FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pyöräsuunnistus, sprintti (viralliset tulokset)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 22.04 0.00.00
2 Saarinen Henna Koovee 23.19 0.01.15
3 Saarela Ruska KoS 23.22 0.01.18
4 Stengård Ingrid Trian 23.24 0.01.20
5 Haga Antonia Botnia 23.32 0.01.28
6 Penttilä Marja KoS 24.30 0.02.26
7 Pökälä Mona AR 25.13 0.03.09
8 Lindroth Mia AR 25.36 0.03.32
9 Ovaska Heli Pohjant 25.58 0.03.54
10 Lehtimäki Tuuli LHR 27.40 0.05.36
11 Pensas Johanna LappRi 28.11 0.06.07
12 Närhi Minna LS-37 28.30 0.06.26
13 Turpiainen Milla HyRa 39.18 0.17.14
Laurila Susanna JalJa HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kurittu Kaisa Kalske 19.02 0.00.00 78.84
2 Koivunen Mari LamSä 19.41 0.00.39 74.60
3 Rantanen Marja LamSä 20.41 0.01.39 69.44
4 Häkkinen Riikka Hiilto 21.07 0.02.05 66.49
5 Hertsbacka Henna PIF 21.16 0.02.14 64.51
6 Alexandersson Dina PIF 21.36 0.02.34 62.03
7 Vaano Kristiina OK77 21.46 0.02.44 60.07
8 Pohjamo Anu SKVuoksi 25.30 0.06.28 50.02
Kosunen Anu ViPa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hedman Kirsi Navi 18.49 0.00.00 75.01
2 Niittymäki Johanna HlS 20.59 0.02.10 65.25
3 Venetjoki Kirsi KoS 23.51 0.05.02 55.63
4 Nurminen Henna Hiilto 26.25 0.07.36 48.62
5 Oksanen Anu SaPu 26.44 0.07.55 46.46
Paalanen Satu IPR HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 19.15 0.00.00 67.55
2 Rajasaari Kristiina RasKe 19.29 0.00.14 65.49
3 Heinaro Mervi EsSu 21.44 0.02.29 57.59
4 Erkkilä Marja RaJu 22.32 0.03.17 54.46
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 26.25 0.07.10 45.53
6 Nissinen Ulla S-JKL 27.00 0.07.45 43.65
7 Laine Merja VaHa 30.15 0.11.00 38.15
8 Breilin Henna IPR 32.45 0.13.30 34.49
9 Kahelin Anne S-JKL 38.37 0.19.22 28.62

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pirttilä Lea OH 20.46 0.00.00 60.70
2 Björkqvist Yvonne Minken 20.51 0.00.05 58.95
3 Linko Rita EsSu 22.54 0.02.08 52.30
4 Mäkineste-Mäkelä Päivi JalJa 24.23 0.03.37 47.82
5 Korhonen Eeva RaKaS 28.25 0.07.39 39.93
6 Oksa Sari TarpSu 33.27 0.12.41 32.98
Tirkkonen Liisa RaJu EIL -
Riikonen Tiina HU-46 HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sjöblom Hannele HinnYr 22.01 0.00.00 58.54
2 Anttila Sisko LamSä 22.09 0.00.08 56.44
3 Lumme Ritva LHR 26.23 0.04.22 45.92
4 Raatikainen Päivi SaPu 26.24 0.04.23 44.43
Jetsonen Sari KuoSu HYL -
Sairanen Maarit MSParma HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pajunen Arja OrPo 23.41 0.00.00 53.48
2 Juura Maarit KanSu 25.29 0.01.48 47.22
3 Laurila Arja JalJa 25.37 0.01.56 44.50
4 Hautamäki Leena KortJV 46.27 0.22.46 23.18

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 23.27 0.00.00 50.67
2 Tarkiainen Sirpa SuSe 24.16 0.00.49 47.74
3 Palomäki Eila SuSe 25.27 0.02.00 44.36
4 Pått Saga Minken 26.43 0.03.16 41.14
5 Mikkonen Ritva EsSu 27.03 0.03.36 39.54
6 Ohramaa Tuula Jyry 28.56 0.05.29 35.94
7 Peltola Hilkka SuJu 31.01 0.07.34 32.57

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Essi MSParma 18.25 0.00.00 47.30
2 Hakala Helena KortJV 19.59 0.01.34 40.32
3 Korhonen Julia RaKaS 20.57 0.02.32 35.34

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lahtinen Krista RR 19.50 0.00.00 76.21
2 Nurminen Jutta VaHa 20.46 0.00.56 71.42
3 Pihlajamaa Susanna YlivKu 21.51 0.02.01 66.58
4 Juva Jonna AngA 22.08 0.02.18 64.45
5 Rantala Iina RaJu 24.02 0.04.12 58.17
6 Rinta-Koski Aino VaaSu 24.16 0.04.26 56.44
7 Holmberg Laura UlvUra 25.47 0.05.57 52.03
8 Pihlajamaa Riikka YlivKu 26.27 0.06.37 49.64
9 Paavola Tiina VaHa 33.07 0.13.17 38.79
Haltia Riikka RR EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskinen Pinja RR 16.27 0.00.00 62.64
2 Yli-Hietanen Saara TP 17.27 0.01.00 58.07
3 Rantanen Essi MSParma 17.28 0.01.01 57.03
4 Voutilainen Viivi MuuRa 18.54 0.02.27 51.80
5 Välimaa Eveliina VaaSu 19.36 0.03.09 49.07
6 Pelkonen Roosa RaVa 20.56 0.04.29 45.12
7 Kamila Minerva SuJu 21.24 0.04.57 43.34
8 Aho Susanna Hiisi 22.24 0.05.57 40.64
9 Palmen Aino EsSu 22.25 0.05.58 39.84
Himilä Julia RR HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjamo Neea SKVuoksi 19.58 0.00.00
2 Lindahl Jannica Trian 20.07 0.00.09
3 Kaksonen Terhi YKV 21.14 0.01.16
4 Lehikoinen Aino EsSu 22.51 0.02.53

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Samuli KoS 20.30 0.00.00
2 Haga André Botnia 20.44 0.00.14
3 Laurila Jussi JalJa 21.39 0.01.09
4 Vanhanen Konsta AR 22.10 0.01.40
5 Saarinen Juho MU 22.12 0.01.42
6 Jutila Juuso KanSu 22.20 0.01.50
7 Lahtinen Tuomo AR 22.21 0.01.51
8 Niemi Pekka KanSu 22.34 0.02.04
9 Tervala Mika RaVa 22.36 0.02.06
10 Kaskinen Kare UlvUra 23.32 0.03.02
11 Juura Elmeri KanSu 23.36 0.03.06
12 Turkka Tuukka KS 23.50 0.03.20
13 Tommola Mikko LS-37 23.58 0.03.28
14 Hongell Timo KoS 24.21 0.03.51
15 Jutila Jaakko TP 25.35 0.05.05
16 Pensas Mika Malax 26.12 0.05.42
17 Kahelin Jouni VaajTe 26.39 0.06.09
18 Paavola Kai KoS 27.13 0.06.43
19 Vesanen Juuso PIF 29.26 0.08.56
20 Kujala Aleksi Brahe 29.53 0.09.23
21 Haapala Hermanni TeuRi 30.00 0.09.30
22 Rantanen Kalle PIF 30.55 0.10.25
23 Kemppinen Mikko LaTa 31.10 0.10.40
24 Suonpää Olli MSParma 32.56 0.12.26
25 Kemppainen Tommi KeU 36.26 0.15.56
26 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 37.51 0.17.21
Blomster Anders Trian HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virsu Antti KeU 23.22 0.00.00 71.88
2 Korpi Mikko PoRa 24.36 0.01.14 67.34
3 Harlamow Kim KoS 24.47 0.01.25 65.92
4 Nurminen Janne HS 26.37 0.03.15 60.52
4 Rantanen Olli PIF 26.37 0.03.15 60.52
6 Takamaa Mikko JalJa 27.13 0.03.51 57.50
7 Lehtinen Tommi KangSK 27.14 0.03.52 56.63
8 Ojala Hannu TarpSu 27.20 0.03.58 55.58
9 Ruusunen Jani RaLu 31.27 0.08.05 47.58
10 Karri Janne Raus 34.33 0.11.11 42.65
11 Pais Mart VeVe 45.23 0.22.01 31.96
Sorvari Niko RaVi EIL -
Sarkkinen Timo LaTa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 20.59 0.00.00 74.45
2 Salo Mikael Trian 21.33 0.00.34 71.59
3 Zhurkin Maxim L-US 21.35 0.00.36 70.57
4 Nurminen Ilkka Hiilto 22.52 0.01.53 65.76
5 Roininen Reijo JäPa 22.55 0.01.56 64.76
6 Hankaniemi Tomi PunKu 24.18 0.03.19 60.27
7 Voutilainen Arto MuuRa 24.53 0.03.54 58.07
8 Hämäläinen Esa PunKu 25.23 0.04.24 56.16
9 Friman Sami HyRa 25.33 0.04.34 55.03
10 Kallioniemi Janne RaLu 25.51 0.04.52 53.64
11 Lehtinen Juhani KauKa 28.10 0.07.11 48.53
12 Ikola Timo LeSi 29.08 0.08.09 46.25
Kajarinne Petri KeuKi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paavola Jyri IkNV 20.07 0.00.00 74.17
2 Kamila Kai SuJu 20.17 0.00.10 72.91
3 Rantala Mika RaJu 20.29 0.00.22 71.55
4 Kyyrönen Samuli RR 20.33 0.00.26 70.68
5 Johansson Peter Brahe 20.34 0.00.27 69.98
6 Gynther Kimmo IHR 20.52 0.00.45 68.35
7 Bondarenko Igor LS-37 21.51 0.01.44 64.67
8 Klemettinen Vesa S-JKL 22.36 0.02.29 61.94
9 Jokinen Heikki LS-37 24.08 0.04.01 57.46
10 Saari Marko L-LL 24.26 0.04.19 56.21
11 Kinnari Jukka SuJu 25.48 0.05.41 52.73
12 Ketola Juha Koovee 26.09 0.06.02 51.52
13 Hakala Arto HlT 26.33 0.06.26 50.24
14 Juva Mika MuurVi 28.50 0.08.43 45.81
15 Piirainen Jyrki Raus 29.27 0.09.20 44.40
Lindfors Max Trian EIL -
Nieminen Tomi RaVa HYL -
Rae Arbo L-US HYL -
Forsblom Vesa RR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Savikko Olli TarpSu 19.22 0.00.00 75.49
2 Östergård Patric Trian 21.08 0.01.46 68.53
3 Raudus Timo Eks 21.29 0.02.07 66.78
4 Saari Ismo IPR 21.52 0.02.30 64.98
5 Sippola Asko KuortKu 22.34 0.03.12 62.36
6 Mäkinen Seppo S-2000 22.50 0.03.28 61.03
7 Launonen Jarmo KeU 23.00 0.03.38 59.99
8 Kleemola Jouko Eks 23.38 0.04.16 57.80
9 Turpiainen Janne HyRa 24.11 0.04.49 55.92
10 Holm Mikael Minken 25.18 0.05.56 52.91
11 Järvensivu Tapio TuMe 25.42 0.06.20 51.55
12 Stenlund Tom Brahe 25.53 0.06.31 50.66
13 Mäki Pekka KangSK 26.32 0.07.10 48.90
14 Paasi Jaakko TP 26.55 0.07.33 47.70
15 Tarkkanen Matti UlvUra 27.01 0.07.39 47.01
16 Åkerman Jari RasKe 27.35 0.08.13 45.55
17 Laine Kari VaHa 30.28 0.11.06 40.79
Enroth Ari RR EIL -
Koponen Jarmo Navi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani KuoSu 19.33 0.00.00 65.92
2 Martikainen Pasi IPR 20.00 0.00.27 63.56
3 Ovaska Pertti EE 20.34 0.01.01 60.96
4 Siitonen Markus Koovee 21.14 0.01.41 58.21
5 Juura Esa KanSu 21.25 0.01.52 56.89
6 Lehikoinen Aki S-JKL 22.55 0.03.22 52.40
7 Linna Heikki RasKe 23.11 0.03.38 51.04
8 Autio Ossi HyRa 23.58 0.04.25 48.64
9 Saarela Esa KoS 26.10 0.06.37 43.88
10 Nuoranne Jussi LHR 27.59 0.08.26 40.40
11 Sjöblom Jarmo HinnYr 28.20 0.08.47 39.28
12 Turkka Esko KS 29.05 0.09.32 37.67
Laurila Timo JalJa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo VeVe 21.35 0.00.00 56.52
2 Tyrväinen Heikki JäPa 21.51 0.00.16 54.90
3 Hirsimäki Raimo JäPa 24.30 0.02.55 48.13
4 Honkanen Reijo TurSa 24.50 0.03.15 46.66
5 Veide Harry L-US 26.27 0.04.52 43.04
6 Väätäinen Hannu ViPa 26.43 0.05.08 41.85
7 Iivonen Risto AR 27.31 0.05.56 39.90
8 Leinonen Markku KuoSu 28.25 0.06.50 37.92
Pihlaja Antti Kristina EIL -
Kaukonen Pertti TarpSu KES -
Ollikainen Seppo JuvU HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 19.05 0.00.00 55.02
2 Jokinen Leo KoS 19.16 0.00.11 53.99
3 Orpana Risto SOC 19.49 0.00.44 51.99
4 Juola Eero KoS 20.41 0.01.36 49.34
5 Lukkarinen Mikko Pohjant 20.54 0.01.49 48.35
6 Virtanen Jorma Hiisi 22.01 0.02.56 45.45
7 Hahtola Aulis RasKu 22.21 0.03.16 44.34
8 Koivukangas Erkki KoS 22.30 0.03.25 43.60
9 Lehtinen Teuvo SOC 23.07 0.04.02 42.01
10 Pökälä Pekka AR 23.22 0.04.17 41.14
11 Åkerblom Måns GIF 25.18 0.06.13 37.61
12 Ilkka Jarmo RaJu 26.17 0.07.12 35.83
13 Lehtimäki Jorma LHR 26.34 0.07.29 35.08
14 Ojala Antti TurSa 27.19 0.08.14 33.75
15 Kaskinen Reino UlvUra 30.08 0.11.03 30.27
16 Nurminen Heikki IPR 32.46 0.13.41 27.54
17 Köykkä Jussi RasKu 32.56 0.13.51 27.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kanerva Unto Jyry 21.34 0.00.00 48.08
2 Nyberg Pertti SOC 22.59 0.01.25 44.44
3 Martikainen Arvo LS-37 23.49 0.02.15 42.23
4 Veijovaara Jorma Pohjant 23.52 0.02.18 41.49
5 Kankaanpää Jussi RaJu 25.42 0.04.08 37.93
6 Viitasaari Jussi HimU 26.51 0.05.17 35.72
7 Peltola Lasse SuJu 26.54 0.05.20 35.08
8 Luukko Jukka LS-37 27.42 0.06.08 33.50
9 Järvinen Taisto IPR 30.41 0.09.07 29.74
10 Hakala Eino RasKe 32.39 0.11.05 27.47
11 Kallio Antti Palo-88 35.29 0.13.55 24.84

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 24.47 0.00.00 39.74
2 Österberg Reino LeSi 26.22 0.01.35 36.65
3 Laitinen Raimo SuSi 26.29 0.01.42 35.79
4 Oja Reijo KoS 27.40 0.02.53 33.60
5 Häkkinen Tapani IPR 30.16 0.05.29 30.10
6 Vistiaho Erkki KoS 30.17 0.05.30 29.47
7 Holm Lars-Gunnar Botnia 35.32 0.10.45 24.60
8 Ijas Johannes Raus 46.08 0.21.21 18.55
Kuisla Raimo EE EIL -
Suorajärvi Mauri Pohjant HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhijärvi Petrus EsAk 22.39 0.00.00 77.93
2 Pietikäinen Sauli KS 22.51 0.00.12 75.60
3 Sundelin Ville UlvUra 22.57 0.00.18 73.62
4 Kleemola Joona Eks 25.49 0.03.10 63.98
5 Laine Taneli VaHa 26.01 0.03.22 62.03
6 Holmberg Eetu UlvUra 26.41 0.04.02 59.06
7 Kaksonen Tero YKV 30.58 0.08.19 49.67
Rantala Aleksi RaJu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nieminen Verneri RaVa 20.51 0.00.00 78.79
2 Tervala Miska RaVa 21.27 0.00.36 75.31
3 Lindahl Jesper Trian 21.46 0.00.55 72.95
4 Sevelius Emil Trian 23.29 0.02.38 66.45
5 Ylipulli Eero LapVi 23.30 0.02.39 65.24
6 Puolakanaho Sakari HyRa 23.55 0.03.04 62.96
7 Pais Märten VeVe 24.58 0.04.07 59.22
8 Nurminen Jani VaHa 25.45 0.04.54 56.35
9 Jern Tobias OK77 27.45 0.06.54 51.30
Rauhala Juha EsSu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Eerik KS 17.09 0.00.00 67.83
2 Lilja Juha TP 17.13 0.00.04 66.97
3 Jern Linus OK77 18.50 0.01.41 60.67
4 Venetjoki Väinö KoS 19.05 0.01.56 59.34
5 Kaksonen Teemu YKV 19.11 0.02.02 58.50
6 Heinaro Lauri EsSu 19.23 0.02.14 57.36
7 Konttila Eemi Koovee 19.32 0.02.23 56.40
8 Pais Markus VeVe 20.50 0.03.41 52.39
9 Ketola Lauri Koovee 21.03 0.03.54 51.36
10 Nykänen Tomi LamSä 21.20 0.04.11 50.20
11 Ekholm Tobias Trian 21.25 0.04.16 49.52
12 Kronqvist Emil KoS 22.17 0.05.08 47.13
13 Arvela Oskari LS-37 22.36 0.05.27 46.02
14 Lehikoinen Elias EsSu 22.39 0.05.30 45.46
15 Paasi Antti TP 22.48 0.05.39 44.72
16 Viilo Lasse TP 23.29 0.06.20 42.98
17 Kleemola Arttu Eks 35.37 0.18.28 28.05
Haikonen Aaro UlvUra HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haltia Ilari RR 15.55 0.00.00
2 Oksa Antti-Jussi TarpSu 16.19 0.00.24
3 Arola Topias PR 16.29 0.00.34
4 Autio Wertti HyRa 16.39 0.00.44
5 Ikola Atte LeSi 18.28 0.02.33
6 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 18.44 0.02.49
7 Lepistö Oskari MSParma 19.29 0.03.34
8 Niemensivu Timi RaLu 19.41 0.03.46
9 Laine Aapeli VaHa 21.48 0.05.53