FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Alun Talvirastit, 2.päivä ja EP:n AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 1.40.58 0.00.00 77.52
2 Sundelin Peter Femman 1.43.36 0.02.38 74.14
3 Virkki Janne HU 2.00.20 0.19.22 62.61
4 Peltonen Heikki IPR 2.00.31 0.19.33 61.29
5 Latva Niko SuJu 2.13.39 0.32.41 54.17
Heiska Samu PoRa HYL -
Rantala Teemu Femman KES -
Hiitola Olli OTaru KES -
Hemminki Jukka RaJu KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Koovee 1.48.25 0.00.00 61.47
2 Koivunen Mari LamSä 2.01.04 0.12.39 53.87
3 Rauhalammi Marja HU 2.14.23 0.25.58 47.47
4 Lindfors Lina Falken 2.15.47 0.27.22 45.93
5 Kihlström Tiina ÄhtU 2.24.29 0.36.04 42.17
6 Pensas Johanna LappRi 2.32.46 0.44.21 38.95
7 Ojala Ulla PoRa 2.37.44 0.49.19 36.82
8 Kuoppala Minna KuortKu 2.50.01 1.01.36 33.32

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vesisenaho Tero SaPu 1.44.42 0.00.00
2 Viitanen Jukka KangKi 3.03.51 1.19.09

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 1.35.05 0.00.00 39.60
2 Finnilä Sami VetU 1.47.06 0.12.01 34.10
3 Lindfors Jan Falken 2.25.08 0.50.03 24.39
4 Nuuttila Kari KauKa 3.12.51 1.37.46 17.77
5 Lamminsivu Harri S-JKL 3.22.07 1.47.02 16.39
Jansson Sören Falken KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivukoski Juha YKV 1.36.06 0.00.00 56.13
2 Koski Eero YKV 1.55.32 0.19.26 45.52
3 Hankaniemi Tomi PunKu 1.58.17 0.22.11 43.32
4 Kalliokoski Jari HalTo 2.03.59 0.27.53 40.24
5 Savolainen Tomi RasKe 2.17.22 0.41.16 35.34
6 Leppäniemi Jani VetU 2.43.00 1.06.54 28.95
Myllymäki Jyri VetU KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 1.44.13 0.00.00 36.23
2 Lillhonga Robert GIF 1.55.59 0.11.46 31.74
3 Niemi Ismo PoRa 2.12.21 0.28.08 27.10
4 Laasanen Juha LaihLu 2.18.18 0.34.05 25.25
5 Hirvonen Petri EE 2.33.23 0.49.10 22.15
Myllymäki Aimo KortJV KES -
Kinnari Jukka SuJu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 1.31.00 0.00.00 49.13
2 Tuomisto Juha VaaSu 1.31.34 0.00.34 47.78
3 Sippola Asko KuortKu 1.32.59 0.01.59 46.02
4 Katajamäki Reima SuJu 1.37.54 0.06.54 42.73
5 Lassila Antti KuortKu 1.44.01 0.13.01 39.30
6 Kaiponen Seppo ViiSu 1.45.14 0.14.14 37.94
7 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 2.03.41 0.32.41 31.50
Kaksonen Martti YKV KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Ari HU 1.22.28 0.00.00 45.75
2 Paukku Ismo IPR 1.29.01 0.06.33 41.48
3 Leppälä Martti HlS 1.34.21 0.11.53 38.27
4 Mahlamäki Jari TeuRi 1.38.56 0.16.28 35.68
5 Pensas Esko LaihLu 1.57.49 0.35.21 29.28
6 Tamminen Erkki SuJu 2.00.56 0.38.28 27.86
7 Laurila Timo JalJa 2.06.40 0.44.12 25.96
8 Palomäki Eero Femman 2.10.07 0.47.39 24.65

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keltamäki Seppo JoKu 1.08.48 0.00.00 56.08
2 Ollikainen Seppo JuvU 1.18.27 0.09.39 48.56
3 Matikainen Hannu RasKe 1.22.34 0.13.46 45.56
4 Nyystilä Jukka LaihLu 1.27.53 0.19.05 42.25
5 Nyberg Henry Trian 1.31.05 0.22.17 40.24
6 Hakomäki Juhani LapVi 1.44.26 0.35.38 34.63
7 Hakala Sauli SuJu 1.46.53 0.38.05 33.39
8 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.49.17 0.40.29 32.21
9 Kaataja Jorma RasKe 1.52.12 0.43.24 30.95
10 Herttua Martti LapVi 1.58.36 0.49.48 28.87
Rintamäki Seppo RaJu HYL -
Myllymäki Ari KPV HYL -
Pihlaja Antti Kristina KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 1.07.11 0.00.00 46.08
2 Virkkula Unto NivU 1.09.52 0.02.41 43.70
3 Haapalehto Raimo VetU 1.12.19 0.05.08 41.64
4 Hahtola Aulis RasKu 1.12.23 0.05.12 41.02
5 Hautala Olavi RaJu 1.26.46 0.19.35 33.73
6 Kaataja Harri RasKe 1.45.52 0.38.41 27.25
Jokinen Leo KoS HYL -
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Majasaari Kari SuJu KES -
Köykkä Jussi RasKu KES -
Kattilakoski Eero KPV KES -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 54.11 0.00.00 43.56
2 Varpula Seppo SuJu 1.03.40 0.09.29 36.74
3 Kankaanpää Jussi RaJu 1.08.32 0.14.21 33.83
4 Tammela Seppo TikSu 1.12.33 0.18.22 31.67
5 Veijovaara Jorma Pohjant 1.12.57 0.18.46 31.21
6 Niittymäki Antti JRV 1.14.37 0.20.26 30.24
7 Torrkulla Roy Minken 1.15.24 0.21.13 29.65
8 Linna Esko NivU 1.22.15 0.28.04 26.92
9 Taipalus Esko RasKe 1.26.52 0.32.41 25.25
10 Hakala Eino RasKe 1.26.56 0.32.45 24.99
11 Paavilainen Arvo IPR 1.29.47 0.35.36 23.97
12 Voutilainen Taisto IPR 1.31.42 0.37.31 23.24
13 Teppo Jaakko KoS 1.39.39 0.45.28 21.18
14 Latvala Matti RaJu 1.40.09 0.45.58 20.86
15 Tunturi Markku VaHa 1.47.30 0.53.19 19.24
16 Oksanen Aaro SaPu 1.47.33 0.53.22 19.04
17 Kettunen Kimmo SäynSa 1.58.14 1.04.03 17.14
Peltola Lasse SuJu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 1.08.46 0.00.00 40.28
2 Moisio Paavo SaPu 1.15.41 0.06.55 35.99
3 Myllymäki Antti VaaSu 1.36.19 0.27.33 27.80
4 Vistiaho Erkki KoS 1.37.28 0.28.42 27.00
5 Nieminen Mauno ViiSu 1.40.02 0.31.16 25.84
6 Riihonen Taisto KauKa 1.49.35 0.40.49 23.17
7 Hietaharju Antti ÄhtU 1.55.03 0.46.17 21.67
8 Häkkinen Tapani IPR 2.07.39 0.58.53 19.17
Oja Reijo NivU HYL -
Rantala Eino SaPu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Patana Tapio VetU 1.11.46 0.00.00
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 2.02.53 0.51.07

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ojajärvi Armas KuortKu 2.43.17 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nisula Joona TeuRi 2.29.57 0.00.00
2 Hemminki Joni RaJu 2.30.09 0.00.12
3 Lähdesmäki Mikko RaJu 2.47.33 0.17.36
4 Lillhonga Leander GIF 2.51.31 0.21.34
Rintala Niku TeuRi HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 1.06.58 0.00.00
2 Jussinmäki Akseli HalTo 1.09.43 0.02.45
3 Venetjoki Väinö KoS 1.17.01 0.10.03
4 Lillhonga Kevin GIF 1.49.49 0.42.51

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 47.31 0.00.00
2 Kangas Juho LapVi 54.36 0.07.05
3 Jansson Emil Falken 56.54 0.09.23
4 Laasanen Matti LaihLu 57.48 0.10.17
Viianen Lauri LaihLu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 43.28 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 2.44.27 2.00.59

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 1.40.39 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kujanpää Maarit KuortKu 2.10.13 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Perkkalainen Johanna EE 1.16.46 0.00.00 42.81
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.28.32 0.11.46 35.73
3 Erkkilä Marja RaJu 1.43.29 0.26.43 29.38
4 Tupitsa Sari RastiE4 2.09.56 0.53.10 22.45
5 Hakala Päivi PoRa 2.50.34 1.33.48 16.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 1.13.06 0.00.00 40.36
2 Katajamäki Tuija KauWi 1.16.24 0.03.18 36.68
3 Koskela Sari RaJu 1.20.36 0.07.30 32.94
4 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 1.21.11 0.08.05 30.89

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 1.06.05 0.00.00 59.68
2 Soinila Helena TeuRi 1.09.34 0.03.29 54.57
3 Raatikainen Päivi Hanka 1.22.20 0.16.15 44.31
4 Mäntylä Kirsti RasKe 2.07.36 1.01.31 27.43
5 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 2.08.17 1.02.12 26.13

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 1.26.52 0.00.00
2 Hautamäki Leena KortJV 1.44.52 0.18.00
Laurila Arja JalJa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 1.09.42 0.00.00 47.68
2 Törrö Maria-Leena VaHa 1.42.08 0.32.26 30.91
3 Peltola Hilkka SuJu 2.39.26 1.29.44 18.76
4 Hautamäki Anna-Maija RasKe 2.50.21 1.40.39 16.58

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.24.17 0.00.00
2 Hankonen Anna-Liisa Iisu 1.26.05 0.01.48

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Hanna LapVi 1.35.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Sanna RaJu 1.42.58 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 56.33 0.00.00 36.51
2 Tuomisto Satu VaaSu 1.00.23 0.03.50 31.63
3 Kainlauri Milla LappRi 1.28.42 0.32.09 19.79

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Venla KoS 50.09 0.00.00
2 Myllymäki Maarit KortJV 50.26 0.00.17
3 Niemi Tiina PoRa 52.03 0.01.54
4 Nuuttila Anni KauKa 52.57 0.02.48
5 Hirvonen Julia EE 54.04 0.03.55
6 Ruokola Anna RaJu 56.56 0.06.47
7 Kainlauri Maiju LappRi 1.18.01 0.27.52
8 Kaksonen Terhi YKV 1.50.24 1.00.15

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Saana LapVi 45.56 0.00.00
2 Hietala Emmi LapVi 1.01.27 0.15.31
3 Korpi Veera PoRa 1.07.28 0.21.32
4 Alakoski Siiri TP 1.45.32 0.59.36
5 Peltola Eeva LapVi 1.58.45 1.12.49