FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Ahvenanmaan 2-päiväiset - Åland 2-dagars
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tranchand Frederic PR 31.54 0.00.00 91.41 90.07
2 Niemi Vili PR 33.10 0.01.16 87.65 86.37
3 Leskinen Aleksi Lynx 33.26 0.01.32 86.68 85.42
4 Heiska Samu VeVe 33.33 0.01.39 86.11 84.86
5 Rönnols Jens Järla 34.48 0.02.54 82.76 81.56
6 Joensuu Ari-Pekka PR 35.11 0.03.17 81.61 80.42
7 Huhtinen Mikko PR 35.16 0.03.22 81.16 79.98
8 Dahlen Mats PR 35.41 0.03.47 79.97 78.80
9 Silvennoinen Santeri KR 36.39 0.04.45 77.61 76.48
9 Istolahti Tuomo KangSK 36.39 0.04.45 77.61 76.48
11 Weckman Janne VeVe 37.04 0.05.10 76.26 75.15
12 Inkeri Eero VeVe 37.39 0.05.45 74.84 73.75
13 Suonpää Lasse PR 37.56 0.06.02 74.05 72.97
14 Tani Jukka KS 38.41 0.06.47 72.38 71.32
15 Helander Iisak Pohjant 38.58 0.07.04 71.62 70.58
16 Kujala Rainer Lynx 39.22 0.07.28 70.67 69.64
17 Berzell Erik Järla 39.32 0.07.38 70.15 69.12
18 Ovaska Janne VeVe 40.07 0.08.13 68.90 67.90
19 Rahko Sampo Pohjant 40.21 0.08.27 68.28 67.29
20 Leskinen Antti-Pekka Lynx 40.38 0.08.44 67.59 66.60
21 Meriläinen Ari HlS 40.45 0.08.51 67.18 66.19
22 Vaher Sander RR 40.51 0.08.57 66.79 65.82
23 Sipponen Jere PR 41.34 0.09.40 65.43 64.47
24 Vehmas Miika EsSu 41.35 0.09.41 65.19 64.23
25 Gabitov Rinat EsSu 41.48 0.09.54 64.63 63.69
26 Mustonen Pyry TP 42.22 0.10.28 63.56 62.63
27 Irtola Miika KS 42.40 0.10.46 62.90 61.98
28 Laaksonen Markku Rasti88 42.56 0.11.02 62.30 61.39
29 Ilmonen Aleksi JRV 43.14 0.11.20 61.67 60.76
30 Mavchun George EsSu 44.20 0.12.26 59.93 59.06
31 Vesanto Anssi EsSu 44.48 0.12.54 59.11 58.25
32 Rajaniemi Juho TuS 46.03 0.14.09 57.31 56.48
33 Haarlaa Tapio HS 47.17 0.15.23 55.63 54.82
34 Repo Ville VeVe 47.45 0.15.51 54.90 54.10
35 Pitkänen Jonne TP 48.52 0.16.58 53.46 52.68
36 Hirvonen Olli-Petteri RaVa 49.05 0.17.11 53.04 52.27
37 Pakkanen Ville EsAk 49.37 0.17.43 52.29 51.53
38 Kivikko Antti HlS 50.53 0.18.59 50.82 50.07
39 Mattsson Erik Järla 52.15 0.20.21 49.32 48.60
40 Järvinen Ossi TP 52.47 0.20.53 48.65 47.94
41 Laine Jarkko TP 53.57 0.22.03 47.43 46.74
42 Lindqvist Antti SKUusi 59.19 0.27.25 42.99 42.36
43 Malmi Joona KangSK 1.00.58 0.29.04 41.68 41.07
44 Kuoppamäki Juho RaVa 1.01.49 0.29.55 40.96 40.36
45 Boström Mårten SWE 1.12.07 0.40.13 34.99 34.48
Laukkarinen Jesse PR KES -
Saramäki Niklas Lynx KES -
Tynys Joona KS KES -
Väisänen Patrik KS KES -
Rantala Antti KangSK HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrgrann Saara PR 31.58 0.00.00 94.62 92.00
2 Dambe Inga PR 32.56 0.00.58 91.46 88.93
3 Sundberg Karoliina Lynx 33.02 0.01.04 90.80 88.29
4 Hornik Aleksandra PR 35.37 0.03.39 83.86 81.54
5 Uotila Ulrika Koovee 37.06 0.05.08 80.17 77.95
6 Boström Matleena SWE 37.07 0.05.09 79.79 77.59
7 Westerlund Ina PR 38.46 0.06.48 76.07 73.97
8 Karvonen Sara Lynx 39.11 0.07.13 74.94 72.87
9 Väätäjä Milja PR 40.24 0.08.26 72.37 70.37
10 Lohikainen Milla RaVa 42.00 0.10.02 69.31 67.40
11 Saarinen Minna KangSK 42.19 0.10.21 68.50 66.60
12 Laitinen Salla PR 42.31 0.10.33 67.88 66.00
12 Väänänen Mari KR 42.31 0.10.33 67.88 66.00
14 Silvennoinen Emma PR 43.34 0.11.36 65.66 63.85
15 Hyyrynen Noora KS 44.03 0.12.05 64.66 62.87
16 Haavisto Emmi TuS 44.11 0.12.13 64.18 62.40
17 Vainikka Kaisa KS 44.17 0.12.19 63.75 61.99
18 Jussila Jutta SWE 46.23 0.14.25 60.59 58.92
19 Ajalin Riikka TuS 46.43 0.14.45 59.89 58.23
20 Haarlaa Tiina HS 46.51 0.14.53 59.45 57.81
21 Laine Maria TP 47.38 0.15.40 58.21 56.60
22 Julkunen Sonja TuS 48.26 0.16.28 56.98 55.41
23 Toivanen Pinja RaN 49.58 0.18.00 54.98 53.46
24 Kivilaakso Anni EsSu 50.52 0.18.54 53.76 52.28
25 Manderbacka Hanne TuS 51.06 0.19.08 53.27 51.80
26 Jerkku Laura TuS 51.47 0.19.49 52.32 50.88
27 Kalenius Regina KarjUra 54.12 0.22.14 49.76 48.38
28 Kangasaho Essi HiKi 54.15 0.22.17 49.48 48.11
29 Uotila Erika Koovee 57.00 0.25.02 46.87 45.58
30 Leriche Clotilde TP 57.30 0.25.32 46.25 44.97
31 Mattsson Ellen Åland 1.00.06 0.28.08 44.03 42.82
32 Miettinen Minna MSParma 1.00.17 0.28.19 43.69 42.49
33 Rantanen Emilia MSParma 1.03.39 0.31.41 41.18 40.05
34 Pemmari Toini TP 1.08.24 0.36.26 38.14 37.09
35 Toivanen Hilla RaN 1.08.37 0.36.39 37.83 36.79
36 Rauhala Elina EsAk 1.22.41 0.50.43 31.25 30.38
Istolahti Tiia MSParma KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puranen Konsta TP 29.41 0.00.00 74.12 72.37
2 Hakuli Tommi SKUusi 30.10 0.00.29 72.02 70.32
3 Nummelin Oskari TuS 31.23 0.01.42 68.35 66.74
4 Lilja Juha TP 31.36 0.01.55 67.01 65.43
5 Kinnala Ville TuS 32.14 0.02.33 64.84 63.31
6 Suutari Matti VeVe 32.15 0.02.34 63.96 62.44
7 Pousi Juho VeVe 33.31 0.03.50 60.72 59.28
8 Lindén Mikael KS 36.08 0.06.27 55.56 54.25
9 Koivisto Antton SKUusi 36.09 0.06.28 54.78 53.48
10 Takanen Samu VeVe 36.33 0.06.52 53.42 52.16
11 Pitkänen Konsta TP 36.37 0.06.56 52.58 51.33
12 Kivikko Ilkka HlS 46.21 0.16.40 40.94 39.97
Nokka Atte Rasti88 KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalonen Jussi HlS 30.15 0.00.00 71.93 70.03
2 Nokka Vesa Rasti88 30.50 0.00.35 70.09 68.24
3 Mustajoki Tiitus TP 31.44 0.01.29 67.63 65.85
4 Silvennoinen Oskari KR 32.26 0.02.11 65.72 63.98
5 Vaenerberg Niko MU 34.06 0.03.51 62.07 60.43
6 Keronen Leevi TP 34.17 0.04.02 61.31 59.69
6 Haanpää Klaus PR 34.17 0.04.02 61.31 59.69
8 Rautio Mikael EsSu 34.38 0.04.23 59.83 58.25
9 Viilo Lasse TP 35.03 0.04.48 58.69 57.15
10 Lamberg Benjamin EsSu 35.16 0.05.01 57.91 56.39
11 Mattila Pyry KS 36.09 0.05.54 56.09 54.61
12 Takanen Aaro VeVe 38.00 0.07.45 52.97 51.57
13 Tervakangas Mikko EsSu 38.18 0.08.03 52.16 50.79
14 Mustonen Ossi TP 38.45 0.08.30 51.18 49.83
15 Simonen Markus KR 38.58 0.08.43 50.51 49.18
16 Schüle Joel Koovee 39.00 0.08.45 50.09 48.77
17 Kinnala Kalle TuS 40.17 0.10.02 48.12 46.85
18 Puupponen Lauri EsSu 40.47 0.10.32 47.17 45.92
19 Tikkanen Elias EsSu 40.59 0.10.44 46.58 45.35
20 Sinervä Onni TuS 42.46 0.12.31 44.29 43.12
21 Hirvonen Tommi SKUusi 48.36 0.18.21 38.67 37.65
Koivuniemi Sakari TP HYL -
Kukkonen Henri VeVe KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 20.27 0.00.00 63.53 62.45
2 Konttila Akseli TP 22.14 0.01.47 58.18 57.20
3 Lautamäki Matias HlS 22.38 0.02.11 56.91 55.95
4 Valkolehto Tommi TP 22.40 0.02.13 56.58 55.62
5 Ronkainen Aarni JRV 23.36 0.03.09 54.10 53.19
6 Kemppi Topias EsSu 23.45 0.03.18 53.53 52.62
7 Mustajoki Olli TP 24.25 0.03.58 51.84 50.96
8 Nieminen Juho TP 24.34 0.04.07 51.29 50.43
9 Raasakka Jussi EsSu 24.38 0.04.11 50.93 50.07
10 Laaksonen Emil EsSu 24.39 0.04.12 50.67 49.81
11 Karttila Aleksi MSParma 24.47 0.04.20 50.17 49.33
12 Tiainen Olli EsSu 25.35 0.05.08 48.38 47.57
13 Määttälä Mikko EsSu 25.43 0.05.16 47.92 47.11
14 Alajoutsi Jasper Koovee 26.03 0.05.36 47.09 46.30
15 Tuomasjukka Voima PR 26.54 0.06.27 45.40 44.63
16 Rousku Samuli MSParma 27.00 0.06.33 45.02 44.26
17 Syrjälä Niilo LHR 27.41 0.07.14 43.71 42.97
18 Sorsa Antti EsSu 28.22 0.07.55 42.46 41.74
19 Pajuoja Otso EsSu 28.40 0.08.13 41.82 41.12
20 Schüle Oliver Koovee 29.05 0.08.38 41.03 40.34
21 Alajoutsi Oliver Koovee 29.38 0.09.11 40.08 39.41
22 Balck Otto SWE 29.59 0.09.32 39.43 38.76
23 Mäenpää Matias TP 30.08 0.09.41 39.05 38.39
24 Välimaa Aleksi Rasti88 30.10 0.09.43 38.82 38.16
25 Penttinen Oskari EsSu 30.16 0.09.49 38.51 37.86
26 Maasilta Aapo RaVa 30.40 0.10.13 37.82 37.19
27 Vuorela Joona EsSu 31.40 0.11.13 36.45 35.84
28 Pelkonen Oula RaVa 33.15 0.12.48 34.55 33.97
29 Pikkarainen Pyry LS-37 33.55 0.13.28 33.71 33.14
30 Tukiainen Jyry TP 35.52 0.15.25 31.72 31.18
31 Raitanen Konsta TP 36.25 0.15.58 31.09 30.56
32 Kalvas Tuomo SKUusi 36.46 0.16.19 30.64 30.12
33 Kupiainen Tuukka TP 43.56 0.23.29 25.51 25.08
34 Laine Aarni TP 44.51 0.24.24 24.87 24.45
35 Ahonen Jani AngA 1.01.02 0.40.35 18.18 17.88
36 Ylimaa Juho AngA 1.03.41 0.43.14 17.34 17.05

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 17.03 0.00.00
2 Paananen Joonas TuS 17.39 0.00.36
3 Liponkoski Aapo TP 19.18 0.02.15
4 Koskinen Aaro TP 19.21 0.02.18
5 Ikola Aapo HS 19.33 0.02.30
6 Rautio Daniel EsSu 19.47 0.02.44
7 Aaltonen Tatu Lynx 20.35 0.03.32
8 Axelin Eelis PR 21.01 0.03.58
9 Haara Eino HS 21.23 0.04.20
10 Ronkainen Elias JRV 22.00 0.04.57
11 Muukkonen Topias SKUusi 23.01 0.05.58
12 Karelo Luukas EsSu 25.17 0.08.14
13 Konttila Milo TP 25.41 0.08.38
14 Aalto Lauri MSParma 26.10 0.09.07
15 Virtanen Aapo PR 26.19 0.09.16
16 Virkajärvi Juho JRV 28.46 0.11.43
17 Kivilaakso Juho Lynx 29.20 0.12.17
18 Noponen Juho EsSu 30.00 0.12.57
19 Vaho Pyry TuS 30.17 0.13.14
20 Kärkkäinen Andreas EsSu 30.53 0.13.50
21 Salonen Niklas Rasti88 31.07 0.14.04
22 Hyvärinen Luukas EsSu 36.55 0.19.52
23 Jalonen Aapo MSParma 37.07 0.20.04
24 Toivonen Niko EsSu 38.10 0.21.07
25 Pelkonen Elias RaVa 39.54 0.22.51
26 Malmberg Vilho HS 40.06 0.23.03
27 Seppä Elias AngA 40.20 0.23.17
28 Välkki Totte TP 42.35 0.25.32
Määttänen Markus EsSu HYL -
Miettinen Vili Lynx HYL -
Balck Axel SWE HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 16.59 0.00.00
2 Kemppi Anton EsSu 19.22 0.02.23
3 Tiainen Antti EsSu 20.38 0.03.39
4 Haara Väinö HS 21.26 0.04.27
5 Hakala Oskari AngA 22.23 0.05.24
6 Kallela Lenni HS 23.20 0.06.21
7 Hellstedt Oliver Lynx 23.24 0.06.25
8 Isoherranen Antti Lynx 23.53 0.06.54
9 Kemppainen Aarne EsSu 25.18 0.08.19
10 Ruohonen Felix TuS 26.26 0.09.27
11 Kukkonen Aaro VeVe 27.23 0.10.24
12 Rousu Topias EsSu 33.33 0.16.34
13 Tuominen Kaapo EsSu 35.26 0.18.27
14 Leskinen Eemeli Lynx 1.15.20 0.58.21

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 32.11 0.00.00 58.11 55.04
2 Matilainen Juha EsSu 33.36 0.01.25 54.27 51.40
3 Rantala Jyri Koovee 36.49 0.04.38 48.25 45.71
4 Jääoja Jussi PR 41.06 0.08.55 42.09 39.87
5 Rosenblad Kalle HiKi 51.45 0.19.34 32.52 30.81
6 Kemppainen Antti EsSu 56.08 0.23.57 29.15 27.61
Wärnman Patrik Brahe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martomaa Simo KR 27.54 0.00.00 61.73 58.94
2 Ikäheimonen Jari Lynx 35.51 0.07.57 47.14 45.01
3 Aalto Sami MSParma 37.43 0.09.49 43.95 41.97
3 Karelo Jussi EsSu 37.43 0.09.49 43.95 41.97
5 Ojala Tero KS 39.13 0.11.19 40.62 38.79
6 Liponkoski Sami TP 40.53 0.12.59 38.18 36.45
7 Hyvärinen Pietari EsSu 47.24 0.19.30 32.25 30.79
8 Hellstedt Tony Lynx 52.29 0.24.35 28.51 27.22
Karttila Jussi MSParma HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Janne TuS 25.31 0.00.00 61.29 56.82
2 Miettinen Juha EsSu 29.11 0.03.40 52.92 49.06
3 Liitiäinen Pasi Trian 29.53 0.04.22 51.02 47.31
4 Kivilaakso Janne Lynx 30.08 0.04.37 49.95 46.31
5 Pitkänen Marko JRV 30.21 0.04.50 48.95 45.38
6 Isoherranen Sami Lynx 31.38 0.06.07 46.35 42.97
7 Maasilta Tommi RaVa 32.49 0.07.18 44.08 40.87
8 Ryyppö Jarkko RaVa 33.29 0.07.58 42.62 39.51
9 Määttänen Pekka EsSu 35.14 0.09.43 39.95 37.04
10 Surakka Petteri HS 35.40 0.10.09 38.91 36.08
11 Kivelä Tuomas Raus 36.32 0.11.01 37.45 34.73
12 Alajoutsi Jukka Koovee 49.06 0.23.35 27.47 25.47
13 Välkki Antti TP 52.56 0.27.25 25.11 23.28

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Rauno AngA 25.44 0.00.00 60.67 58.72
2 Jussila Kari TP 29.17 0.03.33 52.59 50.90
3 Ilmonen Matti JRV 31.01 0.05.17 48.96 47.39
4 Nokka Ilkka Rasti88 32.41 0.06.57 45.81 44.34
5 Virtanen Kimmo AngA 32.56 0.07.12 44.82 43.38
6 Heikkinen Jarkko VeVe 32.59 0.07.15 44.11 42.69
7 Sinkkonen Juha Rasti88 36.15 0.10.31 39.54 38.28
8 Kuusinen Petri HlS 37.12 0.11.28 37.96 36.74
9 Lindahl Anders Trian 43.49 0.18.05 31.74 30.73
10 Balck Johan SWE 46.16 0.20.32 29.60 28.65
Reiman Jarmo AngA HYL -
Pirtilä Timo KyS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 24.57 0.00.00
2 Maijala Kari EE 40.45 0.15.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Göran Åland 22.52 0.00.00
2 Valkonen Pekka Kalske 25.19 0.02.27
Rantala Jari Koovee HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomola Touko Rasti88 39.10 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 23.15 0.00.00
2 Blomster Bjarne Åland 25.12 0.01.57

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Alli TuS 27.34 0.00.00 75.72 75.16
2 Heikkilä Tuuli Lynx 28.19 0.00.45 72.79 72.25
3 Norrbacka Sanni Lynx 29.11 0.01.37 69.74 69.22
4 Rintanen Heini TP 30.34 0.03.00 65.73 65.24
5 Annala Vilma KangSK 31.08 0.03.34 63.69 63.22
6 Plit Heidi EsSu 31.57 0.04.23 61.25 60.79
7 Lainio Ilona TuS 32.21 0.04.47 59.69 59.24
8 Pelkonen Roosa RaVa 34.06 0.06.32 55.86 55.44
9 Avelin Melina TP 35.16 0.07.42 53.27 52.87
10 Kaukonen Ella EsSu 39.54 0.12.20 46.43 46.08
11 Kivikko Jenni HlS 42.47 0.15.13 42.69 42.37
12 Kukkonen Tuulia VeVe 48.50 0.21.16 36.87 36.59
13 Lappi Jenni EsSu 53.20 0.25.46 33.27 33.02

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Siiri KR 23.51 0.00.00 63.79 61.85
2 Ovaska Jenni VeVe 30.41 0.06.50 48.52 47.04
3 Pakkanen Raita VeVe 31.54 0.08.03 45.65 44.26
4 Jussila Ida TP 33.40 0.09.49 42.29 41.00
5 Mustonen Salla TP 34.05 0.10.14 40.81 39.57
6 Lohikainen Eveliina RaVa 35.42 0.11.51 38.05 36.89
7 Suntioinen Elli EsSu 41.32 0.17.41 31.92 30.95
8 Lindahl Jannica Trian 47.52 0.24.01 27.02 26.19

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmia Tessa MSParma 22.47 0.00.00 62.20 60.42
2 Katajamäki Emma MSParma 24.36 0.01.49 57.39 55.74
3 Tikkakoski Ilona TP 25.08 0.02.21 55.95 54.35
4 Rantala Henna TuS 25.14 0.02.27 55.51 53.92
5 Hilo Hanne EsSu 25.24 0.02.37 54.93 53.36
6 Ankelo Elsa MSParma 25.36 0.02.49 54.29 52.74
7 Ruohola Ilona MSParma 25.37 0.02.50 54.04 52.50
8 Pitkänen Helmi JRV 26.19 0.03.32 52.40 50.90
9 Valtonen Essi MSParma 26.43 0.03.56 51.41 49.94
10 Isoherranen Salla Lynx 26.53 0.04.06 50.89 49.43
11 Neuvonen Noora MSParma 27.11 0.04.24 50.13 48.69
12 Asklöf Aino Lynx 27.15 0.04.28 49.80 48.38
13 Heikkinen Ida VeVe 27.27 0.04.40 49.24 47.83
14 Heikkilä Suvi Lynx 27.32 0.04.45 48.90 47.50
15 Hölsö Essi PR 27.37 0.04.50 48.55 47.16
16 Kytäjä Nea Lynx 27.43 0.04.56 48.18 46.80
17 Latvala Matilda SKUusi 27.54 0.05.07 47.67 46.30
18 Soikkeli Sofia EsSu 28.47 0.06.00 46.02 44.70
19 Turakainen Veera HS 28.54 0.06.07 45.64 44.33
20 Vallema Henrika VeVe 29.40 0.06.53 44.28 43.01
21 Peura Kerttu EsSu 30.29 0.07.42 42.91 41.68
22 Savisaari Outi TP 30.42 0.07.55 42.43 41.22
23 Laine Anni TP 31.42 0.08.55 40.92 39.75
24 Yli-Hietanen Silja TP 32.03 0.09.16 40.30 39.15
25 Kuusinen Saana HlS 32.20 0.09.33 39.78 38.64
26 Konstari Elena JRV 32.32 0.09.45 39.37 38.24
27 Markki Emmi EsSu 32.39 0.09.52 39.06 37.94
28 Mustajoki Villa TP 33.01 0.10.14 38.46 37.36
29 Tuomisto Saara MSParma 33.22 0.10.35 37.90 36.81
30 Aho Anni MSParma 33.46 0.10.59 37.29 36.22
31 Lounela Alina TuS 33.50 0.11.03 37.05 35.99
32 Häkkinen Pihla TP 33.57 0.11.10 36.76 35.71
33 Melender Emilia RaJu 35.27 0.12.40 35.06 34.05
34 Keurulainen Siiri JRV 35.51 0.13.04 34.51 33.52
35 Vilpo Essi PR 38.36 0.15.49 31.91 31.00
36 Kerkkonen Aada JRV 38.41 0.15.54 31.70 30.79
37 Wahlsten Vilma PR 38.49 0.16.02 31.45 30.55
38 Raasakka Liisa EsSu 39.16 0.16.29 30.95 30.07
39 Koskinen Jenna AngA 44.04 0.21.17 27.46 26.67
40 Lappi Essi EsSu 44.16 0.21.29 27.21 26.43

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 20.03 0.00.00
2 Matinheikki Liisa TP 20.27 0.00.24
3 Kemppi Silva EsSu 21.10 0.01.07
4 Pirilä Elisa MSParma 22.45 0.02.42
5 Turkkila Liisa EsSu 23.22 0.03.19
6 Kytäjä Nora Lynx 24.47 0.04.44
7 Rautio Ulrika EsSu 26.31 0.06.28
8 Kemppainen Laura AngA 28.18 0.08.15
9 Julkunen Siiri LHR 29.11 0.09.08
10 Virkajärvi Heta JRV 29.26 0.09.23
11 Jokela Kiia VeVe 29.30 0.09.27
12 Jussila Emma TP 30.12 0.10.09
13 Salonen Lotta JRV 30.26 0.10.23
14 Määttälä Fanni EsSu 33.25 0.13.22
15 Paavola Titta KyS 35.06 0.15.03
16 Soikkeli Linnea EsSu 36.44 0.16.41
17 Karttila Inkeri MSParma 37.20 0.17.17
18 Tuomisto Kerttu MSParma 38.15 0.18.12
19 Juva Juulia AngA 44.52 0.24.49
20 Siltanen Senni AngA 47.03 0.27.00
21 Rintanen Anni TP 50.13 0.30.10
22 Myllynen Meri VeVe 57.25 0.37.22
23 Virtanen Aino AngA 1.00.56 0.40.53
Lehtonen Iida SKUusi HYL -
Hilo Jenny EsSu HYL -
Ahonen Jutta AngA KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 20.51 0.00.00
2 Sundberg Viliina Lynx 23.07 0.02.16
3 Karelo Olivia EsSu 24.29 0.03.38
4 Kankaanpää Martta EsSu 27.41 0.06.50
5 Huhtala Lotta TuS 32.21 0.11.30
6 Aaltonen Nelli Lynx 32.53 0.12.02
7 Määttälä Senni EsSu 47.50 0.26.59
8 Niittymaa Noora EsSu 51.32 0.30.41
9 Häkkinen Kaisla TP 1.21.09 1.00.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 35.52 0.00.00
2 Eskola Marianne TP 36.17 0.00.25

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyckling Katja Lynx 27.00 0.00.00 66.32 64.37
2 Tervakangas Sanna EsSu 29.55 0.02.55 58.06 56.35
3 Huhtala Maija TuS 30.07 0.03.07 55.89 54.24
4 Ryyppö Minna HS 31.55 0.04.55 51.06 49.55
5 Kyläkoski Reetta TuS 32.17 0.05.17 48.81 47.37
6 Ahonen Leila AngA 44.43 0.17.43 34.04 33.04

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Heidi Trian 24.01 0.00.00 61.28 61.83
2 Ilmonen Kirsi JRV 24.22 0.00.21 59.39 59.92
3 Paavola Tiina KyS 27.30 0.03.29 51.73 52.20
4 Tiitola Annamari Lynx 27.48 0.03.47 50.29 50.74
5 Nybakken Line EsSu 27.58 0.03.57 49.12 49.55
6 Francke Astra EsSu 28.10 0.04.09 47.90 48.32
7 Isoherranen Kirsi Lynx 28.24 0.04.23 46.64 47.06
8 Heikkinen Anniina VeVe 30.16 0.06.15 42.95 43.34
9 Turakainen Irene HS 32.46 0.08.45 38.93 39.27
10 Kahanpää Hanna EsSu 40.11 0.16.10 31.13 31.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 23.53 0.00.00 48.60 47.18
2 Lehvonen Riitta LapVe 30.54 0.07.01 36.16 35.10
3 Hyyrynen Virpi KS 33.04 0.09.11 32.47 31.52
4 Schüle Katja Koovee 34.32 0.10.39 29.83 28.96
5 Reiman Anu AngA 35.49 0.11.56 27.55 26.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 20.38 0.00.00 55.08 51.89
2 Einonen Päivi LS-37 23.39 0.03.01 46.25 43.57
3 Maijala Sari EE 25.07 0.04.29 41.85 39.43
4 Rajamäki Terhi KangSK 26.46 0.06.08 37.68 35.50
5 Westerlund Tiina Koovee 32.16 0.11.38 29.94 28.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Tuula RaN 57.35 0.00.00