FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kevätkansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric NOR 33.48 0.00.00 81.85 82.08
2 Lassila Ari-Pekka Koovee 36.16 0.02.28 75.01 75.22
3 Hongell Esa KoS 39.43 0.05.55 67.34 67.52
4 Koirikivi Anssi RasTiimi 40.30 0.06.42 64.89 65.07
5 Fränti Arto YKV 40.41 0.06.53 63.47 63.64
6 Koivumäki Lauri KoS 43.04 0.09.16 58.89 59.05
7 Isokoski Teppo KoS 43.07 0.09.19 57.75 57.91
8 Hongell Timo KoS 43.56 0.10.08 55.63 55.78
9 Lassila Juha VetU 45.24 0.11.36 52.81 52.96
10 Myllymäki Tero VetU 46.58 0.13.10 50.07 50.21

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Skog Mattias Terjärv 31.49 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 40.41 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taarna Terho KoS 38.13 0.00.00 42.70 39.08
2 Savolainen Tomi RasKe 44.59 0.06.46 35.19 32.21
3 Isomäki Tommi PieHi 45.34 0.07.21 33.66 30.81
4 Leppäniemi Esa VetU 50.58 0.12.45 29.13 26.67
5 Leppäniemi Jani VetU 55.12 0.16.59 26.01 23.81
6 Biskop Kim KoS 1.03.48 0.25.35 21.74 19.90

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 30.51 0.00.00 46.04 45.88
2 Koski Olli Koovee 32.21 0.01.30 43.24 43.10
3 Laasanen Juha LaihLu 34.23 0.03.32 40.07 39.93
4 Tiainen Hannu NiS 35.16 0.04.25 38.46 38.33
5 Suvanto Mikael RaJu 36.46 0.05.55 36.31 36.19
6 Räbb Rainer PIF 38.54 0.08.03 33.77 33.66
7 Åman Thomas Botnia 42.39 0.11.48 30.30 30.20
8 Björklund Tom Botnia 46.05 0.15.14 27.58 27.49
9 Siirilä Jari VetU 56.08 0.25.17 22.26 22.19
10 Siironen Marko KoS 1.11.48 0.40.57 17.11 17.05
Kujanpää Marko AlajA KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tyynelä Kari VetU 26.21 0.00.00 50.95 50.77
2 Vallbacka Heikki KortJV 26.43 0.00.22 49.41 49.24
3 Helander Rolf OuHu 29.12 0.02.51 44.45 44.29
4 Virkkala Harri KoS 29.47 0.03.26 42.82 42.67
5 Polso Jukka KoS 31.39 0.05.18 39.59 39.45
6 Lehtinen Tapio PieHi 31.50 0.05.29 38.66 38.52
7 Koivumäki Kari KoS 32.10 0.05.49 37.56 37.43
8 Byggningsbacka Johan Brahe 33.42 0.07.21 35.19 35.07
9 Mäkelä Ismo AlajA 35.54 0.09.33 32.41 32.30
Hautala Eero KortJV HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Esa KoS 38.09 0.00.00
2 Saarenpää Matti SievSi 46.44 0.08.35

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlajamaa Martti VetU 36.33 0.00.00 38.72 37.38
2 Jylkkä Markku YlivKu 38.24 0.01.51 35.75 34.51
3 Nurisalo Seppo KoS 40.30 0.03.57 32.84 31.71
4 Österbacka Bo Minken 40.48 0.04.15 31.56 30.48
5 Törmälä Samuli YlivKu 43.09 0.06.36 28.86 27.87
Torrkulla Tage Botnia KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Eelis VetU 26.54 0.00.00 36.23 36.19
2 Haapalehto Raimo VetU 29.59 0.03.05 31.53 31.49
3 Hurskainen Pentti OulRe 31.57 0.05.03 28.68 28.64
4 Åkerblom Måns GIF 32.20 0.05.26 27.43 27.40
5 Joensuu Heimo AlajA 34.02 0.07.08 25.20 25.17
6 Kujanpää Heikki AlajA 43.11 0.16.17 19.19 19.16

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Seppo PihtTu 33.05 0.00.00 34.36 34.24
2 Mikkilä Mauno NiS 34.58 0.01.53 31.70 31.58
3 Korva Pauli KoS 37.38 0.04.33 28.70 28.59
4 Fränti Eero KoS 38.50 0.05.45 27.08 26.98
5 Jokikuona Toivo RasTiimi 44.41 0.11.36 22.90 22.81
6 Viitasaari Jussi HimU 48.38 0.15.33 20.45 20.38
7 Staffans Per-Erik Vörå 50.56 0.17.51 18.97 18.90

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 28.30 0.00.00 30.38 30.15
2 Luoma Antti KortJV 31.42 0.03.12 26.63 26.43
3 Gunell Kurt Falken 32.43 0.04.13 25.14 24.95
4 Kumara Pentti SievSi 37.36 0.09.06 21.30 21.14
5 Autio Mauno AlajA 37.49 0.09.19 20.61 20.45
6 Sandvik Klas Terjärv 48.35 0.20.05 15.59 15.48
7 Holm Lars-Gunnar Botnia 54.14 0.25.44 13.57 13.47

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 51.58 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Poutanen Mikko KoS 26.43 0.00.00 42.56 40.17
2 Nurmela Joose KoS 27.44 0.01.01 39.97 37.73
3 Venetjoki Väinö KoS 27.48 0.01.05 38.85 36.67
4 Rantala Peetu KoS 28.39 0.01.56 36.71 34.65
5 Hyvönen Robert RasTiimi 30.38 0.03.55 33.40 31.53
6 Koirikivi Riku RasTiimi 32.49 0.06.06 30.32 28.62
7 Kronqvist Emil KoS 37.13 0.10.30 25.97 24.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Olli KoS 24.38 0.00.00
2 Taipale Aapo VetU 28.54 0.04.16
3 Forsell Mickel Botnia 30.33 0.05.55
4 Lerssi Mitri KPV 37.29 0.12.51
5 Koirikivi Aleksi RasTiimi 39.55 0.15.17
Lakanen Eetu PerhKi HYL -
Björklund Axel Botnia HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koirikivi Tommi RasTiimi 23.36 0.00.00
2 Tiainen Pietu NiS 24.47 0.01.11
3 Tilvis Paavo KaJu 54.11 0.30.35

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 15.22 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 14.45 0.00.00
2 Björklund Aron Botnia 17.42 0.02.57
3 Hansén Lucas Botnia 17.58 0.03.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokangas Ville AlajA 12.03 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 13.18 0.01.15
3 Jussinmäki Iisakki HalTo 14.41 0.02.38
4 Isokangas Niilo AlajA 15.04 0.03.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Laura NOR 30.02 0.00.00 69.46 67.31
2 Tiitto Katariina RasTiimi 32.37 0.02.35 63.00 61.05
3 Saarela Ruska KoS 36.26 0.06.24 55.54 53.82
4 Eskolin Tatjana VetU 36.29 0.06.27 54.60 52.92
5 Ekonoja Linda Botnia 36.47 0.06.45 53.31 51.66
6 Fränti Eeva-Maria YKV 37.08 0.07.06 51.96 50.36
7 Lindfors Lina Falken 37.33 0.07.31 50.55 48.99
8 Tiitto Johanna RasTiimi 40.06 0.10.04 46.56 45.12
9 Sundelin Ann-Sofie Botnia 43.19 0.13.17 42.38 41.07
10 Åstrand Ulla-Maria Botnia 45.55 0.15.53 39.30 38.08
11 Kuoppala Minna KuortKu 1.06.53 0.36.51 26.51 25.69

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Maija KannUra 22.14 0.00.00 32.64 32.64
2 Herrala Johanna KoS 26.09 0.03.55 26.37 26.37
3 Salminen Tina Falken 33.18 0.11.04 19.61 19.61
4 Virkkala Marjut KoS 48.23 0.26.09 12.75 12.75

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi HimU 43.56 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaahtera Sanna YlivKu 36.56 0.00.00 32.33 31.33
2 Nynäs Kati Botnia 41.49 0.04.53 27.13 26.29
3 Halla-aho Johanna HimU 55.57 0.19.01 19.21 18.61
4 Björklund Majbritt Botnia 1.01.10 0.24.14 16.59 16.08

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija RasTiimi 38.02 0.00.00 43.59 38.52
2 Åman Veronica Botnia 50.26 0.12.24 30.41 26.87
3 Hyvönen Jaana RasTiimi 51.47 0.13.45 27.21 24.05

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 35.23 0.00.00
2 Mäkelä Anne AlajA 42.58 0.07.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitala Marja-Liisa NiS 31.39 0.00.00
Kuoppala Riitta KuortKu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 26.51 0.00.00 23.29 22.88
2 Kattilakoski Kirsti KoS 33.13 0.06.22 17.42 17.11
3 Harald Mirja Falken 1.28.02 1.01.11 6.04 5.93

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 34.36 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkkala Henna KoS 54.17 0.00.00
2 Saarela Venla KoS 58.50 0.04.33

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halla-aho Emma HimU 37.59 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Jenna KoS 24.49 0.00.00 28.90 27.98
2 Biskop Greta KoS 27.52 0.03.03 24.45 23.68
3 Simola Maisa HalTo 49.04 0.24.15 13.15 12.74
Simola Jenni HalTo HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siironen Ella KoS 25.37 0.00.00
2 Venetjoki Venla KoS 43.16 0.17.39

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hansén Amanda Botnia 16.13 0.00.00
2 Järviluoma Tuuli NiS 18.12 0.01.59
3 Hyyppä Milja KoS 21.13 0.05.00
4 Haikara Sanni NiS 28.20 0.12.07

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viitasaari Liina KoS 14.42 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 16.54 0.02.12
3 Tiainen Liinu NiS 18.34 0.03.52
4 Hyyppä Liina KoS 19.30 0.04.48
5 Åkerblom Ronja GIF 25.09 0.10.27

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Inka PerhKi 12.13 0.00.00
2 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 13.22 0.01.09
3 Forsell Marion Botnia 13.29 0.01.16
4 Nynäs Matilda Botnia 17.56 0.05.43
5 Viitasaari Aada KoS 18.06 0.05.53
6 Haikara Elsa NiS 19.24 0.07.11
7 Nynäs Amanda Botnia 20.36 0.08.23