FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan ja Päijät-Hämeen Am-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aapo Lynx 1.19.06 0.00.00 98.63 98.51
2 Lakanen Jani Koovee 1.20.23 0.01.17 96.77 96.65
3 Grishman Denis RaVa 1.22.18 0.03.12 94.23 94.12
4 Leskinen Aleksi Lynx 1.25.13 0.06.07 90.74 90.63
5 Niemi Vili RR 1.25.51 0.06.45 89.80 89.69
6 Mäkinen Tapani TuMe 1.28.07 0.09.01 87.23 87.13
7 Metsälä Juuso KR 1.29.08 0.10.02 85.98 85.88
7 Vähänen Sami RR 1.29.08 0.10.02 85.98 85.88
9 Fabritius Mikael Trian 1.32.28 0.13.22 82.38 82.28
10 Järvinen Seppo LS-37 1.36.45 0.17.39 78.50 78.40
11 Aaltio Aapo RR 1.38.52 0.19.46 76.59 76.49
12 Liukkonen Matti RR 1.40.41 0.21.35 74.98 74.89
13 Salonen Mikko HS 1.40.53 0.21.47 74.60 74.51
14 Nurminen Ilkka HS 1.41.01 0.21.55 74.28 74.18
15 Ritasalo Teemu EsAk 1.46.13 0.27.07 70.42 70.34
16 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 1.48.34 0.29.28 68.69 68.60
17 Kokkila Ville EsSu 1.49.38 0.30.32 67.81 67.73
18 Laakso Mikko HS 1.49.42 0.30.36 67.56 67.48
19 Kujanpää Juuso Lynx 1.51.44 0.32.38 66.13 66.04
20 Kleemola Lauri Lynx 1.52.02 0.32.56 65.74 65.66
21 Aaltonen Lassi HS 1.52.51 0.33.45 65.06 64.98
22 Huovila Miikka KaRa 1.53.56 0.34.50 64.24 64.17
23 Sankari Matias LS-37 1.53.58 0.34.52 64.02 63.95
24 Matilainen Juha LS-37 1.56.55 0.37.49 62.21 62.14
25 Berg Kimmo EsAk 2.01.12 0.42.06 59.82 59.75
26 Tapola Lauri Jyry 2.02.54 0.43.48 58.81 58.74
27 Leirimaa Tatu RaVa 2.09.18 0.50.12 55.72 55.65
28 Laine Ville NaTe 2.09.21 0.50.15 55.52 55.45
29 Mattila Aleksi Lynx 2.09.24 0.50.18 55.32 55.26
30 Ojapalo Joona Lynx 2.09.44 0.50.38 55.00 54.94
31 Kuutti Veli-Pekka PertPe 2.11.08 0.52.02 54.24 54.18
32 Lehtimäki Harri RMH 2.18.23 0.59.17 51.24 51.17
33 Tuomala Ville RaVa 2.19.57 1.00.51 50.50 50.44
34 Etula Atte EIS 2.21.01 1.01.55 49.95 49.89
35 Tarkkio Henrik EsAk 2.23.12 1.04.06 49.03 48.97
36 Korhonen Antti Pihkan 2.25.04 1.05.58 48.24 48.18
37 Ahokainen Nike Pihkan 2.29.49 1.10.43 46.56 46.50
38 Joentausta Pontus NaTe 2.47.56 1.28.50 41.40 41.35
39 Tolvanen Leo Pihkan 3.11.25 1.52.19 36.20 36.16
Sorsa Lauri HiKi KES -
Pajula Kimmo TuMe KES -
Mänkärlä Janne Lynx KES -
Etula Vesa EIS KES -
Keskisaari Ville VaajTe KES -
Heikkinen Janne HS KES -
Forssén Sampo HS KES -
Leskinen Antti-Pekka Lynx KES -
Etula Niko EIS KES -
Sorvisto Juha VaajTe KES -
Rantala Valtteri LS-37 KES -
Hytönen Harri RaVa KES -
Summanen Eetu HS KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karelo Jussi EsSu 1.32.56 0.00.00 74.64 73.53
2 Villa Juha KaRa 1.40.47 0.07.51 67.80 66.79
3 Lassila Jussi PiTa 1.42.45 0.09.49 65.49 64.51
4 Alanko Heikki Jyry 1.48.03 0.15.07 61.31 60.40
5 Johansson Tuomas HS 1.53.35 0.20.39 57.41 56.55
6 Laine Simo HU-46 1.53.48 0.20.52 56.39 55.55
7 Suokonautio Timo EsAk 2.28.03 0.55.07 42.64 42.00
8 Kuivalainen Jukka JäPa 2.29.20 0.56.24 41.58 40.96
Sarkkinen Timo LaTa KES -
Hämäläinen Jani LS-37 KES -
Lahtinen Ismo OJy KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Joni RR 1.11.37 0.00.00 72.47 72.23
2 Tala Tuomas HS 1.14.11 0.02.34 69.56 69.32
3 Airila Markus KeU 1.15.31 0.03.54 67.94 67.71
4 Nikkinen Jari HiKi 1.20.04 0.08.27 63.70 63.48
5 Levijoki Sami HiKi 1.20.05 0.08.28 63.32 63.10
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.20.16 0.08.39 62.80 62.58
7 Gröhn Timo HU-46 1.21.47 0.10.10 61.27 61.06
8 Kivilaakso Janne Lynx 1.22.34 0.10.57 60.32 60.12
9 Packalen Totte Lynx 1.23.37 0.12.00 59.21 59.01
10 Laine Mikko HS 1.24.03 0.12.26 58.55 58.35
11 Länsiluoto Jaakko EsSu 1.25.53 0.14.16 56.95 56.75
12 Isoherranen Sami Lynx 1.27.51 0.16.14 55.33 55.14
13 Havula Jarmo HTH 1.28.14 0.16.37 54.75 54.57
14 Pitkänen Jaakko RR 1.31.17 0.19.40 52.59 52.41
15 Leppänen Kristian LS-37 1.31.29 0.19.52 52.15 51.97
16 Salonen Kari HS 1.34.43 0.23.06 50.06 49.88
17 Rönkä Tero PiTa 1.35.58 0.24.21 49.09 48.92
18 Horppu Matti PertPe 1.36.10 0.24.33 48.68 48.51
19 Skinnari Juha Pihkan 1.36.21 0.24.44 48.28 48.11
20 Maronen Mikke Lynx 1.38.03 0.26.26 47.13 46.97
21 Kuusivaara Janne EsAk 1.39.32 0.27.55 46.13 45.97
22 Kervinen Sami JäPa 1.39.57 0.28.20 45.64 45.48
23 Metsäranta Arto HiKi 1.47.28 0.35.51 42.17 42.02
24 Laaksonen Pasi EsSu 1.48.12 0.36.35 41.60 41.46
25 Virtanen Joni EsSu 2.07.29 0.55.52 35.08 34.96
26 Viero Jussi LaihLu 2.18.29 1.06.52 32.07 31.96
Jääskeläinen Iiro VeVe KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 1.04.47 0.00.00 68.61 68.05
2 Pulli Antero RR 1.06.59 0.02.12 66.13 65.59
3 Boström Mikael Lynx 1.07.14 0.02.27 65.66 65.13
4 Kurhinen Tomi RaVa 1.09.51 0.05.04 62.98 62.47
5 Granqvist Antti Trian 1.10.46 0.05.59 61.95 61.45
6 Tilli Juha Lynx 1.13.56 0.09.09 59.09 58.61
7 Loukkalahti Mika EsSu 1.14.52 0.10.05 58.15 57.68
8 Roine Kaj HiKi 1.16.07 0.11.20 57.00 56.54
9 Matilainen Kari HS 1.16.29 0.11.42 56.53 56.07
10 Kahiala Jari Pihkan 1.16.53 0.12.06 56.04 55.58
11 Gynther Kimmo IHR 1.17.18 0.12.31 55.54 55.09
12 Heiskanen Pasi HS 1.18.06 0.13.19 54.77 54.33
13 Toivanen Samuli HiKi 1.18.35 0.13.48 54.24 53.81
14 Joentausta Marko NaTe 1.18.45 0.13.58 53.94 53.50
15 Taskila Sakari LeSi 1.19.38 0.14.51 53.15 52.72
16 Tähtinen Vesa PäijRa 1.20.42 0.15.55 52.26 51.84
17 Kulmala Mika RR 1.22.12 0.17.25 51.12 50.71
18 Lahtinen Jukka HiKi 1.22.59 0.18.12 50.46 50.05
19 Talvitie Mikko KeU 1.23.26 0.18.39 50.00 49.60
20 Kettunen Petri KR 1.24.09 0.19.22 49.40 49.00
21 Sundqvist Jari LS-37 1.24.49 0.20.02 48.83 48.43
22 Autio Rauno KaRa 1.27.07 0.22.20 47.37 46.98
23 Kantola Mika LS-37 1.27.20 0.22.33 47.07 46.69
24 Määttänen Pekka EsSu 1.30.26 0.25.39 45.29 44.93
25 Laine Arttu EsSu 1.30.50 0.26.03 44.93 44.56
26 Heikkinen Jussi EsSu 1.30.59 0.26.12 44.69 44.33
27 Haaramo Panu EsSu 1.31.10 0.26.23 44.43 44.07
28 Heikura Mika RR 1.33.03 0.28.16 43.37 43.02
29 Liljeström Kimmo HS 1.34.13 0.29.26 42.67 42.33
30 Torri Pauli HPV 1.35.46 0.30.59 41.82 41.48
31 Turunen Pasi RaVa 1.37.02 0.32.15 41.12 40.79
32 Lohikainen Timo RaVa 1.37.15 0.32.28 40.87 40.54
33 Pyykönen Jouni EsAk 1.42.44 0.37.57 38.54 38.23
34 Ritvanen Paavo Pihkan 1.44.12 0.39.25 37.86 37.55
35 Pietikäinen Timo Pihkan 1.45.50 0.41.03 37.13 36.83
36 Forma Pauli HiKi 1.53.08 0.48.21 34.60 34.32
37 Latvala Marko TVV 2.29.17 1.24.30 26.12 25.91
38 Savela Pauli RR 2.48.50 1.44.03 23.00 22.82
39 Raitola Mika Lynx 2.49.22 1.44.35 22.84 22.66
Havento Jukka KaRa KES -
Lehtonen Timo LS-37 KES -
Taipale Antti-Olli LS-37 KES -
Jokinen Heikki LS-37 KES -
Tanhua Heikki LS-37 KES -
Ojanen Tuomas HS KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyhäräinen Jukka HS 1.07.58 0.00.00 59.32 59.54
2 Rantala Mika HS 1.09.42 0.01.44 57.58 57.80
3 Karjalainen Harri EsSu 1.10.21 0.02.23 56.79 57.00
4 Nikulainen Pekka HS 1.10.38 0.02.40 56.30 56.51
5 Ylä-Oijala Pasi KeU 1.11.55 0.03.57 55.04 55.25
6 Ahvonen Jyrki HS 1.16.28 0.08.30 51.52 51.72
7 Vänttinen Harri EsSu 1.17.05 0.09.07 50.87 51.07
8 Virtanen Markku LamSä 1.19.43 0.11.45 48.96 49.15
9 Enroth Ari RR 1.20.29 0.12.31 48.27 48.45
10 Koivisto Ari-Pekka HS 1.20.40 0.12.42 47.93 48.12
11 Väisänen Juha MU 1.25.52 0.17.54 44.82 44.99
12 Sorri Esko RaHa 1.26.00 0.18.02 44.53 44.70
13 Nummela Arto MU 1.26.47 0.18.49 43.92 44.09
14 Kaasalainen Matti HS 1.27.00 0.19.02 43.60 43.77
15 Lampinen Raino HS 1.27.05 0.19.07 43.35 43.51
16 Numminen Hannu EsAk 1.29.22 0.21.24 42.04 42.20
17 Molnar Geza RaVa 1.30.31 0.22.33 41.30 41.46
18 Kemppi Pekka RaVi 1.30.57 0.22.59 40.90 41.06
19 Immonen Jari NaTe 1.31.40 0.23.42 40.38 40.54
20 Hakuli Kari KeU 1.34.39 0.26.41 38.92 39.06
21 Ijas Markku Raus 1.35.46 0.27.48 38.27 38.42
22 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.35.48 0.27.50 38.07 38.21
23 Perälä Harry KeU 1.36.17 0.28.19 37.68 37.83
24 Ritakallio Timo Lynx 1.38.27 0.30.29 36.67 36.81
25 Valtonen Jari HS 1.39.31 0.31.33 36.09 36.23
26 Karling Harri Pihkan 1.39.46 0.31.48 35.82 35.95
27 Antikainen Jarmo MU 1.41.26 0.33.28 35.05 35.18
28 Sorri Pertti RaHa 1.43.40 0.35.42 34.12 34.25
29 Hakulinen Pekka EsSu 1.43.49 0.35.51 33.89 34.02
30 Kuuluvainen Juha EsSu 1.48.12 0.40.14 32.35 32.47
31 Karjalainen Heikki Raus 1.54.02 0.46.04 30.53 30.65
32 Karppinen Juha Raus 1.59.44 0.51.46 28.93 29.04
Peltola Ilkka IHR KES -
Lahtonen Janne LHR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 1.04.13 0.00.00 60.23 60.26
2 Vestola Heikki RaVa 1.06.05 0.01.52 58.18 58.21
3 Pajuoja Heikki HS 1.07.38 0.03.25 56.50 56.53
4 Heikkinen Jarmo HS 1.09.36 0.05.23 54.57 54.60
5 Parnetti Roy KeU 1.10.34 0.06.21 53.50 53.52
6 Hämäläinen Jorma RaVa 1.15.05 0.10.52 49.97 49.99
7 Varkila Jorma LamSä 1.16.36 0.12.23 48.68 48.70
8 Liikkanen Reima RaVa 1.17.26 0.13.13 47.85 47.88
9 Vennelä Simo-Pekka RaVa 1.19.30 0.15.17 46.32 46.34
10 Kuoppala Reijo NaTe 1.20.22 0.16.09 45.53 45.55
11 Laine Markku MU 1.22.36 0.18.23 44.02 44.04
12 Karvonen Jukka LeSi 1.23.16 0.19.03 43.39 43.41
13 Puustinen Tuomo Pihkan 1.25.27 0.21.14 42.01 42.03
14 Kotilainen Matti LS-37 1.26.12 0.21.59 41.37 41.39
15 Paganus Ari AngA 1.26.17 0.22.04 41.06 41.08
16 Ojapalo Ilkka RR 1.26.57 0.22.44 40.48 40.50
17 Vänttinen Klaus HiKi 1.27.20 0.23.07 40.04 40.06
18 Parkkinen Kauko RR 1.29.15 0.25.02 38.92 38.94
19 Meriheinä Ulf Pihkan 1.31.09 0.26.56 37.85 37.87
20 Koistinen Kari HiKi 1.34.28 0.30.15 36.28 36.29
21 Lammi Hannu HS 1.35.17 0.31.04 35.72 35.74
22 Kottonen Hannu Lynx 1.52.33 0.48.20 30.04 30.05
23 Honkimaa Ari EsSu 2.00.40 0.56.27 27.82 27.84
24 Vainikka Jari Raus 2.02.25 0.58.12 27.24 27.25
25 Olkkonen Jyrki NaTe 2.28.59 1.24.46 22.22 22.23
26 Laakso Jarmo HS 2.35.41 1.31.28 21.12 21.13

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 1.05.32 0.00.00 60.00 59.50
2 Salmi Veijo RR 1.07.35 0.02.03 57.88 57.40
3 Pellinen Jari AngA 1.10.30 0.04.58 55.19 54.74
4 Viirto Matti HiKi 1.11.01 0.05.29 54.51 54.06
5 Ranta-Puska Kari EsAk 1.14.44 0.09.12 51.52 51.10
6 Näsi Antero AR 1.15.33 0.10.01 50.70 50.28
7 Popov Oleg Pihkan 1.19.47 0.14.15 47.75 47.36
8 Valkonen Timo RR 1.20.29 0.14.57 47.08 46.70
9 Kiuru Seppo HU-46 1.21.44 0.16.12 46.11 45.74
10 Laukka John RaVa 1.22.36 0.17.04 45.38 45.01
11 Vainio Jarmo HlS 1.23.32 0.18.00 44.63 44.27
12 Tervo Vesa RR 1.28.56 0.23.24 41.70 41.35
13 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.29.14 0.23.42 41.33 40.99
14 Leinonen Markku KuoSu 1.29.39 0.24.07 40.91 40.57
15 Väätäinen Seppo EsSu 1.30.37 0.25.05 40.25 39.92
16 Saukonoja Jouni PorvU 1.31.31 0.25.59 39.63 39.30
17 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.35.39 0.30.07 37.70 37.39
18 Välimaa Pertti Jyry 1.37.28 0.31.56 36.79 36.49
19 Kaukiainen Raimo HU-46 1.41.41 0.36.09 35.07 34.78
20 Ahlqvist Hannu Raus 1.47.15 0.41.43 33.06 32.79
21 Hulkkonen Heikki Pihkan 1.51.45 0.46.13 31.54 31.29
22 Suomela Juha RaVa 1.56.23 0.50.51 30.11 29.87
23 Nykänen Pentti Jyry 1.59.06 0.53.34 29.26 29.02
24 Parikka Esko HU-46 2.01.47 0.56.15 28.44 28.21
25 Laukka Ville Raus 2.08.09 1.02.37 26.87 26.65
26 Niemi Ilkka EsSu 2.45.39 1.40.07 20.67 20.50
Syrjänen Hannu RaVi KES -
Turunen Ismo RR HYL -
Pekonen Jouko HTH KES -
Huhtala Timo HS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 56.53 0.00.00 58.58 58.49
2 Savelainen Jouni HS 1.01.02 0.04.09 54.46 54.38
3 Nieminen Pertti RR 1.03.34 0.06.41 52.15 52.08
4 Turku Vesa HS 1.07.31 0.10.38 48.98 48.91
5 Pajala Tauno EsSu 1.09.34 0.12.41 47.41 47.34
6 Hyvönen Eero PorvU 1.10.18 0.13.25 46.80 46.73
7 Kurvinen Veijo HiKi 1.12.02 0.15.09 45.55 45.49
8 Lassila Heikki PiTa 1.12.24 0.15.31 45.21 45.14
9 Uljas Risto Jyry 1.12.35 0.15.42 44.97 44.91
10 Mäkilä Ilmari EsSu 1.13.46 0.16.53 44.14 44.07
11 Huovila Timo KaRa 1.13.57 0.17.04 43.91 43.85
12 Parkkonen Reima Pihkan 1.15.40 0.18.47 42.81 42.74
13 Helkkula Simo PiTa 1.16.28 0.19.35 42.25 42.19
14 Tolvanen Mauri LeSi 1.17.20 0.20.27 41.66 41.60
15 Laine Juhani KaRa 1.20.15 0.23.22 40.04 39.99
16 Wessman Risto HiKi 1.20.25 0.23.32 39.86 39.80
17 Kuokkanen Seppo Pihkan 1.20.38 0.23.45 39.64 39.59
18 Tanttu Unto KeU 1.21.20 0.24.27 39.20 39.14
19 Huttunen Kari KeU 1.22.30 0.25.37 38.54 38.49
20 Kyckling Veli-Matti HS 1.23.05 0.26.12 38.17 38.11
21 Ryynänen Jorma Pihkan 1.24.55 0.28.02 37.25 37.19
22 Reijula Tapio Mesik 1.25.06 0.28.13 37.07 37.01
23 Lehtinen Teuvo RaVa 1.25.16 0.28.23 36.89 36.84
24 Ruotsalainen Reino KeU 1.25.26 0.28.33 36.72 36.67
25 Romula Tuomo Mesik 1.27.15 0.30.22 35.86 35.81
26 Mustranta Antti HS 1.30.01 0.33.08 34.66 34.61
27 Pitkänen Reijo HU-46 1.30.46 0.33.53 34.28 34.24
28 Liljedahl Jorma HPV 1.30.58 0.34.05 34.12 34.07
29 Kuusi Klaus Mesik 1.31.03 0.34.10 33.99 33.94
30 Kivelä Pentti HU-46 1.31.08 0.34.15 33.87 33.82
31 Nikkari Paavo LS-37 1.31.16 0.34.23 33.73 33.68
32 Tolvanen Harri Pihkan 1.31.40 0.34.47 33.49 33.44
33 Laine Jaakko HS 1.31.50 0.34.57 33.33 33.28
34 Holappa Paavo TVV 1.32.46 0.35.53 32.91 32.86
35 Koivula Jouko HS 1.33.09 0.36.16 32.68 32.63
36 Nippala Juhani Jyry 1.33.30 0.36.37 32.47 32.42
37 Kytöjoki Juhani Jyry 1.33.55 0.37.02 32.23 32.19
38 Heimonen Viljo LamSä 1.33.58 0.37.05 32.13 32.08
39 Turunen Kauko LS-37 1.35.33 0.38.40 31.50 31.46
40 Parviainen Martti XYZ 1.38.28 0.41.35 30.49 30.44
41 Virtanen Markku EsAk 1.38.53 0.42.00 30.27 30.23
42 Leino Tapio HS 1.39.01 0.42.08 30.14 30.10
43 Hotti Reino HS 1.40.07 0.43.14 29.73 29.69
43 Sarkkinen Heino LaTa 1.40.07 0.43.14 29.73 29.69
45 Saaristo Veikko RaHa 1.40.25 0.43.32 29.47 29.43
46 Välimäki Pertti LS-37 1.42.56 0.46.03 28.67 28.63
47 Ahvenainen Seppo JäPa 1.44.11 0.47.18 28.24 28.20
48 Helin Jorma Jyry 1.45.31 0.48.38 27.81 27.77
49 Lindberg Pekka LeSi 1.48.03 0.51.10 27.08 27.04
50 Aunula Jukka Jyry 1.49.18 0.52.25 26.69 26.65
51 Heiskanen Risto EsSu 1.51.11 0.54.18 26.16 26.12
52 Parjanne Mikko EsSu 1.57.55 1.01.02 24.59 24.56
53 Harju Hannu EsSu 2.01.24 1.04.31 23.82 23.78
54 Terävä Seppo XYZ 2.03.31 1.06.38 23.34 23.31
55 Vuorio Olavi JäPa 2.06.48 1.09.55 22.67 22.64
Eklund Rolf HS KES -
Inkinen Paavo Jyry KES -
Korpinen Seppo RR KES -
Löyttyjärvi Kari Jyry HYL -
Paikkala Jarmo Jyry KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkiö Hannu HS 1.00.25 0.00.00 46.03 45.92
2 Sirola Risto KeU 1.00.39 0.00.14 45.69 45.58
3 Laitinen Matti Mesik 1.02.24 0.01.59 44.26 44.15
4 Reinikainen Pentti Jyry 1.04.42 0.04.17 42.53 42.43
5 Elomaa Pekka EsSu 1.07.49 0.07.24 40.44 40.34
6 Kivistö Erkki Pihkan 1.08.25 0.08.00 39.94 39.84
7 Tolonen Kalle Mesik 1.08.48 0.08.23 39.58 39.48
8 Punkero Toivo LS-37 1.11.01 0.10.36 38.20 38.11
9 Lepistö Lauri KeU 1.14.54 0.14.29 36.09 36.00
10 Varonen Arto LeSi 1.16.07 0.15.42 35.39 35.30
11 Rönn Ralf AOK 1.18.15 0.17.50 34.30 34.22
12 Vilenius Markku Jyry 1.20.21 0.19.56 33.28 33.20
13 Hakio Risto HS 1.20.28 0.20.03 33.11 33.03
14 Leino Reijo HiKi 1.20.39 0.20.14 32.92 32.84
15 Kokkonen Seppo KeU 1.22.37 0.22.12 32.02 31.94
16 Isoherranen Seppo HS 1.23.06 0.22.41 31.71 31.64
17 Leppäkorpi Eero LeSi 1.23.40 0.23.15 31.38 31.31
18 Latvasto Erkki HS 1.24.56 0.24.31 30.80 30.73
19 Laine Eero RaVi 1.26.58 0.26.33 29.97 29.90
20 Lampi Eero PäijRa 1.27.04 0.26.39 29.82 29.75
21 Luoma Simo Pihkan 1.27.42 0.27.17 29.50 29.43
22 Salo Markku LS-37 1.30.38 0.30.13 28.44 28.37
23 Luukko Jukka LS-37 1.41.17 0.40.52 25.35 25.29
24 Saarinen Olli HiKi 1.43.27 0.43.02 24.73 24.67
25 Rönkkö Paavo EsSu 1.43.30 0.43.05 24.62 24.56
26 Karjalainen Jouko HS 1.44.02 0.43.37 24.40 24.34
27 Mäkinen Matti Mesik 1.50.15 0.49.50 22.94 22.88
28 Salmela Markku RiSu 2.00.46 1.00.21 20.86 20.81
29 Bäckström Pentti KaRa 2.03.51 1.03.26 20.26 20.21
30 Hartikainen Pertti S. RiSu 2.24.00 1.23.35 17.36 17.32
31 Lindeman Osmo HS 2.32.50 1.32.25 16.29 16.25
Nenonen Mauri EsSu KES -
Kärkkäinen Eero EsSu KES -
Kämäräinen Pentti HiKi KES -
Kettunen Seppo Jyry KES -
Railo Matti LS-37 KES -
Junttila Olavi HS KES -
Hämäläinen Reijo Pihkan KES -
Hartman Matti HiKi KES -
Kanerva Unto Jyry KES -
Karppinen Pentti HU-46 KES -
Heinonen Jouko LS-37 HYL -
Syväterä Pekka RiSu KES -
Penttinen Juha Mesik KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Österberg Reino LeSi 54.45 0.00.00 45.66 46.00
2 Laitinen Raimo HiKi 56.00 0.01.15 44.29 44.62
3 Vänttinen Seppo EsSu 1.00.07 0.05.22 40.93 41.23
4 Wastimo Reijo Pihkan 1.07.01 0.12.16 36.42 36.69
5 Åberg Karl-Erik EsSu 1.11.56 0.17.11 33.66 33.91
6 Haaramo Matti EsSu 1.15.51 0.21.06 31.66 31.89
7 Kvick Aimo IHR 1.16.52 0.22.07 30.98 31.21
8 Setälä Toivo JäPa 1.19.11 0.24.26 29.83 30.05
9 Klinga Esa LS-37 1.19.18 0.24.33 29.54 29.75
10 Martikainen Erkki LS-37 1.21.27 0.26.42 28.51 28.72
11 Suokas Kyösti HU-46 1.31.14 0.36.29 25.24 25.43
12 Huuhtanen Jorma RaVi 1.31.18 0.36.33 25.00 25.19
13 Heinonen Olavi KaRa 1.37.04 0.42.19 23.32 23.49
14 Launis Kari Raus 1.38.09 0.43.24 22.86 23.03
15 Kasi Servo KeU 1.39.33 0.44.48 22.34 22.50
16 Hovinen Simo KeU 1.57.58 1.03.13 18.68 18.82
Ollikainen Eero HS KES -
Leino Olavi HiKi KES -
Koskinen Lennart EsSu KES -
Juntunen Olli HS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 53.33 0.00.00 40.31 40.25
2 Ranta Esko LS-37 56.06 0.02.33 37.65 37.60
3 Laurila Pertti EsSu 1.05.41 0.12.08 31.45 31.41
4 Salmi Jorma NaTe 1.13.06 0.19.33 27.63 27.59
5 Lahti Heikki LeSi 1.22.46 0.29.13 23.84 23.81
6 Vanhala Toivo Pihkan 1.30.21 0.36.48 21.33 21.30
Hirvikorpi Raimo HiKi KES -
Asikainen Ville XYZ KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Johan TapTa 2.25.40 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lampinen Ville HS 1.21.22 0.00.00 70.44 68.63
2 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.23.52 0.02.30 63.22 61.59
3 Kulagin Artur HS 1.35.24 0.14.02 51.07 49.76

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 1.01.50 0.00.00 76.56 76.93
2 Tulonen Benjamin HiKi 1.03.34 0.01.44 73.85 74.21
3 Hakuli Tommi SKUusi 1.09.27 0.07.37 67.03 67.36
4 Lahtinen Vesa HiKi 1.10.21 0.08.31 65.61 65.93
5 Palmen Alvar EsSu 1.12.03 0.10.13 63.51 63.82
6 Rauhala Juha EsSu 1.14.22 0.12.32 61.01 61.30
7 Hirvonen Joni RaVa 1.16.26 0.14.36 58.84 59.13
8 Saukkonen Samuli SKUusi 1.24.43 0.22.53 52.62 52.88
9 Larmala Niko EsSu 1.26.36 0.24.46 51.02 51.27
10 Vehmas Miika EsSu 1.28.38 0.26.48 49.41 49.65
11 Ursin Antti Lynx 1.49.46 0.47.56 39.53 39.73
12 Molnár Dániel RaVa 2.26.27 1.24.37 29.36 29.51
Remahl Ville LS-37 HYL -
Liikkanen Olli RaVa KES -
Leirimaa Lauri RaVa KES -
Kuusela Iiro RaVa KES -
Pietikäinen Aleksi SKUusi KES -
Mäki-Petäys Matias EsAk KES -
Lehtoranta Teemu SKUusi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tala Miika HS 59.53 0.00.00 64.63 62.51
2 Salonen Matias HS 1.01.08 0.01.15 62.88 60.82
3 Kuva Lassi RaVa 1.05.56 0.06.03 57.90 56.00
4 Rautio Mikael EsSu 1.06.52 0.06.59 56.70 54.84
5 Torsti Valtteri EsAk 1.14.46 0.14.53 50.35 48.70
6 Kemppainen Matti HU-46 1.27.52 0.27.59 42.54 41.15
7 Nykänen Tomi LamSä 1.33.50 0.33.57 39.56 38.26
8 Väisänen Leevi HS 1.35.40 0.35.47 38.52 37.26
9 Virtanen Aaro HU-46 1.37.13 0.37.20 37.64 36.41
10 Seppälä Pyry RR 1.37.45 0.37.52 37.16 35.95
11 Makkonen Joona LS-37 1.41.07 0.41.14 35.66 34.50
12 Kyngäs Benjamin HS 1.48.15 0.48.22 33.07 31.99
13 Arvela Oskari LS-37 1.50.46 0.50.53 32.08 31.03
14 Ylönen Arttu HyRa 1.58.01 0.58.08 29.89 28.91
15 Ojanen Joonas HyRa 1.59.57 1.00.04 29.19 28.23
Nuuttila Sami HU-46 KES -
Vaenerberg Niko MU KES -
Savolainen Esa Pihkan KES -
Rehn Ville Lynx KES -
Lehikoinen Elias EsSu KES -
Koivisto Antton SKUusi KES -
Kinnunen Valtteri MU KES -
Heinaro Lauri EsSu KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Roine Leevi HiKi 45.18 0.00.00 53.36 47.61
2 Asklöf Henrik Lynx 45.44 0.00.26 51.53 45.98
3 Salonen Aapo HS 1.06.43 0.21.25 34.42 30.71
4 Tervakangas Mikko EsSu 1.10.22 0.25.04 31.78 28.35
5 Tulkki Ilari HyRa 1.21.21 0.36.03 26.74 23.86
6 Viinikainen Vilppu EsSu 1.30.07 0.44.49 23.47 20.94
7 Pursiainen Santeri HyRa 1.53.34 1.08.16 18.09 16.14

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjäläinen Lauri HS 27.22 0.00.00
1 Viskari Juuso HiKi 27.22 0.00.00
3 Heinonen Paavo HS 29.29 0.02.07
4 Aaltonen Lauri HyRa 31.37 0.04.15
5 Kallio Matti SKUusi 34.31 0.07.09
6 Ikola Atte HS 36.18 0.08.56
7 Puupponen Lauri EsSu 38.58 0.11.36
8 Autio Wertti HyRa 39.14 0.11.52
9 Kuusela Otto RaVa 39.49 0.12.27
10 Hiiro Artturi RR 40.23 0.13.01
11 Passila Miika HU-46 41.59 0.14.37
12 Raitola Sami Lynx 42.22 0.15.00
13 Haltia Ilari RR 42.33 0.15.11
14 Uusitalo Topias EsAk 44.30 0.17.08
15 Tähtinen Miska PäijRa 48.38 0.21.16
16 Partanen Lauri HyRa 49.43 0.22.21
17 Hautakangas Nuuti HyRa 52.35 0.25.13
18 Makkonen Eino LS-37 1.10.12 0.42.50
19 Tikkanen Elias EsSu 1.27.15 0.59.53
Rosenblad Kristian SKUusi KES -
Pelkonen Oula RaVa KES -
Makkonen Lauri LS-37 HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Boström Kristian Lynx 24.51 0.00.00
2 Hamppu Anton HS 27.49 0.02.58
3 Laaksonen Emil EsSu 29.11 0.04.20
4 Hanhijärvi Paulus EsAk 29.29 0.04.38
5 Sorsa Antti EsSu 29.49 0.04.58
6 Pajuoja Otso EsSu 31.28 0.06.37
7 Paavola Eetu SKUusi 33.43 0.08.52
8 Laakso Ilari RR 33.46 0.08.55
9 Väisänen Lenni HS 35.13 0.10.22
10 Mäkelä Elias Lynx 36.30 0.11.39
11 Hiiro Aleksanteri RR 38.03 0.13.12
12 Haapala Oskar RR 39.31 0.14.40
13 Maronen Matias Lynx 40.05 0.15.14
14 Määttälä Mikko EsSu 45.19 0.20.28
15 Kuusivaara Joonas EsAk 1.00.24 0.35.33
16 Leiniö Juho SKUusi 1.01.04 0.36.13
17 Vesterinen Veeti HyRa 1.17.32 0.52.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 15.42 0.00.00
2 Koponen Matias Lynx 18.20 0.02.38
3 Rautio Daniel EsSu 18.46 0.03.04
4 Ruuskanen Tuomas MU 19.20 0.03.38
5 Ristimäki Väinö HS 22.38 0.06.56
6 Gröhn Riku HU-46 22.47 0.07.05
7 Mbembela Karim Lynx 22.48 0.07.06
8 Ketonen Juuso RaVa 26.47 0.11.05
9 Virtanen Ilari HU-46 26.48 0.11.06
10 Kallela Luca HS 26.55 0.11.13
11 Karelo Luukas EsSu 27.01 0.11.19
12 Koho Miika RR 29.04 0.13.22
13 Ahoniemi Rasmus HyRa 30.02 0.14.20
13 Pelkonen Elias RaVa 30.02 0.14.20
15 Ojala Akseli EsSu 30.08 0.14.26
16 Matilainen Markus HS 50.46 0.35.04
17 Vaherlehto Eemi SKUusi 58.40 0.42.58
Kurhinen Samuel RaVa HYL -
Huostila Sampo LamSä HYL -
Arvela Henri LS-37 HYL -
Tervo Lassi HS HYL -
Penttinen Oskari EsSu HYL -
Määttänen Markus EsSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wennman Heini Pohjant 1.10.32 0.00.00 93.29 92.93
2 Mänkärlä Aino Lynx 1.12.16 0.01.44 90.53 90.18
3 Iso-Markku Paula KR 1.12.45 0.02.13 89.40 89.06
4 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.21.54 0.11.22 78.95 78.65
5 Liljeström Heidi HS 1.25.01 0.14.29 75.61 75.32
6 Andelin Sanna LaTa 1.26.02 0.15.30 74.28 73.99
7 Parjanne Laura HiKi 1.26.15 0.15.43 73.65 73.37
8 Malmi Päivi HS 1.26.50 0.16.18 72.72 72.44
9 Mattila Milla HS 1.26.53 0.16.21 72.24 71.96
10 Rintamäki Riina Pihkan 1.30.09 0.19.37 69.20 68.94
11 Ryyppö Minna HS 1.32.08 0.21.36 67.30 67.04
12 Kirvesmies Tytti TP 1.36.26 0.25.54 63.90 63.66
13 Orkola Pirita HiKi 1.41.15 0.30.43 60.49 60.26
14 Jacobsson Julia TVV 1.42.02 0.31.30 59.65 59.42
15 Hyvärinen Emilia LS-37 1.48.17 0.37.45 55.86 55.65
16 Helle Annukka EsAk 1.48.30 0.37.58 55.40 55.19
17 Tahvanainen Venla EsSu 1.49.23 0.38.51 54.60 54.39
18 Heikkilä Venla HS 1.49.24 0.38.52 54.25 54.04
19 Laitinen Salla EsAk 1.58.41 0.48.09 49.68 49.49
20 Voutilainen Anna EsAk 2.02.30 0.51.58 47.83 47.64
21 Kottonen Annika Lynx 2.03.52 0.53.20 46.99 46.81
22 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 2.09.01 0.58.29 44.82 44.65
23 Sipilä Kirsi HU-46 2.11.19 1.00.47 43.75 43.58
24 Hanhijärvi Marjukka EsAk 2.15.27 1.04.55 42.13 41.97
25 Komulainen Virpi Jyry 2.16.51 1.06.19 41.42 41.27
26 Piirainen Sirke Jyry 2.28.23 1.17.51 37.95 37.80
Kiiski Johanna HS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 1.29.57 0.00.00 72.38 70.39
2 Kemppi Johanna RR 1.35.18 0.05.21 67.53 65.67
3 Ekwik Micaela Lynx 1.41.27 0.11.30 62.69 60.97
4 Huhtala Maija RaHa 1.45.20 0.15.23 59.67 58.03
5 Isoniemi Tiina Jyry 1.48.33 0.18.36 57.21 55.63
6 Auvinen Tuija HiKi 1.53.27 0.23.30 54.08 52.59
7 Carlsson Sanna EsAk 1.56.07 0.26.10 52.19 50.75
8 Heikkilä Maija EsAk 2.06.44 0.36.47 47.22 45.92
Männikkö Niina RR KES -
Eeva Jonna LS-37 KES -
Wiklund Anna RaHa KES -
Vaiksalu Lilyon KaRa KES -
Vaara Inga-Maria RaVi KES -
Nieminen Outi RR KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Sini EsSu 1.08.09 0.00.00 77.48 77.64
2 Asklöf Johanna Lynx 1.12.25 0.04.16 72.44 72.58
3 Salonen Heidi HS 1.13.31 0.05.22 70.89 71.03
4 Tervakangas Sanna EsSu 1.15.20 0.07.11 68.72 68.86
5 Francke Astra EsSu 1.18.58 0.10.49 65.12 65.25
6 Koivuniemi Kirsi LS-37 1.19.14 0.11.05 64.47 64.60
7 Ketola Heli Koovee 1.23.07 0.14.58 61.04 61.16
8 Ketola Mervi EsSu 1.25.51 0.17.42 58.70 58.82
9 Uusi-Simola Heli MU 1.33.29 0.25.20 53.54 53.64
10 Isoherranen Kirsi Lynx 1.34.04 0.25.55 52.84 52.94
11 Viskari Tanja HiKi 1.35.23 0.27.14 51.75 51.85
12 Rautakorpi Tiina EsAk 1.36.14 0.28.05 50.93 51.04
13 Tiitola Annamari Lynx 1.42.40 0.34.31 47.41 47.50
14 Marttila Outi EsSu 1.44.11 0.36.02 46.39 46.48
15 Nyholm Tanja KaRa 1.45.13 0.37.04 45.60 45.69
16 Turakainen Irene HS 1.51.56 0.43.47 42.56 42.64
17 Rantamäki Karin HS 1.53.24 0.45.15 41.70 41.79
18 Rajamäki Riikka HS 1.58.34 0.50.25 39.60 39.68
19 Hovinen Mari KeU 2.00.31 0.52.22 38.67 38.75
20 Oja Iina Pihkan 2.01.49 0.53.40 37.97 38.05
21 Leiniö Sari Pihkan 2.09.05 1.00.56 35.57 35.64
Wartiainen Piritta EsSu KES -
Latvala Terhi TVV KES -
Koivu-Tikkanen Terhi EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi Lynx 1.07.09 0.00.00 72.90 72.76
2 Remahl Virpi LS-37 1.09.27 0.02.18 69.93 69.79
3 Heinaro Mervi EsSu 1.16.42 0.09.33 62.81 62.69
4 Palmen Virpi EsSu 1.19.25 0.12.16 60.18 60.06
5 Arvela Kirsi LS-37 1.25.29 0.18.20 55.45 55.35
6 Hirvonen Leena AR 1.28.50 0.21.41 52.93 52.83
7 Myllys Leena HS 1.29.45 0.22.36 51.96 51.86
8 Löfgren Jaana RR 1.31.29 0.24.20 50.55 50.45
9 Lankinen Hanna HS 1.36.00 0.28.51 47.77 47.68
10 Sundqvist Sari LS-37 1.36.13 0.29.04 47.26 47.17
11 Kahanpää Hanna EsSu 2.08.30 1.01.21 35.09 35.02
12 Paalanen Anne RR 2.23.02 1.15.53 31.25 31.19
13 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 2.24.02 1.16.53 30.77 30.71
14 Kallela Sari HS 2.26.22 1.19.13 30.01 29.95
15 Liikonen Sari RaVa 2.50.41 1.43.32 25.51 25.46
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -
Roine Virpi HiKi KES -
Koistinen Marjo EsSu KES -
Hakuli Mia KeU KES -
Anttila Mervi RR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kekäläinen Kaija HS 1.03.37 0.00.00 65.21 64.57
2 Varpula Marjut EsSu 1.07.37 0.04.00 60.69 60.10
3 Linko Rita EsSu 1.16.29 0.12.52 53.08 52.56
4 Einonen Päivi LS-37 1.16.50 0.13.13 52.26 51.75
5 Kirvesmies Vuokko LS-37 1.17.45 0.14.08 51.07 50.57
6 Matilainen Mirja HS 1.20.46 0.17.09 48.61 48.14
7 Salmi Kirsti RR 1.33.30 0.29.53 41.52 41.11
8 Lankinen Pauliina HS 1.33.55 0.30.18 40.86 40.46
9 Mäki-Petäys Eeva EsAk 1.35.01 0.31.24 39.92 39.53
10 Mäkelä Anja RiSu 1.37.05 0.33.28 38.61 38.23
11 Virta Maija Pihkan 1.51.13 0.47.36 33.30 32.98
12 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.59.56 0.56.19 30.51 30.21
13 Hilska Sanna KaRa 2.53.41 1.50.04 20.81 20.61
Rantalainen Anna-Lea LS-37 KES -
Sarkki Sirkka KeU KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 1.11.51 0.00.00 58.02 58.04
2 Kottonen Annariitta Lynx 1.20.03 0.08.12 51.30 51.31
3 Jumppanen Helena Pihkan 1.22.28 0.10.37 49.03 49.05
4 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.30.27 0.18.36 44.01 44.03
5 Meriheinä Maire Pihkan 1.30.32 0.18.41 43.28 43.30
6 Markki Outi EsSu 1.40.13 0.28.22 38.48 38.49
7 Leskinen Tiina Lynx 1.44.02 0.32.11 36.46 36.48
8 Kokkila Marita EsSu 1.44.05 0.32.14 35.85 35.86
9 Saarikoski Päivi Pihkan 1.49.46 0.37.55 33.42 33.43
10 Lähteilä Seija-Sinikka HiKi 1.56.09 0.44.18 31.05 31.06
Ojajärvi Seija HS KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Tarja LaTa 1.15.45 0.00.00 51.13 51.17
2 Koivula Sirpa HS 1.17.05 0.01.20 49.62 49.66
3 Heinonen Kaija Pihkan 1.17.11 0.01.26 48.92 48.97
4 Ahlqvist Kristiina Raus 1.20.31 0.04.46 46.30 46.34
5 Soanjärvi Tuija Lynx 1.20.40 0.04.55 45.61 45.65
6 Kurvinen Ulla HiKi 1.21.26 0.05.41 44.59 44.63
7 Karvonen Iris LeSi 1.31.19 0.15.34 39.23 39.26
8 Kangasaho Sirpa HiKi 1.42.46 0.27.01 34.39 34.42
9 Parjanne Marja-Liisa EsSu 1.45.01 0.29.16 33.19 33.22
10 Ahonen Päivi KaRa 1.46.35 0.30.50 32.25 32.28
11 Ojapalo Anneli RR 1.53.45 0.38.00 29.79 29.82
Turku Kaija HS KES -
Haatio Pirkko HS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Irmeli KaRa 1.03.15 0.00.00 50.65 50.05
2 Sundberg Liisa Lynx 1.05.42 0.02.27 48.03 47.46
3 Laitinen Hellevi EsAk 1.07.31 0.04.16 46.03 45.48
4 Savelainen Marketta HS 1.15.34 0.12.19 40.49 40.01
5 Malmsten Beatrice Lynx 1.23.26 0.20.11 36.10 35.67
6 Reinikainen Pirjo Jyry 1.42.12 0.38.57 29.00 28.65
7 Petäys Helvi Pihkan 1.43.07 0.39.52 28.27 27.94
8 Lindsten Ulla Jyry 2.19.18 1.16.03 20.58 20.34
Ohramaa Tuula Jyry KES -
Luoma Helena Pihkan KES -
Kämäräinen Paula HiKi KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reeni Eva RiSu 55.00 0.00.00 48.88 48.61
2 Etholen Rose-Marie HS 56.40 0.01.40 46.85 46.59
3 Karvinen Tuulikki HS 56.42 0.01.42 46.23 45.97
4 Torp Tytti HS 57.04 0.02.04 45.34 45.09
5 Salmela Juulia RiSu 1.00.44 0.05.44 42.05 41.82
6 Mikkonen Ritva EsSu 1.07.03 0.12.03 37.59 37.38
7 Tanska Eeva EsSu 1.12.37 0.17.37 34.24 34.06
8 Paatero Leena EsSu 1.25.02 0.30.02 28.85 28.69
9 Latvasto Pirkko HS 1.42.14 0.47.14 23.67 23.54
10 Raatikka Marja HS 2.19.04 1.24.04 17.16 17.06
Syväterä Hillevi RiSu KES -
Isoherranen Kaarina HS KES -
Hovinen Riitta KeU KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 1.03.39 0.00.00
2 Pekkarinen Eila KeU 1.04.39 0.01.00
Havukorpi Airi RaVi KES -
Ollikainen Helvi HS KES -
Vehmanen Marjatta KeU KES -
Tervala Eeva HU-46 KES -
Tähtinen Anu PäijRa KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 1.29.22 0.00.00 28.11 28.19
2 Ikkala Leena HS 1.37.29 0.08.07 23.84 23.91
3 Holopainen Kaarina KeU 1.38.16 0.08.54 21.73 21.79

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohikainen Milla RaVa 1.12.56 0.00.00 62.98 62.55
2 Matilainen Helena HS 1.28.00 0.15.04 50.24 49.89
3 Raasakka Maija EsSu 1.31.27 0.18.31 46.46 46.14
4 Immonen Angelika NaTe 2.11.03 0.58.07 31.11 30.89
5 Vilhonen Essi HS 2.26.46 1.13.50 26.60 26.42

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuuli Lynx 1.02.44 0.00.00 75.12 74.85
2 Ståhlberg Emilia EsSu 1.03.25 0.00.41 73.20 72.93
3 Granados Escartin Elva EsSu 1.09.13 0.06.29 66.05 65.81
4 Nummela Liinu MU 1.15.40 0.12.56 59.48 59.27
5 Haltia Riikka RR 1.15.45 0.13.01 58.48 58.27
6 Kivilaakso Anni EsSu 1.21.04 0.18.20 53.78 53.58
7 Hyvärinen Roosa RaVa 1.40.28 0.37.44 42.69 42.53
8 Heiskanen Iida HS 1.51.48 0.49.04 37.73 37.59
9 Immonen Ella RaVa 1.57.41 0.54.57 35.24 35.11
Järvelä Emmi KärKV KES -
Salonen Inka HS KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 45.19 0.00.00 67.76 66.67
2 Matilainen Annika HS 49.55 0.04.36 61.08 60.09
3 Kantola Claudia LS-37 52.59 0.07.40 57.13 56.21
4 Hyvärinen Ella RaVa 55.22 0.10.03 54.27 53.40
5 Himilä Julia RR 56.06 0.10.47 53.17 52.31
6 Koskinen Pinja RR 58.20 0.13.01 50.76 49.94
7 Pelkonen Roosa RaVa 59.53 0.14.34 49.08 48.29
8 Tulonen Jenna HiKi 1.00.17 0.14.58 48.39 47.61
9 Lohikainen Eveliina RaVa 1.00.52 0.15.33 47.57 46.80
10 Rantala Jasmiina RaLu 1.02.04 0.16.45 46.30 45.55
11 Roine Veera HiKi 1.04.27 0.19.08 44.24 43.53
12 Päivähonka Salla RaVa 1.06.31 0.21.12 42.54 41.85
13 Tuominen Krista LS-37 1.07.31 0.22.12 41.58 40.91
14 Heikkinen Sanni HS 1.10.38 0.25.19 39.44 38.80
15 Kopra Ella HU-46 1.13.11 0.27.52 37.76 37.15
16 Kuusela Aino RaVa 1.19.53 0.34.34 34.32 33.77
17 Tähtinen Tessa PäijRa 1.20.51 0.35.32 33.64 33.10
18 Kuusivaara Roosa EsAk 1.23.36 0.38.17 32.27 31.75
19 Nenonen Eriikka RaVa 1.31.02 0.45.43 29.40 28.92
20 Sundqvist Ida LS-37 1.47.04 1.01.45 24.79 24.39
Koljonen Annika HU-46 KES -
Kaukonen Ella EsSu KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Venla HS 48.01 0.00.00 55.16 54.55
2 Heinaro Ellen HS 52.07 0.04.06 49.73 49.19
3 Laine Roosa EsSu 1.05.34 0.17.33 38.66 38.24
4 Palmen Aino EsSu 1.09.31 0.21.30 35.65 35.26
5 Jokinen Helmi HiKi 1.27.25 0.39.24 27.70 27.40
6 Pirinen Inkalilja SKUusi 1.39.07 0.51.06 23.86 23.60
Ståhlberg Elisa EsSu KES -
Koskela Elli HyRa HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Mikaela PäijRa 24.24 0.00.00
2 Lahdenperä Melina RR 25.16 0.00.52
3 Salomäki Eerika SKUusi 28.23 0.03.59
4 Haapala Ida RR 30.56 0.06.32
5 Määttänen Maria EsSu 31.39 0.07.15
6 Taipale Anniina LS-37 34.29 0.10.05
7 Kemppainen Veera HU-46 34.35 0.10.11
8 Malinen Hanna SKUusi 34.48 0.10.24
9 Ristimäki Aino HS 37.55 0.13.31
10 Nurmi Seela RR 38.29 0.14.05
11 Virolainen Sara KärKV 39.23 0.14.59
12 Suntioinen Elli EsSu 40.06 0.15.42
13 Lehikoinen Aino EsSu 41.02 0.16.38
14 Vesterinen Viivi HyRa 42.38 0.18.14
15 Kolstela Hilla LS-37 47.07 0.22.43
16 Kurhinen Anna RaVa 48.14 0.23.50
17 Kärkkäinen Milla SKUusi 57.50 0.33.26
18 Kangas Roosa LS-37 1.17.36 0.53.12
Koljonen Erika HU-46 HYL -
Heiskanen Eevi HS HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkilä Suvi Lynx 17.50 0.00.00
2 Hilo Hanne Lynx 18.20 0.00.30
3 Salonen Venla HS 19.58 0.02.08
4 Tiljander Venla HyRa 20.24 0.02.34
5 Kytäjä Nea HiKi 21.33 0.03.43
6 Raasakka Liisa EsSu 21.48 0.03.58
7 Soikkeli Sofia EsSu 22.01 0.04.11
8 Kangasaho Aino HS 22.22 0.04.32
9 Latvala Matilda SKUusi 22.36 0.04.46
10 Ketolainen Vilja SKUusi 23.48 0.05.58
11 Asklöf Aino Lynx 24.40 0.06.50
12 Korhonen Minea MU 25.44 0.07.54
13 Seppälä Kaisla RR 26.31 0.08.41
14 Sipilä Jenni HyRa 34.55 0.17.05
15 Janhunen Jenni MU 47.53 0.30.03
Tulonen Anna HiKi KES -
Koskela Heta HyRa HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Norrbacka Salla HyRa 15.31 0.00.00
2 Tala Emilia HS 15.43 0.00.12
3 Rantala Ella HS 18.08 0.02.37
4 Viinikainen Vilja EsSu 19.11 0.03.40
5 Sallila Katarina HS 19.17 0.03.46
6 Pursiainen Laura HyRa 19.47 0.04.16
7 Salonen Elli HS 19.48 0.04.17
8 Tala Juulia HS 20.00 0.04.29
9 Lehtonen Maiju LS-37 20.39 0.05.08
10 Ahtola Kaisa EsAk 21.45 0.06.14
11 Kosunen Armi HS 22.22 0.06.51
12 Ranta-Puska Maija EsAk 23.31 0.08.00
13 Markki Emmi EsSu 24.01 0.08.30
14 Karttunen Lilia LS-37 25.22 0.09.51
15 Nietula Minja HS 26.16 0.10.45
16 Pirinen Hilla SKUusi 27.03 0.11.32
17 Sorjonen Siiri EsSu 30.07 0.14.36
18 Åberg Anniina HyRa 33.18 0.17.47
19 Leinonen Reetta MU 41.28 0.25.57
20 Åberg Nea HyRa 41.33 0.26.02

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Tatu Lynx 14.27 0.00.00
2 Jacobsson Emil SKUusi 18.59 0.04.32
3 Jääskeläinen Nuutti HS 22.58 0.08.31
4 Leiniö Iikka SKUusi 25.56 0.11.29
5 Korhonen Eetu HyRa 29.33 0.15.06
6 Hietala Joni EsSu 31.33 0.17.06
7 Ekwik Niclas Lynx 33.22 0.18.55
Koivisto Mikael SKUusi HYL -
Himilä Atte RR HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ikola Aapo HS 9.53 0.00.00
2 Packalén Anton Lynx 10.17 0.00.24
3 Fritzen Florian KarjUra 10.27 0.00.34
4 Ala-Heikkilä Elias AR 11.40 0.01.47
5 Maronen Markus Lynx 12.08 0.02.15
6 Kivilaakso Juho Lynx 12.50 0.02.57
7 Carlsson Oliver EsAk 12.53 0.03.00
8 Kemppi Anton RR 13.17 0.03.24
9 Sorsa Karl Lynx 13.21 0.03.28
10 Mäkelä Topias Lynx 13.29 0.03.36
11 Kuusinen Tuomas Lynx 13.46 0.03.53
12 Kuusinen Karri Lynx 14.15 0.04.22
13 Nikkinen Hannes HiKi 14.24 0.04.31
14 Länsiluoto Juho HS 15.17 0.05.24
15 Haara Eino HS 15.26 0.05.33
16 Leskinen Eemeli Lynx 16.03 0.06.10
17 Kervinen Jaakko JäPa 16.12 0.06.19
18 Tuomainen Vili AR 16.31 0.06.38
19 Passila Leevi HU-46 16.49 0.06.56
20 Kallela Lenni HS 16.50 0.06.57
21 Rintamäki Elias SKUusi 17.39 0.07.46
22 Rantala Oscar KaRa 18.19 0.08.26
23 Åberg Samu HyRa 18.22 0.08.29
24 Roine Veeti HiKi 18.24 0.08.31
25 Salmi Eero HS 19.18 0.09.25
26 Isoherranen Antti Lynx 20.31 0.10.38
27 Laatu Jaakko HS 22.06 0.12.13
28 Nylund Hugo Lynx 22.35 0.12.42
29 Ahokas Joni HyRa 24.08 0.14.15
30 Malmi Juho HS 24.21 0.14.28
31 Sarkkinen Joonas LaTa 24.30 0.14.37
32 Friman Eemeli HyRa 24.33 0.14.40
33 Ahoniemi Santeri HyRa 25.37 0.15.44
34 Penttinen Niilo EsSu 25.57 0.16.04
35 Lammi Tuomo HS 26.04 0.16.11
36 Suntioinen Ilari KaRa 27.05 0.17.12
37 Haakana Joona HyRa 29.17 0.19.24
38 Rantala Nooa KaRa 30.19 0.20.26
39 Packalen Kasper Lynx 32.29 0.22.36
40 Jakoaho Joona HyRa 32.30 0.22.37
41 Aalto Samu HyRa 33.29 0.23.36
42 Kantelinen Leevi HyRa 33.38 0.23.45
43 Linsén Iikka HyRa 37.23 0.27.30
44 Kantelinen Vili HyRa 42.23 0.32.30
45 Numminen Miro HyRa 55.59 0.46.06

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 12.49 0.00.00
2 Rantakokko Merianna HS 17.27 0.04.38
3 Viskari Siiri HiKi 17.55 0.05.06
4 Turakainen Veera HS 17.57 0.05.08
5 Isoherranen Salla Lynx 18.19 0.05.30
6 Hanhijärvi Maijukka EsAk 18.32 0.05.43
7 Määttälä Fanni EsSu 20.06 0.07.17
8 Rajala Anni HS 21.28 0.08.39
9 Heinäaro Iida HyRa 23.46 0.10.57
10 Soikkeli Linnea EsSu 26.13 0.13.24
11 Mäki-Petäys Maria EsAk 31.47 0.18.58
Väisänen Doris HS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva RR 10.38 0.00.00
2 Ruuskanen Senni MU 12.45 0.02.07
3 Mänty Elisa RR 13.00 0.02.22
4 Viskari Saana HiKi 13.23 0.02.45
5 Aaltonen Nelli Lynx 13.27 0.02.49
6 Lukkari Matilda SKUusi 14.07 0.03.29
7 Tuomainen Iida-Maria AR 14.17 0.03.39
8 Haapamäki Kerttu HyRa 14.20 0.03.42
9 Gröhn Ronja HU-46 14.26 0.03.48
10 Koho Milja RR 14.56 0.04.18
11 Rehberger Nadja HS 15.08 0.04.30
12 Nikkinen Saana HiKi 15.12 0.04.34
13 Soikkeli Lauriina EsSu 15.37 0.04.59
14 Åberg Ninni HyRa 15.53 0.05.15
15 Mbembela Kia Lynx 16.02 0.05.24
16 Tupitsa Milla HS 16.09 0.05.31
17 Ketonen Jonna RaVa 16.12 0.05.34
18 Heinonen Kaisla HS 17.06 0.06.28
19 Rautio Ulrika EsSu 18.01 0.07.23
20 Laine Ruusu HS 18.11 0.07.33
21 Leppänen Jenni LS-37 18.46 0.08.08
22 Karelo Olivia EsSu 18.58 0.08.20
23 Roine Meeri HiKi 19.12 0.08.34
24 Sokka Elsa HyRa 20.16 0.09.38
25 Romppainen Piia HyRa 20.24 0.09.46
26 Hyvönen Anniina MU 21.07 0.10.29
27 Hilo Jenny Lynx 21.26 0.10.48
28 Roschier Siiri HS 22.11 0.11.33
29 Leinonen Saara MU 22.49 0.12.11
30 Kosunen Eila HS 24.15 0.13.37
31 Pursiainen Ilona HyRa 25.01 0.14.23
32 Packalén Lotta Lynx 26.24 0.15.46
33 Suntioinen Iida KaRa 28.22 0.17.44
34 Eurén Noora RaVa 30.12 0.19.34
35 Löfgren Wilma RR 30.15 0.19.37
36 Vesterinen Vilma HyRa 31.12 0.20.34
37 Jääskeläinen Unna HS 35.39 0.25.01
38 Terävä Laura LS-37 40.25 0.29.47

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 16.23 0.00.00
2 Pikkarainen Pyry LS-37 18.23 0.02.00
3 Karjalainen Akseli PäijRa 18.41 0.02.18
4 Passila Veeti HU-46 22.24 0.06.01
5 Terävä Eero LS-37 30.22 0.13.59

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sarkkinen Eetu LaTa 17.52 0.00.00
2 Makkonen Tuomas LS-37 18.12 0.00.20
3 Ketonen Jussi RaVa 29.44 0.11.52
4 Eurén Mikko RaVa 31.50 0.13.58

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Riutto Eerika HU-46 29.53 0.00.00
2 Leppänen Nella LS-37 34.04 0.04.11