FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen Pikku-Syöte hisu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tuomala Misa S-JKL 15.17 0.00.00 101.58
2 Toivonen Eevert PirHi 15.18 0.00.01 100.81
3 Linnainmaa Tero KyRa 15.32 0.00.15 98.64
4 Saarela Ville-Petteri KemU 15.35 0.00.18 97.67
5 Schroderus Samuli Pohjant 16.00 0.00.43 94.50
6 Häkkinen Janne S-JKL 16.06 0.00.49 93.28
7 Uusitalo Jyri PelPo 16.07 0.00.50 92.56
8 Kotro Tuomas SKVuoksi 16.19 0.01.02 90.80
9 Linna Matti S-JKL 16.20 0.01.03 90.09
10 Martikainen Juha KEV 16.25 0.01.08 89.02
11 Pukema Hannu-Pekka S-2000 16.35 0.01.18 87.51
12 Reponen Tommi S-JKL 16.36 0.01.19 86.81
13 Schroderus Santeri Pohjant 17.11 0.01.54 83.28
14 Köngäs Teemu PuolRy 17.13 0.01.56 82.53
15 Saikko Antti LappRi 17.39 0.02.22 79.93
16 Tauriainen Teemu KEV 18.24 0.03.07 76.12
17 Saikko Ville LappRi 18.26 0.03.09 75.43
18 Häkkinen Kalle S-JKL 18.31 0.03.14 74.55
19 Kettunen Pyry SäynSa 18.54 0.03.37 72.50
20 Leinonen Lauri Pohjant 19.07 0.03.50 71.15
21 Häkämies Antti PosPy 19.31 0.04.14 69.17
21 Huila Joona Hiisi 19.31 0.04.14 69.17
23 Järvinen Seppo AR 22.19 0.07.02 59.58
24 Wik Niklas Falken 25.01 0.09.44 52.75
Tervala Miska RaVa EIL -
Aikio Santeri KEV EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 18.01 0.00.00 77.06
2 Nykänen Tomi LS-37 18.05 0.00.04 75.62
3 Asklöf Henrik KS 19.00 0.00.59 70.88
4 Viippola Aapo KyS 19.14 0.01.13 68.94
5 Ruuhiala Roope Hiisi 20.09 0.02.08 64.77
6 Kotro Väinö KyS 20.12 0.02.11 63.58
7 Määttä Juho OH 20.31 0.02.30 61.58
8 Stubb Hannes Falken 21.30 0.03.29 57.79
9 Venetjoki Väinö KoS 24.20 0.06.19 50.21
10 Nokka Atte Rasti88 26.22 0.08.21 45.55
11 Ojanaho Niilo OH 26.47 0.08.46 44.06
Stevander Pyry KuortKu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne Hiilto 19.08 0.00.00 55.87
2 Heinonen Jouni VaHa 21.50 0.02.42 47.73
3 Koljonen Jouni VaKa 24.00 0.04.52 42.31
4 Henriksson Mathias Falken 25.25 0.06.17 38.90
5 Lindfors Kari Falken 28.07 0.08.59 34.22
6 Lindfors Jan Falken 32.46 0.13.38 28.54
7 Sundqvist Mats Falken 1.03.00 0.43.52 14.42

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltola Samuli S-JKL 14.38 0.00.00 73.06
2 Maijala Matias LapVe 14.45 0.00.07 71.80
3 Salonen Seeti VaHa 15.40 0.01.02 66.96
4 Virtanen Akseli KyS 15.57 0.01.19 65.14
5 Rantala Jussi OH 16.22 0.01.44 62.87
6 Oikkonen Severi OH 16.55 0.02.17 60.24
7 Toivonen Vilhelm PirHi 17.03 0.02.25 59.18
7 Laitamäki Wille MSParma 17.03 0.02.25 59.18
9 Outinen Tuomas KyS 17.31 0.02.53 56.46
10 Ekström Niklas MSParma 17.36 0.02.58 55.62
11 Hiltunen Juho ONMKY 17.41 0.03.03 54.79
12 Jansson Emil Falken 18.20 0.03.42 52.30
12 Olkkonen Vili PirHi 18.20 0.03.42 52.30
14 Laaksonen Emil EsSu 18.26 0.03.48 50.93
15 Aho Ilmari VaHa 23.34 0.08.56 39.41
16 Kullman Hannes Falken 24.55 0.10.17 36.87
Heiskanen Tatu SonPa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Jari KemijU 16.33 0.00.00 69.94
2 Peltonen Heikki IPR 16.36 0.00.03 68.56
3 Häkkinen Mika Hiilto 16.48 0.00.15 66.60
4 Nurminen Ilkka Hiilto 16.52 0.00.19 65.19
5 Vapa Marko S-2000 18.48 0.02.15 57.46
6 Hyyppä Tuomas KoS 19.24 0.02.51 54.69
7 Laaksonen Pasi EsSu 19.54 0.03.21 52.35
8 Jansson Sören Falken 20.44 0.04.11 49.31
9 Myllymäki Kari KoS 23.58 0.07.25 41.85
10 Häggman Marcus Falken 33.10 0.16.37 29.66
Määttä Harri LänRa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viippola Ilpo S-2000 16.08 0.00.00 61.73
2 Varis Pekka PelPo 16.11 0.00.03 60.22
3 Klemettinen Vesa S-JKL 16.48 0.00.40 56.74
4 Kamila Kai SuJu 16.57 0.00.49 54.98
5 Köngäs Lasse PuolRy 17.35 0.01.27 51.78
6 Asklöf Tom LHR 18.01 0.01.53 49.35
7 Kuokka Kari IisVi 19.38 0.03.30 44.20
8 Hiltula Hannu PudU 20.17 0.04.09 41.73

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 16.14 0.00.00 65.21
2 Sorjonen Pekka RasPi 17.35 0.01.21 59.30
3 Tuomala Jyrki S-JKL 17.39 0.01.25 58.18
4 Kiljunen Juha LS-37 18.08 0.01.54 55.75
5 Viitasaari Tommi KoS 18.41 0.02.27 53.26
6 Heiskanen Jari SonPa 19.00 0.02.46 51.54
7 Lassila Antti KuortKu 21.32 0.05.18 44.74
8 Ekström Thomas MSParma 22.43 0.06.29 41.71
9 Kotro Petri KaaRa 24.45 0.08.31 37.64
10 Wiklund Torbjörn Falken 25.18 0.09.04 36.19
11 Määttä Jari OH 27.00 0.10.46 33.33

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo S-2000 16.30 0.00.00 66.96
1 Määttä Kimmo OH 16.30 0.00.00 66.96
3 Heiskanen Hannu SonPa 17.11 0.00.41 62.37
4 Koskinen Juha KeuKi 24.04 0.07.34 43.84
5 Stubb Stefan Falken 24.25 0.07.55 42.54
6 Tuomisto Juha VaaSu 25.34 0.09.04 39.98
7 Gretschel Horst KEV 26.06 0.09.36 38.52
8 Sippola Asko KuortKu 26.47 0.10.17 36.92
9 Pyhtinen Jarmo PosPy 28.14 0.11.44 34.44
10 Härkönen Antti PudU 31.07 0.14.37 30.71
Heikkinen Sakari RaVi HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 15.38 0.00.00 99.95
2 Turunen Marjut SKVuoksi 15.48 0.00.10 98.07
3 Reponen Milka HU 15.58 0.00.20 96.23
4 Mörsky Sonja HU 16.31 0.00.53 92.23
5 Pusa Sanna HU 16.48 0.01.10 89.90
6 Suutari Tuuli KS 17.07 0.01.29 87.48
7 Suutari Mirka KS 17.42 0.02.04 83.86
8 Niittymäki Johanna Koovee 18.06 0.02.28 81.29
9 Räisänen Noora SalRe 18.50 0.03.12 77.43
10 Tuomisto Anu VaaSu 19.04 0.03.26 75.80
11 Lotvonen Essi LaiVe 19.41 0.04.03 72.77
12 Maijala Meri LapVe 19.44 0.04.06 71.92
13 Vääränen Sari KS 19.56 0.04.18 70.55
14 Nifakina Julia TaivKu 21.19 0.05.41 65.36
15 Heiskanen Terhi SonPa 23.24 0.07.46 58.98
16 Lindfors Lina Falken 24.19 0.08.41 56.22
17 Wiklund Nina Falken 24.31 0.08.53 55.23
18 Soudunsaari Sanna PosPy 25.26 0.09.48 52.73
19 Rauttola Tiia-Maria EsSu 28.53 0.13.15 45.98
Oikarinen Suvi OH EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 16.20 0.00.00 86.84
2 Kovanen Maiju S-JKL 17.38 0.01.18 79.51
3 Pylvänäinen Henna KS 18.15 0.01.55 75.93
4 Tuomisto Satu VaaSu 18.38 0.02.18 73.49
5 Taulavuori Venla AlatPi 18.40 0.02.20 72.48
6 Saalo Saara KeU 20.35 0.04.15 64.94
7 Klemettinen Kaisa S-JKL 20.59 0.04.39 62.92
8 Kovanen Anu S-JKL 21.40 0.05.20 60.18
9 Heikkinen Sanni HS 27.29 0.11.09 46.85
10 Peltonen Riikka KS 29.27 0.13.07 43.16
11 Biskop Greta KoS 30.39 0.14.19 40.94
12 Kamila Minerva SuJu 32.15 0.15.55 38.40
13 Impiö Tiia Pohjant 33.40 0.17.20 36.30
14 Päkkilä Suvi HaHe 47.23 0.31.03 25.44
Saalo Siiri KeU EIL -
Niva Sara LaiVe EIL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 18.00 0.00.00
2 Stevander Karri KuortKu 18.31 0.00.31
3 Rissanen Erno-Kalle SonPa 18.51 0.00.51
4 Peltonen Lasse KS 20.35 0.02.35
5 Aikio Valtteri KEV 21.00 0.03.00
6 Gretschel Eino KaSu 27.22 0.09.22
7 Krook Tim Falken 34.11 0.16.11

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 20.29 0.00.00 47.16
2 Karppinen Jouko VaKa 20.45 0.00.16 45.68
3 Kotala Ilkka OH 21.08 0.00.39 44.00
4 Mahlamäki Jari TeuRi 22.58 0.02.29 39.70
5 Pihlajamaa Martti AlajA 23.10 0.02.41 38.57
6 Martikainen Ari KeuKi 23.22 0.02.53 37.47
7 Virtanen Kari OH 23.40 0.03.11 36.23
8 Taanila Mauno NiS 29.16 0.08.47 28.68
9 Juura Esa KanSu 29.27 0.08.58 27.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 19.06 0.00.00 51.54
2 Hahtola Aulis RasKu 20.46 0.01.40 46.76
3 Mourujärvi Kauno KuoSu 21.16 0.02.10 45.03
4 Pietikäinen Markku JoKu 21.28 0.02.22 43.98
5 Ruokamo Eero SOC 22.05 0.02.59 42.14
6 Urpalainen Jukka MiehVi 22.21 0.03.15 41.04
7 Tolkkinen Veikko SoJy 23.30 0.04.24 38.46
8 Lakkala Ossi KuoSu 24.26 0.05.20 36.44
9 Lappalainen Martti Navi 26.28 0.07.22 33.14
10 Keltamäki Seppo JoKu 27.52 0.08.46 30.99
11 Kattilakoski Eero KPV 30.01 0.10.55 28.32
12 Köngäs Martti PuolRy 34.19 0.15.13 24.38
Toropainen Pauli ONMKY EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 16.58 0.00.00 70.55
2 Peltonen Liisa KS 18.14 0.01.16 64.94
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 18.18 0.01.20 64.00
4 Rantala Aino OH 18.19 0.01.21 63.25
5 Virtanen Heta HlS 18.34 0.01.36 61.70
6 Kärnä Nina SonPa 18.40 0.01.42 60.69
7 Niemi Tiina RasKe 19.16 0.02.18 58.13
8 Viippola Venla S-2000 19.45 0.02.47 56.06
9 Holopainen Oili S-2000 20.44 0.03.46 52.78
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 20.55 0.03.57 51.71
11 Kiljunen Emmi LS-37 21.03 0.04.05 50.77
12 Ekström Lotte-Line MSParma 21.45 0.04.47 48.55
13 Nurminen Kaarina TP 22.39 0.05.41 46.05
14 Venetjoki Venla KoS 25.16 0.08.18 40.77
15 Hyyppä Milja KoS 28.48 0.11.50 35.33
Ojanaho Ansa-Lotta OH EIL -
Niva Heini LaiVe EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jaako Niina LänRa 19.35 0.00.00 71.77
2 Tolkkinen Aino SoJy 20.56 0.01.21 63.79
3 Penttilä Marja KoS 21.23 0.01.48 59.16
4 Sundqvist Marina Falken 57.12 0.37.37 20.89

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 19.41 0.00.00 41.67
2 Jansson Tuija Falken 26.31 0.06.50 28.61
3 Löfbacka-Skog Linda Falken 28.06 0.08.25 24.81

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 19.50 0.00.00 43.91
2 Gretschel Anu KEV 25.14 0.05.24 33.22
3 Backman Yvonne Falken 30.03 0.10.13 26.80
4 Karhunen Katri YKV 38.22 0.18.32 20.14
Wärnman Ingela Falken EIL -
Nokka Katja Rasti88 HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jokinen Leo KoS 22.15 0.00.00 44.35
2 Virkkula Unto NivU 22.40 0.00.25 43.19
3 Kanste Pekka Raseborg 23.15 0.01.00 41.78
4 Köykkä Jussi RasKu 23.28 0.01.13 41.06
5 Kesti Tapani KuortKu 24.16 0.02.01 39.38
6 Koivukangas Erkki KoS 24.34 0.02.19 38.58
7 Taipalus Esko RasKe 24.39 0.02.24 38.14
8 Hanhela Mauno HaHe 25.11 0.02.56 37.02
9 Kajava Viljo KuoSu 25.13 0.02.58 36.66
10 Tolvanen Mauri LeSi 25.31 0.03.16 35.93
11 Mäkilä Ilmari EsSu 28.01 0.05.46 32.44
12 Määttä Seppo KemijU 29.19 0.07.04 30.74
13 Määttä Jouko PuolRy 29.38 0.07.23 30.15
14 Korhonen Mauno KuoSu 29.46 0.07.31 29.75
15 Nurminen Heikki IPR 29.58 0.07.43 29.29
16 Mähönen Seppo PeRa 34.59 0.12.44 24.87
17 Oja Jorma NiS 36.06 0.13.51 23.88
Rönkkö Paavo EsSu HYL -
Kettunen Kimmo SäynSa HYL -
Viitasaari Jussi NiS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linna Esko NivU 29.47 0.00.00 43.72
2 Ekström Marcus KauWi 30.05 0.00.18 42.57
3 Jokela Vesa NiS 33.50 0.04.03 37.21
4 Tunturi Markku VaHa 37.20 0.07.33 33.14
5 Sulander Heikki EE 39.26 0.09.39 30.82
6 Oja Reijo NivU 39.50 0.10.03 29.97
7 Suorajärvi Mauri Pohjant 40.51 0.11.04 28.69
8 Lind Matti KiimU 44.23 0.14.36 25.92
Männikkö Kalle ONMKY HYL -
Jonkka Arvo RasKa HYL -
Veijovaara Jorma Pohjant EIL -
Paavilainen Arvo IPR EIL -
Oinas Erkki KEV EIL -
Alalahti Jaakko ONMKY EIL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 20.15 0.00.00
2 Viitasaari Liina KoS 22.59 0.02.44
3 Tuohimaa Ines Solf 24.29 0.04.14
4 Häkkinen Pihla TP 25.57 0.05.42
5 Tolkkinen Tuuli SoJy 27.29 0.07.14
6 Gretschel Liisa KaSu 29.04 0.08.49
7 Jansson Mia Falken 29.16 0.09.01
8 Hyyppä Liina KoS 38.47 0.18.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 20.48 0.00.00 64.84
2 Silventoinen Ulla SalRe 21.37 0.00.49 60.52
3 Oikarinen Maarit OH 21.55 0.01.07 57.85
4 Lotvonen Arja LaiVe 22.55 0.02.07 53.56
5 Lassila Päivi RasTiimi 23.40 0.02.52 50.15
6 Korpela-Kamila Heidi SuJu 28.17 0.07.29 40.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väärälä Marita OH 22.56 0.00.00 59.58
2 Mulari Pirjo KaSu 26.25 0.03.29 47.84
3 Pulkkinen Arja JoKu 28.20 0.05.24 40.99
Katajamäki Tuija KauWi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Soinila Helena TeuRi 24.08 0.00.00 56.19
2 Määttä Anne KEV 26.44 0.02.36 46.92
3 Käkelä Maija PuolRy 28.46 0.04.38 40.07

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 14.22 0.00.00
2 Lindfors Jesper Falken 21.40 0.07.18
3 Ronkainen Elias JRV 21.57 0.07.35
4 Krook Rasmus Falken 23.03 0.08.41
5 Karhunen Juho YKV 24.55 0.10.33

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Veikko JoKu 23.08 0.00.00 37.85
2 Ryyppö Toivo JoKu 29.26 0.06.18 28.26
3 Häkkinen Tapani IPR 35.51 0.12.43 21.98
4 Laine Tapani KuoSu 55.46 0.32.38 13.34

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Sanni RasKe 17.22 0.00.00
2 Kullman Thea Falken 19.32 0.02.10
3 Lindfors Karolina Falken 23.17 0.05.55
4 Rissanen Venny SonPa 23.21 0.05.59
5 Myllymäki Matilda KoS 23.37 0.06.15
6 Dahllund Lina Falken 26.31 0.09.09
7 Häkkinen Kaisla Hiilto 26.47 0.09.25

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 19.56 0.00.00
2 Juura Maarit KanSu 23.41 0.03.45
Köngäs Kaarina PuolRy EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 26.08 0.00.00 41.19
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 32.36 0.06.28 30.55
3 Liuha Tuulikki Navi 1.02.48 0.36.40 14.57

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 21.14 0.00.00
2 Lindfors Kevin Falken 22.18 0.01.04
3 Pylvänäinen Jere KS 26.09 0.04.55
4 Lindfors Hugo Falken 29.36 0.08.22
5 Sundqvist Ivar Falken 38.25 0.17.11

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Skog Ellinor Falken 25.50 0.00.00
2 Henriksson Maja Falken 28.25 0.02.35
3 Väisänen Martta LaiVe 29.04 0.03.14
4 Henriksson Meya Falken 37.41 0.11.51