FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 47.10 0.00.00
2 Sotti Kristian LipTa 1.15.00 0.27.50
Karvonen Matti KR EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Mika LipTa 1.17.32 0.00.00 27.73 27.73
2 Aalto Erno LipTa 1.21.42 0.04.10 24.34 24.34
3 Törmikoski Kai SaSu 1.28.22 0.10.50 20.68 20.68

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankkunen Riku KuoSu 57.51 0.00.00
Rönkkö Roope TuuSe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Anssi KR 55.26 0.00.00 32.59 32.59
2 Jormanainen Jari KR 1.01.49 0.06.23 28.13 28.13
3 Laitinen Tuomo SäynSa 1.03.24 0.07.58 26.36 26.36
4 Kuivalainen Risto JuuanJä 1.11.18 0.15.52 22.49 22.49
5 Korhonen Arto RasPi 1.26.09 0.30.43 17.82 17.82
Heiskanen Jari SonPa EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Natunen Timo SaSu 49.54 0.00.00 32.01 31.81
2 Forsberg Matti SäynSa 53.43 0.03.49 28.25 28.07
3 Ikonen Matti SelSi 55.43 0.05.49 25.80 25.64
4 Vuorinen Jyri KeKaRa 57.20 0.07.26 23.68 23.53

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Jarmo KR 58.32 0.00.00
2 Salminen Arto KeKaRa 1.00.36 0.02.04
3 Hyytiäinen Harri KR 1.22.16 0.23.44
Heikura Jukka TuuSe EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 39.55 0.00.00 48.64 47.92
2 Turpeinen Seppo KontU 46.09 0.06.14 41.17 40.56
3 Huttunen Kalle KuoSu 51.39 0.11.44 35.98 35.44
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 54.26 0.14.31 33.37 32.88
5 Hyvönen Markku RasPi 57.05 0.17.10 31.10 30.63
6 Halonen Pauli SäynSa 59.24 0.19.29 29.18 28.75
7 Karhunen Juha KuoSu 59.41 0.19.46 28.35 27.93
8 Lappalainen Seppo LipTa 1.06.07 0.26.12 24.96 24.59

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Kyösti TuuSe 54.37 0.00.00 24.65 24.61
2 Sihvonen Hannu SaSu 1.06.00 0.11.23 19.38 19.35
3 Nousiainen Pekka KR 1.19.10 0.24.33 15.31 15.28
Hirvonen Jaakko LipTa EIL -
Perälä Matti KeKaRa KES -
Kähkölä Pentti JuuanJä EIL -
Väyrynen Seppo JuuanJä EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 35.23 0.00.00 22.00 22.00
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 35.40 0.00.17 21.01 21.01
3 Lehtinen Lauri KuoSu 50.39 0.15.16 14.22 14.22
4 Haarala Vesa LipTa 1.06.21 0.30.58 10.41 10.41
5 Vinni Taisto LipTa 1.12.04 0.36.41 9.18 9.18

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 36.12 0.00.00 21.70 21.54
2 Kolu Veikko KeKaRa 39.11 0.02.59 19.04 18.91
3 Laine Tapani KuoSu 40.43 0.04.31 17.36 17.24
4 Lavikainen Mauno LipTa 44.38 0.08.26 14.96 14.85

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Känninen Lauri KuoSu 53.51 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Henry KR 1.04.14 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 45.15 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Oskari KR 19.12 0.00.00 43.10 41.43
2 Liukka Pieti KR 20.21 0.01.09 39.14 37.63
3 Simonen Markus KR 22.55 0.03.43 33.40 32.11
4 Natunen Samuli SaSu 24.27 0.05.15 30.04 28.88
5 Tiihonen Jarkko KR 28.57 0.09.45 24.30 23.36
Liukka Elias KR EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Heiskanen Tatu SonPa EIL -
Pirinen Oskari KeKaRa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämäläinen Kasperi KuoSu 28.41 0.00.00
Rissanen Erno-Kalle SonPa EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Mari KR 55.49 0.00.00 33.00 33.00
2 Törmikoski Tarja SaSu 1.24.23 0.28.34 20.19 20.19
3 Lehtiniemi Iisa SaSu 1.32.55 0.37.06 16.85 16.85

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jormanainen Sari KR 1.16.56 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 56.34 0.00.00 37.80 36.71
2 Hirvonen Nina KR 1.01.48 0.05.14 32.00 31.08
3 Multala Sanna KuoSu 1.12.25 0.15.51 25.10 24.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 46.06 0.00.00
2 Leppävuori Päivi KuoSu 53.15 0.07.09
Pelkonen Päivi KeKaRa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Malkki Sisko SaSu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 56.01 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 36.37 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 18.35 0.00.00
2 Leppävuori Hanna KuoSu 18.52 0.00.17

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukka Venla KR 19.51 0.00.00
2 Rönkkö Salla KR 25.49 0.05.58
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 27.48 0.07.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Marikki KR 30.24 0.00.00