FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen Pikku-Syöte hisu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ville-Petteri KemU 33.46 0.00.00 101.78
2 Schroderus Samuli Pohjant 34.23 0.00.37 99.28
3 Kotro Tuomas SKVuoksi 34.27 0.00.41 98.41
4 Uusitalo Jyri PelPo 34.34 0.00.48 97.39
5 Linnainmaa Tero KyRa 34.51 0.01.05 95.93
6 Tuomala Misa S-JKL 34.57 0.01.11 94.99
7 Toivonen Eevert PirHi 35.13 0.01.27 93.60
8 Häkkinen Janne S-JKL 35.35 0.01.49 91.98
9 Saikko Antti LappRi 37.56 0.04.10 85.66
10 Reponen Tommi S-JKL 38.06 0.04.20 84.67
11 Köngäs Teemu PuolRy 38.16 0.04.30 83.69
12 Tauriainen Teemu KEV 38.46 0.05.00 82.01
13 Martikainen Juha KEV 38.48 0.05.02 81.33
14 Pukema Hannu-Pekka S-2000 39.01 0.05.15 80.28
15 Schroderus Santeri Pohjant 39.21 0.05.35 79.01
16 Linna Matti S-JKL 39.25 0.05.39 78.28
17 Haataja Miika KEV 41.01 0.07.15 74.65
18 Saikko Ville LappRi 42.24 0.08.38 71.66
19 Huila Joona Hiisi 43.38 0.09.52 69.10
20 Leinonen Lauri Pohjant 43.44 0.09.58 68.41
21 Häkämies Antti PosPy 44.03 0.10.17 67.38
22 Häkkinen Kalle S-JKL 44.31 0.10.45 66.15
23 Wik Niklas Falken 51.30 0.17.44 56.73
Tervala Miska RaVa EIL -
Aikio Santeri KEV EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Aapo KyS 36.36 0.00.00 80.56
2 Rissanen Roni-Ville SonPa 38.15 0.01.39 75.93
3 Kotro Väinö KyS 39.48 0.03.12 71.86
4 Nykänen Tomi LS-37 41.40 0.05.04 67.58
5 Ruuhiala Roope Hiisi 44.20 0.07.44 62.51
6 Määttä Juho OH 46.19 0.09.43 58.88
7 Stubb Hannes Falken 47.49 0.11.13 56.11
8 Venetjoki Väinö KoS 49.49 0.13.13 52.97
9 Ojanaho Niilo OH 50.44 0.14.08 51.14
10 Nokka Atte Rasti88 52.19 0.15.43 48.75
Asklöf Henrik KS HYL -
Stevander Pyry KuortKu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne Hiilto 42.38 0.00.00 65.87
2 Kettunen Pyry SäynSa 44.29 0.01.51 61.55
3 Heinonen Jouni VaHa 50.33 0.07.55 52.77
4 Koljonen Jouni VaKa 55.22 0.12.44 46.91
5 Henriksson Mathias Falken 55.24 0.12.46 45.62
6 Lindfors Jan Falken 1.02.22 0.19.44 39.40
7 Lindfors Kari Falken 1.02.59 0.20.21 37.90
Sundqvist Mats Falken EIL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Maijala Matias LapVe 35.09 0.00.00 74.75
2 Peltola Samuli S-JKL 37.19 0.02.10 69.75
3 Virtanen Akseli KyS 38.52 0.03.43 66.33
4 Salonen Seeti VaHa 39.15 0.04.06 65.06
5 Oikkonen Severi OH 39.33 0.04.24 63.94
6 Aho Ilmari VaHa 39.50 0.04.41 62.87
7 Rantala Jussi OH 39.58 0.04.49 62.04
8 Ekström Niklas MSParma 40.46 0.05.37 60.22
9 Laitamäki Wille MSParma 42.10 0.07.01 57.64
10 Outinen Tuomas KyS 42.52 0.07.43 56.12
11 Jansson Emil Falken 44.05 0.08.56 54.01
12 Hiltunen Juho ONMKY 44.50 0.09.41 52.56
13 Toivonen Vilhelm PirHi 44.53 0.09.44 51.95
14 Olkkonen Vili PirHi 45.53 0.10.44 50.28
15 Kullman Hannes Falken 56.58 0.21.49 40.07
16 Laaksonen Emil EsSu 1.07.00 0.31.51 33.70
Heiskanen Tatu SonPa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 35.14 0.00.00 74.35
2 Määttä Jari KemijU 36.22 0.01.08 70.84
3 Nurminen Ilkka Hiilto 43.25 0.08.11 58.33
4 Vapa Marko S-2000 44.31 0.09.17 55.91
5 Hyyppä Tuomas KoS 44.33 0.09.19 54.88
6 Peltonen Heikki IPR 47.50 0.12.36 50.20
7 Laaksonen Pasi EsSu 53.59 0.18.45 43.68
8 Myllymäki Kari KoS 55.20 0.20.06 41.82
9 Jansson Sören Falken 57.47 0.22.33 39.29
10 Häggman Marcus Falken 1.15.48 0.40.34 29.38
Määttä Harri LänRa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Ilpo S-2000 36.55 0.00.00 62.65
2 Klemettinen Vesa S-JKL 38.53 0.01.58 58.00
3 Kamila Kai SuJu 40.11 0.03.16 54.68
4 Asklöf Tom LHR 40.43 0.03.48 52.54
5 Köngäs Lasse PuolRy 42.34 0.05.39 48.90
6 Hiltula Hannu PudU 48.34 0.11.39 41.67
7 Kuokka Kari IisVi 54.32 0.17.37 36.05

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 34.20 0.00.00 61.91
2 Kotro Petri KaaRa 34.49 0.00.29 60.03
3 Tuomala Jyrki S-JKL 35.55 0.01.35 57.21
4 Kiljunen Juha LS-37 36.06 0.01.46 55.94
4 Sorjonen Pekka RasPi 36.06 0.01.46 55.94
6 Viitasaari Tommi KoS 40.08 0.05.48 48.55
7 Lassila Antti KuortKu 41.01 0.06.41 46.64
8 Heiskanen Jari SonPa 42.21 0.08.01 44.34
9 Wiklund Torbjörn Falken 43.31 0.09.11 42.33
10 Ekström Thomas MSParma 48.35 0.14.15 37.19

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 33.24 0.00.00 67.85
2 Määttä Kimmo OH 34.18 0.00.54 64.83
3 Mäkinen Seppo S-2000 35.30 0.02.06 61.45
4 Heiskanen Hannu SonPa 35.46 0.02.22 59.80
5 Koskinen Juha KeuKi 40.53 0.07.29 51.28
6 Stubb Stefan Falken 44.15 0.10.51 46.41
7 Härkönen Antti PudU 54.41 0.21.17 36.78
8 Pyhtinen Jarmo PosPy 56.26 0.23.02 34.89
9 Gretschel Horst KEV 1.02.08 0.28.44 31.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 36.36 0.00.00 102.20
2 Reponen Milka HU 38.10 0.01.34 97.09
3 Turunen Marjut SKVuoksi 38.34 0.01.58 95.17
4 Mörsky Sonja HU 39.55 0.03.19 91.07
5 Pusa Sanna HU 39.59 0.03.23 90.04
6 Suutari Tuuli KS 40.39 0.04.03 87.70
7 Suutari Mirka KS 40.40 0.04.04 86.81
8 Vääränen Sari KS 41.18 0.04.42 84.63
9 Niittymäki Johanna Koovee 42.08 0.05.32 82.12
10 Lotvonen Essi LaiVe 48.06 0.11.30 71.20
11 Maijala Meri LapVe 50.44 0.14.08 66.82
12 Nifakina Julia TaivKu 54.15 0.17.39 61.84
13 Heiskanen Terhi SonPa 59.10 0.22.34 56.11
14 Rauttola Tiia-Maria EsSu 1.02.41 0.26.05 52.40
15 Lindfors Lina Falken 1.04.49 0.28.13 50.13
16 Wiklund Nina Falken 1.10.12 0.33.36 45.79
Räisänen Noora SalRe HYL -
Oikarinen Suvi OH EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 40.04 0.00.00 85.39
2 Tuomisto Satu VaaSu 41.14 0.01.10 81.59
3 Taulavuori Venla AlatPi 44.10 0.04.06 74.88
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 46.02 0.05.58 70.60
5 Kovanen Maiju S-JKL 46.44 0.06.40 68.33
6 Saalo Saara KeU 1.01.31 0.21.27 50.98
7 Peltonen Riikka KS 1.01.50 0.21.46 49.80
8 Kamila Minerva SuJu 1.09.26 0.29.22 43.52
9 Biskop Greta KoS 1.25.39 0.45.35 34.62
Pylvänäinen Henna KS HYL -
Saalo Siiri KeU EIL -
Niva Sara LaiVe EIL -
Kovanen Anu S-JKL EIL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 37.20 0.00.00
2 Rissanen Erno-Kalle SonPa 38.21 0.01.01
3 Stevander Karri KuortKu 40.32 0.03.12
4 Peltonen Lasse KS 49.36 0.12.16
5 Gretschel Eino KaSu 1.00.16 0.22.56
6 Krook Tim Falken 1.18.02 0.40.42

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 41.36 0.00.00 46.11
2 Pulkkinen Pekka JoKu 41.50 0.00.14 44.87
3 Karppinen Jouko VaKa 46.09 0.04.33 39.78
4 Mahlamäki Jari TeuRi 47.30 0.05.54 37.78
5 Taanila Mauno NiS 48.16 0.06.40 36.33
6 Virtanen Kari OH 51.12 0.09.36 33.45
7 Juura Esa KanSu 56.37 0.15.01 29.52
8 Pihlajamaa Martti AlajA 59.08 0.17.32 27.57

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hahtola Aulis RasKu 36.22 0.00.00 49.27
2 Mourujärvi Kauno KuoSu 37.14 0.00.52 47.40
3 Pietikäinen Markku JoKu 37.55 0.01.33 45.84
4 Urpalainen Jukka MiehVi 39.07 0.02.45 43.74
5 Kemppainen Taisto VaKa 39.54 0.03.32 42.21
6 Ruokamo Eero SOC 40.13 0.03.51 41.21
7 Keltamäki Seppo JoKu 41.38 0.05.16 39.16
8 Kattilakoski Eero KPV 43.22 0.07.00 36.98
9 Lakkala Ossi KuoSu 44.04 0.07.42 35.78
10 Köngäs Martti PuolRy 44.08 0.07.46 35.12
11 Lappalainen Martti Navi 53.28 0.17.06 28.48
Toropainen Pauli ONMKY EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rantala Aino OH 37.10 0.00.00 67.76
2 Virtanen Heta HlS 38.00 0.00.50 65.51
3 Peltonen Liisa KS 38.43 0.01.33 63.55
4 Ekström Lotte-Line MSParma 38.58 0.01.48 62.40
5 Kärnä Nina SonPa 39.41 0.02.31 60.54
6 Viippola Venla S-2000 41.23 0.04.13 57.35
7 Niemi Tiina RasKe 41.45 0.04.35 56.15
8 Kuokka Iida-Liisa IisVi 42.31 0.05.21 54.45
9 Kiljunen Emmi LS-37 45.35 0.08.25 50.15
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 45.54 0.08.44 49.17
11 Holopainen Oili S-2000 46.05 0.08.55 48.35
12 Venetjoki Venla KoS 57.21 0.20.11 38.34
Hyyppä Milja KoS HYL -
Hoskari Maria RasKe KES -
Ojanaho Ansa-Lotta OH EIL -
Nurminen Kaarina TP EIL -
Niva Heini LaiVe EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 42.24 0.00.00 69.68
2 Jaako Niina LänRa 42.46 0.00.22 63.90
3 Penttilä Marja KoS 46.18 0.03.54 54.24
Sundqvist Marina Falken EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jansson Tuija Falken 56.06 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 39.11 0.00.00 54.28
2 Gretschel Anu KEV 51.12 0.12.01 39.46
3 Backman Yvonne Falken 59.54 0.20.43 31.96
Wärnman Ingela Falken EIL -
Nokka Katja Rasti88 HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kesti Tapani KuortKu 23.40 0.00.00 46.40
2 Jokinen Leo KoS 25.35 0.01.55 42.58
3 Hanhela Mauno HaHe 25.56 0.02.16 41.68
4 Köykkä Jussi RasKu 26.35 0.02.55 40.33
5 Kanste Pekka Raseborg 27.12 0.03.32 39.10
6 Tolvanen Mauri LeSi 27.23 0.03.43 38.52
7 Virkkula Unto NivU 27.54 0.04.14 37.49
8 Koivukangas Erkki KoS 28.37 0.04.57 36.25
9 Määttä Seppo KemijU 28.38 0.04.58 35.93
10 Rönkkö Paavo EsSu 28.55 0.05.15 35.28
11 Korhonen Mauno KuoSu 29.31 0.05.51 34.27
12 Taipalus Esko RasKe 29.38 0.05.58 33.84
13 Oja Jorma NiS 30.22 0.06.42 32.74
14 Viitasaari Jussi NiS 31.03 0.07.23 31.74
15 Nurminen Heikki IPR 31.07 0.07.27 31.39
16 Kajava Viljo KuoSu 32.18 0.08.38 29.97
17 Kettunen Kimmo SäynSa 33.20 0.09.40 28.78
18 Mäkilä Ilmari EsSu 37.14 0.13.34 25.53
19 Määttä Jouko PuolRy 42.42 0.19.02 22.06
20 Mähönen Seppo PeRa 44.17 0.20.37 21.08

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Männikkö Kalle ONMKY 32.49 0.00.00 42.13
2 Ekström Marcus KauWi 35.34 0.02.45 38.04
3 Suorajärvi Mauri Pohjant 36.14 0.03.25 36.52
4 Tunturi Markku VaHa 36.40 0.03.51 35.28
5 Jokela Vesa NiS 39.36 0.06.47 31.92
6 Oja Reijo NivU 42.04 0.09.15 29.34
7 Jonkka Arvo RasKa 1.01.23 0.28.34 19.63
8 Linna Esko NivU 1.07.22 0.34.33 17.44
Veijovaara Jorma Pohjant EIL -
Paavilainen Arvo IPR EIL -
Oinas Erkki KEV EIL -
Lind Matti KiimU EIL -
Alalahti Jaakko ONMKY EIL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 26.48 0.00.00
2 Häkkinen Pihla TP 27.55 0.01.07
3 Viitasaari Liina KoS 29.31 0.02.43
4 Tuohimaa Ines Solf 30.30 0.03.42
5 Jansson Mia Falken 32.56 0.06.08
6 Gretschel Liisa KaSu 36.19 0.09.31
7 Hyyppä Liina KoS 37.47 0.10.59

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 37.02 0.00.00 64.77
2 Lotvonen Arja LaiVe 42.14 0.05.12 54.67
3 Lassila Päivi RasTiimi 46.11 0.09.09 48.04
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 49.11 0.12.09 43.28
Oikarinen Maarit OH EIL -
Silventoinen Ulla SalRe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väärälä Marita OH 45.12 0.00.00
Katajamäki Tuija KauWi EIL -
Mulari Pirjo KaSu EIL -
Pulkkinen Arja JoKu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 31.17 0.00.00 57.94
2 Käkelä Maija PuolRy 36.42 0.05.25 45.68
3 Määttä Anne KEV 36.55 0.05.38 41.73

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 23.25 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 27.13 0.03.48
3 Krook Rasmus Falken 34.39 0.11.14
4 Karhunen Juho YKV 37.18 0.13.53
5 Lindfors Jesper Falken 49.47 0.26.22

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Veikko JoKu 31.52 0.00.00 37.70
2 Häkkinen Tapani IPR 37.58 0.06.06 30.06
3 Laine Tapani KuoSu 49.59 0.18.07 21.63
Ryyppö Toivo JoKu HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 26.24 0.00.00
2 Hoskari Sanni RasKe 27.57 0.01.33
3 Myllymäki Matilda KoS 31.41 0.05.17
4 Lindfors Karolina Falken 34.15 0.07.51
5 Dahllund Lina Falken 37.04 0.10.40
6 Häkkinen Kaisla Hiilto 45.28 0.19.04
7 Kullman Thea Falken 48.48 0.22.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 36.37 0.00.00 46.59
2 Halme Ritva KiimU 37.04 0.00.27 42.57
3 Juura Maarit KanSu 37.56 0.01.19 38.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 35.45 0.00.00
2 Liuha Tuulikki Navi 1.15.54 0.40.09
Sulander Mirja-Liisa Navi HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 22.09 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 24.39 0.02.30
3 Lindfors Kevin Falken 31.52 0.09.43
4 Lindfors Hugo Falken 33.35 0.11.26
Sundqvist Ivar Falken EIL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Henriksson Maja Falken 37.41 0.00.00
2 Väisänen Martta LaiVe 38.25 0.00.44
3 Henriksson Meya Falken 47.57 0.10.16