markus VetU 12.56 0.01.16 61.97 40.01
4 Järviluoma Tuomas NiS 13.08 0.01.28 60.08 38.79
5 Hongell Timo KoS 13.43 0.02.03 56.62 36.56
6 Hyyppä Tuomas KoS 13.44 0.02.04 55.65 35.93
7 Lauronen Jarkko LaihLu 14.15 0.02.35 52.76 34.07
8 Ylikangas Esko KoS 16.50 0.05.10 43.93 28.36
9 Alasuvanto Matti KaJu 18.12 0.06.32 39.95 25.79
Uusivirta Risto RasTiimi HYL -
Kukkola Mikko KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Veli-Matti MSParma 11.40 0.00.00 44.92 52.62
2 Kalliokoski Jari HalTo 11.51 0.00.11 43.49 50.94
3 Taarna Terho KoS 12.13 0.00.33 41.47 48.57
4 Viitasaari Tommi KoS 13.35 0.01.55 36.65 42.93
5 Myllymäki Jyri VetU 14.12 0.02.32 34.45 40.35
6 Björklund Tom Botnia 15.19 0.03.39 31.37 36.74
7 Maasalo Pekka KoS 15.36 0.03.56 30.24 35.42
8 Kupsala Esko KannUra 16.11 0.04.31 28.61 33.51
9 Siironen Marko KoS 16.32 0.04.52 27.47 32.18
10 Biskop Kim KoS 17.13 0.05.33 25.87 30.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tyynelä Kari VetU 10.44 0.00.00 48.68 34.36
2 Tuomisto Juha VaaSu 11.12 0.00.28 45.88 32.38
3 Junkala Eero KannUra 11.21 0.00.37 44.50 31.41
4 Harju Kai KannUra 12.06 0.01.22 41.03 28.96
5 Leppälä Martti HlS 12.52 0.02.08 37.90 26.75
6 Koivumäki Kari KoS 13.18 0.02.34 36.01 25.42
7 Kattilakoski Jarmo KoS 13.34 0.02.50 34.66 24.47
8 Saarela Esa KoS 15.14 0.04.30 30.30 21.39
9 Virkkala Harri KoS 16.12 0.05.28 27.95 19.73
Polso Jukka KoS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 9.45 0.00.00 46.48 34.71
2 Kronholm Peter Brahe 10.11 0.00.26 44.17 32.99
3 Koivukangas Erkki KoS 10.52 0.01.07 41.08 30.68
4 Lind Sune Falken 10.54 0.01.09 40.64 30.35
5 Konttila Sauli KannUra 11.07 0.01.22 39.54 29.53
6 Törmä Markku KannUra 11.12 0.01.27 38.95 29.09
7 Nynäs Henning Brahe 11.15 0.01.30 38.47 28.73
8 Björklund Håkan Falken 11.16 0.01.31 38.11 28.46
9 Nurisalo Seppo KoS 11.33 0.01.48 36.88 27.55
10 Nygård Eelis VetU 11.43 0.01.58 36.07 26.94
11 Hongell Harri KoS 11.54 0.02.09 35.23 26.31
12 Malm Lauri Reima 12.09 0.02.24 34.22 25.56
13 Karstunen Hannu YlivKu 12.18 0.02.33 33.53 25.04
14 Harald Hilding Falken 13.06 0.03.21 31.22 23.32
15 Oja Jorma NiS 13.17 0.03.32 30.53 22.81
16 Törmälä Samuli YlivKu 13.25 0.03.40 29.98 22.39
17 Humalamäki Hannu ÄhtU 15.16 0.05.31 26.12 19.51
18 Kujanpää Heikki AlajA 16.25 0.06.40 24.09 17.99
19 Finnilä Mauri VetU 22.53 0.13.08 17.13 12.79
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Korpijärvi Asko KannUra HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Roy Minken 9.19 0.00.00 32.58
2 Mikkilä Mauno NiS 13.49 0.04.30 21.31
3 Korva Pauli KoS 14.27 0.05.08 19.75
4 Jokikuona Toivo RasTiimi 15.37 0.06.18 17.69
5 Linna Esko NivU 16.28 0.07.09 16.22
6 Fränti Eero KoS 17.42 0.08.23 14.58

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Tapio VetU 12.31 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juola Saku KaJu 18.07 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paavola Niko KaJu 15.34 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussinmäki Akseli HalTo 9.56 0.00.00 45.71 30.38
2 Venetjoki Väinö KoS 10.26 0.00.30 42.43 28.20
3 Rantala Peetu KoS 10.39 0.00.43 40.50 26.92
4 Kronqvist Emil KoS 12.06 0.02.10 34.71 23.07
5 Koirikivi Riku RasTiimi 12.10 0.02.14 33.59 22.33
6 Hyvönen Robert RasTiimi 12.49 0.02.53 31.00 20.61
7 Immonen Arttu YlivKu 12.59 0.03.03 29.72 19.76

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Eetu PerhKi 7.58 0.00.00
2 Koivumäki Olli KoS 8.07 0.00.09
3 Forsell Mickel Botnia 8.29 0.00.31
4 Lerssi Mitri KPV 10.09 0.02.11
5 Björklund Axel Botnia 10.20 0.02.22
6 Koirikivi Aleksi RasTiimi 11.00 0.03.02
7 Koirikivi Tommi RasTiimi 12.50 0.04.52

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 7.32 0.00.00
2 Biskop Robert KoS 9.43 0.02.11
3 Björklund Aron Botnia 10.45 0.03.13
4 Immonen Perttu YlivKu 16.39 0.09.07
Jussinmäki Pietari HalTo HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina PerhKi 11.02 0.00.00 76.02 65.26
2 Anttonen Sari KeuKi 11.38 0.00.36 71.02 60.97
3 Tuomisto Anu VaaSu 11.49 0.00.47 68.86 59.11
4 Ylipelkola Essi KortJV 13.59 0.02.57 57.29 49.18
5 Tuomisto Satu VaaSu 14.09 0.03.07 55.72 47.83
6 Tiitto Katariina RasTiimi 14.38 0.03.36 53.02 45.52
7 Sandvik Annika Falken 14.46 0.03.44 51.69 44.37
8 Tiitto Johanna RasTiimi 15.07 0.04.05 49.66 42.63
9 Peltoniemi Päivi HimU 15.58 0.04.56 46.23 39.69
10 Järviluoma Anna-Kaisa NiS 21.44 0.10.42 33.38 28.66
Virkkala Raisa KoS KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 10.14 0.00.00 46.42 35.78
2 Hyvönen Jaana RasTiimi 11.41 0.01.27 39.79 30.66
3 Mäkinen Krista MSParma 12.29 0.02.15 36.43 28.07
4 Perkkalainen Johanna EE 12.38 0.02.24 35.19 27.12
5 Venetjoki Kirsi KoS 13.10 0.02.56 32.99 25.42
6 Åstrand Ulla-Maria Botnia 13.30 0.03.16 31.42 24.21
7 Halla-aho Johanna HimU 13.56 0.03.42 29.71 22.90
8 Björklund Majbritt Botnia 14.53 0.04.39 27.13 20.91

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 9.31 0.00.00 33.97 21.33
2 Kankaanpää Tarja KauWi 9.49 0.00.18 31.29 19.65
3 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 10.55 0.01.24 26.66 16.74
4 Junkala Kirsi KannUra 11.05 0.01.34 24.80 15.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 9.56 0.00.00 29.22
2 Karstunen Rauni YlivKu 11.37 0.01.41 23.12
3 Finnilä Katariina VetU 12.38 0.02.42 19.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halla-aho Emma HimU 13.33 0.00.00 24.07 24.07
2 Hautamäki Riikka NiS 13.38 0.00.05 22.73 22.73
3 Pihlajamaa Susanna YlivKu 14.37 0.01.04 20.09 20.09
4 Pihlajamaa Riikka YlivKu 16.53 0.03.20 16.42 16.42

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietala Jenna KoS 8.28 0.00.00
2 Biskop Greta KoS 9.39 0.01.11

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylikangas Pinja KoS 8.22 0.00.00
2 Venetjoki Venla KoS 8.35 0.00.13
3 Hyyppä Milja KoS 9.04 0.00.42
4 Siironen Ella KoS 9.13 0.00.51
5 Haikara Sanni NiS 9.33 0.01.11

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viitasaari Liina KoS 8.40 0.00.00
2 Forsell Marion Botnia 9.38 0.00.58
3 Kattilakoski Ida KoS 11.14 0.02.34
4 Hyyppä Liina KoS 11.36 0.02.56
5 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 12.32 0.03.52