FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jaalan tupla keskimatka, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Esa TuMe 37.39 0.00.00 78.44 77.88
2 Parkkinen Jarno Koovee 38.20 0.00.41 76.08 75.54
3 Hyvönen Pekka AngA 40.08 0.02.29 71.74 71.24
4 Mertanen Simo LappRi 40.41 0.03.02 69.87 69.37
5 Pukema Hannu-Pekka RR 40.50 0.03.11 68.71 68.22
6 Lindqvist Arttu KS 41.39 0.04.00 66.47 66.00
7 Lilja Arto AnttU 43.40 0.06.01 62.56 62.12
8 Järvinen Seppo LS-37 46.54 0.09.15 57.46 57.05
9 Mattila Pyry KS 48.52 0.11.13 54.39 54.01
10 Kansonen Jari JoKu 53.55 0.16.16 48.61 48.27
11 Kohvakka Ilkka KS 56.33 0.18.54 45.69 45.37
12 Koskelainen Marko IitPy 1.09.58 0.32.19 36.40 36.15
Kesälä Mikko Pohjant KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Jussi KyS 45.06 0.00.00
2 Sirola Timo KeU 47.38 0.02.32

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Mika RaVa 38.17 0.00.00 60.06 59.35
2 Venäläinen Toni VaHa 40.22 0.02.05 54.11 53.48
3 Kurhinen Tomi RaVa 41.11 0.02.54 50.24 49.66
4 Pietiläinen Juha RastiE4 41.26 0.03.09 47.17 46.62

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pyymäki Leo EsSu 28.21 0.00.00 55.78 55.27
2 Hintsanen Harri Navi 31.33 0.03.12 48.62 48.18
3 Borgenström Jussi HyRa 33.55 0.05.34 43.83 43.43
4 Lind Raimo HyRa 40.56 0.12.35 35.16 34.84
5 Sippu Visa InkTe 48.27 0.20.06 28.72 28.46
6 Lahtinen Jari IHR 49.33 0.21.12 27.13 26.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 30.35 0.00.00 48.41 48.06
2 Aalto Aimo RaN 32.56 0.02.21 43.27 42.96
3 Heikkinen Juha Pihkan 37.42 0.07.07 36.33 36.07
4 Liukkonen Jari IHR 40.02 0.09.27 32.82 32.59
5 Peni Hannu KS 1.00.07 0.29.32 20.94 20.78

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 37.43 0.00.00 30.62 30.59
2 Höglund Risto ORa 39.08 0.01.25 27.30 27.27
3 Toikkanen Jukka PorvU 45.58 0.08.15 21.35 21.34

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 29.46 0.00.00 50.02 49.90
2 Tani Ossi KS 32.36 0.02.50 44.99 44.88
3 Mäkelä Martti SOC 33.07 0.03.21 43.62 43.51
4 Ollikainen Seppo JuvU 35.28 0.05.42 40.10 40.00
5 Kaukiainen Raimo HU-46 36.19 0.06.33 38.54 38.45
6 Töyrylä Hannu KS 36.40 0.06.54 37.57 37.47
7 Saarinen Heikki MU 36.45 0.06.59 36.87 36.78
8 Pokela Erkki LuuRa 37.24 0.07.38 35.63 35.55
9 Espo Matti KS 40.29 0.10.43 32.37 32.29
10 Saukonoja Jouni PorvU 41.38 0.11.52 30.94 30.86
11 Välimäki Pertti LS-37 56.30 0.26.44 22.40 22.35

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Heikki RaVa 37.14 0.00.00 32.92 32.71
2 Seitsonen Kauko Kajo 49.50 0.12.36 22.75 22.61
3 Tukiainen Tapio HyRa 57.18 0.20.04 18.18 18.07

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokipelto Seppo HU-46 28.42 0.00.00 37.97 38.02
2 Rönn Ralf AOK 36.39 0.07.57 28.99 29.03
3 Salo Markku LS-37 36.40 0.07.58 28.23 28.27
4 Salo Eero InkTe 38.33 0.09.51 26.15 26.19
5 Karnaattu Mauri KS 39.07 0.10.25 25.07 25.11
6 Punkero Toivo LS-37 42.52 0.14.10 22.24 22.28
7 Kvick Aimo IHR 52.18 0.23.36 17.71 17.74

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Kasperi LuuRa 35.50 0.00.00
2 Mattila Lauri KS 41.42 0.05.52

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 34.25 0.00.00 77.12 76.95
2 Mattila Elisa KS 40.07 0.05.42 64.92 64.78
3 Räisänen Noora SalRe 44.20 0.09.55 57.62 57.50
4 Lilja Salla AnttU 46.46 0.12.21 53.56 53.45
5 Elffors Anna Trian 48.51 0.14.26 50.26 50.15
6 Vainikka Kaisa KS 49.09 0.14.44 48.94 48.83
7 Vääränen Sari KS 50.34 0.16.09 46.58 46.48
8 Suomalainen Riikka LappRi 53.16 0.18.51 43.29 43.20
9 Simola Anni LuuRa 1.14.53 0.40.28 30.13 30.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jarolf Tanja PorvU 1.04.02 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 34.54 0.00.00 69.04 69.78
2 Marttila Outi EsSu 39.50 0.04.56 57.47 58.08
3 Torvela Tiina KuoSu 42.20 0.07.26 51.23 51.77
4 Huusari Heidi InkTe 45.16 0.10.22 45.25 45.73

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 33.28 0.00.00
2 Ilonen Marjo TY 46.06 0.12.38

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Einonen Päivi LS-37 37.50 0.00.00 52.40 52.53
2 Aalto Pirjo RaN 43.29 0.05.39 44.45 44.56
3 Hakkarainen Riitta RaKaS 44.06 0.06.16 42.70 42.81
4 Töyrylä Marja KyS 48.11 0.10.21 38.06 38.15
5 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 50.39 0.12.49 35.22 35.31
6 Käkelä Anne RaVa 54.24 0.16.34 31.89 31.97
Paronen Hanna IHR KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 45.10 0.00.00 43.53 42.92
2 Tukiainen Marja HyRa 48.59 0.03.49 38.14 37.60
3 Venäläinen Kaija VaHa 57.35 0.12.25 30.73 30.30
4 Juvonen Marja RaKaS 1.01.19 0.16.09 27.26 26.87

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 58.33 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokela Kiia VeVe 54.47 0.00.00
2 Tamminen Ilona LuuRa 56.59 0.02.12