FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Santeri KR 33.57 0.00.00 71.14 71.38
2 Anuchkin Mikhail KR 39.43 0.05.46 58.98 59.19
3 Rautanen Mika TuuSe 41.50 0.07.53 54.27 54.46
4 Viinikka Heikki KeKaRa 43.22 0.09.25 50.68 50.85
5 Karvonen Matti KR 46.48 0.12.51 45.41 45.57
6 Sotti Kristian LipTa 54.38 0.20.41 37.57 37.71

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 41.55 0.00.00 39.18 39.18
2 Hämäläinen Marko KeKaRa 43.40 0.01.45 36.67 36.67
3 Aalto Erno LipTa 51.17 0.09.22 30.42 30.42
4 Nissinen Mika LipTa 53.15 0.11.20 28.53 28.53
5 Törmikoski Kai SaSu 53.46 0.11.51 27.49 27.49
6 Tuomela Tuukka KR 56.49 0.14.54 25.29 25.29
Hakulinen Toni KeKaRa EIL -
Hämäläinen Sami KuoSu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Marko TuuSe 40.52 0.00.00 36.94 36.54
2 Kankkunen Riku KuoSu 40.57 0.00.05 35.48 35.10
3 Vornanen Juha JoS 44.00 0.03.08 31.73 31.39
4 Leinonen Mika 53.57 0.13.05 24.83 24.56
5 Kettunen Ilpo KR 1.05.28 0.24.36 19.60 19.39
Rönkkö Roope TuuSe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Sakari KuoSu 36.14 0.00.00 50.86 50.30
2 Ruokolainen Jouni RasPi 37.27 0.01.13 48.39 47.85
3 Kokkonen Anssi KR 37.58 0.01.44 46.92 46.40
4 Jormanainen Jari KR 39.21 0.03.07 44.49 44.00
5 Kuivalainen Risto JuuanJä 45.38 0.09.24 37.69 37.27
6 Laitinen Tuomo SäynSa 45.57 0.09.43 36.77 36.36
7 Korhonen Arto RasPi 46.12 0.09.58 35.90 35.50
8 Torni Tommi KeKaRa 49.05 0.12.51 33.17 32.80
9 Hirvonen Pasi KeKaRa 54.22 0.18.08 29.38 29.05
Heiskanen Jari SonPa EIL -
Kankkunen Matti SonPa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 37.21 0.00.00 49.31 49.32
2 Natunen Timo SaSu 38.16 0.00.55 46.92 46.93
3 Forsberg Matti SäynSa 40.31 0.03.10 43.18 43.19
4 Vuorinen Jyri KeKaRa 41.54 0.04.33 40.66 40.67
5 Ikonen Matti SelSi 43.40 0.06.19 37.96 37.97
6 Peltonen Timo SonPa 45.26 0.08.05 35.47 35.48
7 Honkanen Jarmo RasPi 1.50.52 1.13.31 14.12 14.12

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Jarmo KR 42.40 0.00.00 30.32 30.14
2 Salminen Arto KeKaRa 43.03 0.00.23 29.30 29.12
3 Heikura Jukka TuuSe 45.09 0.02.29 27.22 27.06
4 Hiltunen Pekka RasPi 46.09 0.03.29 25.93 25.77
5 Kotamäki Markku KuoSu 48.02 0.05.22 24.24 24.09
6 Pennanen Kari KeKaRa 1.10.41 0.28.01 16.01 15.92
7 Hyytiäinen Harri KR 1.15.15 0.32.35 14.61 14.52

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 33.49 0.00.00 51.28 50.79
2 Vartiainen Börje KR 34.59 0.01.10 48.95 48.48
3 Kokkonen Hannu RasPi 36.17 0.02.28 46.60 46.15
4 Huttunen Kalle KuoSu 36.53 0.03.04 45.25 44.82
5 Kiiskinen Eero RasPi 38.07 0.04.18 43.22 42.81
6 Turpeinen Seppo KontU 38.28 0.04.39 42.26 41.86
7 Halonen Pauli SäynSa 43.45 0.09.56 36.66 36.31
8 Launonen Eino KuoSu 44.51 0.11.02 35.28 34.94
9 Karhunen Juha KuoSu 45.02 0.11.13 34.66 34.33
10 Lehtiniemi Pekka SaSu 46.28 0.12.39 33.12 32.81
11 Ovaskainen Reijo SaSu 48.41 0.14.52 31.17 30.87
12 Laaksamo Seppo LipTa 49.05 0.15.16 30.47 30.18
13 Hyvönen Markku RasPi 50.05 0.16.16 29.43 29.15
Kinnunen Pekka KeKaRa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sihvonen Hannu SaSu 37.53 0.00.00 32.12 31.99
2 Miettinen Kauko SuoVa 38.11 0.00.18 31.27 31.14
3 Korhonen Mauno KuoSu 42.18 0.04.25 27.68 27.57
4 Kajava Viljo KuoSu 46.01 0.08.08 24.95 24.85
5 Rautanen Kyösti TuuSe 46.12 0.08.19 24.36 24.26
6 Kettunen Erkki SäynSa 54.38 0.16.45 20.18 20.10
7 Ketolainen Heimo KeKaRa 56.52 0.18.59 18.99 18.91
8 Nousiainen Pekka KR 1.06.58 0.29.05 15.78 15.72
9 Perälä Matti KeKaRa 1.07.27 0.29.34 15.33 15.27
Väyrynen Seppo JuuanJä EIL -
Kähkölä Pentti JuuanJä EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahtiainen Pertti KR 35.36 0.00.00 27.71 27.76
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 41.53 0.06.17 22.67 22.71
3 Haarala Vesa LipTa 44.15 0.08.39 20.62 20.66
4 Lehtinen Lauri KuoSu 46.29 0.10.53 18.83 18.87
5 Keijonen Esko LipTa 1.07.56 0.32.20 12.34 12.37

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 51.21 0.00.00 22.37 22.21
2 Patronen Viljo KuoSu 55.04 0.03.43 20.41 20.27
3 Rautasalo Pertti LipTa 55.11 0.03.50 19.92 19.78
4 Kolu Veikko KeKaRa 58.54 0.07.33 18.25 18.12
5 Laine Tapani KuoSu 1.03.12 0.11.51 16.62 16.50
6 Lavikainen Mauno LipTa 1.04.46 0.13.25 15.84 15.72
7 Raitomäki Uolevi KR 1.07.07 0.15.46 14.91 14.81
8 Halonen Valto KuoSu 1.15.35 0.24.14 12.92 12.83

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Pentti KeKaRa 1.09.28 0.00.00
2 Känninen Lauri KuoSu 1.29.21 0.19.53
Makkonen Ilkka KR HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Henry KR 44.17 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 48.42 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hummelholm Petka KR 31.37 0.00.00 39.38 37.24
2 Honkanen Eppu RasPi 37.02 0.05.25 32.61 30.84
3 Liukka Pieti KR 37.51 0.06.14 30.92 29.24
4 Simonen Markus KR 41.01 0.09.24 27.62 26.12
5 Natunen Samuli SaSu 41.47 0.10.10 26.22 24.80
Tiihonen Jarkko KR KES -
Silvennoinen Oskari KR EIL -
Liukka Elias KR EIL -
Heiskanen Tatu SonPa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvönen Jerry KuoSu 24.14 0.00.00
2 Hämäläinen Kasperi KuoSu 45.42 0.21.28
3 Tanninen Ilmari KR 59.15 0.35.01
Rissanen Erno-Kalle SonPa EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kettunen Arttu KR 31.33 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Eemil VierKo 18.33 0.00.00
2 Rönkkö Jaakko KR 22.55 0.04.22
3 Mukkala Jonne KR 25.10 0.06.37
4 Nissinen Tommi LipTa 25.42 0.07.09
5 Makkonen Jonne LipTa 27.05 0.08.32
6 Mäenpää Jaakko KR 35.23 0.16.50
Rönkkö Mikko KR EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 23.55 0.00.00
2 Hyvönen Otso KuoSu 24.43 0.00.48
3 Mukkala Jonni KR 43.59 0.20.04

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talbonen Linda KR 40.43 0.00.00 63.85 62.83
2 Kauppinen Silja KR 42.12 0.01.29 59.76 58.80
3 Bondar Elena NilsNu 42.58 0.02.15 56.88 55.96
4 Räsänen Johanna KuoSu 45.00 0.04.17 52.57 51.73
5 Rautanen Eeva TuuSe 49.18 0.08.35 46.41 45.66
6 Lehtiniemi Iisa SaSu 1.15.42 0.34.59 29.19 28.72

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jormanainen Sari KR 46.42 0.00.00 29.21 29.21
2 Makkonen Mira LipTa 52.08 0.05.26 25.18 25.18
3 Nissinen Mervi LipTa 52.44 0.06.02 23.93 23.93
4 Kostamo Taija KeKaRa 1.07.33 0.20.51 17.92 17.92
5 Kaartinen Sanna KeKaRa 1.38.03 0.51.21 11.83 11.83

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 41.00 0.00.00 44.53 43.53
2 Hirvonen Nina KR 42.23 0.01.23 41.46 40.53
3 Multala Sanna KuoSu 45.59 0.04.59 36.72 35.91
4 Klemetti Tarja LipTa 57.09 0.16.09 28.35 27.72
5 Väisänen Inka KuoSu 1.23.44 0.42.44 18.53 18.12

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Marja NilsNu 45.40 0.00.00 28.02 27.05
2 Törmikoski Tarja SaSu 46.32 0.00.52 25.44 24.56
3 Matikainen Tuula KeKaRa 47.59 0.02.19 22.67 21.88

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 39.55 0.00.00 44.67 44.82
2 Leppävuori Päivi KuoSu 51.58 0.12.03 33.45 33.56
3 Pelkonen Päivi KeKaRa 1.04.48 0.24.53 26.14 26.23
4 Haapala Aija LipTa 1.16.38 0.36.43 21.52 21.59
5 Pennanen Päivi KeKaRa 1.20.27 0.40.32 19.95 20.01
Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi EIL -
Mäntynen Anne KR HYL -
Hirvonen Auli KeKaRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Lipsanen Maija LipTa EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 1.06.34 0.00.00
2 Hyvönen Eija RasPi 1.26.29 0.19.55

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 41.38 0.00.00
2 Päivinen Marja KeKaRa 1.13.30 0.31.52

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarala Hellevi LipTa 58.51 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 55.39 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppävuori Hanna KuoSu 39.41 0.00.00 29.33 29.14
2 Rautasalo Iina KR 47.52 0.08.11 22.49 22.35
3 Hirvonen Henna KeKaRa 1.02.59 0.23.18 15.71 15.61

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 30.17 0.00.00
2 Vogt Felicitas KR 41.24 0.11.07

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuokka Iida-Liisa IisVi 25.06 0.00.00
2 Rönkkö Salla KR 27.03 0.01.57
3 Kärnä Nina SonPa 29.01 0.03.55
4 Liukka Venla KR 30.44 0.05.38
5 Miettinen Kiia KR 33.16 0.08.10

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Marikki KR 23.37 0.00.00
2 Mukkala Jonna KR 26.03 0.02.26
3 Nissinen Emmi LipTa 26.25 0.02.48
4 Kärnä Emmi SonPa 29.12 0.05.35
5 Rissanen Venny SonPa 47.47 0.24.10
Hyvönen Vilma KuoSu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Hertta KR 21.29 0.00.00
2 Martikainen Aada VierKo 21.30 0.00.01
3 Ruotsalainen Mimmi KR 24.49 0.03.20
4 Kärnä Alisa SonPa 25.26 0.03.57
5 Multala Emmi KuoSu 28.41 0.07.12
6 Laakkonen Venla Ilu 29.01 0.07.32
7 Pirinen Oona KeKaRa 30.07 0.08.38
8 Toivanen Vilma KeKaRa 37.38 0.16.09

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Makkonen Iisa Maria LipTa 39.25 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 41.04 0.01.39
3 Multala Maija KuoSu 43.50 0.04.25