FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Sisä-Suomen Rastipäivät. Sapu 110.v
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Petri VaajTe 34.32 0.00.00 91.78 92.27
2 Lakanen Jani Koovee 34.54 0.00.22 90.45 90.93
3 Juopperi Sami-Petteri PelPo 35.34 0.01.02 88.39 88.87
4 Kautto Lasse VaajTe 36.58 0.02.26 84.69 85.15
5 Huikko Petteri VaajTe 37.03 0.02.31 84.16 84.61
6 Bäckström Anders Femman 37.41 0.03.09 82.40 82.85
7 Saari Aki VaajTe 38.15 0.03.43 80.85 81.28
8 Parkkinen Jarno RR 38.28 0.03.56 80.06 80.49
9 Oikarinen Lauri PelPo 39.01 0.04.29 78.60 79.02
10 Tölli Marko S-JKL 40.23 0.05.51 75.62 76.03
11 Hautala Jarkko VaajTe 40.24 0.05.52 75.27 75.68
12 Pohjola Lauri S-JKL 40.37 0.06.05 74.55 74.96
13 Sulkula Ilari S-JKL 40.38 0.06.06 74.21 74.61
14 Katajisto Teemu S-JKL 41.00 0.06.28 73.23 73.62
15 Alonen Matti S-JKL 41.31 0.06.59 72.01 72.40
16 Leinonen Pauli S-JKL 42.17 0.07.45 70.40 70.78
17 Jern Jens Raseborg 43.20 0.08.48 68.40 68.77
18 Koskinen Roope Hiisi 43.33 0.09.01 67.76 68.13
19 Välikorpi Jari RasKu 43.35 0.09.03 67.41 67.78
20 Sopo Aleksi KuoSu 43.43 0.09.11 66.92 67.28
21 Kärkkäinen Matti JRV 43.47 0.09.15 66.52 66.88
22 Valkonen Lauri LS-37 44.00 0.09.28 65.90 66.26
23 Rissanen Lari-Antti SonPa 44.38 0.10.06 64.68 65.03
24 Fränti Juha RasKu 44.43 0.10.11 64.27 64.62
25 Silvasti Heikki JRV 45.34 0.11.02 62.79 63.13
26 Sankari Matias LS-37 45.36 0.11.04 62.46 62.80
27 Sormunen Roope RastiE4 45.49 0.11.17 61.88 62.22
28 Laasanen Lauri LaihLu 46.48 0.12.16 60.31 60.64
29 Hyttinen Jaakko RastiE4 47.46 0.13.14 58.82 59.14
30 Rautanen Mika TuuSe 48.44 0.14.12 57.39 57.70
31 Koskinen Jussi KR 51.32 0.17.00 54.02 54.31
32 Sompi Jani JRV 51.58 0.17.26 53.32 53.61
33 Holm Christian Femman 52.08 0.17.36 52.91 53.19
34 Häkkinen Kalle S-JKL 55.27 0.20.55 49.51 49.78
35 Kivelä Tuomo KangSK 58.03 0.23.31 47.07 47.33
36 Rantala Tommi S-JKL 1.06.26 0.31.54 40.94 41.16
37 Pekkola Jani RastiE4 1.12.47 0.38.15 37.19 37.39
38 Pukkinen Mika YKV 1.23.25 0.48.53 32.30 32.47

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Henri IHR 39.16 0.00.00
2 Koskinen Mika RastiE4 1.34.04 0.54.48

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Tom KuUS 36.47 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Marko ViPa 45.32 0.00.00 54.22 53.20
2 Jauhiainen Jani OrPo 53.17 0.07.45 45.34 44.49
3 Lamminsivu Harri S-JKL 54.03 0.08.31 43.72 42.90
4 Pohjolainen Timo SuoVa 56.59 0.11.27 40.54 39.78
5 Jansson Sören Falken 57.04 0.11.32 39.56 38.81
6 Liimatainen Janne RastiE4 1.02.06 0.16.34 35.50 34.83
Kalliokoski Jari HalTo HYL -
Kurhinen Jani S-JKL KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Mikko S-JKL 34.16 0.00.00 68.33 67.97
2 Kettunen Heikki ViPa 35.23 0.01.07 65.55 65.21
3 Liuha Jari ViPa 36.15 0.01.59 63.38 63.05
4 Pietiläinen Juha RastiE4 36.45 0.02.29 61.92 61.60
5 Pimiä Juuso Koovee 40.32 0.06.16 55.60 55.31
6 Partanen Tapani HyRa 40.56 0.06.40 54.52 54.24
7 Oja Hannu KaJu 41.18 0.07.02 53.50 53.23
8 Myllykoski Pekka S-JKL 42.42 0.08.26 51.23 50.97
9 Vesisenaho Mikko LohiRa 43.24 0.09.08 49.90 49.64
10 Grankull Kenneth Kronan 44.49 0.10.33 47.83 47.59
11 Näpänkangas Mika S-JKL 45.00 0.10.44 47.15 46.91
12 Häkkinen Juha ViPa 45.49 0.11.33 45.83 45.60
13 Salonen Mika KS 48.28 0.14.12 42.87 42.65
14 Haakana Tommi TarpSu 50.16 0.16.00 40.90 40.69
15 Rahkila Pyry VaajTe 56.22 0.22.06 36.09 35.90
16 Kyckling Kim Eräp 57.29 0.23.13 35.00 34.82
17 Parviainen Juha ViPa 57.50 0.23.34 34.41 34.23

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puttonen Jarmo VaajTe 28.13 0.00.00 63.66 63.21
2 Sivill Keijo RastiE4 31.27 0.03.14 56.58 56.18
3 Virtanen Antti HlS 32.04 0.03.51 54.97 54.58
4 Lehtonen Marko Hanka 32.32 0.04.19 53.66 53.28
5 Björkqvist Niklas HlS 32.44 0.04.31 52.82 52.45
6 Ekström Thomas MSParma 32.52 0.04.39 52.09 51.73
7 Järvenpää Esa S-JKL 33.05 0.04.52 51.24 50.88
8 Peltoniemi Vesa KPV 33.23 0.05.10 50.28 49.92
9 Kullman Dan Vörå 33.38 0.05.25 49.40 49.06
10 Nieminen Jyrki LHR 34.00 0.05.47 48.37 48.04
11 Hakamäki Matti S-JKL 39.06 0.10.53 41.63 41.34
12 Hyttinen Tarmo RastiE4 41.25 0.13.12 38.90 38.63
13 Kujanpää Marko AlajA 44.58 0.16.45 35.45 35.20
14 Manerus Eero PetPe 46.43 0.18.30 33.76 33.53
15 Lassila Petri HlS 48.27 0.20.14 32.21 31.98
16 Hämynen Petri ÄäSa 50.23 0.22.10 30.64 30.42
17 Siirilä Jari VetU 53.48 0.25.35 28.38 28.18

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 27.54 0.00.00 58.12 58.43
2 Tyynelä Kari VetU 29.32 0.01.38 54.49 54.78
3 Kärkkäinen Panu JRV 30.20 0.02.26 52.65 52.93
4 Östergård Patric Trian 31.42 0.03.48 50.00 50.26
5 Noponen Pekka S-JKL 31.56 0.04.02 49.25 49.51
6 Valkonen Pasi IHR 33.08 0.05.14 47.10 47.35
7 Järvinen Jari VaajTe 33.49 0.05.55 45.79 46.03
8 Lerssi Juha KPV 33.56 0.06.02 45.28 45.52
9 Latvala Juha AlajA 34.44 0.06.50 43.88 44.11
10 Helminen Hannu Eräp 34.49 0.06.55 43.43 43.66
11 Itkonen Raimo S-JKL 35.23 0.07.29 42.39 42.61
12 Jylhä Seppo KäTa 35.27 0.07.33 41.97 42.19
13 Koskela Heikki RaJu 37.13 0.09.19 39.65 39.86
14 Tonteri Heikki Navi 37.56 0.10.02 38.58 38.78
15 Hietala Petri LohtVe 40.09 0.12.15 36.14 36.34
16 Niemelä Urpo Pohjant 41.57 0.14.03 34.30 34.49
17 Alvoittu Petri ViPa 42.34 0.14.40 33.52 33.70
18 Leinonen Antti S-JKL 42.42 0.14.48 33.13 33.31
19 Saloniemi Jyrki MuuRa 48.00 0.20.06 29.22 29.38
20 Koponen Pekka LohiRa 49.33 0.21.39 28.06 28.21
21 Senttula Asko S-JKL 56.15 0.28.21 24.50 24.63

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajuoja Heikki HS 30.36 0.00.00 51.62 51.42
2 Tamminen Hannu SuJu 31.52 0.01.16 49.03 48.85
3 Särkkä Seppo VaajTe 32.12 0.01.36 48.00 47.82
4 Kässi Aapo UurU 32.40 0.02.04 46.80 46.62
5 Poikolainen Leo RastiE4 36.36 0.06.00 41.31 41.15
6 Helander Rolf OuHu 37.20 0.06.44 40.04 39.89
7 Granholm Tommi Koovee 38.15 0.07.39 38.64 38.49
7 Rantala Timo KPV 38.15 0.07.39 38.64 38.49
9 Jylhä Kauko KäTa 39.25 0.08.49 36.64 36.50
10 Tamminen Erkki SuJu 42.49 0.12.13 33.33 33.20
11 Uuttu Risto S-JKL 47.23 0.16.47 29.76 29.65
12 Lindqvist Petri KS 47.32 0.16.56 29.31 29.20
13 Salonen Hannu KonnU 58.22 0.27.46 23.58 23.49
Turunen Juha ViPa HYL -
Leppänen Hannu RastiE4 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 27.23 0.00.00 48.49 48.18
2 Liukkonen Leo PiVe 34.25 0.07.02 38.14 37.89
3 Sivén Osmo ÄhtU 34.54 0.07.31 37.17 36.93
4 Rantapuska Seppo PetPe 35.26 0.08.03 36.18 35.94
5 Matilainen Jorma S-JKL 36.32 0.09.09 34.67 34.44
6 Rajaniemi Vesa S-JKL 37.49 0.10.26 33.09 32.87
7 Hattar Allan Falken 38.13 0.10.50 32.34 32.13
8 Raatikainen Pekka RastiE4 38.51 0.11.28 31.42 31.21
9 Niskanen Sakari Navi 39.32 0.12.09 30.49 30.29
10 Jäntti Timo S-JKL 44.58 0.17.35 26.46 26.29
11 Karhunen Juha KuoSu 46.55 0.19.32 25.04 24.87
12 Rautavuoma Tapani ViPa 47.29 0.20.06 24.42 24.26
Niemistö Juha ViPa HYL -
Karvonen Jorma TarpSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 27.02 0.00.00 44.84 44.73
2 Sompi Eero JRV 30.53 0.03.51 39.03 38.94
3 Salonen Kauko ViPa 30.57 0.03.55 38.73 38.64
4 Turpeinen Timo VaajTe 31.01 0.03.59 38.43 38.34
5 Korpinen Seppo RR 32.34 0.05.32 36.39 36.31
6 Partanen Aimo NilsNu 32.38 0.05.36 36.11 36.03
7 Pajukoski Teuvo RaJu 32.41 0.05.39 35.85 35.77
8 Ottelin Pekka JRV 33.26 0.06.24 34.85 34.76
9 Virtanen Matti ViPa 34.25 0.07.23 33.65 33.58
10 Joensuu Heimo AlajA 34.32 0.07.30 33.35 33.27
11 Talala Timo S-JKL 35.21 0.08.19 32.38 32.31
12 Myllyaho Lasse KeuKi 38.12 0.11.10 29.79 29.72
13 Partanen Risto HyRa 38.46 0.11.44 29.18 29.12
14 Immanen Pertti OrPo 39.25 0.12.23 28.53 28.46
15 Myllyharju Reino JRV 39.28 0.12.26 28.32 28.26
16 Kaarnijärvi Veikko JRV 40.52 0.13.50 27.19 27.13
17 Hytönen Jorma RastiE4 41.04 0.14.02 26.89 26.83
18 Valta Matti JRV 42.04 0.15.02 26.09 26.03
19 Pellinen Antero RastiE4 43.28 0.16.26 25.10 25.04
20 Kautto Lennart S-JKL 43.58 0.16.56 24.66 24.60
21 Äikäs Esko TikSu 44.43 0.17.41 24.10 24.04
22 Kätkä Vesa Reima 44.51 0.17.49 23.87 23.82
23 Järvenpää Voitto RastiE4 47.35 0.20.33 22.36 22.31
24 Linna Mikko S-JKL 48.32 0.21.30 21.78 21.73
25 Pakarinen Jouko RastiE4 50.21 0.23.19 20.86 20.82
26 Rahkila Paavo VaajTe 56.26 0.29.24 18.50 18.45
Väänänen Matti NilsNu HYL -
Matilainen Juhani NilsNu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahma Pauli JRV 26.51 0.00.00 33.96 34.01
2 Penttinen Juha Mesik 27.17 0.00.26 33.11 33.16
3 Partanen Paavo HyRa 27.19 0.00.28 32.75 32.80
4 Ruuskanen Seppo KuoSu 27.21 0.00.30 32.40 32.45
5 Karppinen Eino SäynSa 28.23 0.01.32 30.92 30.97
6 Tammela Seppo TikSu 28.51 0.02.00 30.13 30.17
7 Sonkki Juhani PR 29.50 0.02.59 28.85 28.89
8 Puttonen Kalevi IPR 30.17 0.03.26 28.13 28.18
9 Saarimäki Jorma VaaSu 30.32 0.03.41 27.62 27.67
10 Helminen Pentti JRV 31.03 0.04.12 26.89 26.93
11 Jokikuona Toivo RasTiimi 32.51 0.06.00 25.16 25.19
12 Kaivosaari Viljo RastiE4 33.31 0.06.40 24.40 24.44
13 Näkkilä Matti KonnU 34.11 0.07.20 23.67 23.71
14 Kärkkäinen Eero EsSu 36.47 0.09.56 21.77 21.80
15 Jylhä Keijo JRV 40.13 0.13.22 19.70 19.73
16 Mali Pentti LohiRa 43.03 0.16.12 18.20 18.23
17 Pollari Vilho RastiE4 50.46 0.23.55 15.27 15.29

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietaharju Antti ÄhtU 30.13 0.00.00 36.05 36.06
2 Manerus Erkki PetPe 32.05 0.01.52 33.44 33.45
3 Hietalahti Aapo HalTo 32.11 0.01.58 32.83 32.84
4 Keskinen Matti TikSu 32.22 0.02.09 32.14 32.15
5 Kinnunen Ilpo RastiE4 34.08 0.03.55 30.00 30.00
6 Ryyppö Toivo RaKaS 35.14 0.05.01 28.60 28.60
7 Haanpää Pentti RasKu 36.22 0.06.09 27.25 27.26
8 Nieminen Mauno ViiSu 40.08 0.09.55 24.29 24.30
9 Autio Mauno AlajA 42.24 0.12.11 22.61 22.61
10 Patronen Viljo KuoSu 44.37 0.14.24 21.12 21.12
11 Parkkinen Seppo MikVa 1.03.13 0.33.00 14.65 14.65

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 42.12 0.00.00 18.70 18.91
2 Vuorinen Pentti SuJu 44.05 0.01.53 16.56 16.75
3 Leppänen Kalle RastiE4 46.42 0.04.30 14.36 14.53

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Paulus S-JKL 33.01 0.00.00
2 Kivikko Antti HlS 35.09 0.02.08

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindqvist Arttu KS 27.07 0.00.00 52.18 50.17
2 Malmberg Markus JRV 29.38 0.02.31 47.09 45.28
3 Ekström Niklas MSParma 32.37 0.05.30 42.20 40.57
4 Saranpää Topias RaJu 33.08 0.06.01 40.96 39.38
5 Sipiläinen Konsta S-JKL 33.17 0.06.10 40.19 38.65
6 Sankelo Antton LapVi 33.58 0.06.51 38.81 37.32
7 Helminen Topias JRV 35.18 0.08.11 36.80 35.39
8 Lindén Mikael KS 36.09 0.09.02 35.40 34.04
9 Kyrönlahti Tomi ViPa 37.09 0.10.02 33.93 32.63
10 Salonen Eetu KS 43.54 0.16.47 28.27 27.19
11 Mylläri Lucas NOK 46.24 0.19.17 26.33 25.32
12 Pukkinen Niko-Petteri YKV 47.57 0.20.50 25.08 24.12

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltola Samuli KeuKi 15.41 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 17.35 0.01.54
3 Laasanen Matti LaihLu 18.02 0.02.21
4 Kullman Hannes Falken 19.34 0.03.53
5 Jansson Emil Falken 19.35 0.03.54
6 Kivelä Eemeli KangSK 20.29 0.04.48
7 Laakso Topi S-JKL 22.13 0.06.32
8 Lerssi Mitri KPV 24.44 0.09.03
9 Partanen Lauri HyRa 28.20 0.12.39
10 Kivelä Valtteri KangSK 31.53 0.16.12
11 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 54.19 0.38.38
12 Lahtinen Oskari KeuKi 56.36 0.40.55

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 9.50 0.00.00
2 Sankelo Sampo KortJV 10.57 0.01.07
3 Sankelo Verneri KortJV 13.24 0.03.34
4 Kyrönlahti Tatu ViPa 13.52 0.04.02
5 Virkajärvi Juho JRV 14.57 0.05.07
6 Kyckling Toivo Eräp 21.40 0.11.50
7 Lahtinen Olavi KeuKi 21.44 0.11.54

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oja Jirka KaJu 10.36 0.00.00
2 Lindqvist Topi KS 11.47 0.01.11
3 Peltola Tuomas KeuKi 12.57 0.02.21
4 Liuha Otto ViPa 14.51 0.04.15
Siistonen Roni SaPu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 7.24 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 7.45 0.00.21
3 Lakanen Lauri Koovee 8.19 0.00.55
4 Peltola Konsta KeuKi 8.33 0.01.09
5 Isokangas Ville AlajA 8.53 0.01.29
6 Isokangas Niilo AlajA 9.45 0.02.21
6 Kurhinen Miika S-JKL 9.45 0.02.21
8 Jansson Lukas Falken 9.48 0.02.24
9 Lahtinen Johannes KeuKi 10.15 0.02.51
10 Liuha Matias ViPa 10.59 0.03.35
11 Peltoniemi Sisu KPV 11.19 0.03.55
12 Kyckling Niilo Eräp 11.25 0.04.01
13 Tuomala Miiko S-JKL 11.42 0.04.18
14 Tonteri Juho Navi 13.05 0.05.41
15 Jauhiainen Santtu OrPo 17.44 0.10.20
16 Lahtinen Elias KeuKi 20.13 0.12.49
17 Näpänkangas Olli S-JKL 39.48 0.32.24

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittynen Miia Koovee 29.15 0.00.00 81.37 81.16
2 Viberg Tuulia MSParma 29.29 0.00.14 79.72 79.51
3 Heittola Satu RasKu 36.11 0.06.56 64.13 63.97
4 Rantala Maria AngA 38.51 0.09.36 58.96 58.81
5 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 39.49 0.10.34 56.79 56.64
6 Ryyppö Minna HS 40.23 0.11.08 55.25 55.11
7 Fränti Kati RasKu 41.01 0.11.46 53.67 53.54
8 Kihlström Tiina ÄhtU 42.32 0.13.17 51.06 50.93
9 Tuominen Lotta RaJu 44.10 0.14.55 48.50 48.37
10 Karhunen Anni HS 45.47 0.16.32 46.14 46.02
11 Mäkitalo Kaisa KauKa 47.40 0.18.25 43.69 43.58
12 Aho Hanna ÄhtU 55.26 0.26.11 37.03 36.94
13 Rautanen Eeva TuuSe 1.04.17 0.35.02 31.47 31.39

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Furunäs Ida Femman 36.02 0.00.00 30.96 30.79
2 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 37.56 0.01.54 27.20 27.06
3 Laksila Satu RastiE4 43.37 0.07.35 21.74 21.62

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 30.23 0.00.00
2 Sivill Mari RastiE4 1.09.12 0.38.49

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 34.18 0.00.00 50.36 49.14
2 Grankull Jaana Kronan 41.03 0.06.45 38.93 37.98
3 Kujanpää Maarit KuortKu 1.09.50 0.35.32 21.03 20.51

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 24.52 0.00.00 54.36 53.93
2 Lepo Tarja S-JKL 32.37 0.07.45 39.89 39.58
3 Peltoniemi Anne KPV 35.37 0.10.45 35.11 34.83
4 Tupitsa Sari RastiE4 36.47 0.11.55 32.62 32.36
5 Pakkala Pigga S-JKL 50.14 0.25.22 22.87 22.69

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Sari RaJu 32.01 0.00.00 49.93 49.68
2 Rantala Maj-Lis KPV 36.46 0.04.45 42.18 41.96
3 Kärkkäinen Tarja JRV 40.39 0.08.38 36.97 36.78
4 Kankaanranta Marja RastiE4 41.48 0.09.47 34.80 34.63
5 Peltonen Heljä KS 44.20 0.12.19 31.73 31.57
6 Mylläri Britt-Marie NOK 58.00 0.25.59 23.43 23.31

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Päivi RaJu 27.12 0.00.00 37.02 35.46
2 Leppä Eija SuJu 33.21 0.06.09 28.69 27.47
3 Humalamäki Mirja SuomRa 33.42 0.06.30 26.89 25.76
4 Humalamäki Marja ÄhtU 38.44 0.11.32 22.10 21.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 28.55 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taitto Annikka SKVuoksi 40.33 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Tuulikki S-JKL 1.22.44 0.00.00
Mäkinen Helena IlU KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Pinja S-JKL 41.48 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalenius Camilla LS-37 47.00 0.00.00
Raivio Venla-Lyydia S-JKL KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Heta HlS 34.17 0.00.00 48.27 47.08
2 Hietala Jenna KoS 38.21 0.04.04 41.85 40.82
3 Sulkula Evita S-JKL 39.38 0.05.21 39.25 38.28
4 Heikinmäki Maija LaihLu 44.22 0.10.05 33.94 33.10
5 Kivikko Jenni HlS 47.27 0.13.10 30.69 29.93
6 Heinänen Sanni SaPu 55.01 0.20.44 25.57 24.93

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 21.10 0.00.00
2 Kokkinen Ella JRV 23.16 0.02.06
3 Nuuttila Anni KauKa 24.24 0.03.14
4 Tuomala Miina-Maria S-JKL 26.01 0.04.51
5 Keurulainen Siiri RastiE4 27.25 0.06.15
6 Konstari Elena JRV 28.00 0.06.50
7 Oikarainen Iida LaihLu 29.23 0.08.13
8 Näpänkangas Elsa S-JKL 30.05 0.08.55
9 Lehtonen Ellanoora SaPu 32.19 0.11.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Mia Falken 10.10 0.00.00
2 Nieminen Noora S-JKL 12.19 0.02.09
3 Ekström Lotte-Line MSParma 13.50 0.03.40
4 Koskela Iina HalTo 13.56 0.03.46
5 Oikarainen Siiri LaihLu 14.32 0.04.22
6 Pahkamäki Nella S-JKL 16.42 0.06.32
7 Lepo Veera S-JKL 20.26 0.10.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Moisio Aino SaPu 41.05 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Heta JRV 7.14 0.00.00
2 Linden Amalia KS 8.04 0.00.50
3 Jauhiainen Sara OrPo 8.06 0.00.52
4 Kullman Thea Falken 9.22 0.02.08
5 Laakso Elisa S-JKL 10.05 0.02.51
6 Saari Venla PoRa 11.35 0.04.21
7 Heinänen Henna SaPu 12.11 0.04.57
8 Häkkinen Hilma ViPa 12.35 0.05.21
9 Lindén Selma KS 12.39 0.05.25
10 Keurulainen Helmi RastiE4 14.12 0.06.58
11 Myllykoski Pihla TP 14.30 0.07.16
12 Pimiä Tilda SaPu 22.21 0.15.07