FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Suunnistus 2. pv.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jarkko KangSK 35.06 0.00.00 91.65 91.11
2 Viholainen Eeli S-JKL 35.48 0.00.42 89.38 88.85
3 Muukkonen Petteri VeVe 35.51 0.00.45 88.77 88.25
4 Vartiainen Juha OrPo 38.07 0.03.01 83.04 82.55
5 Jurvakainen Tuukka VaajTe 38.18 0.03.12 82.19 81.71
6 Repo Ville VeVe 38.50 0.03.44 80.62 80.15
7 Räsänen Markus KuoSu 39.07 0.04.01 79.59 79.13
8 Tölli Marko S-JKL 39.14 0.04.08 78.92 78.46
9 Laakkonen Leo TP 39.19 0.04.13 78.31 77.85
10 Kleemola Lauri Lynx 41.41 0.06.35 73.45 73.02
11 Ikävalko Petri KangSK 42.22 0.07.16 71.86 71.44
12 Laine Kalle KauKa 42.34 0.07.28 71.12 70.70
13 Leirimaa Tatu RaVa 43.10 0.08.04 69.73 69.32
14 Detkov Sergei Hiisi 43.22 0.08.16 69.01 68.61
15 Hapola Tuomas RaKaS 44.15 0.09.09 67.25 66.85
16 Katajisto Teemu S-JKL 44.29 0.09.23 66.51 66.12
17 Sychev Maxim Hiisi 44.30 0.09.24 66.09 65.71
18 Koskinen Roope Hiisi 44.35 0.09.29 65.58 65.20
19 Kommio Jere HlS 45.33 0.10.27 63.81 63.44
20 Räty Harri HiKi 46.16 0.11.10 62.45 62.09
21 Piirisild Janek EST 46.17 0.11.11 62.06 61.69
22 Kaskinen Kare UlvUra 52.16 0.17.10 54.62 54.30
23 Kankkunen Matias OK77 53.16 0.18.10 53.27 52.96
24 Suna Jussi TuMe 53.17 0.18.11 52.93 52.62
25 Järvensivu Oula OrPo 53.43 0.18.37 52.19 51.88
26 Kulagin Artur HS 58.12 0.23.06 47.87 47.59
27 Kemppinen Mikko LaTa 1.04.43 0.29.37 42.78 42.53
Taanila Vesa IkNV HYL -
Jokela Juha PäLuLu KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Senttula Tuukka S-JKL 36.28 0.00.00 58.23 52.84
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 37.59 0.01.31 55.14 50.04
3 Aavajärvi Heikki LamSä 38.17 0.01.49 53.96 48.96
4 Vigren Petteri RaN 39.18 0.02.50 51.82 47.02
5 Setälä Mikko RaN 39.58 0.03.30 50.23 45.58
6 Jurvakainen Atte S-JKL 42.07 0.05.39 46.98 42.63
7 Hämäläinen Asko RaN 44.03 0.07.35 44.26 40.16
8 Erämaja Antti HlT 45.18 0.08.50 42.40 38.47
9 Kankaanpää Juha LaihLu 46.40 0.10.12 40.54 36.78
10 Vesterinen Esa HyRa 47.26 0.10.58 39.27 35.64
11 Mäntylä Mika RasKa 53.09 0.16.41 34.51 31.31
12 Venojärvi Verneri MSParma 58.46 0.22.18 30.71 27.87

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorenmaa Jaakko Pelikass 28.26 0.00.00 33.00 33.00
2 Raes Velipekka HSU 40.37 0.12.11 21.37 21.37
3 Pajunen Jarmo EE 57.41 0.29.15 13.83 13.83

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurhinen Jani S-JKL 36.45 0.00.00 48.44 46.34
2 Korhonen Samuel SalRe 36.59 0.00.14 47.10 45.06
3 Anttonen Jari SuomRa 37.26 0.00.41 45.52 43.55
4 Karelo Jussi EsSu 37.31 0.00.46 44.40 42.48
5 Ristimäki Tapio HS 42.51 0.06.06 37.98 36.34
6 Lindberg Lauri HlS 46.45 0.10.00 34.00 32.53
7 Savolainen Jukka EE 1.06.33 0.29.48 23.31 22.30
8 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 1.12.19 0.35.34 20.92 20.02

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Petri AnttU 29.18 0.00.00 75.28 75.22
2 Salonen Mikko HS 30.54 0.01.36 70.95 70.89
3 Lepo Mikko S-JKL 31.14 0.01.56 69.77 69.71
4 Pesu Raino TP 31.17 0.01.59 69.24 69.18
5 Aumo Jussi Trian 32.48 0.03.30 65.63 65.58
6 Kettunen Heikki ViPa 34.47 0.05.29 61.51 61.46
7 Jarva Jukka OrPo 35.01 0.05.43 60.72 60.67
8 Kivilaakso Janne Lynx 35.16 0.05.58 59.91 59.87
9 Laitamäki Mika HlT 36.52 0.07.34 56.95 56.91
10 Kyllästinen Jyri RaLu 39.02 0.09.44 53.45 53.41
11 Nurminen Joonas JRV 40.10 0.10.52 51.62 51.57
12 Häkkinen Mika Hiilto 40.28 0.11.10 50.91 50.87
13 Pirilä Mikko HlS 42.27 0.13.09 48.22 48.18
14 Liitiäinen Pasi Trian 43.17 0.13.59 46.98 46.94
15 Savolainen Tomi RasKe 44.04 0.14.46 45.85 45.81
16 Myllykoski Pekka S-JKL 44.10 0.14.52 45.44 45.41
17 Havula Jarmo HTH 45.11 0.15.53 44.13 44.09
18 Riikonen Jarno TP 45.35 0.16.17 43.45 43.42
19 Arola Pertti Rasti88 46.57 0.17.39 41.90 41.87
20 Kopra Riku OrPo 47.19 0.18.01 41.30 41.27
21 Kokkonen Timo KaSu 48.23 0.19.05 40.12 40.08
22 Karjalainen Jarno HlS 52.15 0.22.57 36.89 36.86
23 Pajula Harri KangSK 1.09.12 0.39.54 27.67 27.64
Hiltula Hannu PudU HYL -
Tala Tuomas HS KES -
Jonkka Jari RasKa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Mikael OK77 27.28 0.00.00 74.20 73.73
2 Puttonen Jarmo VaajTe 29.00 0.01.32 69.97 69.53
3 Numminen Mika UrjU 29.06 0.01.38 69.42 68.98
4 Hyvönen Sakari KuoSu 30.49 0.03.21 65.26 64.85
5 Haanpää Tuomo TP 31.14 0.03.46 64.10 63.70
6 Hartman Janne VaajTe 32.42 0.05.14 60.95 60.57
7 Parttimaa Timo AngA 33.24 0.05.56 59.41 59.03
8 Gynther Kimmo IHR 33.28 0.06.00 59.02 58.65
9 Ekström Thomas MSParma 33.49 0.06.21 58.14 57.78
10 Vuorenpää Asmo LaJy 33.55 0.06.27 57.71 57.34
11 Aho Jarmo PäLuLu 34.48 0.07.20 55.98 55.63
12 Virtanen Antti HlS 34.49 0.07.21 55.70 55.35
13 Kerkola Mika SuSi 35.10 0.07.42 54.89 54.54
14 Äijälä Timo TP 35.54 0.08.26 53.52 53.18
15 Gaskevich Sergey RUS 36.12 0.08.44 52.82 52.49
16 Nieminen Jyrki LHR 36.40 0.09.12 51.91 51.58
17 Lehtonen Timo LS-37 38.45 0.11.17 48.88 48.58
18 Kujanpää Jukka KangSK 38.56 0.11.28 48.42 48.12
19 Kytäjä Markku HiKi 39.09 0.11.41 47.92 47.62
20 Vainionpää Matti RasKu 39.12 0.11.44 47.63 47.33
21 Mäkelä Markku ViRuS 39.22 0.11.54 47.20 46.91
22 Hakamäki Matti S-JKL 40.07 0.12.39 46.10 45.81
23 Kokko Tarmo TarpSu 42.14 0.14.46 43.57 43.30
24 Venäläinen Toni VaHa 42.28 0.15.00 43.12 42.85
25 Ritvanen Paavo Pihkan 42.37 0.15.09 42.76 42.49
26 Oksanen Jukka RasKa 43.42 0.16.14 41.49 41.23
27 Varonen Teemu LeSi 46.19 0.18.51 38.96 38.71
28 Pietikäinen Timo Pihkan 48.19 0.20.51 37.16 36.92
29 Luurila Harri MeKo 48.45 0.21.17 36.64 36.41
30 Ahola Tuomo KangSK 54.48 0.27.20 32.43 32.23
31 Savela Pauli RR 58.03 0.30.35 30.46 30.27
32 Kontio Pasi MaMa 1.02.31 0.35.03 28.14 27.96
33 Kujanpää Marko AlajA 1.04.49 0.37.21 27.00 26.83
34 Raitola Mika Lynx 1.11.14 0.43.46 24.45 24.29
Zaitsev Rein EST HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 23.34 0.00.00 65.61 65.74
2 Kaartinen Markku AngA 23.35 0.00.01 65.18 65.31
3 Kallio Jukka TP 25.49 0.02.15 59.20 59.31
4 Virtanen Markku LamSä 26.31 0.02.57 57.30 57.41
5 Koskinen Juha VaajTe 27.05 0.03.31 55.77 55.88
6 Mäki Pekka KangSK 28.11 0.04.37 53.28 53.38
7 Haajanen Leif Raseborg 28.24 0.04.50 52.56 52.66
8 Kymäläinen Jari TP 28.52 0.05.18 51.40 51.50
9 Itkonen Raimo S-JKL 29.07 0.05.33 50.65 50.75
10 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 29.14 0.05.40 50.14 50.24
11 Väyrynen Timo KyS 30.22 0.06.48 47.98 48.07
12 Laasonen Mauri TP 30.37 0.07.03 47.30 47.39
13 Pyykkö Juhani Lost 31.11 0.07.37 46.15 46.24
14 Penttinen Tapani Navi 32.15 0.08.41 44.35 44.43
15 Ala-Sankila Jari Eräp 32.28 0.08.54 43.78 43.86
16 Karjalainen Heikki Raus 32.48 0.09.14 43.06 43.14
17 Lampinen Raino HS 33.03 0.09.29 42.46 42.55
18 Hakuli Kari KeU 34.44 0.11.10 40.15 40.23
19 Noponen Pekka S-JKL 38.12 0.14.38 36.27 36.34
20 Lahtinen Jari IHR 38.29 0.14.55 35.77 35.84
21 Jalava Kari VaRa 38.56 0.15.22 35.13 35.20
22 Hakala Seppo PäLuLu 44.55 0.21.21 30.25 30.31
23 Norrbacka Mikko HyRa 46.31 0.22.57 29.02 29.08
24 Hietaoja Jarkko HS 48.55 0.25.21 27.41 27.47
Harju Juha-Pekka TP KES -
Salonen Timo VaHa HYL -
Nietosjärvi Tommi Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 26.25 0.00.00 58.53 58.20
2 Niemi Kari-Veli LappRi 27.32 0.01.07 55.66 55.35
3 Kukkola Pauli SiiRa 27.58 0.01.33 54.31 54.00
4 Nissilä Jorma KoS 28.45 0.02.20 52.36 52.06
5 Asikainen Timo Hiisi 29.39 0.03.14 50.31 50.02
6 Pajunen Jukka Navi 31.19 0.04.54 47.19 46.93
7 Jurvakainen Jari S-JKL 32.58 0.06.33 44.42 44.17
8 Uotila Antti OrPo 33.14 0.06.49 43.65 43.40
9 Kittilä Pekka HlS 35.51 0.09.26 40.08 39.86
10 Järvinen Jari HlT 40.16 0.13.51 35.35 35.15
11 Laukkanen Erkki KangSK 41.03 0.14.38 34.34 34.15
12 Tähtinen Juha RaN 41.24 0.14.59 33.72 33.53
13 Laitinen Jorma RaLu 41.41 0.15.16 33.17 32.98
14 Syrjälä Veli EE 44.36 0.18.11 30.69 30.52
15 Virnala Jukka JalJa 46.44 0.20.19 29.00 28.83
16 Nieminen Simo TP 47.39 0.21.14 28.15 27.99
17 Ukkonen Leo TP 1.07.50 0.41.25 19.58 19.46
Varkila Jorma LamSä KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Teuvo VeVe 19.04 0.00.00 56.29 55.94
2 Päivänranta Pertti JoKu 19.25 0.00.21 55.02 54.68
3 Näsi Antero AR 21.44 0.02.40 48.92 48.62
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 24.32 0.05.28 43.14 42.87
5 Jyväsjärvi Tapio Eräp 26.06 0.07.02 40.35 40.10
6 Lepistö Heikki OrPo 26.29 0.07.25 39.58 39.33
7 Kartaslammi Ari KyRa 26.58 0.07.54 38.68 38.44
8 Ollikainen Seppo JuvU 26.59 0.07.55 38.47 38.23
9 Pietilä Pekka KangSK 27.15 0.08.11 37.91 37.68
10 Mäntytörmä Jorma Keihäs 27.17 0.08.13 37.68 37.45
11 Rustari Mauri ViRuS 27.47 0.08.43 36.82 36.59
12 Kiiskinen Arto TP 28.20 0.09.16 35.93 35.71
13 Nylund Sven-Olof Botnia 28.49 0.09.45 35.15 34.93
14 Väätäinen Seppo EsSu 28.53 0.09.49 34.90 34.68
15 Rajala Markku PäLuLu 29.05 0.10.01 34.48 34.27
16 Sinnelä Reino SuSi 30.23 0.11.19 32.84 32.64
17 Niskanen Sakari Navi 30.57 0.11.53 32.08 31.88
18 Hongell Harri KoS 31.00 0.11.56 31.86 31.67
19 Laine Esa TP 31.16 0.12.12 31.43 31.24
20 Koskialho Jouko RaLu 33.01 0.13.57 29.61 29.43
21 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 33.08 0.14.04 29.36 29.18
22 Rasmus Reijo TarpSu 33.52 0.14.48 28.57 28.40
23 Laine Harri KauKa 34.57 0.15.53 27.54 27.37
24 Salminen Pertti PäLuLu 35.15 0.16.11 27.17 27.00
25 Jakobsson Markus RasKa 35.47 0.16.43 26.62 26.46
26 Koskinen Kaj VaHa 36.51 0.17.47 25.71 25.55
27 Nieminen Hannu NaTe 37.07 0.18.03 25.39 25.24
28 Lylynperä Jarmo SuSe 37.50 0.18.46 24.78 24.63
29 Ahlqvist Hannu Raus 39.55 0.20.51 23.36 23.22
30 Nurminen Markku SuosmSa 42.21 0.23.17 21.90 21.76
31 Karvonen Jorma TarpSu 50.55 0.31.51 18.12 18.00
32 Kukkasjärvi Tapio RR 55.53 0.36.49 16.42 16.31
Liukkala Pekka HauSi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 23.46 0.00.00 49.73 49.57
2 Hillo Heikki VaHa 24.30 0.00.44 48.04 47.88
3 Liljeström Åge HS 25.39 0.01.53 45.68 45.54
4 Arvola Paavo TurSa 26.09 0.02.23 44.62 44.47
5 Koistinen Leo VaRa 26.11 0.02.25 44.37 44.22
6 Hörkkö Jaakko MSParma 26.21 0.02.35 43.89 43.75
7 Savonen Esko HlS 27.53 0.04.07 41.30 41.17
8 Jarva Risto OrPo 28.08 0.04.22 40.75 40.62
9 Korpinen Seppo RR 28.19 0.04.33 40.31 40.18
10 Roivas Matti UrjU 28.53 0.05.07 39.34 39.22
11 Mäki Jouko TY 29.04 0.05.18 38.92 38.79
12 Kaarnijärvi Seppo OrPo 29.54 0.06.08 37.67 37.54
13 Mäkelä Harri SuSe 30.06 0.06.20 37.25 37.13
14 Lahti Hannu PäijRa 30.22 0.06.36 36.75 36.64
15 Ansamaa Reino RaN 30.47 0.07.01 36.09 35.98
16 Nikkari Paavo LS-37 32.00 0.08.14 34.56 34.45
17 Äikäs Esko TikSu 33.03 0.09.17 33.31 33.20
18 Ahvenainen Seppo JäPa 33.12 0.09.26 33.01 32.90
19 Rajamäki Jussi HS 33.36 0.09.50 32.46 32.36
20 Vilska Pekka ORa 33.44 0.09.58 32.18 32.08
21 Huhta Tapani KangSK 33.52 0.10.06 31.91 31.81
22 Pusa Raimo ViRuS 34.16 0.10.30 31.39 31.29
23 Haarajoki Matti TP 34.24 0.10.38 31.12 31.02
24 Ottelin Pekka JRV 34.35 0.10.49 30.81 30.71
25 Huikkola Hannu KangSK 35.14 0.11.28 30.10 30.00
26 Liljedahl Jorma HPV 36.49 0.13.03 28.66 28.57
27 Lahdenniemi Pekka SahKu 37.08 0.13.22 28.28 28.19
28 Lahdenniemi Heikki SahKu 39.04 0.15.18 26.75 26.67
29 Miettinen Kauko SuoVa 39.32 0.15.46 26.31 26.22
30 Keränen Kauko UrjU 39.59 0.16.13 25.89 25.80
31 Lahtonen Tapio TP 41.17 0.17.31 24.95 24.87
32 Harju Hannu EsSu 42.06 0.18.20 24.34 24.27
33 Viljanen Keijo LoJa 52.01 0.28.15 19.61 19.54
34 Terävä Seppo XYZ 57.28 0.33.42 17.66 17.60
Lavikainen Jussi KangSK HYL -
Immanen Pertti OrPo HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 18.39 0.00.00 45.76 45.76
2 Vannas Hannu MSParma 20.11 0.01.32 42.04 42.04
3 Taipalus Esko RasKe 20.37 0.01.58 40.92 40.92
4 Penttinen Juha Mesik 21.41 0.03.02 38.68 38.68
5 Hongisto Heimo LoJa 21.48 0.03.09 38.24 38.24
6 Tammela Seppo TikSu 22.56 0.04.17 36.14 36.14
7 Rajamäki Matti KyRa 23.04 0.04.25 35.72 35.72
8 Kämäräinen Pentti HiKi 23.48 0.05.09 34.41 34.41
9 Erkiö Hannu HS 23.49 0.05.10 34.18 34.18
10 Paavola Vesa EE 24.08 0.05.29 33.53 33.53
11 Anjala Risto LS-37 24.12 0.05.33 33.23 33.23
12 Voutilainen Taisto IPR 24.24 0.05.45 32.76 32.76
13 Rönn Ralf AOK 24.43 0.06.04 32.14 32.14
14 Karjalainen Jouko HS 24.44 0.06.05 31.92 31.92
15 Verha Koitto VaRa 25.53 0.07.14 30.31 30.31
16 Teppo Jaakko KoS 25.56 0.07.17 30.06 30.06
17 Latvasto Erkki HS 26.26 0.07.47 29.31 29.31
18 Helminen Pentti JRV 26.58 0.08.19 28.54 28.54
19 Varonen Arto LeSi 27.21 0.08.42 27.96 27.96
20 Harkola Hannu PäijRa 28.29 0.09.50 26.68 26.68
21 Koivisto Pentti TP 29.19 0.10.40 25.75 25.75
22 Niemi Pentti HauSi 30.29 0.11.50 24.60 24.60
23 Kuusisto Kalevi HlT 31.25 0.12.46 23.72 23.72
24 Reini Jaakko TikSu 32.23 0.13.44 22.86 22.86
25 Etholen Börje HS 32.39 0.14.00 22.52 22.52
26 Virtanen Pekka TY 45.14 0.26.35 16.15 16.15
27 Latvala Timo EE 46.57 0.28.18 15.45 15.45

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 21.47 0.00.00 40.10 39.72
2 Houni Mikko EE 24.32 0.02.45 34.93 34.60
3 Aronen Osmo RasKa 26.28 0.04.41 31.76 31.46
4 Hakala Rauno EE 27.18 0.05.31 30.19 29.91
5 Paavola Seppo EE 30.08 0.08.21 26.81 26.56
6 Merimäki Eero Keihäs 31.31 0.09.44 25.11 24.88
7 Nisula Alpo Eräp 32.09 0.10.22 24.11 23.88
8 Hurme Heikki HPV 33.31 0.11.44 22.64 22.42
9 Häkkinen Tapani IPR 40.01 0.18.14 18.55 18.38

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 27.21 0.00.00 39.63 38.94
2 Ilonen Tauno TY 29.22 0.02.01 36.12 35.49
3 Laurila Pertti EsSu 31.17 0.03.56 33.16 32.59
4 Lario Heikki RaVa 31.44 0.04.23 31.96 31.41
5 Rantala Mauri RaN 34.21 0.07.00 28.85 28.35
6 Hautala Eelis IisVi 38.44 0.11.23 24.99 24.55
7 Brax Asko TP 40.07 0.12.46 23.54 23.14
8 Koppelomäki Mikko EE 41.09 0.13.48 22.39 22.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Villgren Väinö UlvUra 42.24 0.00.00
2 Lätti Erkki LHR 48.21 0.05.57

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakuli Tommi SKUusi 31.39 0.00.00 69.22 69.83
2 Pitkänen Konsta TP 32.20 0.00.41 67.25 67.84
3 Pitkänen Jonne TP 32.25 0.00.46 66.57 67.15
4 Kütt Oliver EST 32.49 0.01.10 65.26 65.83
5 Väyrynen Antti KyS 32.52 0.01.13 64.66 65.22
6 Puolakanaho Sakari HyRa 34.30 0.02.51 61.12 61.66
7 Ylinen Juho IkNV 35.17 0.03.38 59.30 59.82
8 Mustajoki Taavi TP 35.19 0.03.40 58.78 59.29
9 Pasanen Henri Trian 36.15 0.04.36 56.81 57.31
10 Ylipulli Eero LapVi 36.36 0.04.57 55.82 56.31
11 Pähn Lauri EST 36.41 0.05.02 55.25 55.73
12 Jumppanen Oskari HyRa 36.48 0.05.09 54.62 55.10
13 Tiljander Ville HyRa 37.03 0.05.24 53.81 54.28
14 Zernant Kaarel-Hendri EST 37.10 0.05.31 53.20 53.67
15 Piirmets Tomi-Andre EST 37.35 0.05.56 52.17 52.63
16 Kerkola Nico SuSi 38.04 0.06.25 51.08 51.53
17 Lehtoranta Teemu SKUusi 38.42 0.07.03 49.82 50.25
18 Lapila Eero MSParma 38.43 0.07.04 49.37 49.80
19 Louhi Johannes HS 39.03 0.07.24 48.53 48.95
20 Mäki-Petäys Matias EsAk 40.47 0.09.08 46.07 46.47
Kivikko Antti HlS HYL -

Sarja H18L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viita-Aho Jimi OrPo 47.52 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 18.50 0.00.00 69.93 69.09
2 Koivisto Daniel KyS 19.35 0.00.45 66.79 65.99
3 Arola Topias PR 21.52 0.03.02 59.40 58.69
4 Vesilind Kaarel HS 22.05 0.03.15 58.41 57.72
5 Kinnala Ville TuS 23.41 0.04.51 54.09 53.44
6 Salonen Matias HS 23.53 0.05.03 53.26 52.62
7 Lindqvist Arttu KS 24.05 0.05.15 52.45 51.82
8 Seppälä Pyry RR 24.23 0.05.33 51.43 50.82
9 Talja Eljas OK77 24.35 0.05.45 50.65 50.04
10 Kauppi Akseli TP 24.44 0.05.54 49.98 49.38
11 Rööm Andres SKVuoksi 25.55 0.07.05 47.35 46.78
12 Niemi Oskari LappRi 27.21 0.08.31 44.54 44.01
13 Oksanen Teemu IkNV 28.04 0.09.14 43.08 42.57
14 Koivuniemi Sakari RaN 28.47 0.09.57 41.70 41.20
15 Saarnijoki Miska TP 29.09 0.10.19 40.87 40.38
16 Hiidenhovi Aleks MSParma 29.17 0.10.27 40.37 39.89
17 Hellman Aleksi MSParma 29.25 0.10.35 39.88 39.41
18 Laakso Ville HlS 33.40 0.14.50 34.58 34.17
19 Kivikko Ilkka HlS 34.24 0.15.34 33.58 33.18
19 Vesterinen Arttu TP 34.24 0.15.34 33.58 33.18
21 Kljuzin Karel-Saner EST 35.06 0.16.16 32.40 32.02
22 Mustajoki Tiitus TP 41.06 0.22.16 27.45 27.13
23 Kerkola Teemu SuSi 47.37 0.28.47 23.51 23.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Leo TP 20.47 0.00.00
2 Rantoja Jarkko RasKe 21.29 0.00.42
3 Peltola Samuli KeuKi 22.50 0.02.03
4 Laitinen Vertti Koovee 23.12 0.02.25
5 Donner Jonny OK77 24.10 0.03.23
6 Kokkonen Eemeli KaSu 24.25 0.03.38
7 Piippo Emil KangSK 25.25 0.04.38
8 Schüle Joel Koovee 25.41 0.04.54
9 Takala Jaakko TP 26.48 0.06.01
10 Väliharju Joonas TP 26.54 0.06.07
10 Sinervä Onni TuS 26.54 0.06.07
12 Kinnala Kalle TuS 28.11 0.07.24
13 Hyvönen Jerry KuoSu 28.50 0.08.03
14 Aho Ilmari VaHa 30.13 0.09.26
15 Raitola Sami Lynx 31.58 0.11.11
16 Mäkipää Rasmus RaN 33.51 0.13.04
17 Ketola Kristian Koovee 36.24 0.15.37
18 Kyllästinen Iiro RaLu 37.52 0.17.05

Sarja H14L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Pyry KangSK 25.18 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lautamäki Matias HlS 17.39 0.00.00
2 Syrjälä Niilo LHR 18.41 0.01.02
3 Ekström Niklas MSParma 18.53 0.01.14
4 Salonen Seeti VaHa 19.56 0.02.17
5 Ahola Topias KangSK 20.23 0.02.44
6 Heinimaa Valtteri KangSK 21.31 0.03.52
7 Olkkonen Vili KangSK 23.16 0.05.37
8 Koskinen Eemil RaN 23.46 0.06.07
9 Aumo Oskari Keihäs 23.58 0.06.19
10 Valkolehto Tommi RaN 24.15 0.06.36
11 Viilo Tommi TP 26.06 0.08.27
12 Aaltio Eerik VaHa 30.20 0.12.41
13 Huhtala Jyri Eräp 31.14 0.13.35
14 Nieminen Juho TP 33.44 0.16.05
15 Niinimäki Kasimir IkNV 39.31 0.21.52
16 Vesterinen Veeti HyRa 46.13 0.28.34
17 Saarela Benjamin LHR 47.04 0.29.25
Nissinen Jere Koovee HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 14.48 0.00.00
2 Kemppi Topias RR 15.11 0.00.23
3 Ristimäki Väinö HS 15.56 0.01.08
4 Syrjälä Elmeri LHR 17.26 0.02.38
5 Yliaho Joona Koovee 19.29 0.04.41
6 Donner Jesper OK77 20.49 0.06.01
6 Aho Rauli VaHa 20.49 0.06.01
8 Raitanen Konsta TP 22.22 0.07.34
9 Pitkänen Iiro Koovee 22.24 0.07.36
10 Takala Heikki TP 22.52 0.08.04
11 Schüle Oliver Koovee 22.53 0.08.05
12 Lehtiniemi Eino RaN 24.01 0.09.13
13 Toivanen Nico KyRa 25.19 0.10.31
14 Väliharju Ville TP 26.13 0.11.25
15 Isokallio Lauri RaN 27.11 0.12.23
16 Kaukinen Mikael RaN 27.26 0.12.38
17 Nieminen Lauri VaHa 27.57 0.13.09
18 Tukiainen Otso TP 30.57 0.16.09
19 Karelo Luukas EsSu 35.42 0.20.54
20 Rantala Valtteri Keihäs 37.24 0.22.36
21 Leinamo Tuomas Keihäs 41.51 0.27.03
22 Suojanen Henri Koovee 43.19 0.28.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Juho JRV 15.24 0.00.00
2 Lehtonen Kaapo LS-37 18.33 0.03.09
3 Lindqvist Topi KS 21.39 0.06.15
4 Himilä Atte RR 22.53 0.07.29
5 Hietala Joni EsSu 23.53 0.08.29
6 Purimo Jesse OrPo 27.21 0.11.57
7 Mäntylä Miska Koovee 33.40 0.18.16

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 11.55 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 12.34 0.00.39
3 Ankelo Jussi MSParma 13.44 0.01.49
4 Ala-Heikkilä Elias AR 13.46 0.01.51
5 Fritzen Florian KarjUra 14.11 0.02.16
6 Kulju Kalle Keihäs 14.53 0.02.58
7 Saarela Thomas LHR 15.16 0.03.21
8 Koskinen Eemil TP 15.27 0.03.32
9 Pesu Akseli TP 15.38 0.03.43
10 Kemppi Anton RR 16.59 0.05.04
11 Kivilaakso Juho Lynx 17.06 0.05.11
12 Vennelä Nuutti KangSK 17.07 0.05.12
13 Ojala Kalle Koovee 17.56 0.06.01
14 Simola Jere Koovee 18.10 0.06.15
15 Virkajärvi Aapo JRV 19.07 0.07.12
16 Konttila Milo Koovee 19.09 0.07.14
17 Ojala Aleksi Koovee 22.49 0.10.54
18 Schüle Elias Koovee 23.37 0.11.42
19 Järvensivu Pyry OrPo 23.41 0.11.46
20 Purimo Aaro OrPo 24.16 0.12.21
21 Halme Luka RaVa 24.48 0.12.53
22 Immonen Matias HlS 24.51 0.12.56
23 Suomi Tyko LHR 27.38 0.15.43
24 Donner Jeremy OK77 31.18 0.19.23
25 Kurhinen Miika S-JKL 34.27 0.22.32
26 Uusitalo Joni KangSK 35.13 0.23.18
27 Jauhiainen Santtu OrPo 39.01 0.27.06
28 Kallio Aleksi ViRuS 39.39 0.27.44
29 Alakoski Eino TP 39.59 0.28.04
30 Kallio Kaarlo RaN 40.33 0.28.38

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyrölä Sonja TP 37.19 0.00.00 87.59 87.67
2 Kotkajuuri Anna KangSK 38.22 0.01.03 84.71 84.77
3 Lylynperä Kaisa TuS 39.07 0.01.48 82.60 82.67
4 Ruul Sigrid EST 41.10 0.03.51 78.03 78.09
5 Hirvonen Eveliina PR 41.15 0.03.56 77.41 77.48
6 Schutskoff Mari KangSK 41.50 0.04.31 75.88 75.94
7 Liljeström Heidi HS 42.04 0.04.45 75.01 75.07
8 Jakobsson Laura RasKa 43.55 0.06.36 71.42 71.48
9 Ylikylä Suvi RasKa 43.56 0.06.37 70.97 71.03
10 Väyrynen Aino KyS 44.29 0.07.10 69.67 69.72
11 Munukka Ellu TP 44.31 0.07.12 69.19 69.25
12 Noponen Heli AnttU 44.45 0.07.26 68.41 68.46
13 Jokela Emmi SuSe 45.46 0.08.27 66.48 66.53
14 Hietaoja Essi HS 47.00 0.09.41 64.33 64.38
15 Andelin Sanna LaTa 47.25 0.10.06 63.37 63.42
16 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 47.29 0.10.10 62.88 62.93
17 Reponen Niina PR 50.00 0.12.41 59.34 59.39
18 Rautasalo Essi KR 50.35 0.13.16 58.28 58.33
19 Toivanen Pinja RaN 52.23 0.15.04 55.92 55.97
20 Hietaoja Nelli HS 52.30 0.15.11 55.44 55.48
21 Uotila Taina OrPo 53.47 0.16.28 53.76 53.81
22 Kohonen Maiju RaN 57.22 0.20.03 50.08 50.12
23 Paunu Minttu TP 57.36 0.20.17 49.55 49.59
24 Ray Jenny OK77 58.07 0.20.48 48.78 48.82
25 Kihlström Tiina ÄhtU 58.35 0.21.16 48.07 48.11
Kirvesmies Tytti TP HYL -
Efimova Natalia Hiisi KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 30.59 0.00.00 59.84 53.91
2 Kempas Laura Hiisi 34.13 0.03.14 53.17 47.90
3 Salonen Kirsi JRV 38.16 0.07.17 46.63 42.01
4 Turakainen Irene HS 40.38 0.09.39 43.06 38.79
5 Erämaja Johanna HlT 43.51 0.12.52 39.11 35.23
6 Andelin Marjaana LaTa 45.12 0.14.13 37.17 33.49
7 Taanila Maria KanSu 46.23 0.15.24 35.48 31.96
8 Ristimäki Minna HS 51.32 0.20.33 31.26 28.16
9 Jurvakainen Vuokko S-JKL 57.21 0.26.22 27.48 24.76

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helen Päivi HlS 1.03.40 0.00.00
2 Jokela Marja KyRa 1.20.42 0.17.02
Olkkonen Tuulikki KangSK KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Maija EsAk 38.21 0.00.00 60.09 58.00
2 Laakso Sanna Hiisi 41.35 0.03.14 54.03 52.15
3 Eeva Jonna LS-37 47.01 0.08.40 46.56 44.94
4 Laine Matilda RaVi 47.56 0.09.35 44.47 42.92
5 Vaara Inga-Maria RaVi 48.14 0.09.53 43.00 41.50
6 Aarnio Eija SuomRa 48.52 0.10.31 41.26 39.83
7 Laakso Kati Hiisi 53.44 0.15.23 36.45 35.19

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aumo Jeannette Trian 32.06 0.00.00 56.98 55.31
2 Salonen Heidi HS 38.23 0.06.17 46.63 45.27
3 Vesterinen Kirsi HyRa 39.04 0.06.58 44.81 43.50
4 Hartman Paula S-JKL 46.31 0.14.25 36.79 35.72
5 Kallio Terhi ViRuS 52.00 0.19.54 32.16 31.22
6 Kujanpää Maarit KuortKu 53.58 0.21.52 30.26 29.38
7 Merimäki Marianne Keihäs 58.38 0.26.32 27.18 26.39
Haapamäki Jatta Eräp KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 24.17 0.00.00 65.55 65.89
2 Lepo Tarja S-JKL 28.16 0.03.59 55.66 55.95
3 Remahl Virpi LS-37 30.08 0.05.51 51.60 51.87
4 Kerkola Tiina SuSi 30.37 0.06.20 50.19 50.45
5 Aho Anna-Maija PäLuLu 37.36 0.13.19 40.38 40.59
6 Anttila Mervi RR 38.03 0.13.46 39.42 39.62
7 Torp-Donner Heidi OK77 38.06 0.13.49 38.89 39.09
8 Havia-Kinnala Helena AngA 40.27 0.16.10 36.17 36.36
9 Järvensivu Nina OrPo 40.45 0.16.28 35.46 35.64
10 Seppälä Anu EE 42.51 0.18.34 33.29 33.46
11 Oksanen Kristiina IkNV 44.06 0.19.49 31.93 32.09
12 Pakkala Pigga S-JKL 1.06.57 0.42.40 20.76 20.86
13 Jokela Outi SuSe 1.07.55 0.43.38 20.19 20.30
Niinimäki Hanna KyRa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 27.15 0.00.00 57.14 56.43
2 Nyholm Satu RaN 27.50 0.00.35 55.24 54.56
3 Kirvesmies Vuokko LS-37 30.31 0.03.16 49.75 49.13
4 Savolainen Paula SiiRa 31.56 0.04.41 46.93 46.35
5 Kankaanranta Marja RastiE4 35.35 0.08.20 41.57 41.06
6 Jalanto Terttu KangSK 40.00 0.12.45 36.49 36.04
7 Koivuniemi Leena RaN 40.38 0.13.23 35.45 35.01
8 Mäki-Petäys Eeva EsAk 41.05 0.13.50 34.58 34.16
9 Järvinen Tuija HlT 41.29 0.14.14 33.78 33.36
10 Pirttilä Lea OH 43.28 0.16.13 31.79 31.40
11 Kuittinen Soili TP 49.37 0.22.22 27.46 27.12
12 Haajanen Ulrika Raseborg 52.03 0.24.48 25.80 25.48
Kymäläinen Maritta TP KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 26.13 0.00.00 61.95 61.77
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.58 0.01.45 57.61 57.45
3 Borgenström Outi IkNV 30.06 0.03.53 53.10 52.95
4 Saari Marita SuSe 30.54 0.04.41 51.31 51.17
5 Virtanen Marjo Hiisi 31.05 0.04.52 50.60 50.45
6 Laurila Saija KangSK 32.06 0.05.53 48.60 48.46
7 Korpio Aulikki VaHa 32.16 0.06.03 47.95 47.81
8 Lahtinen Terttu IHR 35.26 0.09.13 43.30 43.18
9 Lallo Tuula JoKu 35.28 0.09.15 42.90 42.78
10 Pajunen Tarja Navi 35.50 0.09.37 42.10 41.98
11 Laasonen Kirsi TP 36.03 0.09.50 41.49 41.38
12 Töyrylä Marja KyS 37.20 0.11.07 39.72 39.61
13 Soininen Ulla SäynSa 38.04 0.11.51 38.62 38.51
14 Uotila Terhi OrPo 41.00 0.14.47 35.54 35.44
15 Antila Suvi PäLuLu 44.11 0.17.58 32.69 32.60
16 Toivanen Tuula RaN 44.31 0.18.18 32.16 32.07
17 Kiiskinen Gunnevi TP 44.53 0.18.40 31.61 31.52
18 Kananen Tuula JRV 47.11 0.20.58 29.80 29.72
19 Savolainen Raija TP 48.48 0.22.35 28.55 28.47
20 Kananen Eeva TP 1.24.06 0.57.53 16.41 16.37

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 26.57 0.00.00 53.34 52.42
2 Liimatainen Raili HyRa 29.17 0.02.20 48.36 47.52
3 Andelin Tarja LaTa 29.20 0.02.23 47.54 46.72
4 Lavikainen Pirjo KangSK 29.36 0.02.39 46.38 45.58
5 Niemi Tuire TP 30.09 0.03.12 44.82 44.05
6 Ahlqvist Kristiina Raus 31.20 0.04.23 42.44 41.71
7 Koskialho Elisabeth RaLu 32.10 0.05.13 40.67 39.97
8 Laukkanen Kirsti HlT 32.50 0.05.53 39.19 38.51
9 Elfvengren Päivi S-JKL 38.47 0.11.50 32.62 32.05
10 Kukkonen Marja RaKaS 41.34 0.14.37 29.92 29.40
11 Laine Kaija KauKa 1.01.30 0.34.33 19.87 19.53

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 29.46 0.00.00 50.59 50.47
2 Verha Maija VaRa 30.30 0.00.44 48.31 48.20
3 Dahlman Kaija RaVa 32.47 0.03.01 43.96 43.86
4 Etholen Rose-Marie HS 33.17 0.03.31 42.33 42.24
5 Venäläinen Kaija VaHa 39.02 0.09.16 35.27 35.19
6 Savonen Leena HlS 40.30 0.10.44 33.20 33.12
7 Rajamäki Vuokko HS 45.47 0.16.01 28.66 28.60
Laitinen Hellevi EsAk HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 31.23 0.00.00 40.47 39.49
2 Jalkanen Marke VaHa 32.59 0.01.36 37.54 36.63
3 Karvinen Tuulikki HS 33.42 0.02.19 35.80 34.93
4 Lahtinen Raija VaHa 34.38 0.03.15 33.92 33.10
5 Latvasto Pirkko HS 37.14 0.05.51 30.70 29.95
6 Kemppi Tuula MSParma 38.29 0.07.06 28.88 28.18
Raatikka Marja HS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni HyRa 31.02 0.00.00 76.38 76.29
2 Pitkänen Salla TP 32.20 0.01.18 72.83 72.74
3 Metsola Roosa KyS 32.51 0.01.49 71.22 71.13
4 Jalava Enni TuS 33.05 0.02.03 70.25 70.16
5 Kontkanen Ronja KangSK 33.35 0.02.33 68.74 68.65
6 Kivilaakso Anni EsSu 34.26 0.03.24 66.59 66.51
7 Raudkepp Emily EST 34.29 0.03.27 66.05 65.97
8 Haanpää Anni TP 35.40 0.04.38 63.42 63.34
9 Kinnala Venla TuS 35.51 0.04.49 62.67 62.59
10 Hankala Kaisa IkNV 37.00 0.05.58 60.30 60.23
11 Kaartinen Selja AngA 37.34 0.06.32 58.98 58.91
12 Rintanen Heini KangSK 37.36 0.06.34 58.52 58.45
13 Puikkonen Janika S-JKL 37.44 0.06.42 57.90 57.83
14 Oksanen Maiju IkNV 40.06 0.09.04 54.10 54.03
15 Tammemäe Marie EST 40.37 0.09.35 53.03 52.96
16 Yliluikki Henna SuSi 41.38 0.10.36 51.36 51.30
17 Aaltonen Katariina S-JKL 44.37 0.13.35 47.58 47.52
18 Järvelä Emmi KärKV 44.50 0.13.48 47.01 46.95
19 Toivanen Hilla RaN 46.30 0.15.28 44.99 44.93
20 Siren Saara TP 48.05 0.17.03 43.19 43.13
21 Liitiäinen Janika Trian 49.28 0.18.26 41.67 41.62
22 Viikmaa Kristin EST 50.35 0.19.33 40.44 40.39
23 Laasonen Sonja TP 51.43 0.20.41 39.26 39.21
Rautasalo Iina KR KES -

Sarja D18L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aumo Katariina Keihäs 40.44 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Elisa S-JKL 27.37 0.00.00 60.09 58.99
2 Rantala Jasmiina RaLu 28.19 0.00.42 58.12 57.06
3 Keränen Maija HlS 28.21 0.00.44 57.56 56.51
4 Tanskanen Anni IisVi 30.26 0.02.49 53.17 52.20
5 Havula Moona-Susanna KR 31.31 0.03.54 50.90 49.97
6 Kivikko Jenni HlS 31.47 0.04.10 50.04 49.12
7 Lahdenperä Melina RR 31.58 0.04.21 49.32 48.42
8 Telgma Teele EST 32.18 0.04.41 48.38 47.50
9 Himilä Julia RR 34.18 0.06.41 45.16 44.33
10 Kurth Sara TP 35.51 0.08.14 42.82 42.04
11 Tuominen Krista LS-37 36.22 0.08.45 41.83 41.07
12 Keränen Jenni HlS 39.17 0.11.40 38.37 37.67
13 Simola Reea Koovee 41.03 0.13.26 36.39 35.72
14 Asp Milja KyRa 41.23 0.13.46 35.76 35.10
15 Kortteinen Emmi Koovee 43.03 0.15.26 34.05 33.43
16 Penttilä Anne HlS 43.17 0.15.40 33.55 32.94
17 Leinamo Reetta Keihäs 51.52 0.24.15 27.73 27.22
18 Roihupalo Pinja PirHi 1.15.40 0.48.03 18.83 18.48
Hyvärinen Ella RaVa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Heta HlS 26.36 0.00.00
2 Kuusisto Idaliina Koovee 27.31 0.00.55
3 Aumo Isabella Trian 29.08 0.02.32
4 Niemelä Hilla Koovee 29.54 0.03.18
5 Simola Rosa Koovee 30.42 0.04.06
6 Kangasaho Aino HS 31.23 0.04.47
7 Ristimäki Aino HS 33.29 0.06.53
8 Koskensalo Maria IkNV 34.00 0.07.24
9 Hakuli Hanna SKUusi 35.17 0.08.41
10 Vesterinen Viivi HyRa 36.07 0.09.31
11 Järventausta Ennimaria KyRa 36.14 0.09.38
12 Kokkinen Ella JRV 38.36 0.12.00
13 Jokinen Johanna Eräp 39.24 0.12.48
14 Keränen Kaisa HlS 43.02 0.16.26
15 Koski Katariina Koovee 48.20 0.21.44
16 Asp Alisa Koovee 58.50 0.32.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurminen Kaarina KangSK 23.07 0.00.00
2 Kytäjä Nea HiKi 23.29 0.00.22
3 Leinamo Sonja Keihäs 23.58 0.00.51
4 Ankelo Elsa MSParma 24.15 0.01.08
5 Salmia Tessa TarpSu 25.22 0.02.15
6 Salonen Venla HS 26.28 0.03.21
7 Kuoppala Elli TarpSu 27.01 0.03.54
8 Tiljander Venla HyRa 27.59 0.04.52
9 Kiuru Milja VaHa 28.05 0.04.58
10 Konstari Elena JRV 29.35 0.06.28
11 Seppälä Kaisla RR 29.52 0.06.45
12 Laine Anni TP 30.20 0.07.13
13 Koskinen Olga KangSK 31.39 0.08.32
14 Laitamäki Liina HlS 31.46 0.08.39
15 Koskensalo Susanna IkNV 33.47 0.10.40
16 Laukkanen Laura TarpSu 34.24 0.11.17
17 Hartman Henna S-JKL 35.35 0.12.28
18 Savisaari Outi TP 40.22 0.17.15
19 Varonen Netta EsAk 40.44 0.17.37
20 Mustajoki Villa TP 44.09 0.21.02

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 17.23 0.00.00
2 Aumo Sabina Trian 19.05 0.01.42
3 Tala Emilia HS 19.10 0.01.47
4 Tala Juulia HS 19.30 0.02.07
4 Yli-Hietanen Silja TP 19.30 0.02.07
6 Hyvärinen Anni RaVa 20.31 0.03.08
7 Kontio Katri KangSK 20.33 0.03.10
8 Leppänen Netta Keihäs 20.59 0.03.36
9 Tikkakoski Ilona TP 21.48 0.04.25
10 Imberg Venla HlS 21.54 0.04.31
11 Ojala Jenny Koovee 22.04 0.04.41
12 Pesu Vilma TP 22.47 0.05.24
13 Norrbacka Salla HyRa 23.11 0.05.48
14 Olkkonen Veera KangSK 23.32 0.06.09
15 Simola Rita Koovee 23.38 0.06.15
16 Hartman Sanni S-JKL 24.01 0.06.38
17 Niemelä Hetta Koovee 26.31 0.09.08
18 Karttunen Lilia LS-37 26.39 0.09.16
19 Halme Olivia RaVa 27.01 0.09.38
20 Kontkanen Ida KangSK 27.34 0.10.11
21 Helen Janette HlS 28.55 0.11.32
22 Turakainen Veera HS 29.09 0.11.46
23 Kytäjä Nora HiKi 29.27 0.12.04
24 Yliaho Iiris Koovee 29.49 0.12.26
25 Lepo Veera S-JKL 30.44 0.13.21
26 Lehtonen Maiju LS-37 30.46 0.13.23
27 Pajula Siiri KangSK 32.27 0.15.04
28 Matinheikki Liisa TP 36.32 0.19.09
29 Nieminen Noora S-JKL 40.46 0.23.23
30 Rantoja Marika RasKe 41.19 0.23.56
31 Heinimaa Venla KangSK 44.33 0.27.10

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Meeri KaSu 16.07 0.00.00
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 19.40 0.03.33
3 Varonen Tinja EsAk 26.34 0.10.27
4 Arola Selina PR 28.11 0.12.04
5 Aalto Aura TP 32.05 0.15.58
6 Mäki-Petäys Maria EsAk 32.06 0.15.59
7 Roihupalo Silja PirHi 35.03 0.18.56
8 Hyvönen Vilma KuoSu 35.45 0.19.38
9 Varjola Lotta Koovee 36.18 0.20.11
10 Luurila Maija HS 38.02 0.21.55
11 Laine Noora TP 42.13 0.26.06

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 12.59 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 14.47 0.01.48
3 Kankaanpää Aino LaihLu 15.43 0.02.44
4 Kaikkonen Oona Koovee 15.45 0.02.46
5 Karkiainen Helmi KeuKi 15.59 0.03.00
6 Virkajärvi Heta JRV 17.02 0.04.03
7 Karkiainen Hetaliina KeuKi 18.46 0.05.47
8 Kulju Eevi Keihäs 18.48 0.05.49
9 Takala Kaisa TP 19.42 0.06.43
10 Laine Nella Keihäs 20.16 0.07.17
11 Kyllästinen Inka RaLu 20.18 0.07.19
12 Jauhiainen Sara OrPo 21.04 0.08.05
13 Kontio Kirsi KangSK 21.20 0.08.21
14 Laitamäki Lotta HlT 21.31 0.08.32
15 Rantoja Sari RasKe 22.03 0.09.04
16 Myllykoski Pihla TP 22.16 0.09.17
17 Koivula Venla LaihLu 22.38 0.09.39
18 Jormanainen Heini KangSK 22.56 0.09.57
19 Alakoski Siiri TP 22.58 0.09.59
20 Ojala Linnea Keihäs 23.33 0.10.34
21 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 23.38 0.10.39
22 Lillqvist Isabella KangSK 24.51 0.11.52
23 Salonen Heidi Koovee 24.53 0.11.54
24 Nieminen Reetta VaHa 26.02 0.13.03
25 Häkkinen Kaisla Koovee 26.22 0.13.23
26 Leppänen Sara Keihäs 28.04 0.15.05
27 Varjola Mette Koovee 28.53 0.15.54
28 Laukkanen Tuulia TarpSu 30.28 0.17.29
29 Kiuru Henriikka VaHa 30.39 0.17.40
30 Karelo Olivia EsSu 30.47 0.17.48
31 Haanpää Venla TP 31.28 0.18.29
32 Yliaho Reetta Koovee 31.33 0.18.34
33 Väistökoski Meri TP 33.06 0.20.07
34 Muukkonen Roosa SKUusi 33.25 0.20.26
35 Vesterinen Vilma HyRa 34.38 0.21.39
36 Ekström Saana-Mari MSParma 36.38 0.23.39
37 Mariani Sandra Koovee 37.22 0.24.23
38 Suomi Tiuku LHR 40.18 0.27.19
39 Kankaanpää Sanni LaihLu 41.58 0.28.59