FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin P-P AM-pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Jouni Pohjant 1.07.40 0.00.00 76.49 75.23
2 Rahko Sampo Pohjant 1.10.43 0.03.03 72.61 71.42
3 Niemi Vili RR 1.11.13 0.03.33 71.53 70.35
4 Parkkinen Keijo YlikNM 1.11.53 0.04.13 70.30 69.14
5 Niemelä Hannu RasTiimi 1.12.58 0.05.18 68.70 67.56
6 Hietala Perttu PelPo 1.16.17 0.08.37 65.17 64.10
7 Vanhanen Konsta IkNV 1.17.37 0.09.57 63.53 62.48
8 Heikka Lauri Pohjant 1.18.16 0.10.36 62.48 61.45
9 Schroderus Santeri Pohjant 1.20.36 0.12.56 60.16 59.17
10 Kurkela Mikko KaSu 1.25.14 0.17.34 56.41 55.48
11 Linna Matti S-JKL 1.27.23 0.19.43 54.56 53.66
12 Kariniemi Roope Pohjant 1.27.45 0.20.05 53.86 52.97
13 Keränen Teemu KaSu 1.29.41 0.22.01 52.25 51.38
14 Holappa Arto YlikNM 1.32.23 0.24.43 50.28 49.45
15 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.36.01 0.28.21 47.95 47.16
16 Oikarinen Matti S-2000 1.43.31 0.35.51 44.08 43.35
17 Kalapudas Antti AlatPi 1.43.50 0.36.10 43.55 42.83
18 Inget Juha-Matti PudU 1.51.46 0.44.06 40.09 39.43
19 Härkönen Sami OuTa 1.57.46 0.50.06 37.71 37.08
Ervasti Samuli KEV EIL -
Parkkinen Jussi AngA HYL -
Säily Tuomas S-2000 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koljonen Jouni VaKa 1.12.26 0.00.00 33.28 32.72
2 Peisa Panu SalRe 1.12.43 0.00.17 30.67 30.15
3 Määttä Jari KemijU 1.13.45 0.01.19 27.78 27.31

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalo Harri Pohjant 1.00.53 0.00.00 54.13 52.81
2 Westerholm Lasse VePo 1.02.41 0.01.48 51.79 50.53
3 Pihlajaniemi Janne VePo 1.06.26 0.05.33 48.12 46.95
4 Maaninka Mika OSVA 1.07.14 0.06.21 46.81 45.67
5 Kuusikko Marko SalRe 1.10.26 0.09.33 43.99 42.91
6 Väliheikki Mikael LaiVe 1.11.11 0.10.18 42.83 41.78
7 Loukusa Markku Iisu 1.13.13 0.12.20 40.96 39.96
8 Karvonen Sami SalRe 1.13.26 0.12.33 40.17 39.19
9 Lammi Harri SalRe 1.17.19 0.16.26 37.51 36.60
10 Kela Marko OulRe 1.26.18 0.25.25 33.03 32.23
11 Niva Pasi LaiVe 1.33.45 0.32.52 29.88 29.15

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 1.00.14 0.00.00 46.31 42.57
2 Järvenpää Esa S-JKL 1.02.14 0.02.00 43.86 40.32
3 Konttajärvi Seppo VePo 1.08.29 0.08.15 38.99 35.84
4 Riippa Ilkka OulRe 1.20.16 0.20.02 32.52 29.89
5 Härkönen Antti PudU 1.22.09 0.21.55 31.04 28.54
6 Alahäivälä Tapani PudU 1.22.43 0.22.29 30.11 27.68
7 Kellokumpu Seppo KaSu 1.27.57 0.27.43 27.64 25.41
8 Kariniemi Markku Pohjant 1.28.56 0.28.42 26.66 24.51
Hyvönen Panu Pohjant EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja Kalevan 56.31 0.00.00 75.71 74.13
2 Näsi Juliaana Pohjant 1.01.50 0.05.19 68.26 66.83
3 Niva Sara Pohjant 1.05.15 0.08.44 63.79 62.45
4 Räisänen Noora SalRe 1.07.07 0.10.36 61.15 59.87
5 Laitinen Maria YlikNM 1.08.02 0.11.31 59.46 58.22
6 Oksanen Maiju IkNV 1.12.16 0.15.45 55.17 54.02
7 Lotvonen Essi LaiVe 1.22.50 0.26.19 47.43 46.44
8 Kesälä Niina LaiVe 1.23.39 0.27.08 46.27 45.30
9 Väliheikki Julia Pohjant 1.30.12 0.33.41 42.26 41.38
10 Mattila Orvokki Pohjant 1.33.26 0.36.55 40.18 39.34
11 Eskeli Johanna PeRa 1.33.44 0.37.13 39.43 38.60
12 Holopainen Maija SoJy 2.02.49 1.06.18 29.61 28.99

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helander Rolf OuHu 53.12 0.00.00 49.99 49.30
2 Jylhä Seppo KäTa 58.20 0.05.08 44.83 44.21
3 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 58.58 0.05.46 43.60 43.00
4 Piispanen Reima HaapavU 1.01.28 0.08.16 41.10 40.54
5 Jussila Raimo HaapavU 1.03.47 0.10.35 38.91 38.38
6 Keränen Kari KEV 1.04.27 0.11.15 37.82 37.30
7 Rankinen Juho OulRe 1.06.49 0.13.37 35.82 35.33
8 Peltonen Timo SonPa 1.25.32 0.32.20 27.46 27.09
9 Lotvonen Kari LaiVe 1.32.06 0.38.54 25.02 24.68
10 Ruotsalainen Keijo OYUS 1.37.58 0.44.46 23.07 22.76
Ervasti Hannu KEV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Juho ONMKY 57.48 0.00.00
2 Westerholm Thomas VePo 1.43.40 0.45.52

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lithovius Anna-Riikka OSVA 1.17.00 0.00.00 30.04 30.04
2 Heikkinen Leena SoJy 1.29.20 0.12.20 24.60 24.60
3 Luttinen Tuula OTaru 2.21.19 1.04.19 14.73 14.73
Limingoja Johanna OSVA HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Backman Saana IinYr 1.13.34 0.00.00
2 Juntunen Johanna IinYr 1.15.22 0.01.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 51.12 0.00.00 45.50 44.34
2 Seppänen Ilpo VaKa 53.25 0.02.13 43.01 41.92
3 Vilminko Pauli SiSe 55.05 0.03.53 41.14 40.09
4 Tahkola Tapio KEV 55.18 0.04.06 40.40 39.38
5 Kotila Harri YlikNM 55.54 0.04.42 39.40 38.40
6 Högnäs Tore Brahe 57.58 0.06.46 37.44 36.50
7 Grekelä Antti HaHe 1.10.35 0.19.23 30.30 29.53
8 Ronkainen Timo KEV 1.16.03 0.24.51 27.71 27.00
9 Haapasalo Pertti Pohjant 1.17.59 0.26.47 26.61 25.94
10 Argillander Erkki VaKa 1.24.17 0.33.05 24.25 23.63
Kaasinen Aulis Pohjant HYL -
Jylhä Kauko KäTa KES -
Heikka Markku ONMKY EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 53.00 0.00.00 49.75 49.36
2 Klasila Satu PeRa 1.04.35 0.11.35 39.60 39.29
3 Palmi Sara KoskRi 1.05.41 0.12.41 37.73 37.44
4 Goman Annukka VePo 1.06.33 0.13.33 36.05 35.77
5 Kela Merja OulRe 1.24.28 0.31.28 27.47 27.25
6 Niva Anu LaiVe 1.38.37 0.45.37 22.73 22.55

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 57.08 0.00.00 43.73 39.29
2 Leskelä Maarit OSVA 1.01.00 0.03.52 37.89 34.04
3 Laurila Sari SalRe 1.03.50 0.06.42 33.27 29.89

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 1.42.46 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 45.03 0.00.00 41.58 40.28
2 Tahkola Paavo KEV 48.01 0.02.58 38.59 37.38
3 Päivärinta Matti KiimU 49.01 0.03.58 37.39 36.22
4 Juutinen Hannu Pohjant 52.13 0.07.10 34.72 33.63
5 Jylkkä Markku YlivKu 52.37 0.07.34 34.07 33.01
6 Toppari Pekka PuolRy 56.11 0.11.08 31.55 30.57
7 Tuohimaa Esko ONMKY 56.53 0.11.50 30.81 29.85
8 Sevon Niilo SalRe 57.28 0.12.25 30.15 29.21
9 Karstunen Hannu HaapavU 59.34 0.14.31 28.75 27.85
10 Roivainen Jouko VaKa 1.04.05 0.19.02 26.41 25.58
11 Kukkola Martti OuHu 1.06.00 0.20.57 25.34 24.55
12 Puurunen Jorma ONMKY 1.09.16 0.24.13 23.85 23.11
13 Hurskainen Pentti OulRe 1.11.21 0.26.18 22.88 22.16
14 Liedes Sakari Iisu 1.19.01 0.33.58 20.40 19.76
15 Toropainen Pauli ONMKY 1.24.35 0.39.32 18.82 18.23

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 50.04 0.00.00 47.28 47.55
2 Kosamo Maire PudU 1.04.37 0.14.33 34.80 35.00
3 Aikio Outi Pohjant 1.23.07 0.33.03 25.63 25.78
4 Käkelä Maija PuolRy 1.27.52 0.37.48 22.90 23.03

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Goman Anna VePo 49.03 0.00.00 49.96 49.74
2 Goman Maija VePo 51.41 0.02.38 45.63 45.43
3 Viippola Venla OuTa 53.39 0.04.36 42.25 42.06
4 Niva Heini LaiVe 1.04.07 0.15.04 33.92 33.77
Pääkkönen Nea OH EIL -
Haapasalo Wilma Pohjant KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 41.56 0.00.00 34.38 34.17
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 42.54 0.00.58 33.24 33.04
3 Kinnunen Raimo Pohjant 47.57 0.06.01 29.42 29.24
4 Hanhela Mauno HaHe 48.52 0.06.56 28.55 28.38
5 Mikkonen Antero KoskRi 50.36 0.08.40 27.27 27.10
6 Kaipala Rauno Pohjant 53.24 0.11.28 25.55 25.39
7 Heinikoski Kalevi KoskRi 55.14 0.13.18 24.42 24.27
8 Salminen Jorma VaKa 55.31 0.13.35 24.02 23.87
9 Tahkola Matti KEV 56.23 0.14.27 23.38 23.23
10 Tapaninaho Kalevi ONMKY 57.33 0.15.37 22.63 22.49
11 Pelkonen Alpo OSVA 59.20 0.17.24 21.69 21.56
12 Kinnula Ahti KEV 1.00.25 0.18.29 21.05 20.92
13 Luukkonen Taisto PudU 1.02.12 0.20.16 20.20 20.07
14 Lassila Matti SalRe 1.09.56 0.28.00 17.74 17.63
Myllymaa Kauko OulRe HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Eija HaapavU 1.04.44 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 46.08 0.00.00 19.00 19.00
2 Jussinniemi Seija SiSe 48.26 0.02.18 17.19 17.19
3 Karstunen Rauni HaapavU 1.16.43 0.30.35 10.28 10.28
Karjalainen Seija LaiVe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takkinen Esko KiimU 42.44 0.00.00 32.08 31.81
2 Pelkonen Toivo YlikNM 42.57 0.00.13 31.39 31.12
3 Nikula Reino OuTa 43.05 0.00.21 30.76 30.50
4 Kittilä Olavi SalRe 47.13 0.04.29 27.58 27.35
5 Veijovaara Jorma Pohjant 48.39 0.05.55 26.30 26.08
6 Lind Matti KiimU 49.57 0.07.13 25.16 24.94
7 Haatainen Matti Iisu 52.41 0.09.57 23.42 23.22
8 Pelkonen Heimo KiimU 56.27 0.13.43 21.45 21.27
9 Pietiläinen Erkki PeRa 1.00.36 0.17.52 19.61 19.44
10 Jokikuona Toivo RasTiimi 1.04.11 0.21.27 18.16 18.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 44.17 0.00.00 19.01 18.69
2 Kela Mirja OulRe 56.10 0.11.53 13.87 13.63
3 Pelkonen Maija OSVA 1.06.01 0.21.44 10.84 10.66

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 34.21 0.00.00
2 Kinnunen Juuso Pohjant 34.42 0.00.21
3 Kinnunen Eerik Pohjant 38.17 0.03.56
4 Matinlauri Kasperi HaHe 1.04.04 0.29.43
Kuusikko Miska SalRe EIL -
Similä Severi Pohjant EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Arvi SuomRa 1.07.42 0.00.00
2 Hanhela Pentti KiimU 1.23.02 0.15.20

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 51.02 0.00.00
2 Jäppinen Kyösti Iisu 59.49 0.08.47

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 48.45 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 1.02.57 0.14.12

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 56.44 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rahja Joona HaHe 1.20.58 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Paavo Iisu 16.49 0.00.00
2 Kinnunen Antti Pohjant 25.50 0.09.01
3 Marjala Verneri Pohjant 30.16 0.13.27

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niinimäki Olli Pohjant 28.27 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Loukusa Anni Iisu 46.22 0.00.00
Mutka Aino Pohjant KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Olivia VePo 41.54 0.00.00
2 Parkkinen Laura YlikNM 1.01.44 0.19.50
3 Limingoja Senni OSVA 1.05.44 0.23.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Selina Pohjant 22.46 0.00.00
2 Siltala Sini OTaru 45.56 0.23.10
Hasu Elsa S-2000 EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Parkkinen Anna YlikNM 19.59 0.00.00
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 21.28 0.01.29
3 Mutka Kerttu Pohjant 22.06 0.02.07
4 Matinlauri Mimosa HaHe 23.46 0.03.47
5 Hyvärinen Iida LaiVe 28.00 0.08.01
6 Goman Matleena VePo 28.29 0.08.30
7 Leskelä Anni Liisa OSVA 48.55 0.28.56

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle OSVA 15.55 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 17.08 0.01.13
3 Määttä Roope Pohjant 17.48 0.01.53
4 Oikarinen Oiva S-2000 21.36 0.05.41
5 Viippola Veeti OuTa 21.39 0.05.44
6 Ervasti Hannes KEV 24.25 0.08.30
7 Matinlauri Miska HaHe 31.02 0.15.07
8 Schmitt Akseli LaiVe 31.42 0.15.47
9 Seväkivi Heikki LaiVe 33.18 0.17.23
10 Westerholm Lauri VePo 34.04 0.18.09
11 Puurunen Joona OuTa 34.21 0.18.26
12 Hyvärinen Akseli LaiVe 34.41 0.18.46
13 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 36.02 0.20.07
14 Mäkelä Joona OSVA 49.48 0.33.53
15 Schmitt August LaiVe 1.07.27 0.51.32
Tihinen Matias LaiVe EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Hilla SoJy 14.39 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 15.41 0.01.02
3 Similä Helmiina Pohjant 17.37 0.02.58
4 Länsitie Pinja OSVA 18.26 0.03.47
5 Anttila Ilona Pohjant 20.01 0.05.22
6 Niinimäki Nelli Pohjant 20.57 0.06.18
7 Väisänen Martta LaiVe 23.53 0.09.14
8 Hietaharju Fanni OTaru 25.04 0.10.25
9 Rahja Julia HaHe 25.33 0.10.54
10 Päkkilä Venla HaHe 25.44 0.11.05
11 Marjala Saaga Pohjant 27.30 0.12.51
12 Matinlauri Emilia HaHe 30.21 0.15.42
13 Alahäivälä Silja PudU 32.46 0.18.07
14 Tikkanen Pieta Pohjant 40.13 0.25.34
15 Märsynaho Minja PuolRy 44.28 0.29.49
16 Mäkelä Maria OSVA 45.14 0.30.35
17 Tihinen Milja LaiVe 51.45 0.37.06
Hasu Eevi S-2000 EIL -