FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Särkänniemi-suunnistus, Huippuliiga ja WRE-osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 11.51 0.00.00 98.18 97.89
2 Koistinen Olli-Pekka HiKi 11.53 0.00.02 97.63 97.35
3 Mäkelä Tuomo AngA 12.04 0.00.13 95.89 95.61
4 Boström Mårten SWE 12.12 0.00.21 94.58 94.31
5 Suominen Miika RR 12.15 0.00.24 93.94 93.67
6 Anttonen Antti VaajTe 12.18 0.00.27 93.30 93.03
7 Portin Fredric NOR 12.20 0.00.29 92.79 92.52
8 Morrison Ross RR 12.26 0.00.35 91.78 91.52
9 Hirvikallio Joni Koovee 12.27 0.00.36 91.41 91.14
9 Simosas Otto Trian 12.27 0.00.36 91.41 91.14
11 Laukkarinen Jesse PR 12.31 0.00.40 90.41 90.15
12 Penttinen Topi Trian 12.36 0.00.45 89.56 89.31
13 Parjanne Antti TuMe 12.37 0.00.46 89.19 88.94
14 Anttolainen Aleksi LS-37 12.43 0.00.52 88.24 87.99
15 Niemi Aleksi TP 12.51 0.01.00 87.08 86.83
16 Tranchand Frederic PR 12.52 0.01.01 86.72 86.47
17 Vainio Antti MSParma 12.55 0.01.04 86.14 85.89
18 Patana Mikko HiKi 12.58 0.01.07 85.56 85.32
19 Huhtinen Mikko TuS 13.00 0.01.09 85.10 84.85
20 Elo Markku AngA 13.02 0.01.11 84.64 84.39
21 Nenonen Lauri KR 13.03 0.01.12 84.29 84.04
22 Räsänen Markus KuoSu 13.06 0.01.15 83.72 83.48
22 Sainio Santeri KangSK 13.06 0.01.15 83.72 83.48
24 Scalet Tommaso HS 13.11 0.01.20 82.71 82.47
25 Jurvakainen Tuukka VaajTe 13.12 0.01.21 82.37 82.13
26 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 13.13 0.01.22 82.02 81.79
27 Tuovinen Aleksi KuoSu 13.20 0.01.29 81.07 80.83
27 Muukkonen Petteri VeVe 13.20 0.01.29 81.07 80.83
29 Suna Jussi TuMe 13.26 0.01.35 79.99 79.76
29 Vesanto Anssi EsSu 13.26 0.01.35 79.99 79.76
31 Sipponen Jere PR 13.29 0.01.38 79.22 79.00
32 Hämäläinen Sami MSParma 13.40 0.01.49 77.93 77.71
32 Laine Jarkko TP 13.40 0.01.49 77.93 77.71
34 Koskinen Roope Hiisi 13.48 0.01.57 76.72 76.50
35 Saari Toni VaajTe 13.58 0.02.07 75.57 75.36
36 Raitanen Topi HS 14.03 0.02.12 74.90 74.68
37 Metsälä Juuso KR 14.04 0.02.13 74.59 74.37
38 Senttula Tuukka S-JKL 14.09 0.02.18 73.92 73.71
39 Kalve Henri PR 14.10 0.02.19 73.61 73.40
40 Mieskoski Kimmo RaLu 14.13 0.02.22 73.13 72.92
41 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.14 0.02.23 72.82 72.61
42 Nurminen Ilkka HS 14.16 0.02.25 72.43 72.22
43 Seppänen Kari-Pekka RasKa 14.41 0.02.50 70.16 69.96
44 Snellman Tomas RaLu 14.44 0.02.53 69.70 69.50
45 Suhonen Antto-Iiro HS 14.45 0.02.54 69.41 69.21
45 Niskanen Teemu LS-37 14.45 0.02.54 69.41 69.21
47 Jokiranta Mika KS 14.52 0.03.01 68.44 68.24
48 Summanen Eetu HS 15.28 0.03.37 65.58 65.39
49 Laine Miika KS 18.32 0.06.41 54.56 54.40
Pöyhönen Petja RasKa HYL -
Suonpää Lasse PR HYL -
Sorsa Perttu HiKi HYL -
Niemi Vili RR HYL -
Kuningas Janne LuuRa HYL -
Kirmula Miika AngA HYL -
Valtonen Luukas HS HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 10.47 0.00.00 97.64 96.60
2 Patana Jenny HiKi 10.54 0.00.07 96.18 95.16
3 Mironova Svetlana Koovee 10.55 0.00.08 95.62 94.60
4 Kaskinen Mira RasKa 10.56 0.00.09 95.07 94.05
5 Närhi Anna SWE 10.59 0.00.12 94.22 93.22
6 Järveläinen Julia Femman 11.00 0.00.13 93.67 92.67
6 Sianoja Maija MSParma 11.00 0.00.13 93.67 92.67
8 Kinni Saila TP 11.09 0.00.22 91.60 90.62
9 Raitanen Hanna RR 11.13 0.00.26 90.65 89.69
10 Kivelä Sanni AngA 11.26 0.00.39 88.54 87.60
11 Haataja Anna Pohjant 11.31 0.00.44 87.51 86.57
12 Rantanen Merja JRV 11.36 0.00.49 86.49 85.57
13 Haajanen Sofia Pohjant 11.40 0.00.53 85.61 84.70
14 Silvennoinen Emma PR 11.51 0.01.04 83.90 83.01
15 Virta Elli Trian 11.55 0.01.08 83.06 82.17
16 Boström Matleena SWE 12.03 0.01.16 81.76 80.89
17 Joensuu Marttiina Pohjant 12.06 0.01.19 81.05 80.19
18 Westerlund Ina OK77 12.08 0.01.21 80.46 79.60
19 Hulkkonen Johanna SKUusi 12.11 0.01.24 79.76 78.91
20 Vike Laura HlS 12.12 0.01.25 79.28 78.43
21 Autio Päivi Hiisi 12.13 0.01.26 78.80 77.96
22 Lylynperä Kaisa TuS 12.17 0.01.30 78.00 77.17
23 Dambe Inga PR 12.20 0.01.33 77.32 76.50
24 Jokela Emmi SuSe 12.24 0.01.37 76.54 75.73
25 Suhonen Anniina HS 12.29 0.01.42 75.67 74.86
26 Uotila Ulrika Koovee 12.40 0.01.53 74.22 73.43
27 Kymäläinen Sanni TP 12.52 0.02.05 72.71 71.94
28 Norrgrann Saara PR 12.56 0.02.09 71.99 71.22
29 Honkanen Miitu KuoSu 13.30 0.02.43 68.63 67.90
30 Liimatainen Anni TuS 14.32 0.03.45 63.44 62.77
Viberg Tuulia MSParma HYL -
Rajamäki Netta KangSK HYL -
Nurmi Kirsi SWE HYL -
Kemp Emily AngA HYL -
Karvonen Sara Lynx HYL -
Gustafsson Jannina SKUusi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnala Ville TuS 11.59 0.00.00 59.51 60.26
2 Ahola Mikko KangSK 12.07 0.00.08 58.68 59.42
3 Heinaro Lauri EsSu 12.28 0.00.29 56.86 57.58
4 Heikkilä Niklas KS 12.35 0.00.36 56.16 56.87
5 Seppä Iiro TuS 12.36 0.00.37 55.92 56.63
6 Vesterinen Arttu TP 12.40 0.00.41 55.45 56.16
7 Kontio Kimmo KangSK 12.41 0.00.42 55.21 55.91
8 Lindqvist Arttu KS 13.05 0.01.06 53.36 54.04
9 Kemppainen Matti HU-46 13.29 0.01.30 51.62 52.27
10 Mustajoki Tiitus TP 13.34 0.01.35 51.14 51.79
11 Tervakangas Mikko EsSu 13.36 0.01.37 50.86 51.51
12 Rautio Mikael EsSu 13.39 0.01.40 50.52 51.16
13 Vicari Lars Navi 13.49 0.01.50 49.75 50.39
14 Koivisto Antton SKUusi 13.52 0.01.53 49.42 50.05
15 Virtanen Aaro HU-46 13.55 0.01.56 49.09 49.71
16 Tala Miika HS 14.05 0.02.06 48.36 48.97
17 Toivanen Eemeli HiKi 14.09 0.02.10 47.98 48.59
17 Nykänen Tomi LamSä 14.09 0.02.10 47.98 48.59
19 Helminen Topias JRV 14.17 0.02.18 47.23 47.83
20 Viinikainen Vilppu EsSu 14.22 0.02.23 46.81 47.40
21 Lammi Antti Koovee 14.27 0.02.28 46.39 46.98
22 Arvela Oskari LS-37 14.29 0.02.30 46.13 46.72
23 Parviainen Markus SKVuoksi 14.31 0.02.32 45.88 46.46
24 Nuuttila Sami HU-46 14.58 0.02.59 44.36 44.92
25 Isolähteenmäki Atte IkNV 15.33 0.03.34 42.56 43.10
26 Hursti Toivo EsSu 15.59 0.04.00 41.27 41.79
27 Kaihtela Juuso RaLu 16.03 0.04.04 40.96 41.49
28 Nokka Vesa Rasti88 16.05 0.04.06 40.75 41.26
29 Ojanen Joonas HyRa 16.06 0.04.07 40.57 41.09
30 Keronen Leevi TP 16.53 0.04.54 38.56 39.05
31 Lehtimäki Janne Hiisi 16.55 0.04.56 38.36 38.85
32 Marttila Otso KangSK 17.11 0.05.12 37.64 38.12
33 Ojala Jesse Rasti88 17.29 0.05.30 36.87 37.34
33 Hirvonen Tommi SKUusi 17.29 0.05.30 36.87 37.34
35 Kronqvist Emil KoS 18.01 0.06.02 35.54 35.99
36 Rokka Matias LHR 18.02 0.06.03 35.39 35.84
37 Salonen Aapo HS 18.13 0.06.14 34.92 35.36
38 Venetjoki Väinö KoS 18.41 0.06.42 33.93 34.36
39 Kuusisto Topi LaihLu 19.01 0.07.02 33.22 33.65
40 Husu Miika SKVuoksi 19.22 0.07.23 32.51 32.93
41 Mattila Pyry KS 19.41 0.07.42 31.88 32.29
42 Päivike Jaakko RaPi 21.10 0.09.11 29.55 29.92
43 Uusitalo Tuomas EsAk 21.15 0.09.16 29.33 29.70
44 Mäki Juho Rasti88 21.18 0.09.19 29.16 29.53
45 Pursiainen Santeri HyRa 22.28 0.10.29 27.55 27.90
46 Vainionpää Rasmus RaJu 23.44 0.11.45 25.99 26.32
47 Rajamäki Miki YKV 28.13 0.16.14 21.78 22.06
48 Pukkinen Niko-Petteri YKV 30.46 0.18.47 19.91 20.16
Kyngäs Benjamin HS HYL -
Kyrönlahti Tomi ViPa HYL -
Raipola Tuomas EsSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppä Touko TuS 10.52 0.00.00
2 Arola Topias PR 11.10 0.00.18
3 Matinheikki Leo TP 11.45 0.00.53
4 Sinervä Onni TuS 11.49 0.00.57
5 Heinonen Paavo HS 12.04 0.01.12
6 Schüle Joel Koovee 12.07 0.01.15
7 Syrjäläinen Lauri HS 12.18 0.01.26
8 Aaltonen Lauri HyRa 12.22 0.01.30
9 Peltola Samuli KeuKi 12.34 0.01.42
10 Laitinen Vertti Koovee 12.39 0.01.47
11 Autio Wertti HyRa 12.53 0.02.01
12 Ikola Atte HS 12.55 0.02.03
13 Piippo Emil KangSK 13.02 0.02.10
14 Kumara Eemeli LaihLu 13.17 0.02.25
15 Raitola Sami Lynx 13.24 0.02.32
16 Laasanen Matti LaihLu 14.08 0.03.16
17 Kinnala Kalle TuS 14.09 0.03.17
18 Willman Pyry RasKa 14.18 0.03.26
19 Virrankoski Iiro EsSu 14.22 0.03.30
20 Reijonen Oskari Trian 14.38 0.03.46
21 Kontola Eeli LapVi 14.41 0.03.49
22 Kangas Juho LapVi 14.44 0.03.52
23 Hirvikallio Aatu LuuRa 14.46 0.03.54
24 Saastamoinen Atte AngA 15.07 0.04.15
25 Varjo Veeti EsAk 15.15 0.04.23
26 Jutila Pietu RasKa 15.26 0.04.34
27 Väisänen Niilo KangSK 15.46 0.04.54
27 Uusitalo Topias EsAk 15.46 0.04.54
29 Kilpeläinen Verneri LaihLu 15.53 0.05.01
30 Salo Kristian Trian 16.19 0.05.27
31 Johansson Eelis Trian 16.22 0.05.30
32 Miikki Veeti SKVuoksi 16.30 0.05.38
33 Puupponen Lauri EsSu 16.31 0.05.39
34 Nisula Ville TeuRi 17.08 0.06.16
35 Husu Eeka SKVuoksi 17.32 0.06.40
36 Kolganov Vladislav LS-37 18.08 0.07.16
37 Koivumäki Olli KoS 18.33 0.07.41
38 Florström Dennis EsAk 18.43 0.07.51
39 Imberg Viljami RasKa 19.06 0.08.14
40 Lintula Veikka Trian 19.18 0.08.26
41 Partanen Lauri HyRa 19.35 0.08.43
42 Lepistö Oskari MSParma 20.05 0.09.13
43 Viianen Lauri LaihLu 20.11 0.09.19
44 Eskelinen Pyry RaKaS 21.33 0.10.41
45 Ketola Kristian Koovee 34.43 0.23.51
Kivimäki Konsta HU-46 HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 59
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 10.41 0.00.00
2 Konttila Akseli Koovee 11.14 0.00.33
3 Mustajoki Olli TP 11.32 0.00.51
4 Laitamäki Wille HiKi 11.33 0.00.52
5 Laaksonen Emil EsSu 11.37 0.00.56
6 Ahola Topias KangSK 11.51 0.01.10
7 Oikkonen Severi OH 11.53 0.01.12
8 Nieminen Juho TP 12.06 0.01.25
9 Karttila Aleksi MSParma 12.18 0.01.37
10 Sorsa Antti EsSu 12.20 0.01.39
11 Olkkonen Vili KangSK 12.38 0.01.57
12 Koskinen Eemil RaN 12.43 0.02.02
13 Määttälä Mikko EsSu 12.53 0.02.12
14 Kuusela Otto RaVa 12.54 0.02.13
15 Passila Miika HU-46 13.01 0.02.20
16 Laakso Ilari RR 13.04 0.02.23
17 Aumo Oskari Keihäs 13.30 0.02.49
18 Kolkkala Vertti MSParma 13.32 0.02.51
19 Salo Kasperi PunKu 13.33 0.02.52
20 Lahti Valtteri RasKa 13.36 0.02.55
21 Toivanen Rasmus HiKi 13.53 0.03.12
22 Tiainen Olli EsSu 13.59 0.03.18
23 Boman Leevi Koovee 14.12 0.03.31
24 Haapala Tuomo PR 14.17 0.03.36
25 Rousku Samuli MSParma 14.29 0.03.48
26 Aaltio Eerik VaHa 15.27 0.04.46
27 Pukkila Joel TP 15.36 0.04.55
28 Karru Sami VaRa 15.46 0.05.05
29 Talvitie Miro RaN 15.51 0.05.10
30 Kivelä Eemeli KangSK 16.04 0.05.23
31 Haapala Oskar RR 16.09 0.05.28
32 Kalvas Tuomo SKUusi 16.11 0.05.30
33 Maronen Matias Lynx 16.22 0.05.41
34 Pitkänen Ville RaJu 16.24 0.05.43
35 Salonen Seeti VaHa 16.40 0.05.59
36 Brysch Erik MSParma 16.42 0.06.01
37 Kivelä Valtteri KangSK 16.43 0.06.02
38 Väisänen Lenni HS 16.51 0.06.10
39 Nolvi Joona RasKa 17.35 0.06.54
40 Reiman Antti AngA 18.14 0.07.33
41 Seppälä Alvar LLuja 18.22 0.07.41
42 Leiniö Juho SKUusi 18.46 0.08.05
43 Nevala Roni TeuRi 19.33 0.08.52
44 Mäki Topias JRV 19.40 0.08.59
45 Halme Eemeli TP 19.51 0.09.10
46 Lehto Jere TeuRi 20.07 0.09.26
47 Vesterinen Veeti HyRa 20.09 0.09.28
48 Jacobsson Oskari SKUusi 20.55 0.10.14
49 Nissinen Jere Koovee 22.31 0.11.50
50 Vainio Joonas LaJy 22.35 0.11.54
51 Vuorensyrjä Eetu HlS 23.39 0.12.58
52 Huisko Esa MSParma 24.14 0.13.33
53 Räisänen Pekka Koovee 24.32 0.13.51
54 Nivukoski Joakim YKV 25.41 0.15.00
55 Arajärvi Joonas MaMa 25.49 0.15.08
56 Asell Verneri IkNV 32.01 0.21.20
Kauppinen Mikko Pihkan HYL -
Valkolehto Tommi RaN HYL -
Willman Iivari RasKa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 76
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 9.20 0.00.00
2 Gröhn Riku HU-46 10.34 0.01.14
3 Ronkainen Aarni JRV 11.46 0.02.26
4 Raitanen Konsta TP 12.11 0.02.51
5 Schüle Oliver Koovee 12.31 0.03.11
6 Rantala Valtteri Keihäs 12.39 0.03.19
7 Välimaa Aleksi Rasti88 12.44 0.03.24
8 Mähönen Veeti TP 12.46 0.03.26
9 Takala Heikki TP 12.50 0.03.30
10 Yliaho Joona Koovee 13.02 0.03.42
11 Alajoutsi Oliver Koovee 13.07 0.03.47
12 Ristimäki Väinö HS 13.09 0.03.49
13 Lehtiniemi Eino RaN 13.25 0.04.05
14 Kupiainen Tuukka Koovee 13.35 0.04.15
15 Vuorela Joona EsAk 13.40 0.04.20
16 Ojansivu Oula Koovee 13.41 0.04.21
17 Kallela Luca HS 13.42 0.04.22
18 Stevander Karri KuortKu 13.44 0.04.24
19 Mäenpää Matias TP 13.59 0.04.39
20 Kaukinen Mikael RaN 14.12 0.04.52
21 Ylimaa Juho AngA 14.19 0.04.59
22 Lemberg Roope RaJu 14.26 0.05.06
23 Isokallio Lauri RaN 14.30 0.05.10
24 Koho Miika RR 14.35 0.05.15
25 Tukiainen Jyry TP 14.49 0.05.29
26 Rokka Tuomas LHR 15.05 0.05.45
27 Ahola Tuomas KangSK 15.11 0.05.51
28 Kumara Heikki LaihLu 15.22 0.06.02
29 Tukiainen Otso TP 15.28 0.06.08
30 Väliharju Ville TP 15.30 0.06.10
31 Konttinen Markus RaJu 15.42 0.06.22
32 Mbembela Karim Lynx 16.13 0.06.53
33 Lindqvist Topi KS 16.26 0.07.06
33 Jokinen Perttu Navi 16.26 0.07.06
35 Nikkanen Valtteri HiKi 16.27 0.07.07
36 Hankkio Oskari Koovee 16.30 0.07.10
37 Emaldynov Timur AngA 16.32 0.07.12
38 Vehkalahti Anton IkNV 17.11 0.07.51
38 Savisto Roope IkNV 17.11 0.07.51
40 Ahonen Jani AngA 17.15 0.07.55
41 Kiiskinen Atte SKUusi 17.18 0.07.58
42 Suurnäkki Elias KS 17.27 0.08.07
43 Ruoranen Aleksi HlT 17.31 0.08.11
44 Hämäläinen Kasperi KuoSu 17.43 0.08.23
45 Ketonen Juuso RaVa 17.55 0.08.35
46 Suomalainen Mikko KangSK 18.11 0.08.51
47 Virtanen Ilari HU-46 18.27 0.09.07
48 Mäenpää Veikko Koovee 18.33 0.09.13
49 Pikkarainen Pyry LS-37 19.00 0.09.40
50 Hyötynen Noa HyRa 19.15 0.09.55
51 Suuriniemi Miika TP 19.21 0.10.01
52 Maasilta Aapo RaVa 20.13 0.10.53
53 Kytömäki Aapo SKUusi 20.20 0.11.00
54 Liukkonen Vili IkNV 20.30 0.11.10
55 Ojala Akseli EsSu 20.59 0.11.39
56 Stjernberg Nicholas Trian 21.39 0.12.19
57 Männistö Pyry Navi 22.10 0.12.50
58 Laine Aarni TP 22.24 0.13.04
59 Biskop Robert KoS 23.09 0.13.49
60 Laatu Antti HS 23.21 0.14.01
61 Rajamäki Niilo HS 25.34 0.16.14
62 Hirvikallio Tuukka LuuRa 26.09 0.16.49
63 Kemiläinen Kimi KuoSu 26.36 0.17.16
64 Peltola Nico JRV 27.13 0.17.53
65 Vainio Ville LaJy 30.23 0.21.03
66 Nurmi Elias KuoSu 32.00 0.22.40
67 Nousiainen Olli TP 32.02 0.22.42
68 Purimo Jesse OrPo 33.36 0.24.16
69 Still Alec Trian 33.42 0.24.22
70 Kosola Atte EsSu 35.35 0.26.15
71 Suni Elias EsSu 46.23 0.37.03
72 Virtanen Joona RaLu 58.01 0.48.41
Teerimäki Samppa LS-37 HYL -
Tamminen Kasperi LuuRa HYL -
Siltanen Sauli AngA HYL -
Ristiranta Touko EsSu HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 63
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 8.13 0.00.00
2 Liponkoski Aapo TP 8.24 0.00.11
3 Salomaa Roope TP 8.33 0.00.20
4 Kallioniemi Jami RaLu 9.07 0.00.54
5 Rautio Daniel EsSu 9.24 0.01.11
6 Nurminen Hannes JRV 10.02 0.01.49
7 Toivanen Nico KyRa 10.07 0.01.54
8 Taura Kalle TarpSu 10.48 0.02.35
9 Hietala Joni EsSu 11.16 0.03.03
10 Jacobsson Emil SKUusi 11.19 0.03.06
11 Saastamoinen Eetu AngA 11.26 0.03.13
12 Paananen Joonas TuS 11.32 0.03.19
13 Boman Samu Koovee 11.34 0.03.21
14 Mustajoki Aapo TP 11.37 0.03.24
15 Arvela Henri LS-37 12.30 0.04.17
16 Suojanen Henri Koovee 12.41 0.04.28
17 Lehtonen Elias UlvUra 12.57 0.04.44
18 Florström Daniel EsAk 13.20 0.05.07
19 Passila Veeti HU-46 13.36 0.05.23
20 Salonen Niklas Rasti88 13.49 0.05.36
21 Mäki Jesse Rasti88 14.05 0.05.52
22 Kurhinen Samuel RaVa 14.11 0.05.58
23 Granqvist Aapo LS-37 14.35 0.06.22
24 Himilä Atte RR 14.40 0.06.27
25 Välkki Totte TP 15.01 0.06.48
26 Karlsson Henri KangSK 15.14 0.07.01
27 Karelo Luukas EsSu 15.22 0.07.09
28 Reijo Jesse RaVi 15.24 0.07.11
29 Tujunen Eetu KuoSu 15.35 0.07.22
30 Lehtioja Lauri RaJu 15.52 0.07.39
31 Nuottajärvi Veeti Trian 15.53 0.07.40
32 Mäntylä Miska Koovee 16.23 0.08.10
33 Merikari Mikael TP 16.39 0.08.26
34 Määttänen Markus EsSu 16.54 0.08.41
35 Sinervä Johannes TuS 17.13 0.09.00
36 Leiniö Iikka SKUusi 18.08 0.09.55
37 Västinsalo Elmeri LapVi 18.10 0.09.57
38 Koivisto Mikael SKUusi 20.04 0.11.51
39 Kantola Karo LS-37 20.10 0.11.57
40 Naskali Olli RaN 20.20 0.12.07
41 Kokkola Sasu KuoSu 20.36 0.12.23
42 Kyckling Toivo Eräp 20.58 0.12.45
43 Koskinen Aaro TP 21.45 0.13.32
44 Hongisto Otto SKUusi 24.45 0.16.32
45 Enberg Mikael TuS 24.54 0.16.41
46 Willman Kasperi RasKa 27.23 0.19.10
47 Kesälahti Joona EsSu 27.42 0.19.29
48 Haapio Miikka UlvUra 29.13 0.21.00
49 Murto Aleksi RasKa 34.30 0.26.17
50 Kemiläinen Jimi KuoSu 35.07 0.26.54
51 Valta Jarkko JRV 35.14 0.27.01
52 Määttä Max Trian 36.41 0.28.28
53 Räisänen Atte LS-37 43.08 0.34.55
Leinamo Tuomas Keihäs HYL -
Voutilainen Jimi KuoSu HYL -
Arvola Aukusti Koovee HYL -
Kortejärvi Atte AngA HYL -
Voutilainen Joona KuoSu HYL -
Tuomaala Leo LapVi HYL -
Terävä Eero LS-37 HYL -
Taskinen Topias KuoSu HYL -
Nurminen Jussi HiKi HYL -
Nevalainen Miko HS HYL -

Sarja H10A
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 8.07 0.00.00
2 Konttila Milo Koovee 8.56 0.00.49
3 Koskinen Eemil TP 10.25 0.02.18
4 Ronkainen Elias JRV 10.39 0.02.32
5 Ikola Aapo HS 10.50 0.02.43
6 Lintula Aapo Trian 12.14 0.04.07
7 Lemberg Ville RaJu 12.16 0.04.09
8 Simola Jere Koovee 12.44 0.04.37
9 Niemelä Leevi KangSK 13.33 0.05.26
10 Aalto Lauri MSParma 13.51 0.05.44
11 Immonen Matias HlS 14.07 0.06.00
12 Sillman Valter Trian 14.17 0.06.10
13 Tapanainen Matias EsSu 14.21 0.06.14
14 Lehtonen Kaapo LS-37 14.55 0.06.48
15 Joensivu Kasper VaHa 15.00 0.06.53
16 Koivunen Visa KangSK 15.39 0.07.32
17 Sivonen Miro TP 16.19 0.08.12
18 Skyttä Ilari HlS 17.11 0.09.04
19 Haapala Juuso PR 18.38 0.10.31
20 Kaartinen Samuli AngA 19.11 0.11.04
21 Haara Eino HS 19.16 0.11.09
22 Gustafsson Noel Lynx 20.28 0.12.21
23 Huisko Antti MSParma 20.37 0.12.30
24 Kuusisto Olli Koovee 21.20 0.13.13
25 Ruusu Rasmus EsSu 23.13 0.15.06
26 Norrbacka Roni-Eemil ORa 24.00 0.15.53
27 Nikkinen Hannes HiKi 27.14 0.19.07
28 Falenius Kasper SKUusi 28.56 0.20.49
29 Schildt Lukas Trian 35.00 0.26.53
30 Heikkilä Lenny Trian 38.41 0.30.34
Ojala Kalle Koovee HYL -
Ojala Aleksi Koovee HYL -
Ahoniemi Santeri HyRa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivilaakso Juho Lynx 6.44 0.00.00
2 Mäenpää Miika HyRa 7.01 0.00.17
3 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 7.02 0.00.18
4 Saarikko Sami TP 7.28 0.00.44
4 Snellman Luka EsAk 7.28 0.00.44
6 Lahti Paavo RasKa 7.35 0.00.51
7 Karru Matias VaRa 7.39 0.00.55
8 Karppanen Teemu Koovee 7.43 0.00.59
9 Lahikainen Aaro TP 7.59 0.01.15
10 Kenttämies Eevert Koovee 8.00 0.01.16
11 Rajamäki Atte YKV 8.01 0.01.17
12 Vaasvainio Verneri TP 8.06 0.01.22
13 Kirvesmies Atte KuoSu 8.11 0.01.27
14 Hämäläinen Konsta KuoSu 8.28 0.01.44
15 Honkanen Erno TeuRi 8.32 0.01.48
16 Nurmi Alpo SiiRa 8.33 0.01.49
17 Sumanen Heikki EsAk 8.34 0.01.50
18 Kyckling Veikka RaHa 8.37 0.01.53
19 Vuorensyrjä Aksu HlS 8.38 0.01.54
20 Knuuttila Eetu LapVi 8.39 0.01.55
21 Korpisaari Tarvo HyRa 8.41 0.01.57
22 Räisänen Antti Koovee 8.49 0.02.05
23 Granqvist Eetu LS-37 8.56 0.02.12
24 Männistö Sampo Navi 9.00 0.02.16
25 Mäki-Ikola Aapo RaJu 9.05 0.02.21
26 Karhunen Juho YKV 9.06 0.02.22
27 Koponen Tatu Navi 9.08 0.02.24
28 Kivitie Veeti UlvUra 9.18 0.02.34
29 Lindfors Leevi JRV 9.29 0.02.45
30 Yliselä Jere LapVi 9.33 0.02.49
31 Korpisaari Tuure HyRa 9.35 0.02.51
31 Teuri Lukas EsSu 9.35 0.02.51
33 Tikkanen Aaro LS-37 9.44 0.03.00
34 Kankaanpää Daniel LS-37 9.55 0.03.11
35 Kähäri Eemeli RaHa 9.56 0.03.12
36 Lahti Santeri RasKa 10.13 0.03.29
37 Pitkänen Matti RaJu 10.15 0.03.31
38 Laatu Jaakko HS 10.29 0.03.45
39 Vaho Pyry TuS 10.40 0.03.56
40 Virtanen Niko TP 10.49 0.04.05
41 Ikäheimo Väinö Koovee 11.38 0.04.54
42 Konttinen Aleksi RaJu 11.50 0.05.06
43 Karjaluoto Joona SKUusi 12.03 0.05.19
44 Nivukoski Topi YKV 12.12 0.05.28
45 Sallinen Eero KangSK 12.50 0.06.06
46 Paasikivi Juhana TuS 12.51 0.06.07
47 Valtokari Valio Navi 13.12 0.06.28
48 Ruokola Antti RaJu 13.20 0.06.36
49 Nieminen Niilo RaLu 14.27 0.07.43
50 Hyvärinen Luukas EsSu 14.34 0.07.50
51 Fyrqvist Make Joakim EsAk 14.38 0.07.54
52 Koulu Antero RaPi 14.48 0.08.04
53 Leino Aksel HiKi 15.09 0.08.25
54 Ollikainen Joel Navi 18.27 0.11.43
55 Lehti Elmeri Koovee 18.33 0.11.49
56 Kallström Risto EsSu 21.46 0.15.02
57 Kukkula Eelis TP 25.11 0.18.27
58 Böckerman Mico HiKi 25.46 0.19.02
59 Mantere Aimo LapVi 32.48 0.26.04
60 Heiskanen Samuel TP 56.38 0.49.54

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 75
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 6.45 0.00.00
2 Carlsson Oliver EsAk 6.55 0.00.10
3 Kallela Lenni HS 6.59 0.00.14
4 Liponkoski Eino TP 7.08 0.00.23
5 Tuominen Rami KanSu 7.11 0.00.26
6 Maronen Markus Lynx 7.14 0.00.29
7 Pesu Akseli TP 7.16 0.00.31
8 Åberg Samu HyRa 7.35 0.00.50
9 Verho Oskari TP 7.41 0.00.56
10 Kulju Kalle Keihäs 7.49 0.01.04
11 Passila Leevi HU-46 7.57 0.01.12
12 Liponkoski Onni TP 8.08 0.01.23
13 Ritala Arttu TP 8.20 0.01.35
14 Virtanen Atte Trian 8.27 0.01.42
15 Kallioniemi Justus RaLu 8.29 0.01.44
16 Schüle Elias Koovee 8.40 0.01.55
17 Lehtilä Teemu PunKu 8.52 0.02.07
18 Lammi Tuomo HS 8.57 0.02.12
19 Korhonen Joonas TarpSu 8.59 0.02.14
20 Peltola Konsta KeuKi 9.01 0.02.16
21 Välimaa Akusti RaLu 9.16 0.02.31
22 Lehtovirta Eetu TP 9.18 0.02.33
23 Taubert Johannes Koovee 9.23 0.02.38
24 Haapala Elias TP 9.24 0.02.39
25 Kajan Artur EsAk 9.30 0.02.45
26 Hujakka Lauri EsSu 9.32 0.02.47
27 Pylkkänen Frans SKUusi 9.33 0.02.48
28 Luhtala Valtteri TeuRi 9.39 0.02.54
29 Hiirsalmi Ville TuMe 9.44 0.02.59
30 Passinen Tapio EsSu 9.45 0.03.00
31 Pippola Paavo TP 9.56 0.03.11
32 Tiainen Antti EsSu 9.59 0.03.14
33 Aalto Samu HyRa 10.13 0.03.28
34 Hollanti Iivari TP 10.20 0.03.35
35 Salmi Eero HS 10.21 0.03.36
36 Purimo Aaro OrPo 10.29 0.03.44
37 Taura Elias TarpSu 10.31 0.03.46
38 Liljeström Matias HS 10.35 0.03.50
39 Ahokas Joni HyRa 10.43 0.03.58
40 Toivonen Nuutti RR 10.54 0.04.09
41 Nuottajärvi Elias Trian 11.01 0.04.16
42 Emaldynov Artur AngA 11.05 0.04.20
43 Pinta Leevi Koovee 11.42 0.04.57
44 Honkala Noa Koovee 11.43 0.04.58
45 Haapio Joona UlvUra 11.47 0.05.02
46 Nummela Samuel TP 11.56 0.05.11
46 Korja Mitja Keihäs 11.56 0.05.11
48 Henriksson Oskar EsSu 12.17 0.05.32
49 Eronen Jooa KaRa 12.26 0.05.41
49 Lehtinen Rasmus KangSK 12.26 0.05.41
51 Suuriniemi Markus TP 12.34 0.05.49
52 Tuomisto Jussi MSParma 13.01 0.06.16
53 Nivukoski Juho YKV 13.29 0.06.44
54 Riippi Joonas TeuRi 13.31 0.06.46
55 Noponen Veeti LapVi 13.54 0.07.09
56 Tuomaala Urho LapVi 14.27 0.07.42
57 Alanko Aleksi RaJu 14.59 0.08.14
58 Tyynelä Juho LaihLu 15.04 0.08.19
58 Uusitalo Joni KangSK 15.04 0.08.19
60 Pimiä Joona TP 15.47 0.09.02
61 Vehviläinen Eero Koovee 15.56 0.09.11
62 Kauppi Kasper TP 17.53 0.11.08
63 Salo Juho HiKi 18.05 0.11.20
64 Riikonen Aatos TP 18.48 0.12.03
65 Harju Tuomas EE 19.11 0.12.26
66 Hännikäinen Aaro KangSK 20.50 0.14.05
67 Kytömäki Esko SKUusi 20.57 0.14.12
68 Koivisto Eemil EE 21.24 0.14.39
69 Valtanen Lenni RaLu 22.26 0.15.41
70 Mannonen Niko AngA 22.27 0.15.42
71 Palander Jonni HyRa 23.16 0.16.31
72 Nevalainen Eemeli KaRa 23.47 0.17.02
73 Kantelinen Leevi HyRa 26.12 0.19.27
74 Koskinen Julius AngA 31.53 0.25.08
75 Hämäläinen Valtteri RaLu 31.55 0.25.10

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 11.12 0.00.00 55.60 54.49
2 Himilä Julia RR 11.47 0.00.35 52.71 51.66
3 Saarinen Anu Rasti88 11.48 0.00.36 52.50 51.46
4 Kantola Claudia LS-37 11.53 0.00.41 52.00 50.97
5 Haavisto Alli TuS 12.11 0.00.59 50.59 49.59
6 Tiittanen Maija UlvUra 12.14 0.01.02 50.25 49.26
7 Ovaska Jenni LuuRa 12.28 0.01.16 49.19 48.21
8 Aho Susanna Hiisi 12.44 0.01.32 48.03 47.08
9 Oikkonen Sanni OH 13.14 0.02.02 46.10 45.18
10 Koljonen Annika HU-46 13.20 0.02.08 45.63 44.73
11 Nygård Mette KuoSu 13.25 0.02.13 45.23 44.33
12 Haavisto Veera IkNV 13.28 0.02.16 44.95 44.05
13 Peltonen Sara LapVi 13.29 0.02.17 44.77 43.88
14 Viianen Jenna LaihLu 13.34 0.02.22 44.38 43.50
15 Lohikainen Eveliina RaVa 13.54 0.02.42 43.20 42.35
16 Lainio Ilona TuS 13.59 0.02.47 42.83 41.98
17 Heikkinen Sanni HS 14.01 0.02.49 42.62 41.77
18 Loisko Janette UlvUra 14.13 0.03.01 41.91 41.07
18 Heinaro Ellen HS 14.13 0.03.01 41.91 41.07
18 Jasu Anna Rasti88 14.13 0.03.01 41.91 41.07
21 Sundqvist Ida LS-37 14.18 0.03.06 41.33 40.51
22 Calderara Pia Lynx 14.20 0.03.08 41.12 40.31
22 Palmen Aino EsSu 14.20 0.03.08 41.12 40.31
24 Ylimaa Henna AngA 14.37 0.03.25 40.11 39.31
25 Roininen Kiia TP 14.40 0.03.28 39.87 39.07
26 Uusi-Pietilä Säde RaLu 14.53 0.03.41 39.18 38.40
27 Välkki Lotta TP 14.57 0.03.45 38.90 38.13
28 Roos Renja AngA 15.02 0.03.50 38.58 37.81
29 Heikinmäki Maija LaihLu 15.24 0.04.12 37.56 36.81
30 Siikarla Siiri AngA 15.40 0.04.28 36.82 36.08
31 Aho Marika Kalske 15.43 0.04.31 36.60 35.87
32 Nykänen Anni Navi 15.51 0.04.39 36.19 35.47
33 Laine Roosa EsSu 15.53 0.04.41 36.01 35.30
34 Toivanen Netta KyRa 16.03 0.04.51 35.54 34.84
35 Kivilaakso Emma EsSu 16.27 0.05.15 34.58 33.89
36 Nylund Laura RasKa 16.56 0.05.44 33.50 32.84
37 Salmia Tuuli TarpSu 16.57 0.05.45 33.37 32.71
38 Lassila Anna RasKa 17.03 0.05.51 33.09 32.43
39 Penttilä Anne HlS 17.08 0.05.56 32.83 32.18
40 Hietala Jenna KoS 17.18 0.06.06 32.42 31.78
41 Koivunen Nea RasKa 17.29 0.06.17 31.99 31.36
42 Biskop Greta KoS 17.46 0.06.34 31.39 30.77
43 Vaskivuori Sonja KauKa 18.21 0.07.09 30.31 29.71
44 Korhonen Essi SKVuoksi 18.22 0.07.10 30.20 29.60
45 Kopra Ella HU-46 18.35 0.07.23 29.76 29.17
46 Kaukonen Ella EsSu 18.41 0.07.29 29.52 28.93
47 Heinonen Elina MSParma 18.48 0.07.36 29.25 28.67
48 Heinänen Sanni SaPu 18.59 0.07.47 28.88 28.31
49 Syrjälä Annamari LaihLu 19.03 0.07.51 28.70 28.13
50 Ahonkivi Veera UlvUra 19.15 0.08.03 28.32 27.76
51 Kuusniemi Aino JRV 19.28 0.08.16 27.92 27.37
52 Mustajoki Inka TP 19.40 0.08.28 27.56 27.01
53 Gustafsson Sara KaRa 20.05 0.08.53 26.91 26.37
54 Jäkälä Jenni SKVuoksi 20.54 0.09.42 25.78 25.27
55 Lehtinen Petra KauKa 23.38 0.12.26 22.73 22.28
56 Utriainen Iida LS-37 24.23 0.13.11 21.97 21.53
57 Koskela Elli HyRa 26.34 0.15.22 20.10 19.70
58 Heinonen Taika TuS 28.50 0.17.38 18.47 18.10
59 Hankonen Tuuli KuoSu 47.37 0.36.25 11.15 10.93
Hiirsalmi Henni TuMe HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Hilla JRV 10.04 0.00.00
2 Määttänen Maria EsSu 10.07 0.00.03
3 Simola Rosa Koovee 10.13 0.00.09
4 Luoma Oona UlvUra 11.00 0.00.56
5 Ollikainen Jatta Navi 11.49 0.01.45
6 Lahdenperä Melina RR 12.04 0.02.00
7 Ristimäki Aino HS 12.18 0.02.14
8 Paloheimo Oona EsSu 12.23 0.02.19
9 Jussila Ida TP 12.37 0.02.33
10 Kuusisto Idaliina Koovee 12.57 0.02.53
11 Ylikangas Pinja KoS 13.07 0.03.03
12 Tuominen Mari KanSu 13.21 0.03.17
13 Mäenpää Maija HlS 13.23 0.03.19
14 Pohjamo Neea SKVuoksi 13.26 0.03.22
15 Niemelä Hilla Koovee 13.38 0.03.34
16 Melender Ida RaJu 13.48 0.03.44
16 Pohjolainen Iina LLuja 13.48 0.03.44
18 Taipale Anniina LS-37 13.57 0.03.53
18 Ruokola Anna RaJu 13.57 0.03.53
20 Suntioinen Elli EsSu 14.16 0.04.12
21 Hakuli Hanna SKUusi 14.27 0.04.23
22 Kokkinen Ella JRV 15.07 0.05.03
23 Silander Iida-Maria RaLu 16.14 0.06.10
24 Nuuttila Anni KauKa 16.48 0.06.44
25 Järvinen Anni RaN 16.53 0.06.49
25 Lehikoinen Aino EsSu 16.53 0.06.49
27 Siironen Ella KoS 17.00 0.06.56
28 Kolstela Hilla LS-37 17.21 0.07.17
29 Pirkkalainen Siiri LS-37 18.40 0.08.36
30 Asp Alisa Koovee 18.44 0.08.40
31 Isolähteenmäki Ida IkNV 18.49 0.08.45
32 Hirvonen Julia KyRa 18.54 0.08.50
33 Vaskivuori Erja KauKa 19.08 0.09.04
34 Jutila Pinja RasKa 19.12 0.09.08
35 Rautiainen Aleksandra AngA 19.17 0.09.13
36 Vuorela Aliina YKV 19.31 0.09.27
37 Koljonen Erika HU-46 19.51 0.09.47
37 Jutila Iisa RasKa 19.51 0.09.47
39 Kauppi Aada LaihLu 19.56 0.09.52
40 Kaksonen Terhi YKV 20.27 0.10.23
41 Venetjoki Venla KoS 21.16 0.11.12
42 Kangas Roosa LS-37 21.43 0.11.39
43 Koski Katariina Koovee 21.51 0.11.47
44 Viili Anni-Martta MSParma 22.12 0.12.08
45 Asell Aleksiina IkNV 22.31 0.12.27
46 Turunen Eveliina KauKa 23.57 0.13.53
47 Kärkkäinen Milla SKUusi 24.25 0.14.21
48 Viitala Sini RaN 25.23 0.15.19
49 Siivonen Aura LS-37 27.52 0.17.48
50 Sippola Maija YKV 29.37 0.19.33
51 Seppänen Joanna EsSu 29.53 0.19.49
Virolainen Sara KärKV HYL -
Nurmi Seela RR HYL -
Sainio Linda KangSK HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Elisa KS 11.42 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 11.57 0.00.15
3 Salonen Venla HS 13.39 0.01.57
4 Tiljander Venla HyRa 13.50 0.02.08
5 Peura Kerttu EsSu 14.06 0.02.24
6 Konstari Elena JRV 14.10 0.02.28
7 Laitamäki Liina HlS 14.25 0.02.43
8 Joensivu Inka VaHa 14.36 0.02.54
9 Aho Anni TuS 14.41 0.02.59
10 Leinamo Sonja Keihäs 14.46 0.03.04
11 Mustajoki Villa TP 14.49 0.03.07
12 Soikkeli Sofia EsSu 14.59 0.03.17
13 Kuoppala Elli TarpSu 15.06 0.03.24
14 Mäkelä Aino SaPu 15.13 0.03.31
15 Haunia Heta HSU 15.15 0.03.33
16 Juutilainen Matilda SKVuoksi 15.38 0.03.56
17 Koskensalo Susanna IkNV 15.50 0.04.08
18 Tuomisto Saara MSParma 15.59 0.04.17
19 Jäkälä Hanne SKVuoksi 16.09 0.04.27
20 Kuusniemi Lotta JRV 16.14 0.04.32
21 Kiuru Milja VaHa 16.19 0.04.37
22 Vuorisalmi Vilma TP 16.25 0.04.43
23 Laine Anni TP 17.10 0.05.28
24 Kenttämies Rebekka Koovee 17.15 0.05.33
25 Riippi Henna TeuRi 17.31 0.05.49
26 Koukku Kiia TP 17.33 0.05.51
27 Saarinen Sini Rasti88 17.46 0.06.04
27 Raasakka Liisa EsSu 17.46 0.06.04
29 Perälä Jasmin TeuRi 17.49 0.06.07
30 Kurhinen Anna RaVa 18.12 0.06.30
31 Mäkinen Hanna VaRa 18.39 0.06.57
32 Kettumäki Inka Trian 18.40 0.06.58
33 Koskela Heta HyRa 18.42 0.07.00
34 Korpisaari Kaisli HyRa 18.50 0.07.08
34 Juurijärvi Aino-Sofia IkNV 18.50 0.07.08
36 Calderara Anna Lynx 19.22 0.07.40
37 Kaartinen Kaisa AngA 19.23 0.07.41
38 Honkanen Ella TeuRi 19.29 0.07.47
39 Honkala Kia Koovee 20.22 0.08.40
40 Varonen Netta EsAk 21.40 0.09.58
41 Heinäaro Essi HyRa 21.49 0.10.07
42 Autio Emilia KaRa 22.38 0.10.56
43 Savisaari Outi TP 23.20 0.11.38
44 Kivilahti Sofia TeuRi 23.46 0.12.04
45 Perälä Janita TeuRi 23.56 0.12.14
46 Nupponen Helmi SKUusi 24.25 0.12.43
47 Lounela Alina TuS 26.48 0.15.06
48 Kallunki Aino RaJu 29.54 0.18.12
49 Seppänen Eevi HU-46 30.27 0.18.45
50 Koskinen Marja Koovee 33.39 0.21.57
51 Utriainen Miisa LS-37 40.17 0.28.35
52 Vepsä Aino LS-37 42.29 0.30.47
Kemppainen Veera HU-46 HYL -
Ketola Reetta Koovee HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 77
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 10.13 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 10.26 0.00.13
3 Heikkilä Suvi Lynx 11.03 0.00.50
4 Leppänen Netta Keihäs 11.31 0.01.18
5 Yli-Hietanen Silja TP 11.38 0.01.25
6 Tala Juulia HS 12.03 0.01.50
7 Kontio Katri KangSK 12.29 0.02.16
8 Kuusinen Saana HlS 12.43 0.02.30
8 Salonen Elli HS 12.43 0.02.30
10 Ylipulli Veera VaaSu 12.52 0.02.39
11 Pesu Vilma TP 13.13 0.03.00
12 Hietala Emmi LapVi 13.27 0.03.14
13 Nietula Minja HS 13.36 0.03.23
14 Simola Rita Koovee 13.42 0.03.29
15 Kerkkonen Aada JRV 14.07 0.03.54
16 Tala Emilia HS 14.14 0.04.01
17 Norrbacka Salla HyRa 14.52 0.04.39
17 Sorjonen Siiri EsSu 14.52 0.04.39
19 Riutto Eerika HU-46 14.57 0.04.44
20 Pitkänen Helmi JRV 14.58 0.04.45
21 Syväluoma Aino TuS 15.14 0.05.01
22 Martikainen Kristiina Trian 15.28 0.05.15
23 Imberg Venla HlS 15.33 0.05.20
24 Melender Emilia RaJu 15.56 0.05.43
25 Sillman Ellen Trian 16.33 0.06.20
26 Aaltonen Milla IkNV 16.57 0.06.44
27 Tuhkanen Suvi UlvUra 17.02 0.06.49
28 Pirinen Hilla SKUusi 17.32 0.07.19
29 Vuorenpää Iia RaHa 17.49 0.07.36
30 Viinikainen Vilja EsSu 17.57 0.07.44
31 Koivunen Jutta RasKa 18.05 0.07.52
32 Schmidt Emilia TP 18.16 0.08.03
33 Turunen Josefiina KauKa 18.26 0.08.13
34 Koskinen Jenna AngA 18.29 0.08.16
35 Karttunen Lilia LS-37 18.38 0.08.25
36 Heikkinen Ida VeVe 18.39 0.08.26
37 Hyvärinen Anni RaVa 18.47 0.08.34
38 Varjola Lotta Koovee 19.11 0.08.58
39 Helen Janette HlS 19.18 0.09.05
40 Ranta-Puska Maija EsAk 19.26 0.09.13
41 Linnainmaa Katja PäLuLu 19.29 0.09.16
42 Pursiainen Laura HyRa 19.47 0.09.34
43 Moisio Tessa JRV 19.59 0.09.46
44 Kosunen Armi HS 20.31 0.10.18
45 Kontkanen Ida KangSK 20.56 0.10.43
46 Kurosawa Åsa LS-37 21.01 0.10.48
47 Vataa Aada RaPi 21.12 0.10.59
48 Saarela Essi RaPi 21.15 0.11.02
49 Suopajärvi Julia VaRa 21.32 0.11.19
50 Lehtinen Noora KauKa 23.28 0.13.15
51 Snellman Olivia EsAk 23.40 0.13.27
52 Veikkola Heta LapVi 24.03 0.13.50
53 Nevala Ronja TeuRi 25.18 0.15.05
54 Lehtonen Maiju LS-37 25.19 0.15.06
55 Keskinen Venla JRV 26.29 0.16.16
56 Tapanainen Milla-Lotta EsSu 26.37 0.16.24
57 Pernu Iiris EsSu 26.51 0.16.38
58 Åberg Anniina HyRa 30.25 0.20.12
59 Peltola Eeva LapVi 31.49 0.21.36
60 Kankaanpää Tinka LS-37 31.59 0.21.46
61 Seppänen Iida HU-46 32.11 0.21.58
62 Halme Olivia RaVa 32.31 0.22.18
63 Latvaniemi Essi TeuRi 35.48 0.25.35
64 Luurila Maija HS 36.22 0.26.09
65 Lahti Iida RasKa 38.19 0.28.06
66 Ylinen Oona LS-37 38.58 0.28.45
67 Silvennoinen Aida LS-37 44.15 0.34.02
68 Kunnaspuro Ella TeuRi 44.54 0.34.41
69 Paganus Ria EsSu 45.59 0.35.46
70 Alanko Anni Navi 50.16 0.40.03
Urpalainen Essi SKVuoksi HYL -
Hietikko Jasmin TeuRi HYL -
Vuorinen Saana UlvUra HYL -
Innanen Milla LaihLu HYL -
Joki Maia EsSu HYL -
Kenttämies Eedla Koovee HYL -
Ojala Jenny Koovee HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 75
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sallila Katarina HS 8.14 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 8.16 0.00.02
3 Niemelä Hetta Koovee 9.04 0.00.50
4 Multala Essi RR 9.28 0.01.14
5 Salmi Sini TuS 9.44 0.01.30
6 Määttälä Fanni EsSu 10.08 0.01.54
7 Lehmusvuori Enna LS-37 10.14 0.02.00
8 Ekström Lotte-Line MSParma 10.34 0.02.20
9 Yli-Futka Amanda UlvUra 10.38 0.02.24
10 Heinäaro Iida HyRa 10.46 0.02.32
11 Kattilakoski Ida KoS 10.54 0.02.40
12 Haapala Jaana PR 10.58 0.02.44
13 Tuomisto Kerttu MSParma 11.12 0.02.58
14 Pajula Siiri KangSK 12.09 0.03.55
15 Rantala Ella HS 12.37 0.04.23
16 Selin Helena Katarina HU-46 12.39 0.04.25
17 Karppi Iiris LaihLu 12.45 0.04.31
18 Matinheikki Liisa TP 12.48 0.04.34
19 Nieminen Saana TP 13.14 0.05.00
20 Heinimaa Venla KangSK 13.18 0.05.04
21 Helminen Tiia JRV 13.22 0.05.08
22 Ahtola Kaisa EsAk 13.27 0.05.13
23 Laakso Elmiina Keihäs 13.35 0.05.21
24 Åberg Nea HyRa 13.39 0.05.25
25 Varonen Tinja EsAk 13.45 0.05.31
26 Lindroth Siiri KaRa 13.55 0.05.41
27 Huhtala Vilma TuS 14.21 0.06.07
28 Yliaho Iiris Koovee 14.23 0.06.09
29 Kivimäki Inka HU-46 14.35 0.06.21
30 Luoma Elli UlvUra 14.39 0.06.25
31 Valio Salla TP 14.47 0.06.33
32 Nupponen Kerttu SKUusi 14.59 0.06.45
33 Ahvenjärvi Emma Koovee 15.14 0.07.00
34 Kemppainen Laura AngA 15.34 0.07.20
35 Tonder Oona SKVuoksi 16.04 0.07.50
36 Andersson Elsa EsAk 16.08 0.07.54
37 Maasilta Lumi RaVa 16.15 0.08.01
38 Kyckling Minea RaHa 16.40 0.08.26
39 Florström Charlotta EsAk 16.47 0.08.33
39 Mäkelä Venla SaPu 16.47 0.08.33
41 Pohjolainen Emmi LLuja 16.50 0.08.36
42 Oikarainen Siiri LaihLu 17.06 0.08.52
43 Väisänen Doris HS 17.28 0.09.14
44 Väisänen Viliina KuoSu 17.40 0.09.26
45 Välimaa Auri SKVuoksi 18.13 0.09.59
46 Rantakokko Merianna HS 18.59 0.10.45
46 Soikkeli Linnea EsSu 18.59 0.10.45
48 Hossi Emma TP 20.06 0.11.52
49 Toivonen Lotta RR 20.30 0.12.16
50 Heinikangas Veera RaLu 20.35 0.12.21
51 Paavola Seena EsSu 20.58 0.12.44
52 Henriksson Helen EsSu 21.53 0.13.39
53 Varamäki Vilma LapVi 22.12 0.13.58
54 Kauppi Laura LaihLu 22.16 0.14.02
55 Rajala Anni HS 22.22 0.14.08
56 Siltanen Senni AngA 22.28 0.14.14
57 Turva Vilma LS-37 23.09 0.14.55
58 Leppänen Nella LS-37 24.10 0.15.56
59 Kauppinen Maija Pihkan 24.16 0.16.02
60 Mäki-Petäys Maria EsAk 27.40 0.19.26
61 Leino Oona KaRa 29.17 0.21.03
62 Kaukonen Salla EsSu 29.49 0.21.35
63 Numminen Siru EsAk 30.15 0.22.01
64 Leppänen Iisa Navi 30.29 0.22.15
65 Halme Kaisa LS-37 32.27 0.24.13
66 Puhakainen Manja SKUusi 33.41 0.25.27
67 Malkki Olivia SKUusi 36.23 0.28.09
68 Sipi Inka EsSu 36.36 0.28.22
69 Ylimäki Ella LapVi 36.52 0.28.38
70 Aalto Aura TP 44.13 0.35.59
71 Koudelia Sonja EsAk 57.13 0.48.59
72 Kankaanpää Viivi LapVi 1.02.35 0.54.21
Heikkinen Kirsikka EsSu HYL -
Laine Noora TP HYL -
Siikaoja Sara HU-46 HYL -

Sarja D10A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 8.21 0.00.00
2 Kulju Eevi Keihäs 9.31 0.01.10
2 Rintanen Anni KangSK 9.31 0.01.10
4 Kankaanpää Aino LaihLu 9.51 0.01.30
5 Ristimäki Vieno HS 10.16 0.01.55
6 Kontio Kirsi KangSK 10.31 0.02.10
7 Takala Kaisa TP 10.59 0.02.38
8 Gröhn Ronja HU-46 11.22 0.03.01
9 Rajala Saara TarpSu 11.54 0.03.33
10 Talvitie Meri RaN 11.58 0.03.37
11 Punto Elli SuSe 12.34 0.04.13
12 Anttila Minea Pohjant 12.37 0.04.16
13 Jussila Emma TP 12.40 0.04.19
14 Laine Nella Keihäs 12.41 0.04.20
15 Alakoski Siiri TP 12.59 0.04.38
16 Laitamäki Lotta HlT 13.13 0.04.52
17 Lukkari Matilda SKUusi 13.54 0.05.33
18 Lähteenmäki Vilma AngA 13.56 0.05.35
19 Ketonen Jonna RaVa 15.06 0.06.45
20 Rautio Ulrika EsSu 16.11 0.07.50
21 Arola Selina PR 17.24 0.09.03
22 Karttila Inkeri MSParma 25.34 0.17.13
23 Nikkinen Saana HiKi 28.27 0.20.06
24 Pajari Maija SKVuoksi 28.51 0.20.30
Laine Ruusu HS HYL -
Aarnio Ada KangSK HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 62
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppänen Jenni LS-37 8.09 0.00.00
2 Heikkinen Roosa VeVe 8.14 0.00.05
3 Koivunen Netta RasKa 8.22 0.00.13
4 Karkiainen Helmi KeuKi 8.25 0.00.16
5 Moisio Maisa JRV 8.27 0.00.18
6 Johnsson Jenni LS-37 8.31 0.00.22
7 Suuronen Aada MSParma 8.36 0.00.27
8 Rintala Lotta LaihLu 8.37 0.00.28
9 Tuovinen Pinja EsAk 8.51 0.00.42
10 Joensuu Lumi HS 8.52 0.00.43
11 Haapamäki Kerttu HyRa 8.54 0.00.45
12 Ryytty Meri SKVuoksi 9.08 0.00.59
13 Viitanen Olivia RaN 9.09 0.01.00
13 Aarikka Iida HU-46 9.09 0.01.00
15 Peltonen Sini LapVi 9.25 0.01.16
16 Pajari Senja HiKi 9.27 0.01.18
17 Mikkola Viivi KaRa 9.32 0.01.23
18 Tamminen Ilona LuuRa 9.33 0.01.24
19 Heinonen Kaisla HS 9.37 0.01.28
19 Heinänen Henna SaPu 9.37 0.01.28
21 Sikkilä Peppi LapVi 9.39 0.01.30
22 Tupitsa Milla HS 9.40 0.01.31
23 Kaikkonen Oona Koovee 9.44 0.01.35
24 Myllykoski Pihla TP 9.45 0.01.36
25 Uotila Aino KS 9.46 0.01.37
26 Sipilä Mia KangSK 10.01 0.01.52
27 Varjo Venla EsAk 10.25 0.02.16
28 Varjola Mette Koovee 10.27 0.02.18
29 Ojala Linnea Keihäs 10.29 0.02.20
30 Sinervä Sanni TuS 10.40 0.02.31
31 Koivula Venla LaihLu 10.42 0.02.33
32 Nieppola Henna HS 10.52 0.02.43
33 Saarela Sofia RaLu 10.58 0.02.49
34 Jormanainen Heini KangSK 11.05 0.02.56
35 Ahonen Jutta AngA 11.16 0.03.07
36 Hujakka Hanna EsSu 11.29 0.03.20
37 Suuronen Sella MSParma 11.32 0.03.23
38 Mustonen Sofi EsAk 11.34 0.03.25
39 Pitkänen Sinna TP 11.46 0.03.37
40 Hulkkonen Emilia TP 11.51 0.03.42
41 Lautamo Penne SKUusi 12.11 0.04.02
42 Terävä Laura LS-37 12.13 0.04.04
43 Rajala Ella TarpSu 12.19 0.04.10
44 Halinen Saana EsAk 12.36 0.04.27
45 Nikkanen Helmi HiKi 12.39 0.04.30
45 Linnainmaa Annukka PäLuLu 12.39 0.04.30
47 Suntioinen Iida KaRa 12.45 0.04.36
48 Multala Emmi KuoSu 12.52 0.04.43
49 Järvinen Emmi RaN 13.00 0.04.51
50 Arajärvi Juulia MaMa 13.40 0.05.31
51 Pohjamo Iina SKVuoksi 13.42 0.05.33
52 Kyckling Lumi RaHa 13.46 0.05.37
53 Koskelainen Alice LS-37 15.44 0.07.35
54 Meriö Sara TP 15.47 0.07.38
55 Nurminen Elli LS-37 16.16 0.08.07
56 Järvi Julia LapVi 18.18 0.10.09
57 Rajamäki Helvi HS 19.25 0.11.16
58 Jauhiainen Sara OrPo 19.48 0.11.39
59 Aarniosalo Siiri Navi 20.22 0.12.13
60 Romppainen Piia HyRa 20.27 0.12.18
61 Eurén Noora RaVa 22.31 0.14.22
62 Tuulari Ada Trian 23.36 0.15.27

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 67
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 8.02 0.00.00
2 Ryynänen Ella Pihkan 8.12 0.00.10
3 Naskali Johanna KyRa 8.27 0.00.25
4 Nivukoski Lotta LapVi 8.33 0.00.31
5 Hietala Sini LapVi 9.01 0.00.59
6 Suomalainen Karoliina KangSK 9.13 0.01.11
7 Multala Moona RR 9.17 0.01.15
8 Leppänen Sara Keihäs 9.28 0.01.26
9 Emaldynova Alisa AngA 9.41 0.01.39
10 Laukkanen Tuulia TarpSu 10.00 0.01.58
11 Väistökoski Meri TP 10.03 0.02.01
12 Lehtonen Venla UlvUra 10.08 0.02.06
13 Koho Milja RR 10.13 0.02.11
14 Maasilta Pihla RaVa 10.19 0.02.17
15 Lampinen Siina TP 10.43 0.02.41
16 Salonen Heidi Koovee 10.47 0.02.45
17 Nupponen Hilkka SKUusi 10.53 0.02.51
18 Niemi Inka Keihäs 10.58 0.02.56
19 Korhonen Milja HyRa 11.03 0.03.01
20 Rantanen Annika Koovee 11.05 0.03.03
21 Ojansuu Ines HyRa 11.11 0.03.09
22 Nevalainen Mikaela HS 11.12 0.03.10
22 Mbembela Kia Lynx 11.12 0.03.10
24 Karelo Olivia EsSu 11.19 0.03.17
25 Välimäki Emilia LapVi 11.20 0.03.18
26 Nylund Helmina LapVi 11.33 0.03.31
27 Forsman Aada HiKi 11.34 0.03.32
28 Keronen Ella SKVuoksi 11.36 0.03.34
29 Åberg Ninni HyRa 11.49 0.03.47
30 Ahtola Suvi EsAk 11.52 0.03.50
31 Asunmaa Venla LapVi 12.00 0.03.58
32 Alatalo Eeva LapVi 12.03 0.04.01
32 Luhtasaari Nea RaJu 12.03 0.04.01
34 Biskop Patricia KoS 12.06 0.04.04
35 Pursiainen Ilona HyRa 12.13 0.04.11
36 Kurttila Meeri Navi 12.21 0.04.19
37 Leino Iina KaRa 12.48 0.04.46
38 Märkälä Veera TP 12.49 0.04.47
39 Mäntylä Irinja RaN 13.11 0.05.09
40 Västinsalo Martta LapVi 13.19 0.05.17
41 Saar Tiia Navi 13.26 0.05.24
42 Niemelä Pihla SKUusi 13.28 0.05.26
43 Anttila Krista SKUusi 13.35 0.05.33
44 Ikäheimonen Saga Lynx 13.41 0.05.39
45 Suokko Matilda LapVi 13.57 0.05.55
46 Aras Sevil HU-46 14.03 0.06.01
47 Mustajoki Hulda TP 14.11 0.06.09
48 Laakso Liisa Keihäs 14.19 0.06.17
49 Kumara Maija LaihLu 14.44 0.06.42
50 Leppänen Tiia Navi 15.29 0.07.27
51 Rokka Anni LHR 15.45 0.07.43
52 Holmala Kira IkNV 15.57 0.07.55
53 Ketamo Aino SuSe 16.30 0.08.28
54 Ikola Jonna LapVi 16.40 0.08.38
55 Siltanen Selma AngA 18.18 0.10.16
56 Vesterinen Vilma HyRa 18.43 0.10.41
57 Niskala Pinja TP 19.03 0.11.01
58 Kejonen Vilma HU-46 20.03 0.12.01
59 Kiuru Henriikka VaHa 20.31 0.12.29
60 Soikkeli Lauriina EsSu 21.17 0.13.15
61 Pajula Eveliina KangSK 21.36 0.13.34
62 Järvi Emma TP 22.43 0.14.41
63 Ala-Jaskara Veera KyRa 23.37 0.15.35
64 Räisänen Milla LS-37 24.03 0.16.01
65 Niittylahti Tiia EE 29.25 0.21.23
66 Leppänen Anni HU-46 30.25 0.22.23
67 Lindqvist Netta SKUusi 30.49 0.22.47

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 12.52 0.00.00 72.02 70.86
2 Salo Markus PunKu 12.55 0.00.03 71.02 69.88
3 Parkkinen Jussi AngA 13.10 0.00.18 68.97 67.86
4 Kuutti Veli-Pekka PertPe 13.23 0.00.31 67.16 66.08
5 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 13.41 0.00.49 65.01 63.97
6 Hongell Timo KoS 13.42 0.00.50 64.26 63.23
7 Hämäläinen Asko RaN 14.06 0.01.14 61.78 60.79
8 Kivelä Tuomo KangSK 14.29 0.01.37 59.50 58.55
9 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 14.39 0.01.47 58.19 57.26
10 Skinnari Juha Pihkan 14.53 0.02.01 56.66 55.75
11 Matilainen Juha LS-37 14.57 0.02.05 55.78 54.89
12 Töyrylä Mikko KyS 15.11 0.02.19 54.32 53.45
13 Laasanen Lauri LaihLu 15.35 0.02.43 52.33 51.49
14 Koivusalo Riku RasKa 15.44 0.02.52 51.24 50.42
15 Lassila Juha VetU 15.58 0.03.06 49.91 49.11
16 Lehtonen Pasi HauSi 16.22 0.03.30 48.12 47.35

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raute Kaj SuSi 15.49 0.00.00 27.74 27.74
2 Uusitalo Jukka-Pekka KangSK 16.41 0.00.52 24.33 24.33
3 Raes Velipekka HSU 29.06 0.13.17 12.82 12.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Joni RR 12.45 0.00.00 55.41 66.32
2 Hytönen Harri RaVa 12.51 0.00.06 54.43 65.14
3 Leppänen Kristian LS-37 13.24 0.00.39 51.67 61.84
4 Maasilta Tommi RaVa 15.09 0.02.24 45.24 54.14
5 Tuokko Esa MSParma 15.13 0.02.28 44.57 53.35
6 Saastamoinen Pasi AngA 15.26 0.02.41 43.49 52.05
7 Hyvärinen Pietari EsSu 17.09 0.04.24 38.72 46.35
8 Mustajoki Jyri TP 18.38 0.05.53 35.26 42.20
9 Hellstedt Tony RaHa 18.39 0.05.54 34.85 41.71
10 Biskop Kim KoS 19.27 0.06.42 33.06 39.56
11 Nupponen Tuomas Pihkan 19.55 0.07.10 31.93 38.21
12 Vainionpää Jukka RaJu 20.47 0.08.02 30.26 36.21
Virtanen Joni EsSu HYL -
Laaksonen Pasi EsSu HYL -
Kopra Riku OrPo HYL -
Huhtala Antti RaHa HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikangas Esko KoS 13.53 0.00.00 54.23 60.52
2 Venäläinen Toni VaHa 14.21 0.00.28 52.03 58.07
3 Nygård Marko KuoSu 14.25 0.00.32 51.36 57.31
4 Kleemola Jari PertPe 14.48 0.00.55 49.60 55.35
5 Liljeström Kimmo HS 15.08 0.01.15 48.10 53.67
6 Mustajoki Sami TP 15.09 0.01.16 47.63 53.15
7 Viitasaari Tommi KoS 15.17 0.01.24 46.80 52.23
8 Nokka Ilkka Rasti88 15.28 0.01.35 45.84 51.16
9 Korhonen Mika SKVuoksi 15.53 0.02.00 44.24 49.37
10 Hirvonen Petri EE 16.12 0.02.19 42.99 47.98
11 Reinikka Timo VaaSu 16.57 0.03.04 40.72 45.44
12 Uusitalo Tero EsAk 16.59 0.03.06 40.27 44.94
13 Nevala Pasi TeuRi 17.47 0.03.54 38.11 42.52
14 Salmia Teppo TarpSu 19.04 0.05.11 35.21 39.29
15 Kyckling Kai RaHa 20.09 0.06.16 33.01 36.83
16 Kontio Pasi MaMa 20.27 0.06.34 32.22 35.95
17 Haunia Heikki HSU 20.44 0.06.51 31.47 35.12
18 Lassila Petri HlS 22.51 0.08.58 28.28 31.56
Ruokola Ilkka RaJu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 12.13 0.00.00 56.90 55.60
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 12.22 0.00.09 55.64 54.38
3 Heinämäki Mikko TP 12.26 0.00.13 54.79 53.54
4 Kuusinen Mikko HS 12.48 0.00.35 52.67 51.48
5 Lammi Mika LaJy 12.52 0.00.39 51.86 50.68
6 Elo Jussi LaJy 14.10 0.01.57 46.61 45.55
7 Numminen Hannu EsAk 14.22 0.02.09 45.48 44.45
8 Hakuli Kari KeU 15.01 0.02.48 43.05 42.07
9 Itkonen Arto TuS 15.14 0.03.01 41.98 41.03
10 Laakso Jarmo RR 15.22 0.03.09 41.16 40.23
11 Paasi Jaakko TP 15.37 0.03.24 40.06 39.15
12 Hietanen Ari KuUS 15.44 0.03.31 39.32 38.43
13 Vuorinen Hannu KyS 17.44 0.05.31 34.49 33.71
14 Hämäläinen Keijo Pihkan 18.21 0.06.08 32.95 32.21
15 Seppälä Lasse HiKi 23.11.20 22.59.07 0.43 0.42
Lehtonen Jukka TuNMKY HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jurvakainen Jari S-JKL 13.52 0.00.00
2 Ojapalo Ilkka RR 15.56 0.02.04
Kangasmäki Esa SuJu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukka John RaVa 13.41 0.00.00 47.96 46.33
2 Pietilä Pekka KangSK 13.43 0.00.02 46.82 45.23
3 Lind Sune Falken 14.39 0.00.58 42.88 41.42
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 14.43 0.01.02 41.73 40.31
5 Saarimäki Ilkka AngA 15.06 0.01.25 39.74 38.39
6 Määttä Asko KS 15.19 0.01.38 38.26 36.96
7 Hulkkonen Heikki Pihkan 16.08 0.02.27 35.45 34.24
8 Ahlqvist Hannu Raus 22.37 0.08.56 24.67 23.83

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Vesa HS 12.17 0.00.00 47.18 48.22
2 Ylikoski Erkki KanSu 12.29 0.00.12 45.84 46.85
3 Sane Kari HS 12.40 0.00.23 44.60 45.59
4 Lakanen Ensio VaajTe 12.55 0.00.38 43.18 44.13
5 Lakkala Ossi KuoSu 12.57 0.00.40 42.51 43.45
6 Rapakko Timo SuSi 13.42 0.01.25 39.65 40.53
7 Kyyrönen Heikki KS 13.48 0.01.31 38.84 39.70
8 Huhta Tapani KangSK 13.50 0.01.33 38.22 39.07
9 Mannonen Mikko TuS 14.00 0.01.43 37.25 38.07
10 Koistinen Leo VaRa 14.07 0.01.50 36.43 37.24
11 Terävä Seppo XYZ 15.39 0.03.22 32.40 33.11
12 Kallio Erkki LoJa 18.58 0.06.41 26.35 26.93
Partanen Risto HyRa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 15.15 0.00.00
2 Ketamo Juhani SuSe 20.38 0.05.23

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holmberg Eetu RasKa 13.27 0.00.00
2 Malmi Joona HS 15.00 0.01.33

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkila Saku TuS 12.32 0.00.00 55.75 55.62
2 Tuominen Juho KanSu 12.47 0.00.15 53.63 53.51
3 Nummelin Oskari TuS 13.18 0.00.46 50.57 50.45
4 Mesiäinen Jaakko Navi 14.29 0.01.57 45.53 45.42
5 Korja Aatu HiKi 14.41 0.02.09 44.02 43.91
6 Hakuli Tommi SKUusi 14.56 0.02.24 42.40 42.30
7 Hakala Petteri RaN 15.39 0.03.07 39.62 39.53
8 Ovaska Janne LuuRa 15.57 0.03.25 38.06 37.97
9 Leirimaa Lauri RaVa 20.03 0.07.31 29.62 29.55

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskela Salla LHR 12.42 0.00.00 60.44 54.66
2 Haavisto Emmi TuS 13.08 0.00.26 57.35 51.86
3 Saarimäki Milla PR 13.17 0.00.35 55.62 50.30
4 Närhi Minna JRV 15.09 0.02.27 47.82 43.24
5 Liuha Elina SuSe 15.25 0.02.43 46.05 41.65
6 Rauhala Teija KyRa 15.26 0.02.44 45.07 40.76
7 Saarinen Mari YlKi 16.19 0.03.37 41.75 37.76
8 Seppänen Suvi-Maria RasKa 17.41 0.04.59 37.71 34.10
Linkoneva Sonja Eräp HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyckling Katja Lynx 12.42 0.00.00 63.53 66.18
2 Muukkonen Eveliina KangSK 13.06 0.00.24 60.44 62.96
3 Pohjamo Anu SKVuoksi 13.33 0.00.51 57.31 59.70
4 Eeva Jonna LS-37 14.01 0.01.19 54.33 56.59
5 Mäki-Laurila Anne PunKu 15.14 0.02.32 48.99 51.04
5 Huhtala Maija RaHa 15.14 0.02.32 48.99 51.04
7 Porkka Paula HiKi 15.32 0.02.50 46.10 48.02
8 Salo Mervi PunKu 19.26 0.06.44 36.07 37.57
9 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 30.17 0.17.35 22.65 23.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tervakangas Sanna EsSu 12.56 0.00.00 60.89 59.68
2 Mäki Nina JRV 12.59 0.00.03 59.52 58.33
3 Pulli Tessa RaVa 13.09 0.00.13 57.64 56.49
4 Torvinen Sirpa OH 13.15 0.00.19 56.09 54.98
5 Erola Petra HS 14.04 0.01.08 51.78 50.76
6 Eskolin Tatjana VetU 14.16 0.01.20 50.02 49.03
7 Liukkonen Niina Navi 15.06 0.02.10 46.28 45.37
8 Helen Päivi HlS 15.15 0.02.19 44.86 43.97
9 Vuorela Hanna EsAk 16.32 0.03.36 40.49 39.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Virpi EsSu 12.27 0.00.00 53.17 56.00
2 Hietanen Pia KuUS 13.48 0.01.21 46.77 49.26
3 Myllys Leena HS 14.26 0.01.59 43.57 45.89
4 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 14.34 0.02.07 42.04 44.27
5 Tupitsa Nina HS 14.53 0.02.26 40.03 42.16
6 Paasikivi Virva KangSK 17.55 0.05.28 32.33 34.05
Heinaro Mervi EsSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 12.02 0.00.00 54.75 56.30
2 Martikainen Lea Trian 13.19 0.01.17 47.00 48.33
3 Lankinen Pauliina HS 13.50 0.01.48 42.86 44.08
4 Palmi Kirre IkNV 14.49 0.02.47 37.80 38.87

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Saija KangSK 13.04 0.00.00 48.93 50.00
2 Mikkolainen Mirja VaHa 14.46 0.01.42 41.67 42.59
3 Saarikoski Päivi Pihkan 16.26 0.03.22 35.99 36.78
Kananen Eeva TP HYL -
Rajamäki Terhi KangSK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 14.32 0.00.00 50.25 50.96
2 Ojapalo Anneli RR 15.07 0.00.35 47.41 48.08
3 Lavikainen Pirjo KangSK 17.11 0.02.39 40.91 41.49
4 Juvonen Marja RaKaS 17.37 0.03.05 39.13 39.68
5 Turku Kaija HS 18.07 0.03.35 37.29 37.81
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 19.55 0.05.23 33.23 33.70
7 Ahlqvist Kristiina Raus 22.35 0.08.03 28.70 29.11
8 Kukkonen Marja RaKaS 33.21 0.18.49 19.02 19.29
Määttä Lotta KS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikka Eija RaKaS 17.58 0.00.00
2 Venäläinen Kaija VaHa 22.05 0.04.07

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lohikainen Milla RaVa 12.01 0.00.00 49.88 52.51
2 Pöyhönen Saina RasKa 13.13 0.01.12 43.65 45.96
3 Neuvonen Laura TuS 13.30 0.01.29 41.07 43.24
4 Korpela Laura Rasti88 15.35 0.03.34 34.14 35.94
5 Haavisto Ella TuS 32.01 0.20.00 15.91 16.75

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Siren Saara TP 14.38 0.00.00 41.29 27.23
2 Korhonen Saara SKUusi 15.15 0.00.37 37.64 24.82
3 Paasikivi Veera KangSK 16.47 0.02.09 32.40 21.37
4 Ojala Roosa Rasti88 18.47 0.04.09 27.34 18.03