FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Alun Talvirastit, 1.päivä ja EP:n AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Teemu Femman 50.12 0.00.00 81.14
2 Laurila Jussi JalJa 51.48 0.01.36 77.32
3 Heiska Samu PoRa 54.41 0.04.29 72.00
4 Sundelin Peter Femman 55.42 0.05.30 69.47
5 Lahtinen Tuomo IHR 1.16.20 0.26.08 49.80
6 Latva Niko SuJu 1.16.25 0.26.13 48.86
7 Korkeakangas Antti RaJu 1.18.00 0.27.48 47.00
8 Jutila Jaakko TP 1.20.12 0.30.00 44.86
Hiitola Olli OTaru HYL -
Myllymäki Tero VetU KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 52.53 0.00.00 51.57
2 Tunis Pernilla Femman 53.05 0.00.12 50.27
3 Pensas Johanna LappRi 58.59 0.06.06 44.25
4 Ojala Ulla PoRa 1.05.46 0.12.53 38.80
5 Kihlström Tiina ÄhtU 1.09.40 0.16.47 35.79
6 Lindfors Lina Falken 1.11.02 0.18.09 34.28
7 Rauhalammi Marja HU 1.15.48 0.22.55 31.35
8 Kuoppala Minna KuortKu 1.16.52 0.23.59 30.16

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vesisenaho Tero SaPu 51.38 0.00.00
2 Viitanen Jukka KangKi 1.28.15 0.36.37

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Moisio Petri SaPu 1.00.10 0.00.00 29.70
2 Laine Harri KauKa 1.26.47 0.26.37 19.56
3 Nuuttila Kari KauKa 2.07.55 1.07.45 12.57
Jansson Sören Falken KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivukoski Juha YKV 36.25 0.00.00 56.13
2 Hankaniemi Tomi PunKu 40.06 0.03.41 49.44
3 Kalliokoski Jari HalTo 45.33 0.09.08 42.18
4 Myllymäki Jyri VetU 55.26 0.19.01 33.55
5 Leppäniemi Jani VetU 1.13.35 0.37.10 24.44
6 Savolainen Tomi RasKe 1.14.06 0.37.41 23.45

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 36.59 0.00.00 36.23
2 Kinnari Jukka SuJu 44.16 0.07.17 29.51
3 Lillhonga Robert GIF 46.08 0.09.09 27.59
4 Myllymäki Aimo KortJV 52.07 0.15.08 23.78
5 Nevala Pasi TeuRi 59.16 0.22.17 20.35
6 Hirvonen Petri EE 59.51 0.22.52 19.59
Laasanen Juha LaihLu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 34.32 0.00.00 52.68
2 Sippola Asko KuortKu 36.57 0.02.25 48.31
3 Kaiponen Seppo ViiSu 39.51 0.05.19 43.94
4 Kaksonen Martti YKV 41.45 0.07.13 41.12
5 Katajamäki Reima SuJu 43.40 0.09.08 38.54
6 Saukkokangas Aki-Vesa KortJV 49.04 0.14.32 33.60
7 Patana Pekka LaihLu 1.05.30 0.30.58 24.65
Tyynelä Kari VetU HYL -
Lassila Antti KuortKu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tunis Bengt Femman 49.01 0.00.00 43.78
2 Leppälä Martti HlS 53.49 0.04.48 38.68
3 Mahlamäki Jari TeuRi 56.19 0.07.18 35.82
4 Tamminen Erkki SuJu 59.18 0.10.17 32.93
5 Laurila Timo JalJa 1.03.44 0.14.43 29.63
6 Pensas Esko LaihLu 1.05.03 0.16.02 28.04

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 38.00 0.00.00 55.23
2 Keltamäki Seppo JoKu 45.14 0.07.14 45.94
3 Nyystilä Jukka LaihLu 47.12 0.09.12 43.58
4 Matikainen Hannu RasKe 48.03 0.10.03 42.37
5 Hakomäki Juhani LapVi 51.25 0.13.25 39.19
6 Rintamäki Seppo RaJu 52.47 0.14.47 37.77
7 Kaataja Jorma RasKe 53.54 0.15.54 36.60
8 Nyberg Henry Trian 58.57 0.20.57 33.11
9 Pihlaja Antti Kristina 1.02.21 0.24.21 30.97
Viitasaari Eero KoS HYL -
Sundelin Rolf-Erik GIF HYL -
Pihlajamaa Martti VetU HYL -
Myllymäki Ari KPV HYL -
Herttua Martti LapVi HYL -
Tiilikainen Teuvo HlS KES -
Antikainen Raimo VetU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkkula Unto NivU 43.40 0.00.00 51.45
2 Köykkä Jussi RasKu 46.01 0.02.21 48.30
3 Inkinen Paavo Jyry 47.29 0.03.49 46.30
4 Juola Eero KoS 51.05 0.07.25 42.56
5 Toropainen Pauli ONMKY 51.09 0.07.29 42.04
6 Hautala Olavi RaJu 59.50 0.16.10 35.53
7 Haapalehto Raimo VetU 1.00.14 0.16.34 34.90
8 Hahtola Aulis RasKu 1.01.07 0.17.27 34.00
9 Kaataja Harri RasKe 1.08.09 0.24.29 30.14
10 Kujala Seppo PoRa 1.19.27 0.35.47 25.55
11 Koskinen Timo VaHa 1.22.25 0.38.45 24.34
Kattilakoski Eero KPV KES -
Majasaari Kari SuJu HYL -
Jokinen Leo KoS HYL -
Hertsbacka Karl-Gustav NOK HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 41.43 0.00.00 41.32
2 Varpula Seppo SuJu 50.27 0.08.44 33.77
3 Tammela Seppo TikSu 50.49 0.09.06 33.14
4 Tunturi Markku VaHa 53.14 0.11.31 31.26
5 Taipalus Esko RasKe 53.47 0.12.04 30.57
6 Kankaanpää Jussi RaJu 1.04.50 0.23.07 25.05
7 Linna Esko NivU 1.04.54 0.23.11 24.72
8 Oksanen Aaro SaPu 1.08.38 0.26.55 23.09
9 Torrkulla Roy Minken 1.11.13 0.29.30 21.97
10 Teppo Jaakko KoS 1.22.23 0.40.40 18.75
11 Latvala Matti RaJu 1.37.14 0.55.31 15.68
Peltola Lasse SuJu HYL -
Korva Pauli KoS HYL -
Hakala Eino RasKe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 43.04 0.00.00 42.43
2 Nieminen Mauno ViiSu 1.00.39 0.17.35 29.75
3 Vistiaho Erkki KoS 1.08.57 0.25.53 25.84
4 Keskinen Matti TikSu 1.11.42 0.28.38 24.53
5 Rantala Eino SaPu 1.16.36 0.33.32 22.66
6 Riihonen Taisto KauKa 1.26.09 0.43.05 19.89
7 Oja Reijo NivU 1.28.13 0.45.09 19.16
8 Moisio Paavo SaPu 1.41.45 0.58.41 16.39
9 Hietaharju Antti ÄhtU 1.44.33 1.01.29 15.73
10 Knuuttila Helge VaaSu 1.49.45 1.06.41 14.78
Myllymäki Antti VaaSu HYL -
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Patana Tapio VetU 52.19 0.00.00
2 Kataja Reino SuJu 2.05.29 1.13.10
3 Ylipelkola Erkki KortJV 2.30.21 1.38.02
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Takalampi Erkki KuortKu 2.22.03 0.00.00
Ojajärvi Armas KuortKu KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rintala Niku TeuRi 53.01 0.00.00
2 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.19.38 0.26.37
3 Lillhonga Leander GIF 1.24.01 0.31.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 44.50 0.00.00 29.42
2 Nykänen Tomi LamSä 49.22 0.04.32 25.71
3 Somppi Simo-Atte LaihLu 1.31.58 0.47.08 13.26
Jussinmäki Akseli HalTo HYL -
Lillhonga Kevin GIF HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Juho LapVi 28.02 0.00.00
2 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 29.11 0.01.09
3 Jansson Emil Falken 34.06 0.06.04
4 Laasanen Matti LaihLu 38.20 0.10.18
Viianen Lauri LaihLu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stevander Karri KuortKu 29.31 0.00.00
2 Hansén Lucas Botnia 33.30 0.03.59
3 Ylihärsilä Ville AlahKi 47.19 0.17.48
4 Jussinmäki Pietari HalTo 1.12.00 0.42.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Marie Femman 43.57 0.00.00
2 Keski-Säntti Eija YKV 1.03.29 0.19.32
3 Kujala Terhi PoRa 1.35.18 0.51.21
Rajala Mia SuJu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kujanpää Maarit KuortKu 1.18.48 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nuolioja Arja RasTiimi 36.03 0.00.00 42.81
2 Perkkalainen Johanna EE 39.24 0.03.21 38.00
3 Rajasaari Kristiina RasKe 49.05 0.13.02 29.56
4 Erkkilä Marja RaJu 56.55 0.20.52 24.68
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.10.05 0.34.02 19.38
Hakala Päivi PoRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 48.24 0.00.00 63.18
2 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 51.04 0.02.40 57.63
3 Lassila Päivi RasTiimi 52.35 0.04.11 53.79
4 Kankaanpää Tarja KauWi 53.17 0.04.53 50.93
5 Koskela Sari RaJu 1.14.51 0.26.27 34.72

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 39.55 0.00.00 58.39
2 Raatikainen Päivi Hanka 45.58 0.06.03 49.19
3 Mäntylä Kirsti RasKe 58.06 0.18.11 37.71
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 1.29.20 0.49.25 23.74
Kihlström Kirsi Hanka HYL -
Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 45.12 0.00.00 28.36
2 Hautamäki Leena KortJV 1.08.01 0.22.49 17.43
3 Laurila Arja JalJa 1.31.20 0.46.08 11.93

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 32.44 0.00.00 47.32
2 Törrö Maria-Leena VaHa 1.08.31 0.35.47 21.76
3 Pått Saga Minken 1.11.54 0.39.10 19.93
4 Peltola Hilkka SuJu 2.05.10 1.32.26 10.98
Hautamäki Anna-Maija RasKe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 1.03.29 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.05.28 0.01.59

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehto Hanna LapVi 47.24 0.00.00 29.70
2 Mäntylä Tanja RasKe 58.08 0.10.44 22.40
3 Stevander Fanni KuortKu 1.07.33 0.20.09 17.71

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Sanna RaJu 53.59 0.00.00
2 Rinta-Koski Aino VaaSu 1.13.53 0.19.54

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomisto Anu VaaSu 24.42 0.00.00 38.85
2 Tuomisto Satu VaaSu 33.39 0.08.57 27.09
3 Välimaa Eveliina VaaSu 1.06.10 0.41.28 13.05
Kamila Minerva SuJu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruokola Anna RaJu 26.41 0.00.00
2 Hansén Amanda Botnia 27.34 0.00.53
3 Lammi Tara KauWi 28.48 0.02.07
4 Myllymäki Maarit KortJV 30.13 0.03.32
5 Venetjoki Venla KoS 32.45 0.06.04
6 Katajamäki Henna-Riina KauWi 33.28 0.06.47
7 Nuuttila Anni KauKa 34.50 0.08.09
8 Kaksonen Terhi YKV 38.07 0.11.26
9 Hirvonen Julia EE 1.15.33 0.48.52

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niska Saana LapVi 19.00 0.00.00
2 Peltola Eeva LapVi 27.54 0.08.54
3 Hietala Emmi LapVi 31.50 0.12.50
4 Korpi Veera PoRa 46.13 0.27.13
5 Alakoski Siiri TP 57.44 0.38.44