FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka R1 finaali
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni VaajTe 1.41.12 0.00.00
2 Kuukka Elias TP 1.42.30 0.01.18
3 Kirmula Miika AngA 1.43.38 0.02.26
4 Henriksson Tobias Trian 1.44.29 0.03.17
5 Liukkonen Oskari HiKi 1.45.30 0.04.18
6 Ojanaho Olli OH 1.45.36 0.04.24
7 Föhr Tero VeVe 1.45.55 0.04.43
8 Airila Hannu KR 1.46.03 0.04.51
9 Taanila Vesa IkNV 1.46.34 0.05.22
10 Huovila Jarkko NOR 1.46.50 0.05.38
11 Lakanen Jani Koovee 1.47.03 0.05.51
12 Simosas Otto Trian 1.47.22 0.06.10
13 Boström Mårten SWE 1.47.27 0.06.15
14 Sirén Mikko AngA 1.47.31 0.06.19
15 Huhtinen Mikko TuS 1.48.17 0.07.05
16 Räsänen Markus KuoSu 1.48.18 0.07.06
17 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.49.01 0.07.49
18 Penttinen Topi Trian 1.49.13 0.08.01
19 Wickholm Jörgen Trian 1.50.21 0.09.09
20 Hämäläinen Sami MSParma 1.50.35 0.09.23
21 Heinaro Einari HS 1.50.50 0.09.38
22 Saramäki Niklas Lynx 1.51.24 0.10.12
23 Pohjala Johannes NOR 1.51.59 0.10.47
24 Parkkinen Jarno RR 1.52.01 0.10.49
25 Laakkonen Leo TP 1.52.32 0.11.20
26 Lindeqvist Markus PR 1.52.39 0.11.27
27 Heinonen Jouni Koovee 1.53.29 0.12.17
28 Myllärinen Jani Koovee 1.53.44 0.12.32
29 Mäkelä Tuomo AngA 1.53.53 0.12.41
30 Mäkinen Vesa AngA 1.54.14 0.13.02
31 Fagerudd Kim PR 1.54.26 0.13.14
32 Hirvikallio Joni Koovee 1.55.04 0.13.52
33 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.55.33 0.14.21
34 Ahonen Jere KangSK 1.56.50 0.15.38
35 Patana Mikko HiKi 1.57.11 0.15.59
36 Fabritius Mikael Trian 1.57.29 0.16.17
37 Istolahti Tuomo KangSK 1.57.31 0.16.19
38 Lakanen Jonne VaajTe 1.57.56 0.16.44
39 Heiska Samu VeVe 1.58.34 0.17.22
40 Valkama Sami PR 2.00.54 0.19.42
41 Sund Otto Femman 2.02.02 0.20.50
42 Saari Petri VaajTe 2.03.47 0.22.35
43 Anttolainen Aleksi LS-37 2.04.31 0.23.19
Kivelä Matti HiKi KES -
Laukkarinen Jesse PR KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppi Minna LS-37 1.13.34 0.00.00
2 Kinni Saila TP 1.16.34 0.03.00
3 Haikonen Henna-Riikka AnttU 1.18.01 0.04.27
4 Rantanen Merja JRV 1.18.12 0.04.38
5 Karhola Lotta TP 1.19.48 0.06.14
6 Dambe Inga PR 1.21.29 0.07.55
7 Sianoja Maija MSParma 1.21.42 0.08.08
8 Mänkärlä Aino Lynx 1.22.44 0.09.10
9 Kaskinen Mira RasKa 1.23.30 0.09.56
10 Saarimäki Heini AngA 1.23.37 0.10.03
11 Anttonen Sari KeuKi 1.23.47 0.10.13
12 Joensuu Marttiina Pohjant 1.24.38 0.11.04
13 Hytönen Outi KangSK 1.24.55 0.11.21
14 Wennman Heini Pohjant 1.25.16 0.11.42
15 Haajanen Sofia Pohjant 1.25.21 0.11.47
16 Niittynen Miia Koovee 1.26.28 0.12.54
17 Virta Elli Trian 1.26.30 0.12.56
18 Närhi Anna SWE 1.26.41 0.13.07
19 Harju Venla TP 1.26.53 0.13.19
19 Fagerudd Salla PR 1.26.53 0.13.19
21 Viberg Tuulia MSParma 1.27.10 0.13.36
22 Silvennoinen Emma PR 1.27.12 0.13.38
23 Kyrölä Sonja TP 1.27.14 0.13.40
24 Hulkkonen Johanna SKUusi 1.27.28 0.13.54
25 Sundberg Karoliina Lynx 1.28.47 0.15.13
26 Nurmela Sari VeVe 1.29.35 0.16.01
27 Kemp Emily AngA 1.29.45 0.16.11
28 Gunell Yvonne PIF 1.29.53 0.16.19
29 Kuuselo Riina SWE 1.32.02 0.18.28
30 Nurmi Kirsi SWE 1.33.42 0.20.08
31 Patana Jenny HiKi 1.34.19 0.20.45
32 Liikanen Marjo RR 1.35.48 0.22.14
33 Istolahti Tiia MSParma 1.37.17 0.23.43
34 Peltomäki Elli RasKa 1.37.18 0.23.44
35 Boström Matleena SWE 1.37.28 0.23.54
36 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.38.36 0.25.02

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raitanen Topi HS 1.07.34 0.00.00 92.42 92.30
2 Talvinen Arto MSParma 1.08.12 0.00.38 91.21 91.10
3 Kangas Veli HS 1.08.19 0.00.45 90.70 90.59
4 Silvennoinen Santeri KR 1.10.05 0.02.31 88.07 87.96
5 Kuukka Anton TP 1.10.27 0.02.53 87.27 87.17
6 Syrjäläinen Arttu HS 1.12.56 0.05.22 83.97 83.87
7 Ahola Topias Navi 1.13.37 0.06.03 82.86 82.76
8 Karppinen Aleksi IkNV 1.14.16 0.06.42 81.82 81.72
9 Ruohola Aaro MSParma 1.15.02 0.07.28 80.66 80.56
10 Suominen Eemeli HiKi 1.15.18 0.07.44 80.05 79.96
11 Huostila Anssi TP 1.15.39 0.08.05 79.37 79.27
12 Saari Aki VaajTe 1.15.58 0.08.24 78.72 78.62
13 Sopo Aleksi KuoSu 1.17.03 0.09.29 77.30 77.21
14 Hyppölä Sampo PelPo 1.17.10 0.09.36 76.87 76.78
15 Ahola Joonas Navi 1.18.27 0.10.53 75.31 75.22
16 Kommio Jere HlS 1.18.28 0.10.54 74.99 74.90
17 Saleva Eero SKUusi 1.18.34 0.11.00 74.59 74.50
18 Tuomaala Eero SKUusi 1.22.02 0.14.28 71.14 71.06
19 Takanen Lari VeVe 1.22.32 0.14.58 70.42 70.33
20 Jern Jonas Femman 1.22.36 0.15.02 70.07 69.99
21 Sulkula Anton S-JKL 1.23.00 0.15.26 69.45 69.36
22 Lampinen Ville HS 1.24.31 0.16.57 67.91 67.83
23 Loukkalahti Vilho HiKi 1.25.22 0.17.48 66.96 66.88
24 Laitinen Justus Koovee 1.26.39 0.19.05 65.69 65.61
25 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.26.44 0.19.10 65.35 65.27
26 Rissanen Lari-Antti SonPa 1.27.31 0.19.57 64.49 64.41
27 Saikko Antti LappRi 1.27.37 0.20.03 64.14 64.06
28 Leinonen Pauli S-JKL 1.28.10 0.20.36 63.47 63.39
29 Aikio Severi Pohjant 1.28.45 0.21.11 62.78 62.71
30 Rantala Valtteri LS-37 1.29.01 0.21.27 62.32 62.25
31 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 1.30.27 0.22.53 61.07 61.00
32 Sundelin Ville RasKa 1.35.28 0.27.54 57.61 57.54
33 Lindberg Mikko AngA 1.39.48 0.32.14 54.87 54.80
34 Lindroth Joona AR 1.40.36 0.33.02 54.19 54.13
35 Kalliokoski Jooseppi IkNV 1.45.01 0.37.27 51.68 51.62
36 Salomaa Antti-Ville Navi 1.47.09 0.39.35 50.43 50.37
37 Järvensivu Oula OrPo 1.47.39 0.40.05 49.97 49.91
38 Itkonen Otto TuS 2.50.37 1.43.03 31.39 31.35
Schroderus Samuli Pohjant HYL -
Pietikäinen Sauli KS KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 1.09.42 0.00.00 98.18 98.14
2 Hulkkonen Niina SKUusi 1.12.41 0.02.59 93.78 93.74
3 Otsamo Pihla HS 1.17.42 0.08.00 87.38 87.34
4 Jokela Emmi SuSe 1.18.15 0.08.33 86.42 86.38
5 Manderbacka Hanne VaaSu 1.22.08 0.12.26 82.00 81.97
6 Väyrynen Aino KyS 1.22.31 0.12.49 81.29 81.26
7 Kotkajuuri Anna KangSK 1.23.20 0.13.38 80.17 80.14
8 Schoultz von Katja Trian 1.25.18 0.15.36 78.01 77.97
9 Aho Petra Navi 1.25.23 0.15.41 77.62 77.58
10 Ukskoski Karoliina PerhKi 1.26.24 0.16.42 76.39 76.36
11 Väisänen Essi SKVuoksi 1.26.41 0.16.59 75.83 75.79
12 Jussila Jutta TP 1.29.12 0.19.30 73.39 73.35
13 Hakala Essi MSParma 1.29.41 0.19.59 72.69 72.66
14 Matilainen Helena HS 1.30.13 0.20.31 71.96 71.93
15 Rantanen Emilia MSParma 1.31.18 0.21.36 70.81 70.78
16 Tarvainen Heini Navi 1.31.26 0.21.44 70.41 70.38
17 Rajamäki Netta KangSK 1.31.27 0.21.45 70.10 70.07
18 Heittola Suvi RasKu 1.32.38 0.22.56 68.92 68.89
19 Boxström Agneta Trian 1.34.05 0.24.23 67.57 67.54
20 Österman Lilja TuS 1.34.35 0.24.53 66.92 66.89
21 Viilo Johanna TP 1.35.01 0.25.19 66.34 66.31
22 Kirvesmies Lotta LS-37 1.37.26 0.27.44 64.41 64.38
23 Reponen Niina PR 1.39.00 0.29.18 63.12 63.09
24 Mäntylä Tanja RasKe 1.42.10 0.32.28 60.90 60.87
25 Lohikainen Milla RaVa 1.43.15 0.33.33 60.00 59.97
26 Saarijärvi Salla TP 1.44.14 0.34.32 59.17 59.15
27 Rautasalo Essi KR 1.45.16 0.35.34 58.34 58.31
28 Kivistö Tuulia Trian 1.45.39 0.35.57 57.87 57.84
29 Räisänen Noora SalRe 1.46.20 0.36.38 57.24 57.22
30 Heikkilä Venla HS 1.48.38 0.38.56 55.78 55.76
31 Pajula Salla LapVi 1.50.12 0.40.30 54.74 54.72
32 Julkunen Sonja TP 1.51.00 0.41.18 54.11 54.08
33 Sandelin Caroline NOK 1.51.54 0.42.12 53.43 53.41
34 Kanko Ruut Koovee 1.54.20 0.44.38 52.06 52.03
35 Raasakka Maija EsSu 1.55.03 0.45.21 51.50 51.47
36 Juvakka Vilma SKVuoksi 1.58.30 0.48.48 49.77 49.75
37 Anttila Tiina SuSi 2.06.23 0.56.41 46.45 46.43
38 Ray Jenny OK77 2.20.43 1.11.01 41.53 41.51
Hämäläinen Roosa KoS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 1.00.42 0.00.00 82.98 82.78
2 Toivonen Eevert KangSK 1.00.52 0.00.10 82.41 82.21
3 Salmenkylä Anton HS 1.01.08 0.00.26 81.72 81.52
4 Syrjäläinen Topi HS 1.01.19 0.00.37 81.14 80.95
5 Heikkilä Ollipekka Lynx 1.02.21 0.01.39 79.47 79.28
6 Korpi Juho LänRa 1.02.37 0.01.55 78.81 78.62
7 Pernu Lari EsSu 1.03.42 0.03.00 77.15 76.96
8 Härkönen Aleksi PudU 1.04.29 0.03.47 75.89 75.71
9 Puolakanaho Sakari HyRa 1.05.22 0.04.40 74.55 74.37
10 Huila Joona Hiisi 1.05.32 0.04.50 74.05 73.87
11 Ilmonen Aleksi JRV 1.05.33 0.04.51 73.72 73.54
12 Lönnström Emil Trian 1.06.22 0.05.40 72.51 72.33
13 Mustonen Pyry TP 1.06.25 0.05.43 72.15 71.97
14 Rahkola Mikko OH 1.06.52 0.06.10 71.35 71.18
15 Hällström af Fabian OK77 1.07.10 0.06.28 70.73 70.56
16 Heinonen Eero MSParma 1.07.32 0.06.50 70.05 69.88
17 Ylipulli Eero LapVi 1.07.53 0.07.11 69.38 69.22
18 Puputti Tuomas HiKi 1.08.26 0.07.44 68.53 68.36
19 Ylinen Juho IkNV 1.08.30 0.07.48 68.16 68.00
20 Ray Jonathan OK77 1.08.48 0.08.06 67.57 67.40
21 Lammi Aleksi LapVi 1.09.32 0.08.50 66.56 66.40
22 Rauhala Juha EsSu 1.10.44 0.10.02 65.14 64.99
23 Pasanen Henri Trian 1.10.46 0.10.04 64.83 64.67
24 Valkamo Severi Koovee 1.10.51 0.10.09 64.46 64.30
25 Jalli Eero MSParma 1.11.11 0.10.29 63.87 63.72
26 Tynys Joona KS 1.12.19 0.11.37 62.59 62.44
27 Larmala Niko EsSu 1.12.41 0.11.59 61.99 61.84
28 Jern Tobias OK77 1.13.53 0.13.11 60.71 60.56
29 Sulkula Paulus S-JKL 1.13.57 0.13.15 60.38 60.23
30 Lavikainen Lauri KyS 1.15.07 0.14.25 59.17 59.02
31 Härkönen Taneli PudU 1.17.00 0.16.18 57.46 57.32
32 Arola Matias PR 1.17.05 0.16.23 57.13 56.99
33 Jumppanen Oskari HyRa 1.18.35 0.17.53 55.78 55.64
34 Lindahl Jesper Trian 1.23.20 0.22.38 52.35 52.23
35 Kerkola Nico SuSi 1.27.05 0.26.23 49.87 49.74
36 Pietikäinen Aleksi SKUusi 1.29.23 0.28.41 48.35 48.24
37 Ovaska Janne LuuRa 1.31.14 0.30.32 47.15 47.04
Järvinen Ossi TP KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalava Enni TuS 1.01.32 0.00.00 87.37 86.68
2 Martikainen Karoliina Trian 1.04.35 0.03.03 82.77 82.11
3 Näsi Juliaana Pohjant 1.07.48 0.06.16 78.38 77.76
4 Kinnala Venla TuS 1.07.52 0.06.20 77.85 77.23
5 Koskinen Noora Hiisi 1.09.00 0.07.28 76.12 75.51
6 Metsola Roosa KyS 1.10.42 0.09.10 73.85 73.26
7 Ståhlberg Emilia EsSu 1.10.53 0.09.21 73.22 72.64
8 Valtonen Anni MSParma 1.11.46 0.10.14 71.89 71.32
9 Näsi Aurora Pohjant 1.12.23 0.10.51 70.85 70.28
10 Mellberg Sonja VaaSu 1.13.39 0.12.07 69.21 68.66
11 Taubert Iiris Koovee 1.16.05 0.14.33 66.59 66.06
12 Haltia Riikka RR 1.16.31 0.14.59 65.80 65.28
13 Donner Isabel OK77 1.17.10 0.15.38 64.85 64.33
14 Kivilaakso Anni EsSu 1.17.16 0.15.44 64.36 63.85
15 Oksanen Maiju IkNV 1.17.27 0.15.55 63.81 63.30
16 Holmberg Laura RasKa 1.18.05 0.16.33 62.90 62.40
17 Myrskog Ellen Kronan 1.19.54 0.18.22 61.08 60.59
18 Puikkonen Janika S-JKL 1.21.05 0.19.33 59.80 59.33
19 Pakkanen Reetta VeVe 1.21.43 0.20.11 58.96 58.49
20 Pöllänen Elsi EsSu 1.23.28 0.21.56 57.35 56.90
21 Yliluikki Henna SuSi 1.23.58 0.22.26 56.64 56.19
22 Aaltonen Katariina S-JKL 1.35.30 0.33.58 49.48 49.08
23 Hannunen OIga S-JKL 1.38.28 0.36.56 47.67 47.29
24 Pasanen Pihla RaJu 1.43.25 0.41.53 45.09 44.73
25 Väliheikki Petra LaiVe 1.46.58 0.45.26 43.30 42.96
Brink Johanna PIF HYL -
Pulkkinen Iita Navi KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas HS 55.45 0.00.00 81.83 81.11
2 Julkunen Aaro MSParma 56.51 0.01.06 79.94 79.23
3 Ruohola Akseli MSParma 58.53 0.03.08 76.88 76.20
4 Sevelius Emil Trian 59.57 0.04.12 75.22 74.55
5 Kaario Otto S-JKL 1.01.22 0.05.37 73.20 72.55
6 Suutari Matti VeVe 1.04.21 0.08.36 69.53 68.92
7 Puranen Konsta TP 1.04.47 0.09.02 68.80 68.19
8 Palmen Alvar EsSu 1.04.58 0.09.13 68.33 67.73
9 Mustajoki Taavi TP 1.05.56 0.10.11 67.07 66.47
10 Mäkinen Tuukka Hiisi 1.06.42 0.10.57 66.03 65.45
11 Lahtinen Vesa HiKi 1.07.50 0.12.05 64.67 64.10
12 Tiljander Ville HyRa 1.08.17 0.12.32 63.99 63.42
13 Pitkänen Konsta TP 1.08.21 0.12.36 63.67 63.10
14 Hakuli Tommi SKUusi 1.08.38 0.12.53 63.15 62.59
15 Laaksonen Arttu AngA 1.09.27 0.13.42 62.15 61.60
16 Lapila Eero MSParma 1.10.27 0.14.42 61.02 60.48
17 Koivumäki Lauri KoS 1.11.19 0.15.34 60.04 59.50
18 Varis Henry RastiE4 1.12.32 0.16.47 58.79 58.26
19 Rintala Niku TeuRi 1.14.04 0.18.19 57.33 56.82
20 Tuominen Juho KanSu 1.15.00 0.19.15 56.39 55.88
21 Eerola Teemu TP 1.15.23 0.19.38 55.87 55.37
22 Leirimaa Lauri RaVa 1.16.15 0.20.30 55.00 54.51
23 Lehtoranta Teemu SKUusi 1.16.25 0.20.40 54.65 54.16
24 Valkila Saku TuS 1.17.33 0.21.48 53.63 53.15
25 Mäki-Petäys Matias EsAk 1.18.25 0.22.40 52.81 52.34
26 Tonder Aapo SKVuoksi 1.18.36 0.22.51 52.46 52.00
27 Niskanen Janne VeVe 1.19.40 0.23.55 51.54 51.08
28 Visuri Ilari OK77 1.20.27 0.24.42 50.82 50.37
29 Toivanen Elmeri KS 1.21.22 0.25.37 50.03 49.59
30 Lampinen Aaro SKUusi 1.21.30 0.25.45 49.74 49.29
31 Mesiäinen Jaakko Navi 1.22.39 0.26.54 48.83 48.40
32 Takanen Samu VeVe 1.22.52 0.27.07 48.49 48.06
33 Stubb Hannes Falken 1.24.03 0.28.18 47.60 47.18
34 Arén Conny PIF 1.25.00 0.29.15 46.86 46.44
35 Väyrynen Antti KyS 1.29.25 0.33.40 44.35 43.96
36 Hakala Petteri RaN 1.31.33 0.35.48 43.13 42.74
37 Reijonen Kasperi Trian 1.34.16 0.38.31 41.70 41.33
38 Nurminen Jani VaHa 1.44.57 0.49.12 37.28 36.95
39 Lähdesmäki Mikko RaJu 1.56.07 1.00.22 33.55 33.25
Pylvänäinen Samu KS KES -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Amy PIF 56.45 0.00.00 89.46 89.58
2 Nummela Liinu MU 1.03.41 0.06.56 79.41 79.52
3 Mahlamäki Ella EsSu 1.05.03 0.08.18 77.45 77.55
4 Norrbacka Sanni HyRa 1.06.23 0.09.38 75.60 75.70
5 Klemettinen Veera S-JKL 1.07.07 0.10.22 74.48 74.58
6 Kontkanen Ronja KangSK 1.07.17 0.10.32 74.00 74.10
7 Haanpää Anni TP 1.09.24 0.12.39 71.47 71.56
8 Pitkänen Salla TP 1.10.59 0.14.14 69.60 69.69
9 Juva Jonna AngA 1.11.28 0.14.43 68.85 68.94
10 Haapasalo Henriikka Pohjant 1.12.26 0.15.41 67.66 67.75
11 Annala Vilma KangSK 1.14.22 0.17.37 65.64 65.73
12 Niva Sara LaiVe 1.14.23 0.17.38 65.37 65.45
13 Rintanen Heini KangSK 1.14.59 0.18.14 64.58 64.67
14 Plit Heidi EsSu 1.16.24 0.19.39 63.13 63.21
15 Harju Moona PudU 1.17.11 0.20.26 62.23 62.32
16 Nurminen Jutta VaHa 1.17.26 0.20.41 61.78 61.86
17 Koskela Sanna RaJu 1.17.49 0.21.04 61.23 61.31
18 Friman Ronja HyRa 1.18.42 0.21.57 60.29 60.37
19 Similä Roosa SKVuoksi 1.19.45 0.23.00 59.25 59.33
20 Kirvesmies Annika KuoSu 1.24.43 0.27.58 55.55 55.62
21 Torrkulla Julia Femman 1.24.47 0.28.02 55.27 55.35
22 Lehtinen Jenna HlS 1.25.20 0.28.35 54.69 54.76
23 Kovanen Maiju S-JKL 1.26.13 0.29.28 53.90 53.97
24 Hakomäki Emmi TP 1.27.48 0.31.03 52.71 52.78
25 Rautakorpi Miina KangSK 1.29.10 0.32.25 51.68 51.75
26 Suojanen Susanna Koovee 1.29.38 0.32.53 51.19 51.26
27 Pajula Annika KangSK 1.30.34 0.33.49 50.45 50.52
28 Liitiäinen Janika Trian 1.33.54 0.37.09 48.45 48.52
29 Paavola Tiina KyRa 1.35.13 0.38.28 47.58 47.64
30 Mäntylä Tiina RasKe 1.40.02 0.43.17 45.09 45.15
31 Haverinen Riikka KaSu 1.40.27 0.43.42 44.71 44.77
32 Smeds Matilda Femman 1.41.53 0.45.08 43.89 43.95
33 Kylmälä Laura MU 1.43.53 0.47.08 42.86 42.91
34 Haikola Maaria KaSu 1.47.42 0.50.57 41.16 41.21
35 Westerback Liva OK77 1.59.23 1.02.38 36.96 37.01
36 Korhonen Saara SKUusi 2.04.17 1.07.32 35.35 35.40
37 Nissinen Elina Navi 2.27.42 1.30.57 29.61 29.65
Räsänen Johanna KuoSu KES -
Järvelä Emmi KärKV KES -
Juopperi Sini-Pauliina LapVe KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Aaro VaHa 48.49 0.00.00 73.63 73.02
2 Pasi Antti KyS 49.13 0.00.24 72.75 72.15
3 Kinnala Ville TuS 50.17 0.01.28 70.93 70.34
4 Nurmi Miika VaaSu 53.03 0.04.14 66.97 66.42
5 Niemi Topias HS 53.52 0.05.03 65.70 65.15
6 Salonen Matias HS 55.04 0.06.15 64.02 63.49
7 Viippola Aapo OuTa 55.06 0.06.17 63.73 63.20
8 Laakso Ville HlS 55.22 0.06.33 63.17 62.65
9 Ojanaho Niilo OH 55.31 0.06.42 62.75 62.23
10 Joutsensaari Jeremias KangSK 55.33 0.06.44 62.47 61.95
11 Westerlund Otso Koovee 56.16 0.07.27 61.43 60.91
12 Koivisto Daniel KyS 56.28 0.07.39 60.96 60.46
13 Vicari Lars Navi 56.49 0.08.00 60.34 59.84
14 Ahola Mikko KangSK 57.02 0.08.13 59.87 59.37
15 Klemola Saul RaKaS 57.14 0.08.25 59.42 58.93
16 Rehn Ville Lynx 57.22 0.08.33 59.04 58.55
17 Hiidenhovi Aleks MSParma 57.27 0.08.38 58.72 58.23
18 Rissanen Roni-Ville SonPa 58.06 0.09.17 57.82 57.34
19 Poutanen Mikko KoS 58.57 0.10.08 56.75 56.28
20 Hellman Aleksi MSParma 59.43 0.10.54 55.79 55.33
21 Lilja Juha TP 1.00.06 0.11.17 55.21 54.75
22 Tiukkanen Juho VaaSu 1.02.57 0.14.08 52.49 52.05
23 Seppä Iiro TuS 1.03.29 0.14.40 51.83 51.40
24 Nurmela Joose KoS 1.05.06 0.16.17 50.33 49.91
25 Ruuhiala Roope Hiisi 1.05.39 0.16.50 49.70 49.28
26 Saarnijoki Miska TP 1.05.57 0.17.08 49.26 48.85
27 Pousi Juho VeVe 1.06.05 0.17.16 48.95 48.55
28 Ekström Rasmus MSParma 1.07.19 0.18.30 47.85 47.45
29 Ketola Lauri Koovee 1.08.16 0.19.27 46.98 46.59
30 Lindén Mikael KS 1.09.23 0.20.34 46.03 45.64
31 Johansson Väinö Keihäs 1.09.28 0.20.39 45.77 45.39
32 Kauppi Akseli TP 1.10.38 0.21.49 44.82 44.45
33 Seppälä Pyry RR 1.11.18 0.22.29 44.21 43.84
34 Inkilä Reetu KeuKi 1.11.35 0.22.46 43.84 43.48
35 Haikonen Aaro UlvUra 1.14.15 0.25.26 42.08 41.73
36 Piironen Konsta MSParma 1.15.50 0.27.01 41.02 40.68
37 Vuori Justus TuS 1.16.08 0.27.19 40.68 40.34
38 Konttila Eemi Koovee 1.19.58 0.31.09 38.55 38.23
39 Mäki Juho Rasti88 1.35.44 0.46.55 32.06 31.79
Heinaro Lauri EsSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 46.16 0.00.00 71.94 71.61
2 Heikkilä Tuuli Lynx 47.17 0.01.01 70.12 69.80
3 Hyvärinen Ella RaVa 48.33 0.02.17 68.03 67.72
4 Donner Janina OK77 48.53 0.02.37 67.30 67.00
5 Pylvänäinen Henna KS 49.10 0.02.54 66.65 66.35
6 Viholainen Elisa S-JKL 50.39 0.04.23 64.45 64.16
7 Stenbacka Emma VaaSu 51.18 0.05.02 63.38 63.09
8 Haavisto Alli TuS 54.37 0.08.21 59.30 59.03
9 Sjövall Cecilia VaaSu 55.12 0.08.56 58.44 58.17
10 Strandvall Amanda Minken 55.35 0.09.19 57.81 57.54
11 Koskinen Pinja RR 55.57 0.09.41 57.20 56.94
12 Matilainen Annika HS 56.10 0.09.54 56.75 56.49
13 Tuomisto Anu VaaSu 56.29 0.10.13 56.20 55.95
14 Sopo Annika KuoSu 56.52 0.10.36 55.60 55.35
15 Kantola Claudia LS-37 57.47 0.11.31 54.50 54.25
16 Rantanen Essi MSParma 58.51 0.12.35 53.29 53.05
17 Kääriä Venla KyS 58.59 0.12.43 52.95 52.71
18 Roine Veera HiKi 59.05 0.12.49 52.65 52.41
19 Havula Moona-Susanna KR 59.39 0.13.23 51.93 51.70
20 Tolonen Sirje LänRa 59.45 0.13.29 51.63 51.40
21 Rantala Jasmiina RaLu 59.46 0.13.30 51.40 51.17
22 Himilä Julia RR 59.57 0.13.41 51.03 50.80
23 Ruokonen Sara-Elise PertPe 1.00.09 0.13.53 50.65 50.42
24 Tuomisto Satu VaaSu 1.00.23 0.14.07 50.24 50.02
25 Koli Helmi Trian 1.02.17 0.16.01 48.50 48.29
26 Pelkonen Roosa RaVa 1.02.43 0.16.27 47.96 47.75
27 Skog Ella Koovee 1.02.46 0.16.30 47.72 47.51
28 Kangas Emma LapVi 1.03.55 0.17.39 46.66 46.45
29 Kivikko Jenni HlS 1.04.16 0.18.00 46.21 46.00
30 Holmgren Antonia Trian 1.04.21 0.18.05 45.95 45.74
31 Päivähonka Salla RaVa 1.04.30 0.18.14 45.65 45.44
32 Tuominen Krista LS-37 1.05.18 0.19.02 44.89 44.69
33 Avelin Melina HlS 1.06.07 0.19.51 44.14 43.94
34 Myrskog Linnea Kronan 1.06.11 0.19.55 43.91 43.71
35 Heikinmäki Maija LaihLu 1.07.19 0.21.03 42.98 42.78
36 Lampinen Aino SKUusi 1.08.20 0.22.04 42.15 41.96
37 Siikarla Siiri AngA 1.09.44 0.23.28 41.12 40.93
38 Borgman Christa Trian 1.12.24 0.26.08 39.43 39.25
39 Hakala Jonna Femman 1.18.35 0.32.19 36.16 36.00
40 Tähtinen Tessa PäijRa 1.19.14 0.32.58 35.70 35.54

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mårtenson Valter OK77 43.39 0.00.00 68.25 67.08
2 Eerola Mikko TP 44.28 0.00.49 66.73 65.59
3 Mähönen Vili TP 46.09 0.02.30 64.05 62.96
4 Nokka Vesa Rasti88 46.50 0.03.11 62.87 61.80
5 Talja Eljas OK77 46.51 0.03.12 62.61 61.54
6 Lindqvist Arttu KS 47.48 0.04.09 61.12 60.08
7 Tala Miika HS 48.30 0.04.51 60.00 58.98
8 Viilo Lasse TP 49.33 0.05.54 58.50 57.50
9 Roine Leevi HiKi 51.00 0.07.21 56.61 55.64
10 Helminen Topias JRV 51.27 0.07.48 55.89 54.94
11 Silvennoinen Oskari KR 51.38 0.07.59 55.47 54.53
12 Kotro Väinö KyS 51.41 0.08.02 55.20 54.26
13 Heikkilä Niklas KS 51.48 0.08.09 54.85 53.92
14 Hakulinen Saku VeVe 51.54 0.08.15 54.53 53.60
15 Laakso Lasse S-JKL 52.56 0.09.17 53.25 52.34
16 Lindberg Mikkel TuS 53.05 0.09.26 52.88 51.98
17 Oksanen Teemu IkNV 53.26 0.09.47 52.32 51.42
18 Kontio Kimmo KangSK 54.17 0.10.38 51.29 50.41
19 Vaismaa Lassi S-JKL 55.06 0.11.27 50.32 49.46
20 Turkki Eero ORa 55.07 0.11.28 50.10 49.24
21 Jern Linus OK77 55.31 0.11.52 49.53 48.68
22 Mattila Pyry KS 55.51 0.12.12 49.03 48.19
23 Nurminen Eerik KangSK 57.05 0.13.26 47.77 46.95
24 Venetjoki Väinö KoS 57.20 0.13.41 47.36 46.55
25 Lamberg Benjamin SKUusi 57.56 0.14.17 46.67 45.88
26 Vaenerberg Niko MU 57.59 0.14.20 46.44 45.64
27 Koivuniemi Sakari RaN 59.04 0.15.25 45.39 44.61
28 Tervakangas Mikko EsSu 1.01.33 0.17.54 43.37 42.63
29 Rautio Mikael EsSu 1.02.03 0.18.24 42.84 42.11
30 Asklöf Henrik Lynx 1.03.53 0.20.14 41.43 40.72
31 Kuva Lassi RaVa 1.04.28 0.20.49 40.88 40.18
32 Virtanen Aaro HU-46 1.06.28 0.22.49 39.47 38.80
33 Nykänen Tomi LamSä 1.07.14 0.23.35 38.85 38.19
34 Arvela Oskari LS-37 1.09.55 0.26.16 37.20 36.56
35 Kaario Arttu S-JKL 1.10.50 0.27.11 36.56 35.93
36 Kyrönlahti Tomi ViPa 1.12.14 0.28.35 35.69 35.08
37 Nissinen Jere Pohjant 1.13.52 0.30.13 34.74 34.15
38 Viinikainen Vilppu EsSu 1.14.11 0.30.32 34.44 33.85
39 Stenbacka Oscar VaaSu 1.15.42 0.32.03 33.60 33.03
Mustonen Ossi TP HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Venla HS 45.28 0.00.00 69.08 68.64
2 Nurminen Inka JRV 46.14 0.00.46 67.67 67.24
3 Silvennoinen Siiri KR 48.07 0.02.39 64.77 64.36
4 Kurth Sara TP 51.26 0.05.58 60.36 59.98
5 Nygård Mette KuoSu 52.51 0.07.23 58.52 58.14
6 Taulavuori Venla AlatPi 53.31 0.08.03 57.56 57.19
7 Saarinen Anu Rasti88 53.49 0.08.21 57.02 56.65
8 Haanpää Kaisa TP 54.29 0.09.01 56.10 55.74
9 Ovaska Jenni LuuRa 55.05 0.09.37 55.27 54.91
10 Tiittanen Maija UlvUra 55.49 0.10.21 54.32 53.98
11 Kukonlehto Hilda KangSK 56.47 0.11.19 53.19 52.85
12 Välimaa Eveliina VaaSu 56.50 0.11.22 52.93 52.59
13 Pernu Saara EsSu 57.09 0.11.41 52.42 52.09
14 Kuusinen Sanni HlS 57.30 0.12.02 51.89 51.56
15 Kangas Taika Pohjant 1.00.02 0.14.34 49.50 49.19
16 Ståhlberg Elisa EsSu 1.00.30 0.15.02 48.92 48.61
17 Lehtinen Meiju HlS 1.00.39 0.15.11 48.60 48.29
18 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.01.02 0.15.34 48.10 47.79
19 Heinaro Ellen HS 1.01.07 0.15.39 47.83 47.53
20 Ojala Jutta VeVe 1.02.03 0.16.35 46.92 46.62
21 Lohikainen Eveliina RaVa 1.03.26 0.17.58 45.71 45.41
22 Virtala Jenny PIF 1.03.43 0.18.15 45.31 45.02
23 Saalo Saara SKUusi 1.04.06 0.18.38 44.85 44.57
24 Ruoti Miina VeVe 1.04.50 0.19.22 44.16 43.88
25 Torrkulla Matilda Femman 1.04.59 0.19.31 43.87 43.59
26 Laine Roosa EsSu 1.06.11 0.20.43 42.89 42.62
27 Pakkanen Raita VeVe 1.07.00 0.21.32 42.19 41.92
28 Yli-Hietanen Saara TP 1.07.35 0.22.07 41.65 41.38
29 Palmen Aino EsSu 1.09.08 0.23.40 40.54 40.28
30 Snickars Fia Solf 1.09.37 0.24.09 40.08 39.83
31 Sankelo Lotta Pohjant 1.10.20 0.24.52 39.50 39.25
32 Kuusisto Veera AngA 1.12.16 0.26.48 38.28 38.04
33 Väliheikki Julia LaiVe 1.13.05 0.27.37 37.69 37.45
34 Peltonen Riikka KS 1.14.15 0.28.47 36.93 36.70
35 Viianen Jenna LaihLu 1.15.22 0.29.54 36.22 35.99
36 Välkki Lotta TP 1.15.35 0.30.07 35.96 35.73
37 Peltonen Sara LapVi 1.19.05 0.33.37 34.22 34.00
38 Hietala Jenna KoS 1.28.07 0.42.39 30.57 30.38
Kovanen Anu S-JKL HYL -
Haavisto Veera IkNV KES -

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Tuomas VeVe 1.01.39 0.00.00
2 Suna Jussi TuMe 1.01.59 0.00.20
3 Bäckman Johan SWE 1.02.12 0.00.33
4 Väisänen Henrik MSParma 1.03.22 0.01.43
5 Hautala Jarkko VaajTe 1.04.46 0.03.07
6 Huikko Petteri VaajTe 1.04.54 0.03.15
7 Kujala Jouni Pohjant 1.05.09 0.03.30
8 Metsälä Juuso KR 1.05.43 0.04.04
8 Kalve Henri PR 1.05.43 0.04.04
10 Knuuttila Mikko IkNV 1.05.48 0.04.09
11 Sainio Santeri KangSK 1.05.55 0.04.16
12 Inkeri Eero VeVe 1.06.04 0.04.25
13 Elo Markku AngA 1.06.08 0.04.29
14 Niemi Vili RR 1.06.56 0.05.17
15 Nenonen Lauri KR 1.06.59 0.05.20
16 Dahlen Mats NOR 1.07.33 0.05.54
17 Sulkula Ilari S-JKL 1.08.23 0.06.44
18 Kinni Juho TP 1.08.27 0.06.48
19 Hyvönen Pekka AngA 1.09.01 0.07.22
20 Kannus Kristian KangSK 1.09.30 0.07.51
21 Koskinen Roope Hiisi 1.10.08 0.08.29
22 Tani Jukka KS 1.10.18 0.08.39
23 Suhonen Antto-Iiro HS 1.10.19 0.08.40
24 Donner Mikael OK77 1.10.57 0.09.18
25 Luoma Juha IkNV 1.11.12 0.09.33
26 Hall Andreas HiKi 1.11.40 0.10.01
27 Loukkalahti Otto HiKi 1.11.45 0.10.06
28 Hapola Tuomas RaKaS 1.12.09 0.10.30
29 Karppinen Timo Pohjant 1.12.20 0.10.41
30 Järvinen Seppo LS-37 1.13.17 0.11.38
31 Kleemola Lauri Lynx 1.14.12 0.12.33
31 Isokoski Markku PelPo 1.14.12 0.12.33
33 Parkkinen Ville IkNV 1.14.38 0.12.59
34 Manninen Heikki AnttU 1.15.43 0.14.04
35 Brunell Filip Trian 1.17.20 0.15.41
36 Kotro Tuomas IkNV 1.23.33 0.21.54
37 Pukema Hannu-Pekka RR 1.34.42 0.33.03
Hytönen Juho-Veikko IkNV KES -
Savolainen Eetu IkNV KES -

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri PelPo 1.03.24 0.00.00
2 Nurmiainen Aaro LappRi 1.07.06 0.03.42
3 Halme Jussi-Elmeri TP 1.09.25 0.06.01
4 Pohjola Lauri S-JKL 1.09.33 0.06.09
5 Mattila Tomi AngA 1.09.36 0.06.12
6 Virta Jani Trian 1.09.39 0.06.15
7 Aaltonen Vesa Brahe 1.12.19 0.08.55
8 Ahokas Niila IitPy 1.13.07 0.09.43
9 Karjus Jonatan HiKi 1.13.36 0.10.12
10 Vainio Antti MSParma 1.13.51 0.10.27
11 Jurvakainen Tuukka VaajTe 1.15.00 0.11.36
12 Leirimaa Tatu RaVa 1.15.20 0.11.56
13 Tölli Marko S-JKL 1.15.23 0.11.59
14 Fränti Arto YKV 1.15.28 0.12.04
15 Manninen Kalle AnttU 1.15.29 0.12.05
16 Kronberg Christian Femman 1.16.25 0.13.01
17 Kaskinen Kare UlvUra 1.16.44 0.13.20
18 Sipponen Jere PR 1.17.17 0.13.53
19 Fjällström Tuomas KangSK 1.17.25 0.14.01
19 Fodor Petr 1.17.25 0.14.01
21 Taanila Henri IkNV 1.19.06 0.15.42
22 Ketonen Miikka KoS 1.19.19 0.15.55
23 Rahko Sampo Pohjant 1.19.44 0.16.20
24 Kokkila Ville EsSu 1.19.52 0.16.28
25 Tuovinen Aleksi KuoSu 1.21.44 0.18.20
26 Valkonen Lauri LS-37 1.22.41 0.19.17
27 Jokiranta Mika KS 1.23.20 0.19.56
28 Heiskanen Oskari KangSK 1.26.03 0.22.39
29 Lassila Juha VetU 1.27.11 0.23.47
30 Vesanto Anssi EsSu 1.27.35 0.24.11
31 Sundelin Peter Femman 1.28.12 0.24.48
32 Alonen Matti S-JKL 1.36.25 0.33.01
33 Kronberg Patrick Femman 1.42.36 0.39.12
34 Ahtiainen Akseli KR 1.44.26 0.41.02
35 Salonen Mikko HS 1.49.38 0.46.14

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 1.07.54 0.00.00
2 Hölli Mikko KangSK 1.09.01 0.01.07
3 Vartiainen Juha OrPo 1.09.42 0.01.48
4 Ylitalo Aki HauSi 1.14.37 0.06.43
5 Hongell Timo KoS 1.15.28 0.07.34
6 Viitasaari Toni-Antti KoS 1.16.30 0.08.36
7 Vanhanen Konsta IkNV 1.16.38 0.08.44
8 Savola Joonas VePo 1.17.49 0.09.55
9 Sankari Matias LS-37 1.18.19 0.10.25
10 Kuningas Janne LuuRa 1.18.29 0.10.35
11 Hasu Simo Trian 1.19.05 0.11.11
12 Saarela Ville KoS 1.19.35 0.11.41
13 Saikko Ville LappRi 1.20.04 0.12.10
14 Kujala Rainer Lynx 1.20.08 0.12.14
15 Virkki Vili HlS 1.20.14 0.12.20
16 Viippola Ilpo OuTa 1.20.22 0.12.28
17 Vainio Eero-Matti MSParma 1.20.52 0.12.58
18 Liitiäinen Pasi Trian 1.23.23 0.15.29
19 Hakulinen Niko VeVe 1.23.37 0.15.43
20 Luoma Ville HiKi 1.24.32 0.16.38
21 Kopra Tero OrPo 1.25.54 0.18.00
22 Kemppainen Teemu KeU 1.26.30 0.18.36
23 Gottberg Felix PIF 1.29.18 0.21.24
24 Heikkonen Rami SuSi 1.29.20 0.21.26
25 Väänänen Heikki Pihkan 1.30.11 0.22.17
26 Rantala Jyri Koovee 1.30.16 0.22.22
27 Heikkinen Janne HS 1.30.42 0.22.48
28 Väisänen Patrik KS 1.32.05 0.24.11
29 Kettunen Pyry SäynSa 1.34.19 0.26.25
30 Kuusinen Petri HlS 1.37.20 0.29.26
31 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 1.38.12 0.30.18
32 Ylinen Aleksi OrPo 1.39.26 0.31.32
33 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.40.12 0.32.18
34 Kokkinen Kari PertPe 1.44.58 0.37.04
35 Kaario Kimmo S-JKL 1.47.40 0.39.46
36 Fiskars Stefan Raseborg 1.48.33 0.40.39
37 Jokela Ville SuSe 1.52.32 0.44.38
Kohvakka Heikki Kalske KES -
Laine Miika KS KES -
Skinnari Juha Pihkan KES -
Söyring Jani KS KES -
Aikio Santeri KEV HYL -
Scalet Tommaso HS HYL -

Sarja H21B4
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.07.24 0.00.00
2 Mäkinen Tapani TuMe 1.10.45 0.03.21
3 Mertanen Simo Koovee 1.11.49 0.04.25
4 Istolahti Jaakko YKV 1.16.12 0.08.48
5 Kivelä Mikko KangSK 1.16.15 0.08.51
6 Donner Jan OK77 1.17.19 0.09.55
7 Virekunnas Heikki TP 1.27.33 0.20.09
8 Wickholm Roy Raseborg 1.31.36 0.24.12
9 Varis Ari RastiE4 1.39.48 0.32.24
10 Mattila Aleksi Lynx 1.46.24 0.39.00
11 Ruokolainen Mikko OK77 2.00.28 0.53.04
12 Tolvanen Leo Pihkan 2.05.39 0.58.15
13 Jumisko Juho HiKi 2.22.05 1.14.41
14 Uusihonko Jussi HSU 2.23.45 1.16.21

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Sanni AngA 57.03 0.00.00
2 Ahonen Laura KangSK 59.24 0.02.21
3 Hyyryläinen Laura AnttU 1.01.00 0.03.57
4 Iso-Markku Paula KR 1.01.16 0.04.13
5 Heittola Satu RasKu 1.03.34 0.06.31
6 Autio Päivi Hiisi 1.03.50 0.06.47
7 Kauppila Sanna AngA 1.03.58 0.06.55
8 Kirvesmies Tytti TP 1.04.06 0.07.03
9 Tervo Susanna MSParma 1.04.34 0.07.31
10 Uotila Ulrika Koovee 1.04.46 0.07.43
11 Minkkinen Sirkku RR 1.05.56 0.08.53
12 Väre Tiina SomEsa 1.05.59 0.08.56
13 Kymäläinen Sanni TP 1.07.30 0.10.27
14 Honkanen Miitu KuoSu 1.07.46 0.10.43
15 Savolainen Iida KangSK 1.08.04 0.11.01
16 Munukka Ellu TP 1.08.16 0.11.13
17 Noponen Heli AnttU 1.08.58 0.11.55
18 Paunonen Tuuli Koovee 1.09.10 0.12.07
19 Suhonen Anniina HS 1.09.40 0.12.37
20 Gustafsson Jannina SKUusi 1.09.42 0.12.39
21 Murtola Elisa VeVe 1.13.18 0.16.15
22 Kilpeläinen Elina VeVe 1.13.30 0.16.27
23 Kauppinen Silja KR 1.13.47 0.16.44
24 Ylikylä Suvi RasKa 1.14.05 0.17.02
25 Pajunen Jenna AnttU 1.14.16 0.17.13
26 Westerlund Ina OK77 1.16.19 0.19.16
27 Andelin Sanna LaTa 1.20.56 0.23.53
28 Lindholm Sara Raseborg 1.24.09 0.27.06

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Reetta TP 1.06.58 0.00.00
2 Lammi Elina HS 1.08.57 0.01.59
3 Höstman Victoria Femman 1.12.22 0.05.24
3 Kiiski Johanna HS 1.12.22 0.05.24
5 Tiitto Johanna RasTiimi 1.13.18 0.06.20
6 Jakobsson Laura RasKa 1.13.28 0.06.30
7 Honkimaa Anni EsSu 1.13.40 0.06.42
8 Luoma Katja KS 1.14.00 0.07.02
9 Laitinen Salla EsAk 1.14.57 0.07.59
10 Ruokolainen Miina OK77 1.15.21 0.08.23
11 Lilja Salla AnttU 1.15.55 0.08.57
12 Helle Annukka EsAk 1.16.18 0.09.20
13 Tiitto Katariina RasTiimi 1.16.27 0.09.29
14 Pensas Johanna LappRi 1.17.37 0.10.39
15 Uotila Erika Koovee 1.17.44 0.10.46
16 Lindholm Vivian OK77 1.18.59 0.12.01
17 Ilmoni Rafaela OK77 1.19.26 0.12.28
18 Lylynperä Kaisa TuS 1.19.55 0.12.57
19 Mikkola Jenni Hiisi 1.20.21 0.13.23
20 Lax Sara Koovee 1.20.49 0.13.51
21 Nurmi Ella VaaSu 1.23.21 0.16.23
22 Forsman Aada VaaSu 1.24.29 0.17.31
23 Seppänen Mari Trian 1.25.35 0.18.37
24 Höglund Henna KR 1.26.20 0.19.22
25 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.26.36 0.19.38
26 Moilanen Anna KaSu 1.28.05 0.21.07
27 Heikkonen Anni MSParma 1.29.19 0.22.21
28 Hasu Emmi Trian 1.32.43 0.25.45
Julku Päivi KyS KES -

Sarja D21B3
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaana YKV 1.12.29 0.00.00
2 Uhotoinen Anu HiKi 1.16.03 0.03.34
3 Talbonen Linda KR 1.23.37 0.11.08
4 Salmenoja Sanna MSParma 1.24.29 0.12.00
5 Liimatainen Anni TuS 1.24.48 0.12.19
6 Vaano Kristiina OK77 1.26.51 0.14.22
7 Kangasaho Essi HiKi 1.32.59 0.20.30
8 Saarimäki Milla PR 1.45.16 0.32.47
9 Hanhijärvi Marjukka EsAk 1.46.44 0.34.15
10 Sipilä Kirsi HU-46 1.46.54 0.34.25
11 Tani Leena KS 2.01.54 0.49.25
Grahn Elina OK77 KES -

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Santeri Pohjant 1.07.01 0.00.00 62.49 61.36
2 Snickars Caj Solf 1.08.14 0.01.13 60.67 59.57
3 Kulagin Artur HS 1.08.22 0.01.21 59.84 58.76
4 Grahn Viljam NOK 1.12.07 0.05.06 56.06 55.05
5 Sarparanta Niklas Lynx 1.15.15 0.08.14 53.08 52.12
6 Hakala Joakim Femman 1.17.16 0.10.15 51.07 50.15
7 Kauppinen Jussi AR 1.17.37 0.10.36 50.22 49.31
8 Linna Matti OuHu 1.20.24 0.13.23 47.88 47.01
9 Järvenpää Antti SaSu 1.29.48 0.22.47 42.33 41.56
10 Lahti Lasse-Pekka KangSK 1.33.05 0.26.04 40.32 39.59
11 Kivelä Joonatan PerhKi 1.35.14 0.28.13 38.90 38.20
12 Irtola Miika KS 1.38.58 0.31.57 36.94 36.28
13 Ervasti Samuli KEV 1.41.13 0.34.12 35.65 35.00
Lipsanen Jeremias Navi HYL -

Sarja D20B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapakoski Tiina RasKa 1.04.59 0.00.00
2 Uusitalo Amanda Koovee 1.06.58 0.01.59

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Joni RaVa 1.04.24 0.00.00 54.83 54.46
2 Oripelto Viljo Keihäs 1.12.49 0.08.25 47.04 46.72
3 Järvinen Maximilian Trian 1.21.10 0.16.46 40.90 40.62
4 Hannunen Otto S-JKL 1.24.31 0.20.07 38.02 37.77
5 Ursin Antti Lynx 1.34.36 0.30.12 32.85 32.63
Siltanen Simo AngA HYL -

Sarja D18B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuori Emilia AngA 1.06.59 0.00.00
2 Rautasalo Iina KR 1.43.16 0.36.17

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Arttu TP 48.52 0.00.00 52.15 48.30
2 Mustajoki Tiitus TP 54.36 0.05.44 46.28 42.87
3 Husu Miika SKVuoksi 56.54 0.08.02 44.04 40.79
4 Casanova Riccardo 1.02.33 0.13.41 39.72 36.79
5 Lammi Antti Koovee 1.03.12 0.14.20 38.98 36.10
6 Kanerva Santeri Navi 1.05.34 0.16.42 37.25 34.50
7 Melkas Niilo Trian 1.06.01 0.17.09 36.67 33.96
8 Saranpää Topias RaJu 1.06.13 0.17.21 36.24 33.56
9 Väisänen Leevi HS 1.06.37 0.17.45 35.70 33.07
10 Parviainen Markus SKVuoksi 1.07.22 0.18.30 34.99 32.41
11 Kaihtela Juuso RaLu 1.08.11 0.19.19 34.26 31.73
12 Härkönen Sami OuTa 1.08.55 0.20.03 33.59 31.11
13 Talonpoika Tuomas VaaSu 1.13.34 0.24.42 31.17 28.87
14 Rokka Matias LHR 1.15.41 0.26.49 30.02 27.81
15 Hirvonen Tommi SKUusi 1.20.04 0.31.12 28.11 26.04
16 Laakso Eemeli Keihäs 1.22.34 0.33.42 27.01 25.01
17 Liukka Elias KR 1.30.03 0.41.11 24.53 22.71
18 Lehtimäki Janne Hiisi 1.39.10 0.50.18 22.06 20.43
19 Tiukkanen Jaakko VaaSu 1.53.27 1.04.35 19.09 17.68

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulonen Jenna HiKi 46.54 0.00.00 50.54 49.11
2 Pellinen Viivi JoKu 49.58 0.03.04 47.15 45.82
3 Kuusivaara Roosa EsAk 51.12 0.04.18 45.74 44.44
4 Kantanen Raisa RaKaS 51.59 0.05.05 44.78 43.51
5 Tuominen Heli KanSu 52.40 0.05.46 43.92 42.68
6 Syrjälä Annamari LaihLu 53.01 0.06.07 43.37 42.14
7 Harjula Tanja KS 53.14 0.06.20 42.92 41.71
8 Leipijärvi Jenna HlS 54.00 0.07.06 42.05 40.86
9 Frenckell von Rafaela OK77 54.22 0.07.28 41.50 40.33
10 Aho Marika Kalske 55.39 0.08.45 40.29 39.15
11 Tanskanen Anni IisVi 56.52 0.09.58 39.18 38.07
12 Nylund Laura RasKa 58.16 0.11.22 37.99 36.92
13 Partinen Pinja KR 59.10 0.12.16 37.18 36.12
14 Ylimaa Henna AngA 1.02.40 0.15.46 34.87 33.88
15 Kurikkala Eeva KaJu 1.07.18 0.20.24 32.26 31.35
16 Ervasti Siiri KEV 1.07.31 0.20.37 31.95 31.04
17 Sulkula Evita S-JKL 1.09.46 0.22.52 30.71 29.84
18 Kukkonen Tuulia VeVe 1.11.01 0.24.07 29.97 29.12
19 Ahonkivi Veera UlvUra 1.11.17 0.24.23 29.66 28.82
20 Biskop Greta KoS 1.20.27 0.33.33 26.10 25.36
21 Laukkanen Laura MSParma 1.21.03 0.34.09 25.73 25.01
22 Kaukonen Ella EsSu 1.21.11 0.34.17 25.52 24.79
23 Haglund Sofia VaaSu 1.25.25 0.38.31 24.09 23.40
24 Vesikko Venla JoKu 1.27.02 0.40.08 23.48 22.81
25 Vehkala Eveliina SiikSi 1.42.11 0.55.17 19.86 19.29
Kemppainen Maria AngA KES -