FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin P-P AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 35.43 0.00.00 65.68 63.27
2 Vanhanen Konsta IkNV 38.04 0.02.21 60.96 58.73
3 Schroderus Santeri Pohjant 40.36 0.04.53 56.54 54.47
4 Linna Matti S-JKL 41.14 0.05.31 55.06 53.05
5 Kurkela Mikko KaSu 42.24 0.06.41 52.95 51.01
6 Keränen Teemu KaSu 43.24 0.07.41 51.15 49.28
7 Päivärinta Juhani KiimU 43.58 0.08.15 49.92 48.10
8 Parkkinen Jussi AngA 47.06 0.11.23 46.07 44.38
9 Härkönen Sami OuTa 48.56 0.13.13 43.83 42.22
10 Hyyppä Jarmo Pohjant 51.09 0.15.26 41.44 39.92
10 Häkkinen Kalle S-JKL 51.09 0.15.26 41.44 39.92
12 Savolainen Hannu Pohjant 55.20 0.19.37 37.40 36.03
13 Inget Juha-Matti PudU 59.43 0.24.00 34.23 32.98
Juvonen Mikko LaiVe HYL -
Säily Tuomas S-2000 EIL -
Lammi Aleksi LapVi HYL -
Ervasti Samuli KEV EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 36.33 0.00.00 27.98 27.98
2 Koljonen Jouni VaKa 39.13 0.02.40 24.78 24.78
3 Nikkari Olli OSVA 39.49 0.03.16 23.12 23.12
4 Aunola Aki SalRe 44.41 0.08.08 19.46 19.46

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 30.33 0.00.00 52.16 51.02
2 Maaninka Mika OSVA 34.45 0.04.12 44.87 43.89
3 Väliheikki Mikael LaiVe 35.27 0.04.54 43.02 42.08
4 Loukusa Markku Iisu 36.38 0.06.05 40.70 39.81
5 Kuusikko Marko SalRe 39.09 0.08.36 37.21 36.40
6 Pihlajaniemi Janne VePo 40.24 0.09.51 35.22 34.45
7 Kela Marko OulRe 43.06 0.12.33 32.22 31.51
Niva Pasi LaiVe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 33.38 0.00.00 42.62 39.41
2 Järvenpää Esa S-JKL 38.25 0.04.47 36.51 33.76
3 Konttajärvi Seppo VePo 39.09 0.05.31 35.05 32.40
4 Alahäivälä Tapani PudU 42.58 0.09.20 31.22 28.86
5 Härkönen Antti PudU 44.55 0.11.17 29.18 26.98
6 Kariniemi Markku Pohjant 47.51 0.14.13 26.75 24.73
7 Juntunen Reijo IinYr 47.59 0.14.21 26.03 24.07
8 Riippa Ilkka OulRe 56.54 0.23.16 21.41 19.80
Hyvönen Panu Pohjant EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 37.43 0.00.00 71.42 70.18
2 Niva Sara Pohjant 38.05 0.00.22 69.67 68.46
3 Oksanen Maiju IkNV 38.59 0.01.16 67.03 65.86
4 Kauppinen Silja Kalevan 39.28 0.01.45 65.18 64.05
5 Näsi Juliaana Pohjant 40.54 0.03.11 61.91 60.83
6 Lotvonen Essi LaiVe 42.52 0.05.09 58.13 57.12
7 Laitinen Maria YlikNM 43.18 0.05.35 56.61 55.63
8 Kesälä Niina LaiVe 46.50 0.09.07 51.48 50.58
9 Väliheikki Julia Pohjant 47.26 0.09.43 49.98 49.11
10 Mattila Orvokki Pohjant 53.20 0.15.37 43.69 42.93
11 Eskeli Johanna PeRa 55.14 0.17.31 41.46 40.73

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Kari KEV 38.54 0.00.00 38.90 37.90
2 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 41.48 0.02.54 35.11 34.21
3 Linjakumpu Seppo KEV 53.09 0.14.15 26.76 26.07
4 Lotvonen Kari LaiVe 57.13 0.18.19 24.07 23.45
5 Ervasti Hannu KEV 59.12 0.20.18 22.49 21.91
6 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.00.55 0.22.01 21.11 20.57
Rankinen Juho OulRe EIL -
Jussila Raimo HaapavU EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Juho ONMKY 37.45 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana IinYr 43.35 0.00.00 36.04 32.96
2 Juntunen Johanna IinYr 47.26 0.03.51 30.63 28.01
3 Impiö Tiia Pohjant 56.37 0.13.02 23.58 21.57

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grekelä Antti HaHe 32.55 0.00.00 38.88 37.57
2 Tervo Arhi ONMKY 34.13 0.01.18 36.89 35.65
3 Kotila Harri YlikNM 35.02 0.02.07 35.54 34.33
4 Kaasinen Aulis Pohjant 35.43 0.02.48 34.37 33.21
5 Tahkola Tapio KEV 36.26 0.03.31 33.21 32.09
6 Vilminko Pauli SiSe 37.24 0.04.29 31.89 30.81
7 Haapasalo Pertti Pohjant 45.50 0.12.55 25.64 24.77
8 Ronkainen Timo KEV 47.03 0.14.08 24.61 23.77
9 Argillander Erkki VaKa 47.17 0.14.22 24.12 23.30
10 Pietilä Heikki S-2000 48.07 0.15.12 23.33 22.55
Seppänen Ilpo VaKa HYL -
Ruokamo Eero OuTa HYL -
Heikka Markku ONMKY EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 31.03 0.00.00 48.29 48.48
2 Klasila Satu PeRa 35.23 0.04.20 40.78 40.95
3 Palmi Sara KoskRi 38.39 0.07.36 35.88 36.03
4 Kela Merja OulRe 41.58 0.10.55 31.71 31.83
5 Niva Anu LaiVe 59.14 0.28.11 21.52 21.60

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 51.03 0.00.00
2 Holappa Suvi-Tuulia YlikNM 54.10 0.03.07

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 26.18 0.00.00 41.35 40.72
2 Tahkola Paavo KEV 27.31 0.01.13 39.03 38.43
3 Ovaska Ari EE 27.50 0.01.32 38.10 37.51
4 Päivärinta Matti KiimU 28.08 0.01.50 37.21 36.64
5 Karstunen Hannu HaapavU 30.46 0.04.28 33.58 33.07
6 Tuohimaa Esko ONMKY 32.33 0.06.15 31.32 30.84
7 Liedes Sakari Iisu 32.49 0.06.31 30.66 30.18
8 Juutinen Hannu Pohjant 36.01 0.09.43 27.55 27.13
9 Puurunen Jorma ONMKY 37.02 0.10.44 26.43 26.02
10 Sivonen Urho SalRe 39.29 0.13.11 24.45 24.07
11 Sevon Niilo SalRe 40.40 0.14.22 23.40 23.04
Roivainen Jouko VaKa HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Hurskainen Pentti OulRe EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskelä Maarit OSVA 31.54 0.00.00 24.75 24.75
2 Alahäivälä Kirsi PudU 40.51 0.08.57 17.88 17.88
3 Pesonen Orvokki HaHe 49.34 0.17.40 13.54 13.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 29.35 0.00.00 41.24 41.42
2 Kauppinen Liisa SuomRa 32.34 0.02.59 36.05 36.21
3 Lammi Tarja KauWi 34.37 0.05.02 32.60 32.74
4 Jokikokko Tarja OuTa 36.45 0.07.10 29.46 29.59
5 Kosamo Maire PudU 37.28 0.07.53 27.68 27.80
Aikio Outi Pohjant EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niva Heini LaiVe 28.46 0.00.00
2 Haapasalo Wilma Pohjant 32.06 0.03.20
Annunen Iina Pohjant EIL -
Pääkkönen Nea OH EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 26.00 0.00.00 35.32 35.18
2 Hanhela Mauno HaHe 26.22 0.00.22 34.46 34.32
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 28.34 0.02.34 31.46 31.34
4 Mäkinen Juhani SalRe 31.34 0.05.34 28.16 28.05
5 Salminen Jorma VaKa 31.36 0.05.36 27.82 27.71
6 Kinnunen Raimo Pohjant 31.56 0.05.56 27.22 27.11
7 Mikkonen Antero KoskRi 32.14 0.06.14 26.66 26.55
8 Tapaninaho Kalevi ONMKY 33.53 0.07.53 25.07 24.97
9 Myllymaa Kauko OulRe 35.23 0.09.23 23.73 23.64
10 Kaipala Rauno Pohjant 35.37 0.09.37 23.30 23.21
11 Kinnula Ahti KEV 35.42 0.09.42 22.97 22.88
12 Lassila Matti SalRe 35.44 0.09.44 22.67 22.58
13 Pelkonen Alpo OSVA 37.26 0.11.26 21.38 21.29
14 Luukkonen Taisto PudU 39.53 0.13.53 19.82 19.74
15 Hinkula Väinö PudU 46.20 0.20.20 16.85 16.78

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Leila OuTa 37.46 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 33.38 0.00.00 18.38 18.38
2 Jussinniemi Seija SiSe 35.04 0.01.26 16.75 16.75
3 Karstunen Rauni HaapavU 41.08 0.07.30 13.53 13.53
4 Karjalainen Seija LaiVe 42.21 0.08.43 12.41 12.41

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Erkki PeRa 34.28 0.00.00 28.80 28.49
2 Takkinen Esko KiimU 34.34 0.00.06 28.10 27.80
3 Nikula Reino OuTa 35.13 0.00.45 26.98 26.69
4 Veijovaara Jorma Pohjant 36.01 0.01.33 25.79 25.51
5 Pelkonen Toivo YlikNM 36.19 0.01.51 24.99 24.72
6 Jokikuona Toivo Rastiimi 38.10 0.03.42 23.22 22.97
7 Lind Matti KiimU 41.17 0.06.49 20.95 20.73
8 Pelkonen Heimo KiimU 42.18 0.07.50 19.95 19.73
Kittilä Olavi SalRe EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 32.03 0.00.00 17.98 17.68
2 Kela Mirja OulRe 36.37 0.04.34 14.56 14.31
3 Pelkonen Maija OSVA 43.38 0.11.35 11.22 11.04

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Miska SalRe 23.11 0.00.00
2 Ukkola Sakari Pohjant 24.03 0.00.52
3 Kinnunen Juuso Pohjant 26.25 0.03.14
4 Kinnunen Eerik Pohjant 27.05 0.03.54
Matinlauri Kasperi HaHe EIL -
Similä Severi Pohjant EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Pentti KiimU 55.04 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Jäppinen Kyösti Iisu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rahja Joona HaHe 57.55 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 29.24 0.00.00 16.50 16.50
2 Vilppola Anneli Iisu 37.28 0.08.04 11.98 11.98
3 Nikula Irma OuTa 43.55 0.14.31 9.39 9.39

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 36.53 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kinnunen Antti Pohjant 22.47 0.00.00
Marjala Verneri Pohjant EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Olli Pohjant 15.03 0.00.00
2 Pyykkö Tomi OSVA 15.08 0.00.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Roope Pohjant 13.18 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 14.17 0.00.59
3 Ervasti Hannes KEV 16.23 0.03.05
4 Viippola Veeti OuTa 16.52 0.03.34
5 Jaatinen Janne HaHe 17.03 0.03.45
6 Puurunen Joona OuTa 20.03 0.06.45
7 Hyvärinen Akseli LaiVe 20.38 0.07.20
8 Mäkelä Joona OSVA 21.02 0.07.44
9 Matinlauri Miska HaHe 21.50 0.08.32
10 Parkkila Jesse Pohjant 24.49 0.11.31
11 Tihinen Matias LaiVe 34.03 0.20.45
12 Seväkivi Heikki LaiVe 54.42 0.41.24
Schmitt August LaiVe EIL -
Schmitt Akseli LaiVe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Venla OuTa 28.13 0.00.00
2 Loukusa Anni Iisu 28.21 0.00.08
3 Mutka Aino Pohjant 42.08 0.13.55

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Olivia VePo 37.53 0.00.00
2 Jaatinen Ilona HaHe 39.52 0.01.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lammi Kira KauWi 27.48 0.00.00
Hasu Eevi S-2000 EIL -
Hasu Elsa S-2000 EIL -
Similä Selina Pohjant EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 11.39 0.00.00
2 Hyvärinen Iida LaiVe 16.28 0.04.49
3 Matinlauri Mimosa HaHe 17.27 0.05.48
4 Mutka Kerttu Pohjant 19.53 0.08.14
Holappa Pilvi-Maria YlikNM HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 14.25 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 14.37 0.00.12
3 Alahäivälä Silja PudU 16.18 0.01.53
4 Niinimäki Nelli Pohjant 16.31 0.02.06
5 Matinlauri Emilia HaHe 16.43 0.02.18
6 Marjala Saaga Pohjant 16.58 0.02.33
7 Anttila Ilona Pohjant 17.09 0.02.44
8 Länsitie Pinja OSVA 17.45 0.03.20
9 Mäkelä Maria OSVA 18.33 0.04.08
10 Saari Annalotta HaHe 18.35 0.04.10
11 Väisänen Martta LaiVe 18.39 0.04.14
12 Parkkila Julia Pohjant 23.10 0.08.45
13 Rahja Julia HaHe 23.49 0.09.24
14 Päkkilä Venla HaHe 30.07 0.15.42
15 Tihinen Milja LaiVe 55.06 0.40.41
Saari Amanda HaHe EIL -