FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Satakunnan AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Popov Artem MSParma 13.30 0.00.00 81.68 87.40
2 Elo Markku AngA 13.55 0.00.25 78.67 84.17
3 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 14.38 0.01.08 74.27 79.48
4 Loukkalahti Vilho HiKi 15.07 0.01.37 71.38 76.38
5 Koivuniemi Sakari TP 15.17 0.01.47 70.09 74.99
6 Hiidenhovi Aleks MSParma 15.26 0.01.56 68.89 73.72
7 Vesterinen Arttu TP 15.30 0.02.00 68.09 72.86
8 Taanila Henri IkNV 15.41 0.02.11 66.79 71.47
9 Mieskoski Kimmo RaLu 15.43 0.02.13 66.15 70.78
10 Pöyhönen Petja RasKa 15.49 0.02.19 65.23 69.80
11 Snellman Tomas RaLu 15.56 0.02.26 64.26 68.76
12 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.57 0.02.27 63.70 68.16
13 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.04 0.02.34 62.75 67.14
14 Konttila Akseli TP 16.07 0.02.37 62.06 66.41
15 Salo Markus PunKu 16.16 0.02.46 61.01 65.28
15 Tuovinen Aleksi KuoSu 16.16 0.02.46 61.01 65.28
17 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 16.30 0.03.00 59.19 63.33
18 Asikainen Saku Hiisi 16.55 0.03.25 57.27 61.28
19 Vigren Petteri RaN 17.25 0.03.55 55.17 59.03
20 Tikkakoski Janne TP 18.26 0.04.56 51.70 55.32
21 Ansio Jimi Koovee 19.20 0.05.50 48.89 52.31
Nurmo Mika PunKu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Eero UlvUra 15.24 0.00.00 58.37 45.21
2 Kallioniemi Janne RaLu 15.55 0.00.31 55.54 43.01
3 Väinä Tuomas KanSu 16.00 0.00.36 54.31 42.06
4 Ojala Marko UlvUra 16.21 0.00.57 52.23 40.45
5 Luoma Mikko UlvUra 17.05 0.01.41 49.11 38.04
6 Vainio Mikko Koovee 17.09 0.01.45 48.05 37.21
7 Joopi Juha UlvUra 17.32 0.02.08 46.14 35.74
8 Viljamaa Janne Navi 18.10 0.02.46 43.71 33.85
9 Haikonen Jyrki UlvUra 18.30 0.03.06 42.11 32.62
10 Koivula Risto UlvUra 19.20 0.03.56 39.52 30.61

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Jussi HlS 14.02 0.00.00 53.23 56.82
2 Viitanen Reijo RaN 14.25 0.00.23 51.04 54.48
3 Yli-Kauppila Mikko Hiisi 15.18 0.01.16 47.36 50.56
4 Kuusholma Ari Hiisi 15.54 0.01.52 44.87 47.90
5 Haunia Heikki HSU 16.07 0.02.05 43.57 46.51
6 Elo Jussi LaJy 16.32 0.02.30 41.79 44.61
7 Virtanen Kari MSParma 17.05 0.03.03 39.79 42.48
8 Lehtonen Marko RaTU 22.54 0.08.52 29.20 31.17
Ruuhiala Mika Hiisi HYL -
Lahdenmäki Pertti UlvUra HYL -
Kymäläinen Jari TP HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helle Markku SaPu 14.54 0.00.00 47.49 49.84
2 Laakso Antero PunKu 15.42 0.00.48 44.62 46.82
3 Helkkula Rauli TuMe 15.56 0.01.02 43.53 45.67
4 Lind Sune Falken 16.01 0.01.07 42.86 44.97
5 Kiiskinen Arto TP 17.19 0.02.25 39.23 41.17
6 Koskinen Kaj VaHa 17.37 0.02.43 38.16 40.04
7 Papinsaari Kari KangSK 18.10 0.03.16 36.62 38.42
8 Lehtinen Timo RaTU 19.35 0.04.41 33.61 35.26
9 Kallio Erkki LoJa 19.43 0.04.49 33.02 34.65
10 Kares Olli EuVe 21.04 0.06.10 30.57 32.08
11 Hakanen Kai ValSu 21.37 0.06.43 29.46 30.92
11 Hirvelä Reijo PunKu 21.37 0.06.43 29.46 30.92
13 Kuusela Pentti PunKu 22.02 0.07.08 28.26 29.66
14 Nevalainen Pentti RasKa 24.22 0.09.28 25.27 26.51
Laiho Harri RaTU HYL -
Vaara Jari KanSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 14.19 0.00.00 38.29 39.73
2 Hörkkö Jaakko MSParma 14.39 0.00.20 36.98 38.37
3 Tiitola Tero RasKa 15.16 0.00.57 35.07 36.39
4 Lainema Ilkka MSParma 15.38 0.01.19 33.85 35.12
5 Hahto Matti OrPo 15.58 0.01.39 32.74 33.98
6 Virtanen Kalle RaLu 16.36 0.02.17 31.11 32.28
7 Jylhä Keijo JRV 18.04 0.03.45 28.24 29.30
8 Torpo Tapani KanSu 18.14 0.03.55 27.63 28.67
9 Kuosa Harri LoJa 19.21 0.05.02 25.71 26.68
10 Mannervesi Simo RaLu 19.44 0.05.25 24.89 25.83
11 Paavola Vesa EE 19.47 0.05.28 24.51 25.43
12 Kärkkäinen Antero RaLu 20.00 0.05.41 23.93 24.83
13 Teppo Jaakko GIF 22.53 0.08.34 20.64 21.41
14 Hieta Lauri KanSu 24.15 0.09.56 19.21 19.94

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heerman Stig RaLu 12.09 0.00.00 35.46 29.43
2 Rantala Heikki EE 12.22 0.00.13 34.26 28.44
3 Jonkka Arvo RasKa 12.52 0.00.43 32.37 26.87
4 Aronen Osmo RasKa 13.33 0.01.24 30.21 25.07
5 Nurmi Pekka RaLu 13.34 0.01.25 29.64 24.60
6 Valtonen Teuvo EuVe 13.59 0.01.50 28.24 23.44
7 Saario Pentti LoJa 15.41 0.03.32 24.72 20.52
8 Paavola Seppo EE 16.58 0.04.49 22.43 18.62
9 Nurmo Heikki PunKu 17.00 0.04.51 21.96 18.23
10 Rosenqvist Onni SuosmSa 19.01 0.06.52 19.26 15.98

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokinen Teuvo ValSu 20.31 0.00.00 16.01 12.66
2 Helariutta Eero RasKa 22.47 0.02.16 13.34 10.55
3 Ylijoki Olli PunKu 23.52 0.03.21 11.70 9.25

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 15.54 0.00.00 66.35 72.29
2 Kymäläinen Sanni TP 16.15 0.00.21 63.30 68.96
3 Kontkanen Ronja KangSK 16.58 0.01.04 59.07 64.35
3 Lylynperä Kaisa AngA 16.58 0.01.04 59.07 64.35
5 Isokallio Pauliina L-LL 20.54 0.05.00 45.43 49.49
6 Tiusanen Maria UlvUra 22.15 0.06.21 41.49 45.20
7 Taanila Maria KanSu 26.35 0.10.41 33.73 36.75

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 15.24 0.00.00 54.12 63.24
2 Mannila Minna RasKa 18.36 0.03.12 43.69 51.05
3 Palo Unna-Sisko Navi 18.52 0.03.28 41.97 49.04
4 Yli-Kauppila Marika Hiisi 18.56 0.03.32 40.72 47.58
5 Salo Mervi PunKu 21.23 0.05.59 35.08 40.99
6 Joutsen Marja TP 21.35 0.06.11 33.79 39.48
7 Perkola Pauliina RasKa 23.20 0.07.56 30.36 35.48

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 16.40 0.00.00 45.83 48.27
2 Mäkelä Tiina RaTU 16.56 0.00.16 43.75 46.08
3 Koivuniemi Leena RaN 18.58 0.02.18 37.85 39.87
4 Luovula Pia SuosmSa 20.48 0.04.08 33.42 35.20
5 Kuusholma Tiina Hiisi 21.02 0.04.22 31.96 33.66
6 Kuusela Pirjo PunKu 24.02 0.07.22 27.01 28.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juura Maarit KanSu 17.56 0.00.00 44.28 34.62
2 Toivanen Tuula RaN 18.34 0.00.38 41.70 32.60
3 Virtanen Marjo Hiisi 19.48 0.01.52 38.10 29.78
4 Papinsaari Sirpa KangSK 24.23 0.06.27 30.13 23.55
5 Nurminen Aila Hiisi 37.21 0.19.25 19.14 14.96
Ahonkivi Irma RasKa HYL -
Vaara Marjatta KanSu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpinen Paula RaLu 19.42 0.00.00
2 Soikkeli Orvokki KanSu 36.58 0.17.16

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 15.15 0.00.00 48.38 45.02
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 17.30 0.02.15 40.05 37.27
3 Piiparinen Seija RasKa 20.25 0.05.10 32.52 30.26
Nurmi Raija RaLu HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 15.42 0.00.00 34.53
2 Lainema Maija MSParma 21.54 0.06.12 23.52
3 Kallio Tuija RaTU 22.15 0.06.33 21.93
4 Kirkkala Aino SuosmSa 28.53 0.13.11 15.95

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruuhiala Roope Hiisi 13.22 0.00.00
2 Joopi Ville UlvUra 16.36 0.03.14

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivunen Nea RasKa 16.30 0.00.00 42.31 33.37
2 Ahonkivi Veera UlvUra 17.06 0.00.36 39.30 30.99
3 Aho Susanna L-LL 18.01 0.01.31 35.84 28.27
4 Aho Aliisa KanSu 19.17 0.02.47 32.13 25.34
5 Loisko Janette KanSu 19.35 0.03.05 30.30 23.90

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Willman Pyry RasKa 11.17 0.00.00 56.74 48.05
2 Willman Iivari RasKa 12.00 0.00.43 52.62 44.57
3 Jutila Pietu RasKa 12.08 0.00.51 51.32 43.47
4 Lohtander Aleksi RaLu 12.16 0.00.59 50.05 42.39
5 Koskinen Eemil RaN 12.19 0.01.02 49.14 41.62
6 Toivonen Vilhelm KangSK 12.28 0.01.11 47.85 40.53
7 Lahti Valtteri RasKa 12.34 0.01.17 46.77 39.62
8 Nolvi Joona RasKa 12.56 0.01.39 44.77 37.92
9 Valkolehto Tommi RaN 13.33 0.02.16 42.09 35.65
10 Seppälä Frans LLuja 14.24 0.03.07 39.00 33.03
11 Salo Kasperi PunKu 14.35 0.03.18 37.91 32.11
Seppälä Alvar LLuja HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona UlvUra 11.39 0.00.00 54.14 52.06
2 Haikonen Sanni UlvUra 12.53 0.01.14 47.91 46.07
3 Jutila Iisa RasKa 13.18 0.01.39 45.39 43.65
4 Koivula Lotta UlvUra 13.46 0.02.07 42.87 41.23
5 Mäkinen Tuuli UlvUra 14.17 0.02.38 40.38 38.83
6 Palomäki Susanna UlvUra 15.10 0.03.31 37.13 35.71
7 Isokallio Helmi L-LL 15.29 0.03.50 35.50 34.14
8 Nurmo Marjaana PunKu 16.23 0.04.44 32.73 31.47

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isokallio Lauri RaN 11.45 0.00.00
2 Palomäki Oskari UlvUra 11.58 0.00.13
3 Lehtonen Elias UlvUra 12.08 0.00.23
4 Willman Kasperi RasKa 14.01 0.02.16
5 Nupponen Juho RaLu 14.21 0.02.36
6 Maja Markus L-LL 16.09 0.04.24
7 Kivioja Lassi L-LL 33.23 0.21.38
Niemensivu Miki RaLu HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 11.36 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 11.49 0.00.13
3 Yli-Futka Amanda UlvUra 12.54 0.01.18
4 Koivunen Jutta RasKa 13.20 0.01.44
5 Kontkanen Ida KangSK 13.31 0.01.55
6 Luoma Elli UlvUra 13.34 0.01.58
7 Nurmo Pauliina PunKu 14.52 0.03.16
8 Tuhkanen Suvi UlvUra 15.49 0.04.13
9 Salo Kerttu PunKu 17.34 0.05.58
10 Vainiomäki Judit SuSe 20.17 0.08.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Paavo RasKa 11.59 0.00.00
2 Kujansuu Aaro RasKa 12.56 0.00.57
3 Niemensivu Roni RaLu 13.46 0.01.47
4 Punto Eetu RaN 13.58 0.01.59
5 Kallioniemi Justus RaLu 14.45 0.02.46
6 Laine Severi LLuja 16.36 0.04.37
Mustonen Ville RaLu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Punto Elli RaN 10.16 0.00.00
2 Koivunen Netta RasKa 10.45 0.00.29
3 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 14.57 0.04.41
Lehtonen Venla UlvUra HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivula Lauri UlvUra 11.35 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 11.37 0.00.02
3 Vigren Valtteri Koovee 12.05 0.00.30
4 Syväterä Sampo RaN 12.33 0.00.58
5 Nurmo Olavi PunKu 12.40 0.01.05
6 Kujansuu Lauri RasKa 12.42 0.01.07
7 Joopi Lauri UlvUra 14.11 0.02.36
8 Kallio Kaarlo RaN 14.35 0.03.00
9 Vartiala Oskari RaN 16.06 0.04.31

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 10.36 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 11.28 0.00.52
3 Laine Liina LLuja 15.39 0.05.03
4 Tiusanen Saara UlvUra 16.48 0.06.12
5 Kulkula Fanni TarpSu 20.01 0.09.25
6 Vainiomäki Emilia SuSe 22.59 0.12.23
Jokinen Juliet RaN HYL -