FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka (viralliset tulokset)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas SKVuoksi 1.35.47 0.00.00
2 Linnainmaa Tero KyRa 1.36.24 0.00.37
3 Tuomala Misa S-JKL 1.37.09 0.01.22
4 Uusitalo Jyri PelPo 1.37.25 0.01.38
5 Saarela Ville-Petteri KemU 1.39.42 0.03.55
6 Häkkinen Janne S-JKL 1.41.24 0.05.37
7 Toivonen Eevert PirHi 1.42.02 0.06.15
8 Aikio Santeri KEV 1.43.28 0.07.41
9 Reponen Tommi S-JKL 1.48.01 0.12.14
10 Martikainen Juha KEV 1.49.22 0.13.35
11 Tunis Staffan Femman 1.49.42 0.13.55
12 Tervala Miska RaVa 1.49.43 0.13.56
13 Tauriainen Teemu KEV 1.49.53 0.14.06
14 Pukema Hannu-Pekka S-2000 1.50.01 0.14.14
15 Linnainmaa Lauri KyRa 1.55.32 0.19.45
16 Häkkinen Kalle S-JKL 2.01.33 0.25.46
17 Schroderus Santeri Pohjant 2.02.15 0.26.28
18 Leinonen Lauri Pohjant 2.03.41 0.27.54
19 Heinonen Jouni VaHa 2.21.05 0.45.18
Sundelin Peter Femman KES -
Toivanen Elmeri KS KES -
Vainio Eero-Matti MSParma KES -
Linna Matti S-JKL HYL -
Schroderus Samuli Pohjant KES -
Saari Aki PoRa KES -
Huila Joona Hiisi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 1.08.50 0.00.00
2 Pesu Mervi RR 1.12.46 0.03.56
3 Turunen Marjut SKVuoksi 1.12.47 0.03.57
4 Vääränen Sari KS 1.15.01 0.06.11
5 Reponen Milka HU 1.15.12 0.06.22
6 Räisänen Noora SalRe 1.18.18 0.09.28
7 Suutari Mirka KS 1.18.35 0.09.45
8 Niittymäki Johanna Koovee 1.18.57 0.10.07
9 Pusa Sanna HU 1.21.56 0.13.06
10 Tunis Pernilla Femman 1.21.58 0.13.08
11 Toivonen Alma KuoSu 1.24.57 0.16.07
12 Tahvanainen Venla EsSu 1.31.57 0.23.07
13 Lotvonen Essi LaiVe 1.44.34 0.35.44
14 Bergman Marjo OH 1.55.49 0.46.59
15 Heiskanen Terhi SonPa 1.58.38 0.49.48
16 Haataja Marianna KEV 2.12.06 1.03.16
Hämäläinen Reetta KaSu HYL -
Korhonen Julia LappRi KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.06.38 0.00.00 80.37
2 Nykänen Tomi LS-37 1.08.15 0.01.37 77.16
3 Nurminen Eerik RaVa 1.10.07 0.03.29 73.83
4 Hyppölä Pyry SoJy 1.18.58 0.12.20 64.43
5 Ruuhiala Roope Hiisi 1.20.02 0.13.24 62.45
6 Hellman Aleksi MSParma 1.22.04 0.15.26 59.82
7 Koirikivi Riku RasTiimi 1.28.47 0.22.09 54.29
8 Määttä Juho OH 1.29.43 0.23.05 52.73
9 Honkanen Eppu RasPi 1.50.01 0.43.23 42.19
Kotro Väinö KyS KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltola Samuli S-JKL 50.39 0.00.00 69.56
2 Maijala Matias LapVe 50.46 0.00.07 68.53
3 Aho Ilmari VaHa 51.15 0.00.36 67.02
4 Heiskanen Tatu SonPa 53.40 0.03.01 63.19
5 Virtanen Akseli KyS 54.39 0.04.00 61.24
6 Outinen Tuomas KyS 54.41 0.04.02 60.40
7 Toivonen Vilhelm PirHi 57.28 0.06.49 56.71
8 Olkkonen Vili PirHi 1.00.57 0.10.18 52.74
9 Laitamäki Wille MSParma 1.01.53 0.11.14 51.24
10 Hiltunen Juho ONMKY 1.08.00 0.17.21 45.98
11 Naskali Lauri KyRa 1.08.56 0.18.17 44.72
12 Pitkänen Ville RaJu 1.20.10 0.29.31 37.90
Toivanen Rasmus KS HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 27.16 0.00.00
2 Riissanen Miska EsAk 33.58 0.06.42
3 Aikio Valtteri KEV 36.39 0.09.23

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lavonen Tommi KS 1.26.31 0.00.00 66.87
2 Myllymäki Tero VetU 1.26.48 0.00.17 64.65
3 Ekonoja Antti PelPo 1.29.27 0.02.56 60.79
4 Koljonen Jouni VaKa 1.48.57 0.22.26 48.32
5 Harlamow Kim KoS 2.22.30 0.55.59 35.73
6 Seppä Tomi S-2000 2.23.43 0.57.12 34.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 1.12.28 0.00.00 82.65
2 Rantala Teemu Femman 1.12.39 0.00.11 81.62
3 Määttä Jari KemijU 1.13.29 0.01.01 79.88
4 Häkkinen Mika Hiilto 1.15.45 0.03.17 76.70
5 Nurminen Ilkka Hiilto 1.17.34 0.05.06 74.13
6 Ruutiainen Tomi SalRe 1.20.35 0.08.07 70.61
7 Kankkunen Riku KuoSu 1.20.41 0.08.13 69.78
8 Vapa Marko S-2000 1.25.31 0.13.03 65.14
9 Hyyppä Tuomas KoS 1.25.39 0.13.11 64.34
10 Määttä Harri LänRa 1.29.59 0.17.31 60.57
11 Lehtinen Juhani SuJu 1.32.22 0.19.54 58.36
12 Laaksonen Pasi EsSu 1.32.40 0.20.12 57.53
13 Ronkainen Markus KoskRi 1.33.54 0.21.26 56.13
14 Asikainen Saku Hiisi 1.40.27 0.27.59 51.88
15 Mäki Harri OH 1.47.59 0.35.31 47.70
Köngäs Teemu PuolRy HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino LHR 1.00.47 0.00.00 74.20
2 Kahelin Jouni VaajTe 1.07.30 0.06.43 66.15
3 Klemettinen Vesa S-JKL 1.09.29 0.08.42 63.61
4 Toivanen Samuli LuuRa 1.11.08 0.10.21 61.50
5 Viippola Ilpo S-2000 1.12.09 0.11.22 60.01
6 Kamila Kai SuJu 1.14.19 0.13.32 57.65
7 Koski Timo Koovee 1.15.19 0.14.32 56.29
8 Moisio Petri SaPu 1.16.11 0.15.24 55.05
9 Mamia Tero Koovee 1.20.44 0.19.57 51.39
10 Hiiri Ari HauSi 1.22.21 0.21.34 49.84
11 Hiltula Hannu PudU 1.23.21 0.22.34 48.70
12 Taulavuori Tero AlatPi 1.30.44 0.29.57 44.24
13 Kuokka Kari IisVi 1.30.59 0.30.12 43.62
14 Toivonen Simo RR 1.35.32 0.34.45 41.07
15 Lång Pekka KuoSu 1.43.45 0.42.58 37.38
Laitamäki Mika HlT HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 52.21 0.00.00 74.32
2 Tielinen Vesa LuuRa 53.09 0.00.48 72.42
3 Kotro Petri KaaRa 56.04 0.03.43 67.91
4 Gynther Kimmo IHR 59.38 0.07.17 63.15
5 Tuomala Jyrki S-JKL 1.02.18 0.09.57 59.78
6 Marttinen Tuomo IPR 1.08.20 0.15.59 53.89
7 Viitasaari Tommi KoS 1.11.45 0.19.24 50.74
8 Toivonen Mikko PirHi 1.15.25 0.23.04 47.72
9 Ekström Thomas MSParma 1.16.06 0.23.45 46.75
10 Lassila Antti KuortKu 1.16.14 0.23.53 46.12
11 Wiklund Torbjörn Falken 1.21.15 0.28.54 42.76
12 Höstman Stefan Malax 1.22.14 0.29.53 41.74
13 Heiskanen Jari SonPa 1.24.01 0.31.40 40.36
Similä Juha SKVuoksi KES -
Ojala Kai S-2000 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 50.21 0.00.00 69.05
2 Koskinen Juha KeuKi 50.40 0.00.19 67.68
3 Määttä Kimmo OH 51.04 0.00.43 66.22
4 Maunuksela Jari TarpSu 54.29 0.04.08 61.20
5 Haapasalmi Eero OH 58.26 0.08.05 56.25
6 Martikainen Pasi KeuKi 58.29 0.08.08 55.39
7 Nyholm Thomas Trian 1.00.08 0.09.47 53.08
8 Laine Markku MU 1.05.22 0.15.01 48.11
9 Heikkuri Tapani AlatPi 1.15.43 0.25.22 40.90
10 Honkimaa Ari EsSu 1.27.30 0.37.09 34.85
11 Gretschel Horst KEV 1.31.16 0.40.55 32.90
Heiskanen Hannu SonPa KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 45.41 0.00.00 58.51
2 Varkila Jorma LamSä 47.50 0.02.09 55.32
3 Pulkkinen Pekka JoKu 48.31 0.02.50 53.99
4 Määttä Anse KemijU 49.21 0.03.40 52.54
5 Tunis Bengt Femman 52.25 0.06.44 48.95
6 Liikkanen Reima LaTa 52.40 0.06.59 48.21
7 Lehto Jarmo VeVe 55.45 0.10.04 45.07
8 Mahlamäki Jari TeuRi 56.46 0.11.05 43.79
9 Ahlroth Timo TurSa 1.00.01 0.14.20 40.97
10 Lavonen Hannu MiehVi 1.00.24 0.14.43 40.27
11 Karppinen Jouko VaKa 1.04.37 0.18.56 37.23
12 Kurkela Reino OH 1.06.42 0.21.01 35.67
13 Leppälä Martti HlS 1.10.02 0.24.21 33.59
Höstman Glenn Malax KES -
Junttila Tuomo RasTiimi KES -
Juura Esa KanSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 42.40 0.00.00 58.40
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 43.13 0.00.33 57.26
3 Udd Esko SOC 45.12 0.02.32 54.37
4 Mourujärvi Kauno KuoSu 47.32 0.04.52 51.35
5 Pietikäinen Markku JoKu 48.11 0.05.31 50.30
6 Hirvikallio Lassi LuuRa 48.39 0.05.59 49.47
7 Urpalainen Jukka MiehVi 52.36 0.09.56 45.43
8 Hahtola Aulis RasKu 52.46 0.10.06 44.97
9 Viitasaari Eero KoS 52.50 0.10.10 44.59
10 Saarinen Heikki SOC 53.40 0.11.00 43.58
11 Vainio Jarmo HlS 54.38 0.11.58 42.50
12 Keltamäki Seppo JoKu 55.11 0.12.31 41.77
13 Pokela Erkki LuuRa 56.41 0.14.01 40.36
14 Köngäs Martti PuolRy 57.08 0.14.28 39.75
15 Karhumäki Lauri Pihkan 57.48 0.15.08 38.99
16 Lappalainen Martti Navi 1.01.11 0.18.31 36.56
17 Tarvainen Juhani PiTa 1.06.30 0.23.50 33.38
18 Kattilakoski Eero KPV 1.07.35 0.24.55 32.59
19 Karstunen Hannu HaapavU 1.07.40 0.25.00 32.30
20 Toropainen Pauli ONMKY 1.09.04 0.26.24 31.40
21 Karhunen Juha KuoSu 1.12.05 0.29.25 29.85
22 Antikainen Raimo KuoSu 1.18.17 0.35.37 27.27
23 Tuohimaa Esko ONMKY 1.28.24 0.45.44 23.96

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 39.48 0.00.00 51.55
2 Hyyryläinen Jorma JuvU 40.42 0.00.54 50.03
3 Inkinen Paavo Jyry 43.38 0.03.50 46.32
4 Jokinen Leo KoS 43.51 0.04.03 45.74
5 Kesti Tapani KuortKu 43.58 0.04.10 45.27
6 Köykkä Jussi RasKu 46.19 0.06.31 42.64
7 Viitasaari Jussi NiS 47.26 0.07.38 41.31
8 Nurminen Heikki IPR 47.50 0.08.02 40.64
9 Virkkula Unto NivU 48.10 0.08.22 40.04
10 Tolvanen Mauri LeSi 48.16 0.08.28 39.64
11 Rönkkö Paavo EsSu 49.30 0.09.42 38.34
12 Herttuainen Vesa RaKaS 49.46 0.09.58 37.83
13 Koivukangas Erkki KoS 51.02 0.11.14 36.59
14 Mustonen Lauri AlatPi 51.31 0.11.43 35.94
15 Haapala Risto KoS 52.47 0.12.59 34.79
16 Taipalus Esko RasKe 54.32 0.14.44 33.39
17 Holster Paavo OH 1.02.14 0.22.26 29.01
Määttä Jouko PuolRy KES -
Hanhela Mauno HaHe HYL -
Kettunen Kimmo SäynSa HYL -
Määttä Seppo KemijU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 49.47 0.00.00 46.87
2 Alalahti Jaakko ONMKY 50.48 0.01.01 45.53
3 Jakovlev Sulo PiVe 52.43 0.02.56 43.48
4 Kaasalainen Oiva SuSe 54.21 0.04.34 41.80
5 Veijovaara Jorma Pohjant 54.47 0.05.00 41.09
6 Linna Esko NivU 56.02 0.06.15 39.81
7 Torvikoski Jouko JäPa 56.08 0.06.21 39.37
8 Ekström Marcus KauWi 56.45 0.06.58 38.58
9 Voutilainen Taisto IPR 57.19 0.07.32 37.84
10 Oja Reijo NivU 58.26 0.08.39 36.76
11 Lind Matti KiimU 58.40 0.08.53 36.27
12 Männikkö Kalle ONMKY 1.00.55 0.11.08 34.59
13 Paavilainen Arvo IPR 1.07.10 0.17.23 31.06
14 Tunturi Markku VaHa 1.10.34 0.20.47 29.28
15 Repo Voitto RaKaS 1.12.41 0.22.54 28.14
16 Salminen Kari Navi 1.33.39 0.43.52 21.62
Oinas Erkki KEV HYL -
Suorajärvi Mauri Pohjant HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Veijo PäijRa 24.34 0.00.00 43.20
2 Ryyppö Toivo JoKu 27.34 0.03.00 36.58
3 Suutari Veikko JoKu 33.46 0.09.12 28.29
4 Häkkinen Tapani IPR 37.35 0.13.01 24.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 53.38 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 56.11 0.00.00 87.25
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 57.07 0.00.56 83.99
3 Tuomisto Satu VaaSu 1.01.16 0.05.05 76.58
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.03.34 0.07.23 72.16
5 Taulavuori Venla AlatPi 1.05.16 0.09.05 68.67
6 Pylvänäinen Henna KS 1.09.26 0.13.15 63.04
7 Saalo Saara KeU 1.13.11 0.17.00 58.37
8 Peltonen Riikka KS 1.19.03 0.22.52 52.71

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Liisa KS 56.54 0.00.00 71.14
2 Hoskari Maria RasKe 1.00.03 0.03.09 66.63
3 Leppäsalmi Sara KeuKi 1.00.36 0.03.42 65.25
4 Virtanen Heta HlS 1.04.44 0.07.50 60.36
5 Niemi Tiina RasKe 1.05.05 0.08.11 59.32
6 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.05.47 0.08.53 57.98
7 Kärnä Nina SonPa 1.08.46 0.11.52 54.78
8 Ruokola Anna RaJu 1.11.04 0.14.10 52.35
9 Pääkkönen Nea OH 1.14.09 0.17.15 49.55
10 Tuomala Miina-Maria S-JKL 1.14.13 0.17.19 48.87
11 Nurminen Kaarina TP 1.15.14 0.18.20 47.59
12 Niskanen Sofia SonPa 1.33.45 0.36.51 37.69
13 Kangasaho Aino HS 1.35.37 0.38.43 36.47
Hyyppä Milja KoS KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Vilma PirHi 28.15 0.00.00
2 Holopainen Oili S-2000 31.12 0.02.57
3 Ojanaho Ansa-Lotta OH 31.35 0.03.20
4 Ruutiainen Helmi SalRe 32.30 0.04.15
5 Viitasaari Liina KoS 34.32 0.06.17
6 Linnainmaa Katja PäLuLu 35.53 0.07.38
7 Gretschel Liisa KaSu 41.50 0.13.35
8 Virtanen Reeta HlS 42.41 0.14.26
9 Juntunen Marikki KR 45.01 0.16.46
10 Triipponen Vanni KuPe 48.46 0.20.31

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Töyrylä Salla KyS 58.12 0.00.00 75.12
2 Suomalainen Riikka LappRi 59.30 0.01.18 70.73
3 Jaako Niina LänRa 1.00.39 0.02.27 66.68
4 Penttilä Marja KoS 1.07.07 0.08.55 57.81
5 Tolkkinen Aino SoJy 1.07.52 0.09.40 54.76

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 48.14 0.00.00 30.59
2 Laitinen Kaisa YlikNM 52.53 0.04.39 26.86
3 Heiskanen Reetta KuoSu 55.29 0.07.15 24.60
4 Rantanen Maaret JRV 1.05.51 0.17.37 19.89
5 Lång Maija KuoSu 1.06.59 0.18.45 18.72

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 51.22 0.00.00 68.94
2 Palmen Virpi EsSu 56.49 0.05.27 61.16
3 Gretschel Anu KEV 1.01.59 0.10.37 54.99
4 Turtinen Satu YlikNM 1.04.14 0.12.52 52.03
5 Naskali Liisa KyRa 1.06.03 0.14.41 49.60
6 Nissinen Ulla S-JKL 1.06.31 0.15.09 48.25
7 Haataja Mirka YlikNM 1.10.41 0.19.19 44.47
8 Nurminen Henna HS 1.19.30 0.28.08 38.70
9 Tupitsa Sari RastiE4 1.24.53 0.33.31 35.46

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Silventoinen Ulla SalRe 51.38 0.00.00 71.77
2 Perkkalainen Johanna EE 51.59 0.00.21 70.39
3 Oikkonen Mirka OH 57.36 0.05.58 62.72
4 Oikarinen Maarit OH 57.39 0.06.01 61.86
5 Lotvonen Arja LaiVe 57.45 0.06.07 60.96
6 Lassila Päivi RasTiimi 1.01.48 0.10.10 56.21
7 Haapasalmi Tuija OH 1.07.40 0.16.02 50.65
8 Lampela Anita SalRe 1.13.10 0.21.32 46.21
9 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.13.41 0.22.03 45.26
10 Taulavuori Tarja AlatPi 1.22.03 0.30.25 40.08
11 Korpela-Kamila Heidi SuJu 1.22.27 0.30.49 39.32
12 Pirttilä Lea OH 1.27.38 0.36.00 36.47
Outinen Pia KyS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 53.51 0.00.00 60.79
2 Mulari Pirjo KaSu 53.52 0.00.01 58.95
3 Väärälä Marita OH 54.49 0.00.58 56.14
4 Kallio Ulla KeU 1.01.56 0.08.05 48.10
5 Laurila Saija EE 1.02.23 0.08.32 46.18
6 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 1.23.03 0.29.12 33.50

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne EE 38.16 0.00.00 63.25
2 Soinila Helena TeuRi 41.05 0.02.49 57.45
3 Raatikainen Päivi RastiE4 50.10 0.11.54 45.84
4 Soanjärvi Tuija Lynx 56.14 0.17.58 39.82
5 Niemi Tuire TP 57.24 0.19.08 37.95
6 Ahonkivi Irma RasKa 1.31.05 0.52.49 23.25
Määttä Anne KEV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 34.09 0.00.00 54.50
2 Pulkkinen Arja JoKu 38.04 0.03.55 47.97
3 Suomalainen Marja LeSi 38.13 0.04.04 46.87
4 Fred Bodil Femman 39.27 0.05.18 44.52
5 Laitinen Hellevi EsAk 41.27 0.07.18 41.53
6 Köngäs Kaarina PuolRy 46.35 0.12.26 36.21
7 Keskinarkaus Raili OH 46.49 0.12.40 35.28
8 Kukkonen Marja RaKaS 1.21.37 0.47.28 19.81
Juura Maarit KanSu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 31.41 0.00.00 46.42
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 34.42 0.03.01 41.32
3 Kaasalainen Tuula SuSe 37.22 0.05.41 37.39
4 Piiparinen Seija RasKa 40.11 0.08.30 33.86
5 Törrö Maria-Leena VaHa 41.09 0.09.28 32.17
6 Varis Tuula OH 42.59 0.11.18 29.94
7 Holck Leena YllRa 46.32 0.14.51 26.87

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 29.31 0.00.00 48.76
2 Vilppola Anneli Iisu 42.03 0.12.32 33.20
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 46.30 0.16.59 29.09
4 Ruusunen Marja-Liisa EE 51.02 0.21.31 25.66
5 Vauhkonen Marjatta EE 1.26.18 0.56.47 14.68
Talka Riitta JoKu KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 46.29 0.00.00
2 Piskonen Leena Navi 51.41 0.05.12