FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti (samana päivänä myös toinen kilpailu, katso kilpailu 23331)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 13.08 0.00.00 87.53 87.40
2 Parjanne Antti TuMe 13.22 0.00.14 85.55 85.43
3 Suominen Eemeli HiKi 13.25 0.00.17 84.79 84.66
4 Pernu Lari EsSu 14.03 0.00.55 80.55 80.43
5 Liukkonen Oskari HiKi 14.21 0.01.13 78.45 78.33
5 Suominen Miika RR 14.21 0.01.13 78.45 78.33
7 Virta Jani Trian 14.23 0.01.15 77.44 77.32
8 Niskanen Teemu LS-37 14.25 0.01.17 76.85 76.73
9 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.37 0.01.29 75.39 75.28
10 Lampinen Ville HS 14.42 0.01.34 74.56 74.45
11 Sankari Matias LS-37 14.55 0.01.47 73.08 72.97
12 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.08 0.02.00 71.64 71.53
13 Joensuu Ari-Pekka LapVi 15.10 0.02.02 71.09 70.98
14 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.13 0.02.05 70.46 70.36
15 Stenbacka Wilhelm OK77 15.16 0.02.08 69.84 69.74
16 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 15.31 0.02.23 68.34 68.23
16 Sorsa Perttu HiKi 15.31 0.02.23 68.34 68.23
18 Solonen Joni LS-37 15.39 0.02.31 66.99 66.89
19 Snellman Tomas RaLu 16.12 0.03.04 64.35 64.25
20 Ylitalo Aki HauSi 16.20 0.03.12 63.46 63.37
21 Lahtinen Atte HS 16.22 0.03.14 62.97 62.87
22 Mikander Christopher Trian 16.23 0.03.15 62.54 62.45
23 Ylis-Junttila Vesa HlS 16.39 0.03.31 61.18 61.09
24 Vierimaa Ville EsAk 16.43 0.03.35 60.58 60.49
25 Kokkinen Kari LaTa 17.26 0.04.18 57.75 57.67
26 Mänty Eero EsAk 17.35 0.04.27 56.92 56.84
27 Kemppinen Mikko LaTa 18.47 0.05.39 52.97 52.89
Valtonen Luukas HS HYL -
Turunen Markus RR HYL -
Sorsa Lauri HiKi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kapiainen Tomi RaKaS 12.57 0.00.00 67.60 75.26
2 Raute Kaj SuSi 13.02 0.00.05 65.73 73.17
3 Hakkarainen Tuomas EsAk 13.51 0.00.54 60.50 67.35
4 Matilainen Juha LS-37 13.53 0.00.56 59.01 65.68
5 Sevon Tuomo SalRe 14.30 0.01.33 55.20 61.45
6 Lahtinen Ismo OJy 15.17 0.02.20 51.15 56.93
7 Sjöholm Andreas Raseborg 15.52 0.02.55 48.08 53.52
8 Helin Tuomas RaHa 15.53 0.02.56 46.85 52.15

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Airila Markus SKUusi 12.16 0.00.00 69.96 68.48
2 Närvä Marko Lynx 12.48 0.00.32 66.49 65.08
3 Riissanen Jani EsAk 13.01 0.00.45 64.83 63.46
4 Kemppi Joni EsSu 13.15 0.00.59 63.15 61.81
5 Leppänen Kristian LS-37 13.32 0.01.16 61.30 60.00
6 Perä Tapio RR 13.50 0.01.34 59.45 58.19
7 Hillo Kari Downtown 13.59 0.01.43 58.31 57.07
8 Pulli Veli-Matti RaVa 14.04 0.01.48 57.45 56.23
9 Laaksonen Pasi EsSu 14.44 0.02.28 54.37 53.21
10 Laine Mikko HS 15.00 0.02.44 52.92 51.80
11 Salonen Kari HS 15.12 0.02.56 51.76 50.66
12 Vainio Mikko Koovee 15.29 0.03.13 50.35 49.28
13 Repo Juuso EsSu 15.33 0.03.17 49.67 48.62
14 Viero Jussi LaihLu 15.54 0.03.38 48.13 47.11
15 Westerholm Oskari OJy 16.37 0.04.21 45.62 44.65
16 Hellstedt Tony RaHa 16.43 0.04.27 44.92 43.97
17 Tamminen Miika KS 16.54 0.04.38 44.01 43.08
18 Hyvärinen Pietari EsSu 17.29 0.05.13 42.13 41.24
19 Kantelinen Teemu HyRa 18.22 0.06.06 39.72 38.88

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 11.30 0.00.00 63.01 64.50
2 Uusitalo Tero EsAk 11.36 0.00.06 61.84 63.30
3 Pulli Antero RR 11.47 0.00.17 60.26 61.69
4 Kyyrönen Samuli RR 11.53 0.00.23 59.14 60.55
5 Harjamäki Petri HiKi 12.04 0.00.34 57.65 59.01
6 Laitamäki Mika HlT 12.12 0.00.42 56.42 57.76
7 Romppainen Pasi HyRa 12.15 0.00.45 55.60 56.92
8 Palmen Henrik EsSu 12.37 0.01.07 53.41 54.68
9 Maasilta Tommi RaVa 12.38 0.01.08 52.77 54.02
10 Isoherranen Sami Lynx 12.40 0.01.10 52.05 53.29
11 Salonen Tero HauSi 13.05 0.01.35 49.84 51.02
12 Kantola Mika LS-37 13.09 0.01.39 49.04 50.20
13 Haaramo Panu EsSu 13.23 0.01.53 47.64 48.77
14 Kleemola Jari PertPe 13.49 0.02.19 45.62 46.71
15 Raitola Mika EsSu 17.20 0.05.50 35.95 36.80
16 Kyckling Kai RaHa 18.55 0.07.25 32.56 33.33

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorjonen Pekka RasPi 11.26 0.00.00 57.17 59.50
2 Nygård Marko KuoSu 11.59 0.00.33 54.03 56.24
3 Parttimaa Timo AngA 12.26 0.01.00 51.58 53.69
4 Kantanen Olli OK77 12.31 0.01.05 50.75 52.82
5 Kulmala Mika RR 12.56 0.01.30 48.64 50.63
6 Hakulinen Pekka EsSu 13.20 0.01.54 46.72 48.63
7 Numminen Hannu EsAk 13.45 0.02.19 44.86 46.69
8 Selin Tommy EsAk 14.12 0.02.46 43.01 44.77
9 Kuuluvainen Juha EsSu 14.16 0.02.50 42.38 44.11
10 Hyyryläinen Pasi EsAk 14.19 0.02.53 41.80 43.51
11 Söderström Martin HS 14.23 0.02.57 41.18 42.86
12 Koivisto Ari-Pekka HS 14.27 0.03.01 40.57 42.23
13 Hakuli Kari KeU 14.39 0.03.13 39.60 41.21
14 Antikainen Jarmo MU 15.00 0.03.34 38.26 39.83
15 Sorri Pertti RaHa 15.29 0.04.03 36.67 38.17
16 Ojanen Tuomas HS 15.48 0.04.22 35.55 37.00
17 Launis Kasperi Raus 18.41 0.07.15 29.74 30.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Molnar Geza RaVa 12.36 0.00.00 54.05 53.40
2 Kuusinen Mikko Lynx 13.11 0.00.35 51.06 50.45
3 Fogelholm Mikael KeU 13.22 0.00.46 49.77 49.18
4 Autio Ossi HyRa 13.29 0.00.53 48.76 48.18
5 Kauppinen Tuomo HyRa 13.44 0.01.08 47.30 46.74
6 Vuorinen Hannu KyS 14.25 0.01.49 44.51 43.98
7 Ritakallio Timo Lynx 14.41 0.02.05 43.17 42.65
8 Laine Markku MU 14.52 0.02.16 42.11 41.61
8 Liukkonen Juha HiKi 14.52 0.02.16 42.11 41.61
10 Lampinen Raino HS 15.09 0.02.33 40.28 39.80
11 Laukkarinen Kari TVV 15.43 0.03.07 38.33 37.87
12 Tiittanen Eino HPV 16.02 0.03.26 37.08 36.64
13 Hakulinen Jukka VeVe 16.13 0.03.37 36.18 35.75
Kaasalainen Matti HS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko HS 12.34 0.00.00 45.88 47.15
2 Laukka John RaVa 15.25 0.02.51 36.70 37.71
3 Leppälä Martti HlS 15.39 0.03.05 35.46 36.44
4 Ojapalo Ilkka RR 15.53 0.03.19 34.26 35.21
5 Lahtinen Jouko HS 16.42 0.04.08 31.94 32.82
6 Hakola Martti RiSu 17.40 0.05.06 29.58 30.39
7 Ahlqvist Hannu Raus 17.58 0.05.24 28.48 29.27
8 Lähteenmäki Hannu HlT 21.43 0.09.09 23.07 23.70
Laaksonen Lasse SuSi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 12.34 0.00.00 52.67 55.74
2 Saksman Kai EST 13.39 0.01.05 48.24 51.05
3 Muukkonen Pekka KeU 13.43 0.01.09 47.75 50.54
4 Pietikäinen Markku JoKu 13.50 0.01.16 47.10 49.85
5 Tervo Vesa RR 14.15 0.01.41 45.48 48.14
6 Turku Vesa HS 14.43 0.02.09 43.81 46.36
7 Määttä Asko KS 14.46 0.02.12 43.43 45.96
8 Sane Kari HS 14.51 0.02.17 42.95 45.46
9 Rautanen Pauli JäPa 15.15 0.02.41 41.60 44.03
10 Lehtinen Teuvo RaVa 15.35 0.03.01 40.49 42.86
11 Nippala Juhani Jyry 15.49 0.03.15 39.68 42.00
12 Alexandersson Yngve NOK 16.14 0.03.40 38.45 40.69
13 Koivula Jouko HS 16.50 0.04.16 36.88 39.03
14 Moisander Jouni RaVi 16.55 0.04.21 36.49 38.62
15 Turunen Erkki SuSe 17.07 0.04.33 35.87 37.96
16 Väätäinen Seppo EsSu 17.28 0.04.54 34.95 36.99
17 Railimo Matti SOC 17.46 0.05.12 34.17 36.16
18 Laine Jaakko HS 18.24 0.05.50 32.81 34.72
19 Terävä Seppo XYZ 18.44 0.06.10 32.04 33.91
20 Holappa Paavo TVV 18.54 0.06.20 31.58 33.42
21 Hotti Reino HS 19.12 0.06.38 30.90 32.71
22 Tarvainen Juhani PiTa 19.36 0.07.02 30.10 31.86
23 Niemi Ilkka EsSu 20.08 0.07.34 29.13 30.83
24 Paikkala Jarmo Jyry 20.40 0.08.06 28.21 29.86
25 Kyckling Veli-Matti HS 21.00 0.08.26 27.60 29.21
25 Harju Hannu EsSu 21.00 0.08.26 27.60 29.21
27 Parviainen Martti XYZ 22.25 0.09.51 25.55 27.04
28 Laukka Ville Raus 27.01 0.14.27 21.08 22.31
Uljas Risto Jyry HYL -
Lehtiniemi Pekka SaSu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pajala Tauno EsSu 12.42 0.00.00 47.50 47.80
2 Inkinen Paavo Jyry 13.44 0.01.02 43.49 43.76
3 Hyvönen Eero PorvU 14.06 0.01.24 41.93 42.19
4 Tammisaari Pentti HirvHe 14.33 0.01.51 40.22 40.47
5 Kyyrönen Heikki KS 14.35 0.01.53 39.71 39.96
6 Koivula Keijo HyRa 15.02 0.02.20 38.12 38.36
7 Reinikainen Pentti Jyry 15.10 0.02.28 37.39 37.62
8 Tunturi Markku VaHa 15.40 0.02.58 35.81 36.04
9 Wessman Risto HiKi 15.49 0.03.07 35.09 35.31
10 Liitiäinen Reijo Trian 15.55 0.03.13 34.49 34.71
11 Kytöjoki Juhani Jyry 16.06 0.03.24 33.72 33.94
12 Rönkkö Paavo EsSu 16.07 0.03.25 33.31 33.52
13 Rajamäki Jussi HS 17.07 0.04.25 31.02 31.21
14 Hartikainen Pertti S. RiSu 17.39 0.04.57 29.74 29.92
15 Latvasto Erkki HS 17.53 0.05.11 29.01 29.19
16 Laine Eero RaVi 18.47 0.06.05 27.30 27.47

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junttila Olavi HS 10.37 0.00.00 37.61 37.47
2 Elomaa Pekka EsSu 13.23 0.02.46 29.34 29.23
3 Lainema Matti MSParma 15.18 0.04.41 25.23 25.14
4 Kuusisto Kalevi HlT 16.16 0.05.39 23.32 23.23
5 Syväterä Pekka RiSu 17.20 0.06.43 21.50 21.42
6 Kuutti Jorma PertPe 17.58 0.07.21 20.37 20.30
7 Haaramo Matti EsSu 18.04 0.07.27 19.89 19.82
8 Lepistö Heikki HS 28.08 0.17.31 12.54 12.49
9 Juntunen Olli HS 31.03 0.20.26 11.15 11.10
Åberg Karl-Erik EsSu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 13.39 0.00.00
2 Ijas Johannes KeU 23.01 0.09.22
Brax Asko TP HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 30.31 0.00.00
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakuli Tommi SKUusi 12.05 0.00.00 58.18 59.78
2 Lehtoranta Teemu SKUusi 12.42 0.00.37 53.28 54.74
3 Vehmas Miika EsSu 13.27 0.01.22 48.35 49.67
4 Lampinen Aaro SKUusi 14.26 0.02.21 43.23 44.41
5 Molnár Dániel RaVa 17.56 0.05.51 33.32 34.24

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivuniemi Sakari TP 10.31 0.00.00 57.35 56.64
2 Westerlund Otso Koovee 10.36 0.00.05 55.19 54.51
3 Rööm Andres SK Vuoks 10.47 0.00.16 52.57 51.93
4 Koivisto Antton SKUusi 11.08 0.00.37 49.29 48.69
5 Rautio Mikael EsSu 11.47 0.01.16 45.04 44.49
6 Hakulinen Saku VeVe 13.12 0.02.41 38.84 38.36

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haltia Ilari RR 11.19 0.00.00 56.17 49.20
2 Uusitalo Topias EsSu 11.33 0.00.14 54.45 47.69
3 Tiainen Olli EsSu 11.34 0.00.15 53.78 47.11
4 Hiiro Artturi RR 11.38 0.00.19 52.89 46.32
5 Laaksonen Emil EsSu 11.53 0.00.34 51.20 44.85
6 Puupponen Lauri EsSu 11.55 0.00.36 50.49 44.22
7 Määttälä Mikko EsSu 12.03 0.00.44 49.36 43.24
8 Aaltonen Lauri HyRa 12.10 0.00.51 48.33 42.33
9 Maronen Matias Lynx 12.33 0.01.14 46.31 40.56
10 Laakso Ilari RR 12.52 0.01.33 44.64 39.10
11 Virrankoski Iiro EsSu 12.55 0.01.36 43.94 38.49
12 Raitola Sami EsSu 13.28 0.02.09 41.64 36.47
13 Väisänen Lenni HS 13.40 0.02.21 40.53 35.50
14 Tikkanen Elias EsSu 13.43 0.02.24 39.89 34.94
15 Hiiro Aleksanteri RR 14.05 0.02.46 38.37 33.60

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mbembela Karim Lynx 7.37 0.00.00
2 Muukkonen Topias SKUusi 8.38 0.01.01
3 Koponen Matias Lynx 8.41 0.01.04
4 Maasilta Aapo RaVa 9.09 0.01.32
5 Fritzen Florian HiKi 9.25 0.01.48
6 Rautio Daniel EsSu 9.30 0.01.53
7 Koivisto Mikael SKUusi 9.47 0.02.10
8 Hellstedt Oliver Lynx 10.05 0.02.28
9 Vuorensola Joonatan Lynx 10.29 0.02.52
10 Kuusinen Karri Lynx 10.46 0.03.09
11 Hämäläinen Aleksi RR 10.54 0.03.17
12 Himilä Atte RR 11.19 0.03.42
13 Koponen Rasmus Lynx 11.22 0.03.45
14 Kuusinen Tuomas Lynx 11.24 0.03.47
15 Toivonen Niko EsSu 11.37 0.04.00
16 Riissanen Pyry EsAk 11.48 0.04.11
17 Kantola Karo LS-37 11.52 0.04.15
18 Rintamäki Elias Pihkan 11.57 0.04.20
19 Töyrylä Rasmus KyS 12.04 0.04.27
20 Leiniö Iikka HS 12.09 0.04.32
21 Maronen Markus Lynx 12.22 0.04.45
22 Pitkänen Nikanor RR 13.24 0.05.47
23 Nuottajärvi Elias Trian 15.15 0.07.38
24 Kyckling Veikka RaHa 16.32 0.08.55
25 Nuottajärvi Veeti Trian 16.40 0.09.03
26 Hyvärinen Luukas EsSu 20.29 0.12.52

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järveläinen Julia Femman 12.12 0.00.00 90.88 86.65
2 Sundberg Karoliina Lynx 12.39 0.00.27 86.92 82.88
3 Hyyrynen Noora KS 13.02 0.00.50 83.65 79.76
4 Westerlund Ina OK77 13.09 0.00.57 82.21 78.38
5 Karvonen Sara Lynx 13.16 0.01.04 80.79 77.03
6 Suhonen Anniina HS 13.33 0.01.21 78.42 74.77
7 Mattila Milla HS 14.09 0.01.57 74.44 70.98
8 Autio Päivi Hiisi 14.12 0.02.00 73.53 70.11
9 Uhotoinen Anu HiKi 14.18 0.02.06 72.37 69.00
10 Hietanen Pinja KS 14.21 0.02.09 71.47 68.15
11 Pusa Sanna KeuKi 14.29 0.02.17 70.18 66.91
12 Andelin Sanna LaTa 14.30 0.02.18 69.46 66.23
13 Raasakka Maija EsSu 15.07 0.02.55 66.01 62.94
14 Lahtinen Katja HS 15.32 0.03.20 63.65 60.69
15 Lerssi Maria EsAk 15.48 0.03.36 61.99 59.10
16 Skog Henna HiKi 15.51 0.03.39 61.21 58.36
17 Lindholm Vivian OK77 16.06 0.03.54 59.69 56.91
18 Kolehmainen Hanne LaTa 17.22 0.05.10 54.80 52.25
Nurmela Sari VeVe KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 11.26 0.00.00 71.06 67.18
2 Töyrylä Salla KyS 11.27 0.00.01 69.19 65.41
3 Wiklund Anna RaHa 13.26 0.02.00 57.46 54.32
4 Castrén Jenni Jyry 13.27 0.02.01 55.88 52.82
5 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 14.07 0.02.41 51.80 48.97
5 Ali-Rekola Anne TVV 14.07 0.02.41 51.80 48.97
7 Marko Zinoviya OK77 19.53 0.08.27 34.73 32.84

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 11.23 0.00.00 70.75 68.66
2 Kulmala Päivi RR 12.18 0.00.55 64.66 62.75
3 Kiiski Johanna HS 12.20 0.00.57 63.67 61.79
4 Kyckling Katja Lynx 12.29 0.01.06 62.10 60.27
5 Nuottajärvi Sanna Trian 13.02 0.01.39 58.71 56.97
6 Kemppi Johanna EsSu 13.08 0.01.45 57.49 55.79
7 Vuorela Hanna EsAk 13.16 0.01.53 56.15 54.50
8 Kleemola Katri PertPe 14.18 0.02.55 51.39 49.88
9 Pirinen Katri KeU 14.28 0.03.05 50.11 48.63
10 Murto Heli RR 14.56 0.03.33 47.87 46.45
11 Salminen Ulla EsAk 15.32 0.04.09 45.37 44.03
12 Sirén-Koskinen Mari KeU 16.09 0.04.46 43.01 41.74
13 Luurila Mervi Jyry 16.21 0.04.58 41.87 40.63

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 11.49 0.00.00 54.38 58.81
2 Palmen Virpi EsSu 12.49 0.01.00 49.20 53.20
3 Escartin-Sorjonen Laila RasPi 13.13 0.01.24 46.80 50.61
4 Tiitola Annamari Lynx 13.19 0.01.30 45.54 49.25
5 Talvioja Hanna RaHa 13.34 0.01.45 43.82 47.38
6 Svedberg Inga-Lill Trian 14.19 0.02.30 40.68 43.99
7 Hakuli Mia KeU 19.16 0.07.27 29.60 32.01
8 Liikonen Sari KärKV 20.01 0.08.12 27.89 30.16
9 Tervo-Rantakokko Tiina HS 23.21 0.11.32 23.39 25.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 12.00 0.00.00 51.81 50.64
2 Otsamo Riikka HS 12.20 0.00.20 49.33 48.21
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 12.40 0.00.40 46.98 45.92
4 Rantalainen Anna-Lea LS-37 13.29 0.01.29 43.14 42.17
5 Franssila Hanna AngA 16.29 0.04.29 34.48 33.71
6 Shemeikka Taina HPV 16.45 0.04.45 33.14 32.39
7 Hakulinen Paula EsSu 18.48 0.06.48 28.82 28.17
8 Launis Teija Raus 20.15 0.08.15 26.10 25.51

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 13.48 0.00.00 53.68 57.20
2 Linko Rita EsSu 14.00 0.00.12 52.03 55.45
3 Puromies Merja EsSu 14.38 0.00.50 48.94 52.15
4 Laurila Saija KangSK 14.40 0.00.52 47.99 51.13
5 Sarkki Sirkka KeU 14.52 0.01.04 46.51 49.56
6 Koivuniemi Leena RaN 15.38 0.01.50 43.44 46.29
7 Westerlund Tiina Koovee 15.39 0.01.51 42.60 45.40
8 Harju Leena LS-37 16.10 0.02.22 40.48 43.13
9 Kallio Arja RiSu 16.56 0.03.08 37.92 40.40
10 Salmenkylä-Mattila Leena HS 17.50 0.04.02 35.31 37.63

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakomäki Kirsi HS 9.59 0.00.00 46.05 43.35
2 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 14.25 0.04.26 30.29 28.52
3 Ojapalo Anneli RR 15.57 0.05.58 25.94 24.42
4 Laaksonen Anita TarpSu 17.03 0.07.04 22.92 21.57

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 12.30 0.00.00 40.30 43.30
2 Koivula Sirpa HS 13.17 0.00.47 36.79 39.53
3 Andelin Tarja LaTa 13.32 0.01.02 34.99 37.60
4 Reinikainen Pirjo Jyry 22.18 0.09.48 20.56 22.09
5 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 24.36 0.12.06 18.02 19.36
6 Kanerva Marja Raus 26.11 0.13.41 16.36 17.57

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 11.59 0.00.00 38.16 43.47
2 Torp Tytti HS 13.32 0.01.33 32.95 37.53
3 Rajamäki Vuokko HS 15.44 0.03.45 27.61 31.45
4 Karvinen Tuulikki HS 18.23 0.06.24 23.01 26.21
5 Syväterä Hillevi RiSu 19.07 0.07.08 21.53 24.52
6 Kuutti Kirsti PertPe 20.22 0.08.23 19.65 22.38
Latvasto Pirkko HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Brax Leena TP HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ståhlberg Emilia EsSu 11.19 0.00.00 67.70 67.35
2 Kivilaakso Anni EsSu 11.55 0.00.36 62.68 62.36
3 Oksanen Emmi SiiRa 12.19 0.01.00 59.09 58.78
4 Nygård Marikki KuoSu 12.44 0.01.25 55.65 55.36
5 Järvelä Emmi KärKV 13.10 0.01.51 52.37 52.09
6 Kylmälä Laura MU 14.38 0.03.19 45.81 45.57
7 Saalo Hanna-Mari SKUusi 14.50 0.03.31 43.90 43.67

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 11.21 0.00.00 60.99 66.97
2 Saalo Siiri SKUusi 11.40 0.00.19 58.07 63.75
3 Lahdenperä Melina EsSu 11.49 0.00.28 56.07 61.56
4 Koli Helmi Trian 12.48 0.01.27 50.61 55.56
5 Saalo Saara SKUusi 12.51 0.01.30 49.26 54.08
6 Nygård Mette KuoSu 13.46 0.02.25 44.90 49.29
7 Pirinen Inkalilja SKUusi 13.56 0.02.35 43.30 47.54
8 Kantola Claudia LS-37 14.08 0.02.47 41.64 45.71

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koistinen Milla HyRa 10.59 0.00.00 51.24 52.45
2 Peura Kerttu EsSu 11.38 0.00.39 47.16 48.28
3 Taipale Anniina LS-37 12.08 0.01.09 44.06 45.10
4 Mäkinen Sanni HS 12.22 0.01.23 42.09 43.09
5 Valtonen Essi MSParma 13.12 0.02.13 38.37 39.28
6 Isoniemi Sandra Trian 13.13 0.02.14 37.26 38.14
7 Tiljander Venla HyRa 14.36 0.03.37 32.76 33.54

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 8.27 0.00.00
2 Kemppi Silva EsSu 8.40 0.00.13
3 Sallila Katarina HS 9.28 0.01.01
4 Leppänen Nella LS-37 10.13 0.01.46
5 Kontkanen Ida KangSK 10.34 0.02.07
6 Salonen Elli HS 10.51 0.02.24
7 Muukkonen Roosa SKUusi 11.07 0.02.40
8 Määttälä Fanni EsSu 11.15 0.02.48
9 Laitamäki Lotta HlT 11.26 0.02.59
10 Multala Essi RR 11.30 0.03.03
11 Rõõm Birgit EST 11.39 0.03.12
12 Tupitsa Milla HS 11.45 0.03.18
13 Joensuu Lumi HS 12.15 0.03.48
14 Romppainen Piia HyRa 12.55 0.04.28
15 Kero Ada OK77 13.18 0.04.51
16 Rautio Ulrika EsSu 13.23 0.04.56
17 Väisänen Doris HS 13.27 0.05.00
18 Mbembela Kia Lynx 13.48 0.05.21
19 Miettinen Kiia Pihkan 16.33 0.08.06