FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Suunnistuksen sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 99
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Petteri VeVe 14.52 0.00.00 91.18 90.53
2 Popov Artem EsSu 14.53 0.00.01 90.94 90.29
3 Kivikas Kenny Koovee 15.16 0.00.24 88.52 87.89
4 Taanila Vesa IkNV 15.29 0.00.37 87.15 86.53
5 Räsänen Markus KuoSu 15.30 0.00.38 86.92 86.30
6 Patana Mikko HiKi 15.37 0.00.45 86.14 85.52
7 Tikhonov Gleb TuMe 15.44 0.00.52 85.37 84.76
8 Kari Tuomas AngA 15.45 0.00.53 85.14 84.54
9 Silvennoinen Santeri KR 15.52 0.01.00 84.39 83.79
10 Heikkilä Tuomas HS 15.53 0.01.01 84.17 83.57
11 Heinmann Kristo KangSK 15.54 0.01.02 83.95 83.35
12 Jurvakainen Tuukka VaajTe 16.17 0.01.25 81.85 81.26
13 Ahonen Jere KangSK 16.19 0.01.27 81.55 80.97
14 Suna Jussi TuMe 16.29 0.01.37 80.60 80.03
15 Elo Markku AngA 16.32 0.01.40 80.23 79.66
16 Parkkinen Ville IkNV 16.36 0.01.44 79.79 79.22
17 Detkov Sergei Hiisi 16.38 0.01.46 79.50 78.94
18 Viholainen Eeli S-JKL 16.46 0.01.54 78.74 78.18
19 Väyrynen Antti KyS 16.50 0.01.58 78.31 77.75
19 Tuomala Misa S-JKL 16.50 0.01.58 78.31 77.75
21 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.51 0.01.59 77.99 77.43
22 Ylinen Juho IkNV 16.52 0.02.00 77.79 77.23
23 Palmen Alvar EsSu 16.54 0.02.02 77.51 76.96
24 Saarinen Mikko KangSK 16.58 0.02.06 77.08 76.53
25 Metsälä Juuso KR 17.13 0.02.21 75.84 75.30
26 Loukkalahti Otto HiKi 17.21 0.02.29 75.14 74.61
27 Sankari Matias LS-37 17.22 0.02.30 74.95 74.42
28 Hapola Tuomas RaKaS 17.24 0.02.32 74.69 74.15
29 Salo Markus PunKu 17.30 0.02.38 74.14 73.61
30 Virta Jani Trian 17.39 0.02.47 73.39 72.87
30 Senttula Tuukka S-JKL 17.39 0.02.47 73.39 72.87
30 Halme Jussi-Elmeri TP 17.39 0.02.47 73.39 72.87
33 Sychev Maxim Hiisi 17.42 0.02.50 72.83 72.32
34 Laaksonen Arttu AngA 17.43 0.02.51 72.65 72.13
34 Piirisild Janek EST 17.43 0.02.51 72.65 72.13
36 Asikainen Saku Hiisi 17.48 0.02.56 72.08 71.56
36 Pitkänen Konsta TP 17.48 0.02.56 72.08 71.56
38 Hakulinen Niko VeVe 17.59 0.03.07 71.11 70.60
39 Lehtoranta Teemu SKUusi 18.00 0.03.08 70.93 70.42
40 Bruguière André RaN 18.04 0.03.12 70.55 70.05
41 Mikander Christopher Trian 18.05 0.03.13 70.37 69.87
41 Snellman Tomas RaLu 18.05 0.03.13 70.37 69.87
43 Taussi Jussi VeVe 18.10 0.03.18 69.82 69.32
43 Pitkänen Jonne TP 18.10 0.03.18 69.82 69.32
43 Tuomaala Juuso LapVi 18.10 0.03.18 69.82 69.32
46 Huostila Anssi TP 18.12 0.03.20 69.35 68.86
47 Kommio Jere HlS 18.18 0.03.26 68.86 68.37
48 Klemola Saul RaKaS 18.19 0.03.27 68.68 68.19
49 Vennelä Miika KangSK 18.25 0.03.33 68.20 67.71
50 Tuominen Juho KanSu 18.30 0.03.38 67.78 67.30
51 Piirmets Tomi-Andre EST 18.31 0.03.39 67.60 67.12
52 Sorjonen Pekka RasPi 18.32 0.03.40 67.43 66.95
53 Junttila Tero SWE 18.34 0.03.42 67.20 66.72
54 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 18.38 0.03.46 66.85 66.37
55 Kuutti Veli-Pekka PertPe 18.54 0.04.02 65.79 65.33
56 Matilainen Juha LS-37 18.58 0.04.06 65.45 64.99
57 Puputti Tuomas HiKi 18.59 0.04.07 65.29 64.82
58 Katajisto Teemu S-JKL 19.00 0.04.08 65.12 64.66
59 Leirimaa Tatu RaVa 19.11 0.04.19 64.39 63.93
60 Nurminen Ilkka HS 19.12 0.04.20 64.23 63.77
61 Kulagin Artur HS 19.18 0.04.26 63.79 63.33
62 Noponen Petri AnttU 19.24 0.04.32 63.35 62.90
63 Lassila Juha VetU 19.33 0.04.41 62.76 62.31
64 Ylipulli Eero LapVi 19.34 0.04.42 62.60 62.15
65 Zernant Kaarel-Hendri EST 19.36 0.04.44 62.39 61.94
66 Arola Matias PR 19.42 0.04.50 61.96 61.52
67 Raute Kaj SuSi 19.45 0.04.53 61.70 61.26
68 Järvensivu Oula OrPo 19.47 0.04.55 61.49 61.06
68 Paju Erno TP 19.47 0.04.55 61.49 61.06
70 Kankkunen Matias OK77 19.54 0.05.02 60.92 60.49
71 Mänty Sami HirvHe 19.59 0.05.07 60.57 60.14
72 Louhi Johannes HS 20.05 0.05.13 60.16 59.73
73 Järvinen Ossi TP 20.08 0.05.16 59.91 59.48
74 Samposalo Kai KangSK 20.11 0.05.19 59.66 59.23
74 Kemppinen Mikko LaTa 20.11 0.05.19 59.66 59.23
76 Tiljander Ville HyRa 20.21 0.05.29 58.97 58.55
77 Huhtanen Kiri TP 20.31 0.05.39 58.39 57.97
78 Häkkinen Kalle S-JKL 20.36 0.05.44 58.05 57.64
79 Mäntylä Mika RasKa 20.53 0.06.01 57.16 56.75
80 Pohjola Jukka HauSi 20.54 0.06.02 57.02 56.61
81 Kütt Oliver EST 20.55 0.06.03 56.87 56.47
82 Savolainen Jukka EE 21.06 0.06.14 56.28 55.88
83 Mänty Eero HirvHe 21.20 0.06.28 55.57 55.17
84 Mäki-Petäys Matias EsAk 21.35 0.06.43 54.83 54.44
85 Kopra Tero OrPo 21.47 0.06.55 54.23 53.84
86 Korhonen Miikka TP 21.57 0.07.05 53.72 53.34
87 Viitanen Simo RaN 22.24 0.07.32 52.55 52.18
88 Jurvakainen Atte S-JKL 22.26 0.07.34 52.38 52.01
89 Erämaja Antti HlT 23.06 0.08.14 50.78 50.42
90 Ståhl Joakim Trian 23.34 0.08.42 49.68 49.33
91 Kopra Riku OrPo 24.02 0.09.10 48.63 48.29
Berg Kimmo EsAk HYL -
Ylis-Junttila Vesa HlS HYL -
Hämäläinen Asko RaN HYL -
Kalve Henri PR HYL -
Kivikko Antti HlS HYL -
Pähn Lauri EST HYL -
Ristimäki Tapio HS HYL -
Tuovinen Aleksi KuoSu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Mikko HS 12.20 0.00.00 68.52 71.73
2 Hytönen Harri RaVa 12.22 0.00.02 68.08 71.27
3 Märkälä Janne TP 12.25 0.00.05 67.55 70.71
4 Virtanen Antti HlS 12.47 0.00.27 65.36 68.43
4 Riissanen Jani EsAk 12.47 0.00.27 65.36 68.43
6 Gynther Kimmo IHR 13.08 0.00.48 63.14 66.10
6 Maasilta Tommi RaVa 13.08 0.00.48 63.14 66.10
8 Korhonen Jussi HlS 13.17 0.00.57 61.95 64.85
9 Hyvönen Sakari KuoSu 13.24 0.01.04 61.17 64.04
10 Leppänen Kristian LS-37 13.26 0.01.06 60.78 63.63
11 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 13.27 0.01.07 60.47 63.31
12 Uusitalo Tero EsAk 13.36 0.01.16 59.57 62.37
13 Vallittu Juha JRV 13.47 0.01.27 58.55 61.30
14 Ekström Thomas MSParma 13.54 0.01.34 57.83 60.54
15 Salonen Kari HS 13.56 0.01.36 57.47 60.16
16 Liljeström Kimmo HS 14.03 0.01.43 56.76 59.42
17 Myllykoski Pekka S-JKL 14.05 0.01.45 56.40 59.05
18 Riikonen Jarno TP 14.06 0.01.46 56.11 58.74
19 Arola Pertti Rasti88 14.12 0.01.52 55.49 58.09
20 Parttimaa Timo AngA 14.13 0.01.53 55.21 57.79
21 Partanen Jussi HyRa 14.39 0.02.19 53.36 55.86
22 Venäläinen Toni VaHa 14.58 0.02.38 52.02 54.45
23 Jonkka Jari RasKa 15.19 0.02.59 50.62 52.99
24 Tuokko Esa MSParma 15.26 0.03.06 50.03 52.38
25 Pohjalainen Harri LoJa 15.35 0.03.15 49.35 51.66
26 Kuusivaara Janne EsAk 15.41 0.03.21 48.83 51.12
27 Hämäläinen Petri Pihkan 15.47 0.03.27 48.32 50.59
28 Torvinen Pekka SiiRa 15.50 0.03.30 47.97 50.22
29 Aho Jarmo PäLuLu 16.16 0.03.56 46.50 48.67
30 Ruokola Ilkka RaJu 16.33 0.04.13 45.51 47.64
31 Pyy Erkko AngA 16.44 0.04.24 44.82 46.92
32 Välkki Antti TP 16.49 0.04.29 44.41 46.49
33 Luurila Harri MeKo 17.22 0.05.02 42.82 44.83
34 Hiltula Hannu PudU 17.30 0.05.10 42.31 44.30
35 Latva-Kokko Mika USA 17.52 0.05.32 41.27 43.20
36 Savela Pauli RR 17.55 0.05.35 40.98 42.90
37 Salmia Teppo TarpSu 17.59 0.05.39 40.65 42.55
38 Vehkalahti Harri IkNV 18.09 0.05.49 40.10 41.98
39 Taipale Antti-Olli LS-37 24.02 0.11.42 30.15 31.56
40 Raes Velipekka HSU 31.07 0.18.47 23.19 24.27
Jalonen Eero HlS HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 12.32 0.00.00 62.47 58.51
2 Huostila Markku LamSä 12.57 0.00.25 60.27 56.45
3 Heinämäki Mikko TP 13.05 0.00.33 59.47 55.70
4 Nissilä Jorma KoS 13.10 0.00.38 58.90 55.17
5 Hyppänen Timo EKSu 13.14 0.00.42 58.42 54.72
6 Kiviniitty Jyrki HS 13.30 0.00.58 57.09 53.47
7 Savikko Olli TarpSu 13.41 0.01.09 56.14 52.59
8 Kukkola Pauli SiiRa 14.14 0.01.42 53.80 50.39
9 Mänty Markku MaMa 14.18 0.01.46 53.38 50.00
10 Pitkänen Juhani TP 14.22 0.01.50 52.96 49.61
11 Niemi Kari-Veli LappRi 14.51 0.02.19 51.07 47.84
12 Rantio Jukka-Pekka HauSi 14.54 0.02.22 50.74 47.52
13 Kymäläinen Jari TP 14.57 0.02.25 50.41 47.21
14 Lampinen Raino HS 15.25 0.02.53 48.72 45.63
15 Lahtinen Jari IHR 15.34 0.03.02 48.09 45.05
16 Uusikartano Simo TuMe 15.38 0.03.06 47.73 44.71
17 Huhtanen Ossi TP 15.44 0.03.12 47.27 44.28
18 Nyholm Thomas Trian 15.46 0.03.14 47.02 44.04
19 Järvinen Petri Hiisi 15.54 0.03.22 46.47 43.53
19 Kotilainen Matti LS-37 15.54 0.03.22 46.47 43.53
21 Kemppainen Jukka KaSu 15.56 0.03.24 46.07 43.15
21 Jurvakainen Jari S-JKL 15.56 0.03.24 46.07 43.15
23 Vuorinen Hannu KyS 16.04 0.03.32 45.38 42.50
23 Järvinen Jari VaajTe 16.04 0.03.32 45.38 42.50
23 Ronkainen Veli-Pekka HS 16.04 0.03.32 45.38 42.50
26 Selin Tommy EsAk 16.10 0.03.38 44.64 41.82
27 Väyrynen Timo KyS 16.18 0.03.46 44.13 41.33
28 Liukkonen Juha HiKi 16.21 0.03.49 43.84 41.07
29 Kaasalainen Matti HS 16.32 0.04.00 43.21 40.47
30 Virnala Jukka JalJa 16.36 0.04.04 42.89 40.17
31 Toivonen Jari EE 16.38 0.04.06 42.66 39.95
32 Ala-Sankila Jari Eräp 16.40 0.04.08 42.42 39.74
33 Hietanen Ari KuUS 17.27 0.04.55 40.38 37.82
34 Aaltonen Jukka HlS 18.08 0.05.36 38.72 36.27
35 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 18.21 0.05.49 38.13 35.72
36 Norrbacka Mikko HyRa 18.46 0.06.14 37.16 34.80
37 Järvinen Jari HlT 18.55 0.06.23 36.73 34.40
38 Jalanto Esko KangSK 18.56 0.06.24 36.57 34.25
39 Jokinen Seppo VaHa 20.23 0.07.51 33.85 31.70
40 Viitasalo Harri RiSu 22.30 0.09.58 30.56 28.62
Isokallio Pasi RaN HYL -
Ritakallio Timo Lynx HYL -
Pulkkinen Pekka JoKu KES -
Elo Jussi LaJy HYL -
Linna Ari HauSi HYL -
Leppälä Martti HlS HYL -
Laukkarinen Kari TVV HYL -
Kallio Jukka TP HYL -
Jalava Kari VaRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 57
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 12.41 0.00.00 56.55 56.68
2 Pietikäinen Markku JoKu 12.45 0.00.04 56.10 56.24
3 Pellinen Jari AngA 13.02 0.00.21 54.74 54.86
4 Laukka John RaVa 13.12 0.00.31 53.90 54.03
5 Helkkula Rauli TuMe 13.16 0.00.35 53.48 53.61
6 Toivonen Esa TarpSu 13.20 0.00.39 53.07 53.20
7 Kotala Markku LS-37 13.27 0.00.46 52.47 52.59
7 Nieminen Aki RaN 13.27 0.00.46 52.47 52.59
9 Turku Vesa HS 13.53 0.01.12 50.55 50.67
10 Nylund Sven-Olof Botnia 13.54 0.01.13 50.36 50.47
11 Hyyryläinen Raimo JuvU 13.58 0.01.17 49.98 50.10
12 Laakso Antero PunKu 14.21 0.01.40 48.51 48.62
13 Liukkala Pekka HauSi 14.32 0.01.51 47.77 47.88
14 Pietilä Pekka KangSK 14.39 0.01.58 47.25 47.36
15 Hahtola Aulis RasKu 14.41 0.02.00 47.02 47.13
15 Valkonen Timo RR 14.41 0.02.00 47.02 47.13
17 Lind Sune Falken 14.46 0.02.05 46.49 46.60
18 Kiiskinen Arto TP 14.52 0.02.11 46.05 46.16
19 Laine Harri KauKa 14.55 0.02.14 45.76 45.87
20 Aherto Jorma LS-37 14.57 0.02.16 45.53 45.64
21 Hörkkö Jaakko MSParma 15.12 0.02.31 44.66 44.76
22 Vilska Pekka ORa 15.25 0.02.44 43.91 44.01
23 Kaukiainen Raimo HU-46 15.26 0.02.45 43.73 43.84
24 Alexandersson Yngve NOK 15.37 0.02.56 43.10 43.20
25 Ollikainen Seppo JuvU 15.44 0.03.03 42.66 42.76
26 Wessman Risto HiKi 15.48 0.03.07 42.36 42.45
27 Saksman Kai EST 15.53 0.03.12 42.01 42.11
28 Kartaslammi Ari KyRa 16.04 0.03.23 41.41 41.51
29 Kalliomaa Lasse LaihLu 16.22 0.03.41 40.54 40.63
30 Koivula Keijo HyRa 16.40 0.03.59 39.69 39.78
31 Mäkelä Harri SuSe 17.07 0.04.26 38.54 38.63
32 Huhta Tapani KangSK 17.11 0.04.30 38.27 38.36
33 Karvonen Raimo SuSi 17.13 0.04.32 38.09 38.18
34 Rantala Heikki EE 17.18 0.04.37 37.79 37.88
35 Huikkola Markku KangSK 17.19 0.04.38 37.65 37.74
36 Ketamo Juhani SuSe 17.32 0.04.51 37.07 37.16
37 Virtanen Kalle RaLu 17.37 0.04.56 36.79 36.87
38 Nyystilä Jukka LaihLu 17.42 0.05.01 36.51 36.59
39 Jonkka Arvo RasKa 18.19 0.05.38 35.17 35.25
40 Terävä Seppo XYZ 18.31 0.05.50 34.69 34.77
41 Hongell Harri KoS 19.17 0.06.36 33.21 33.29
42 Leino Tapio HS 19.39 0.06.58 32.49 32.57
43 Ahlqvist Hannu Raus 20.00 0.07.19 31.83 31.90
44 Humalamäki Hannu ÄhtU 20.11 0.07.30 31.44 31.52
45 Lylynperä Jarmo SuSe 20.12 0.07.31 31.32 31.40
46 Nieminen Hannu NaTe 20.48 0.08.07 30.33 30.40
47 Laine Jaakko HS 21.55 0.09.14 28.69 28.76
48 Lähteenmäki Hannu HlT 21.59 0.09.18 28.52 28.59
49 Paavola Vesa EE 23.06 0.10.25 27.06 27.12
50 Asikainen Ville XYZ 27.05 0.14.24 23.01 23.06
51 Pyökäri Antero RaPi 33.46 0.21.05 18.40 18.44
Brax Asko TP HYL -
Harju Hannu EsSu HYL -
Kallio Erkki LoJa HYL -
Koistinen Leo VaRa HYL -
Nurminen Markku SuosmSa HYL -
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kljuzin Karel-Saner EST 11.40 0.00.00 65.39 67.07
1 Aho Aaro VaHa 11.40 0.00.00 65.39 67.07
3 Koivuniemi Sakari RaN 12.03 0.00.23 62.58 64.19
4 Lindqvist Arttu KS 12.07 0.00.27 61.87 63.47
5 Vesterinen Arttu TP 12.10 0.00.30 61.26 62.83
6 Oksanen Teemu IkNV 12.17 0.00.37 60.32 61.87
7 Nurminen Eerik KangSK 12.18 0.00.38 59.88 61.42
8 Kinnala Ville TuS 12.23 0.00.43 59.12 60.64
9 Koivisto Daniel KyS 12.34 0.00.54 57.91 59.40
10 Laakso Ville HlS 12.36 0.00.56 57.40 58.88
11 Hiidenhovi Aleks MSParma 12.38 0.00.58 56.91 58.37
12 Salonen Matias HS 12.41 0.01.01 56.33 57.78
13 Hellman Aleksi MSParma 13.08 0.01.28 54.07 55.46
14 Vesilind Kaarel HS 13.11 0.01.31 53.53 54.91
15 Keronen Leevi TP 13.13 0.01.33 53.06 54.43
16 Joutsensaari Jeremias KangSK 13.14 0.01.34 52.66 54.02
17 Kauppi Akseli TP 13.21 0.01.41 51.87 53.21
18 Niemi Oskari LappRi 13.38 0.01.58 50.47 51.77
19 Jalonen Jussi HlS 13.40 0.02.00 50.03 51.31
20 Rööm Andres SKVuoksi 14.30 0.02.50 46.85 48.05
21 Talja Eljas OK77 15.16 0.03.36 44.21 45.34
22 Oksa Antti-Jussi TarpSu 16.18 0.04.38 41.13 42.19
23 Hummelholm Petka KR 17.20 0.05.40 38.43 39.42
24 Marttila Otso KangSK 17.41 0.06.01 37.42 38.38
25 Kärkkäinen Konsta SKUusi 21.33 0.09.53 30.50 31.28
Leonsaari Juho KangSK HYL -
Kontio Kimmo KangSK HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Arola Topias PR 12.36 0.00.00
2 Matinheikki Leo TP 12.52 0.00.16
3 Laitinen Vertti Koovee 13.30 0.00.54
4 Peltola Samuli KeuKi 13.43 0.01.07
5 Raitola Sami Lynx 14.08 0.01.32
6 Niemensivu Timi RaLu 14.15 0.01.39
7 Puupponen Lauri EsSu 14.27 0.01.51
8 Piippo Emil KangSK 14.30 0.01.54
9 Aho Ilmari VaHa 14.31 0.01.55
10 Schüle Joel Koovee 14.46 0.02.10
11 Salonen Seeti VaHa 15.02 0.02.26
12 Koskinen Eemil RaN 15.08 0.02.32
13 Aaltio Eerik VaHa 15.39 0.03.03
14 Sinervä Onni TuS 15.42 0.03.06
15 Kinnala Kalle TuS 16.25 0.03.49
16 Väliharju Joonas TP 16.45 0.04.09
17 Aumo Oskari Keihäs 16.58 0.04.22
18 Mäkipää Rasmus RaN 17.16 0.04.40
19 Salo Kasperi PunKu 17.28 0.04.52
20 Hyvönen Jerry KuoSu 17.47 0.05.11
21 Takala Jaakko TP 17.58 0.05.22
22 Valkolehto Tommi RaN 18.29 0.05.53
23 Ketola Kristian Koovee 18.48 0.06.12
24 Alajoutsi Jasper Koovee 19.15 0.06.39
25 Lemström Karl Emil Raseborg 19.20 0.06.44
26 Liljeström Tommi HS 23.11 0.10.35
27 Kuusivaara Joonas EsAk 23.35 0.10.59
28 Viilo Tommi TP 24.30 0.11.54
Uusitalo Topias EsAk HYL -
Olkkonen Vili KangSK HYL -
Ekström Niklas MSParma HYL -
Anttila Pyry KangSK HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 8.33 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 8.57 0.00.24
3 Rantala Valtteri Keihäs 10.26 0.01.53
4 Mähönen Veeti TP 10.34 0.02.01
5 Maasilta Aapo RaVa 10.53 0.02.20
6 Schüle Oliver Koovee 11.00 0.02.27
7 Takala Heikki TP 11.44 0.03.11
8 Alajoutsi Oliver Koovee 11.52 0.03.19
9 Lehtonen Elias UlvUra 11.54 0.03.21
10 Nurminen Hannes JRV 12.12 0.03.39
11 Aho Rauli VaHa 12.14 0.03.41
12 Virkajärvi Juho JRV 12.18 0.03.45
13 Suurnäkki Elias KS 12.35 0.04.02
14 Salomaa Roope TP 12.55 0.04.22
15 Yliaho Joona Koovee 13.15 0.04.42
16 Kaukinen Mikael RaN 13.16 0.04.43
17 Vehkalahti Anton IkNV 13.32 0.04.59
18 Tukiainen Otso TP 13.38 0.05.05
19 Väliharju Ville TP 13.56 0.05.23
20 Mäenpää Matias TP 13.57 0.05.24
21 Riissanen Miska EsAk 14.21 0.05.48
22 Ristimäki Väinö HS 14.27 0.05.54
23 Lehtiniemi Eino RaN 14.39 0.06.06
24 Himilä Atte RR 14.42 0.06.09
25 Pitkänen Iiro Koovee 14.53 0.06.20
26 Toivanen Nico KyRa 14.54 0.06.21
27 Leinamo Tuomas Keihäs 15.03 0.06.30
28 Puupponen Simo EsSu 15.08 0.06.35
29 Syrjälä Sakari Koovee 15.43 0.07.10
30 Välkki Totte TP 16.57 0.08.24
31 Suojanen Henri Koovee 19.50 0.11.17
32 Säilä Antte TP 22.04 0.13.31
Niemensivu Miki RaLu HYL -
Huostila Sampo LamSä HYL -
Lindqvist Topi KS KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konttila Milo Koovee 7.46 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 8.00 0.00.14
3 Koskinen Eemil TP 8.35 0.00.49
4 Pesu Akseli TP 8.48 0.01.02
5 Vennelä Nuutti KangSK 9.07 0.01.21
6 Tuominen Rami KanSu 9.39 0.01.53
7 Simola Jere Koovee 9.40 0.01.54
8 Ronkainen Elias JRV 10.01 0.02.15
9 Niemensivu Roni RaLu 10.39 0.02.53
10 Fritzen Florian KarjUra 11.15 0.03.29
11 Schüle Elias Koovee 12.10 0.04.24
12 Kivilaakso Juho Lynx 12.32 0.04.46
13 Riissanen Pyry EsAk 12.57 0.05.11
14 Kemppi Anton RR 14.54 0.07.08
15 Carlsson Oliver EsAk 17.57 0.10.11
16 Kulju Kalle Keihäs 25.01 0.17.15

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 69
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppi Minna LS-37 13.43 0.00.00 92.43 93.54
2 Kaskinen Mira RasKa 14.16 0.00.33 88.67 89.73
3 Harju Venla TP 14.26 0.00.43 87.45 88.50
4 Peltomäki Elli RasKa 15.08 0.01.25 83.22 84.22
5 Virta Elli Trian 15.30 0.01.47 81.07 82.05
6 Silvennoinen Emma PR 15.31 0.01.48 80.81 81.78
7 Saue Elo Koovee 15.37 0.01.54 80.11 81.07
8 Ylikylä Suvi RasKa 15.57 0.02.14 78.26 79.20
9 Andelin Sanna LaTa 16.03 0.02.20 77.60 78.53
10 Jokela Emmi SuSe 16.11 0.02.28 76.79 77.71
11 Haanpää Anni TP 16.13 0.02.30 76.46 77.37
12 Kymäläinen Sanni TP 16.15 0.02.32 76.13 77.04
13 Ahonen Laura KangSK 16.23 0.02.40 75.34 76.24
14 Kirvesmies Tytti TP 16.27 0.02.44 74.86 75.76
15 Savolainen Iida KangSK 16.32 0.02.49 74.31 75.21
16 Hämäläinen Roosa KoS 16.34 0.02.51 74.00 74.88
17 Suhonen Anniina HS 16.40 0.02.57 73.38 74.26
17 Autio Päivi Hiisi 16.40 0.02.57 73.38 74.26
19 Papinsaari Heini KangSK 16.47 0.03.04 72.54 73.41
20 Kotkajuuri Anna KangSK 16.48 0.03.05 72.30 73.17
21 Kivilaakso Anni EsSu 16.54 0.03.11 71.71 72.57
22 Maisila Mirkka MSParma 17.13 0.03.30 70.23 71.07
23 Kinnala Venla TuS 17.14 0.03.31 70.00 70.84
24 Tammemäe Marie EST 17.41 0.03.58 68.06 68.87
25 Jurvakainen Vuokko S-JKL 17.47 0.04.04 67.52 68.33
26 Jalava Enni TuS 17.54 0.04.11 66.92 67.72
27 Kontkanen Ronja KangSK 18.06 0.04.23 66.03 66.82
28 Noponen Heli AnttU 18.13 0.04.30 65.45 66.24
29 Harju Suvi TP 18.17 0.04.34 65.06 65.84
30 Kohonen Maiju RaN 18.18 0.04.35 64.85 65.63
31 Rautasalo Essi KR 18.19 0.04.36 64.64 65.41
32 Kolehmainen Hanne LaTa 18.21 0.04.38 64.37 65.14
33 Pajula Annika KangSK 18.26 0.04.43 63.92 64.69
34 Norrbacka Sanni HyRa 18.29 0.04.46 63.60 64.36
35 Oksanen Maiju IkNV 18.30 0.04.47 63.39 64.15
36 Eeva Jonna LS-37 18.37 0.04.54 62.84 63.60
37 Puikkonen Janika S-JKL 18.43 0.05.00 62.36 63.11
38 Raudkepp Emily EST 19.01 0.05.18 61.23 61.96
39 Rantanen Emilia MSParma 19.05 0.05.22 60.87 61.60
40 Granados Escartin Elva EsSu 19.25 0.05.42 59.68 60.39
41 Lehtinen Jenna HlS 19.52 0.06.09 58.19 58.88
42 Karvonen Tiina SomEsa 20.20 0.06.37 56.71 57.39
43 Viikmaa Kristin EST 20.25 0.06.42 56.34 57.02
44 Rauhala Teija KyRa 20.40 0.06.57 55.53 56.19
45 Carlsson Sanna EsAk 20.44 0.07.01 55.21 55.88
46 Laakso Sanna Hiisi 21.03 0.07.20 54.25 54.90
47 Kamppuri Elli-Noora TP 21.11 0.07.28 53.78 54.42
48 Markula Maria LoJa 21.15 0.07.32 53.48 54.12
49 Ray Jenny OK77 22.48 0.09.05 49.72 50.31
50 Erämaja Johanna HlT 22.49 0.09.06 49.56 50.15
51 Mäkitalo Kaisa KauKa 23.05 0.09.22 48.87 49.45
52 Salo Mervi PunKu 23.25 0.09.42 48.05 48.63
53 Reunanen Anna-Reetta TP 23.28 0.09.45 47.83 48.40
54 Vaara Inga-Maria RaVi 23.46 0.10.03 47.11 47.67
55 Ristimäki Minna HS 24.32 0.10.49 45.52 46.07
56 Rautasalo Iina KR 25.14 0.11.31 44.15 44.68
57 Kopra Anna SomEsa 25.30 0.11.47 43.58 44.10
58 Mäkivaara Jonna RasKa 26.10 0.12.27 42.36 42.87
59 Viitala Nina RaN 28.08 0.14.25 39.30 39.77
Efimova Natalia Hiisi HYL -
Väyrynen Aino KyS HYL -
Hietanen Pinja KS KES -
Saarinen Mari YlKi HYL -
Rauttola Tiia-Maria HiKi HYL -
Paunu Minttu TP HYL -
Metsola Roosa KyS HYL -
Kaartinen Selja AngA HYL -
Joensuu-Partanen Jenni KangSK HYL -
Jalanto Essi KangSK HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuskonen Taija JRV 11.39 0.00.00 74.45 73.29
2 Saarijärvi Sari TP 12.28 0.00.49 69.12 68.04
3 Ekström Anu MSParma 13.19 0.01.40 64.28 63.28
4 Remahl Virpi LS-37 13.24 0.01.45 63.46 62.47
5 Palmen Virpi EsSu 13.51 0.02.12 60.99 60.04
6 Yli-Kauppila Marika Hiisi 14.20 0.02.41 58.54 57.62
7 Havia-Kinnala Helena AngA 15.10 0.03.31 54.95 54.09
8 Kärkkäinen Varpu ORa 15.16 0.03.37 54.22 53.37
9 Mähönen Riitta TP 15.19 0.03.40 53.67 52.83
10 Hietanen Pia KuUS 16.00 0.04.21 51.02 50.23
11 Helen Päivi HlS 16.05 0.04.26 50.41 49.62
12 Oja Iina Pihkan 16.16 0.04.37 49.49 48.72
13 Naskali Liisa KyRa 16.28 0.04.49 48.55 47.79
13 Nurminen Henna HS 16.28 0.04.49 48.55 47.79
15 Seppälä Anu EE 16.33 0.04.54 47.62 46.88
16 Tupitsa Sari RastiE4 16.39 0.05.00 46.99 46.26
17 Oksanen Kristiina IkNV 17.28 0.05.49 44.47 43.78
18 Kantanen Leena RaKaS 17.45 0.06.06 43.45 42.77
19 Paavola Sirkku KyRa 19.02 0.07.23 40.22 39.59
20 Haavisto Päivi KyRa 19.52 0.08.13 38.25 37.65
21 Jokela Marja KyRa 24.19 0.12.40 31.01 30.53
22 Urponen Jenni PudU 26.23 0.14.44 28.37 27.93
Paalanen Anne RR HYL -
Haapamäki Jatta Eräp HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 9.47 0.00.00 65.33 62.97
2 Savolainen Paula SiiRa 10.47 0.01.00 58.94 56.81
3 Pelto-Huikko Anne Hiisi 10.49 0.01.02 58.43 56.32
4 Salomaa Pirita TP 11.08 0.01.21 56.45 54.41
5 Sarkki Sirkka KeU 11.10 0.01.23 55.97 53.94
6 Äijälä Tiina KangSK 11.18 0.01.31 54.99 53.00
7 Suhonen Sirpa KuoSu 11.41 0.01.54 52.88 50.97
8 Nyholm Satu RaN 12.00 0.02.13 51.19 49.34
9 Lahtinen Terttu IHR 12.02 0.02.15 50.75 48.92
10 Jalanto Terttu KangSK 12.04 0.02.17 50.32 48.50
11 Miettinen Jaana TuS 12.23 0.02.36 48.75 46.98
12 Kuittinen Soili TP 12.37 0.02.50 47.56 45.84
13 Pulkkinen Arja JoKu 12.38 0.02.51 47.22 45.51
13 Laurila Saija KangSK 12.38 0.02.51 47.22 45.51
15 Saari Marita SuSe 13.12 0.03.25 44.65 43.04
16 Järvinen Tuija HlT 13.17 0.03.30 44.11 42.51
17 Kallio Arja KeU 13.21 0.03.34 43.62 42.04
18 Humalamäki Mirja SuomRa 13.28 0.03.41 42.98 41.43
19 Oksa Sari TarpSu 13.45 0.03.58 41.84 40.32
20 Sani Tuula HU-46 13.55 0.04.08 41.08 39.59
21 Toivanen Tuula RaN 14.13 0.04.26 39.96 38.52
22 Kiiskinen Gunnevi TP 15.00 0.05.13 37.64 36.28
23 Pirttilä Lea OH 15.21 0.05.34 36.55 35.23
24 Virtanen Marjo Hiisi 16.00 0.06.13 34.84 33.58
25 Lehto-Linna Arja HauSi 16.56 0.07.09 32.71 31.53
26 Humalamäki Marja ÄhtU 19.40 0.09.53 27.99 26.97
Soininen Ulla SäynSa HYL -
Savolainen Raija TP HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raiko Erja HyRa 11.45 0.00.00 56.18 55.33
2 Andelin Tarja LaTa 12.20 0.00.35 53.08 52.27
3 Nurminen Arja VaHa 12.42 0.00.57 51.11 50.34
4 Alexandersson Gia PIF 13.17 0.01.32 48.45 47.72
5 Ahonen Päivi KaRa 13.20 0.01.35 47.86 47.13
6 Hurskainen Seija VaHa 13.32 0.01.47 46.74 46.04
7 Niemi Tuire TP 13.53 0.02.08 45.17 44.49
8 Lankia Hilkka TP 14.29 0.02.44 42.92 42.27
9 Turku Kaija HS 14.37 0.02.52 42.15 41.51
10 Tahvanainen Pirkko HU-46 15.03 0.03.18 40.57 39.96
11 Ahlqvist Kristiina Raus 15.11 0.03.26 39.85 39.25
12 Karvonen Pirjo SuSi 15.59 0.04.14 37.51 36.95
13 Liimatainen Raili HyRa 16.06 0.04.21 36.90 36.34
14 Venäläinen Kaija VaHa 16.17 0.04.32 36.15 35.60
15 Jalkanen Marke VaHa 16.24 0.04.39 35.55 35.02
16 Kukkonen Marja RaKaS 17.24 0.05.39 33.19 32.69
17 Olli Tuija TarpSu 17.33 0.05.48 32.60 32.11
18 Laine Kaija KauKa 17.38 0.05.53 32.13 31.65
19 Rinne Annikki HU-46 18.51 0.07.06 29.77 29.32

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 13.10 0.00.00 62.13 64.73
2 Telgma Teele EST 13.55 0.00.45 58.46 60.90
3 Virtanen Heta HlS 13.57 0.00.47 57.99 60.42
4 Rantanen Essi MSParma 14.05 0.00.55 57.12 59.51
5 Himilä Julia RR 14.08 0.00.58 56.60 58.96
6 Lehtinen Meiju HlS 14.09 0.00.59 56.21 58.56
7 Hyvärinen Ella RaVa 14.34 0.01.24 54.29 56.56
8 Lahdenperä Melina RR 14.44 0.01.34 53.37 55.60
9 Simola Reea Koovee 14.49 0.01.39 52.76 54.96
10 Koljonen Annika HU-46 14.54 0.01.44 52.16 54.34
11 Haavisto Veera IkNV 14.59 0.01.49 51.57 53.72
12 Kivikko Jenni HlS 15.09 0.01.59 50.70 52.82
13 Tiittanen Maija UlvUra 15.20 0.02.10 49.80 51.88
14 Simola Rosa Koovee 15.23 0.02.13 49.34 51.40
15 Tanskanen Anni IisVi 15.32 0.02.22 48.57 50.60
16 Aho Susanna Hiisi 15.56 0.02.46 47.07 49.03
17 Pohjalainen Anni LoJa 16.53 0.03.43 44.15 45.99
18 Kortteinen Emmi Koovee 17.29 0.04.19 42.37 44.14
19 Tuominen Heli KanSu 17.38 0.04.28 41.75 43.50
20 Kuusinen Sanni HlS 18.34 0.05.24 39.41 41.06
21 Havula Moona-Susanna KR 18.39 0.05.29 38.99 40.62
22 Kuusivaara Roosa EsAk 18.47 0.05.37 38.47 40.08
23 Salmia Tuuli TarpSu 19.12 0.06.02 37.40 38.96
24 Asp Milja KyRa 21.04 0.07.54 33.87 35.29
25 Penttilä Anne HlS 21.16 0.08.06 33.34 34.73
26 Roihupalo Pinja PirHi 23.05 0.09.55 30.52 31.79
27 Kantanen Raisa RaKaS 26.59 0.13.49 25.94 27.02
Kurth Sara TP HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luoma Oona UlvUra 13.17 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 13.44 0.00.27
3 Niemelä Hilla Koovee 13.47 0.00.30
4 Nurminen Kaarina KangSK 13.56 0.00.39
5 Kuusisto Idaliina Koovee 14.40 0.01.23
6 Leinamo Sonja Keihäs 14.54 0.01.37
7 Taipale Anniina LS-37 14.56 0.01.39
8 Ristimäki Aino HS 15.14 0.01.57
9 Järventausta Ennimaria KyRa 15.17 0.02.00
10 Tuominen Mari KanSu 15.27 0.02.10
11 Salonen Venla HS 15.31 0.02.14
12 Kuoppala Elli TarpSu 15.50 0.02.33
13 Kytäjä Nea HiKi 16.05 0.02.48
14 Mäenpää Maija HlS 16.19 0.03.02
15 Tiljander Venla HyRa 16.52 0.03.35
16 Koskensalo Maria IkNV 17.29 0.04.12
17 Laine Anni TP 17.34 0.04.17
18 Jokinen Johanna Eräp 18.13 0.04.56
19 Ruokola Anna RaJu 18.30 0.05.13
20 Koljonen Erika HU-46 18.50 0.05.33
21 Koskensalo Susanna IkNV 18.53 0.05.36
22 Asp Alisa Koovee 19.31 0.06.14
23 Pohjolainen Iina LLuja 21.26 0.08.09
24 Savisaari Outi TP 22.43 0.09.26
25 Kiuru Milja VaHa 22.45 0.09.28
26 Viitala Sini RaN 32.02 0.18.45
27 Koski Katariina Koovee 41.54 0.28.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 9.07 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 10.09 0.01.02
3 Niemelä Hetta Koovee 10.36 0.01.29
4 Ekström Lotte-Line MSParma 11.10 0.02.03
5 Kontio Katri KangSK 11.19 0.02.12
6 Norrbacka Salla HyRa 11.39 0.02.32
7 Simola Rita Koovee 11.48 0.02.41
8 Ylipulli Veera VaaSu 11.58 0.02.51
9 Salonen Elli HS 12.08 0.03.01
10 Sorjonen Siiri EsSu 12.10 0.03.03
10 Hietanen Pihla KS 12.10 0.03.03
12 Kytäjä Nora HiKi 12.38 0.03.31
13 Yli-Futka Amanda UlvUra 12.43 0.03.36
14 Hyvärinen Anni RaVa 12.45 0.03.38
15 Pesu Vilma TP 12.51 0.03.44
16 Leppänen Netta Keihäs 13.13 0.04.06
17 Salo Kerttu PunKu 13.42 0.04.35
18 Helen Janette HlS 13.47 0.04.40
19 Olkkonen Veera KangSK 13.49 0.04.42
20 Luoma Elli UlvUra 14.14 0.05.07
21 Yliaho Iiris Koovee 14.16 0.05.09
22 Kuusinen Saana HlS 14.22 0.05.15
23 Virtanen Reeta HlS 14.53 0.05.46
24 Varjola Lotta Koovee 15.50 0.06.43
25 Selin Helena Katarina HU-46 16.16 0.07.09
26 Ahvenjärvi Emma Koovee 16.20 0.07.13
27 Matinheikki Liisa TP 17.51 0.08.44
28 Luurila Maija HS 20.36 0.11.29
29 Laakso Elmiina Keihäs 21.15 0.12.08
30 Roihupalo Silja PirHi 24.36 0.15.29
31 Pohjolainen Emmi LLuja 25.26 0.16.19
32 Laine Noora TP 25.40 0.16.33
33 Leppänen Nella LS-37 32.14 0.23.07
34 Hossi Emma TP 42.40 0.33.33
Maasilta Lumi RaVa HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 8.12 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 8.46 0.00.34
3 Ristimäki Vieno HS 8.47 0.00.35
4 Alakoski Siiri TP 10.10 0.01.58
5 Lehtonen Venla UlvUra 10.26 0.02.14
6 Takala Kaisa TP 10.47 0.02.35
7 Punto Elli SuSe 11.03 0.02.51
8 Arola Selina PR 11.09 0.02.57
9 Naskali Johanna KyRa 11.40 0.03.28
10 Muukkonen Roosa SKUusi 11.52 0.03.40
11 Rintanen Anni KangSK 12.28 0.04.16
12 Laine Nella Keihäs 13.02 0.04.50
13 Varjola Mette Koovee 13.53 0.05.41
14 Leppänen Jenni LS-37 13.55 0.05.43
15 Kulju Eevi Keihäs 14.12 0.06.00
16 Kaikkonen Oona Koovee 14.16 0.06.04
17 Rajala Saara TarpSu 14.22 0.06.10
18 Kankaanpää Aino LaihLu 15.48 0.07.36
19 Virkajärvi Heta JRV 18.05 0.09.53
20 Ojala Linnea Keihäs 18.26 0.10.14
21 Väistökoski Meri TP 18.54 0.10.42
22 Koivula Venla LaihLu 19.32 0.11.20
23 Hyvönen Vilma KuoSu 22.36 0.14.24
24 Rajala Ella TarpSu 25.52 0.17.40
25 Leppänen Sara Keihäs 39.54 0.31.42
26 Ekström Saana-Mari MSParma 40.32 0.32.20
Sinervä Sanni TuS HYL -