FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
OK Botnian Kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfbacka Sami VetU 45.56 0.00.00 83.04
2 Brunell Filip Brahe 50.03 0.04.07 75.44
3 Järn Staffan Brahe 50.21 0.04.25 74.24
4 Pajula Harri IkNV 55.19 0.09.23 66.88
5 Ekonoja Antti PelPo 55.49 0.09.53 65.60
6 Isokoski Teppo YlivKu 56.14 0.10.18 64.44
7 Glasberg Tomas Malax 57.03 0.11.07 62.84
8 Helander Iisak Pohjant 57.54 0.11.58 61.26
9 Sundelin Peter Femman 58.30 0.12.34 59.98
10 Fränti Juha RasKu 1.03.45 0.17.49 54.44
11 Kalliokoski Toni HalTo 1.09.52 0.23.56 49.13
12 Rantala Paavo KoS 1.10.18 0.24.22 48.29
13 Laasanen Juha LaihLu 1.16.27 0.30.31 43.90
14 Kunttu Patrik Brahe 1.18.50 0.32.54 42.09
15 Björklund Anders Brahe 1.19.34 0.33.38 41.22
Skog Patrik Terjärv KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gripenberg Mattias Brahe 36.24 0.00.00
2 Skog Mattias Terjärv 36.39 0.00.15
3 Biskop Kim KoS 50.41 0.14.17

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 59.24 0.00.00 40.70
2 Björklund Sebastian Falken 1.02.35 0.03.11 37.48
3 Harju Jorma KoS 1.06.39 0.07.15 34.10
4 Isomäki Tommi PieHi 1.11.00 0.11.36 30.99
5 Spets Dan-Olav Kronan 1.26.57 0.27.33 24.47
Myllymäki Kari KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 57.06 0.00.00 49.45
2 Tanttinen Ilkka KoS 57.34 0.00.28 48.23
3 Haglund Tommy Brahe 59.30 0.02.24 45.87
4 Nyman Patrik Brahe 1.02.54 0.05.48 42.65
5 Kuusikko Marko SalRe 1.03.36 0.06.30 41.44
6 Laine Arttu KoS 1.08.23 0.11.17 37.85
7 Joensuu Tommy Brahe 1.11.12 0.14.06 35.69
8 Leppäniemi Esa VetU 1.12.29 0.15.23 34.41
9 Lillhonga Robert GIF 1.14.39 0.17.33 32.78
10 Svenlin Sören Kronan 1.33.31 0.36.25 25.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wiklund Torbjörn Falken 48.29 0.00.00 50.86
2 Ahlsved Mikael Terjärv 50.39 0.02.10 48.23
3 Jylhä Taisto LohtVe 51.01 0.02.32 47.43
4 Virkkala Harri KoS 54.14 0.05.45 44.19
5 Katajamäki Arto SuJu 56.48 0.08.19 41.79
6 Byggningsbacka Johan Brahe 57.46 0.09.17 40.69
7 Luodonpää Risto AlatPi 1.04.01 0.15.32 36.35
8 Räbb Rainer PIF 1.05.08 0.16.39 35.37
9 Kujala Tuomo PieHi 1.10.04 0.21.35 32.55
10 Strandvall Mats Kronan 1.11.17 0.22.48 31.67
11 Holm Mikael Minken 1.20.00 0.31.31 27.93
12 Kandolin Ismo KortJV 1.29.46 0.41.17 24.64
13 Melin Martin Falken 1.52.20 1.03.51 19.48
Stenlund Tom Brahe HYL -
Posio Risto KannUra HYL -
Lehtinen Tapio PieHi HYL -
Hakala Eero Femman KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 42.19 0.00.00 55.13
2 Junkala Eero KannUra 43.22 0.01.03 52.78
3 Hietala Petri LohtVe 48.26 0.06.07 46.36
4 Helander Rolf OuHu 48.29 0.06.10 45.41
5 Åbacka Stefan Kronan 49.37 0.07.18 43.49
6 Polso Jukka KoS 50.30 0.08.11 41.86
7 Jylhä Seppo KäTa 54.29 0.12.10 38.00
8 Koivumäki Kari KoS 56.08 0.13.49 36.10
9 Palomäki Eero Femman 1.11.42 0.29.23 27.65

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Henrik Falken 44.54 0.00.00 53.42
2 Kronholm Peter Brahe 47.04 0.02.10 50.11
3 Rantala Aulis KoS 52.56 0.08.02 43.80
4 Hattar Allan Falken 55.14 0.10.20 41.25
5 Konttila Sauli KannUra 57.06 0.12.12 39.21
6 Saarela Esa KoS 1.12.41 0.27.47 30.25
7 Kronberg Håkan Femman 1.24.05 0.39.11 25.67
Jylhä Kauko KäTa HYL -
Joki Sauli VetU KES -
Hongell Jouni KoS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 40.29 0.00.00 47.33
2 Österbacka Bo Minken 44.22 0.03.53 42.38
3 Nynäs Henning Brahe 44.55 0.04.26 41.06
4 Nylund Henrik Falken 48.43 0.08.14 37.12
5 Jylkkä Markku YlivKu 49.01 0.08.32 36.16
6 Törmälä Samuli YlivKu 1.10.10 0.29.41 24.75
7 Jussinmäki Mauri HalTo 1.13.19 0.32.50 23.20
8 Hourula Matti Reima 1.16.16 0.35.47 21.83
9 Sundelin Rolf-Erik GIF 1.18.55 0.38.26 20.64

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 35.32 0.00.00 41.21
2 Torrkulla Roy Minken 37.57 0.02.25 38.06
3 Åkerblom Måns GIF 41.50 0.06.18 34.05
4 Kätkä Vesa Reima 42.25 0.06.53 33.11
5 Backman Sven-Olof Falken 42.43 0.07.11 32.41
6 Tanttinen Tapani KoS 42.57 0.07.25 31.77
7 Saarimäki Jorma VaaSu 47.41 0.12.09 28.19
8 Wikblom Yngve Minken 49.29 0.13.57 26.76
9 Jäntti Håkan Malax 50.45 0.15.13 25.70
10 Berger Torolf Falken 52.51 0.17.19 24.30
11 Lähdekorpi Mauri Femman 56.42 0.21.10 22.30
Orava Kyösti KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Toivo YlikNM 36.32 0.00.00 35.94
2 Ekström Marcus KauWi 37.17 0.00.45 34.63
3 Korva Pauli KoS 37.29 0.00.57 33.86
4 Gunell Kurt Falken 39.28 0.02.56 31.60
5 Fränti Eero KoS 40.48 0.04.16 30.03
6 Känsäkoski Pentti KPV 43.07 0.06.35 27.91
7 Staffans Per-Erik Vörå 1.18.07 0.41.35 15.13
Vistiaho Erkki KoS HYL -
Kvist Samuel Femman HYL -
Hietalahti Aapo HalTo KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 30.07 0.00.00 33.29
2 Storm Sven-Olof Femman 30.32 0.00.25 32.02
3 Patana Tapio VetU 31.03 0.00.56 30.68
4 Sabel Per-Erik Femman 37.02 0.06.55 25.04
5 Hjerpe Lars Femman 38.37 0.08.30 23.37
Nynäs Lars Brahe HYL -
Holmlund Elof Malax HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Löfroth Thor Kronan 52.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Niclas Brahe 43.48 0.00.00 59.30
2 Harald Joachim Falken 57.26 0.13.38 41.83
3 Hakala Joakim Femman 1.17.03 0.33.15 28.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammi Aleksi LapVi 39.36 0.00.00 30.80
2 Sågfors Arne Botnia 42.00 0.02.24 28.50
3 Johansson Axel Brahe 45.29 0.05.53 25.81
4 Sankelo Hermanni KortJV 49.55 0.10.19 23.06
5 Boholm Mattias Kronan 56.45 0.17.09 19.88
6 Sjölund Mika Botnia 1.07.51 0.28.15 16.29
7 Granlund Walter Minken 1.09.49 0.30.13 15.50
8 Laine Valtteri KoS 1.36.59 0.57.23 10.93
Fagersund Jimmy Brahe KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivumäki Lauri KoS 18.58 0.00.00
2 Hansén Linus Botnia 19.16 0.00.18
3 Stubb Hannes Falken 19.46 0.00.48
4 Rönnqvist André Botnia 21.05 0.02.07
5 Granlund Lucas Minken 29.30 0.10.32
6 Sundqvist Benjamin Minken 32.17 0.13.19
7 Lillhonga Leander GIF 38.57 0.19.59
8 Ena Kasper Falken 39.32 0.20.34
9 Granlund Jonas Minken 44.02 0.25.04
10 Wiklund Jimmy Falken 50.01 0.31.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aurén Axel Botnia 20.47 0.00.00
2 Poutanen Mikko KoS 22.01 0.01.14
3 Pajala Emil Botnia 32.15 0.11.28

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Mickel Botnia 14.50 0.00.00
2 Laasanen Matti LaihLu 14.57 0.00.07
3 Koivumäki Olli KoS 15.52 0.01.02
4 Wärnman Isak Falken 17.48 0.02.58
5 Gripenberg Otto Brahe 18.13 0.03.23
6 Johansson Emil Brahe 20.13 0.05.23
7 Udell Robin Solf 20.59 0.06.09
8 Venetjoki Väinö HimU 21.32 0.06.42
9 Ena Alexander Falken 24.52 0.10.02
10 Lillhonga Kevin GIF 26.21 0.11.31
11 Friman Lasse Solf 36.19 0.21.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taipale Aapo VetU 12.56 0.00.00
2 Björklund Axel Botnia 13.50 0.00.54
3 Westerlund Robert Falken 15.22 0.02.26
4 Kronqvist Emil KoS 16.02 0.03.06

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 8.38 0.00.00
2 Strandvall Evert Minken 10.18 0.01.40
3 Smeds Jakob Femman 10.39 0.02.01
4 Kuusikko Miska SalRe 13.12 0.04.34
5 Höglund Herman Falken 13.53 0.05.15
6 Jussinmäki Pietari HalTo 15.13 0.06.35
7 Biskop Robert KoS 15.20 0.06.42
8 Westerlund Jimmy Falken 16.53 0.08.15
9 Björklund Aron Botnia 17.05 0.08.27
10 Höglund Josef Falken 17.22 0.08.44
11 Forsström Anton Botnia 17.59 0.09.21
12 Hansén Lucas Botnia 22.02 0.13.24

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaana PR 44.55 0.00.00 53.28
2 Simpanen Hanna-Mari HalTo 55.05 0.10.10 41.82
3 Fränti Eeva-Maria YKV 1.00.40 0.15.45 36.49
4 Lindfors Lina Falken 1.07.43 0.22.48 31.37
5 Ali-Rekola Anne TVV 1.17.29 0.32.34 26.25

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlqvist Camilla Kronan 29.47 0.00.00 33.00
2 Udell Tina Solf 51.35 0.21.48 18.10
3 Syrjälä Johanna KoS 1.08.03 0.38.16 13.00
Virkkala Marjut KoS KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ena Linda Falken 49.04 0.00.00
Löfbacka Sanna KPV KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wärnman Ingela Falken 38.58 0.00.00 43.71
2 Kurikkala Sirkku KaJu 46.26 0.07.28 34.85
3 Peltoniemi Anne KPV 48.12 0.09.14 31.80
Johansson Malin Brahe HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 34.09 0.00.00 49.42
2 Strandberg Annika Femman 34.21 0.00.12 47.91
3 Perkkalainen Johanna EE 38.03 0.03.54 42.14
4 Lassila Päivi RasTiimi 41.26 0.07.17 37.68
5 Blomqvist Ann-Catrine Minken 1.07.40 0.33.31 22.45
6 Friman Rose-Maj Solf 1.37.34 1.03.25 15.14
Granlund Elisabeth Minken HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitala Marja-Liisa NivU 35.40 0.00.00
2 Junkala Kirsi KannUra 1.23.20 0.47.40
Ekdahl Pirkko NivU KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berger Gunhild Falken 52.09 0.00.00 20.91
2 Finnäs Gun Brahe 59.42 0.07.33 16.90
3 Harald Mirja Falken 1.41.14 0.49.05 9.16

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 26.53 0.00.00 43.18
2 Fred Bodil Femman 30.35 0.03.42 36.54
3 Lähdekorpi Kaija Femman 35.56 0.09.03 29.89
4 Nylund Marlene Falken 48.56 0.22.03 21.06
Isoherranen Tarja KoS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wikblom Marianne Minken 28.30 0.00.00
2 Thomen Kristina Brahe 43.16 0.14.46

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snellman Gunnel Brahe 40.03 0.00.00 26.04
2 Lassila Gunvor Falken 44.55 0.04.52 21.47
3 Hjerpe Ann-Britt Falken 46.31 0.06.28 19.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boholm Lina Kronan 51.36 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Ruska KoS 41.06 0.00.00
Hämäläinen Roosa KoS KES -
Sundqvist Ellinor Minken KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lövdal Elin Femman 40.22 0.00.00 51.46
2 Wärnman Jessica Falken 45.05 0.04.43 45.09
3 Strandvall Alexandra Kronan 50.10 0.09.48 39.63
4 Myrskog Ellen Kronan 50.53 0.10.31 38.20
5 Smeds Matilda Femman 59.22 0.19.00 31.99
6 Blomqvist Victoria Minken 1.18.40 0.38.18 23.58
7 Saarela Venla KoS 1.29.09 0.48.47 20.30
Peltoniemi Vilja KPV HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 19.10 0.00.00
2 Strandvall Amanda Minken 26.11 0.07.01
Myrskog Linnea Kronan HYL -
Westerlund Sofia Falken HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Jenna LohtVe 13.42 0.00.00
2 Hansén Amanda Botnia 17.49 0.04.07
3 Biskop Greta KoS 22.46 0.09.04
4 Furubacka Lovisa Botnia 24.13 0.10.31
5 Laine Roosa KoS 32.15 0.18.33

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björklund Louise Falken 15.18 0.00.00
2 Katajamäki Henna-Riina KauWi 17.04 0.01.46
3 Venetjoki Venla HimU 17.47 0.02.29
4 Siironen Ella KoS 19.42 0.04.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Anna KaJu 8.29 0.00.00
2 Myrskog Rosa Kronan 10.31 0.02.02
3 Blomqvist Lisette Minken 11.38 0.03.09
4 Vertanen Jennie Botnia 12.30 0.04.01
5 Kattilakoski Ida KoS 15.10 0.06.41
6 Viitasaari Liina KoS 15.30 0.07.01
7 Björklund Sandra Falken 15.32 0.07.03
8 Lammi Tara KauWi 16.21 0.07.52
9 Forsell Marion Botnia 16.49 0.08.20
10 Sundqvist Josephine Minken 17.31 0.09.02
11 Granlund Linnea Minken 18.01 0.09.32
12 Jussinmäki Tuulia HalTo 18.45 0.10.16
13 Laine Iida KoS 18.59 0.10.30
14 Björklund Cecilia Falken 20.08 0.11.39
15 Ahlqvist Anna Kronan 21.21 0.12.52
16 Hyyppä Milja KoS 27.28 0.18.59
17 Hyyppä Liina KoS 29.41 0.21.12