FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lapin Lumirastit - sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusitalo Jyri PelPo 17.20 0.00.00 98.46
2 Saarela Ville-Petteri KemU 17.34 0.00.14 96.52
3 Aikio Santeri KEV 17.36 0.00.16 95.71
4 Linnainmaa Tero KyRa 17.37 0.00.17 94.99
5 Tuomala Misa S-JKL 17.52 0.00.32 93.03
6 Pukema Hannu-Pekka S-2000 18.11 0.00.51 90.80
7 Häkkinen Janne S-JKL 18.23 0.01.03 89.21
8 Tunis Staffan Femman 18.28 0.01.08 88.20
9 Toivonen Eevert PirHi 18.33 0.01.13 87.21
9 Walheim Sixten SWE 18.33 0.01.13 87.21
11 Kotro Tuomas SKVuoksi 18.38 0.01.18 85.62
12 Martikainen Juha KEV 18.57 0.01.37 83.60
13 Schroderus Samuli Pohjant 18.59 0.01.39 82.87
14 Toivanen Elmeri KS 19.14 0.01.54 81.21
15 Tervala Miska RaVa 19.15 0.01.55 80.57
16 Linna Matti S-JKL 19.21 0.02.01 79.57
17 Reponen Tommi S-JKL 19.23 0.02.03 78.86
18 Leinonen Lauri Pohjant 19.53 0.02.33 76.32
19 Tauriainen Teemu KEV 20.22 0.03.02 73.96
20 Sundelin Peter Femman 20.29 0.03.09 73.00
21 Huila Joona Hiisi 20.36 0.03.16 72.04
22 Häkkinen Kalle S-JKL 20.52 0.03.32 70.59
23 Schroderus Santeri Pohjant 23.34 0.06.14 62.03
24 Poell Matthias AUT 31.44 0.14.24 45.72

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 15.29 0.00.00 97.06
2 Turunen Marjut SKVuoksi 15.48 0.00.19 94.37
3 Reponen Milka HU 15.56 0.00.27 92.83
4 Pusa Sanna HU 16.06 0.00.37 91.14
5 Räisänen Noora SalRe 16.21 0.00.52 89.02
6 Niittymäki Johanna Koovee 16.23 0.00.54 88.11
7 Suutari Mirka KS 16.44 0.01.15 85.56
8 Pesu Mervi RR 16.46 0.01.17 84.68
9 Toivonen Alma KuoSu 17.39 0.02.10 79.77
10 Mörsky Sonja HU 18.00 0.02.31 77.56
11 Suomalainen Riikka LappRi 18.28 0.02.59 74.96
12 Tahvanainen Venla EsSu 18.36 0.03.07 73.78
13 Lotvonen Essi LaiVe 19.16 0.03.47 70.61
14 Vääränen Sari KS 19.19 0.03.50 69.82
15 Tunis Pernilla Femman 19.32 0.04.03 68.44
16 Maijala Meri LapVe 21.21 0.05.52 62.06
17 Bergman Marjo OH 21.39 0.06.10 60.65
18 Heiskanen Terhi SonPa 22.40 0.07.11 57.40
19 Haataja Marianna KEV 24.57 0.09.28 51.68
20 Rajamäki Netta KR 25.23 0.09.54 50.33

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Väinö KyS 16.32 0.00.00 70.80
2 Nykänen Tomi LS-37 17.01 0.00.29 66.73
3 Rissanen Roni-Ville SonPa 17.30 0.00.58 62.88
4 Ruuhiala Roope Hiisi 20.55 0.04.23 50.93
5 Määttä Juho OH 21.21 0.04.49 48.25
6 Hellman Aleksi MSParma 26.46 0.10.14 37.17

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aho Ilmari VaHa 16.08 0.00.00 66.64
2 Maijala Matias LapVe 16.46 0.00.38 63.16
2 Peltola Samuli S-JKL 16.46 0.00.38 63.16
4 Virtanen Akseli KyS 17.19 0.01.11 59.29
5 Outinen Tuomas KyS 17.26 0.01.18 57.97
6 Olkkonen Vili PirHi 19.29 0.03.21 51.04
7 Toivonen Vilhelm PirHi 20.00 0.03.52 48.92
8 Heiskanen Tatu SonPa 21.07 0.04.59 45.56
9 Naskali Lauri KyRa 21.13 0.05.05 44.59
10 Toivanen Rasmus KS 22.39 0.06.31 41.06
Laitamäki Wille MSParma HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 16.48 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 18.29 0.01.41
3 Aikio Valtteri KEV 18.34 0.01.46
4 Jaama Ilmar EST 19.38 0.02.50
5 Aho Rauli VaHa 19.45 0.02.57
6 Riissanen Miska EsAk 22.03 0.05.15
7 Muotka Miika OH 23.38 0.06.50
8 Gretschel Eino KaSu 24.42 0.07.54
9 Klemettinen Simo S-JKL 26.51 0.10.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 13.01 0.00.00
2 Pesu Akseli PirHi 14.15 0.01.14
3 Riissanen Pyry EsAk 14.16 0.01.15
4 Toivonen Nuutti RR 18.52 0.05.51
5 Mukkala Jonne KR 21.20 0.08.19
6 Triipponen Vetja KuPe 27.09 0.14.08

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 14.49 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 20.53 0.06.04
3 Juntunen Henrik KR 22.43 0.07.54
4 Mukkala Jonni KR 32.49 0.18.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koljonen Jouni VaKa 24.37 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riissanen Jani EsAk 15.57 0.00.00 74.74
2 Häkkinen Mika Hiilto 16.01 0.00.04 73.50
3 Määttä Jari KemijU 16.29 0.00.32 70.52
4 Kankkunen Riku KuoSu 17.05 0.01.08 67.17
5 Köngäs Teemu PuolRy 17.09 0.01.12 66.04
6 Ruutiainen Tomi SalRe 17.26 0.01.29 64.11
7 Hyyppä Tuomas KoS 17.37 0.01.40 62.60
8 Määttä Harri LänRa 18.42 0.02.45 58.17
9 Asikainen Saku Hiisi 19.19 0.03.22 55.54
10 Vapa Marko S-2000 19.49 0.03.52 53.39
11 Ronkainen Markus KoskRi 20.38 0.04.41 50.56
Lehtinen Juhani SuJu HYL -
Laaksonen Pasi EsSu HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino LHR 16.28 0.00.00 64.36
2 Kahelin Jouni VaajTe 17.26 0.00.58 60.18
3 Koski Timo Koovee 18.05 0.01.37 57.43
4 Klemettinen Vesa S-JKL 18.12 0.01.44 56.48
5 Toivanen Samuli LuuRa 18.17 0.01.49 55.64
6 Viippola Ilpo S-2000 19.01 0.02.33 52.94
7 Kamila Kai SuJu 19.44 0.03.16 50.48
8 Taulavuori Tero AlatPi 20.55 0.04.27 47.12
9 Hiltula Hannu PudU 21.05 0.04.37 46.24
10 Lång Pekka KuoSu 21.27 0.04.59 44.96
11 Hiiri Ari HauSi 21.40 0.05.12 44.02
12 Mamia Tero Koovee 22.21 0.05.53 42.20
13 Toivonen Simo RR 22.43 0.06.15 41.05
14 Jaama Enn EST 23.18 0.06.50 39.57
Laitamäki Mika HlT HYL -
Kuokka Kari IisVi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Petri KaaRa 16.26 0.00.00 67.47
2 Virtanen Antti TarpSu 16.41 0.00.15 65.79
3 Tielinen Vesa LuuRa 17.01 0.00.35 63.85
4 Ojala Kai S-2000 17.06 0.00.40 62.89
5 Hansen I NOR 18.24 0.01.58 57.85
6 Similä Juha SKVuoksi 18.29 0.02.03 56.99
7 Tuomala Jyrki S-JKL 18.35 0.02.09 56.08
8 Gynther Kimmo IHR 18.49 0.02.23 54.80
9 Marttinen Tuomo IPR 19.03 0.02.37 53.54
10 Luspa Mats SWE 19.25 0.02.59 51.96
11 Viitasaari Tommi KoS 19.56 0.03.30 50.06
12 Heiskanen Jari SonPa 20.50 0.04.24 47.36
13 Ekström Thomas MSParma 21.06 0.04.40 46.24
14 Lassila Antti KuortKu 21.40 0.05.14 44.52
15 Toivonen Mikko PirHi 22.22 0.05.56 42.63
16 Höstman Stefan Malax 29.50 0.13.24 31.59

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 14.14 0.00.00 66.21
2 Maunuksela Jari TarpSu 15.21 0.01.07 60.56
3 Määttä Kimmo OH 15.24 0.01.10 59.53
4 Martikainen Pasi KeuKi 15.27 0.01.13 58.50
5 Haapasalmi Eero OH 15.43 0.01.29 56.69
6 Heiskanen Hannu SonPa 17.00 0.02.46 51.66
7 Laine Markku MU 17.05 0.02.51 50.65
8 Achermann Alois SUI 19.34 0.05.20 43.57
9 Häny Hans Rudolf SUI 22.01 0.07.47 38.14
10 Gretschel Horst KEV 24.34 0.10.20 33.65
11 Heikkuri Tapani AlatPi 39.27 0.25.13 20.63
Koskinen Juha KeuKi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 14.50 0.00.00 57.85
2 Varkila Jorma LamSä 15.38 0.00.48 54.34
3 Martikainen Ari KeuKi 17.42 0.02.52 47.51
3 Liikkanen Reima LaTa 17.42 0.02.52 47.51
5 Pulkkinen Pekka JoKu 17.45 0.02.55 46.41
6 Mahlamäki Jari TeuRi 17.48 0.02.58 45.80
7 Määttä Anse KemijU 18.03 0.03.13 44.69
8 Ahlroth Timo TurSa 18.46 0.03.56 42.53
9 Höstman Glenn Malax 19.04 0.04.14 41.41
10 Juura Esa KanSu 20.12 0.05.22 38.66
11 Lavonen Hannu MiehVi 20.29 0.05.39 37.71
12 Leppälä Martti HlS 21.09 0.06.19 36.11
13 Kurkela Reino OH 22.13 0.07.23 33.99
14 Holmgren Fredrik SWE 27.30 0.12.40 27.15
15 Junttila Tuomo RasTiimi 46.26 0.31.36 15.89
Tunis Bengt Femman HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 15.51 0.00.00 56.65
2 Ollikainen Seppo JuvU 17.21 0.01.30 51.44
3 Udd Esko SOC 17.47 0.01.56 49.89
4 Saarinen Heikki SOC 17.48 0.01.57 49.54
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 17.51 0.02.00 49.10
5 Pokela Erkki LuuRa 17.51 0.02.00 49.10
7 Keltamäki Seppo JoKu 18.09 0.02.18 47.69
8 Viitasaari Eero KoS 18.40 0.02.49 46.08
9 Vainio Jarmo HlS 19.01 0.03.10 44.95
10 Pietikäinen Markku JoKu 19.03 0.03.12 44.59
11 Mourujärvi Kauno KuoSu 19.04 0.03.13 44.27
12 Urpalainen Jukka MiehVi 19.16 0.03.25 43.53
13 Köngäs Martti PuolRy 19.49 0.03.58 42.05
14 Hahtola Aulis RasKu 20.07 0.04.16 41.15
15 Karstunen Hannu HaapavU 20.57 0.05.06 39.26
16 Lappalainen Martti Navi 21.11 0.05.20 38.57
17 Karhumäki Lauri Pihkan 21.46 0.05.55 37.29
18 Sandström Kjell SWE 21.50 0.05.59 36.93
19 Engvall Matts SWE 22.41 0.06.50 35.31
20 Kattilakoski Eero KPV 23.00 0.07.09 34.59
21 Karhunen Juha KuoSu 25.09 0.09.18 31.42
22 Tolkkinen Veikko SoJy 26.12 0.10.21 29.95
23 Toropainen Pauli ONMKY 26.22 0.10.31 29.56
24 Antikainen Raimo KuoSu 26.40 0.10.49 29.02
25 Tuohimaa Esko ONMKY 27.07 0.11.16 28.34
26 Tarvainen Juhani PiTa 30.25 0.14.34 25.09

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 16.30 0.00.00 48.92
2 Inkinen Paavo Jyry 17.23 0.00.53 46.08
3 Jokinen Leo KoS 17.43 0.01.13 44.88
4 Virkkula Unto NivU 17.53 0.01.23 44.12
5 Nurminen Heikki IPR 18.54 0.02.24 41.43
6 Herttuainen Vesa RaKaS 19.40 0.03.10 39.50
7 Koivukangas Erkki KoS 20.26 0.03.56 37.72
7 Tolvanen Mauri LeSi 20.26 0.03.56 37.72
9 Mustonen Lauri AlatPi 20.47 0.04.17 36.51
10 Haapala Risto KoS 20.55 0.04.25 35.98
11 Köykkä Jussi RasKu 21.28 0.04.58 34.78
12 Rönkkö Paavo EsSu 21.48 0.05.18 33.97
13 Hyyryläinen Jorma JuvU 22.23 0.05.53 32.82
14 Hanhela Mauno HaHe 22.53 0.06.23 31.83
15 Viitasaari Jussi NiS 22.54 0.06.24 31.55
16 Määttä Jouko PuolRy 23.14 0.06.44 30.83
17 Taipalus Esko RasKe 26.38 0.10.08 26.67
18 Kettunen Kimmo SäynSa 29.13 0.12.43 24.10
19 Teppo Jaakko GIF 33.17 0.16.47 20.98
Määttä Seppo KemijU HYL -
Kesti Tapani KuortKu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jakovlev Sulo PiVe 18.45 0.00.00 44.14
2 Tunturi Markku VaHa 19.38 0.00.53 41.73
3 Männikkö Kalle ONMKY 20.25 0.01.40 39.73
4 Alalahti Jaakko ONMKY 20.27 0.01.42 39.26
5 Torvikoski Jouko JäPa 21.04 0.02.19 37.71
6 Ekström Marcus KauWi 21.08 0.02.23 37.20
7 Luukko Jukka PäijRa 21.23 0.02.38 36.38
8 Lind Matti KiimU 24.24 0.05.39 31.54
9 Kaasalainen Oiva SuSe 24.39 0.05.54 30.89
10 Salminen Kari Navi 26.06 0.07.21 28.86
11 Repo Voitto RaKaS 29.35 0.10.50 25.18
12 Linna Esko NivU 30.12 0.11.27 24.39
13 Oinas Erkki KEV 34.21 0.15.36 21.20
14 Voutilainen Taisto IPR 37.03 0.18.18 19.43
15 Sulander Heikki EE 37.28 0.18.43 19.00
16 Oja Reijo NivU 1.01.57 0.43.12 11.36

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 18.11 0.00.00 39.91
2 Suutari Veikko JoKu 19.36 0.01.25 35.17
3 Häkkinen Tapani IPR 20.18 0.02.07 32.17
4 Tahvanainen Veijo PäijRa 22.51 0.04.40 26.99

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 28.20 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 18.36 0.00.00 80.90
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 18.50 0.00.14 78.19
3 Taulavuori Venla AlatPi 19.24 0.00.48 74.24
4 Tuomisto Satu VaaSu 20.39 0.02.03 68.19
5 Klemettinen Kaisa S-JKL 20.41 0.02.05 66.52
6 Pylvänäinen Henna KS 21.48 0.03.12 61.63
7 Saalo Saara KeU 24.02 0.05.26 54.56
Peltonen Riikka KS HYL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 14.44 0.00.00 66.52
2 Peltonen Liisa KS 16.22 0.01.38 59.14
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 16.30 0.01.46 57.92
4 Virtanen Heta HlS 17.28 0.02.44 54.01
5 Ruokola Anna RaJu 17.29 0.02.45 53.26
6 Niemi Tiina RasKe 17.58 0.03.14 51.14
7 Kärnä Nina SonPa 19.24 0.04.40 46.73
8 Tuomala Miina-Maria S-JKL 20.35 0.05.51 43.45
9 Pääkkönen Nea OH 21.54 0.07.10 40.28
10 Kangasaho Aino HS 22.01 0.07.17 39.51
11 Hyyppä Milja KoS 22.10 0.07.26 38.69
12 Niskanen Sofia SonPa 23.11 0.08.27 36.46
13 Leppäsalmi Sara KeuKi 23.44 0.09.00 35.10

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Vilma PirHi 13.37 0.00.00
2 Ruutiainen Helmi SalRe 16.05 0.02.28
3 Viitasaari Liina KoS 16.14 0.02.37
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.56 0.03.19
5 Ekström Lotte-Line MSParma 17.04 0.03.27
6 Kärnä Emmi SonPa 17.13 0.03.36
7 Linnainmaa Katja PäLuLu 17.32 0.03.55
8 Olkkonen Veera PirHi 19.00 0.05.23
9 Lavonen Sanni MiehVi 21.01 0.07.24
10 Triipponen Vanni KuPe 21.25 0.07.48
11 Gretschel Liisa KaSu 21.48 0.08.11
12 Virtanen Reeta HlS 21.53 0.08.16
13 Juntunen Marikki KR 23.28 0.09.51
14 Hyyppä Liina KoS 26.53 0.13.16
15 Toivonen Lotta RR 35.27 0.21.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Outinen Katariina KyS 16.03 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 16.35 0.00.32
3 Hoskari Sanni RasKe 17.08 0.01.05
4 Ojanaho Eeva-Liina OH 18.25 0.02.22
5 Rissanen Venny SonPa 18.36 0.02.33
6 Linnainmaa Annukka PäLuLu 19.44 0.03.41
7 Juntunen Hertta KR 19.56 0.03.53
7 Pitkänen Anni KEV 19.56 0.03.53
9 Myllymäki Matilda KoS 20.44 0.04.41
10 Laitamäki Lotta HlT 23.05 0.07.02
11 Ruokamo Noora PosPy 25.30 0.09.27
12 Vehomäki Suvi ORa 55.20 0.39.17

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 15.14 0.00.00
2 Pesu Lotta PirHi 28.07 0.12.53
3 Riissanen Viivi EsAk 56.58 0.41.44

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 19.57 0.00.00 69.87
2 Töyrylä Salla KyS 20.14 0.00.17 65.45
3 Jaako Niina LänRa 20.21 0.00.24 61.65
Tolkkinen Aino SoJy HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 15.34 0.00.00 28.05
2 Heiskanen Reetta KuoSu 16.42 0.01.08 25.36
3 Laitinen Kaisa YlikNM 16.51 0.01.17 24.36
4 Rantanen Maaret JRV 20.01 0.04.27 19.85
5 Lång Maija KuoSu 22.58 0.07.24 16.73
6 Jensen Birgitte NOR 43.58 0.28.24 8.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toivonen Sirra EE 17.44 0.00.00 63.49
2 Palmen Virpi EsSu 19.46 0.02.02 55.25
3 Gretschel Anu KEV 20.01 0.02.17 52.87
4 Naskali Liisa KyRa 20.54 0.03.10 49.02
5 Tupitsa Sari RastiE4 29.03 0.11.19 34.11
6 Jaama Küllike EST 33.34 0.15.50 28.51

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Silventoinen Ulla SalRe 16.46 0.00.00 66.92
2 Lotvonen Arja LaiVe 18.00 0.01.14 61.49
3 Perkkalainen Johanna EE 18.29 0.01.43 59.05
4 Haapasalmi Tuija OH 19.54 0.03.08 54.08
5 Lassila Päivi RasTiimi 20.53 0.04.07 50.80
6 Oikarinen Maarit OH 21.43 0.04.57 48.15
7 Lampela Anita SalRe 22.49 0.06.03 45.15
8 Taulavuori Tarja AlatPi 23.43 0.06.57 42.80
9 Pirttilä Lea OH 24.19 0.07.33 41.11
10 Korpela-Kamila Heidi SuJu 24.48 0.08.02 39.69
11 Outinen Pia KyS 24.54 0.08.08 38.92
12 Hautaniemi Marjaana RaKaS 27.06 0.10.20 35.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 18.54 0.00.00 60.71
2 Katajamäki Tuija KauWi 20.14 0.01.20 55.01
3 Väärälä Marita OH 20.34 0.01.40 52.44
4 Laurila Saija EE 22.48 0.03.54 45.80
5 Kallio Ulla KeU 23.40 0.04.46 42.67
6 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 26.28 0.07.34 36.85

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne EE 16.40 0.00.00 57.61
2 Soinila Helena TeuRi 17.28 0.00.48 53.80
3 Raatikainen Päivi RastiE4 18.58 0.02.18 48.46
4 Tunis Berit Femman 23.35 0.06.55 38.10
5 Niemi Tuire TP 24.41 0.08.01 35.57
6 Holmgren Agneta SWE 25.20 0.08.40 33.84
7 Ahonkivi Irma RasKa 32.41 0.16.01 25.60
Määttä Anne KEV HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 18.38 0.00.00 49.39
2 Pulkkinen Arja JoKu 19.02 0.00.24 47.32
3 Suomalainen Marja LeSi 19.26 0.00.48 45.33
4 Fred Bodil Femman 21.28 0.02.50 40.12
5 Juura Maarit KanSu 21.49 0.03.11 38.57
6 Laitinen Hellevi EsAk 29.23 0.10.45 27.97
7 Köngäs Kaarina PuolRy 33.39 0.15.01 23.83
8 Kukkonen Marja RaKaS 51.20 0.32.42 15.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 25.57 0.00.00 41.47
2 Sulander Mirja-Liisa Navi 26.57 0.01.00 38.74
3 Piiparinen Seija RasKa 28.12 0.02.15 35.87
4 Kaasalainen Tuula SuSe 31.09 0.05.12 31.44
5 Törrö Maria-Leena VaHa 32.51 0.06.54 28.83
Holck Leena YllRa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 20.18 0.00.00 46.00
2 Vilppola Anneli Iisu 31.43 0.11.25 28.56
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 35.30 0.15.12 24.72
4 Vauhkonen Marjatta EE 36.30 0.16.12 23.28
5 Ruusunen Marja-Liisa EE 39.22 0.19.04 20.87
Talka Riitta JoKu HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 29.39 0.00.00
2 Piskonen Leena Navi 36.57 0.07.18

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salo Katri HS 25.16 0.00.00
2 Achermann Therese SUI 37.21 0.12.05

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karhumäki Tuomas Pihkan 19.49 0.00.00